Bezoekerscentrum in Goudse Hout Vervuild slib niet in buurt van ’t Weegje Creatief huwelijk Dufëmode StóT- O- 's Karei van Soest eerste loco-burgemeester Huis in via keukenraam Fietsen gestolen Kerkdienst RTW-radio Open dagen nieuwe zaak van Harwa Schrijven voor Amnesty Waddinxveen Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Ouderen op pad met kunstbus Jaarvergadering VOO geeft feestelijk tintje aan vergadering WW ‘Dieet4 van Hartstichting bestaat niet VOOR EEN ZONNIGE ZOMER Informatie avond van Vrije School dSrX A KW i i Pagina 11 PT Zondag 16 mei: thuiswedstrijd, 17.15 uur GOUWE (Dames I) - DE FUTEN Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors “1 8 Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software J. Neele J.A. Hielema Bekendheid Reacties C.M. van der Linden K. W. Th. van Soest L ëxAAAXX f 57757 aww 1 SrsSfe'J Woensdag 12 mei 1993 Weekblad voor Waddinxveen 40; Wethouder J. Neele (PCW). De Hoe Hollands en Hollandsche IJssel in het Haagse Provinciehuis. Het bruidspaar Johan Bosman en Hieke van heusden bij het li-rmi [♦jsain-.'V Wat uit de portefeuilleverdeling verder blijkt is dat oud-wethouder Paul van Schie tot 1 mei volgend jaar commissaris blijft van NV Waterleidingmaatschappij Zuid- Hollad Oost. Zijn taak bij het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland is overgeno- ;d over de- >p de foto 18' 6954 2'239?» 3817 5772 X- *4510 kade een zegen gevraagt ze levensverbintenis. Oj verlaten zij het prachtige kerkge bouw, waarbij zij onder de bogen doorlopen, die werden vastgehou den door de leerlingen van de groepen 4 en 6. ’s Avonds werd het bruidspaar ’flink op de korrel’ genomen door collega’s en leden van hun golf club. Het schitterende weer ver volmaakte de sluiting van dit cre atieve huwelijk. Moor- en Fa- WADDINXVEEN - De rooms katholieke St. Victorparochie ver zorgt zondagmorgen 16 mei tus sen negen en twaalf uur de weke lijkse kerkuitzending van de loka le RTW-radio. Het programma begint met mu ziek, waarna om half tien de eu charistieviering uit de St. Victor- kerk aan de Zuidkade wordt uit gezonden. Het is een gezinsvie ring voor ouders en hun kinderen, die dit jaar hun eerste communie hebben gedaan. Aan de dienst verleent het St. Victorkinderkoor en het blok- fluitsensemble hun medewerking. Na de eucharistieviering wordt er tot twaalf uur muziek gedraaid. Het bruidspaar Johan Bosman en Hieke van heusden bij het verlaten van de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Wad dinxveen. - Onderwijs - Personeel, organisatie, automati sering - Commissie voor georganiseerd overleg - Samenwerkingsschool HAVO- Atheneum - Streekarchiefdienst Midden - Sociaal Cultureel Werk - Kunst en Cultuur, inclusief loka le omroep - Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk - Centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater - Openbare Bibliotheek WADDINXVEEN - Blijkens een opgavevan de politie werden de vorige week in Waddinxveen wer den de volgende fietsen gestolen: Vanaf het NS-station Waddinx veen verdween een zwarte dames fiets van onbekend merk, vanaf de Stationsstraat een donker bruine Sparta Windsor damesfiets, vanaf de Kerkweg-Oost een bruine da mesfiets van onbekend merk, van af het NS-station Waddinxveen een paars-gele Future ATB heren fiets, vanaf Groensvoorde een groene Union herenfiets, vanaf de Groensvoorde een groene dames fiets van onbekend merk, vanaf het NS-station Waddinxveen een zwarte mountainbike herenfiets, vanaf de Tesselschadelaan een zwarte Gazelle opoefiets, vanaf het NS-station Waddinxveen een blauwe Rivel damesfiets en vanaf de Passage een rose damesfiets van onbekend merk. Aangetroffen werden de volgende fietsen: Op het Woubrechterf een groene Gazelle Populair heren fiets, op de Passage een zwarte Locomotief herenfiets, op de Wil