Gestolen auto’s ZATERDAG 5 JUNI BRADERIE DORPSTRAAT! Braderie in de Dorpstraat VERKOOPMEDEWERKER voor de afd. hout- en bouwmaterialen GROENSVOORDE weer gevonden Prijswinnaars puzzel Fietser van 76 jaar en automobiliste van 39 jaar WIJ ZIJN VERHUISD Luilakparty in sporthal Fietsen gestolen en gevonden WS' HARWA r Wethouder start verkeersproef op 8 en 9 juni Nieuwsblad Onafhankelijk Zie advertentie elders in de krant Wcotiuiriutt SWotkmolen Bremmer U bent welkom tijdens onze open dagen! HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE SSRalTemolen" Barry van Bommel: Tweede judodan WADDINXVEEN - De 17-jarige Waddinxveense ClOS-student Barry van Bommel, die al sinds zijn vijfde jaar verbonden is aan sportschool Den Edel in Wad dinxveen, is er in geslaagd zijn tweede dan judo te bemachtigen. Woensdag 19 mei 1993 48e Jaargang No. 02337 se. Ook raakten bij één van de aanrijdingen drie kinderen ge- Clown JoJo. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni is er in de Waddinxveense Dorpstraat weer de jaarlijkse braderie, waar de inwoners van Motorrijders De demonstrerende groep motor rijders die op zaterdag 16 mei vanaf Utrecht naar Den Haag re den over de rijksweg Al2 hebben AS. ZATERDAG GERANHJMMARKT bij het winkelcentrum ZUiDPLAS grote sortering geraniums, fuxia's en perkgoed! SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht BOUWMARKT WADDINXVEEN zoekt een zoek :waar- AWÏQ, vanaf fl. 45,-’ per dag Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Waddinxveen en streekgenoten graag een bezoek aan brengen. Volgens de organisatoren was dat ook hard nodig, want ook dit jaar is het aantal attracties en markt kramen weer toegenomen. Verwacht worden ditmaal stelten lopers, 4 wiel race show, spring kussen, draaimolen, clown Jo-Jo, kinderprogramma Don Charelli, poppenkastvoorstelling van Toi- Toi, Karaoke demonstratie en een opblaasbare superglijbaan van 15 meter hoog. De eerste prijs, een radio-cassette- speler, is gewonnen door Paulien Knieriem van de Weidezoom in Waddinxveen. De tweede prijs WADDINXVEEN - Vier prijzen zijn afgelopen week uitgereikt aan de winnaars van een puzzel die onlangs in het Weekblad voor Waddinxveen was opgenomen, in het kader van een Moederdag campagne. Een klein foutje in de puzzel werd door vrijwel iedereen feil- Het is iedere keer weer een grote uitdaging voor de actieve winke liersvereniging Dorpstraat om, het verwende publiek telkens weer de nodige verrassingen te bezorgen. Om het duizendkoppige publiek, dat ieder jaar de braderie be zoekt, de gelegenheid te geven al les goed te zien, is dit jaar meer ruimte gemaakt in het gebied Dorpstraat, Kerkweg-West, Kerk straat en Noordeinde. delaan aan. De in het voertuig aanwezige be stuurder koos bij het zien van de politie het hazepad en werd niet meer aangetroffen. Navraag leer de dat het een te Brussel (België) ontvreemde Mercedes betrof. De wagen is door de politie meegeno men. Een dag later werd de betreffen de bestuurder alsnog door de poli tie aangehouden in een woning aan de Busken Huëtlaan. Het bleek te gaan om een in Brussel woonachtige man. Hij is op het politiebureau aan de Mozartlaan verhoord doch ont kende enige betrokkenheid bij de diefstal van de auto. Na verhoor is de man in vrijheid gesteld. De onderzoeksgegevens zullen aan de Belgische justitie worden doorge speeld. Op vrijdag 14 mei trof de Rotter damse politie een te Waddinxveen ontvreemde auto aan. De auto bleek eerder deze week te zijn ontvreemd vanaf het terrein van een garagebedrijf op Coenecoop. De wagen is middels weer terug in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) neemt de Lions Club Waddinxveen, na een onderbreking van een aantal jaar, weer deel aan de organisatie van de toeristische fietstocht ‘Omloop van het Groene Hart*. gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, ongeacht hun levensbe schouwing. Daartoe worden door De Zonne bloem verschillende soorten va kanties en dagtochten voor min- der-validen georganiseerd, met begeleiding van gediplomeerde verpleegsters en vele vrijwilligers. In het bijzonder de minder-vali- den uit de Waddinxveense