Waddinxveen Van Dijk-tournooi Remises in top WSV Waddinxveen, W SE en Be Fair in Toch goed seizoen voor Gouwe-dames stoomt op naar het kampioenschap Antilope’s Bergrace Trimloop Moerkapelle Tweehonderd wandelaars in Sportweek Voetbal in Sportweek Turnregio- wedstrijden in sporthal Meerkamp Antilope Jeugd van Flyers wint met 111-8 GMF Gouda wint opnieuw bedrijfsvolleybaltournooi Waddinxveen Al kampioen De Sperwer [Bingo in De Boog Klaverjassen Het Zuidhonk Dubbele titel meisjes W’veen WEEKBLAD-5PORT EN RECREATIE naar Bert Bakker reikte de prijzen uit. Indelingen De Futen thuis Selectie den werden er 17 gewonnen. De contouren voor de race naar het kampioenschap worden steeds duidelijker. Zondagcompetitie Damescompetitie Klaverjassen Voetbal Klaverjassen Finale St. Quentin Woensdag 19 mei 1993 J.v.d.Berg gi had en zode der Made 82; W. Breedijk ragma WADDINXVEEN - De afgelopen week verliep gunstig voor de spelende leden van de tennisvereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan). Van de in totaal 27 te verspelen wedstrij den goed antwoord op —Joende werd CS Engi neering de algemene winnaar van de mixteams. Dit team had reeds eerder in 1991 de beker gewonnen en wa ren in 1992 2e geworden waaruit blijkt dat zij dus over een goed team beschikken. ^Weekblad voor Waddinxveen Poule A: Alphense Boys, MMO, Rohda ’76, Woubrugge, SVOW, Waddinxveen. Poule B: Sportlus, Floreant, Rijn streek, WSE, Nicolaas Boys,-Ar gon. Poule C: Alphia, Alphen, Vep, Oudewater, GSV. Poule D: ARC, Zevenhoven, Be Fair, Bodegraven Z., Reeuwijk, TAVV. Woensdag 21 april werd de verlie- zersfmale gespeeld. Vijftien ge mengde teams en vijf herenteams streden om de beste plaats. Bij de herenteams werd de finale ge speeld tussen Machinefabriek Boere die als eerste en Nutricia die als tweede in hun poule waren geëindigd. Net als in hun eerste wedstrijd bleek Machinefabriek Boere over het betere volleybalwerk te be schikken en won deze wedstrijd dan ook met 18-9. Voor Machine fabriek Boere was dit dan toch een bekroning nadat zij uit de sterkere poule waren weggevallen. Bij de mixteams waren drie pou les, waaruit de nummers 1 en de beste nummers 2 in de halve fina le uitmaakten wie naar de finale zouden gaan. Koppert-1, Kop- pert-4 en Machinefabriek GMF Gouda eindigden als eerste in hun poules en beste nummer twee was uiteindelijk Transport en Logis tiek Nederland-1. De jonge Remco Kloet blijft on vervaard de ene na de andere er varen speler een nederlaag bezor gen: deze keer was P. van Offeren zijn slachtoffer. Ellers versloeg Ritter, die in een Aangenomen Damegambiet zijn pluspion te lang bleef verdedigen en zo’n ont wikkelingsachterstand opliep, dat Ellers een onontkoombaar mat kon componeren. Stam won opvallend gemakkelijk van De Hoog, die tevergeefs met een offer uit de problemen pro beerde te komen. Van Sandijk wist Versluis te verslaan en Brink horst snoepte Reus een half punt je af. Ket leverde een heel knappe pres tatie, doordat hij met een half uur achterstand op D.J. van Offeren, die met wit zijn eerst zet al ge daan had voor Ket arriveerde, toch wist te winnen en met zijn vlag op vallen zijn tegenstandeer mat gaf. Verder wonnen De Vries, Van der Heiden en De Bock van respectie velijk Alblas, H.E. van Offeren en Ponsioen. De stand aan de top is nu: 1Hen- nink, 2. Van der Oord, 3. Jansen, 4. Van der Bom, 5. Philipse, 6. Smitskamp, 7. Van Woudenberg, 8. Kardol. WADDINXVEEN- Dat het dit seizoen bij de jeugdteams van Flyers-badmninton prima is ge gaan bewezen het afgelopen weekeinde enkele teams door het kampioenschap binnen te halen. De basketbal(st)ers van Flyers welpen 2 en meisjes-kadetten 2 pakten door prachtige overwinnin gen de titel. Nog een derde team heeft een (kleine) kampioenskans: de jongens BI. Ze zijn in span nende afwachting van de uitslag van het laatste duel in hun na- competitie. Helaas geen goede oogst voor Fly ers heren-1. Zij moesten de pro motie aan Baros laten. De Rotter