genhorst een zwarte DCR dames fiets, in de Oltmanstraat een brui ne Holtsport Vrijbuiter herenfiets en aan St. Huybregtsgeregt een rode Raleigh College damesfiets. WADDINXVEEN/GOUDA - Directeur en algemeen secreta ris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda vindt het hoogst onverstandig om ten westen van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid ruimte voor Een logische vervolgontwikkeling op termijn zou de uitbreiding van dit terrein in zuidelijke richting, over de spoorlijn Gouda-Den Haag, kunnen zijn. Daarom moet ook lokatie nr. 37 als stortplaats voor vervuild slib geschrapt wor den, stelt drs. Hans Brink in zijn brief. Hij maakt de Stuurgroep Hol landsche IJssel er voorts nog at tent op dat ten oosten van Zoeter- meer het Bentwoud is gedacht. Dit kembos zal twee uitlopers in zuidelijke richting dienen te krij gen, waarvan één in de richting van van de Krimpenerwaard. Met het oog op de geplande ste delijke ontwikkelingen direct ten westen van Gouda (bedrijfsterrein en woningbouw) zal deze groen- verbinding in de ogen van de di recteur van de Goudse Kamer het best tot zijn recht komen ten noorden van rijksweg A 20 (Gou da-Rotterdam) en ten westen van de Bredeweg. Hier is lokatie 32 uit het inperkingsbesluit gelegen, zodat ook die bij hem in ongenade is gevallen. Tot slot staat drs. Hans Brink er bij stil dat het gebied Gouda- Waddionxveen-Moordrecht, in de directie invloedsfeer van de Rand stad gelegen, sterk in ontwikke ling is. Dergelijke ontwikkelingen mogen volgens hem niet bij voorbaat en voor een periode van zeker twin tig jaar worden geblokkeerd door de stort van slib, zellinggrond en baggerspecie. ‘Bovendien wordt nogal eens ver geten dat het deponeren van het slib gedurende jaren een niet te verontachtzamen overlast zal be tekenen. Overlast, in de zin van zowel stank als een verdere belas ting van de toch al belaste wegen, als gevolg van de vele en groot schalige benodigde transporten*, stelt drs. Hans Brink, die andere lokaties eerder in aanmerming als storlokatie vindt komen. - Openbare Werken en Verkeer - Commissie Straatnamen - Sociale Zaken, ouderenbeleid, asielzoekers, minderheden en ge handicapten - Volksgezondheid en maatschap pelijke dienstverlening - Stichting De Vierstroom Bestuurscommissie GGD (basis gezondheidsdienst) - Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen - Financiën inclusief subsidies - Grondbedrijf en CAI-bedrijf - Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland - Economische Zaken en Bedrijfs leven - Emancipatie en Kinderopvang - Sport, zwembad en recreatie (schappen) - Commissie zwembad en binnen- sportaccommodaties - Regionaal Economisch Overleg (REO) - NV Waterleidingmaatschappij Zuid-Holland Oost - Overlegorgaan Bedrijfsleven - Internationale aspecten, waaron der Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking en Lota - Stichting Waddinxveens Onder nemers Centrum - Marktzaken - Stichting Leerbedrijf Tuinbouw Door de in het bezoekerscentrum verstrekte informatie kan hieraan meer bekendheid worden gege ven. De eigen inwoners leren zo hun eigen leefomgeving beter kennen, terwijl bezoekers van bui ten de regio een goed beeld krij gen van het gebied. Door middel van verwijzing zul len bestaande voorzieningen, mu sea en bezienswaardigheden meer aandacht krijgen, maar ook de mi lieu- en landschappelijke waarde van het gebied. Uit het locatie-onderzoek is de Goudse Hout als meest geschikte locatie uit de bus gekomen. Qua bereikbaarheid met alle vormen van vervoer en als uitvalsbasis voor wandel- en fietstochten door de omgeving scoorde deze locatie het hoogst. Daarnaast vormt deze locatie een goede afspiegeling van het gebied waarover in het cen trum informatie wordt gegeven. Verder blijkt uit het onderzoek, dat een bezoekerscentrum