GEMEENTE WADDINXVEEN Keurslager De Bas open Heren Schuimend Geweld in de vouw Cursus gehoorzame huishond Gemeenteraad werkt tekort SWOW weg Expositie van Passe-Partout Gouden legpenning voor B.D.N.M. van der Sprong TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 12570 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Even wat cijfers over uw drinkwater: BOUWVERGUNNINGEN COLLECTEVERGUNNING WET OP DE STADS- EN DORPSVERNIEUWING SPREEKUREN WA TERBESPARING MET MAX MILIEU WIJZIGINGEN HUIS VUIL OPHAALDIENST VERGADERINGEN Wat kunt u zelf doen aan waterbesparing? Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Op de agenda o.a.: a. ip de agenda o.a.: persoonlijke hygiëne door spoel en WC was afwas 130 liter water per dag! I koken/dnnken schoonmaken huis AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: overige (huisdieren, auto, tuin) Henegouwerweg lb Op de agenda o.a.: Noordkade £4 Op de agenda o.a.: Vrijdag Op de foto van links naar rechts de Bentley-broekenpersM. Slager en poelier Rik de Bas in zijn nieuwe Keurslagerij in het nieuwe gedeelte van het win- 1 Commissie voor Sociale Zorg en Volksgezondheid op donderdag 13 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. kelcentrum Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 20 mei a.s. gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, onder het telefoonnummer 24500. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de Nederlandse huishoudens wordt gemiddeld 130 liter water per persoon per dag verbruikt: I i t i i i I te t i Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 18 mei 1993, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar Maandag Dinsdag het gedeeltelijk vernieuwen van een koetshuis het gedeeltelijk veranderen van een garagebedrijf annex autospuiterij Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aan geboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. In verband met de Pinksterdagen zullen eveneens wijzigingen op treden in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen worden aangegeven in de krant van 26 mei a.s. Het collecteren dienst te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. voor groeiende schade aan natuur en milieu. Zo heeft het gebruik van grondwater tot gevolg dat het grondwaterpeil daalt en de wor tels van sommige bomen en planten niet meer bij het water komen. Dit heet ’’verdroging” en heeft met name grote gevolgen in som mige bijzondere natuurgebieden en bossen. Een ander schadelijk effect van de verspilling van water is de toename in het gebruik van chemicaliën en energie die nodig zijn voor de zuivering van het niet zo schone oppervlaktewater. Bovendien levert de zuivering van het water grote hoeveelheden (vervuild) zuiveringsslib op. Uit al deze problemen blijkt dat het steeds moeilijker is om water geschikt te maken voor consumptie. Alle reden dus om zuinig om te springen met schoon water! Verspilling van drinkwater betekent dat ook de energie die gebruikt wordt om het drinkwater te winnen, te zuiveren en bij u aan huis te leveren wordt verspild. Ook het warme water zorgt voor extra energieverbruik (geiser, wasmachine). Zuinig omspringen met wa ter levert dus naast minder verspilling van het schaarse schone wa ter ook een besparing van energie op. In 1990 werd in totaal 1.292 miljoen kubieke meter water gebruikt door particulieren en bedrijven. Dat is ongeveer zoveel als een zwem bad van drie meter diep op de oppervlakte van Amsterdam, Rot terdam en Utrecht samen! Door zuinig te zijn met water spaart u niet alleen het milieu maar ook op de energierekening! Water sparen... doet u mee? Alle beet jes helpen. Voor meer informatie over water en waterbesparing, kunt u zich wenden tot Watermaatschappij Zuid-Holland Oost, Nieuwe