Bewoners eisen Meer winst verkeersluwe dan verlies Groensvoorde ii<V AL HET NIEUWS VOOR moeders VIJVER I12,50 is een presentje waard VERLOOP morgana Koninklijk goud voor Andries van Veen (74) Bij Waddinxveen-tennis Route van oldtimers Astma- collecte in W’veen fantastische lenteshow bij Morgana Slaapkamers Brugslager Rik de Bas Keurslager I I I I I I I I Feestmarkten Bloemen bij monument Veselka hm Op tweede dag occasion-spektakel bij Volvo Rijn en Gouwe Halve eeuw actief in het vrijwilligerswerk Immanuëlkerk op RTW-radio Woensdag 5 mei 1993 Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Veen bedankt burgemeester C.M. van der Linden voor de M.G. ;i- Kom even langs voor WATERTEST en meer ADVIES! AQUARIUMSPECIAALZAAK 8 Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbeque Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. GROTE sortering VIJVERVISSEN ZUURSTOFPLANTEN MOERASPLANTEN BIOLOGISCHE FILTERS POMPEN, SPROEIERS POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar 01722-3133 in de poule en heeft zich voorge- positie met man en tdhaven. slaapkamers VAN DER LINDE Dorpstraat 38. Waddinxveen. 01828 - 18090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop. 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond WADDINXVEEN - De hervorm de Immanuëlkerkgemeente ver zorgt komende zondagmorgen 9 mei de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio. Tussen negen en twaalf uur zijn de volgende programma’s te be luisteren: geestelijke muziek (9.00 uur), kerkdienst (9.30 uur) en een interview met directrice G. Fahr- ner van Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan 11.00 uur). WADDINXVEEN - Maar liefst 130 eigenaren van old-timers zullen komende zaterdag 8 mei hun 'troetelauto’s' laten zien op het terrein van Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrijvenpark Coenecoop waar dan door 22 BOVAG-autobedrijven een grandi oos tweedaags occasion-spektakel wordt gehouden. De Groene Hart Classic Car Meeting in Waddinxveen is een geslaagd initiatief van de 44-jari- ge herenkapper Frank Pronk (lep- ‘Gebleken is ons dat wensen van wijkbewoners, ondubbelzinnig aan het college voorgelegd, niet tellen in hun overwegingen, in een wijk waar diverse scholen staan en veel (fietsende en spelende) kinderen wonen en waardoor schoolroutes liggen past geen straat met zeer hardrijdende motorvoertuigen'. De buurtbewoners wijzen er op dat de Groensvoorde smal is en dat de woonhuizen dicht bij de straat staan. Deze verbinding tus sen de Beethovenlaan en de Wad- de-Staringlaan mag daarom geen doorgaande weg zijn en blijven. Over de Groensvoorde rijden ove rigens wel lijndienstbussen van Westnederlana. ‘De Groensvoorde is een andere straat dan bijvoorbeeld de Konin gin Wilhelminasingel of andere straten waarvan u een precedent werking verwacht', stellen de buurtbewoners, die zeggen te we ten dat het gemeentebestuur eerst vergelijkende onderzoeken naar de verkeerssituatie op de Noord- kade en de Koningin Wilhelmina singel wil afronden. Met pijn constateren zij ook dat de door hen gevraagde verkeers beperkende maatregelen wel voor de betrekkelijk rustige Peuleyen op de nominatie staan. In hun ogen betekent dat dat de Groens voorde nog meer verkeer zal moe ten verwerken, wat neerkomt op een nog gevaarlijker straat. Het gemeentelijk 30 km-plan voor Groenswaard 2 voorziet voorals nog alleen in het aanbrengen van asverspringingen in de Peuleyen (zoals op de Sniepweg) en een drempel in de Heggewinde. B. en W. beschouwen de Groens- 16 februari 1961 tot 30 juni 1989 secretaris geweest en bovendien lid van de ledenraad van diverse regio’s. Op 14 februari 1967 is de Allian ce Fran?aise des Pay-Bas section Boskoop opgericht. Deze sectie is eveneens werkzaam in Waddinx veen en Zoetermeer. Andries van Veen