zeker levensvatbaar is. Gepleit wordt in het rapport voor een scheiding tussen exploitatie en beleid, waar bij een marktgerichte ondernemer de ruimte geboden wordt het cen trum commercieel, naar eigen in zichten, te exploiteren. De idëele doelstellingen worden bewaakt door een bestuur waarin de regionale overheden deelne men. Gekozen is hierbij voor een Besloten Vennootschap. de eigen gemeentegrenzen te krijgen. De ’rode draad’ binnen het bezoe kerscentrum is het thema ’mens en milieu’. In de ontvangstruimte is een mogelijkheid voor een ’groene winkel’ en informatie over de regio en haar gemeenten. Verder is er een lees- en een stu dieboek, een expositieruimte met vaste en wisselende tentoonstellin gen, een lesruimte voor regionale scholen en andere groepen, een horecavoorziening met een terras. Een belangrijk element binnen de planopzet vormt het ’educatief- erf, gelegen rondom het bezoe kerscentrum. Daarin is opgeno men een ’doe-tuin’ die aansluit zo wel op de expositie alswel op de omgeving van het bezoekerscen trum. Het kunnen uitvoeren van op drachten binnen het thema ’mens en milieu’ is hierbij van wezenlijk belang. Naast de doe-tuin wordt een observatorium in samenhang met een ruimte voor dieren inge richt. Tussen terras en educatie- erf wordt een speelvoorziening ge maakt. De volgende stap voor de realisa tie van het bezoekerscentrum zal zijn de beslissing ’go of no go’. Hierbij zal een verder uitwerking plaats vinden van de beoogde be- heervorm. Daarnaast zal getracht worden een deel van de investe ringen bijeen te krijgen in de vorm van sponsoring en subsidie. In een overleg van 26 april heb ben de betrokken regiowethou- ders hun waardering uitgesproken over de inhoud van het rapport. Over de financiering van het plan had men echter nog twijfels. Het rapport is ter behandeling naar de regiogemeenten gestuurd. Ook aan het besturen van de Mid- den-Hollandse recreatieschappen zal om een inhoudelijke reactie worden gevraagd, in het bijzonder aan het bestuur van het recreatie schap Reeuwijkse Plassen, waar onder de Goudse Hout ressor teert. Met de andere overheden zal overleg plaats vinden over subsi diemogelijkheden en er zal ge zocht worden naar een geïnteres seerde particuliere ondernemer. WADDINXVEEN - Dinsdag 27 april gaven Johan Bosman, leer kracht van de protestants-christe- lijke Koningin Julianaschool (Pe ter Zuidlaan) en Hieke van Heus den elkaar het ja-woord. De bruidegom, een meer dan ver dienstelijk tekenaar, en de bruid, van beroep muziekconsulente, de den dat in het gemeentehuis in Gouda. Daaraan voorafgaand werd in de Remonstrantse Kerk aan de Zuid- WADDINXVEEN - Onbekenden hebben zich in de nacht van woensdag 28 april toegang ver schaft tot een woning aan de Beethovenlaan. De dader is ver moedelijk via een keukenraam in de woning gekomen. Uit de woning wordt overigens niets vermist. Vermoedelijk heeft de dader het hazepad gekozen na dat de in het pand aanwezige hon den aansloegen. Diezelfde nacht werd ook inge broken in een woning aan de Dorpstraat. Hier werden in een kozijn enkele gaatjes geboord. In het huis zijn enkele kasten en la den doorzocht. Ook hier wordt niets uit de woning vermist. In de nacht van donderdag 29 april is ingebroken in de kantine van voetbalvereniging Be Fair in het Warnaarplantsoen. Nadat een ruit vernield was verkreeg men toegang tot het clubgebouw. Hier werden nog enkele deuren opengebroken en ruimtes door zocht. Vooralsnog wordt er niets vermist. WADDINXVEEN - Deze maand is er op de volgende tijden en plaatsen weer gelegenheid te schrijven voor de door de werk groep Waddinxveen van Amnesty International geadopteerde gevan genen: - Woensdagavond 12 mei vanaf 20.00 uur bij Hannie Okkes, Cho- pinlaan 26, tel. 16078; - Maandagavond 17 mei