regio zullen van de opbrengst van deze toeristische fietstocht kunnen pro fiteren. Door aan deze fietstocht mee te doen dragen de deelne mers bij aan het welzijn van deze mensen. Na al snel 100 wedstrijdpunten bij elkaar gesprokkeld te hebben, was het zaterdag 15 mei tijd voor het technisch examen van de Ju do Bond Nederland. Van het Nage-No-Kata moest hij de eerste drie series laten zien: Te-Waza (handtechnieken), Gos- hi-Waza (heuptechnieken), Ashi- Waza (beentechnieken). Daarna het vrije technische onderdeel. Het resultaat was een 8 voor het Kata, een 8 voor grondtechnieken en een 8,5 voor de werptechnie- ken. Vervolgens kon Barry van Bommel trots zijn tweede dan-di- ploma van de examencommissie in ontvangst nemen. kenhuis verlaten. Twee andere kinderen zijn opgenomen en hun toestand is stabiel. De Waddinxveense politie kreeg bij afhandeling van deze aanrij ding assistentie van de afdeling verkeer van de regio Hollands Midden en collega’s van de politie Hazerswoude. Eventuele getuigen van beide aan rijdingen, die nog niet zijn bena derd door de politie, wordt met klem verzocht contact op te ne men met het bureau aan de Mo zartlaan. In de vroege ochtend van vrijdag 14 mei was de Beijerincklaan eni ge tijd gestremd vanwege een par tij tomaten die over de weg lagen. Een en ander was het gevolg van een lading tomaten, die vanaf een bestelauto gekanteld was. De ge meentelijke dienst Openbare Werken heeft het wegdek van de tomatenpuree ontdaan. ook de Waddinxveense politie enig werk bezorgd. In overleg met de Algemene Ver keersdienst Driebergen werden gedurende de passage van de mo torrijders de opritten nabij de Bredeweg naar de Al2 tijdelijk afgesloten. Het verkeer richting Den Haag werd via de A20 (Gouda-Rotter- dam) omgeleid. Een en ander duurde ongeveer een half uur en leverde enige stremming in de af handeling van het verkeer op. Naar schatting passeerden zeven tot achtduizend motorrijders, on der begeleiding van de AVD Driebergen, het Gouwe-dorp. was een magnetron en werd ge wonnen door Do Witteman uit Boskoop. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 mei zal er van tien uur ’s avonds tot zes uur ’s morgens voor de tweede maal in sporthal ‘de Sniep een daverende Luilakparty wor den gehouden. Net als vorig jaar is de organisatie een co-produktie tussen de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk en het organi satiebureau Felix Event. Anders dan vorig jaar zullen er dit keer geen ritmeverstorende bands optreden. Het ontspannen dj-team onder leiding van dj Ber- tus zal in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de noodzakelijke at mosfeer zorgen. Van dwingende dreunende beats tot relaxte mel lows. De zaal zal net als vorig jaar wor den aangekleed met veel geluid en veel licht. De jas kan tegen een kleine vergoeding worden opge hangen en op de toiletten ruikt het aangenaam fris. De toegang bedraagt 15,- en de zaal zal om 22.00 uur open gaan. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen bekijkt nog of er voor volgend jaar subsidie zal worden gegeven aan de Stichting Reinwater. De raadscommissie voor de financiën is er echter geen voorstander van, want dan kan de gemeente wel aan de gang blijven. I Ballonnenmagiè'r Don Cha relli. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense verkeer heeft weer twee dodelijke slachtoffers geëist. Kortgeleden verloor ook de 6- jarige Joëlle C. Droog op de Koningin Wilhelminasingel het le ven toen zij onder een vrachtwagen kwam. In de afgelopen week overleden een 76-jarige Waddinxvener en een 39-jarige Boskoop- B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax 01828 - 15637 Mevrouw A. Visser-Brouwer uit' Moerkapelle won een gezichts- bruiner en mevrouw R. van Zui len uit Hazerswoude-Dorp een walkman. Geld bij kranten Bewoners van de Aletta Jacobs- hoeve riepen op zondag 16 mei de hulp in van de politie in verband met de verdwijning van enkele honderden guldens. Het bleek dat het geld uit veiligheidsoverwegin gen (ter voorkoming van diefstal) tussen de oude kranten was ver stopt. Inmiddels waren deze kranten echter door de milieubewuste