Ouderraad De Boemel Fiets wedstrijd op Coenecoop Arbeidsbemiddelaar gefrustreerd naar huis Eerste lot voor Cor Segers Herrvormde Gemeente op RTW-radio Subsidie voor RTW Voetbal van Sportweek Waddinxveen bijna voorbij Ontmoetings samenkomst Ger. Kerk Fietstocht Gouwebloem Korbis houdt 7e tournooi Peter Eilander in Moordrecht 1 11 Voorwedstrijd Waddinxveen Cl tegen Sparta De wereld volgens Waddinxvener Ton van Ginkel Tl Tussenstand Zonnetour Flexibeler Jubileumreis .SiriarH f j Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 19 mei 1993 WADDINXVEEN - Na overleg met de ouders heeft het com- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdagmorgen 15 mei heeft Cor Segers van de St. Victorstraat ter gelegenheid van zijn 65e verjaar dag het eerste lot gekregen van de loterij, die wordt gehouden voor het behoud van de rooms-katho- lieke St. Victorkerk. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft besloten de Stichting Omroep voor Radio en Televisie Waddinxveen (RTW) voor het jaar 1993 een subsidie te verstrekken van 10.000,-. V ’’’k* WADDINXVEEN - Zondagmor gen 23 mei van 9.00 tot 12.00 uur zal de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio ver zorgd worden door de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen. Om negen uur wordt begonnen met het kinderprogramma. Om half tien wordt de kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten van zondag 18 april uitgezonden. Voorganger was ds. J.W. Goos- sen. Na de kerkdienst volgen inter views met ds. Goossen en mevr. T. Slootweg-Wapenaar over hun werk voor verstandelijk gehandi capten in Waddinxveen. Het geheel wordt omlijst met mu ziek van de bekende Hooge Burch’s Jostiband. Tot slot volgt nog een impressie van de zang avond in de hervormde Brugkerk met het mannenkoor Kriwoj Rog uit de Oekraïne. dat drie kinderen heeft en 3 klein kinderen, nooit staan. ‘Ome Cor' is een man van weinig woorden. Hij is veel meer een doener. Een beroep op hem ge daan zal hij mooit weigeren. Of dat nou is om een band van ‘me neer pastoor* te plakken of een verstopt riool ontstoppen: niets is hem te veel en nooit valt er een onvertogen woor. Zijn vrouw schikt bloemen, poetst het zilver en werkt in de kerk. sneeuw- en ijsvrij wordt gemaakt, zodat niemand kan uitglijden. De St. Victorstraat-bewoners is met zijn vrouw de stille kracht van de St. Victorparochie. ‘Hij is van een soort ras dat aan het uit sterven is. Als onze Lieve Heer het heeft over zijn dienaars, dan bedoelt hij ongetwijfeld ome Cor en tante Rie. Ze verdienen geen pauselijke onderscheiding maar een hemelse onderscheiding*, vin den ze in Waddinxveen-Zuid. Het echtpaar straalt altijd iets po sitiefs uit en zien altijd de positie ve kant van het leven. Dat weten ze ook op anderen over te bren gen. Zij hebben altijd aandacht voor anderen en cijferen zich al tijd weg. Als een ander het naar zijn zin heeft dan zij zij ook ge lukkig. Cor Segers woont nu 25 jaar in de St. Victorstraat. Daarvoor woonde hij op een boerderij aan de Zuid- kade, ongeveer 150 meter van de St. Victorkerk. Deze boerderij is destijds afgebroken in verband met de plannen van de overheid om een nieuwe rijksweg tussen Rotterdam een Amsterdam aan te leggen. Thans is dit gebied be kend onder de naarn A3-gebied. Poule 1: 1. Vergeerkaas 3-6, 2. Multihouse 3-4,»3. Alblas 3-3, 4. NKF 3-2, 5. Goedhart Telec 3-2, 6. Molenbouw 3-1. Poule 2: 1. Bozo United 3-6, Loods 2 3-6, 3. Blinde Vinken 3-2, Het Zessie 3-2, KW-plein 3-2, 6. De Overkant 3-0. Poule 3: 1. Loods 1 3-6, 2. Geel zwarte ratten 3-5. 3. Het Gemaal 3-4. 