dammers waren ook ten derden male de betere ploeg. Het afgelopen weekeinde waren er een aantal mooie jeugd-basket- balwedstrijden te zien in sportzaal De Duikelaar. Ze waren des te mooier omdat Flyers won en daar mee twee kampioenschappen bin nenhaalde. Allereerst waren er de meisjes B2 van Wolter Zwijnenburg die met een incompleet team op wel onge looflijk overtuigende wijze de ti tel pakten. Leiderdorp werd met maar liefst 111-8 verslagen. Deze uitslag betekende één van de grootste overwinningen van een Flyers-team. Het mag duide lijk zijn dat enkele speelsters veel scoorden. Op aangeven van Ste phanie v.d. Geest scoorden Clau dia Remmerswaal 26 punten. Verder was er het onovertroffen WADDINXVEEN - In de Berg tot Bergrace tussen Rhenen en Wageningen hebben ook leden van de Waddinxveense sportclub Antilope meegedaan. Bij deze wedstrijd kan aan veel mogelijke afstanden worden mee gedaan. Voor Antilope togen Let- teke Broekman en Pieter Broek man met Wim Los naar Rhenen. Letteke Broekman liep daar de zware marathon in 3.20.48 uur, terwijl Wim Los en Pieter Broek man met de 23,2 kilometer mee deden. Zij legden deze afstand af in 1.38.16 uur en 1.54.55 uur. De voorlaatste wedstrijd van dit lange seizoen bracht in Amstel veen op papier twee gelijkwaardi ge ploegen in het water. Doch De Futen waren uiteindelijk in de slotfase net iets sterker dan de Gouwedames. Na de 0-1 van Wendy de Frank rijker en de 1-2 van Mirjam Over dam kwamen De Futen in de eer ste periode op een 3-2 voorsprong. Dit werd in de tweede periode uitgebouwd via 4-3 door Mirjam Overdam tot 5-3. In de derde periode scoorde Mari on van Hooft de aansluitende 5-4, doch in de vierde periode wisten De Futen de eindstand te bepalen op 7-4. De Gouwe leek thuis tegen De Futen in de eerste periode voor eigen publiek de punten in eigen huis te willen houden, doch toen De Futen op een 0-1 voorsprong kwamen en De Gouwe een vier- meter miste leek in de tweede pe riode (0-5) of De Futen over De Gouwe heen wilden walsen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense sportclub Antilope heeft op de atletiekaccommodatie aan de Alberdingk Thijmlaan weer meerkamp wedstrijden ge houden. De jeugd doet aan minimaal twee van de in totaal drie meerkampen mee om in de eindrangschikking te worden geplaatst. Maartje Prevosth liep bij de meis jes D naar een nieuw clubrecord in 3.36.4 minuut op de 1.000 me ter. Eldert de Redelijkheid liet bij het hoogspringen voor de C-pupillen een nieuw clubrecord noteren met een hoogte van 1.00 meter. WADDINXVEEN - Het bedrijfsvolleybalteam van Machinefa briek GMF Gouda heeft voor de derde maal het bedrijfsvolley- baltournooi van CVB Bank Be Fair-volleybal gewonnen. Aan dit vier woensdagavonden durende tournooi in sportzaal Groens- waard (Wingerd), opgezet door Jos de Wit, Peter Dekker en Cor Lagrauw, deden 40 teams mee. Waddinxveens sportambte- kampioenschap van Flyers jong- sten: welpen 2. Na een aarzelend begin wisten de Flyers hun over wicht vanaf de tweede periode in punten uit te drukken. Met 62-14 werd Grasshoppers verslagen en, belangrijker, werd Flyers welpen 2 kampioen. Een prachtig resultaat voor Michael de Levie, Erik Koppenaal, Tijs v.d. Velde, Jeroen Jenner, Moes Essakatie, Eric te Wechel, Jeroen, Appie Khoakhi, Fabien v. Berken en trainer-coaches Jesca van Loo en Jeroen Moonen. Werkelijk zinderend was de eer ste wedstrijd in de na-competitie van de jongens B-l. Met als inzet de titel moest Flyers met Jumpers en Zoebas uitmaken wie de sterk ste was. Het eerst stond Flyers-Jumpers op het programma en dat werd mede door de uitstekende leiding door Wendy Posthumus en Gert- Jan Tjeerde een magnifieke par tij. Flyers speelde sterk en leidde de gehele wedstrijd. In de slotfase kwam Jumpers nog zeer dichtbij maar de winst was voor Flyers: WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De voetbal elftallen van WSE, Be Fair, Waddinxveen en twintig andere ver enigingen uit Midden-Holland