Dames 2 redt de Gouwe-eer Be Fair-tennis gaat sterk door Oranjetournooi Flyers traditie WSE speelt gelijk in de nacompetitie Be Fair speelt erg enthousiast Bedrijfs- waterpolo- tournooi Voorjaars- tournooi Den Edel Hockeyers gelijk (1-1) Jansen slaat weer toe Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Damesteam van boulers in finale In tenniscompetitie Ger Teunissen- cup Kwiek voor Marco v.d. Klein Verlies heren Be Fair-volley Be Fair-volley handhaaft plek promotieklasse WADDINXVEEN - Het eerste herenteam volleybal van CVB Bank Be Fair heeft de voorlaatste competitiewedstrijd thuis tegen M RVV uit Rijnsburg met 3-1 ge wonnen. WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Sponsors Zaterdag 8 mei: thuiswedstrijd, 19.30 uur GOUWE (Dames I) - NEREUS Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV., TAS VX 8000 - software 8 en Heren 18+ Heren 35+ Heren 18+ Heren Dames Veteranen Jeugd Mixedteams Heren 35+ Jiu-jitsu Taekwondo Judo Mixed Jiu-jitsu Taekwondo Judo Jiu-Jitsu Taekwondo Judo Tweede teams Woensdag 5 mei 1993 speel moge- ae setstan- Volgende WADDINXVEEN - De christelijke tennisvereniging Be Fair, spelend op het park de Buitenhof in het sportpark ‘de Sniep', Be Fair. Het totaalresultaat was 2-3 verlies. Bij het in de 5e klasse spelende team 3 in deze categorie loopt het nog steeds niet. Opnieuw was er geen enkele gewonnen partij. Jacksteit, Lorenzo v.d. Nelleke Putten, Raymon Weekblad voor Waddinxveen cz goed. Zij iden terug hun ontmoetingen met CC Mixed 7 deed het ook voortreffe lijk in de uitwedstrijd tegen Bona- ventura: 5-0 winst. Mixed 8ging minder kwamen met lege ham van l j 11. De jonge leden van dit team zijn evenwel vol goede moed over de rest van de competitiedagen. Team 3 van heren 18+ met cap tain Hubert Welleman kwam te gen Plaswijck 5 niet tot winst. Er werd wel hard gestreden. Hubert zelf won bij HE vlot de eerste set met 6-1, maar verloor daarna met 3-6, 1-6. Ook alle overige partijen brachten geen winst. Totaal dus 0-5 verlies. Mogelijk kunnen ze nog wat leren van veteranen team 2. Hierin speelt onder andere vader John Welleman, alsmede captain Henk Bijkerk, Ton Claessen, Cor Fels en Fred de Winter. Om de jeugd het goede voorbeeld te geven wonnen ze alle partijen tegen Hia ten 2. Dus 5-0 winst. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van de hockeyclub Waddinxveen heeft zondag in ei gen huis met 1-1 gelijk gespeeld tegen het op de derde plaats staande Groen Geel. Beide partijen begonnen met goed aanvallend spel. Er waren mooie acties van beide kanten. Toch was het Groen Geel dat als eerste tot scoren wist te komen via een re bound (0-1). Waddinxveen liet zich echter niet intimideren. Hun hockeyspel wierp vruchten af. J. Flohr wist uit een hoekslag de stand op 1-1 te brengen. een hartaanval. Het toenmalige bestuur van Kwiek besloot ter na gedachtenis een wisselbeker in te stellen die jaarlijks bestreden zou worden door een andere competi- tieklasse van de NTTB-afdeling Gouda. Dit jaar dus voor de 29e jaar. Van diverse verenigingen uit de Goudse afdeling hadden zich twaalf deelnemers aangemeld. Verdeeld over twee zeskampen Team 1 van heren 35+ behaalde Opnieuw winst tegen Dash 35. Sommige partijen gingen vlot zo als HE van Ab Herrebrugh (6-0, 6-2). Ook DH Jan Nederhof-Paul Makkinje nam twee sets in beslag (6-2, 6-1), Willem Keuzenkamp benutte opnieuw alle speelmoge lijkheden in HE met de setstan den 6-1, 4-6, 6-4. Team 2 behaalde opnieuw de vol le winst, nu tegen ’s Gravendeel 1. Team 3 won met 4-1 van TVO 1. Captain Jaap Wielhouwer verloor het HE met team 6. Rob Schou ten kwam ook niet tot goed resul taat in HE. Maar HD Lex Anch- er-Leen Hooftman leverde wel een punt op. Dat lukte ook bij Wielhouwer-Hooftman. Bij deze twee punten voor Be Fair bleef het. Drie punten voor Hiaten 3. WADDINXVEEN - Volgende maand houdt de Waddinxveense zwem- en poloclub De Gouwe voor de zesde keer in het Gouwe- bad ‘de