GEMEENTE WADDINXVEEN Hond hoort inbrekers Harwa in nieuw winkelpand Jan Kersbergen leider sjoelen TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN «SS r 12570 01820-16066 010-4362244 GEMEENTEHUIS GESLOTEN VERGADERINGEN WET MILIEUBEHEER HINDERWET COLLECTE VERGUNNING AFSCHEID WETHOUDER VANSCHIE OPENSTELLING WINKELS /llgemeen /Psychologisch Zfuro BN. Praktijk in Capelle a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbeque Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ 24642 24700 24760 Op de agenda o.a.: WIJZIGINGEN HUIS VUIL OPHAALDIENST K. Straver - Ter Aar 01722-3133 NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN BESTEMMINGSPLA N BOUWVERGUNNINGEN Weekblad voor Waddinxveen Pagina 3 Woensdag 19 mei 1993 1 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Verleende bouwvergunningen Vrijdag BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN: Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-7794. Kerkstraat 13 Beukenhof 5 Melding van een verandering inrichting Zuidkade 163 Abr. Kroesweg 18 kennisgevingen AMvB Bonenakker 11 Noordeinde 93 A. Dorpstraat 33 B. Noordeinde 91 Troelstrahoeve 28 Brugweg 121, alhier. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-7798. Nieuwe uitgaven zijn: BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Kleikade 49 Bloemendaalseweg De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Op donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) a.s. is het gemeentehuis de hele dag gesloten. Mitajo Keramiek voor het oprichten en in werking hebben van een keramisch bedrijf op het perceel St. Victorstraat 54. De heer J.C. van Vuurde voor het oprichten en in werking heb ben van een tuinbouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 14. 17 mei wordt de groene container normaal opgehaald; 18 mei wordt de groene container normaal opgehaald; Samaco B.V. voor het verplaatsen van de opslagruimte chemi caliën naast westgevel produktiehal op het perceel Coenecoop 47. In de week van 23 mei tot en met 29 mei 1993 zal er gecollecteerd worden door het Astma fonds. De gezondheidswijzer van De Vierstroom, Kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening. Wijs op reis, adviezen en tips voor reizigers naar het buitenland. Op donderdag 27 mei 1993 zal om 14.30 uur een bijzondere raads vergadering worden gehouden in verband met het neerleggen door de heer P.F.J. van Schie van zijn functie van wethouder van de ge meente Waddinxveen. Deze vergadering is alleen toegankelijk voor genodigden. Aansluitend zal in de raadzaal een afscheidsreceptie (aanvang 17.00 uur) worden gehouden voor de heer Van Schie. Iedereen is van harte welkom. Op donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) mogen de winkels geopend zijn tussen 10.00 en 17.00 uur. Gecombineerde vergadering van de commissie Onderwijs, Perso neel en Sociaal Cultureel Werk en de commissie voor de Financiën op dinsdag 25 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Kreater. - Subsidie R.T.W. 1993. - Loga onderhandelingsakkoord 1992 waaronder het seniorenbeleid. Gemeenteraad op woensdag 26 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op woensdag 19 mei 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een aanschrijving tot verwijdering van een aanbouw aan de rechter-zijgevel van het pand op het perceel Nesse 2. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een verzoek om toestemming voor de opgraving en herbegraving van een stoffelijk overschot. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot het verbinden van nadere voorwaarden aan de verdere verlening van een uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers. In verband met de Pinksterdagen zullen eveneens wijzigingen op treden in het rooster van de huisvuildienst. Deze wijzigingen zullen worden aangegeven in de krant van 26 mei a.s. Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aan geboden. U wordt derhalve dringend verzocht de minicontainer, op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, onder het telefoonnummer 24500. De koopavond is verplaatst naar vrijdag 21 mei a.s. Ook hiervoor geldt dat de winkels geopend mogen zijn. De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 20 mei a.s. gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 4 juni 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 11 mei 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 21 mei tot 21 juni 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden ge durende drie uren. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hinder wet positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijk gegevens niet bekend te maken. De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 20 mei 1993. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, Raadhuisplein 1 De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 28 april 1993 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor het volgende perceel. Burgemeester en wethouders maken bekend dat onderstaande mel ding van een verandering van inrichting is ontvangen van: Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) de Provincie Zuid-Holland, dienst Verkeer en Vervoer voor een reeds opgerichte inrichting voor de opslag van goederen op het perceel Noordringdijk op- en afrit Coenecoopbrug (AMvB Opslag goederen). de heer M. van Eeden Petersman voor een reeds opgerichte in richting waar propaan wordt bewaard op het perceel Piasweg 26 (AMvB Opslag propaan). het gedeeltelijk veranderen, vernieuwen en vergroten van een schuur/hooiberg in een gastenverblijf/ recreatieruimte/serre. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waa rop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instel ling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woonhuis. het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning. het gedeeltelijk veranderen van een win kelpand. het gedeeltelijk veranderen en het ver nieuwen van een jongerencentrum in een kinderdagverblijf. - Voorstel tot vaststelling van de “Legesverordening 1993” - Voorstel inzake tariefverhoging per 1 juli 1993 van de afvalstof fenheffing, reinigingsrechten en verhuur bedrijfscontainers. - Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van een perceel, gelegen aan het Jan van Bijnenpad, alhier. - Voorstel inzake besteding van de voor 1993 beschikbare midde len in het kader van het Besluit Woninggebonden Subsidies. - Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Brandbeveiligings verordening. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de scho lingskosten van uit Waddinxveen afkomstige cursisten van het Leefbedrijf vtfór de tuinbouw. - Voorstel tot het vaststellen van de subsidie 1993 van de Stich ting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. Voorstel tot aanvulling en vaststelling van het meerjarenprogram ma restauratie monumenten (1994-1999). - Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van diverse bestemmingsplannen. - Voorstel tot vaststelling van een Plan van Aanpak ten behoeve van een energiebeleidsplan voor Waddinxveen. - Voorstel tot benoeming van leden in commissies en dergelijke. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. In verband met HEMELVAARTSDAG (20 MEI 1993) zullen de volgende wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilop- haaldienst: In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Voorbereidingsbesluiten Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 21 mei tot 4 juni 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. het gedeeltelijk veranderen en het ver nieuwen van een schoolgebouw in een centrum voor kunstzinnige vorming. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. een leuke attentie. Maandag Dinsdag Woensdag 19 mei wordt de groene container en plastic zakken van de hoogbouw normaal opgehaald; Donderdag 20 mei wordt GEEN grof huisvuil (WIJK 3 Groenswaarden c.a.) opgehaald; 21 mei wordt normaal de groene container en bedrijfs containers (750 en 1300 Itr.) opgehaald. Tevens wordt het GROF HUISVUIL VAN DONDERDAG 20 MEI opgehaald. Burgemeester en wethouders maken bekend dat onderstaande ken nisgevingen AMvB zijn ontvangen van: Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. In de WEEK VAN 17 t/m 21 MEI 1993 wordt het Groente-, Fruit en Tuinafval (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: Tot 21 juni 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De melding, alsmede de kennisgevingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 21 mei 1993 gedurende een maand voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst openbare Wer ken en Bedrijven, tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Des gevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). het gedeeltelijk vernieuwen van een wa renhuis. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. gegroeid tot een volwaardig wo- ninginrichtingsbedrijf met een compleet assortiment (vloerbedek king, gordijnen, slaapcomfort, zonwering). ‘Niet alleen door onze eigen inzet, maar mede door een groot aantal trouwe klanten, konden we deze groei realiseren', aldus Piet Har dendood, die met WS-woningstof- feerder Harwa een nieuwe uitda ging zegt te zijn aangegaan. Het nieuwe bedrijf, dat is uitge breid met een afdeling slaapcom fort, is deel gaan uitmaken van het winkelcentrum Brug. Binnengekomen bouwaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: hun slag geslagen en wisten een flinke partij sanitair buit te ma ken. Het sanitair was juist de dag daarvoor aangeleverd en was in het pand op de diverse