1595.- Open huis zes vogelvrienden 'Y' Easy waterbedden (Waarschuwing) Showroom in Gouda op de Nieuwe Haven 219-221 °x> °z> TV voor Waddinxveense Waterbed Directeur en werknemer gaan onder nieuwe vlag door 01820-12098 Opgave voor seniorenreis Kerkgangers protesteren Joop van Uunen is verhuisd Zilveren plek WRB Twee Israël- avonden in AF-centrum Laatste weekeinde beeldentuin Circus Renz op 12 mei in Waddinxveen WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Nieuwe Haven 219-221 Gouda incl. M.D.F. ledikant - vol gestabiliseerd - alle maten Ons telefoonnummer is ongewijzigd 01828-16167 ig TON IN HET DIEPE adres: Mercuriusweg 28 Waddinxveen o^e' Assurantiekantoor - 1 jaar op afroep mogelijk - bekend om de goede service en informatie - voor iedere klant een leuke attentie aanwezig Speciale aanbieding in onze showroom: Elke dag geopend van 10.00 tot 17.30 uur. Wij geven geen waterbeddenshow in het AC- Restaurant in Bodegraven, maar wel in onze: Alle verzekeringen voor uw bedrijf en particulieren PENSIOENEN HYPOTHEKEN SPAARSYSTEMEN FINANCIERINGEN Brugweg WADDINXVEEN - Or ganisatie-adviseurs Ydo BV gaat weg en komt weer terug in Waddinx veen. Halve eeuw Waddinxveen (CBO-Ydo). - «r P - “W M' Pagina 21 Woensdag 5 mei 1993 Weekblad voor Waddinxveen Medewerkers zijn woedend Ydo’s dochter Centrum voor Bedrijfskundige Ondersteuning BV 14360). elke maand 50 KtWs HOE Rikus Koster was directeur het failliete Organisatie- len met de bewindvoerder (toen het bedrijf korte tijd in surseance van betaling verkeerde) en met de curator (nadat het faillissement was uitgesproken). Bewindvoerder was en curator is één en dezelfde man: mr. W.H. la bij zes Waddinxveense en Boskoopse vogelvrienden thuis. De gevederde vrienden worden optimaal verzorgd, gevoed én ge huisvest. Een vogelhouder is een dieren vriend die het beste met zijn vo gels voor heeft en zo veel moge lijk kennis vergaart om zijn leven de have in goede conditie te hou den. Bovendien wil hij het pu bliek laten zien dat hij een groot natuurliefhebbver en -beschermer is. WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen voert actie tegen de Wet Gelijke Behandeling, die door de Tweede Kamer is goedgekeurd en waarover nu de Eerste Kamer moet besluiten. Kerkgangers van 18 jaar en ouder werden zondag na de ochtend- en middagdiensten door de centrale kerkeraad opgeroepen handteke ningen te zetten tegen aanname van de nieuwe wetgeving. Het Waddinxveense kerkgenoot schap zegt bijzonder verontrust te zijn over de nieuwe wet, waardoor de kwaliteit van de democratie op het spel wordt gezet. ‘Als wij ons niet vergissen kan het goede uitgangspunt van niet dis crimineren als een beperking van de vrijheid van godsdienst en le vensovertuiging worden gezien', aldus de Centrale Hervormde Ge meente die in de nieuwe wet dan ook een grote bedreiging ziet voor de geestelijke vrijheid in ons land. Ook kregen de kerkgangers zon dag de gelegenheid hun handteke ning te zetten tegen de nieuwe euthanasiewetgeving, waarover de Eerste Kamer eveneens nog moet beslissen. Alle handtekeningen zullen aan de voorzitter van de Eerste Kamer worden aangebo den. WADDINXVEEN - De Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden houdt onder het motto ‘Kom in de kooi* voor de eerste maal een open dag op zaterdag 8 mei van één tot vijf uur et pand loodzaak tot innovatie van het bureau Ydo, dat grotendeels is gevormd door de persoon en de inzichten van Ydo, brak aan. In 1979 kwam er een driehoofdi ge directie, terwijl de naar het Maritiem Instituut vertrokken di recteur ir. G.A. Bakker commis saris werd in de plaats van de op richter. Ydo werd vanaf dat mo ment geleid door ing. G. Kuijper, drs.ing. W.F. Brilstra en drs. A. van der Ree. Tegelijkertijd werd ook het eigen dom van het bureau ter discussie gesteld. In 1979 bezat Ydo nog ongeveer 16% van de aandelen, directeur Bakker 60% en de rest