Sniep* (Sniepweg) in Waddinxveen een bedrijfswater- polotoumooi. Het toumooi zal ditmaal worden gehouden op maandag 7 juni, donderdag 10 juni, donderdag 17 juni en donderdag 24 juni. Op ie dere avond begint het wedstrijd- programma om half acht. Het in schrijfgeld bedraagt f 60,- per team. Deelnemers aan het bedrijfswater- polotoumooi van De Gouwe kun nen zich aanmelden bij Peter van der Loo, Snijdelwijklaan 61, Bos koop. Telefoon 01727 - 13925. WADDINXVEEN - Het eerste team en periodekampioen van WSE- voetbal is zondagmiddag in de Oranjewijk tegen Schoonhoven begon nen aan de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse KNVB. De Waddinxveners speelden met 1-1 gelijk en zullen komende zondagmid dag van Stolwijk in iéder geval moeten winnen om enig uitzicht te be houden op de derde klasse. De weg daarnaar toe lijkt overigens lang en heel moeizaam. Het decor van WSE-Schoonhoven was veelbelovend. Langs de lijn ston den honderden toeschouwers, uitgedost met toeters en met oranje-zwart geschminkte gezichten, en een boerenkapel. Het 1-1 gelijke spel was eigenlijk meer dan het gemotiveerd en met veel inzet spelende WSE verdiende, gelet in ieder geval op het vertoon de veldspel. Schoonhoven speelde duidelijk beter. De weg naar de der de jklasse KNVB lijkt voor WSE nog heel erg lang. De Waddinxveners moeten zondagmiddag tegen St ruime cijfers winnen. Bij een l jaar vierde klasser. WADDINXVEEN - In een wei nig aansprekende wedstrijd is he ren 1 van Be Fair-volleybal vrij dagavond voor een week in de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen in Den Haag tegen SVC 2 met 3-0 voor de laatste keer fors onderuit gegaan. Door slecht spel, een gebrek aan concentratie en vechtlust kwam er weinig goeds terecht. De serve was in het algemeen onvoldoende waardoor het initaitief veelal aan de tegenstander werd overgelaten. De Hagenaars hadden het spel be ter onder controle en coach Cees Swets moest dan ook toezien hoe zijn ploeg in drie sets ten onder ging. Setstanden die genoteerd werden waren 15-8/15-8/15-7. Voor de stand in de competitie maakte het niet zoveel meer uit. Be Fair bezet de negende plaats in de eindrangschikking in de pro motieklasse is district Zuid-Hol- land. Doordat er veel wedstrijden gedu rende de tweede helft van de competitie werden verloren leek heren 1 regelrecht op degradatie af te stevenen. Door echter de voorlaatste wed strijd tegen RVV uit Rijnsburg te winnen en het gegeven dat het op de tiende plaats genoteerd staan de Oikos uit Delft zijn voorlaatste wedstrijd tegen Inter Amcicos verloor was het gevaar in de de gradatie zone terecht te komen op het nippertje geweken. Prolongatie om uit te komen in de promotieklasse was daardoor in de voorlaatste wedstrijd al zeker ge steld en werd de laatste wedstrijd gespeeld voor wat het was. speelt een enthousiaste competitie, zo blijkt uit de resultaten van de dames, de heren 18+, de veteranen, de jeugd, de mixed- teams en de heren 35+. Ook al vielen in het eerste dames team twee dames uit, dit team is niet te verslaan. Als invalster trad Annamarie Kuyper in het strijd perk. Verder de bekende dames Elly van Tol, Nel Vermeulen en Truus Boere. Opnieuw 6-0 winst. Nu tegen Bin nenmaas 1. Er wordt langzaam gedacht aan een kampioenschap in deze regio. In dat geval moeten landelijke wedstrijden uitmaken wie de Nederlandse kampioen wordt in de hoofdklasse. Dan zou er ook steun gezocht moeten wor den bij een sponsor. Team 3 (3e klasse) had het zwaar op eigen terrein tegen RLTC. Het was een plezierige speeldag. Team 3 speelde langer dan elk an der team. Team 4 had een prima dag tegen wat zwakkere speel sters. Gespeeld werd er door Mar jan van Peet, Joke van Hooft, Jo- pie Boonstoppel, Wil Hogenelst en Sjanie Vis. Elke partij had slechts twee sets nodig. De uitslag was 5-0. Team 5 met captain Lia Sekeris deed haar DE in drie sets. Stan den 4-6, 6-4, 6-4. Gerry van Dijk speelde met Wil Borst DD. Zij wonnen met 