Waddinxveen wil een Energiebeleidsplan BOSKOOP 01727-16654 Benoemingen in commissies GGD: derde ronde poliovaccinaties BEZORGERS M/V Vandalise blijft in Waddinxveen probleem Sing-Inn Kloet in top acht Jongelui in actie voor hulp aan Roemenië Kinder boerderij wil varken Be Fair- volleybal zoekt leden VBOK op braderie Ballon- fiësta in Gouda Jaarverslag 1992 van rijkspolitie DE GOUWE KOERIEIU CDA-Tweede- Kamerlid bij Vrouwenberaad ZIN IN VOLLEYBAL? NKF praat over overname Philips-PKI af X/ d GLASBEEK Noordkade 24 X r VOL^ zoekt met spoed Interesse? Bel dan: FOCWf (lees redaktionele stukje op deze pagina) Krediet AUTOSCHADE KOft/IT EGARANDEERD WEER GOED? minimum leeftijd 15 jaar in Adviseur Gefaseerd Werkgroep Jeugdoverlast Jaarwisseling Vuurwerk Buro Halt Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 juni 1993 WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen kan aldus bij NOVEM een bedrag van maximaal 26.765,- reserve ren. Om in aanmerking te komen voor deze subsidie moest de ge meenteraad een besluit te nemen een energiebeleidsplan op te stel len en tegelijkertijd een budget hiervoor beschikbaar te stellen. Voor het opstellen van het ener giebeleidsplan hebben de raadsle den een eenmalig krediet van 40.000,- (inclusief BTW) ter be schikking gesteld. Deze kosten worden voor een deel, namelijk circa 13.000,-, gedekt uit de subsidie van NOVEM (in casu 50% van het totale subsidiebe drag; de rest van het subsidiebe drag wordt gereserveerd voor de uitvoering van beleid). De reste rende 27.000,- komt eenmalig ten laste van de post milieu. GOUDA - Van donderdag 10 tot en met zondag 13 juni wordt op het atletiekterrein in het Groen hovenpark in Gouda de eerste Midden-Holland Ballonfiësta ge houden. Naast het dagelijks op stijgen van ongeveer 25 hetelucht- ballonnen vinden er diverse ne venactiviteiten plaats. In samenwerking met de VVV- kantoren van Midden Holland or ganiseert het Rotterdamse bedrijf Balloony dit kleurrijk evenement. De bezoekers kunnen demonstra ties bijwonen van een jeugdcircus, jeugdtheater, oldtimers en model- vliegers. Onder de 25 heteluchtballonnen die dagelijks opstijgen bevindt zich een aantal special-shape bal lonen uit binnen- en buitenland. Zo zullen er een kat, een bierglas, een ijsje, een tros ballonnen, een smurf en een molen aan de zwaar tekracht ontsnappen. Vrijdagavond 11 en zaterdaga vond 12 zullen de heteluchtbal lonnen worden opgeblazen en van binnneuit worden verlicht: het ’candlelighting’. Op het Goudse terrein zijn er naast diverse stands springskussens en opblaasbare vergrote produkten opgesteld. De toegangsprijs voor het fiësta- terrein bedraagt 2,50 voor kin deren tot en met 12 jaar en 3,50 voor volwassenen. Voor inlichtin gen: tel. 010-4136046. De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst (GGD) Midden-Hol land in Gouda heeft vorig najaar 20.500 mensen tegen polio gevac cineerd. Dit gebeurde in het ka der van de vaccinatiecampagne om de polio-epidemie in Neder land te bestrijden. Aan een aantal mensen is toen het advies gegeven een volledige serie van drie vaccinaties te laten toe dienen. Dit betrof vooral mensen die eerder nooit tegen polio waren gevaccineerd en die zich bij de GGD Midden-Holland hadden ge meld voor vaccinatie. De derde en laatste poliovaccina- tie dient minimaal zes maanden na de tweede vaccinatie te worden toegediend. Pas dan is bescher ming tegen polio ook voor langere tijd (minimaal 15 jaar) gegaran deerd. Ter afsluiting van poliovaccinatie- campagnes organiseert de GGD Midden-Holland voor de derde poliovaccinatie deze maand een groot aantal vaccinatiespreekuren. Iedereen die eerder door de GGD Midden-Holland is gevaccineerd en die in aanmerking komt voor een derde poliovaccinatie ont- Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen 'Jf Of