is mede-oprichter van deze sectie. In 1981 werd hij vice-voor- zitter van deze Franse taal-organi- satie. Het voorzitterschap bekleedde hij van 1987 tot vorige week. Na ruim 25 jaar deel te hebben uitge maakt van het bestuur nam hij donderdagavond 29 april tijdens een gezellige avond in de Imm- nauëlkerk, waar hij onder meer door bestuurslid Adeline Wijnen- Vervlossen en de landelijke vice- voorzitter van de Alliance Fran- caise hartelijk werd toegesproken, officieel afscheid als eerste man van dit genootschap. Het is nog niet bekend wie hem in deze functie zal opvolgen. Laborant Andries van Veen is zijn loopbaan op 24 augustus 1936 gestart als laborant bij Shell Amsterdam. Deze functie heeft hij vervuld tot 30 april 1947. Vervolgens is hij aansluitend per 1 mei als chef la boratorium in dienst getreden bij Akzo Zout Chemie Hengelo. Hier heeft hij gewerkt tot 30 april 1959. Wederom aansluitend is hij per 1 mei 1959 gaan werken bij het Goudse Unie Chema Chemie BV, de vroegere kaarsenfabriek. Dit maal als documentalist. Hier heeft hij gewerkt tot 30 juni 1969. In de periode van 15 juli 1969 tot 16 mei 1981 heeft Andries van Veen als hoofdambtenaar-referen- daris gewerkt bij het International Translation Centre Delft. Hij maakte toen van de gelegenheid gebruik vervroegd uit te treden. Op dit moment is de actieve Waddinxvener - gezien zijn gevor derde leeftijd - bezig diverse ta ken in het vrijwilligerswerk af te stoten. WADDINXVEEN - Vrijdag 7 en vrijdag 14 mei houden de markt kooplieden in de Willem de Zwij- gerlaan een feestmarkt, waar het rad van avontuur in totaal tien maal zal draaien. De marktbezoekers worden door Hans Somers Promotie (HSP) onthaald op het rad van avonti°uur en muziek. De bonnen voor dit rad van avontuur worden ditmaal door gastvrouwen uitge deeld. Dat gebeurt dus niet meer in de kramen van de marktkoop lieden. Tijdens de twee feestmarkten draait het rad van avontuur om 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en en 17.00 uur. Er zijn dan prachtige prijzen te winen, zoals weegscha len, glasservierzen, keukenspul- len, pannensets, koffiezetappara ten, beren, koekepannen, fluitke tels en waardebonnen. WADDINXVEEN - Brugslager Rik de Bas neemt zijn intrek in de gloednieuwe slagerij in het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan. Daar houdt hij met zijn vrouw José en kinderen Lisa en Tom woensdagavond 5 mei (vandaag) tussen zeven en negen uur open huis. De Brugslager van de Zuidkade in Waddinxveen is niet alleen van lokatie veranderd, hij mag zich nu ook Keurslager noemen, want de verhuizing was voor de slager, die met zijn worstenmakerij herhaal delijk gouden en zilveren prijzen wegsleepte, aanleiding lid te wor den van de Vereniging van Keurs lagers. Keurslager de Bas beschikt in de tweede winkelgalerij aan de Zuid plaslaan over een nieuwe winkel van 80 vierkante meter, voorzien van de modernste meubelen. Tijdens het open huis zullen de familieden, vrienden, kennissen en relaties van Rik en José de Bas het glas kunnen heffen op een voorspoedige toekomst. De koninklijke onderscheiding werd de heer Van Veen op de re vers gespeld door burgemeester C.M. van der Linden. Andries van Veen ontving het schouder klopje van koningin Beatrix onder meer voor zijn verdiensten gedu rende vijftig jaar vrijwilligerswerk en zijn zilveren activiteiten voor Alliance Francaise. Waddinxveens eerste burger noemde de Waddinxveense deco- randus een échte verenigingsman in hart en nieren. Hij spraik An dries van Veen dan ook waarde rend en hartelijk toe. Dat deden die ochtend ook zijn dochter Joke en ds. J.C. de Moor van de plaat selijke Gereformeerde Kerk. [STT,ew,6 25 Jaar oud Op 25-jarige leeftijd begon An dries van Veen met zijn vrijwilli gerswerk. Veel werk heeft hij ver zet voor de