6-1, 6-4. De overige drie partijen gingen naar de speel sters van Puttershoek. Team 6 behaalde opnieuw 5-0 winst, nu tegen Berkenrode 2. Corry Revet en Maya van Ter- mey wonnen hun enkelspelen in twee sets. Voor de DD’s dubbel waren wel steeds drie sets nodig. Vooral de dames Van Tenney- Nootenboom beleefden een span nende wedtsrijd met als uitslag 4-6, 7-6 en 5-7. Team 7 speelt in de 4e klasse. De dames zijn allen D-speelsters. De teganstandsters kwamen evenvwel met een C-speelster, die haar bei de wedstrijden won. De overige drie wedstrijden gingen naar Be Fair dat met 3-2 won. Team 11 behaalde op de derde competitiedag 3-2 winst tegen Bleiswijk 8. Liesbeth van Berg- eijk won de DE. Samen met Wil ly van Ark won ze ook de DD. Tevens wonnen Willy van Ark en Ekkie Blom een DD met 6-4 en 6-3. Team 12 kwam tot een eerste 4-1 winst tegen Alexandria 7. Lucy de Jager nam de DE voor haar re kening met 6-1 en 6-2. Joke v.d. Loo won ook de DE. Lucy de Ja ger en Greet Stuiver wonnen de DD met 6-3 en 6-2. Betty den Edel en Greet Stuiver deden de DD af met 6-3 en 6-2. Het was voor team 1 heren 18+ zwaar werken tegen Tiod 2. Er waren zeer interessante partijen, zoals het HD van Rob Verkerk en Edwin van Erk. De eerste set had een tie-break nodig, die gewonnen werd door Tiod. De volgende twee sets waren voor WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo de laatste competitie wedstrijden. Alleen dames 1 moet de komende twee weekeinden nog play-off wedstrijden spelen. Zaterdag verloor dames 1 in Ba- rendrecht tegen ZPC-Profus 1 met 9-7. Dames 2 speelde in het Zeeuwse Terneuzen, won met 4-5 van De Schelde 1 en redde daarmee de Gouwe-eer. Zondag herstelde dames 1 zich niet en verloor thuis met 7-10 van ZPB-Profus 1. Heren 1 verloor in Den Haag van HZ-Zian 1 met 11-8 en heren 2 deed het al niet beter en verloor met 12-8 van HZ-Zian 2. De laatste wedstrijd van de com petitie moesten de heren spelen tegen HZ-Zian in Den Haag. De nummer drie tegen de nummer vier van de ranglijst. De Gouwe kende een voorsprong van drie punten en was hierdoor al zeker van een derde plaats. HZ-Zian is een fysiek zware ploeg en zeker thuis een sterke te genstander. De Gouwe speelt de laatste weken niet het beste wa terpolo, gezien de mindere resul taten van de afgelopen weken. In de eerste periode kwam De Gouwe op een 3-1 achterstand. Paul van Doorne was de enige die in deze periode tot scoren wist te komen. In de tweede periode kwa men de Waddinxveners terug, maar hadden feitelijk gezien te veel kansen nodig om te scoren. In deze periode waren het Ronald Schens (2x), Cees Boonstoppel en Remco de Frankrijker die de tus senstand bepaalde op 6-5. Ook in de derde periode bleven de Waddinxveners achter de fei ten aanlopen. De schutters die normaliter de bal vanaf zes meter gemakkelijk weten te scoren kwa men niet echt voor in de wed strijd. Alleen Arco Verboom en Remko Overdam wisten te scoren in deze periode. De laatste periode moest de be slissing brengen. Die viel in het voordeel van HZ-Zian. Voor De Gouwe scoorde in deze laatste pe riode alleen Jaco de Jong. De heren van De Gouwe zijn dit seizoen uiteindelijk op een ver dienstelijke derde plaats geëin digd. Deze plaats geeft geen recht op promotie, zodat De Gouwe ook volgend seizoen weer in de eerste klasse van de KNZB speelt. Tegen ZPB-Profus speelden de dames van De Gouwe niet hun beste wedstrijd van dit seizoen. Maar wel een behoorlijk spannen de. Na de eerste periode leidde De Gouwe met 1-2 door doelpun ten van Angela Faber en Astrid Coene. Tot halverwege de wedstrijd stond De Gouwe met 5-6 nog steeds aan de goede kant van de score. Hier scoorden Marion van Hooft (2x), Wendy de Frankrijker en Astrid Coene. Na het uitvallen met drie P-tjes van Gillian van den Berg in het begin van de der de periode kwam ZPB-Profus op een 8-6 voorsprong. In de vierde periode zijn nog wel degelijk kansen geweest voor De Gouwe op een beter resultaat. Na