Hl ANDSE VfAfOlGlNO JAN ONDf «NE ME AS in HF I AAAOSSf AlE RE OAljf densportverengiing Waddinx veen in de weer, werden er een- denmanden gevlochten en wa ren in alle soorten en maten nestkastjes te zien. Oud en jong zag veel in het Warnaar- plantsoen en kwam na een be zoek veel te weten. Overal in Nederland en daar buiten werden de eerste open dagen in de kinderboerderijen (European day of city farms) op Eerste Pinksterdag gehou den, maar Waddinxveen be sloot aan het initiatief van de vijf jaar oude Stichting Kinder Boerderijen Nederland (SKBN) op Pinksterzaterdag gevolg te geven. Voor het knuffelen van dieren waren met Pinksteren de meest van de 260 Nederlandse kin derboerderijen gratis te be zichtigen. Opvallend was dat wat de één een kinderboerderij noemt door de ander stads boerderij, speelboerderij of na- tuurboerderij wordt genoemd. Natuurboerderij is een door het ministerie van Landbouw, Visserij en Natuurbeheer be dachte naam. grond van het bepaalde in de ge meenschappelijke regeling ’Re creatieschap Gouwebos’, qualitate qua deel uitmaken van het dage lijks bestuur van het Recreatie schap Gouwebos. Verder heeft de gemeenteraad als lid van het algemeen bestuur van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving aangewezen J.A. Hielema (in plaats van P.F.J. van Schie). Door het algemeen bestuur van het Natuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving zal, op grond van het hieromtrent bepaalde in de gemeenschappelij ke regeling ’Natuur- en Recrea tieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving*, nog formeel dienen te worden besloten tot de benoeming van J.A. Hielema als lid van het dagelijks bestuur van dit schap. Dat betekent dat P.F.J. van Schie geen lid meer zal zijn van het al gemeen bestuur respectievelijk het dagelijks bestuur van het Na tuur- en Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving. Wethouder J.A. Hielema zal, overeenkomstig het bepaalde in de Verordening, regelende de sa menstelling, bevoegdheden en werkwijze van de commissie ex ploitatie zwembad en binnensport- accommodaties, qualitate qua het voorzitterschap van de commissie exploitatie zwembad en binnen- sportaccommodatie gaan bekle den. P.F.J. van Schie is op ver zoek van de zwembadcommissie aangewezen als adviseur van deze commissie, zulks voor de periode van l mei 1993 tot l mei 1994. De oud-wethouder zal tot en met l mei 1994 lid zal blijven van het dagelijks bestuur van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland (ISMH) respec tievelijk deel zal blijven uitmaken van de Raad van Commissarisen van de NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO). DELFT/WADDINXVEEN NKF Holding NV in Delft, waar in het Finse Nokia Corporation een meerderheidsbelang heeft, is in gesprek met Philips Kommuni- kations Industrie AG (PKI) in Neurenberg over de overname van het merendeel van de kabel- activiteiten van PKI in Duitsland. Dat heeft de raad van bestuur vanm het bedrijf, dat ook een in gekrompen vestiging heeft aan de Noordkade in Waddinxveen, vori ge week woensdag officieel laten weten. Het Duitse PKI is één van de werkmaatschappijen van de divi sie Communication Systems van Philips. Beide partijen hebben voor de beoogde overname een memorandum ondertekend, waar in de basis voor de besprekingen is vastgelegd. De produktie van koperkabel in Keulen, die niet bij de overdracht is betrokken, zal worden beëin digd. De betrokken kabelactiviteit van Philips heeft vestigingen in Keu len en Neurenberg en behaalde in 1992 met ruim 1.100 medewer kers een omzet van DM 350 mil joen. NKF Holding NV sloot 1992 af met een omzet van 443 miljoen met 1.548 medewerkers. NKF heeft Nederlandse vestigingen in Delft, Delzijl en Waddinxveen en de volle eigendom van Monette (speciale kabels) in het Duitse Marburg. Bovendien