nemen volgende week zaterdag 29 mei in Woerden deel aan het Mijndert van Dijk-tournooi, het jaarlijks terugkerende evenement voor winnaars van de Rijn en Gouwe-beker, Er is sprake van een recordaantal deelnemende clubs. Slechts de Wilnisse derdeklasser CSW, Ha- zerswoudse Boys en Koudekerk (beide ploegen hebben verplich tingen in het Rijneveld-tournooi) en de nieuwe winnaar Unio ont breken eind volgende week op het complex van Sportlust. De Woerdense zaterdagvoetbal- vereniging neemt, in samenwer king met het organiserende Dag blad van Rijn en Gouwe, de orga nisatie van het zevende Van Dijk- tournooi voor haar rekening. Trainer Jan van den Heuvel van Unio, dat enkele weken geleden verrassend de Rijn en Gouwe-be- WADDINXVEEN - Waddinx- veen-voetbal heeft de dubbelslag in het meisjesvoetbal behaald. Zo wel de meisjes-pupillen als de meisjes-junioren werden kampi oen. ’s Ochtends speelden de pupillen tegen de meisjes uit Woerden. Na een 1-2 achterstand werd na de rust alles recht getrokken. Een 5-2 overwinning werd het resul taat, zodat na de wedstrijd de bloemen in ontvangst konden wor den genomen. Daarna was het nog groot feest voor Yvonne, Michelle, Elsa, Ju dith, Bionda, Lesley, Ilona, Diana, Bianca, hun leiders John en Mary en trainer Eric v.d. Krans. Voor de meisjes-junioren ging het anders. Zelf waren de meiden al uitgespeeld. Alleen bij winst van naaste concurrent Lekkerkerk (uit bij Moerkapelle) moest een beslis singswedstrijd de kampioen aan wijzen. Maar Moerkapelle deed daarente gen haar sportieve plicht en won, onder het toeziend oog van vele Waddinxveners, met 3-0 van Lek kerkerk. Onder leiding van de succesvolle trainer Eric v.d. Krans pakten Marian, Madelon, Samantha, Se- lemawit, Ilona, Petra, Ramona en Judith het dik verdiende kampi oenschap. Het einde van de competitie na dert en de meeste beslissingen zijn gevallen. Bij de pupillen speelden El en E2 nog voor de competitie. E-l verloor met 8-1 bij Olympia en E2 ging verras send ten onder bij Floreant met 2-4. Bij de junioren trad alleen BI aan voor de competitie. Ze speelden tegen kampioen Olympia, dat van af het begin de betere was en dan ook verdiend met 1-5 won. Al van Waddinxveen-voetbal kampioen. Staand van links naar rechts leider Cor v.d. Hoek, Roland Groen, Jeroen Blom, Richard de Jeu, Michel Kortland, Jasper Anker, Iwan Tol, Alexander de Wilde, Patrick Simonis, Sander v.d. Hoek. Zittend van links naar rechts: Jel- le Troost, Martin Fickweiler, Djin Labaga, Sven v.d. Krans, Dennis Masselink (supporter), leider Henk Masselink. Op de foto ontbreekt trainder-leider Jan Tol. (Foto: Waddinxxveen-voetbal). Zonder de anderen tekort te wil len doen is met name het kampi oenschap van het oudste jeugdelf- tal Al iets dat perspectief biedt voor de nabije toekomst. Met in het achterhoofd de wetenschap dat concurrent Nicolaas Boys met 4-0 had verloren hadden de geel zwarten in de laatste competitie wedstrijd alles in eigen hand. Ondanks de grote druk werd Ou dewater tamelijk eenvoudig met 6-0 verslagen. Een prestatie van formaat van jeugdtrainer Jan Tol die van een groep, die bestond uit vogels van wel zeer diverse plui mage, een hechte eenheid wist te maken. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelde het eerste damesteam van De Gouwe-waterpolo de laatste wedstrijden in het kader van de play-off in de kampioenspoule waterpolo. Za terdag verloor dames 1 in zwembad ’t Keerpunt te Amstelveen met 7-4 van de De Futen en zondagmiddag in Gouwebad De Sniep verloren de Gouwedames ook hun laatste wedstrijd van dit seizoen met 2-8. Evengoed kan gesproken worden van een prima seizoen voor de Gouwedames, die het in hun tweede sei zoen in de hoofdklasse tot een zesde plaats hebben gebracht. In de derde periode werd het zelfs 0-6, voordat Wendy de Frankrijker 1-6 en 2-6 (viermeter) liet aantekenen. Dit waren dan ook de laatste doelpunten voor De Gouwe. In de vierde periode lie pen De Futen verder uit naar 