van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082; - Maandagavond 19 mei vanaf 20.00 uur bij Sjaan Feenstra, Alp- herbrink 25, tel. 17328. Bovendien kunnen voorbeeldbrie ven meegenomen worden na de kerkdiensten in de Immanuel- kerk, de Ontmoetingskerk en de St. Victorkerk op zondag 16 mei. Door het overschrijven en verstu ren van voorbeeldbrieven aan re geringen kan men een onderzoek vragen over: - Edméia da Silva Euzébio in Bra zilië. Zij maakte deel uit van een groep moeders die actie had ge voerd voor een onderzoek naar de ’verdwijning’ van hun kinderen. Ze werd in januari in Rio de Janeiro vermoord; - Mohammed Jamil ’abd al-Amir al-Jamri in Bahrein. Hij werd ge marteld om hem tot bekentenis sen te dwingen en na een oneer lijk proces werd hij tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld; - Johannes Maisha ’Stanza’ Bo- pape in Zuid-Afrika. Hij ’ver dween’ in 1988, enkele dagen na zijn arrestatie door de veiligheids politie. Ondanks herhaalde oproe pen van zijn familie om informa tie is er nooit een spoor van hem gevonden. - Drie mogelijke sliblokaties in Waddinxveen-Zuid. Ten wj-/ ten van het recreatiegebied 't Weegje de lokatie nr. 41. Lokatie nr. 37 ligt langs de spoorlijn Gouda-Den Haag in Moordrecht'., bij Waddinxveen, terwijl lokatie nr. 32 is te vinden ten noorden-' van rijksweg A 20 (Gouda-Rotterdam), eveneens op Moor-J.. drechts grondgebied. (Tekening: Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland). xfi GOUDA - De diëtisten van het Goudse De Vierstroom (regionaal kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) komen op hun spreekuur regelmatig mensen te gen die het ‘Hartstichtingsdieet* volgen om af te slanken. Het bijbehorende stencil sugge reert namelijk dat je met dit dieet na drie dagen 4,8 kg gewicht kwijt bent en na om-en-om vier dagen normaal eten en drie dagen dieet uiteindelijk 19,2 kg. Volgens De Vierstroom is dit di eet beslist niet afkomstig van de Hartstichting. De Nederlandse Hartstichting geeft zelfs helemaal geen diëten uit. Het ‘Hartstich tingsdieet* voldoet ook niet aan de richtlijnen voor goede voeding. Het bevat ongeveer 1.000 kiloca- lorieën en vooral het vetgehalte is veel te hoog. Veel hoger zelfs dan wat de gemiddelde Nederlander eet. De nadruk ligt sterk op het on gunstige onverzadigd vet en op suiker in plaats van zetmeel. Vak mensen hebben de indruk dat het verspreiden van dit dieet een mis plaatste grap is. Op langere termijn is dit dieet ze ker schadelijk voor de gezond heid. Voor een advies over gezon de voeding om af te vallen kan ie dereen (met een verwijzing van de huisarts) terecht bij de diëtis ten van de ook in Waddinxveen actieve De Vierstroom (Anne Frank-centrum), waarvan het cen traal bureau aan de Spoorstraat 2 in Gouda is gevestigd. Afspraken voor het dieetspreek- uur kunnen dagelijks van 10.00 tot 12.30 uur via de afspraaktele- foon 01820-29298 worden ge maakt. Zo’n lokatie voor vervuild slib, zellinggrond en baggerspecie zorgt gedurende een lange tijd voor een aanzienlijke blokkade en overlast van allerlei ontwikkelin gen in een gebied waarvoor zoveel andere plannen zijn. ‘Daar kun je wel eens ongelooflijke spijt van krijgen*, aldus drs. Hans Brink. Hij vindt dat een sliblokatie beter gezocht kan worden in een gebied waar nauwelijks plannen voor zijn en dat niet nabij woongebieden of infrastructuur ligt, die de komen de decennia verder ontwikkeld zullen worden. Drs. Hans Brink wil dat nog even de tijd wordt genomen om de kennis en ervaring van slibverwer king verder te kunnen ontwikke len. Inmiddels zijn er bijvoor beeld granuleer-(korrel)methoden ontwikkeld. Deze korrels kunnen onder andere als bouwstof worden gebruikt. Te verwachten is dat over enkele jaren efficiënter, ef fectiever en goedkoper de proble matiek van vervuild slib op te los sen valt. ‘Het is mij