het missen van de derde strafworp door Alice Lindhout van ZPB scoorde Sandra Berckenkamp wel (8-7). Vlak voor tijd brak Marion van Hooft alleen door, doch mis te, waardoor ZPB de aanval kon ovememen en de eindstand op 9-7 bepaalde. Ook uit tegen ZPB-Profus speel den de dames van De Gouwe geen beste wedstrijd. Na de eer ste periode keken zij tegen een 1-2 achterstand aan. Het doelpunt kwam van Mirjan Overdam. De tweede tot en met halverwege de derde periode was voor De Gouwe. In de tweede periode scoorden Angela Faber, Mirjam Overdam en Marion van Hooft, zodat de Gouwe-dames met 4-3 voor kwamen. In de derde periode liepen zij zelfs uit tot 6-3 via Sandra Berckenkamp en Angela Faber. Doch daarna was het eigenlijk al leen nog ZPB-Profus, dat met niet geringe hulp van de scheids rechters terugkwam tot 6-5. In de vierde periode liepen zij uit naar een 6-8 voorsprong, voordat Mirjam Overdam de Gouwe-da mes tot 7-8 kon terugbrengen. Helaas was dit ook gelijk het laat- In het eerste veteranenteam spe len de heren Baas, Bloem. Van Brero, De Koekkoek en Schouten. Zij trokken naar Zevenhuizen en wonnen daar drie van de vijf par tijen. Dikwijls wordt bij de jeugd van Be Fair verlies geïncasseerd, maar nu werd zeer goed gespeeeld door een mixedteam dat bestond uit Evie Wijnstok, Monique Keuzen kamp, Maaike Geerling en Huib den Hertog. Zij wonnen alle partijen tegen TSF 1. Van mixedteam 2 won Piet Hooftman de HE in drie sets. Jo- landa Los won de DE, eveneens in drie sets. Wilfred Luiten en Piet Hooftman hadden een enerveren de HD. De eerste set werd verlo ren met 1-6. Maar de tweede set bracht 6-4 winst. Set drie had een tie-break nodig en werd tenslotte door Be Fair ge wonnen. De DD van Jolanda Los met Evelien Bekker eindigde ook met winst, maar de GD ging naar de tegenstanders van bevers 1 Team 3 speelde uit tegen E’68. Gewonnen werden de DE van Ans de Jong met 6-3 en 6-3 en de GD van Petra Boere met Fred van Kempen met 6-3 em 6-4, als mede een zware DD van Petra Boere met Ans de Jong. De eerste set werd 6-3, maar de tweede bracht geen enkele game tot goed resultaat. In de derde set werd om elke bal gestreden. Het werd tenslotte 6-6. De tie-break die toen nodig was werd door Be Fair gewonnen. Team 6 blijft maar winnen. Dit maal met 5-0 tegen Oudelande 4. Voor het eerste team van heren 35+ was het een prachtige dag. Alle partijen tegen CTC 1 werden gewonnen. Team 4 won met 3-2 van Papen- drecht. Het waren sterk tegen standers. Zo ging de HD van Leo van Dam en Herman Simons naar de tegenpartij met 5-7 en 2-6. Maar Leo van Dam won de HE wel gemakkelijk met 6-3 en 6-0. De daguitslag was drie gewonnen partijen tegen twee verloren. Team 7 speelde tegen Be Quick. Dit in de 4e klasse spelende team doet het uitstekend. Al twee keer werd met 5-0 gewonnen. Nu met 4-1. WADDINXVEEN - De tweede editie van het Koninginnedag tournooi van Flyers-basketbal in de sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) is vorige week vrijdag een succes geworden. Het tournooi, dat een jaarlijkse traditie is geworden, werd geopend door de nu vertrokken CDA-sportwethouder Paul van Schie, die daarmee zijn laatste officiële daad als lid van het college van B. en W. verrichtte. De openingshandeling stond in het teken van de sponsoring van de jeugdafdeling van Flyers door het Leiderdorpse bouwbedrijf Noorlander Bouw BV. Vandaar ook dat ’s morgens in De Duike laar ook directeur S. Noorlander en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden acte de pré- sence gaven. Het eerste basketbalteam van Fly ers kreeg trainingspakken aange boden. Daarop prijkt de naam van de Leiderdorpse bouwer, die sinds 1983 zoveel heeft gerealiseerd in de Waddinxveense woonwijk Zuidplas. Het Oranje-basketbaltournooi ver liep op rolletjes dankzij het uitste kende organisatiewerk van Wolter Zwijnenburg. De publieke belang stelling viel als gevolg van de tro pische temperaturen wat tegen. Niettemin werden de teams