2-8. Afgelopen weekeinde is bekend geworden, dat de De Gouwe- zwemster Gillian van den Berg is doorgedrongen tot de laatste zes tien van de nationale A-selectie waterpolo. Zij neemt tussen 10 en 13 juni deel aan internationale Trophy- wedstrijden in Dumauljuaros in Hongarije, waaraan naast Neder land ook Frankrijk, Hongarije en de Verenigde Staten meedoen. Verder zijn Wendy de Frankrij ker en Mirjam Overdam doorge drongen tot de nationale B-selec- tie. Zij nemen tussen 25 en 27 ju ni deel aan de Drentecup in Em men, waaraan naast Nederland ook Duitsland, Hongarije, Italië, Nieuw-Zeeland en Rusland mee doen. 77-74. Omdat Flyers de dag erna van Zoebas verloor met 54-57 - het wilde eigenlijk gewoonweg niet lukken - is de wedstrijd Jum- pers-Zoebas doorslaggevend. Zoe bas heeft de beste papieren, maar er is een mini-kans voor Flyers. Wat een mooi verhaal had moeten worden werd een teleurstelling voor Flyers. Het eerste herenteam was nagenoeg machteloos tegen Baros in de beslissingswedstrijd. Winst en promotie gingen naar de Rotterdammers. Hoewel het tal rijke publiek bleef hopen was al leen de openingsfase voor Flyers. Daarna was de koek op omdat Flyers uit vorm was en vooraal te gen zichzelf speelde. Het scheelde weinig of Flyers werd slachtoffer van Baros ’galle- ry-play’: verlies met 88-60. Vol gend seizoen beter. Zowel meisjes A2, dames 3 als de dames 4 moesten een nederlaag incasseren in de laatste thuiswed strijd. A2 had te weinig in te brengen tegen Springers voor rust en het werd 62-84. Beide damesteams bleven lange tijd gelijkopgaan maar het derde moest Forwodians net voor tijd la ten gaan, 39-45, terwijl het vierde even eerder een gat liet vallen te gen Gymnova: 42-47. Topscoorsters waren Brigitte Ha gen (MA2), Lia ’Soepie’ van Zandbergen (D4), Monique Noordhoek (D4 en Marina Dijk stra (D3) en Anita Lammertse (D3. WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw Het Zuidhonk (naast sporthal De Duikelaar) is er vrij dagavond 21 mei weer vrij-klaver- jassen (géén competitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 2,50 per persoon. In de zaterdagcompetitie moest team 1 gemengd in CC helaas de meerdere erkennen met 1-4. Al leen het damesdubbel Arends-El- berse wist in een lange driesetter een punt te behalen. Ook team 2 gemengd moest de winst aan de tegenstander DASH 35 afstaan met 2-3. Hier wisten de enkelspelers Roelofs en Vrancken, beiden in driesetters, de twee punten binnen te halen. Team 3 gemengd pakte na het verlies van vorige week de draad van overwinningen weer op en na gelde Rozenburg met 5-0 aan de zegepaal. Alle kansen op het kam pioenschap zijn nog aanwezig. Team 4 gemengd speelde uit te gen TSF Schiedam. De nummer twee op de ranglijst. Enkelspeel- ster Joke Kool haalde het eerste punt binnen. Het dubbel Margo Hoogendoom-Amold Wekking zorgde in drie sets voor het twee de punt. Enkelspeler Gerard van Ooyen vocht drie uur en een kwartier voor het derde punt maar moest tenslotte toch de overwinning aan de tegenstander laten. De dames dubbel Hogendoorn-Kool haalde vlot het derde punt binnen. De herendubbel Wesselo-Wek- king zag echter geen kans de voorsprong te vergroten. Derhalve 3-2 voor dit team. Het eerste herenteam legde het loodje met 2-3 tegen E68 uit Bri elle. Mark Uittenbroek wist hier in drie sets een punt te scoren. Het dubbel AB Koppenaal-Rob v.d. Pol wisten het tweede punt te veroveren. Het 2e herenteam moest eveneens met 2-3 de winst laten aan de te genpartij TC Zevensprong. Het 3e herenteam kon zich niet staan de houden tegen het sterke TOP en verloor met 5-0. Het le herenteam 35+ deed het beter. Deze oudere heren legden NLTC met 4-1 plat. Het 2e he renteam 35+ zag het helemaal zit ten en haalde zonder al te veel te genstand Langeland met 5-0 on deruit. Het 3e herenteam 35+ had iets meer moeite met LTC Rhoon, maar verzekerde zich toch van de winst met 3-2. Veteranen 1 zetten hun afdaling voort en verloren dit keer van Krimpen met 