4. Arie de Bruin 3-2, 5. Loods 3 3-1, 6. Uniekaas 3-0. De drie poulewinnaars zullen za terdag 22 mei onderling uitmaken wie de Sportweek-wisseltrofee een jaar in de kast mag zetten. De duur van de wedstrijden is 2 x 30 minuten. Om half acht zal een dameszeven- tal De Tornado’s een wedstrijd spelen tegen een nog nader op te zoeken dameszevental. ‘Wij hebben het Verre Oosten al heel lang in ons programma*, al dus Ton van Ginkel. ‘Achttien jaar geleden zijn we er voor het eerst heen gegaan. U denkt mis schien dat dat soort trips een fe nomeen is van de laatste tijd, maar dat is pertinent niet zo. Het begon achttien jaar geleden al met oud-KNIL-militairen, die graag eens terug wilden reizen in verband met familiebezoek. De grote trek naar Indonesië is zo’n acht jaar geleden ontstaan*. Maar het Verre Oosten is meer dan de gordel van smaragd met zijn duizenden eilanden en eiland jes. Met reizen naar Zuid-India was Van Ginkel Vakanties bij voorbeeld de eerste. De Waddinxveense reisorganisa tor biedt thans als enige reizen aan naar Bhutan, een klein staatje tegen Nepal en India dat maar 4500 toeristen per jaar binnenlaat. ‘Wij proberen dit soort verre rei zen een meerwaarde té geven. Wij zullen de mensen nooit zo maar massaal droppen en hen dan aan hun lot overlaten. Cultuur en natuur staan bij ons hoog in het vaandel. We proberen de reizen daardoor diepte te geven. Wat Thailand betreft bieden wij bij voorbeeld geen trips aan naar Phuket, de bekende badplaats*. ‘Daar gaan alle grote touroperatos al heen. Wij zoeken het meer in mooie rondreizen door het land, te meer daar de animo bij de Ne derlanders om veel te zien intens aanwezig is*. Het Verre Oosten-programma is niet de enige pijler waarop de Waddinxveense vakantiespecialist dreijft. De vier boekingskantoren (met natuurlijk ook gidsen van an dere touroperators), autovakan ties, Zonnetour Van Ginkel (de honder procent dochter die eigen vliegreizen organiseert naar de landen rond de Middellandse Zee op basis van lijndiensten en char ters) en zakenreizen zijn de ande re. Met 24.000 passagiers per jaar, exclusief de dagtochten, scoort Van Ginkel Vakanties ruim bover. het landelijk gemiddelde. Voor ondernemers in Midden- Holland is het prettig te weten dat Van Ginkel zich ook faam heeft verworven met het zakenrei- zen-programma. Het bedrijf re gelt de trips, als het moet, a la minute en weet dankzij een inge nieus computersysteem direct of er op de gewenste trajecten nog vliegtuigstoelen over zijn. Ten aanzien van zakenreizen han teert de Waddinxveense reisorga nisator bovendien de no nonsens- gedachte. De hotels hebben niet per definite vijf sterren. Ook goedkopere logeeradressen zijn mogelijk. ‘Het is al met al uitgegroeid tot een mooie keten*, zegt Ton van Ginkel, die op 1 september 1968 een baan in het assurantiewezen inruilde voor zijn huidige ’wereld- job’. Zoals de meeste onderne mers, startte ook Ton van Ginkel klein. “Tja, hoe gaat dat? Mijn broer werd verliefd op een Spaanse, trouwde, kocht een huisje langs boulevard van Palamos en vroeg mij of dat niet af en toe kon ver huren*. ‘De eerste advertentie trok met een heel veel belangstelling en toen meldde zich opeens ook nog een achterbuurman die beschikte over een appartementsgebouw in Spanje. En zo is het balletje ei genlijk gaan rollen. We zaten in die tijd nog in een klein pandje aan de Kerkweg-Oost, net onder de hefbrug*. ‘Autovakanties zijn er later bijge komen en ook daarmee hebben we al eens een prijs gewonnen. En ik kreeg in 1970 een prachtkans ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 23 mei begint om vijf uur wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen weer een ontmoetingssamen- komst gehouden. De organisatoren proberen met deze bijeenkomsten ’drempels’ zo veel mogelijk te slechten, opdat leden van alle kerken evenals niet kerkelijke memsen zich met el kaar verbonden voelen. Ds. W.G.J. v.d. Sluys, predikant te Amsterdam - voorheen te Moerkapelle -, spreekt over het thema ’Onze plaats’. Voor en tij dens de samenkomst verleent gos pelgroep The Message uit Zierik- zee muzikale en vocale medewer king. De Waddinxveense organist Jaap Akkerhuis begeleidt de sa menzang. Ds. Van der Sluys vertelt ook voor de kinderen een verhaal. Er zal worden gezongen en er is een kleurplaat. Voor de allerkleinsten is er oppas. cuit wordt drie maal verreden zoedat het in totaal een lengte heeft van 26 kilometer. Deze tijdrit is voor race- en sport- fietsers. Iedere deelnemer krijgt een herinnering. Er zijn geldprij zen beschikbaar in de vorm van bekers. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per ploeg. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar op het adres Veldlaan 75, Boskoop, tel. 01727-14471. Ook voor de ploegentijdrit kan men ter plaatse inschrijven van 18.30 tot 19.15 uur. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis houdt vrijdagavond 4 juni vanaf half zeven op het terrein aan de Dreef in Waddinxveen voor de zesde maal het ‘straten- korfbaltoumooi*. De inschrijving sluit op maandag 10 mei. Het tournooi, dat net als in voor gaande jaren wordt gesonspord door het Goudse accountantskan toor Moret, Ernst Young, is be doeld voor (buurt)verenigingen, instellingen, stichtingen en bedrij ven. De ploegen moeten bestaan uit vier dames en vier heren. Er mogen niet meer dan drie (oud)korfballers per ploeg mee doen. De mogelijkheid tot het spelen van oefenwedstrijden tegen ande re ploegen die zich hebben inge- serheven is aanwezig. Die trainin gen zijn gepland op maandag avond 24 mei en woensdagavond 2 juni, beide keren om kwart voor zeven. WADDINXVEEN - Het werk van de gemeentelijke arbeidsbe- middelaarster levert te weinig op. De gemeente Waddinxveen wil haar dan ook kwijt door ze op wachtgeld te zetten. Voordat daarover een besluit werd genomen ruimde de ambtenares haar bureau in het gemeentehuis op en meldde ze zich ziek. De arbeidsbemiddelaarster pro beerde in samenwerking met het Arbeidsbureau Gouda, dat een deel van haar salaris betaalt, (met name langdurig) Waddinxveense werklozen weer aan een bhan te helpen. Ze is daar ruim een jaar mee bezig geweest. Het wachtgeld uit de gemeente kas komt maximaal neer op 60.000 gulden. Dit geld zal hele maal opgaan als de arbeidsbemid delaarster er niet inslaagt het ko mende jaar ander passend werk te vinden. Het mislukken van haar werk ligt aan een aantal factoren. Het blijkt nu eenmaal niet gemakkelijk men sen die moeilijk te plaatsen zijn aan het werk te helpen, hoezeer bedrijven ook werknemers zoeken en het arbeidsbureau vacatures heeft. Niet iedereen was daarbij op één lijn te krijgen. De arbeidsbemiddelaarster startte in maart 1992 met haar werk. Die start was moeizaam, maar haar ac tiviteiten begonnen vruchten af te werpen, meldde het college van B. en W. vorig najaar. Gezegd werd toen dat 1 persoon was geplaatst op een werkerva ringsplaats, dat 2 personen waren WADDINXVEEN - Zaterdag 22 mei houdt Stichting De Gouwe bloem voor de negende keer de traditionele fietstocht. Start en fi nish zijn bij het gebouw van De Gouwebloem aan de Tollenslaan in Waddinxveen. De start is om 9.00 uur. Er kan worden ingeschreven van 9.00 tot 12.00 uur en de finish sluit om 16.00 uur. De afstanden bedragen 35 en 45 kilometer. Onderweg worden de deelnemers getrakteerd op een stukje kaas, een appel en op een beker choco lademelk of melk. Dat is ook dit jaar weer mogelijk gemaakt door De Kaashakker (leplaan) en groente- en fruithandel Zwijgers (Koningin Wilhelminaplein). Na afloop ontvangen dé deelnemers een herinneringsvaatje. KOmende zaterdag gaat de tocht via Boskoop, Alphen aan den Rijn en Ter Aar via Zwammerdam weer naar Waddinxveen. Er wordt door mooie natuur- en polderge bieden gefietst. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per persoon en kinderen tot 13 jaar betalen ƒ3,50 per persoon. De opbrengst komt ten goede aan het werk van De Gouwebloem. Meer informatie betreffende deze tocht bij A.J. Both, tel. 01828-15777. WADDINXVEEN - Het be- drijfsvoetbaltournooi in het kader van de 48e Sportweek Waddinx veen nadert zijn einde. Tot voor kort hadden alle elftallen drie wedstrijden gespeeld. Met name in poule 2 en 3 is de spanning te snijden. De ontknoping zal vanavond (woesdag 19 mei) plaatsvinden, zodat de drie finalisten voor zater dag 22 mei bekend zullen zijn. De voetbalcommissie kon een stij gende lijn waarnemen van in schrijvingen. Waren vorig jaar 16 elftallen aanwezig, dit jaar zijn dit er 18. Daar tegenover staat het niet doorgaan van het damesvoet- baltournooi. Slechts twee zeven tallen vonden het interessant om mee te doen. Toch zullen deze twee dameself- tallen op de finale dag (aterdaga- vond 22 mei om half acht) een wedstrijd spelen. Het zal zeker de moeite waard zijn om deze wed strijd, die gelijktijdig met de he renfinale wordt gehouden, te be kijken. De finales zullen zaterdag middag om vijf uur aanvangen op de velden van Waddinxveen-voet- bal. Het Waddinxveense kinderdag verblijf heeft als doelstelling dat de kinderen zich veilig en thuis moeten voelen. Zij moeten het kinderdagverblijf is een soort tweede thuis zien. Ook wordt het contact met de ouders als belang rijk gezien om een zo optimaal mogelijke opvang te realiseren. Want vertegenwoordigers van reisbureaus, vaak de belangrijkste klanten van zo’n hotel, zullen in de watten worden gelegd, terwijl Ton van Ginkel juist zo graag wil weten hoe de gemiddelde gast er zal worden ontvangen. Apropos, dat tot nu toe steeds werd geknipoogd naar het Verre Oosten, is geen toeval. Met dat deel van de wereld is Van Ginkel Vakanties toonaangevend. Afgelopen december ontving het voor zijn uitvoerige brochure met vakanties naar het Verre Oosten (groepsreizen en individuele trips) zelfs van de PATA, de Pacific Association of Travel Agents, The Best Brochure Award 1993. Op dit gebied behoort Van Ginkel Vakanties dan ook tot de beste drie reisorganisatoren van Neder land. toen ik het reisbureau Hart van Holland in Gouda kon oveme- men, toen behorend tot de oudste reisbureaus van Nederland. De omzet werd in dat jaar meteen verdubbeld en sindsdien is het met de organisatie eigenlijk alleen maar bergopwaarts gegaan*. Als grootste kracht beschouwt di recteur Ton van Ginkel wel het feit, dat zijn middelgrote reisbu reau veel flexibeler kan werken dan de grote touroperators met hun massale inkoop, gigantische overhead en veelal indirecte lij nen. ‘Door onze omvang zijn wij in staat een eigen gezicht te laten zien en dus een eigen en eigen tijds produkt aan te bieden. En gezien ons aantal boekingen slaat dat bijzonder aan*. Ton van Ginkel heeft nog geen idee hoe lang hij zelf in de zaak actief zal blijven. In elk geval zal hij wel wat minder gaan reizen, dat laat hij nu steeds meer aan zijn medewerkers over. ‘Ik heb uitgerekend dat ik precies zeven van de 25 jaren in het bui tenland heb gezeten. Veel meer hoeft van mij niet. Al wil ik niet zeggen dat ik de wereld nu wel heb gezien, want er blijft genoeg te ontdekken*. MOORDRECHT - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht be gint haar concertserie zaterdaga vond 22 mei om acht uur met een concert door de organist Peter Ei lander uit Apeldoorn in de Neder lands Hervormde Kerk te Moor drecht. Deze kerk bezit een goede akoes tiek en een fraai ogend én klin kend historisch pijporgel uit 1773. Dit orgel heeft een grote draagkracht en een heldere, door zichtige klank. Peter Eilander werd in 1957 ge