Gereformeerde Kerk in diverse gemeenten. Zo is hij van 1943 tot 1947 lid en bestuurs lid geweest van het Kerkkoor Amsterdam West. Vervolgens was hij van 1947 tot 1953 leider van de Jongensclub van de Gereformeerde Kerk in Hengelo. In de jaren van 1948 tot 1954 is hij de eerst vice-voorzitter en vervolgens voorzitter geweest van de Gereformeerde Jeugdcen- trale Hengelo. In diezelfde periode was hij te vens algemeen leider van regiona le jeugdkampen Twente. In 1949 heeft Andries van Veen een kinderkoor in Hengelo opgericht. Van dit koor is hij tot 1957 diri gent gebleven. In de jaren 1960 tot 1966 - maar dan nu in Waddinxveen - is hij zo wel voorzitter geweest van de ou dervereniging van Gereformeerde Jeugdclubs als lid van de Gerefor meerde Jeugdcentrale. Tevens nam hij het initiatief tot de op richting van de Gereformeerde Jeugdraad Waddinxveen. In diverse perioden, namelijk van 1961 tot 1966, van 1968 tot 1972, van 1981 tot 1985 en van 1988 tot 1992 is hij vervolgens lid van de kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen, dan wel scriba van de wijkkerke- raad, dan wel notulist van de Ker keraad Algemene Zaken van de Gereformeerde Kerk Waddinx veen geweest. Sinds 1985 beschikt Andries van Veen over een een preekconsent. Dit is de bevoegdheid om in kerk diensten voor te gaan in een ge bied ter grootte van ongeveer de helft van Zuid-Holland. Enkele weken geleden is dit preekconsent weer voor een periode van 5 jaren verlengd. Sinds 1985 is de koninklijk onder scheiden Waddinxvener lid van de Classicale Deputaten Kerk Israël. Voorts is hij vanaf 1987 lid van de Werkgroep Vorming WADDINXVEEN - De bewoners van de Groensvoorde in Groenswaard 2 voeren actie om nu eindelijk eens van hun straat een echte woonstraat te kunnen maken. De gemeente moet spoe dig aan die wens voldoen door het treffen van goed zichtbare en snelheidsremmende maatregelen. Goedbedoelde adviezen om de snelheid te matigen helpen volgens de daar wonende Waddinx- veners namelijk niet meer. Het is bij de boos geworden be woners in het verkeerde keelgat geschoten dat in de nieuwe plan nen van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven om van Groenswaard 2 een 30 km-gebied te maken een aanpak van de geasfalteerde 'snelle' Groensvoorde, waar maximaal 50 kilometer per uur gereden mag worden, buiten schot is gebleven. Ze zijn dan ook opnieuw achter de schrijftafel gaan zitten en hin gen onlangs posters voor hun ra men met teksten als ‘Ook hier verkeersmaatregelen'. Alle omwo nenden, ook die in de flats aan de Elzenhorst, Peppelhorst en Wil genhorst, vinden dat de Groens voorde in feite een woonstraat is en geen doorgaande weg met bij voorbeeld verkeer naar bedrijven en andere woonwijken. Onder aanvoering van Goedhart, drs. A.J.J. Vreeburg en andere buurtbewoners is onlangs een succesvolle actie met meer dan 400 handtekeningen gehou den en is er een brief vol met be zwaren en oplossingen gestuurd aan het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. De buurtbewoners zeggen daarin al in november 1991 te zijn ge start met activiteiten om een ein de te maken aan de verkeersge vaarlijke en geluidsoverlast be zorgende verkeerssituatie op de drukke Groensvoorde, die soms meer op een racebaan dan een rustige en veilige straat lijkt. Het zou volgens hen een wonder zijn dat er op de Groensvoorde tot nu toe alleen maar sprake is geweeslvan bijna-aanrijdingen en kleine aanrijdingen. De bewoners zeggen in ieder geval niet met voorde als een doorgaande weg verkeersmaatregelen te willen wachten tot er misschien ernstiger aanrijdingen gebeuren. Zij verzochten daarom het college van B. en W. al in eerrbrief van 14 november 1991 - en trouwens ook in gesprekken in de loop van keersveiligheidsmaatregelen te ne men. Gedacht moet hierbij worden aan