was in handen van de medewer kers. Als resultaat van deze discussie werd besloen de juridische struc tuur aan te passen. Het bureau kreeg toen voor het eerst de naam Organisatie-adviseurs Ydo BV. Deze naam werd gekozen om aan te geven dat het bureau van de actieve medewerkers (zij deden mee in een gestort aandelenkapi taal van 120.000 gulden) is. Per 31 december 1982 was het medewerkersbestand van Ydo BV teruggelopen tot 18 medewerkers. Het pand aan de Beukenhof werd WADDINXVEEN - Supermarkt Van Mourik in het Waddinxveen se winkelcentrum De Passage geeft klanten de kans in de eigen plaats gratis een voorstelling mee te maken van Circus Renz (Ber lin). Dit circus reist op dit moment door Nederland om op 26 ver schillende plaatsen voorstellingen te geven. Deze voorstellingen zijn speciaal gereserveerd voor super markt klanten. Volgende week woensdag 12 mei bezoekt Circus Renz Waddinx veen voor een voorstelling om drie uur ’s middags op het evenemen tenterrein aan de Dreef. Het cir cus heeft een grote naam in de circuswereld. Het hooggeëerd pu bliek zal ruim twee uur worden vermaakt met stunts en acts Het dankzij supermarkt Van Mourik gratis bezoek aan Circus Renz is een vervolg op de pluche- beestenactie van de afgelopen tien weken. Er kon worden gespaard voor prachtige pluche-beesten en tevens maakte men kans op twee gratis circuskaartjes. WADDINXVEEN - Van de ongeveer 25 werknemers, die door >p het be- i baan zijn grote bitterheid en enorme te- WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 april heeft de nachtmarathon- ploeg van de Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) in Har- dinxveld-Giessendam een tweede plaats behaald. Deze zilveren plek werd behaald na tien uur zwemmen, waarvan twee uur sprint. De strijd ging vooral om de tweede en de derde plaats. Het uiteindelijke verschil bleek na afloop maar 100 meter te zijn. het faillissement van Organisatie-adviseurs Ydo BV o] drijvenpark Coenecoop vorige week donderdag hun I kwijtgeraakt, heeft een aantal van leurstelling blijk gegeven. Twee nu op straat staande Waddinx veense kantoormedewerkers van Ydo, Elly Swart-Markus en An neke Hekman, zijn woedend over de gang van zaken rond de surseance van betaling, het faillissement en de voortzetting door WADDINXVEEN - Voor de op woensdag 26 mei te houden jaar lijkse reis van het Comité Senio renreis Waddinxveen bestaat nog één mogelijkheid tot inschrijven. Na de inschrijfochtenden in het Anne Frank-centrum en Huize Souburgh kan men nu nog tot en met zaterdag 22 mei terecht bij reis- en passagebureau Van Gin- kel in het winkelcentrum ‘de Pas sage'. WADDINXVEEN - Riet Evers-Verdegaal van de Jacob Catslaan in Waddinxveen heeft een Sony-kleurentelevisie gewonnen door mee te doen aan een prijsvraag van Verkade-chocoladerepen. De prijs van de Verkade chocolade Sony-actie werd vorige week don derdagmorgen door winkel-accountmanager H. de Bruin van Verkade uitgereikt in de supermarkt van Albert Heijn aan het Koningin Wilhel- minaplein. De prijs ging vergezeld van een mooie bos bloemen van de Waddinx veense AH-bedrijfsleider De Haas. In het kader van de Verkade-win- kelactie, die tot en met volgende maand duurt, zijn er elke maand 50 Sony-artikelen te winnen. Riet Evers-Verdegaal krijgt uit handen van Verkade’s win kel-accountmanager H. de Bruin een Sony kleurentelevisie. Al bert Heijn’s bedrijfsleider De Haas staat klaar met een bos bloemen. (Foto: Verkade). Vorige week donderdag ver klaarde de arrondissements rechtbank in Rotterdam na twee dagen surseance van be taling het op het bedrijven park Coenecoop in het Gouwedorp gevestigde bedrijf failliet, waardoor een kleine 30 mensen zonder baan kwam. Nog dezelfde dag voor Koningin nedag 1993 werd echter besloten dat Ydo’s dochteronderneming Centrum voor Bedrijfskundige On dersteuning Ydo BV (CBO-Ydo) onder de vertrouwde naam van Or ganisatie-adviseurs