boren. Op 10-jarige leeftijd was hij reeds kerkorganisat te Vaas sen. Zijn leermeesters waren Ma rio Telkenes, Piet Zwart en Wil lem Hendrik Zwart. In 1981 behaalde hij, na een ge degen opleiding door Dorthy de Rooy (orgel) en Epke de Jong (pi ano), zijn ’diploma solospel-orgel B’ aan het Stedelijk Conservatori um te Zwolle. In datzelfde jaar werd hij organist te Apeldoorn. In die hoedanigheid heeft hij ook enkele jaarlijkse Psalmzangdagen begeleid (d.w.z. 6 tot 8 uur nagenoeg onafgebro ken orgelspel). Naast organist is hij ook nog diri gent, docent en componist van voornamelijk romantisch getinte koraalbewerkingen. Samen met Hermen Riphagen vertolkt hij vierhandige pianowerken. Het programma vermeldt orgel werken van Handel, Stanley, Re ger, Guilmant, Feike Asma en een inleidend koraalspel van Ei lander zelf. Ook staan nog enkele koraalbewerkingen van zijn oud- leermeester Piet Zwart op het programma. De toegang is ƒ4,- voor volwasse nen en ƒ2,50 voor kinderen en CJP-houders. De loterij, waarvan de trekking is op zaterdag 11 september door notaris mr. J.A.M. Koek, omvat 5.000 loten van vijf gulden. De hoofdprijzen zijn een weekeind- trip of midweekvakantie, een fiets, een fauteil en een draagbare televisie. Waddinxvener Cor Segers kreeg zijn ‘lot uit de loterij* in aanwe zigheid van pastoor Tom Buiten dijk als dank voor zijn geweldige betrokkenheid bij het werk van de St. Victorparochie. De hele paro chiegemeenschap gunt het hem van harte dat hij op deze manier in het zonnetje is gezet. Cor Segers en zijn vrouw Rie Se- gers-Gerts (ook 65 jaar) hebben hun hele leven altijd in dienst ge steld van hun naasten. Alle de mensen die hun aandacht kregen zijn dankbaar en tevreden. In de schijnwerpers wil het echtpaar, meent het magazine ‘Ondernemen in Midden-Holland' van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland die tussentijd beginnen met het aanlegeen van de airconditioning. En, oh ja, vroeg hij: hoe kan ik het best het zwembad schoonhou den? Maar ’s avonds viste hij dan wel een prachtige kreeft uit het glasheldere water en zat ik voor drie dollar aan een feestmaal'. A.G.M. (Ton) van Ginkel, oprich ter en directeur van het gelijkna mige reisburo met de hoofdvesti ging in Waddinxveen en boe kingskantoren in Gouda (twee), Waddinxveen en Zoetermeer, reist veel en kan dus veel verha len. Het beschrijven van zijn eerste ervaringen met Lombok is echter meer dan zomaar een anekdote. Hij wil er maar mee zeggen, dat een reisorganisator toch vooral een ontdekkingsreiziger moet zijn die voortdurend op zoek gaat naar vernieuwing en niet schroomt pri mitieve omstandigheden voor lief te nemen. ‘Het is één van de belangrijkste eigenschappen van onze organisa tie: wij bewandelen liever niet de geijkte paden'. ,Van Ginkel Vakanties bestaat 1 september van dit jaar 25 jaar. Het jubileumfeest, begin dit jaar in de Goudse Schouwburg met onder meer een Balinese wel- komstdans, is reeds acher de rug. De jubileumreis moet echter nog beginnen, en voert door Hong kong, China, Thailand, Indonesië, Nepal en India. Dertig dagen cul tuur van het hoogste niveau, van de Golden Triangle tot en met de Borobudur, van de Kathmandu- vallei tot en met de Taj Mahal. Opnieuw een bewijs dat Van Gin kel Vakanties zijn cliënten meer aanbiedt dan doorsnee-, dan wel doorzon-vakanties. Het is boven dien, maar dat geldt in feite voor alle reizen die het buro aanprijst, niet zomaar een willekeurige greep uit mooi folders, maar een trip die Van Ginkel Vakanties ge heel zelf heeft samengesteld, in samenspraak met zijn staf onder wie adjunct-directeur Bert Rook, de Verre Oosten-deskundige. Daarmee hebben we meteen één van de andere sterke punten van de Waddinxveense organisatie ge noemd: Van Ginkel Vakanties gaat