in ruime mate aangemoedigd door supporters. Aan het tournooi voor mini’s, meisjes-adspiranten, meisjes-ka- detten, jongens-kadetten en meis- jes-junioren namen deel Flyers, Lokomotief (Rijswijk), Gelders Jump (Hellevoetsluis), Zoebas (Zoetermeer), Cady ’73 (Capelle aan den IJssel), Dunkinn (Roelof- arendsveen), DAS (Delft), Alphia (Alphen aan den Rijn), Leider dorp en Springers (Gouda). De prijzen waren goed verdeeld over de deelnemende verenigin gen. Van het organiserende Flyers behaalden alleen de meisjes-B de eerste plaats. Zij deden dit vooral door competitie-rivaal Leiderdorp te kloppen. Twee jeugdteams van Flyers, die deelnamen aan het Koninginne- dag-tourhooi, kwamen ook nog in de normale competitie uit. De meisjes Cl behaalden een gi gantische overwinning op Loko motief (83-8). Jane Syl en Jaco- mien Prevosth speelden een erg leuke wedstrijd. Inger Huls en Nienke v.d. Weij waren de top- scoorsters (28 en 35 punten). De jongens W2 van coach Jeroen Moonen pakten in de sterke slot fase de volle winst op Leiden (42-34). Moustapha Essakatie was topscorer. WADDINXVEEN - Ruim 500 deelnemers hadden zich inge schreven voor het voorjaarstour- nooi van de Waddinxveense sport school Den Edel (Noordkade). Per jaar worden er drie grote tournooien georganiseerd en dit tournooi was de laatste op rij van dit seizoen. Onder toezicht van ouders, zusjes en broertjes werd er fel gestreden om een plaatsje op het erepodi um. Voor alle deelnemers was er een leuke extra prijs. Alle behaal de punten waren weer goed voor een extra vaantje. Iedereen kon terug zien op een zeer geslaagd tournooi. De vol gende deelnemers behaalden een eerste plaats. Sander Pols, Ilona van Draanen, Edward Bremmert, Pascal Smaal, Martijn Verkaik en Teus Rijm. Barry Schinke, Mark Brussaart, Jean Paul Moulijn, Koen, Remco v.d. Wal, Mark Nieuwets, Huib v.d. Heuvel, Roel van Dam, Mimoun. Iwan Holleman, Roland Scholte, Arthur Schenk, Guido van Ier land, Brenda Swijnenburg, Niels de Wilde, Giliam Breems, Menno Hordijk, Andy Wijnandts, Jan Pe ter v.d. Velde, Faoud Kasimir, Jasper van Meurs, Jordi Graaf land, Marko Bogaard, Tjeerd van Zandwijk, Hendrik Engels, Ha rold Deelen, Sebastiaan Boumans, Ronnie Velt, Wesley Weidema, André Wilbrink, Theo van Ber- kel, Carlijn Hofhuizen, Harvey Weder, Laurens v.d. Zwan, Johan van Berkel, René Wilbrink, Rex Wieringa, Erik Veerman, Peter v.d. Windt, Fabian Lont, Sjoerd Scholte, Michael Mayenburg, Ro nald Krayestein, Maurits Harings- ma, Bas Boons, Twan Verboom, Johan Boogaard, Nick Blom, Matthieu van Duyn, Marloes Buytenhek, Renée Laport, Mi- chiel Boon, Wietse Wierda, Bas Ruessen, Just Olieman, Martin de Kruyff, Sylvester van Laar, Chris tiaan Both, Jan Maes, Tom Kaste lein, Alex Zeverboom, Jan Walta, Yssam Elkassami, Maarten de Bruyn, Michiel v.d. Star, Bart Hoppe, Matthijs v.d. Berg, Roy Schouten, Margje v.d. Woude, Thijns Boons, Freddy van Vliet, Jeffrey de Koning, Joost Schol man, Coen Hofhuizen, Luke van WADDINXVEEN - Bij de Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek is vorige week vrijdag het traditionele tournooi om de Ger Teunissencup gehouden. Deze 29e editie was bestemd voor de competitieklasse 3 en werd ge wonnen door Gouwenaar Marco v.d. Klein. Hij kreeg uit handen van mevrouw M. de Vries, de we duwe van Ger Teunissen, de wis selbeker uitgereikt. De Gouwenaar Ger Teunissen werd in de jaren vijftig lid van Kwiek. Met groot enthousiasme nam hij deel aan verenigingsacti viteiten en - hoewel hij nooit be stuurslid was - werd op hem nooit vergeefs een beroep gedaan voor het werk in de club. In 1964 kwam hier een abrupt einde aan toen hij op 39-jarige leeftijd overleed ten gevolge van WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV blijft Jansen verbazen. Nadat hij een week eerder clubkampioe Hennink had verslagen, wist hij deze keer de nummer twee van de ranglijst, Van der Oord, het volle punt te ontfutselen, waardoor hij in enkele weken