Ydo de onder neming in hetzelfde bedrijfspand (’t Coene Kwartier) gaat voortzet ten. De aandelen van CBO Ydo BV werden daartoe na faillissement van de door de Rotterdamse rech- ter-commissaris aangewezen cura tor mr. W.H. la Gro uit Bodegra ven gekocht door Ydo-directeur Rikus Koster uit Gouda en Ydo- medewerker ir. Ronald de Roos uit Doorwerth. Rikus Koster (46), die in Wad dinxveen heeft gewoond, is sinds 1980 werkzaam bij Organisatie adviseurs Ydo BV. Hij werd op 1 april 1988 benoemd tot directeur en volgde in die functie G. Oos- terloo op die vanaf 1984 interim- directeur was geweest. Ir. Ronald de Roos (38), de twee de man van het nieuwe Ydo (waar tien mensen in vaste en part-time dienst werken), kwam in 1984 bij het Waddinxveense bedrijf. Hij studeerde aan de Technische Uni- versiteit Luchtvaart- en Ruimte- techniek. Bij Ydo hield de in 1980 bij prof.ir. J. in ’t Veld (industriële organisatie) afgestudeerde inwo ner van Doorwerth zich bezig met de werkterreinen logistiek, pro- duktiebesturing, normstelling en kwaliteitszorg. Op die terreinen blijft hij actief. Ydo BV vierde vorig jaar in eigen kring en zonder feestelijk vertoon het 50-jarig bestaan. Dat gebeur de met de publikatie van het boek ‘Vijftig jaar plezier in het werk', een door medewerker drs. Peter Hellema geschreven schets van de ontwikkeling van het Adviesbu reau voor bedrijfsorganisatie Ir. M.G. Ydo tot Organisatie-advi seurs Ydo BV. In vervolg daarop zouden de me dewerkers vorige maand een fees telijk bezoek brengen aan de Tjse- chische hoofdstad Praag, maar daarvan is het uiteraard niet meer drachten-portefeuille nam in om vang aanzienlijk toe. De bloeiperiode werd doorgezet in een nieuw kantoorpand aan de Keizersgracht in Amsterdam. Het bureau groeide intussen door naar een bezetting van 57 adviseurs in 1964 met meer dan 160 opdracht gevers. De bureau-structuur werd aange past. Ook het karakter van het bureau veranderde. Ydo trad te rug uit de directe leiding van het bedrijf, waarmee hij een periode van meer dan dertig jaar afsloot. Begin jaren zeventig streefde Ydo er naar de kantoren in Amster dam en in Rotterdam samen te voegen in één kantoor. Na een verkennend onderzoek viel de keuze voor een nieuwe ruimte al gauw op Waddinxveen. Bij de uiteindelijke afweging van alle voor- en nadelen werd deze keuze gemaakt, vanwege de rela tief gunstige financiële aspecten en het belang van meerdere bijko mende voordelen, waaronder als belangrijkste de centrale ligging in de Randstad en de bereikbaar heid voor opdrachtgevers, cursus deelnemers en medewerkers. In Waddinxveen werd een nieuw pand voor Ydo gebouwd. In sep tember 1974 vond een eerste bij eenkomst over de bouw plaats in de vergaderzaal van de Stichting Bouwvoorlichting Midden-Hol- land aan de Staringlaan in Wad dinxveen. Tijdens zijn werkbezoek aan Waddinxveen kreeg ere-burger prins Bernhard van directeur ir. G.A. Bakker eind 1974 de eerste tekeningen te zien van het naar het ontwerp van architectenburau Stuurman Partners BV te bouwen kantoorpand. In februari 1975 werd de eerste paal geslagen en in december van dat jaar werd het pand aan de Beukenhof opgeleverd. Ydo, welk bedrijfspand in januari 1976 officieel geopend werd door Zuidhollands commissaris der Ko ningin mr. M. Vrolijk, telde toen een 40-tal medewerkers. Gaande weg kwamen er veranderingen in het werkpakket van het bureau, dat de vleugels ook uitsloeg naar West-Duitsland, Ierland, Brazilië en Curacao. In de bureau-organisatie traden vervolgens ingrijpende verande ringen op. Oprichter dr.ir. M.G. Ydo, die in 1978 65 jaar werd, trok zich volledig terug uit het bureau en directeur ir. G.A. Bak ker nam een andere baan aan. Op het moment dat echter de re sultaten gingen tegenvallen - veel adviesbureaus maakten in het be gin van de jaren tachtig een moei lijke tijd door - werd duidelijk dat de eerste Waddinxveense jaren