niet louter af op wat anderen zeggen, maar controleert eerst zelf het gebodene. Zo zal Ton van Ginkel, wanneer hij bijvoorbeeld polshoogte gaat nemen in een nieuw hotel in Dja karta, niet onder zijn eigen, maar onder een andere naam reserve ren. WADDINXVEEN - De voetbal- jeugd van Waddinxveen is bij het Rotterdamse Sparta, dat tegen Vitesse speelde, op bezoek ge weest. In de voorwedstrijd speel den de jongens van Cl tegen hun Rotterdamse leeftijdgenoten in Sparta’s stadion Het Kasteel. Ze verloren met 5-2. Vroeg in de zondagochtend ver trok een grote groep supporters naar Rotterdam om de jongens van trainer Hugo Groen en leiders Jan Bornebroek en Ton Honkoop te steunen. De zenuwen gierden door de ke len, maar bij het betreden van het veld, was dat al gauw over. Een warming-up op het veld voor de wedstrijd tegen de Spartanen was het begin. Het werd een zeer leuke strijd. Tegen alle verwachtingen in nam Cl het heft in handen en wisten ze enkele goede kansen te creë ren. Sparta kwam er spaarzaam uit, maar de eerste de beste kans was tevens een goal (1-0). Vlak hierna kreeg Waddinxveen een strafschop toegekend, nadat Jeroen Joling onderuit was ge haald. Helaas werd deze door Lesley Heeren niet benut. Wad dinxveen bleef de moed er zeer zeker inhouden en kwam via Re né v.d. Sluis toch verdiend op 1-1. Na de rust was Sparta even feller en maakte gelijk twee treffers (3-1). Cl probeerde van alles, maar de conditie begon mee te spelen. Sparta kwam op 4-1. Wad dinxveen kwam via Sam Labage op 4-2. De Waddinxveners pro beerden het nog wel, maar zonder succes. Sparta daarentegen wel en won met 5-2. Na de wedstrijd werd het vele publiek bedankt voor hun steun en konden de jongens zich omkleden. Bij de PTT-telecompe- titiewedstrijd Sparta-Vitesse mochten de jongens allemaal als ballenjongen fungeren. In de rust werd er nog meegestre den met de Sparta-penaltybokaal. Hiermee kwam Waddinxveen- voetbal op een 4e plaats te staan. merciële kinderdagverblijd De Boemel aan de Beukenhof geko zen voor het formeren van een ouderraad. De ouderraad is in middels formeel geïnstalleerd. In de ouderraad van De Boemel hebben zitting Kim Walta (voor zitter), Jacqueline van Agthoven (secretaris), Marijke Pottjewijd (penningmeester’, Monique van der Lee (lid), Henk Kuiper (lid). Ouderparticipatie is voor de Stichting Kinderopvang Humani- tas een voorwaarde voor het reali seren van een zo optimaal moge lijke opvang in de kinderdagver blijven. De ouderraad behartigt de belan gen van ouders en kinderen en ad viseert en overlegt met het ma nagementteam. Tevens ondersteu nen zij het enthousiaste manage mentteam bij het opstellen van activiteiten. Wat betreft de activi teiten is er al een aardig draai boek opgesteld en staan er diverse activiteiten gepland voor het ko mende jaar. Het kinderdagverblijf dat vorig jaar augustus werd geopend, mag zich verheugen op een nog steeds groeiende interesse van ouders en bedrijven. De Boemel heeft de beschikking over een prachtige accommodatie, waar plaats is voor 56 kindplaatsen. Buiten de dagopvang bestaaqt er ook nog de buitenschoolse opvang voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Aangezien de buitenschoolse opvang nog maar net is gestart, is hier nog plaats voor een aantal kinderen en kun nen zij snel geplaatst worden. Ook zijn er bij het kinderdagver blijf bedrijfsplaatsen te koop en zijn er nog een aantal plaatsen vrij. 1 I De rooms-kattholieke St. Victorparochie zet de aan de St. Victorstraat wonende trouwe en ac tieve Cor Segaar in de bloementjes. Hij kocht het eerste lot. Geheel links pastoor Tom Buiten dijk. (Foto: Sjaak Noteboom). ‘Van de 25 jaar reisde ik 7 jaar in buitenland‘ WADDINXVEEN - De Nederlander is een avonturier, een ge boren reiziger, en