tijds van de sub top naar de vierde plaats omhoog geschoten is. Het zag er lange tijd niet naar uit, dat hij zijn zegereeks tegen Van der Oord zou kunnen voortzetten. De Hollandse Verdediging van laatstgenoemde leverde zwart aan vankelijk aanzienlijk voordeel op, maar in een lastig door te rekenen situatie liet de intuïtie Van der Oord in de steek en koos hij een minder goede voortzetting, die hem uiteindelijk de partij kostte. Hennink kwam tegen Smitskamp niet verder dan remise en mocht daar, gezien de stand van de stuk ken, nog tevreden mee zijn. Van der Born klom op naar de derde plaats door Philipse te verslaan, maar staat nog steeds een straat lengte achter op nummer twee, Van der Oord. Van Woudenberg handhaaft zich in de top-8 doordat hij van Kardol wist te willen en Van Oort voegde zich bij die top door winst op Van der Starre. Zeer opmerkelijk was de winst in 13 zetten van Kloet op Stouten, die kennelijk een ‘black-out‘ had. Een andere jonge speler, Wille men, wist de oude rot Versluis een nederlaag te bezorgen en ver der won Van Sandijk van De Vries, Van der Heiden van Auad en Smit van Albers. Remises waren er voor de partijen Wiersma-P. van Offeren, Reus-El- lers, Ritter-Stam en D.J. van Of- feren-Brinkhorst. De stand aan kop is nu: 1. Hen nink, 2. Van der Oord, 3. Van der Born, 4. Jansen, 5. Philipse, 6. Smitskamp, 7. Van Woudenberg, 8. Van Oort. Door deze winstpartij is uitkomen in de promotieklasse ook het vol gend seizoen zeker gesteld. Het gevaar van afglijden naar de de gradatiezone is toch nog bezwo ren. In een spannende wedstrijd kwa men de volgende setstanden tot stand: 15-12, 10-15, 15-9 en 15-10. In de eerste set met Marc van Yperen en Dirk Pijpers voor de spelverdeling en Theo van Eijk en Edwin van Erk aan de buitenkan ten van het veld liep het aanval lende spel goed. De aanvallers van RVV ondervonden veel hinder van de verdediging van Be Fair. De tweede set werd gekenmerkt door problemen in de verdediging aan Waddinxveense zijde. Aanval lers van RVV wisten diverse ke ren de gaten te vinden met tacti sche plaatsballen achter het blok. Een tussenstand van 5-14 maakte duidelijk welke penibele situatie er was onstaan. De thuisploeg kon nog terugkomen tot 10-14 maar daarna was het met 10-15 met de ze set gedaan. In de derde set moest dan toch een doorbraak geforceerd worden. Coach Cees Swets had Peter Noorlander in deze set opgesteld. En dat was niet zonder succes want gelijk in de beginfase wist hij de middenaanval van RVV af te blokken. WADDINXVEEN - Voor Be Fair-tennis op het park De Bui tenhof in Waddinxveen is de competitie in volle gang. Dames team 1 behaalde opnieuw een 6-0 overwinning. Nu tegen DDH 1. Speciaal het DD van El ly van Tol met Margriet van Rijs wijk werd enerverend. De eerste set werd vlot met 6-1 afgedaan, maar in de tweede set werd de te genstand van de dames v.d. Starre en Sonneveldt aanzienlijk feller. Het werd tenslotte 6-6, dus een tie-break moest de beslissing brengen. Deze viel in het voordeel van Be Fair uit. Team 2 speelt eerste klasse. Eu genie de Bruijn won haar DE met 6-1, 6-2. Adrie van Erk en captain Rita v.d. Maas wonnen gezamen lijk de DD met 6-1, 7-5. Maar daarbij bleef het. De overige drie partijen gingen naar Dash 35. Op de tweede competitiedag was het resultaat voor team 6 aanzien lijk beter dan op de eerste dag. Nu een 5-0 winst tegen Reyerbos 2. Alles in twee sets. De deelne mende dames waren captain Cor rie Revet, Anneke Nootenboom, Jeanne Claessen en Maya van Termey. Vorige week behaalde team 3 4-1 winst. Nu evenwel 1-4 verlies te gen Ad Astra 1. Alleen Marleen Kroes won met grote overmacht haar enkelspel met 6-0, 6-2, ter wijl haar tegenstandster M. Hart kamp, samen met Thea van Delft wel de Be Fair-dames in DD met 6- 1, 6-2 wist te verslaan. Team 8 speelde tegen Ouderkerk 2. Captain Maria Wientjes deed tweemaal een DD, eenmaal met succes, eenmaal met verlies. Ciska Baas won haar enkelspel. Francine