buiten Amsterdam, waar Ydo 33 jaar actief is geweest, zeer moei lijke jaren voor het bureau waren. Die moeilijke eerste jaren maakte Ydo intensief mee in het aan de Beukenhof. De nc_ De bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers aangesloten De Vogelvrienden maakt het moge lijk dat vogelgéïnteresseerden ko mende zaterdag een kijkje kunnen komen nemen bij: - C.J. Streefkerk aan de Prinses Margrietstraat 14 in Waddinx veen, - W. Buitelaar aan de Juliana- straat 30 in Waddinxveen, - S. van Tol aan de Prunusstraat 49 in Waddinxveen, - A.A.M. Warmerdam aan het Zwaluwplein 19 in Boskoop, - W. van Gent aan de Prinses Margrietstraat 25 in Waddinx veen, - F. Vis aan de Henegouwerweg 91 in Waddinxveen. Duizenden vogelliefhebbers in heel Nederland zetten zaterdag 8 mei hun 'kooi' open. Niet om de vogels weg te laten vliegen, maar om het publiek de gelegenheid te geven een kijkje te komen nemen. Met opzet is voor deze eerste zar- terdag in mei gekozen, omdat de meeste vogelhouders dan midden in de kweekperiode zitten. Zo kan het publiek niet alleen zien hoe de vogels verzorgd worden, maar ook hoe er mee wordt gekweekt. Op die manier willen de vogel vrienden aantonen dat woorden als 'kooi', 'gevangenschap' en 'tra lies' in de vogelliefhebberij niet de beladen betekenis hebben die er meestal aan wordt toegekend. Integendeel, vogels in een volière hebben het heel goed, aldus de Waddinxveense vogelvrienden. daarom veel te groot en te kost baar. Besloten werd in januari 1983 te verhuizen naar een klei ner en goedkoper pand (een tot kantoor omgébouwde villa) aan de Brugweg in Waddinxveen. Op die plek in Waddinxveen-Oost maakte Ydo één van de moeilijk- ste periode van haar bestaan door. De resultaten bleven tegenvallen, in de kosten moest drastisch wor den gesneden en veel medewer kers, die al een inkomensachter uitgang hadden geaccepteerd, ver lieten het bureau. Eind 1983 wa ren er nog maar 10 medewerkers. Ondanks deze crisis bleef er ver trouwen bestaan in de mogelijkhe den van het bureau. Gedachten om met de bureau-activiteiten te stoppen werden resoluut van de hand gewezen. Onder aanvoering van in februari 1984 benoemde interim-directeur G. Oosterloo werd een drastisch wederopbouwprogramma gestart. Hij inspireerde alle medewerkers en doorbrak bij hen het doemden ken. Toch verliet een aantal me dewerkers van het eerste uur het bureau. Ydo-mede werker Rikus Koster nam in april 1988 de directeurs- functie over. De interne organisa tie werd verder ontwikkeld en het succes van de wederopbouw bleek toen het kantoorpand aan de Brugweg echt te klein was gewor den. In de zomer van 1991 trok Orga nisatie-adviseurs Ydo BV in een nieuw kantoor op het adres Coen ecoop 4. Twee verdiepingen van het bedrijfspand "t Coene Kwar tier' werden gehuurd van De Stel tenberg Vastgoedontwikkelingen BV in Leusden. De officiële opening van het re presentatieve en ruime kantoor- )and werd in september van dat aar verricht door Waddinxveens nirgemeester C.M. van der Lin den. In dit nieuwe pand werd vorig jaar in kleine kring stilgestaan bij het 50-jarig bestaan van Organisa tie-adviseurs Ydo BV. Sindsdien ging het heel hard bergafwaarts. Daarom moest directeur Rikus Koster afgelopen weekeinde aan zijn relaties meedelen dat ‘ten ge volge van gegroeide verschillen van inzichten binnen Organisatie adviseurs Ydo BV het niet moge lijk is gebleken om de activiteiten in de huidige onderneming voort te zetten'. Vlak daarna kon hij laten weten dat Organisatie-adviseurs Ydo alle activiteiten en dienstverlening zal voortzetten vanuit een gewijzigde rechtspersoon ‘met dezelfde mate van inzet en betrokkenheid die u van ons bureau gewend bent ge weest'. Die mededeling betekende dat de activiteiten van de oorspronkelijke vennootschap waren gestaakt en dat alle werkzaamheden en pro jecten zijn overgenomen door Ydo-dochter Centrum voor Be drijfskundige