heeft NKF een belang van 33 l/3% in Kai ser Kabel GmbH (sterkstroomka- bels), Berlijn en een deelneming van 23% in Türkkablo, Izmit, Turkije. WADDINXVEEN- Ook de Wad- dinxveense afdeling van de Ver eniging Bescherming Ongeboren Kind (VBOK) zal zaterdag 5 juni weer aanwezig zijn op de braderie in de Dorpstraat. De VBOK is een vereniging die hulp biedt aan moeder en kind bij een ongewen ste zwangerschap. Zoals altijd zijn er in de kraam op de braderie weer leuke zelfge maakte kaarten en kadoartikelen te koop. Voor de jeugd is er het inmiddels bekende visspel. Mocht men de VBOK willen steunen dan kan men zich als lid aanmelden. Nieuwe leden ontvan gen de bekende verzilverde voet jes gratis. WADDINXVEEN - Wad dinxveen wil een energiebe leidsplan gaan maken. De ge meenteraad heeft daar het groene licht voor gegeven. Ter uitvoering van het beleidspro gramma voor de raadsperiode 1990-1994 van CDA, PCW en VVD en meer recent de toe lichting bij de gemeentebegro ting 1993, waarin een serieuze impuls voor een gemeentelijk energiebesparingsbeleid is aan- gekondigd, wordt overigens eerst begonnen met een Plan van Aanpak Energiebeleid. Tot op dit moment kent het Gouwedorp geen structureel en volwaardig energiebeleid. De aan leiding er nu een start mee te ma ken ligt in het landelijke Kader- plan van Aanpak Nationaal Mi lieubeleidsplan Plus (NMP+) voor gemeenten (VNG) en de aanvraag subsidiegelden behoren de bij dit NMP+. Het Kaderplan ziet het formule ren van gemeentelijk energiebe leid als één van de basistaken van het gemeentelijk milieubeleid. Bovendien is de gemeente ver plicht, wil men voor subsidie in aanmerking komen, deze basis taak uit te voeren. Voor het opstellen van een ener giebeleidsplan is gekozen voor de methodiek van de Gemeentelijke Energiebesparings Aanpak (GEA) van NOVEM. GEA is een be proefde en structurele methodiek, die bovendien gekoppeld is aan een financieringsregeling van het ministerie van Economische Za ken. Bij het opstellen van een energie beleidsplan volgens de GEA wordt een aantal fasen onder scheiden: l. Initiatief (besluit om een energiebeleid te ontwikkelen), 2. Plan van Aanpak (besluit over de wijze waarop een energiebe leidsplan tot stand dient te ko men), 3. Beleidsontwikkeling (in ventarisatie, onderzoek naar doel groepen en opstellen van energie beleidsplan), 4. Uitvoering (be sluitvorming en uitvoering van energiebeleidsplan). Over de eer ste twee fasen heeft de gemeente raad nu een besluit genomen. Eén van de uitgangspunten van GEA is de doelgroepgerichte aan pak, waarbij het beleid heel ge richt kan worden uitgewerkt. De volgende doelgroepen kunnen worden onderscheiden: gemeente- Ze volgde een gymnasium-B-op- leiding en studeerde medicijnen aan de Rijksuniversiteit in Gro ningen. Ze is huisarts van beroep. Activiteiten ontwikkelde ze bin nen de Partijraad van het CDA, het Regionaal Overleg Zwakzinni gen in Noord-Holland en de Ver eniging ’s Heeren-Loo (vereniging voor verpleging en verzorging van gehandicapten). WADDINXVEEN - Binnenkort gaat een twintigtal jongelui uit Waddinxveen en omgeving hun vakantie besteden aan hulp in Roemenië. Zij willen daar een school en een kindertehuis voor weeskinderen opknappen. Boven dien gaan ze materiële ondersteu ning geven aan armlastige gezin nen. De prijzen van de meest elemen taire levensbehoeften in Roeme nië zijn de laatste maand gestegen met ongeveer achthonderd pro cent en liggen in sommige geval len op westers niveau. Het inko men van het overgrote deel van de bevolking ligt omgerekend be neden de honderd gulden. Grotendeels willen de jongelui al les zelf bekostigen en voeren hier voor acties. Zo is er behoefte aan levensmiddelen, medicijnen, bouwmaterialen, materiaal voor het aanleggen van verlichting, roestvrij staal keukengerei zoals grote