de animo om veel te zien is intens bij hem aanwezig. En dus, zou je zeggen is het verkopen van een ticket met accommodatie een koud kunstje. Vergeet het maar. Reizen is veel meer dan inpakken en wegwezen. Van Ginkel Vakanties uit Waddinxveen levert van die stelling al 25 jaar het bewijs, gestart met een reguliere baan, dat 5 personen een arbeidsrele- vante scholing waren gaan volgen en dat 1 persoon was bemiddeld naar het leerbedrijf voor de tuin bouw aan de Tweede Bloksweg. ‘Medio 1993 zal de evaluatie van het instituut gemeentelijke ar beidsbemiddelaar plaatsvinden. Op basis hiervan dient te worden beslist of continuering vindt', stelde het college bij de WADDINXVEEN - Donderdagavond 27 mei vanaf zeven uur houdt de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek in het kader van de Sportweek Waddinxveen op het bedrijvenpark Coenecoop een fietswedstrijd op gewone fietsen en een ploegen tijdrit. Beiden hebben het kampioenschap van Waddinxveen als inzet. Iedereen die een fiets heeft kan aan de race deelnemen. Het enige waar de fiets aan moet voldoen is dat hij een recht stuur heeft en zowel voor als achter een volledig afgemonteerd spatbord heeft. Lig fietsen zijn niet toegestaan. Op Coenecoop is sprake van een circuit van ongeveer 1,8 kilome ter, dat acht keer moet worden verreden zodat de totale lengte zo’n 15 kilometer bedraagt. Voor de eerste drie winnende deelnemers zijn geldprijzen be schikbaar gesteld van 100,- (eer ste prijs), van 50,- (tweede prijs) en van 25,- (derde prijs). De inschrijfkosten bedragen voor dit evenement 2,50 per persoon. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar op het adres Sniepweg 42, Waddinxveen, tel. 01828-15961. Man kan ook op de dag zelf ter plaatse inschrijven van 18.15 tot 18.45 uur. Donderdagavond 27 mei wordt er op het bedrijvenpark Coenecoop ook een ploegentijdrit georgani seerd door de schaatsvereniging de Gouwe Streek. Deze rit start om 20.00 uur. Een ploeg bestaat uit vier fietsers, waarvan de derde aankomende de tijdbepalende rijder is. Het cir- Cor Segers maait het gras op de rooms-katholieke begraafplaats, voorziet Clara van groente, fruit en aardappelen uit de tuin, delft een graf voor de overledene, klink in de kerktoren klimmen om te kijken waar de lekkages vandaan komen, baggert sloten uit, maait graskanten, neemt de gedragen kleding voor Emmaus in ont vangst, hangt de vlag uit, ver vangt na een storm de afgewaaide dakpannen, houdt het waterpeil in de gaten voor de fundering van de St. Victorkerk, isoleert verwar- mingspijpen, zet de kerststal op, zorgt voor de bloemen en planten in en rondom de tuin van de kerk en maakt ’s winters het kerkepad De aan het Woubrechterf wonen de Waddinxvener Ton van Ginkel zat eens op Bali, keek, keek nog eens, en dacht: dat daar moet Lombok zijn. Maar hoe kom je daar? Hoe zou het er zijn? Zou je er kunnen overnachten? Is het, kortom, iets voor de Nederlandse globetrotter misschien? ‘Ik ga dus naar Lombok. Ik keek overal een beetje rond, maakte een praatje, en toen ik op die eer ste dag weer terugkwam op mijn kamer in het enige hotel van het eiland, lag er opeens een geit op mijn bed. Dat was, wat je noemt, nog eens pionieren'. ‘Met toeristen had Lombok nog nauwelijks kennisgemaakt, maar ik zag het er eigenlijk meteen zit ten. Ik ben begonnen met het boeken van twee kamers. Of ik ze dan wel alvast vooruit wilde beta len, want dan kon de eigenaar in Directeur en touroperator A.G.M. van Ginkel in het hoofdkantoor van het 25-jarige Van Ginkel Vakanties aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen gebogen over de door zijn bedrijf samengestelde reisgidsen. plaats- behandeling van de gemeentebe groting voor 1993.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13