5-0. Dit onder ande re door de vele wisselingen met invallers door blessures. Veteranen 2 tenslotte kreeg te maken met de tamelijk sterke te genstander Hoogvliet. Nadat het dubbel Boer-Hassel- bach het moest afleggen tegen de vijand, bracht het dubbel Geers- Hornes de stand op 1-1 na een ze nuwslopende (en onnodige) drie- setteer. Het dubbel Boer-Wempe ging he laas onderuit waarmee het dubbel Geers-Hasselbacht met listig spel de tegenstanders wist te ontrege len 2-2. Het dubbel Wempe-Hornes bracht tenslotte de beslissing in het voordeel van Waddinxveen met 3-2. Hoewel hier het kampi oenschap er niet inzit lijkt een derde plaats verzekerd. In de zondagcompetitie zette het eerste team gemengd, gesponsord' door het schilders- en afwerkings- bedrijf H. Koning uit Den Haag, de zegetocht voort. Hoewel dit team heimelijk ver wachtte met 8-0 DTC Den Haag te verslaan werd het tot teleurstel ling van het team 5-3 voor Wad dinxveen. Tot nu zit echter het kampioen schap er nog in. De ontwikkelin gen bij de concurrentie zijn hier echter van groot belang. Het 2e gemengde team zag de in spanning eveneens beloond met 5-2 tegen Traford. het 4e gemengde team deed het beter en legde MLTV 90 met 7-1 neer. Het 5e gemengde team deed consequent mee en versloeg Zevenhuizen eveneens met 5-3. Het le herenteam, beter bekend als heren 2 Schuimend Geweld, deden echter hun naam geweld aan door met 4-2 te verliezen van Moordrecht. Het 2e herenteam daarentegen versloeg zonder veel omhaal Love 70 met 6-0. Het eerste team 35+ gemengd haalde eveneens winst binnen door Gouderak met 3-2 terug tê wijzen. De dames van team 1 (Lottie Ke- ijser) deden wat ze moesten doen en wonnen met 3-2 van Om moord. Ofschoon Ommoord nog 1 puntje vóór ligt is dit team nog ongeslagen. Het kampieonschap ligt dus voor het grijpen. Team 2 (Wilma Nederhof) won heel knap met 4-1 van E’68, dat tot dan toe evenveel punten had behaald. Daar Zwijndrecht een steekje heeft laten vallen, doen ze weer mee in de race om het kam pioenschap. Team 3 (Alie Kapaan) won met 3-2 van Racket en blijft in de middenmoot hangen. Team 4 (Ly dia Nicodem) verloor met 4-1 van TSF en zal moeten knokken voor behoud van de 4e klasse. Team 5 (Joke van Rijswijk) en team 6 (Jenny de Vries) hadden teveel tegenstand en verloren bei den met 5-0 van een van de koplo pers uit hun poule. Team 1 veteranen (Corry van Wijnen) wist de eerste winst bin nen te halen: 3-2 tegen Rhoon. WADDINXVEEN - Achttien voetbalelftallen nemen op het ter rein van Waddinxveen-voetbal deel aan het bedrijfsvoetbaltour- nooi van de 48e Sportweek Wad dinxveen. Ze strijden om de wis- selbokaal, welke supermarktwin- kelier Arie de Bruin ter beschik king gesteld heeft. Zaterdag 22 mei is de finale. Vorige week woensdag 12 mei hebben de groepen 5 en 6 van de Waddinxveense basisscholen ge streden om een prijs in hun poule van het jaarlijkse schoolvoetbal- tournooi. De stand van dit evenement luidt als volgt: meisjespoule A: 1Eben Haëzerschool; meisjespoule B: 1. De Leilinde; jongenspoule C: 1. De Leilinde (na strafschoppen); jongenspoule D: 1. Groen van Prinstererschool; jongenspoule E. 1. Koningin Beatrixschool A (na strafschoppen); jongenspoule F: 1. Koningin Julianaschool; jongens poule G. 1. Kardinaal Alfrink- school; jongenspoule H: 1. St. Jo zefschool B. Op zaterdag 15 mei hebben de Waddinxveense basisscholen mee gedaan aan het schoolvoetbaltour- nooi voor de groepen 7 en 8. Bij de meisjes is het tournooi zeer spannend verlopen want nadat de finale poule gespeeld was bleken drie meisjesteams evenveel pun ten te hebben en moeten er straf schoppen worden genomen om hier een winnaar uit tevoorschijn te laten komen. De strafschoppen werden door de meisjes van de Koningin Beatrix school het beste genomen. De eindstand hier werd: 1. Koningin Beatrixschool; 2. De Leilinde, 3. St. Paulusschool. Er werd ook een prijs uitgereikt voor het sportiefste team. Bij de jongens werd deze prijs gewonnen door de