de Rooy moest in me vrouw Croonen van Ouderkerk haar meerdere erkennen. Het eer ste DD werd gewonnen door Cis ka, samen met Barbel Schouten. Eindresultaat werd 3-2 winst. Vorige week behaalde team 9 5-0 winst op de uitwedstrijd tegen Krimpen 9. Nu weer winst tegen CC2 en wel 4-1. Captain Jos Huisman is erg trots op haar team. Zij speelde DD met Nel van Zanten 6-1, 6-3. Vervolgens DD met Fanny Kool, ditmaal met de setstanden 6-4, 6-1. Corry van Zijl en Nel van Zanten deden hun DD in drie sets (4-6, 6-4, 6-4). Ria Bakker won met team 10 haar enkelspel tegen T. Gerla van Lan- geland 7 in een zeer enerverende drie-setter. Het werd 6-7, dus na tie-break. Vervolgens een set van 7- 6, dus weer na tiebreak. De der de set haalde ze vlot binnen met 6-1. Toke Simons had minder moeite met DE (6-3, 6-0). Ook de drie dubbelspelen waarin Ria Bakker, Truus Vink, Toke Simons en Ria Tanis om de punten streden, wer den door Be Fair gewonnen. To taal uitslag derhalve 5-0. Het eerste mixed-team had vorige week de handen vol aan Putters hoek 1. Deze week werd de strijd nog zwaarder tegen Krimpen 1. Er werd slechts één partij gewon nen en wel GD van Derk Rietveld met Joan den Boer na drie sets. Mixed 3 kon er maar niet genoeg van krijgen en speelde tot ver in de avond. Wilma de Koning had haar tennisschoenen vergeten en deed haar enkelspel gedurende twee en een half uur op slippers. Alle moeite nog voor niets ook, want na drie sets had ze verloren (4-6, 6-3, 5-7). Ook Fred van Kempen moest in het enkelspel na drie sets toege ven dat zijn tegenstander van Sluipers net iets beter was. Maar de dubbelspelen werden alle drie door Be Fair gewonnen. Dit lukte de duos Ans de Jong-Wilma de Koning, Frank Huisman met Fred van Kempen en Ans de Jong met Frank Huisman. Mixed 4 speelde uit tegen Hiaten. De deelnemers waren Yolanda v.d. Neut, Hanno Winkelman, Anja van Zwienen en Aart Duis- er. Hanno won HE in twee sets. Hanne en Aart wonnen HD ook in twee sets. De totaaluitslag was 2-3. Mixed 5 kwam tot 3-2 winst te gen ’s Gravenhout. Erg aantrek kelijk was GD van Ron van Tol met Marjon Rietveld. De setstan den waren 7-6, 1-6, 7-6, dus twee keer tie-break. Ook werd gewon nen HE van Jeroen van Tol en HD van Jeroen met Ron. Mixed 6, welk team bestaat uit Jan v.d. Ark, Jan Hoogerbrugge, Irene van Erk, José Wansink en len v.d. Meer, won een week gele den met 5-0 van Rhoon 3 en nu moest Ad Astra 2 het met dezelf de cijfers ontgelden. Vreugde al om in dit 5e klasse team. WADDINXVEEN - Toos Tab- ben en Francisca Laning van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen hebben zich geplaatst bij de laatste vier van de nationale da- meskampioenschappen doublet ten. Van de aanvankelijk 64 teams zijn er na twee speeldagen nog vier teams overgebleven, die zaterdag 15 mei de strijd aan gaan binden om het kampioenschap. De win naars doen mee aan de wereld kampioenschappen jeu de boules voor dames. Spies, Kevin van Dijk, Laura Merkx, Bart Spijkervet, Marnix Lont, Sascha Sanders, Jurri Jan Rijkaart, Peter Vermeulen, Jasper Vlaardingerbroek, Hanneke Nuy- ten, Sjoerd v.d. Haven, Mark Dekker, Fryan de Roodt, Bastiaan de Wit, Martijn Koemans, Marij- ne v.d. Waal, Jerry v. Vliet, Eelco Verduyn, Robert Dijke, Niels Frijters, Edwin Haighton, San ders Burghoven, Ferdi Benne- meer, Rogier v.d. Stok. De derde plaatsen bij Den Edel gingen naar de volgens meisjes en jongens. Christian Carlie, Charlotte Doornheim, Ronald van Vliet, Sa mir Saberi, Emiel Borsboom. Sanne de Ong, Kenan Orhan, Evert Jelle Bergsma, Leendert van Mane, Micha Struyck. Lisette Blanken, Olivier Dupré, Robin Arts, Rutger v.d. Voort, Joost Versluis, Aarti Baran, Bas Schoonens, Henk Kramer, Robin Willemse, Dieter van Cuylenborg, Jan Hendrik v.d. Berg, Jacoline Groenendijk, Vincent Bouwers, Sascha Dukker, Leon Bregman, Erik Klootwijk, Eric Bouwers, Frans de Bor, Rob Verwey, Rei nout Koning, Wouter van Kleu nen, Eva Jansen, Erik Kok, Ro nald