verdiepin gen uitgezet voor montage. Ontvreemd werden toiletpotten, urinoirs, close-in boilers, wasta fels, spiegels en diverse aansluit- materialen met een totale waarde van enkele duizenden guldens. De aannemer heeft inmiddels maatre gelen getroffen om herhaling van dit soort diefstallen te voorkomen. Met grof geweld werd op dinsdag 11 mei op klaarlichte dag (tussen 10.30 en 12.00 uur) ingebroken in een woning aan de Piasweg. Aan de voorzijde van het huis werd een ruit vernield waarna de wo ning op diverse plaatsen door zocht werd. Vooralsnog wordt er niets vermist. In de nacht van woensdag 12 mei is geprobeerd in te breken in een winkel aan de Passage. Aan de achterzijde van het pand werd het slot vernield doch de deur bleek bestand tegen dergelijk geweld. Men is niet binnen kunnen ko men. Vanaf de carpool-plaats bij de Goudse Poort en de Henegouwer- weg werd op woensdag 12 mei tussen 08.15 en 15.15 uur een daar geparkeerde Bordeaux-rode Honda VT800CJ motorfiets ont vreemd voorzien van het kenteken MP-72-FF. De motor was voorzien van een tank met speciale painting. Op de plaats waar de motor gestald had gestaan werden krassporen aange troffen, zodat vermoed wordt dat de motor in een ander voertuig is gesleept. WADDINXVEEN - Dinsdagmorgen 11 mei om 5.00 uur werd ingebroken in een woning op de Alpherbrink. De bewoners wer den wakker van hun hond, die op dat moment aansloeg, waarop de man des huizes beneden polshoogte ging nemen doch niets vreemds ontdekte. Gebruikers van de carpoolplaats die informatie omtrent deze dief stal hebben worden verzocht in contact te treden met de politie. Vanuit de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan zijn op vrijdag 14 mei een tweetal portemonnees ontvreemd. Deze bevonden zich in een ruimte welke normaliter alleen toeganke lijk is voor personeel doch verder niet afgesloten was. Onbekenden hebben ingebroken in het clubgebouw van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Men wist na het forceren van een bovenlicht binnen te komen. In het clubgebouw werd enige wanorde aangericht, maar er werd vermoedelijk niets ontvreemd. Wel trof de politie bloedsporen in het pand aan zodat de vermoede lijke dader zich verwond heeft bij deze inbraakpoging. tot 300 gulden en een jaar geldig zijn. In het verbouwde pand, waarin het naar Waddinxveen-Zuid ver huisde automobielbedrijf H. Don ker gevestigd is geweest, geeft Waddinxvener P. Hardendood een nieuw vervolg aan zijn bedrijf Harwa Tapijtservice. Deze op 1 juli 1979 als free-lance stoffeerbedrijf em tapijtreiniging begonnen onderneming, die voor de nieuwe zaak de deze week ge sloten vestiging in het winkelcen trum Groensvoorde verlaat, is uit- dag 14 mei en zaterdag 15 mei met twee open dagen in het nieu we bedrijfspand aan de Rijnland- straat 4 in Waddinxveen in ge- I bruik genomen. Bezoekers kregen Nadat hij weer in de- slaapkamer teruggekeerd was hoorde men het slot van de tuindeur dichtslaan en zag men twee mannen zich lopen uit de voeten maken. Er bleek vervolgens toch ingebroken in de woning. Men was via een bovenlicht bin nengedrongen. Ontvreemd werd stereo-apparatuur en enkele be scheiden. De politie heeft nog een speurhond ingezet doch zonder resultaat. De vermoedelijke daders waren beiden ongeveer 1.70 m lang, hadden bruin haar en een van de mannen had een soort verband om zijn rechterpols. Diezelfde nacht werd ingebroken in een tuinbouwbedrijf aan de Tweede Bloksweg. Aan de achter zijde van het perceel werd een ruit vernield. Eenmaal binnen zijn diverse ruimtes doorzocht. Er werd een klein bedrag aan geld ontvreemd. Ook werd die nacht ingebroken in een in aanbouw zijnd kantoren- pand aan de Limaweg. Hier wist men vermoedelijk via een niet af gesloten raam in het pand te ko men. De daders hebben doelbewust WS Harwa (vloerbedekking, gordijnen, slaapcomfort, zonwering) heeft aan de Rijnlandstraat I in Waddinxveen een nieuwe vestiging in gebruik genomen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - WS-wo- ningstoffeerder Harwa heeft vrij- De opening ging gepaard met een actie tot tot en met komende za terdag duurt. Bij besteding van bedragen van 500 tot en met 3.000 gulden of meer krijgt men waardebonnen voor kleinvakarti- kelen die in prijs variëren van 50 WADDINXVEEN - Ondanks zijn derde plaats in de competitie van de sjoelclub Waddinxveen blijft Jan Kersbergen leider in het algemeen klassement. Uitslagen: Klasse A: 1. Tine Valenkamp, klasse B: 1. Peter van Leeuwen, klasse C: 1. Erwin Pleus, klasse D: 1. Kees Krijgs man, klasse E: 1. Ronald Meijer. De stand: Klasse A: 1. Jan Kers bergen, klasse B: 1. Petra van Leeuwen, klasse C: 1. Erwin Pleus, klasse D: 1. Kees Krijgs man, klasse E: 1. Roswelle van Leeuwen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3