het maken van bijvoorbeeld een viertal verkeersdrempels-kruising- svlakken ter hoogte van de krui sing met de Beethovenlaan, de Berkengaarde, dé Lindengaarde en bij de kruising met de Wadde en opname in een 30 km-gebied. Overleg met PCW-verkeerswet- houder J. Neele en de met hem gevoerde correspondentie zouden de buurtbewoners de hoop en wel haast de overtuiging hebben gege ven dat een oplossing in zicht was. ‘Helaas is ons nu gebleken dat dit een illusie was. Alle voornemens ten spijt van de wethouder en de verkeersdeskundige blijkt nu dat op geen enkele wijze aan onze zeer dringende verlangens wordt tegemoet gekomen', schrijven de buurtbewoners aan B. en W. gaat het komende zaterdag van komen. ‘Het is heerlijk met elkaar over onze prachtige wagens te praten', weet Frank Pronk, die eerlijk toe geeft dat er tijdens het knippen van mannenhoofden niets leukers is dan het kletsen over de klassie kers. WADDINXVEEN - Op de ochtend voor Koninginndag is de 74-jarige Waddinxvener A. van Veen van de Willem de Zwijger- WADDINXVEEN - In alle categorieën - zondag, zaterdag en dames - was het aantal gewonnen wedstrijden bij de tennisvere niging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) aanzienlijk groter omdat er elke dag 5.000 tot 6.000 motorvoertuigen over rijden. Wet houder Joop Neele is dan ook niet van plan op de eisen van de Groensvoorde-bewoners, die ook nog eens met scherpe acties heb ben gedreigd als ze hun zin niet krijgen, in te gaan. Het PCW-lid vcan het college vindt de Groensvoorde veilig ge noeg, al zou er naar zijn mening wel iets gedaan moeten worden tegen de te hard rijdende automo bilisten. Daaronder bevinden zich overigens ook buurtbewoners. De aansluitingen van de Peuleyen op de Beethovenlaan en de Wad de worden volgens de gemeente lijke plannen aangelegd in de vorm van zogenaamde in- en uit- ritconstructies, waarmee de over- gang naar het 30 km-gebied wordt benadrukt. Deze voorzieningen worden ook toegepast op de krui singen van de Groensvoorde met haar zijstraten. De uitvoering van de maatregelen zal, mede afhankelijk van de fi nanciële mogelijkheden zoals het op tijd verkrijgen van rijkssubsi- die, naar alle waarschijnlijkheid in juni van dit jaar kunnen beginnen. WADDINXVEEN - De ongeveer 130 klassieke automobielen (alle maal van voor 1979), die zater dagmiddag 8 mei te zien zijn tij dens het occasion-spektakel op het bedrijvenpark Coenecoop, ma ken tussen elf uur en half één een rondrit door Waddinxveen en om geving (Boskoop en Moerkapelle). De glimmende oldtimers komen tussen half tien en half elf in Waddinxveen aan, waar ze wor den voorzien van een herinne- ringssticker. De oudjes staan ’s middags vanaf één uur bij Volvo Bedrijfswagens BV opgesteld om door iedereen bezichtigd te wor den. Voor de bestuurders heeft de organisatie voor broodjes en kof fie gezorgd. De 25 kilometer lange route die de oldtimers tussen elf uur en half rijden is: Coenecoop, Kanaal dijk, Kanaalstraat, Kerkweg-Oost, Oranjelaan, Noordkade, Boskoop, Noordeinde, Beethovenlaan, Cho- pinlaan, Sniepweg, Dorpstraat, Onderweg, Moerkapelle, Brede- weg, Zuidelijke Dwarsweg, Ka naaldijk, Coenecoop. laan in de trouwzaal ven het gemeentehuis verrast met de gou den eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Toerusting. Als notulist van de Kerkeraad Algemene Zaken fun geert hij weer sinds 1989. Andrie van Veen, die in 1953 in Waddinxveen kwam wonen, was voor zijn werk binnen de Neder landse Analisten Vereniging ac tief. Hij was van 1951 tot 1961 al gemeen secretatis van het hoofd bestuur. Daarnaast is hij in de periode van 1967 tot 1973 secretaris geweest van de Stichting tot Bevordering van de Belangen van Laboranten, Analisten en Hogere Chemici. In de periode van 1960 tot 1962 heeft Andries van Veen gefun geerd als