Koemans, Dorine Mohr, An dré van Vliet, Harm Raaphorst, Heidi Valkenburg, Tim v.d. Windt, Arie Jan v.d. Vlist, Mar cel Klootwijk, Niels Benders, Mark de Vries, René van Meurs, Jeroen v.d. Veen, Rick Hofman, Juri Vogel, Youri Everaers, Rut ger Punt. Sanne Harreveld, Rut ger Top, Arjan van Gastel, Walter Vos, Steven van Loveren, Siebe v.d. Haar, Riccardo van Klaveren, Dennis de Jong, Richard van Leeuwen, Steven v.d. Berg, Clau dia v.d. Haar, Jacko Blom, Robert van Dijk, Remco Gorissen, Paul Brauns, Yorick Heyink, Peter Wolvers, Bart Verwey, Bart v.d. Haak, Malko Honkoop, Arja Cir kel, Robbert Bodegom, Ben Ro- rije, Stefan Bloot, Gabriëlle Alke- ma, Niels Benschop, Mathijs van Zaal, Martijn Borsboom, Jordi Valk, Faoud Achbar, Ryan Derks, Serena Hofman, Michel Wiggers, Leon Kok, Renate de Jong, Mike Jacksteit, Sander Rood, Wim Ra- vestein, Remco Jochems, Tommy van Dijk, Michiel Jongbloed. Arnhem, Wouter Elleman Roode, Chris Borst, Jonathan Molenaar, Paul Kanters, Peter Grootveld, Richard v.d. Ark, Christiaan As- scheman, Nico Baarda, Stefan van Klaveren, Ruben Vochteloo, Mike Benders, Robert Breedijk, Ricky de Kruyff, Michael v.d. Velde, Robin Sprado, Michael van Ooyen, Paul Twigt. Een tweede en een derde plaats behaalden tijdens de tournooien van Den Edel de volgende jonge ren. Eerst de tweede plaatsen. Rik Kant, Larissa Strater, Arnold Toor, Mick Beekhuizen, Erwin Compeer, Ron v.d. Burg. William Verhoef, Jeroen Boom, E. Veen, Arnold Hooglander, Ron Schinkel, Michel Rietveld, Rut ger Boom, Edwin Smith, Anton. Paul Verpootten, Niels Vringer, Gerard Scholman, Maike v.d Waal, Jerry van Breukelen, Liewe Jan Koning, Bart Jan de Bas, Ger rit Aantjes, Ivo de Bruyn, Patricia Bos, Bastiaan Kalmeyer, Ronald v.d. Bor, Boudewijn van Lierop, Steven Ramdutt, Patrick v.d. Zwan, Jeroen Steenberg, Laurens v.d. Zwan, Paul van Leeuwen, Lennart Zuur, Eelco Oskam, Ce lina Schalman, Stephan Kruit, Michael Benschop, Henk Jan v.d. Heuvel, Edwin Coenen, Pieter Haringsma, Bart van Eijk, Robert Verwey, Stefan Vochteloo, Leon Bothof, Tom Griekspoor, Nils Dekker, Matthijs Tetteroo, Mark van Doorn, Marlies Brinks, Paul van As, Vincent Cazemier, Guido Sip, Maarten Zeer, Arjan Wes- teneng, Sanne Harreveld, Joost v.d. Hoeven, Jorrit Slaman, Sam v.d. Zanden, Martijn de Rooy, Sander Preeker, Xander Groenendijk, Wijman, Kim v.d.Weel, Marieke Alkema, Theo Horsman, Thomas v.d. Valk, Kees Nap, Toine v. Kempen, Jaap Bregman, Ton ste wapenfeit van De Gouwe. ZPB scoorde nog tweemaal en bracht de eindstand op 7-10. Komende zaterdagavond om half acht speelt het eerste damesteam van De Gouwe tegen Nereus 1 uit Zaandam. Dames 2 van de Gouwe reisde niet voor niets af naar het Zeeuw se Terneuzen. In zwembad De Honte won het tweede dames team van De Gouwe met 4-5 van De Schelde 1 Hiermee eindigden zij, als nieuw komers in de tweede klasse, op een verdienstelijke vierde plaats. Gescoord werd door Astrid van Galen (2x), Diana van der Zijden (3x) en Hellen Cornelisse. Heren 2 verloor in Den Haag met 12-9 van HZ-Zian 2 en eindigde daarmee op een derde plaats. Hier scoorden Rens van der Meer (3x), Jeroen van Tol, Niek de Leeuw, Ed den Boon, Wilfred Bontje en Martin Derks. werd een aantrekkelijk tournooi verspeeld waar vaak zeer boeien de wedstrijden waren te zien. Per meerkamp gingen er tenslotte vier spelers over naar de kwartfi nale waar volgens het afvalsys- teem verder werd gespeeld. De twee halve finales werden ver speeld tussen respectievelijk Ton Steenwinkel (Kwiek) en Alphons Schreivershof (Gouda) en Hans Mussert (Reeuwijk) en Marco v.d. Klein (Gouda). De finale werd een Goudse aange legenheid tussen Marco v.d. Klein en Alphon Schreivershof die, na een spannende wedstrijd, in een 20- 22, 21-19 en 21-17 overwin ning eindigde voor Marco v.d. Klein. Ton Steenwinkel legde be slag op de derde plaats door een 21- 14 en 21-18 overwinning op Hans Mussert.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 39