pannen, kinderbestek, bor den en bekers, kinderbedden met matrassen, speelgoed, een koel- en vrieskast, een stofzuiger, kleding, schoenen, ondergoed, handdoe ken, kinderfietsen en schoolmate riaal. Particulieren bedrijven wordt ge vraagd hieraan een steentje bij te willen dragen. Men kan daarvoor contact opnemen met Gerrit van der Want, Dorpstraat 5, Wad dinxveen, tel. 01828-18864. De inzamelingsactie loopt tot maan dag 21 juni. De avond werd geopend door voorzitter Dorenda Gerts. Daarna sprak CDA-Tweede-Kamerlid drs. Frouwke J. Laning-Boersema. De in Den Helder wonende 55-jarige volksvertegenwoordigster maakt met een korte onderbreking sinds 8 juni 1982 deel uit van de Twee de Kamer. Ze werd op 5 juli 1937 in Groningen geboren. Remco Kloet heeft zijn spectaculaire reeks overwinningen in de interne competitie van Waddinxveense Schaak Vereniging WSV kunnen voortzetten met een sensationele overwinning op Muit, die het grootste deel van de aprtij het voordeel aan zijn zijde had. Daarmee is Kloet van de 1 le naar de 8e plaats geklommen. Dit kon mede doordat Kardol in zijn par tij tegen Van der Born al bij de 8e zet een stuk verloor, Van Oort eveneens al in de opening een stuk cadeau gaf aan Jansen en Van der Hoek de punten met Van Woudenberg deelde. Smitskamp wist zijn partij tegen Van der Oord eveneens remise te houden. Kuiper blijft het ook zeer goed doen in de competitie en klom verder op de ranglijst door winst in een uitputtingsslag tegen Reus. Hetzelfde kan gezegd wor den van Wiersma, die Van der Starre geen kans gaf. Smit toonde het beste strategi sche inzicht in zijn partij tegen P.v. Offeren en won in het eind spel. Stouten pareerde doeltref fend de (te) onstuimig aanvallen de Stam en won, evenals Wille men, die Van Sandijk overspeel de. lieu-opleidingen. Deze investering wordt ook in 1993 voortgezet. Inmiddels is de politie in Wad dinxveen uitgerust met een ‘speci fieke milieu auto*. Dit voertuig werd door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer ter be schikking gesteld. In 1992 zijn boven het bewa kingsgebied van de groepen Wad dinxveen en Nieuwerkerk aan den IJssel 15 milieuvluchten uitge voerd. Dit betreft 7 politievluch- ten, 6 combi-milieu-vluchten (po litie en provincie) en 2 specifieke mestopslag vluchten. Vooruitlopend op het nieuwe poli tiedistrict IJssel en Gouwe, heeft deze gezamenlijke aanpak geleid tot het signaleren van 61 milieu zaken, die ontdekt zijn tijdens de ze 15 milieu-vluchten. De meeste overtredingen zijn in bestuurlijke zin afgehandeld door ze terug te koppelen naar ge meente en provincie. In enkele gevallen is er proces-verbaal opge maakt. Middels binnengekomen berich ten werd de politie Waddinxveen in juli 1992 geconfronteerd met een zo later bleek omvangrijke milieuzaak. Door een bedrijf aan de Tweede Bloksweg zou het mi lieu op grove wijze zijn aangetast. Zowel bodem, water als aangren zende bospercelen waren hevig verontreinigd door de activiteiten van dit bedrijf, die bestonden uit het smelten van dierlijke, plant aardige en technische vetten en oliën, alsmede het transport hier van. Een en ander is inmiddels verwoord in een proces-verbaal en rapportage. In het verlengde van 1991 is er duidelijk voor wat betreft de mi- lieu-aanpak bij de politie Wad dinxveen progressie waarneem baar. Dit dient ook in de toekomst gestructureerd voortgezet te wor den, waarbij de nadruk dient te blijven liggen op de signalerende rol van de politie en het opspo- ringsgericht werken. ZEVENHUIZEN - In de her vormde koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen wordt vrijdagavond 4 juni om acht uur een Sing-Inn gehouden. Opgetreden wordt er door een speciaal samengestelde praiseband met drums, gitaren en een elektri sche piano. De toegang is gratis. Versluis speelde sterk tegen Rit ter, kwam