voorzitter van de com missie ter voorbereiding van de stichting van een Openbare Bi bliotheek in Waddinxveen. Van de vereniging Het Groene Kruis in Waddinxveen is hij van dan de verloren partijen. Hier en daar begint een sprankje hoop te gloren op het behalen van het kampioenschap. winst naar huis te sturen. Het der de herenteam 35+ (4e klasse) deed hetzelfde met Boveneind. Ook 3-2 winst. Het eerste veteranenteam (hoofd klasse) toog welgemeend naar Go- rinchem om daar Ready een ge voelige nederlaag toe te brengen. Helaas ging dit voornemen met 4-1 verlies de mist in. Veteranen 2 (le klasse) toog naar Brielle om E’68 te ontmoeten. Na een aanvankelijke voorsprong in de eerste set keerde het tij en moest het duo Boer-Wempe het eerste verliespunt incasseren. Het dubbel Hornes-Geers verging het net zo, waarna het dubbel Boer-Huisman met tweemaal een tie-break het tij eveneens niet konden keren. Wempe-Hornes stribbelden met drie sets tegen. Tevergeefs. Tenslotte legde ook Geers-Huisman het hoofd in de schoot om met 5-0 tegen huis waarts te keren. Tot slot van de zaterdag het twee de herenteam (4e klasse) dat te gen Plaswijck aantrad. Hier waren de krachten goed verdeeld. Na twee singels en twee dubbels was de stand 2-2. Het dubbel Pelupessy-Vork moest de beslissing brengen. En dat deed dit dubbel. Met knap spel brachten ze de uitslag op 3-2 voor Waddinxveen. Dat waren dus acht wedstrijden winst en vier verlies. Geen slecht resultaat. Dames Op de derde competitiedag begin nen zich bij de dames wat contou ren af te tekenen. Team 1 en 2 zitten thans in de hoogste regio nen van hun poule. Misschien worden ze kampioen. Beide teams versloegen hun tegenstanders Vic toria en Zevenhuizen met 4-1. Team 3 won van Bergvliet even eens met 4-1. Met twee gewonnen en één verloren partij zijn de da mes een goede middenmoter. Team 4 ging ten onder met 4-1 tegen Klaaswaal. Team 5 bevocht thuis een 3-2 overwinning op ROVS. Dolly Fransen knokte zich in drie set, de laatste met tie-break, door haar singel heen. Helaas vergeefs: 1-0. En dat in ruim drie uur tijd. Het dubbel Sylvia Buring-Greetje King overkwam nagenoeg hetzelf de. Ook drie sets. De derde set moest echter prijsgegeven wor den. De zieke Greetje King was toen helemaal opgebrand. Joke van Rijswijk haalde echter met haar single in twee sets het eerste punt binnen. Hierdoor gestimu leerd zagen de laatste dubbels kans om de achterstand in winst om te zetten. Team 6 ging met 5-0 ten onder tegen Phoenix. Dit team met vier debutanten in de competitie heeft het moeilijk en moet het eerste punt nog binnenhalen. Team veteranen 1 ontmoette een zeer sterk Dubbeldam en verloor met 5-0. Met slechts 2 punten uit 3 wedstrijden wordt het knokken geblazen om de positie te behou den. De inhaalwedstrijden op vrijdag 30 april voor de verregende zon dag leverden voor de zondagcom- petitie 1 verloren, 2 gelijk ge speelde en 2 gewonnen wedstrij den op. Het eerste gemengde team (4e klasse) legde met 5-3 Tiod (Gouda) plat. Zondag 2 mei zette het eerste ge mengde team zijn opmars voort. Met 9 punten uit 2 wedstrijden trad het aan tegen ALTV in Zoe termeer. Nadat Mike Luiten zijn single moest prijs geven in drie sets, bracht invaller Frank v.d. Berg met zijn single de stand op 0-2. De damessingle van Stephanie van Munster en Lieneke van Ne- derpelt brachten de balans in evenwicht tot 2-2. Het dubbel Van Nederpelt-Van Munster zorgde voor een voorsprong van 3- 2. Na een zeer spannende partij moest het dubbel Van der Berg- Luiten in drie sets in ALTV zijn meerdere erkennen. De beide gemengde dubbels ten slotte brachten de eindstand op 5-3 voor Waddinxveen. Met 14 punten uit 3 wedstrijden zit een kampioenschap er zeker nog in. Het tweede gemengde team (5e klasse) bracht Pijnacker met 6-2 op de knieën. Het derde