Ondersteuning Ydo BV (CBO-Ydo). Deze voortzetting onder de ver trouwde Ydo-vlag betreft een zelfstandige onderneming, die ei gendom is geworden van ex-direc- teur Rikus Koster van Organisa tie-adviseurs Ydo BV en van Ydo’s senior-adviseur ir. Ronald de Roos. Organisatie-adviseurs Ydo gaat en komt in Waddinxveen. Vijftigjarig Ydo gaat en komt terug in Waddinxveen WADDINXVEEN - Dinsdag avond 11 en woensdagavond 12 mei om half acht worden er in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) twee Israël-avonden gehouden. Beide avonden, die vrij toegankelijk zijn en een aanslui tend geheel vormen, worden geor ganiseerd door de Stichting Sjo- far uit Voorburg. In het AF-centrum zal spreken mevrouw H. Stranders. Ze is Joodse en zal met een flanelbord en ander beeldmateriaal aangeven waarom het gebeuren in het Mid- den-Oosten de wereldpolitiek beïnvloedt. van het jailliete Organisatie adviseurs Ydo BV en heeft door de aandelen van CBO- Ydo BV te kopen het werk van dit bureau in een andere vennootschasvorm voort te zetten. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). gekomen. Door de ontwikkelingen is dit bezoek afgelast. De geschiedenis van Ydo begint in het oorlogsjaar 1942 toen de in Dordrecht geboren en aan de Technische Hogeschool in Delft opgeleide dr.ir. Martinus Gerar dus Ydo op 29-jarige leeftijd een eigen adviesbureau voor bedrijfs organisatie begon. Zijn interesse ging namelijk meer uit naar men sen dan naar machines. Als werknemer van het bureau Louwerse-Berenschot, één van de eerste organisatie-adviesbureaus in Nederland (inmiddels beschik kend over de hoogste ‘adviseurs- dichtheid' van wereld), besloot hij na vijf jaar werknemer te zijn ge weest op 1 augustus 1942 in Am sterdam het Adviesbureau voor Bedrijfsorganisatie Ir. M.G. Ydo op te richten. Hij startte in zijn woonhuis (‘Ons flatje') aan de Herengracht 306 driehoog in de hoofdstad. Het startkapitaal bedroeg het bij el kaar gespaarde bedrag van dui zend gulden. Al gauw trok hij de eerste medewerkers aan: K.J. van Duren en ir. H. van den Berg. In 1943 werkte de ondernemende or- ganisatie-adviseur met 6 mede werkers. De pioniersjaren van het groeien de bureau werden aan de Beetho venstraat in de hoofdstad voortge zet. Ma de moeizame oorlogsperi ode volgde een hernieuwde start van het bureau. Het bureau groei de zowel in aantal medewerkers als in aantal opdrachtgevers. Na de Tweede Wereldoorlog promo veerde Ydo op zijn onderzoek naar 'Plezier in het werk'. De jaren op een nieuw adres aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam, waar Ydo voor het eerst is gehuisvest in een echt kantoor, waren belangrijk in de ontwikkeling van het bureau. Het bureau groeide hard door. Van 14 naar 41 adviseurs. Ook de op- WADDINXVEEN - Van het aan de Oosthaven in Gouda wonende kunstenaarsechtpaar Witte van Leeuwen en Inez Meter zijn al leen nog in het komend weekein de in de tuin en de galerie ‘De Heksentuin' van Hans en Tineke Pruijmboom-van Beek aan de Brugweg 88 in Waddinxveen de 55 keramische objecten 'fictile fiction' (kneedbare verbeelding) van hem en de 28 schrijfsels en druksels van haar te zien. Van de 55 geëxposeerde naamloze objecten van de 69-jarige kera mist Witte van Leeuwen zijn er 40 te koop. De prijzen variëren van 800 tot 3.800 gulden. De schrijfsels en druksels van zijn vrouw en dichteres Inez Meter zijn verkrijgbaar tegen bedragen die uiteenlopen van 180 tot 375 gulden. De als 'terugblik op het werk van twee goede vrienden' gepresen teerde dubbel-expositie werd zon dagmiddag 25 april officieel ge opend door Jaap Hoogendoorn, directeur van het pr-bureau HPR Horticom. Jaap Hoogendoorn zei in de parti culiere tentoonstelling van ‘vier bijzondere mensen' iets te zien van doorgeven: van leven doorge ven en van kennis doorgeven. 