gewonnen te staan, doch had dit niet door en bood re mise aan, toen hij mat in drie zet ten voor het grijpen had. Ritter aarzelde geen seconde met het aannemen van dat aanbod. Ook de partij Van der Heiden- Brinkhorst eindigde in remise, terwijl D.J. v. Offeren, Ket, De Bock en Alblas wonnen van res pectievelijk Ponsioen, De Pater, H.E. v. Offeren en Alblas. De stand aan de top is thans: 1. Hennink, 2. Van der Oord, 3. Jan sen, 4. Van der Born, 5. Philise, 6. Smitskamp, 7. Van Wouden berg, 8. Kloet. De Waddinxveense kinderboer derij in het Warnaarplantsoen draait op financiële steun van de gemeente Waddinxveen en geniet bij kinderen, volwasse nen en vrijwilligers een grote enthousiaste belangstelling. Ook in België, Frankrijk, Duitsland, Zweden, Denemar ken, Noorwegen en Engeland bestaan kinderboerderijen. In binnen- en buitenland zijn de 900 kinderboerderijen niet beperkt gebleven tot ontmoe tingsplaatsen voor mens en dier, maar zijn ze inmiddels ook uitgegroeid tot een tnilieu- educatief, informatief en recre atief centrum voor alle lagen van de bevolking. In Nederland worden de kin derboerderijen jaarlijks door 15.000 mensen bezocht. De helft bestaat uit volwassenen en hun kinderen. De bezoekers zijn voornamelijk vrouwen en meisjes, mannen en jongens vinden het minder interessant. Nieuwe taken van de kinder- boederij worden volgens het ministerie van LNV: aandacht voor plaatselijke groenvoorzie ning, activiteiten op het gebied van natuur- en milieu-educatie, cursussen voor volwassenen over afvalscheiding en compos- tering, lessen voor kinderen in dierverzorging en dierenge drag, meer aandacht voor pu blic relations en het betrekken van buitenlandse kinderen bij de dagelijkse activiteiten. lijke gebouwen, openbare verlich ting, scholen, verkeer en vervoer, woningen en huishoudens en be drijven. De GEA is erop gericht te komen tot een (beperkte) selec tie van doelgroepen (2 a 3). De ontwikkeling van het Wad dinxveense energiebeleidsplan zal begeleid worden door de werk groep Milieu, waarbij de techni sche ondersteuning in handen is van de externe adviseur, DHV Bouw. Aansluiting zal worden ge zocht bij bestaande energiebespa- ringsactiviteiten van het Energie bedrijf Midden-Holland in de ge meente. Van de NOVEM kan voor het op stellen en uitvoeren van een ge meentelijk energiebeleidsplan (ontwikkeld volgens de GEA-me- thodiek) subsidie worden verkre gen. Deze subsidie bedraagt maximaal 1,- per inwoner. Een voorwaarde die hieraan verbonden is, is dat de gemeente zelf een bedrag be schikbaar moet stellen voor ener giebeleid dat ten minste even groot is als de bijdrage van NO VEM. WADDINXVEEN - ‘Medische ethiek* was het onderwerp waaro ver het CDA-Vrouwenberaad Waddinxveen dinsdagavond 25 mei een bijeenkomst hield in het Vrouwenraadhuis De Vlieger (Staringlaan). sporthal De Sniep aan de Sniep- weg een ‘Rise Shine Party* ge houden. Van te voren werden on geveer 500 bezoekers verwacht. Dit spektakel werd door de toen malige Stichting Werknemerspool Waddinxveen (nu Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk), na goed overleg met de gemeente Wad dinxveen, de rijkspolitie en de vrijwillige brandweer georgani seerd. ‘Felix Event* uit Rotterdam kreeg de opdracht het evenement op een goede wijze in de sporthal te organiseren. De participerende in stanties kunnen terug zien op een geslaagd evenement. Waddinxveen kent veel jeugd groepen. Enkele van deze groepen veroorzaken diverse vormen van overlast. De door hen veroorzaak te overlast wordt waargenomen op ’vaste plaatsen’, zoals speelplaat sen in woonwijken en rondom schoolpleinen. Daar de samenstelling van groe pen sterk wisselend is, dit ook geldt voor hun werkwijze en de lokatie waar zij zich ophouden, vraagt deze problematiek om een gerichte gezamenlijke aanapak en constante