gemeng de team (6e klas) eindigde met een gelijk spel (4-4) tegen Alblas- serdam. Het vierde gem.engde team (6e klasse) wist Rhoon met 7-1 te be dwingen. Het vijfde gemengde team (7e klasse) speelde gelijk te gen Boskoop (4-4). Het tweede herenteam (6e klasse) speelde eveneens gelijk tegen Hofland met 3-3. het eerste gemengde team 35+ (3e klasse) werd met 5-0 winst naar huis gestuurd. Ook hier in het algemeen ruime competitie- winsten. Zaterdag De zaterdagcompetitie leverde weer winst op. Zeven wedstrijden gewonnen en vier verloren. Het eerste gemengde team (le klasse) begroef, met slechts één drieset ter, TC’73 met 5-0. Het tweede gemengde team (2e klasse) had het moeilijk, maar wist met twee driesetters in het vaandel toch Rozenburg met 3-2 van zich af te houden. Het derde gemengde team (4e klasse) kwam uit tegen Putters- hoek. De single van Ton Rutten en Lydia Koop werden betrekke lijk eenvoudig gewonnen. De ge mengde dubbel Frits v.d. Pol - Marion van Bemmel moest echter aan Puttershoek gelaten worden. De herendubbel Rutten-Van der Pol en de damesdubbel Koop - Van Bemmel beslechtten tenslotte de strijd met 4-1 voor Waddinx veen. Dit team staat na drie com- petitiedagen nog als nummer één j_ J- 1-- nomen deze macht te handhaven. Het vierde gemengde team trad in het veld tegen Ouderkerk aan den IJssel. Dit laatste team stond met 9 punten uit 3 wedstrijden nummer één in de poule. Vastbe sloten hieraan een einde te maken ging team 4 er tegen aan (met 6 punten uit 2 wedstrijden). De eerste partij, het gemengd dubbel Arnold Wekking - Marco Hoogendoom, moest echter in drie sets deze partij afstaan. Ge rard van Ooijen martelde zich in drie sets naar de gelijkmaker in zijn single. Joke Kool had zich in haar single veel problemen: 2-1 achter. De herendubbel moest ook aan de te genstanders gelaten worden. Zo ook de damesdubbel. Tenslotte toch 4-1 voor Ouderkerk. Team heren 1 (le klasse) ging met vier driesetters ten onder tegen Baren- drecht. Team heren 3 (5e klas) legde met 4- 1 Zwijndrecht plat. Het eerste herenteam 35+ (2e klasse) maakte korte metten met Z’67: 5-0. Het tweede herenteam 35+ (4e klas) kwam uit tegen Toeg (Rotterdam) en wist dit laatste team met 3-2 WADDINXVEEN- In de laatste volle week van mei (23 tot 29 mei) houdt het Nederlands Astma Fonds ook in Waddinxveen weer de jaarlijkse collecte. Met de op brengst helpt het Astma Fonds mensen met astma, chronische bronchitis of longemfyseem. Dat gebeurt onder andere door weten schappelijk onderzoek, voorlich ting aan patiënten en hun omge ving en scholing van artsen en verpleegkundigen. Het Astma Fonds in Leusden (Speelkamp 28, tel. 033-941814) hoopt dit jaar met 55.000 collec tanten op pad te gaan. De laatste jaren lag het aantal collectanten stabiel rond de 50.000. Door een beroep te doen op de hulpvaardigheid van de overige Nederlanders wil het Astma Fonds proberen ook de plaats en straten waar tot dusverre niet werd gecollecteerd te bereiken. Hiervoor is een landelijke wer vingscampagne ontwikkeld met wervingsposters en wervingsad- vertenties. Hiermee wil het Astma Fonds trachten meer Nederlanders te bewegen een paar avonden tussen 18.00 en 21.00 uur actief te zijn met collecteren. In de week van 23-29 mei zal de collecte onder steund worden door veel publici teit. In kranten en tijdschriften, op radio en televisie wordt dan veel aandacht besteed aan de posi tie van mensen die last hebben van astma, chronische bronchitis of longemfyseem. Eén op de tien Nederlanders lijdt aan één van deze aandoeningen, waarvan 300.000 ernstig. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 4 mei vond bij het oorlogs monument aan het Stationsplein te Waddinxveen een plechtige sa menkomst plaats waar iedereen in de gelegenheid was bloemen te leggen ter herdenking van de ge- v allenen. Burgemeester C.M. van der Lin den heeft, geholpen door leerlin gen van groep 8 van de Jan Ligt- hartschool en de Kardinaal Al- frinkschool, de eerste krans ge legd. De muziekvereniging Concordia en zangvereniging Vox Jubilans verzorgden de muzikale omlijs ting tijdens deze herdenking. Tussen 19.45 uur en een halve minuut voor 20.00 uur luidden de kerkklokken. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur declameerde J.D. Geel en werd het herden- kingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken. De sa menkomst werd besloten met het le en 6e couplet van het Wilhel mus. Tijdens de Nationale Herdenking op dinsdag 4 mei worden in Ne derland alle burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wan neer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, danwel door oor logshandelingen eri terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een monu ment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomst is te vens een appèl op ieders individu ele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. vorig jaar - dringend diverse ver- WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 24 april heeft volkdansgroep Veselka onder leiding van Anneke Koorengevel een feestelijke in stuif in het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerk straat) gegeven met live muziek van het volksdansbalorkest Cosni- nix. In de pauze werd opgetreden door de demonstratiegroep Sim- choe-na uit Spijkenisse. De avond liet de bezoekers zien dat volksdansen een gezellige en sportieve manier is om elke leef tijd kennis te laten maken met culturen uit alle streken van de wereld. De volksdansgroep Veselka (Re genboog) danst elke woensdag avond en vrijdagmorgen in de bal- letzaal van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater. laan) en de 47-jarige aardrijkskun deleraar Tom Swart van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan. De old-timers zullen tussen tien en elf uur ’s morgens aankomen. Ze gaan dan een toer door Wad dinxveen en omgeving maken. Vanaf één uur kiezen de oude en klassieke automobielen positie bij Volvo Bedrijfswagens, waar ze met medewerking van de BO- VAG Auto Groep een extra at tractie vormen voor de duizenden bezoekers van het occasion-speka- takel. Aan de Waddinxveense old-timer- dag doen auto’s van diverse mer ken mee: MG, Alfa Romeo, Lan cia, Volvo en vele andere merken. Zowel door de deelnemers als de toeschouwers zijn de oudjes een lust voor het oog en het oor. 'Dankzij de financiële medewer king van de BOVAG-autobedrij ven lukt het ons dit voor Wad dinxveen en omgeving bijzondere evenement te houden', vertellen 'autogekken' Frank Pronk en Tom Swart. ‘Het wordt zeker weten een heel plezierige contactdag voor de deelnemers en de bezoe kers'. Frank Pronk, zelf rijdend in een 27 jaar oude Alfa Romeo, en Tom Swarts, eigenaar van een MG BGT uit 1973, delen met vele an deren een gezamenlijke belang stelling voor oude en klassieke auto’s. Ze liepen al jarenlang met het idee rond ook eens in Waddinx veen te komen tot een ontmoeting van gelijkgestemden. En daar Een lachende 74-jarige Andries van I aan hem uitgereikte gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Sjaak Noteboom). I Ja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proefabon- nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe ’s ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. JGi i llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllll M/V" illlllllliillilliilillllllllllllllllllliiiiiiliniiiiliillll Op Coenecoop 13 klassieke auto's Naam: Adres: 1 Postcode/woonplaats: Telefoon Ivoor controle op bezorging): I doorhalen wat niet van toepassing is Bon in open envelop. I zonder postzegel. zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25