'Het aangeven aan anderen, jonge ren om hen er zelf iets mee te la ten doen. Het gebruiken van de aangereikte basiselementen: wa ter, aarde, vuur en lucht'. Witte van Leeuwen (1924) kneed al sinds zijn jongensjaren klei. Zijn liefhebberij werd zijn be roep: keramist, vromgever en techneut. Als industrieel vormge ver was hij gebonden aan de vraag van de consument. Als vrije vorm gever van vrije produkten zonder naam of titel is hij slechts gebon den aan de eisen van de techniek. Inez Meter (1925) noemt haar ge dichten schrijfsels en voegt daar ter ondersteuning van het woord een druksel aan toe. Vanuit de schrijfsels, die spontaan opwellen, wordt bewust gezocht naar een vorm en kleur die eenzelfde im pressie inhoudt. De keramische objecten en pren ten zijn voor het publiek nog te zien op zaterdag 8 en zondag 9 mei van 13.00 - 17.00 uur en na telefonische afspraak (tel. 01828 - 'Eigenlijk is in minder dan ander- helf jaar tijd een gezond en goed florerend bedrijf ten onder ge gaan', zeggen de beide Waddinx- veensen. Volgens hen heeft een falend management hier alles mee te maken gehad. Elly Swart-Markus en Anneke Hekman sommen als oorzaken daarvoor op: verkeerd personeels beleid (aantrekken van dure orga nisatie-adviseurs die zich niet ren dabel hebben gemaakt), het ac cepteren van inproduktiviteit van een aantal adviseurs, het (voor de buitenwereld) boven de financiële stand leven van de organisatie, het de kop in het zand steken voor signalen die wezen op een ver slechterende positie van het be drijf (struisvogelpolitiek), te laat ingrijpen en het weigeren om ope ning van zaken te geven aan de medewerkers. ‘Het faillissement heeft schade toegebracht aan medewerkers, le veranciers en afnemers', zeggen Elly Swart-Markus en Anneke Hekman. 'Wij denken dat de fi nanciële schade per medewerker varieert van achtduizend tot acht tienduizend gulden. Dat is het ei gen geld dat de medewerkers via aandelen in het bedrijf hebben ge stoken, terwijl de ooit door ons gekozen directeur Rikus Koster ten koste van ons en op kosten van de medewerkers in een ande re vennootschapsvorm kan door gaan'. Naar de mening van de twee Ydo- medewerksters, die met een acht tal anderen een paar maanden ge leden al met een ontslagprocedure werden bedreigd welke echter bij de rechtbank niet werd afgerond, is de ABN AMRO Bank de grootste schuldeiser. De bank zou met de nieuwe constructie hebben ingestemd om niet al het geld ver loren te laten gaan. Elly Swart-Markus en Anneke Hekman: 'Wij vinden het op zijn minst merkwaardig dat de direc teur van Organisatie-adviseurs Ydo BV - verantwoordelijk voor de teloorgang van het bedrijf - kennelijk de gelegenheid krijgt om onder vrijwel dezelfde be drijfsnaam de activiteiten voort te zetten'. ‘Waarop het vertrouwen van de bank of de geldschieter is geba seerd is ons een raadsel. Wij wil len er op wijzen dat de toenmali ge medewerkers een aantal maan den geleden schriftelijk het ver trouwen in directeur Rikus Kos ter hebben opgezegd. En naar nu blijkt terecht'. De beide Ydo-medewerkers, die destijds een advocaat in de arm hebben genomen voor de vervol gens weer afgeblazen ontslagpro cedure, zeggen dat er over de gang van zaken bij Organisatie adviseurs Ydo BV nog veel meer te zeggen valt, maar dat ze daar over in de publiciteit niet willen spreken. Het stelt hen teleur dat de Ydo- medewerkers over eventuele nieu we toekomstmogelijkheden voor het nu failliete bedrijf niet van gedachten hebben kunnen wisse- In dit pand 't Coene Kwartier op het bedrijvenpark Coenecoop was Organisatie-adviseurs Ydo BV gevestigd. De Ydo-vlag wordt nu gevoerd door Ydo’s dochter Centrum voor Bedrijfskundige Gro uit Bodegraven, aangewezen Ondersteuning BV (CBO-Ydo). In het pand zijn ook gevestigd CAD Plus, Allright Dienstverle- in°RotteerdamdlSSementSreChtbank n^ng en Vertaalbureau en Taalonderricht. (Foto: Sjaak Noteboom). L3ST 4, s -■ -- OEMeENTt /3»1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13