me debewoner in de papiercontainer op het Koningin Wilhelminaplein gedeponeerd. Het gelukte de poli tie om na wat demontagewerk het geld weer uit de papiercontainer tevoorschijn te halen en in het be zit te stellen van de rechtmatige eigenaar, die naarstig op gaat naar een veiliger be’ plaats. Hond beschoten Onbekenden hebben op zondag 16 mei vanuit de flat aan de Nico- laas Beetslaan een hond beschoten met vermoedelijk een luchtdruk- wapen. Het dier werd op dat mo ment uitgelaten door zijn baas en liep tengevolge van het schot een klein wondje op. WADDINXVEEN - Blijkens een opgave van de politie werden vori ge week in Waddinxveen weer di verse fietsen gestolen. Vanaf de Souburghlaan verdween een Bordeauxrode Raleigh dames fiets, bij het NS-station een brui ne damesfiets van een onbekend merk, vanaf het NS-station Wad- dinxveen-Noord een groene Bata- vus Buster mountainbike, vanaf de Henegouwerweg een donker groene herenfiets van een onbe kend merk, vanaf de Sniepweg een grijze Batavus junior KT3 meisjesfiets en vanaf de Groens- voorde een rode Giant Cutum he ren mountainbike. Aangetroffen werden de volgende (brom)fietsen: rood-bruine Bata vus Flying Dutchmen herenfiets, Bordeauxrode Batavusherenfiets, rode Valdoes opoe (dames)-fiets, rode Batavus herenfiets, donker bruine Romein herenfiets, bruine Locomotief herenfiets, bronskleu rige Batavus Junior meisjesfiets en blauw-witte Puch Maxi brom fiets. wond. De eerste dodelijke aanrijding vond plaats op dinsdagmiddag 11 mei omstreeks drie uur op de kruising van de Kanaalstraat met de Kerkweg-Oost. Een 30-jarige, uit Woerden afkomstige, bestuur der van een vrachtwagen-combi- natie reed over de Kanaalstraat in de richting van de Kerkweg-Oost. Een 76-jarige fietser uit Waddinx veen reed over diezelfde weg in dezelfde richting als de vrachtwa gen. De vrachtwagenbestuurder, die rechtsaf de Kerkweg-Oost op wil- ACt de rijden, verklaarde de fietser in het geheel niet naast hem of voor hem te hebben zien rijden en sloeg dan ook rechtsaf. Hierbij reed hij de fietser aan, die ten val kwam. Na de val is de man door de vrachtauto overre den. Het slachtoffer werd met zeer ernstige verwondingen over gebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland) waar de bejaarde Waddinxveense fiet ser op donderdag 13 mei aan zijn verwondingen is bezweken. De tweede dodelijke aanrijding vond plaats op donderdagavond 13 mei omstreeks 19.00 uur op het Noordeinde. Hier trok een personenauto aan de westelijke zijde (akkerbouwkant) van de weg op. De 39-jarige bestuurster A.J. de Booij-Kaars (Vogellaan, Boskoop) van dit voertuig, dat met de voor zijde richting Waddinxveen stond, wilde terugkeren in de richting Boskoop en draaide met haar voertuig het Noordeinde op om zodoende te keren en werd op dat moment in de flank aangere den door een personenauto, die vanuit de richting Boskoop in de richting Waddinxveen reed. Door de klap van de aanrijding werden de bestuurster alsmede twee van de vier in de auto aan wezige kinderen uit het kerende voertuig geslingerd. Een van deze süi WADDINXVEEN - Dinsdag 8 en woensdag 9 juni wordt in Wad dinxveen de praktische verkeer sproef afgenomen voor de leerlin gen van groep 8 van de basisscho len. Dit jaar doen er 351 leerlingen aan mee. De route, die ban pijlen is voorzien, gaat dwars door Wad dinxveen. De leerlingen moeten een aantal drukke kruisingen oversteken. Verkeerswethouder J. Neele (PCW) zal het startschot geven op dinsdagmorgen 8 juni. Donder dagmiddag 15 juni om half vier zal de verkeerswethouder een wis- selbeker uitreiken aan de school met de minste aantal gezakte deelnemers. Dit initiatief is ontstaan als gevolg van de vele gezakte leerlingen van het afgelopen jaar. Op deze wijze hoopt de afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Nederland, dat de leerlingen extra gemoti veerd aan het praktische verkeers- examen deelnemen en dat daar door het aantal gezakte leerlingen zal afnemen. WADDINXVEEN - Na een tip stelde de politie op maandag 10 mei een onderzoek in naar een zich verdacht ophoudende auto in de omgeving van de Vondellaan. De politie