trouwens niet duide lijk waarom wij nu zo’n haast heb ben om te besluiten. Mij is niet bekend dat, in termen van volks gezondheid, slibvervuiling van de Hollandsche IJssel een belangrij ke negatieve factor is. Het lijkt mij dat onze volksgezondheid door andere factoren wordt be dreigd*. De Stuurgroep Hollandsche IJssel bespreekt maandag 10 mei een voor het project Hollandsche IJs sel te nemen inperkingsbesluit. In zo’n besluit wordt vastgelegd wel ke lokaties in de tweede fase van het milieu-effectrapport depot Hollandsche IJssel verder worden onderzocht. In het concept-inperkingsbesluit wordt aangegeven dat het onlangs gesloten convenant tussen Gouda,**1 Waddinxveen en Moordrecht voorziet in de aanleg van een be drijfsterrein ten westen van ’t Weegje. Hetzelfde gebied vindt ook de Goudse Kamer van Koophandel bij uitstek geschikt voor de reali satie van een nieuw regionaal be drijfsterrein. Beslist niet uitgeslo ten moet worden geacht dat ook het provinciaal bestuur van Zuid- Holland in het kader van de her ziening van het streekplan Zuuid- Holland Oost voor deze plek als bedrifjsterrein gaat kiezen. Daarom vindt drs. Hans Brink het van belang dat deze omstreden sliblokatie nr. 41 ten westen van ’t Weegje uit het inperkingsbesluit moet worden gehaald. Daarbij komt ook nog eens dat Gouda, Waddinxveen en Moor drecht uitbreiding van het bedrij venpark Doelwijk (Bredeweg) in oostelijke richting op het oog heb ben. WADDINXVEEN - WS-wo- ningstoffeerder Harwa houdt vrij dag 14 mei (9.00-21.00 uur) en zaterdag 15 mei (9.00-17.00 uur) open dagen in het nieuwe be drijfspand aan de Rijnlandstraat 4 in Waddinxveen. In dit verbouwde pand, waarin het naar Waddinxveen-Zuid ver huisde automobielbedrijf H. Don ker gevestigd is geweest, geeft Waddinxvener P. Hardendood een nieuw vervolg aan zijn bedrijf Harwa Tapijtservice. Deze op 1 juli 1979 als free-lance stoffeerbedrijf em tapijtreiniging begonnen onderneming, die voor de nieuwe zaak de deze week ge sloten vestiging in het winkelcen trum Groensvoorde verlaat, is uit gegroeid tot een volwaardig wo- ninginrichtingsbedrijf met een compleet assortiment (vloerbedek king, gordijnen, slaapcomfort, zonwering). ‘Niet alleen door onze eigen inzet, maar mede door een groot aantal trouwe klanten, konden we deze groei realiseren*, aldus Piet Har dendood, die met WS-woningstof- feerder Harwa een nieuwe uitda ging zegt te zijn aangegaan. Het nieuwe bedrijf, dat is uitge breid met een afdeling slaapcom fort, is deel gaan uitmaken van het winkelcentrum Brug. W A D DIN X V E E N fcifr/'//’ ZUID^AS^ ^fA. p^Gouwe-AquaJuj 3,^ Knooppunj-^ rv<’i'''sGouw0z-fi genomen over onderwerpen als ar tikel 23 van de Grondwet (vrij heid van onderwijs), onderwijs wetten, rechten en plichten bij de medezeggenschap, kenmerken van openbaar onderwijs en infor matie over de vereniging zelf. Tevens is het voor ouders moge lijk via dit programma te bereke nen wat de bijdrage voor mede zeggenschap is, zoals die is opge nomen in de bekostiging voor het basisonderwijs (de zogenoemde Londo-regeling) en waarop zij naar de mening van de VOO recht hebben. De diskettes zijn gemaakt als ca deau aan het openbaar onderwijs ter gelegenheid van het jubileum van de VOO. Het programma wordt aangeboden tijdens een feestelijke jaarvergadering waar voor ouders uit medezeggen- schaps- en ouderraden zijn uitge nodigd. Tevens zijn de leden van het college van Burgemeester en Wethouders als bestuur van de openbare scholen uitgenodigd op de bijeenkomst aanwezig te zijn. Het VOO-initiatief sluit aan bij het Comenius-project. Daarbij krijgen alle basisscholen de be schikking over computers en de bijbehorende programma’s om de kinderen ook binnen het onder wijs te laten kennis maken met deze nieuwe technologie. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs is een landelijke orga nisatie met ruim 34.000 leden die de belangen van het openbaar on derwijs behartigt. Zij vindt het belangrijk dat niet alleen de leer krachten en de leerlingen met computers leren omgaan, maar wil ook de ouders hiermee laten kennis maken. De inhoud van het programma is van belang voor de ouders die bij de - medezeggenschap op - school zijn betrokken. De VOO heeft veel aandacht besteed aan het ’ge bruikersvriendelijk’ maken van het programma. Tevens voegt de VOO hiermee een belangrijk onderdeel toe aan haar voorlichtende en ondersteu nende taak, die zij thans reeds meer dan 125 jaar uitoefent ten behoeve van ouders, leerkrachten en leerlingen. Het landelijk bureau van de VOO is gevestigd in Almere en voor meer informatie te bereiken onder telefoonnummer 036-5331500. Ook kan men informatie krijgen bij de Waddinxveense afdeling van VOO. Men moet dan contact opnemen met het secretariaat, Brugweg 41, 2741 KT Waddinx veen, tel. 01828-15718. stortlokaties conc< iffiierkingsbesl^i t w - - WADDINXVEEN - Oudere Waddinxveense liefhebbers van kunst kunnen op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen dinsdag 8 juni met de kunstbus haar de overzichtsten toonstelling ’Vijf eeuwen land- schap’ in Het Stedelijk Museum De Lakenhal in Leiden. Drie ex posities tonen daar de ontwikke ling van de Nederlandse land schapschilderkunst van de zes tiende eeuw tot heden. men door wethouder Jan Hiele ma. De volledige taakverdeling binnen het voltallige college van Burge meester en Wethouders ziet er zo uit: - Algemeen Bestuurlijke Zaken - Openbare orde en veiligheid - Burger en bestuur - Regionale Brandweer Midden- Holland - Ruimtelijke Ordening, Woning bouw en Bedrijfsterreinen - Vertegenwoordiging in Stibos - Volkshuisvesting, milieu energie - Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf - Midden-Holland en Rijnstreek (GVB) - Energiebedrijf Midden-Holland NV (EMH) - Bestuurscommissie Milieudienst Midden-Holland GOUDA/WADDINXVEEN - Het bezoekerscentrum van het intergemeentelijke samenwerkingsorgaan Midden-Holland (IS- MH) komt in de Goudse Hout in Gouda. Waddinxveen heeft geen enkele kans gemaakt een dergelijk bezoekerscentrum bin nen Donderdag 29 april is tijdens de persbijeenkomst bij het ISMH het eindrapport ’Bedrijfsconcept Bezoekerscentrum Het Groene Hart’ door J. Hopman van het ad viesbureau De Vries en Hopman Management BV overhandigd aan de Moordrechtse christen-demo- craat J. de Koning, dagelijks be stuurslid van het ISMH. Het doel van het onderzoek was, uit te zoeken of in Midden-Hol land plaats is voor een bezoekers centrum. In een bezoekerscen trum kan men meer te weten ko men over de recreatiemogelijkhe den, natuur, cultuur en geschiede nis van het gebied. Op ongedwon gen wijze worden recreanten in aanraking gebracht met het be lang van de aandacht voor milieu, natuurbehoud en natuurontwikke ling. Uit het gepresenteerde onderzoek blijkt dat er in Midden-Holland mogelijkheden bestaan om een bezoekerscentrum op te richten. De regio ligt in Het Groene Hart, een gebied met een geheel eigen karakter en geschiedenis. Midden-Holland biedt tal van re creatieve- en milieu-educatieve mogelijkheden. De regio wordt gekenmerkt door diverse en ka rakteristieke landschappen, waar bij elk gebied beschikt over een eigen flora en fauna en prachtige dorpen. Ook met andere mogelijke samen- een sliblokatie. Hij schrijft dat in een brief aan de Stuurgroep werkingspartners zal gesproken Hollandsche IJssel in het Haagse Provinciehuis, worden. SS44 Dit drieluik omvat 75 schilderijen en tekeningen van grote meesters zoals Breughel, Van Goyen, Salo mon van Ruysdael en Jacob van Ruysdael uit de Gouden Eeuw, dertien landschappen van Koek koek, Toorop en Weissenbruch uit de negentiende eeuw en meer dan 60 werken