GEMEENTE WADDINXVEEN Koninginnedag in Waddinxveen Hypotheek Informatiedag Avond van Gouwe Vis .9 TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 12570 01820-16066 010-4362244 Twee lintjes in Waddinxveen VERZOEK OM MEDEWERKING 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 SPREEKUREN TARIEF ONGEDIERTEBESTRIJDING VERGADERINGEN BOU^vQhüNNINGEN INZAMELING LANDBOUWFOLIE Safe) COLLECTE VERGUNNING WIJZIGINGEN HUIS VUIL OPHAALDIENST Oranjeconcert I -J Pagina 3 Woensdag 5 mei 1993 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Op het gemeentehuis o.a.: Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Sparrengaarde I Vrijdag aanmel- Koninginnedag 1993 in Waddinxveen omvatte ook schoolaubades. Daar tekenden de hervorm- werd I i i r Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 12 mei 1993, aanvang 18.30 uur in het gemeentehuis, aansluitend op de fietstocht van de commissieleden lange fietsroute E. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 12 mei 1993, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 1) dat burgemeester en wethouders hun beslissing op bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe- Commissie voor Ruimtelijke Ordening o.a. op dinsdag 11 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx- veen, (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Het bouwplan ligt met ingang van 6 mei 1993 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Onder deze maatregel vallen: Wespen, muggen, vliegen, vlooien, wandluizen, mijten, kakkerlak ken, huiskrekels, mieren, voorraadinsekten, pissebedden etcetera. De bestrijding van de muskusrat gebeurt door de provincie Zuid- Holland. het gedeeltelijk veranderen van een woning Folder De agrarische bedrijven in de Rijnstreek en Midden-Holland heb ben in maart van dit jaar reeds de folder ’’Nieuwe inzamelingsstruc tuur land- en tuinbouwfolie” ontvangen. In deze folder wordt ondermeer aangegeven waarom het hergebruik van landbouwfolie van belang is en hoe het een en ander in de toekomst in zijn werk zal gaan. Welke kunststoffen komen nu in aanmerking voor inzameling? - kuilfolie; - veevoederzakken; - kunstmestzakken; - andere grondstofzakken van kunststof. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, telefoonnummer 24500. Maandag Dinsdag Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. P.R.O.A.V. N.V. onder vermelding van ’’Inzameling folie”, dan wordt u ook opgenomen in de inzamelingsstructuur. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 6 van dé Woningwet en na ontvangst van de benodigde verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland of met gebruikmaking van de zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Rapport naar aanleiding van het voortgangsbericht van het Mi nisterie van W.V.C. inzake het welzijnsbeleid in de jaren ne gentig. Discussienotitie inzake de afdeling muziek van Kreater. Begroting 1993 Stichting Openbare Bibliotheek van Wad dinxveen. Advies tot financiële adoptie van een dokument in het kader van de aktie ’’Red een archiefstuk”. Advies inzake verlening garantiesubsidie aan Chr. mannenkoor ”De Gouwe Sanghers” ten behoeve van een Oranjeconcert op 30 april 1993. Ontwerp-bestemmingsplan Gijsberterf/hóren reclamanten. Info-project Bentwoud. Stand van zaken uitwerking Convenant. Voorbereidingsbesluit ten behoeve van plaatsen van een mast ten behoeve van P.T.T. Telecom/bedrijventerrein Coenecoop. Voorbereidingsbesluit ten behoeve van woningbouwproject Jan van Bijnenpad. Verkavelingsstructuur bedrijventerrein nabij de Staringlaan. Subsidie-aanvraag in kader Besluit woninggebonden subsidies ten behoeve van woningbouwproject Jan van Bijnenpad (ver slag info-bijeenkomst). Vestiging bouwmarkt Staringlaan 8. Rapport met betrekking tot de begroting 1993 van de Stichting Gastouderproject G.O.P. Jaarverslag 1992 Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen. Toelichting Stichting Vriendschapsband Waddinxveen op Pelh- rimovweek. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het ge deeltelijk veranderen en het vergroten van een winkelpand en het geheel vernieuwen en het vergroten van een berging op de percelen Dorpstraat 39 en 41. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 6 mei 1993 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Ge durende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 6, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het vo renstaande bouwplan. Niet onder deze maatregel valt de bestrijding van knaagdieren. Dit betekent dat met name de bestrijding van de bruine rat, zwarte rat, woelrat, huismuis, veldmuis geheel gratis blijft. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Voor KA) teerde fteuenw fifKWHiEëRpe; koe Moer «.«e ■tocwook eersAAR. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. sen huren en kopen, het diensten pakket van de batik, de voorwaar den van gemeentegarantie en hy- potheken-op-maat. Er is een hypotheek-informatie- pakket en een speciale krant voor de bezoekers van de Hypotheek Informatiedag beschikbaar. 24642 24700 24760 i I I i i i 1 i i Burgemeester en wethouders maken bekend dat voor het bestrijden van ongedierte, met name insekten en geleedpotigen een tarief van ƒ60,- per behandeling/bestrijding wordt gerekend. Deze kosten die nen vooraf a contant aan de bestrijder te worden afgerekend. i t i I Commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emanci- patiezaken op dinsdag 11 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Voor meer informatie kunt u bellen naar de folie-infolijn: 01720-42257. Doorbreken aanhoudingsplicht Een voorbeeld van een goed opge zet Oranjefeest waren de spelle tjes in de wijk Zuidplas. Konin ginnedag werd daar door naar schatting enkele duizenden men sen uitbundig gevierd. Dat begon gelijk al met de feeste lijke klanken van de Haagse drumband Royal City Band. Ach ter de muzikanten liepen veel kin deren met kleurig versierde fiet sen. Daarna konden ze gaan Als u ook witT'wordCT op’ggiionTëTr"ln"dë*ïit£tiwë trfzdiuelingJstruc- tuur van P.R.O.A.V. N.V., kunt u nog reageren met (ie aanmel dingskaart uit de folder (een postzegel is niet nodig). Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak.' In verband met een wijziging in deinzamelstructuur van landbouw folie, kan er sinds 1 januari 1993 geen landbouwfolie meer ingele verd worden bij de gemeente Waddinxveen. Binnenkort organiseert het provinciaal afvalverwijderingsbedrijf Zuid-Holland (P.R.O.A.V. N.V.), in samenwerking met W.L.T.O., C.B.T.C. en het Landbouw schap de inzameling voor landbouwfolie. Hierbij worden de agra rische bedrijven opgeroepen deel te nemen aan deze nieuwe inzamelingsstructuur voor landbouwfolie. de scholen in dit Gouwedorp voor. Op de foto de Rehobothschool aan de Sperwerhoek in de wijk Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30^12.30 uur 3 mei wordt de groene container normaal opgehaaldf 4 mei wordt de groene container normaal opgehaald; Woensdag 5 mei wordt de groene container en plastic zakken van de hoogbouw niet opgehaald; Donderdag 6 mei wordt normaal het grof huisvuil (WIJK 1 Zuidplas en Sniep) opgehaald. Tevens worden de PLASTIC ZAKKEN VAN WOENSDAG 5 MEI opgehaald; 7 mei wordt normaal de groene container en bedrijfs- containers (750 en 1300 Itr.) opgehaald. Tevens wordt de GROENE CONTAINER VAN WOENSDAG 5 MEI opgehaald. Vermeldt u hierbij uw naam, adres, postcode, woonplaats en tele foonnummer. Al uw verzamelde folie zal worden ingezameld voor een bedrag van ƒ80,-. Voor dit bedrag wordt uw folie opgehaald, gesorteerd, gebaald, getransporteerd en gewassen en vervolgens naar de herverwerkingsfabriek gebracht. Op deze manier kunnen we voor komen dat het folie in het milieu terecht komt, en daar schade aanricht. U kunt uw financiële bijdrage storten op rekeningnummer 39.1686.461 van Rabobank Alphen aan den Rijn, ten name van WADDINXVEEN - Ter gele genheid van Koninginnedag 1993 hebben vorige week don derdag twee Waddinxveners een koninklijke onderscheiding gekregen. In de trouwzzaal van het ge- meentehuis werd de 74-jarige A. van Veen (Willem de Zwij- gerlaan) verrast met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Andries van Veen stond er bij stil een halve eeuw actief te zijn in het verenigingswerk en 25 jaar bestuurlijke activitei ten te hebben ontplooid voor de Alliance Francaise in Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer. In Den Haag werd ritmeester der cavalerie H. Ouwehand (Da Costaweg) op voordracht van de minister van Defensie ko ninklijk onderscheiden. De Waddinxveense militair werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. In verband met Hemelvaartsdag zullen eveneens wijzigingen optre den in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen wor den aangegeven in de krant van 12 en 19 mei aanstaande. proef-rit langs de restaurants De Unie, ’t Baarsje, Bibelot en De Gouwe Dis. Deze voor de tweedemaal gehou den proef-rit met tegen de 150 deelnemers werd afgesloten met een dansavond in subtropisch Xrouwebad ‘de Sniep' en een la sershow rond het middernachte lijk uur. Stuurt u deze dan naar: InzamoRtg land- en tuinbouwfoll?,,,*a^2J2^ Antwoordnummer 10606 2410 VB BODEGRAVEN In de WEEK VAN 3 t/m 7 MEI 1993 wordt het Groente-, Fruit en Tuinafval (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: - -in -de-week van-9-tot en met 15 mei 1993 zal er gecottectecrd wordenJ door NOVIB/UNESCO. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen, waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Hergebruik landbouwfolie is mogelijk! Plastic folie vormt een belangrijk onderdeel van de totale af valstroom uit de agrarische sector. In Zuid-Holland komt naar schat ting 10.000 ton folie per jaar vrij! Een groot gedeelte hiervan wordt nu nog verbrand of gestort. Dit is een verspilling van grondstoffen en energie, want voor plastic folie bestaan goede hergebruikmoge- lijkheden. Wanneer u uw gebruikte folies verzamelt en laat opha len, worden er korrels van gemaakt die weer grondstof vormen voor nieuwe folies (huisvuitzakken of afdekfolie). De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 5 mei 1993 gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil pf grof huisvuil te brengen. drukte, al deed de warmte ook wel jongeren en ouderen verkoe ling in en buiten Waddinxveen zoeken. Koninginnedag 1993 werd en thousiast gevierd door buurt- en wijkverenigingen in Groenswaard 3, Oranjewijk, Zeeheldenbuurt, Oostpolderwijk, St. Victoorwijk, Bomenwijk en Zuidplas. Dankzij financiële steun van wijk bewoners, middenstand, bedrijfs leven en het gemeentebestuur en de inzet van heelveel vaders en moeders slaagden de woonwijken er in allerlei spelletjes op touw te zetten en leuke prijzen beschik baar te stellen. Op de sportvelden was vorige week vrijdag ook genoeg te doen. Op de voetbalvelden van Be Fair, Waddinxveen en WSE was er voor de jeugd in diverse tournooi- en veel te beleven. Ook de hoc keyclub Waddinxveen hield de jeugd een dag lang spoertief be zig. Flyers hield een badmintontour- nooi binnen in de snikhete sport zaal De Duikelaar en dat was aan de belangstelling dan ook goed te merken. Menigeen vond het bui ten in de open lucht aangenamer. De opening van het jeugdtournooi was in handen van toen CDA-wet- houder Paul van Schie. Dat was echt zijn allerlaatste officiële daad als lid van het college van Burgemeester en Wethouders. Tijdens zijn openingshandeling werd hij gadegeslagen door burge meester C.M. van der Linden. Voor de ouderen was er ’s mor gens vroeg nog een autopuzzelrit van De Gouwe Rijders, kon in het Tenniscentrum Waddinxveen de hele dag geklaverjast worden met de klaverjasvereniging De Spring plank, was er eeen Oranjeconcert in de Ontmoetingskerk en kon worden deelgenomen aan een terrein Beukenhof hebben meer dan 200 kinderen en Lions-leden hun waar op tafels en in kramen aangeboden. Al voor de marklt officieel van start ging hadden de eerste koop jesjagers hun buit al te pakken. Ook de pannekoeken gingen er toen al in, vooral bij de bezoekers die niet hadden ontbeten. De Kindermarkt werd verleven digd met het rad van avontuur (een succesformule), demonstra ties van sportschool Den Edel (Noordkade) en een optreden van de Waddinxveen drumband Cormula’s met majorettes. Dankzij giften en subsidies, die de kosten van de markt geheel dekten, kan de volledige op brengst van achtduizend gulden aan de Stichting SOS-Kinderdor- pen geschonken worden. Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aan geboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. De hockeyclub Waddinxveen hield op het eigen terrein in het sportpark ‘de Sniep' het jaarlijkse achter de piano. Vox Jubilans werd geleid door dirigent Pieter Stolk. Getuige het herhaaldelijk knippen van zijn vingers waren niet alle koorleden steeds even at tent op zijn aanwezingen in de warme kerk. In verband met aanstaande Bevrijdingsdag, 5 mei 1993 zullen de volgende wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilop- haaldienst: WADDINXVEEN - Maandag avond 10 mei om acht uur houdt de Waddinxveense aquariumvere- niging De Gouwe Vis de maande lijkse bijeenkomst in het clubhuis van de speeltuinvereniging Oran jewijk (J.W. Frisoweg). Op deze avond zal Frans van der Leest uit Den Haag een praatje met dia’s houden over de geschie denis van zijn eigen aquariumhob by. Hierbij zullen ook de ups en downs aan bod komen. Door het verhaal heen zullen ook de vele reizen die Frans van der Leest voor zijn hobby heeft gemaakt naar Polen, Tsjechië en Slowakije worden belicht. Hij zal verhalen over zijn interes sante contacten met de hobbyis ten in het buitenland, zijn van hier naar daar en van daar naar hier meegenomen vissen. In de pauze van de avond wordt er een verloting gehouden. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen zaterdagmorgen een wedstrijd spelen tegen teams uit de regio. Koninginnedag 1993 werd in Waddinxveen besloten met een druk bezocht Oranjeconcert in de Ontmoetingskerk. Daar gaven ge durende anderhalf uur de Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans en het Christe lijke Waddinxveense Mannenkoor De Gouwestem acte de presence. Vox Jubilans-voorzitter Piet Bur ger opende met een kort woord de avond, die namens het gemeente bestuur werd besloten door PCW- wethouder J. Neele. Hij sprak van een succesvolle avond, die naar zijn mening ook de band van de Waddinxveners met het vor stenhuis had benadrukt. Opvallend was de rol van de Bos koper Ben Kramer. Hij dirigeerde niet alleen De Gouwestem, maar bespeelde ook het orgel en zat Ratjetoetournooi, waaraan door 180 leden en niet-leden is meege daan. Ratjetoe staat voor een verzame ling hockeyteams van acht geoe fende en ongeoefende kinderen, jongeren en ouderen. Ze strijden onderling en in een vriendschap pelijke en sportieve sfeer om de eer van de dag. Het Ratejetoetournooi werd be sloten met een barbeque en een disco in het clubhuis van de hoc keyclub Waddinxveen. Het spor tieve evenement was gelijk het einde van het hockeyseisoen 1992-1993. Er staat nog één officiële speeldag op het programma. Hierna gaan de hockeyjeugdteams deelnemen aan diverse toumooien in het land. Bij de hockeyclub Waddinx veen is sprake van een groeiend aantal jonge leden, die één keer per week worden getraind door enthousiaste mensen en die elke Applaus ontlokte het door Vox Jubilans gezongen en het door Pieter Stolk bewerkte ‘De Zilver vloot' van Piet Hein. Koorleden van De Gouwestem keken verras send op hoe dit werk muzikaal werd gebracht. In de kerkzaal gaf dat direct stof tot napraten. Verder werd er alleen aan het slot van de avond geapplaudiseerd voor het in 22 programmapunten gebodene, waaraan ook meewerk ten Peter Verweij (orgel), Ab Brouwer (trompet) en natuurlijk alle aanwezigen in de samenzang (Wilhelmus, Wij leven vrij, wij le- j ven blij, Waar de blanke top der duinen en Nederland en Oranje). WADDINXVEEN - Evenals overals elders in Nederland wordt sen. Daarna konden in Waddinxveen teruggekeken op de warmste Koninginnedag straattekenen. van deze eeuw. In de woonwijken, waar traditioneel het Oranje- Het Oranjefeest in de wijk Zuid- feest wordt gevierd, heerste soms de hele dag een gezellige plas concentreerde zich rond het - wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Daar draaide het rad van avontuur, verzorgde TOOS-gymnastiek een demon stratie en bouwde de scouting groep St. Victor een indianenbaan over de singel. De kinderen kon den hier ook brood bakken op vuurtonnen. Het miniatuurdorp van Theo Lam was weer een publiekstrekker. Bij jong en oud vielen de zeephelling, het stokkenvangspel, de reuzen sjoelbak en het springkussen in zeer goede aarde. Aan de spelle tjes voor de jeugd van 2 tot 10 jaar hebben 600 (geschminkte) kinderen enthousiast meegedaan. De op Koninginnedag gehouden SOS-Kindermarkt van de Lions Club Waddinxveen is weer een succes geworden. Op het parkeer- Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). 1. In het A3-gebied, tussen Junolaan en Zuidkade ter hoogte van de Alpheuse Wetering: het oprichten van een (voetgangers)brug. WADDINXVEEN - De ABN AMRO Bank aan de Passage in Waddinxveen houdt komende za terdag 8 mei van 10.00-16.00 uur eeen speciale informatiedag over hypotheken. De hele dag kunnen zowel potentiële kopers als hui zenbezitters in het bankgebouw op basis van de laatste rentestand informatie krijgen over alle vor men van hypotheken. Bij de ABN AMRO staat op de Hypotheek Informatiedag het team klaar, zoals dat op de foto - met op de achtergrond het ABN AMRO bankgebouw - van links naar rechts is afgebeeld: R.B. Slo- tema (hypotheek-adviseur), me vrouw E.J.M. de Jong-Thomassen (hypotheek-adviseur), mr. P.L. van der Meulen (notaris), P. de Pater jr. (makelaar), H.B.J. Dun selman (hypotheek-adviseur), A.A. Bostelaar (ABN AMRO) en mr. J.A.M. Koek (notaris). De adviseurs kunnen de bezoe kers helder voorrekenen ‘hoeveel hypotheek ze waard zijn'. Voor die berekening is het bruo-inko- men het belangrijkst. Op basis daarvan kan een indicatie worden gegeven van het bedrag dat een koper van een huis of een huizen bezitter kan lenen. Op de Hypotheek Informatiedag geeft de ABN AMRO Bank za terdag 8 mei ook informatie en voorlichting over allerlei zaken die te maken hebben het eigen huis, de fiscus, de afweging tus- ISI #4 I f 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3