trof de auto, waar van het kenteken en het merk bekend waren, op de Tesselscha- kinderen kwam vervolgens onder het aangereden voertuig terecht. Dit kind werd door de Boskoopse brandweer uit haar benarde posi tie bevrijd. De gewonde vrouw alsmede drie gewonde kinderen (allen in de leeftijd van 8 en 10 jaar) werden met ambulances vanuit Alphen aan den Rijn, Gouda en de Krim- penerwaard naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis ver voerd. Het vierde kind kon ter plaatse aan haar verwondingen worden geholpen en kon daarna huis waarts. Het letsel van de vrouw bleek zodanig ernstig dat zij voor verdere handeling werd overge bracht naar het Leyenburg Zie kenhuis in Den Haag. Zij over leed daar op vrijdag 14 mei aan haar verwondingen. Van de drie naar het ziekenhuis vervoerde gewonde kinderen kon een kind na behandeling het zie- De medewerksters van het Weekblad voor Waddinxveen Linda en Elles overhandigen de hoofd prijs aan Paulien Knieriem uit Waddinxveen. (Foto: Peter Veenstra). loos ontdekt en leidde tot de nodi ge telefoontjes. Vrijwel iedereen kon met enige dichterlijke vrij heid de puzzel goed oplossen. Vernielingen Van een school aan de Peter Zuidlaan zijn in de zogenaamde Tulpvakantie een tweetal ruiten gesneuveld. In de nacht van zaterdag 15 mei zijn van een meubelzaak aan de Zuidkade een vlag en een groene brievenbus wqggemaakt en vier buitenlampen vernield. Op zondag 16 mei werd aangifte gedaan van vernieling van een fiets. Het rijwiel stond gestald bij het zwembad. Onbekenden heb ben de fiets tegen een muur ge gooid en hebben vervolgens op het frame staan dansen. De scha de wordt op ongeveer 400,- ge schat. De organisatie van de geheel be- wijzerde fietstocht is in handen van de Lions Clubs in Midden- Nederland. Waddinxveen (garage Hooftman BV op het bedrijven park Coenecoop) is één van de 14 opstapplaatsen voor ritten over 25 (f 5,-), 40 (f 6,-) en 60 kilometer (f7,-). Er kan in Waddinxveen gestart worden vanaf negen uur. Deelna me door gezinnen is ook mogelijk. Iedereen krijgt na afloop een cer tificaat. De controleposten gaan allemaal om vijf uur ’s middags dicht. De opbrengst komt geheel ten goede aan gehandicapten. Van de Lions Club Waddinxveen hebben Bob van der Toom en Ton van Wijk zich belast met de orga nisatie van dit evenement in Wad dinxveen. De Stichting ’Omloop van het Groene Hart’, waarmee wordt samengewerkt, is op 21 fe bruari 1983 door dertien Lions Clubs uit Zuid- en Noord-Hol- land en Utrecht opgericht. Deze stichting heeft ten doel het bevorderen van de recreatie en ontspanning van gehandicapten, hulpbehoevenden en minder draagkrachtigen. Dit doel wordt onder meer be reikt door het houden van recrea- tietochten in Nederland voor fiet sers en andere recreanten. Alle opbrengsten van de fietstocht gaan rechtstreeks naar het goede doel en er blijft niets aan de strijkstok hangen. De gelden zijn dit jaar bestemd voor De Zonnebloem, die zich in zet om het welzijn te bevorderen van langdurig zieken, lichamelijk Verkeer Waddinxveen eist weer twee doden Fietstocht Lions Club Mei ruime parkeergelegenheid ii SCHOENEN Forrmdo Sfeervol dineren in een gezellige ambiance, voorzien van airconditioner, tegen betaalbare prijzen. Zomermenu 3 gangen vanaf 49,50! OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Kerkweg-Oost 177 Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Weekblad voor Waddinxveen Funktie-inhoud In samenwerking met zijn collega's zal hij zorg dragen voor: - het uitvoeren van zaagopdrachten, - het vakkundig adviseren van klanten, - het in ontvangst nemen van goederen en het opruimen ervan, - de juiste behandeling van de diverse machines. Funktie-eisen - Opleiding LTS-timmeren. - Uitstekende contactuele eigenschappen. Een geschikte kandidaat kan rekenen op een zeer afwisselende job met een grote zelfstandigheid. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer T.E. Zwanenburg, telefoon 01726-15566, privé 01726-16098. Winkelcentrum Waddinxveen r Oosthaven 72, Gouda. Tel. 01820-15430. Nicola en Dyon Diana Hoofdredacteur:

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1