van hedendaagse kunstenaars, onder wie Armando, J.C.J. Vanderheyden, Claudia Kölgen, Marian Plug, Jacobien de Rooy en Harold Schouten. In het kader van deze tentoonstel ling laat het Museum De Laken- hal in samenwerking met de Cul turele Raad Zuid-Holland een kunstbus rijden voor senioren. De kunstbus stelt 55-plussers in de gelegenheid de tentoonstelling ’Vijf eeuwen landschap’ op een comfortabele manier te bezoeken. Zowel de heenreis als de terugreis worden per bus verzorgd. De deelnemers worden ontvangen en rondgeleid door één van de vaste rondleidsters van het muse um. Aansluitend wordt een be zoek gebracht aan de Hortus Bo tanicus te Leiden. Dezelfde bus zorgt opnieuw voor het vervoer. Door de provinciale subsidie heeft de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen de prijs kunnen vaststellen op slechts 15,- per deelnemer. De tijd en opstap plaats worden nog nader bekend gemaakt. Ouderen kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, Prins Bemhardlaan 9, dagelijks tussen 9.00 en 11.00 uur (onder gelijktijdige betaling van de kosten). i Burgemeester C.M. van der Linden (CDA). WADDINXVEEN - Met de komst van wethouder Jan Hiele ma (CDA) in het college van Bur gemeester en Wethouders - als opvolger van oud-wethouder Paul van Schie (CDA) hebben B. en W. in hun vergadering van vorige week dinsdag 4 mei een nieuwe portefeuilleverdeling vastgesteld. Deze is overigens nauwelijks ge wijzigd, zo blijkt uit een brief die het college aan de gemeenteraad heeft gestuurd. Wethouder Karei van Soest (VVD) is van tweede nu eerste vervanger geworden van burgemeester Kees van der Lin den. Tweede vervanger is nu Joop Neeke (PCW) en derde vervanger Jan Hielema (CDA). WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 18 mei om acht uur houdt de afdeling Waddinxveen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) haar (feestelijke) jaarvergade ring in de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof). Deze jaarvergadering heeft dit jaar een feestelijk karakter we gens het 125-jarig bestaan van de onderwijsvereniging. Ter gelegen heid hiervan worden die avond om 20.30 uur de diskettes ’Ou ders en Medezeggenschap’ aan al le teams en ouders van het open baar basisonderwijs aangeboden. Ouders hebben volgens de VOO een achterstand in de informatie over onderwijs en medezeggen schap ten opzichte van de leer krachten. Dat is niet zo verwon derlijk, omdat leerkrachten zich dagelijks en al vaak jarenlang met het onderwijs bezig houden. Bo vendien verandert het onderwijs snel. Om die informatie-achterstand enigszins op te heffen, heeft de landelijke VOO een computerpro gramma ontwikkeld. Daarin is een grote hoeveelheid informatie op- GOUDA - De Vrije School aan de Ridder van Catsweg in Gouda houdt dinsdagavond 18 mei om kwart over acht in het schoolge bouw een informatie-avond. Na de grote vakantie zetten de oudste kleuters de stap naar groep 3 van de basisschool. Ook op de Vrije School, waar de groepen nog volgens het oude systeem worden geteld, gaan er kinderen naar de eerste klas. Om de ouders met kinderen in deze leeftijdsgroep nader te infor meren over de eerste klas en wat daarna komt in het Vrije School onderwijs houdt de Vrije School Gouda een informatie-avond over haar school. ZerinhuiAr -v 1233RÖ- X X »/d fissS Drie mogelijke sliblokaties in Waddinxveen-Zuid. Ten v Achttrbroek 23910 Benedenheulr^" KgIMPEN ER l; WA A R D xx -4507 l' QZi/dbroek dp7«5O9 M T >endweq-W«t JT7?SSXiShuwac"1 1 t /&/.9206 X' 22373 j^uderkerka/d IJssel*^ Oudel.6n<L "21397 A u X X Loet] Wethouder J.A. Hielema (CDA). 3716>2SM<WyZ X K&x' 6 *779 li cept- ^J^MocrkapcHe J Zev»nhui»enl ddimveen] iu22U^ POLDER^ p°' _Xs:]R'dBm-Pf Al««ander|s jX'Xj Wethouder K. W. Th. van Soest (WD).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11