St. Paulusschool en bij de meisjes door de St. Jozefschool. Vrijdag 15 mei is het sportweek- klaverjassen gehouden. Dit evene ment heeft plaatsgevonden in het gebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Al berdingk Thijmlaan. Het klaverjassen is dit jaar ge wonnen door T. van der Stelt met als 2e en 3e J. Jacobie en W.J. den Hertog. De poedel-prijs ging naar mevrouw L. Beekhuizen. De deelnemers gingen zeer tevre den naar huis want een ieder had een prijs gewonnen. Was het niet bij het klaverjassen, dan toch nog bij de verloting die er gehouden is. MOERKAPELLE - Voor de 14e trimloop in Moerkapelle hadden zich 137 lopers aangemeld om op initiatief van de tafeltennisvereni ging TZM Moerkapelle hun krachten te beproeven op de 2, 5, 10, 15 en 21.1 km. Na afloop konden de lopers hun herinnering ophalen en heerlijk douchen in Dorpshuis Op Moer. Onder zeer grote belangstelling vertrok de jeugd voor de 2 km- loop. Uitslagen: 1. Joost Blokland 7-45, 2. Nico v. Vuurde 8.32, 3. Stefan v. Vuuren 8.42, 4. Leon- tien Helmer 9.20. Daarna viel het startschot voor de andere afstanden. Uitslagen 5 km: 1. Aad Vis (Nieuwerkerk aan den IJssel 18.55), 2. Ferry Boon (Waddinxveen 19.10), 3. Jaco v.d. Heyden (Moerkapelle 19-52); 10 km: 1. Wietze de Bruin (Berken- woude 37.54), 2. K. Heij (Reeu wijk 38.10) en 3. Arie Stolwijk (Nieuwerbrug aan den Rijn 42.31); 15 km: 1. Joh. de Boer (Rotterdam 1.01.51), 2. Jilles Bros (Nieuwerkerk aan den IJssel 1.03.34); 21.1 km: 1. Frans Woer den (Mijdrecht 1.23.15), 2. Ber- tus Quist (Den Haag 1.24.33), 3. Jan Vork (Bodegraven 1.30.50). De laatste 2 lopers van deze af stand hadden er een gezellig on deronsje van gemaakt, want deze kwamen binnen op 2.19.59. hardt’37 85 91 105; J. Troost 42 F\A 02 1 n A TA UaoraM AA» WADDINXVEEN- De voorjaars- serie is voor de jeugd van de voet balvereniging Waddinxveen zeer succesvol geëindigd. Met maar liefst vier kampioenschappen, voor de jongens van A2 en E2 en voor de meisjespupillen en -junio ren, werd de kroon gezet op het door de jeugdcommissie gevoerde beleid. In de najaarsserie mochten de jongens van BI en wederom E2 zich ook al kampioen noemen. BI deed ook in de voorjaarsserie lang mee voor het kampioenschap, maar haakte op het laatste mo ment af. WADDINXVEEN - Aan het wandelevenement van de 48e Sportweek Waddinxveen hebben ruim 200 wandelaars hebben mee gedaan. De start was bij de kanti ne van Waddinxveen-voetbal. On der begeleiding van de drumband Cormula’s werd er precies op tijd gestart. Het parcours, dat dit jaar uitgezet was door P. van Gelooven met goedkeuring van de Waddinx veense politie, liep door oud en nieuw Waddinxveen. De winnaars van de groepen die het parcours van 8 km hebben afgelegd zijn: 1. Groen van Prinstererschool, 2. Sint Jozefschool, 3. Rehoboth- school, 4. Groen van Prinsterer school, 5. Mgr. Bekkersschool. Bij de groepen voor de 12 km wa ren de prijzen voor: 1. St. Jozef school, 2. Rehobothschool. De 25-jarige Mgr. Bekkersschool viel op door de deelname met meer dan 50 wandelaartjes. Op het terrein van de voetbalvere niging Waddinxveen is maandag 10 mei begonnen met het Sport- weekvoetbal. De elftallen strijden twee weken lang om de wisselbo- kaal, die supermarktwinkelier Arie de Bruin ter beschikking heeft gesteld. Woensdag 12 en zaterdag 16 mei hebben de Waddinxveense basis scholen het schoolvoetbaltournooi gehouden. Dit tournooi voor zo wel jongens- als meisjesteams werd op de sportvelden van Wad dinxveen-voetbal gespeeld. Vrijdag 15 mei werd het Sport- weekklaverj assen gehouden in het gebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). Het sportweekklaver- jassen is een traditie voor de in woners van Waddinxveen. De meeste deelnemers klaverjas sen bij sportclubs en verenigin gen, maar tijdens het sportweek- klaverjassen speelt men ook tegen anderen. Er konden diverse aan trekkelijke prijzen worden gewon nen. Een spannende halve finale tussen GMF Gouda-1 en Koppert-1 werd op