Gou we oz 3, telefoon: 01820-93311. Verder kunt u met weinig moeite veel bereiken door te letten op de volgende punten: - repareer lekkende kranen en stortbakken; - gebruik een beker water bij het tanden poetsen. Met waterbesparende douchekoppen en waterspaarders op kra nen kunt u gemakkelijk de helft minder water verspillen! Het is berekend dat vijf minuten douchen met een normale douche 50 liter water kost, terwijl een waterbesparende douchekop in dezelfde tijd maar 25 tot 35 liter water doorlaat. Het ontwerp van deze waterbesparende douchekop zorgt ervoor dat u toch lekker kunt douchen. Voor het doortrekken van de WC is per persoon gemiddeld 36 liter water per dag nodig. Er zijn momenteel stortbakken in de handel die minder water doorspoelen per keer en die een regel bare spoeling hebben (minder water voor de kleine boodschap). Hiermee bespaart u meer dan 50% water! tel. 01828-31917 (bereikbaar van 19.00 tot 20.30 uur). 24642 24700 24760 HM I I M I l l k Verleende bouwvergunningen In de week van 16 tot en met 22 mei 1993 zal er gecollecteerd wor den door de Stichting Hulp Iran. Besluit als bedoeld in artikel 1.2 van de Subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Verbakeï, W. Frederiks, F. Hoeke en F. van de Draai. (Foto: Dayenne Laan-Bulder). I I t I I I I I I i If M' I I l Ml M< Ml Burgemeester en wethouders kunnen steun toekennen voor zover genoemde financiële middelen onder a. en b. toereikend zijn. Aanvragen die worden ingediend nadat het fonds is uitgeput, zul len overeeenkomstig het bepaalde in respectievelijk de Subsidie verordening en Verordening verhuis- en herinrichtingspremies bij stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten worden afgewezen. De indiener van de om vermelde reden afgewezen aanvraag kan in een volgend jaar opnieuw een dergelijke aanvraag indienen. Aanvragen om steun worden in volgorde van binnenkomst afgehan deld. Aan aanvragen die voor een tweede keer zijn ingediend, kan echter een extra prioriteit worden toegekend. Voorstel met betrekking tot kunstaankoop van Theo den Boon. Advies met betrekking tot Kunstwerk Zuidplas. Advies met betrekking tot Budgetreservering Monumenten 1999. Subsidie R.T.W. 1993. Notitie inzake de afdeling muziek van Kreater. Kamermuziekconcerten Exposities. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 17 mei 1993, aan vang 20.30 uur in het gemeentehuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. - Voortgangsnota ’’Ouderen in tel”. - uitbreiding beslissingsbevoegdheden afdeling Sociale Zaken. - Eindevalutie Arbeidsbemiddelaar. - Criteria voorrangsregeling kinderopvang. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de scho lingskosten van uit Waddinxveen afkomstige cursisten voor de tuinbouw. - Advies inzake vervolgnotitie W.V.G. Sociaal Cultureel Fonds. - Voortgang S.W.O.W. Financiering A.B.W. - Personeelsformatie W.O.S. het voor verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen beschikbare bedrag te stellen op ƒ75.000,00; b. het voor de verhuis- en herinrichtingskosten bij stads- en dorps vernieuwingsactiviteiten beschikbare bedrag te stellen op ƒ8.400,00; c. geen bijdrage beschikbaar te stellen voor de bewoners van huur woningen, het bedrijfsleven, de sociale en culturele instellingen en de woningcorporaties; d. het resterende bedrag ad ƒ85.927,00 te storten in het stads- en dorpsvernieuwingsfonds. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 28 april 1993 heeft besloten de pro vinciale bijdrage ad ƒ169.327,00 als volgt te verdelen: gedragen en dat bij u, ook dan ge hoorzaamt. Dit alles kunt u alleen bereiken wanneer u vertrouwen heeft in uw hond en belangstelling heeft voor wat er in de hond omgaat en bo vendien beschikt over een behoor lijke hoeveelheid geduld. Voor informatie over start, inhoud t u zich wenden tot de Werkgroep Schoon en warm water is een luxe waar we nauwelijks meer bij stilstaan. Gaat u zelf maar eens na. De enkele keer dat er een sto ring is in de watertoevoer, merkt u wel hoe vaak u de kraan dage lijks opendraait! We gebruiken langzamerhand zóveel water dat we kunnen spreken van een verspilling. Deze verspilling van water zorgt minimaal tien gulden besteedde een gratis rookworst. Zaterdag waser feest voor de al lerkleinsten. Er was een clown met een grabbelkist e~ ~z~ comstandje en er kon worden meegedaan aan een kleurwed- strijd met als prijzen rugzakken, walkmans en horloges. Keurslager De Bas heeft in Wad dinxveen en omgeving ook een naam opgebouwd als berbecue- specialist. Ook voor partijen van 100 personen en meer leys bestellingen, evenals aan ven en verenigingen. maakt hij koude schotels, salades en i en partijen. In verband met HEMELVAARTSDAG (20 MEI 1993) zullen de - Advies inzake de regiovorming ingevolge de Wet op de genees- volgende wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilop- kundige hulpverlening bij rampen. haaldienst: - Advies inzake vaststelling van reglementen in het kader van de Wet op de Persoonsregistraties. - Advies inzake de openbare orde-aspecten rond de jaarwisseling 1992-1993. Notitie inzake de te houden aktie tegen winkeldiefstal door de politie, K.N.O.V., buro HALT en de gemeente Waddinxveen. - Advies inzake ontwerp-begroting 1994 en meerjarenbegroting 1994-1997 van de Regionale Brandweer Midden-Holland. - Advies inzake de bestuurlijke rondgang van de ’’bestuurlijke hoed” I.S.M.H.-I.G.O.R./Concept-basisdocument ”Op weg naar het Groene Hart”/Beleidsnotitie ’’Vernieuwing Bestuur lijke organisatie” (Bon-3) c.a. - ’’Memorie van antwoord” naar aanleiding van de behandeling in twee termijnen van de concept-Communicatienota. BOSKOOP - Over enkele weken start de Dierenbescherming afde ling Boskoop met een nieuwe acti viteit: de cursus Gehoorzame Huishond. Deze cursus is toegankelijk voor alle honden die volledig zijn inge ënt en de minimum leeftijd van 12 weken hebben bereikt. Ook voor de volwassen hond (vanaf één jaar) is deze training be stemd. De trainingen van bovengenoem de cursus worden gegeven vanuit de dierenbeschermingsgedachte. Dit houdt in dat de hond gehoor zaam moet worden om zichzelf te beschermen in zijn wereldje en een beter bestaan te verwerven. De hond en de baas leren elkaar goed kennen, verstevigen hun band en beleven beiden plezier aan elkaar. Alle honden zijn wel kom, rashond of bastaard. Binnen de cursus wordt een speci aal systeem gehanteerd, waardoor op elk willekeruig moment met de cursus gestart kan worden. Elke hond traint in zijn eigen tempo, naar aanleg. De doelen van de cursus zijn: - uw hond te leren kennefrf zodat u begrijpt wat hij u met zijn ge drag duidelijk probeert te maken. - u leren hoe u uw hond gehoor zaamheid kunt bijbrengen, zodat hij zowel voor u als voor zijn om geving een plezier is, in plaats van een ergernis en/of gevaar. - uw hond te leren hoe hij zich te- Commissie voor de Financiën op donderdag 13 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Kosten reiniging 1993/1994 en voorstel tot verhoging tarieven afvalstoffenheffing/reinigingsrechten en dergelijke per 1 juli a.s. (Nieuwe) Legesverordening 1993. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van opstellen plan van aanpak Energiebeleid. beschikken in de wijk Zuidplas over een ruime winkel van 80 vierkante meter, voorzien van de modernste meubelen. De tot voor kort aan de Zuidkade gevestigde Brugslager, die met vlag en wimpel lid is geworden van de Vereniging van Keursla gers, verkoopt in de gloednieuwe slagerij ook vakkundig gemaakte en kersverse poeliersprodukten. Daarvoor is een gedeelte in de ge koelde toonbank gereserveerd. Na het open huis van woensdag avond werden de klanten donder dag en vrijdag met hapjes en drankjes verwelkomd. Bovendien kreeg iedereen die op de eerste donderdag dat de winkel open was is voor mij een lap stof op maat met een rits. Gedurende de com petitie heeft dit tennisteam een demonstratie-model tot haar be schikking’. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde liep het eerste heren team van Waddinxveen-tennis er extreem netjes bij. Het uniform dat de heren dragen, alvorens de tennis-outfit aan te trekken, was keurig gestoomd en daarnaast wa ren de broeken scherp in de vouw. Het team had een bezoek ge bracht aan Bentley Broekenpersen in Waddinxveen, waar de broeken netjes in de vouw werden geperst in een mum van tijd. Direkteur Richard Okkerse: ‘Bij na iedereen maakt bij een broe kenpers direct een koppeling naar mensen die werkzaam zijn in het bedrijfsleven. Natuurlijk is het belangrijk dat je, als je een repre sentatieve funktie hebt, er ook verzorgd uitziet’. ‘Aan de andere kant kun je het in je vrije tijd toch ook niet permit teren om in een broek te lopen met vetvlekken. Zo geldt dat ook voor een broek zonder vouw; dat - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van subsidie 1993 Vrou- wen Advies Commissie. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kosten bouwrijp ma- ken Coenecoop II en Centrumplan. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van voorbereiding W.V.G. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van opstellen sportvel- denbeheerplan. - Budget reservering monumenten 1999. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kosten kopieerma chine Kohnstamm-mavo. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van gemeentelijke bijdrage aan de Stichting Leerbedrijf Tuinbouw. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van meerkosten 1993 van composteren plantsoenafval en dergelijke. - Besteding budget 1993 Besluit Woninggebonderi Subsidies. WADDINXVEEN - Met een open huis vorige week woensdag avond en feestelijke dagen daarna is Keurslagerij De Bas van start gegaan in het nieuwe gedeelte van het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. Hij is nog de enige die een win kelruimte in deze nieuwbouw heeft betrokken. Binnenkort opent ook makelaardij Van ’t Hof uit Gouda, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn er een vestiging. De overige winkelruimten moeten nog aan de man worden gebracht. Rik en José de Bas, die met hun kinderen Lisa en Tom familie, vrienden, bekenden en collega’s tijdens het open huis rondleidden, U kunt in de eerste plaats proberen bewust om te springen met wa ter: bij het douchen, auto wassen en dergelijke. Verder zijn er een aantal simpele maatregelen die u kunt treffen: 17 mei wordt de groene container normaal opgehaald; 18 mei wordt de groene container normaal opgehaald; Woensdag 19 mei wordt de groene container en plastic zakken van de hoogbouw normaal opgehaald; Donderdag 20 mei wordt GEEN grof huisvuil (WIJK 3 Groenswaarden c.a.) opgehaald; 21 mei wordt normaal de groene container en bedrijfs- containers (750 en 1300 Itr.) opgehaald. Tevens wordt het GROF HUISVUIL VAN DONDERDAG 20 MEI opgehaald. In de WEEK VAN 17 t/m 21 MEI 1993 wordt het Groente-, Fruit en Tuinafval (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: r i i i i GOUDA/WADDINXVEEN - Gouwenaar Bart D.N.M. van der Sprong, commissaris bij de Baas Bedrijven (Wilhelminakade) in Waddinxveen heeft tijdens een re ceptie uit handen van voorzitter drs. R.A. Schreuder de gouden legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland gekregen. Bart van der Sprong heeft aan het