het nippertje door de laatste gewonnen met 15-16. De andere halve finale gaf een duidelijker verschil Koppert-4 tegen Trans port en Logistiek Nederland-1 en werd 8-16. De finale was voor beide ploegen een hoogtepunt met een gelijk op gaande strijd, die door veel en thousiasme werd gewonnen door Koppert-1 met 10-9 van Transport en Logistiek Nederland-1. Woensdag 28 april was de grote fmaleavond. In de voorronden was al gebleken dat hier veel volley ballers in de ploegen aanwezig waren. Bij de herenteams zijn veel mooie wedstrijden gespeeld. De tour- nooicommissie had de sterkere teams bij elkaar geplaatst, zodat er niet al te veel krachtverschil zou zijn. De gemeente Waddinxveen speel de in dezelfde poule zelfs met twee dames in hun team waarmee ze in de voorronde tot een gedeel de eerste plaats kwamen met de Machinefabriek GMF Gouda. De finale moest dus tussen deze twee ploegen worden gestreden. Hoewel de gemeente in hun eer ste ontmoeting een gelijkspel be haalde en uiteindelijk een beter doelsaldo hadden, waren ze in de finale duidelijk de mindere. Ze verloren met groot verschil de fi nale van diegenen die reeds twee maal eerder de wisselbeker had den gewonnen. Machinefarbiek GMF Gouda mag na deze derde achtereenvol gende overwinning de felbegeerde wisselbeker behouden. Zo leuk als zij speelden, zo sportief waren zij om direct een nieuwe wisselbeker in het vooruitzicht te stellen. Na spannende voorronden en ge reken met doelsaldo’s werden de halve finalisten van de mixteams bekend. De nummers 1 van deze mixteams waren CS Engineering, Multihouse en van Dijken Glasin dustrie de beste nummer 2 was Machinefabriek J. v.d. Berg Zn. De halve finale tussen CS Engi neering en Multihouse werd een overwinning voor de eerste ge noemde met 13-7 de andere halve finale werd door Machinefabriek J. v.d. Berg gewonnen van Van Dijken Glasindustrie met 14-6. De finale beloofde een spannende strijd te worden tussen twee ploe gen die in hun poule met een nipt verschil als eerste en tweede wa ren geëindigd. Doch door een moeilijke serve wist CS Engineer ing een grote voorsprong te ne men waar Machinefabriek WADDINXVEEN - In de sport hal De Sniep hebben de jaarlijkse tumregiowedstrijden plaatsgevon den voor de recreatieve turner of turnster ouder dan 12 jaar uit de regio Gouda en omstreken. Het Waddinxveense TOOS viel net buiten de hoofdprijzen. Meer dan 180 turners en turn sters lieten tijdens deze wedstrijd, georganiseerd door de recreatie- commissie van de regio Gouda en de KNGB in samenwerking met de gymnastiekvereniging TOOS- Waddinxveen, hun vooruitgang zien welke ze in het afgelopen J jaar hadden geboekt. De volgende ploegen lieten hun kunsten zien op de verschillende toestellen: Heres Bodegraven, Ve- locitas Gouda, Thor Gouderak, OKK, Olympia Haastrecht, ASV, LDO Stolwijk, Excelsior Gouda en TOOS. Een deelnemende groep moest minimaal uit 6 perso- nen bestaan. l' Voor de aspirant dames en dames was er een sprong, een lange mat-, een balk- en een brugoefening te turnen. De aspirant heren en he ren moesten zich bekwamen op de ringen, lange mat, sprong en rek. Dit alles volgens voorgeschre- ven oefenstof. Er werd niet gestreden voor een l eerste, tweede of derde plaats maar iedereen met een puntento taal van 32.00 of hoger behaalde een eerste plaats. Tussen de 28.00 en 32.00 punten had men een j tweede plaats en bij een puntento taal van 28.00 of lager kreeg men een derde plaats. Eerste prijzen zijn gehaald door 1 de verenigingen Heres Bodegra- ven en Velocitas uit Gouda bij de dames. Bij de heren wist de ploeg van Thor Gouderak een eerste plaats te halen. De ploeg van TOOS wist geen eerste plaats te halen. Door een puntentotaal van 31.99 pnt vielen ze net buiten de hoofd prijzen. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weers- gesteldheid krachtige zuid westen wind (wisselend bewolkt). Af- stand 354 km. In concours 424 duiven.-,-'Gelost om 11.00 uur. Aankomst eerste duif 14.37 uur. Laatste duif-14.54 uur. Snelheid WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV wist koploper Hennink tegen Van Woudenberg niet verder dan re mise te komen. Ook Jansen zag zijn opmars gestuit, door het goe de spel van Kardol: ook hier remi se. Van der Bom daarentegen wist zijn positie te versterken door de Siciliaanse Verdediging van Van der Hoek in het middenspel te doorbreken en vervolgens de par tij naar winst te leiden. Muit zette al kort na de opening Kuiper onder druk, die zich hier aan niet wist te ontworstelen, waardoor ook zijn opmars van de laatste weken een halt werd toege roepen. Wiersma speelde een ster ke partij tegen Stouten, waardoor deze materieel steeds verder ach ter kwam te staan en moest opge ven. ker voor de neus van Argon weg kaapte, heeft nog verwoede pogin gen ondernomen een elftal op de been te krijgen. De succesvolle oefenmeester slaagde daarin niet, omdat de Ou- dewaterse club in datzelfde week einde het hoogtepunt van haar zestigjarig jubileum viert. Een zestig uur durend tournooi, waarvoor de voorbereidingen.na tuurlijk al lang en breed genomen waren. Zaterdag 27 mei om 09.00 uur worden de eerste wedstrijden ge speeld. De kruisfinales beginnen om 15.00 uur, om 15.40 uur ge volgd door de halve finales. De eindstrijd van het zevende Van Dijk-tournooi begint om 16.30 uur. Alphense Boys verdedigt de wis selbeker. De Alphense hoofdklas ser zegevierde vorig jaar in de ’droomfmale’ (voor zo’n tweedui zend toeschouwers) met 2-1 over plaatsgenoot ARC, de winnaar van het eerste tournooi in 1987. Andere winnaars waren Zevenho ven (1988), Nicolaas Boys (1989), Sportlust (1990) en Floreant (1991). Waddinxveen won in 1960, WSE iun 1973 en Be Fair in 1978 Laatste aun i+.z>+ uur. aneineia eerste duif 1623 m.p.m. 1 Uitslagen:1-Ar.'Hofman''F'43 80; C.G. Hofman 2 12 8^fN. Verb^eU T^VlVlS 517 23’ 28 36 41 48 54 56 59 62 67 69 70 78; R.A. van der Made 6 24 38 40 47; E. van Beek 11 100; H. Vink 14 68 73 102 103; H. Met selaar 15 18 29 34 39 58 61 96 101; M. Hofman 16 63 81; Comb. Wibo 19 22 89; D. Griffioen 20 31 72 75; J. Jansen Zn. 25 33 _71 77 79 84 92 93 95 99; C.A. Bode 26 35 45 74 76; J. Toor 27 51 65; F. Rip 32 57; D.M. Degen- 64 98 104; D. Heeren 44; C. Stolk 46; M. Verbeek 49; A.H. Kivits 52; M. Tollenaar Zn. 53 86 90 106; P. Steenland 55 60 88; L P- van der Made 82; W. Breedijk -37; Davy Hofman 94; T.H. Twigt [De Sperwer nam ook deel aan een [concours vanuit St. Quentin. (Weergesteldheid krachtige noord- loosten wind (zonnig). Afstand [265 km. In concours 521 duiven. (Gelost om 11.30 uur. Aankomst 'eerste duif 15.14 uur. Laatste [duif 15.38 uur. Snelheid eerste iduif 1170 m.p.m. 'Uitslagen: A. Hofman 1 74 75 79; [J. Verbakel 2 3 5 21 22 25 31 32 (39 53 65 70 81 85 103 120 122 J128; J. Toor 4 12 29 66 93 106 (125; J. Jansen Zn. 6 14 24 45 ■62 68 76 104 127; H. Vink 7 88 [97; R.A. van der Made 8 9 11 16 ,26 51 56 57 90 91 101 123; H. (Metselaar 10 28 34 43 49 52 58 (71 72 78 80 82 96 99 100 107 '108 112 113 115 130; D. Griffi- [oen 13 18 55 59 67 84; J. Troost '15 19 64 110 126; C.A. Bode 17 ‘30 63 105 111 118; C.G. Hofman [20; W. Hoogerdijk 23 47 83 121; 'M. Verbeek 27 41 92; D. Heeren 33 42 44 46; G. Tollenaar 35 114; Comb. Wibo 36 38 50 61 95; Da- 'vy Hofman 37 40; D.M. Degen- [hardt 48; M. Tollenaar Zn. 54 '116 117; E. van Beek 60 73; W. [Breedijk 69 102 124; P. Steen- iland 77 94; A.H. Kivits 86 87 '119; N. van Tol 89; F. Rip 98 (129; T.H. Twigt Zn. 109. [WADDINXVEEN - Vrijdag avond 21 mei wordt er in het 1 buurtcentrum De Boog (C. Huij- ‘genslaan) een bingoavond gehou- 'den. Er zijn prachtige prijzen te [winnen, zoals terrasstoelen en bar- (bacues. De zalen (een rokers- en een niet [rokerszaalj zijn om half acht ge opend en de bingo zal om half ne ggen beginnen. -Na afloop van de bingo heeft man nog de gelegenheid wat te drin ken. De eigen disc-jockey zal voor gezellige muziek zorgen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23