Regententesseplantsoen in Gouda een eigen administratiekantoor en is nu 40 jaar zelfstandig onderne mer. Hij begon op 1 mei 1953 i met een eenmanszaak en hield kantoor aan huis. Bij het bedrijf werken thans drie vennoten (va- i der en twee zoons) en negen me dewerkers. --- ZEVENHUIZEN - Zaterdag 15 mei van 9.00-17.00 uur houdt Passe-Partout Internati onaal uit Waddinxveen (Nesse) een gratis toegankelijke lente-ver- koop-expositie van schilderijen en grafieken in dorpshuis Swanla in t Zevenhuizen. Passe Partout vertegenwoordigt een groot aantal kunstenaars uit binnen- en buitenland. Hun wer ken variëren van klassieke tot zeer moderne en abstracte werken. Sinds begin van dit jaar presen teert het Waddinxveense bedrijf een collectie moderne werken van twee Amerikaanse en een isralëli- sche kunstenaar, die in korte tijd veel furore maken in ons land. Naast de olieverfschilderijen is op de Zevenhuizense expositie ook grafisch werk te zien van de Rot terdamse kunstenaar B. Kemper en de Nederlandse Patty Harpe- nau. Ter gelegenheid van de ten toonstelling ontvangen kopers van een schilderij 40% korting op de i lijst. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen heeft het aan zienlijke tekort van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen weggewerkt met een subsidie van 135.000 gulden, maar daarmee zijn de financiële problemen nog lang niet voorbij. ‘Er zijn daar problemen, die dui delijk boven tafel moeten komen’, stelde gemeenteraadslid Dorenda Gerts (CDA) onlangs nuchter vast in een vraaggesprek voor de lokale RTW-radio. De christen democraten, PvdA en D66 heb ben B. en W. dan ook om een grondig onderzoek gevraagd. Ik heb er geen iedee van hoe dat tekort is ontstaan', zegt Bep Ver- meij (PvdA). ‘Het is wel een heel ernstige zaak. Het krediet dat we in de gemeenteraad hebben gege ven gaat ten koste van de vernieu wing van het ouderenbeleid. Het diepgaand onderzoek hebben we gevraagd omdat je van je fouten, die altijd gemaakt kunnen wor den, kunt leren voor de volgende keer'. De sociaal-democraten willen bij- voporbeeld weten hoe de besluit vorming over de uitgaven is verlo pen en wie de verantwoordelijk heid daarvoor draagt. ‘Hoe het precies zit, ik weet het echt niet', aldus Bep Vermeij, die het een kwalijke zaak noemt dat inmid dels de meeste bestuursleden bij de SWOW al zijn opgestapt. ‘Als je iets verkeerd doet moet je en een nnn. de verantwoordelijkheid daarvoor kon LZ *‘*'eon Dan heb je ook de gelegenheid je te verdedigen. Fouten kunnen gemaakt worden, maar die moeten ook verklaard worden en er van leren', meent Bep Vermeij. De gemeenteraad is van mening var, dat gemeentelijke bemoeienis met hiï h.et reilen en zeilen van de Stich- "'hwik? l'ng Welzijn Ouderen Waddinx- Vorirtk’ veen geduld moet worden, omdat salades ^oei8de”eenSChapS8eld mee ge’ vleeswarenhapjes voor partys tartijen. Playing captain Marcel Verbakeï: ‘Het is een prachtig apparaat, de vouw in mijn broek is nu zo scherp dat je bij wijze van speken geen mesje nodig hebt om een ap peltje te schillen. Na de competi- tie ga ik gelijk naar Bakker Meu- genover andere honden dient te beien om er één te kopen'. ~~'4-A~‘ u:: - - De vouw in de broek was helaas niet van invloed op de resultaten. Verloren werd met 4-2 van Be Quick. Heren 2 Schuimend Ge weld speelt zondag thuis. Op dit moment wordt de laatste hand ge legd aan een nieuw lied, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Nationaal Fonds en plaats van de cursus kunt Sport Gehandicapten. Het belooft zich wenden tot de Werkgro dus een muzikale zondag te wor- Gehoorzame Huishond Boskoop, den op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan. Ce«s Okke i Ie» 49 36 20 12 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3