aandacht. Binnen de gemeente Waddinx veen is duidelijk een behoefte aan een goed jongerencenrum, dat uit nodigend en een laagdrempelig karakter dient te hebben. Doordat in Waddinxveen geen uitgaans centrum is, trekken veel jongeren naar gelegenheden in aangrenzen de gemeenten. Voorts blijkt dat door het ontbre ken van een ’lokaliteit’ een ge deelte van de jeugd gaat zwerven. Om het eventuele hieruit voort vloeiende negatieve wangedrag op straat aan de kaak te stellen, lijkt het een juiste keuze, dat voor de ‘first offenders* de mogelijkheid geschapen is om naar het Buro Halt te kunnen worden doorver wezen. In 1993 zal door de politie met name aandacht besteed gaan wor den aan winkeldiefstallen. Speci fiek wordt de Halt-aanpak gehan teerd voor de doelgroep ‘scholie ren*. Ook de politie zal innoverend be zig moeten zijn. Zij zal zich steeds moeten bezinnen of het niet juister is, dat er een mix ge hanteerd wordt van repressie en preventie, afstemming van eigen plannen op ideeën van anderen en zo mogelijk wordt de keuze voor een integrale aanpak gemaakt. Dit kan een goede en bevredigende oplossing van het probleem ople veren. Allochtone jongeren komen steeds nadrukkelijker in de problemen. Vaak komt dit door het grote cul tuurverschil. Helaas behoren ve len van hen tot de kansarme groe pering. Zij hebben onvoldoende opleiding genoten en hebben vaak geen werk. Zij komen al snel ‘op straat* te recht. In het afgelopen jaar valt waar te nemen dat het aantal geregistreer de meldingen aangaande vandalis me niet is afgenomen. Het aantal is op hetzelfde niveau als in 1991 gebleven. De laatste jaren is milieu een steeds belangrijker aandachts punt, zowel vanuit de politie als de samenleving, geworden. In 1991 werd gestart met de par ticipatie in een proef-project. De ze participatie startte in oktober 1991 en duurde tot oktober 1992. Vorig jaar werd gestart met het verbeteren van de kennis en kwa liteit van de executieve politie ambtenaar ten aanzien van de mi lieuproblematiek. Er werd geïnvesteerd in de mi- WADDINVEEN - In verband met het vertrek van CDA-wet- houder P.F.J. van Schie (CDA) en de benoeming van CDA-frac- tievoorzitter J.A. Hielema tot wethouder heeft de CDA-fractie de gemeenteraad een voorstel gedaan inzake de vertegenwoordi ging van de leden van deze fractie in diverse raadscommissies, alsmede in het algemeen bestuur (recreatieraad) van het Recrea tieschap Gouwebos. Met de voorstellen hebben het college van B. en W. en de ge meenteraad vorige week woens dagavond ingestemd. Dat bete kent dat de volgende benoemin gen van kracht zijn geworden: - Lid van de commissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken (qualita te qua, in verband met de wijzi ging van het CDA-fractievoorzit- terschap): G. van den Berg (in plaats van J.A. Hielema). - Lid van de commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woning bouw en Bedrijfsterreinen: P.F.J. van Schie (in plaats van J.A. Hie lema). - Lid van het algemeen bestuur (recreatieraad) van het Recreatie schap Gouwebos: J.A. Hielema (in plaats van mevrouw T.M.B. Gerts). - Plaatsvervangend lid van het al gemeen bestuur (recreatieraad) van het Recreatieschap Gouwe bos: mevrouw T.M.B. Gerts (in plaats van G. van den Berg). De benoeming van J.A. Hielema tot lid van het algemeen bestuur (recreatieraad) van het Recreatie schap Gouwebos (in plaats van mevrouw T.M.B. Gerts), week af van het voorstel van de CDA-frac- tie, waarin P.F.J. van Schie ter benoeming was voorgedragen. De christen-democraat is namelijk reeds lid van het algemeen be stuur van het Recreatieschap Gouwebos en zal deze functie kunnen blijven bekleden. Door de raad diende echter, gelet op het hieromtrent bepaalde in de ge meenschappelijke regeling ’Re creatieschap Gouwebos’, tenmin ste één lid van het algemeen be stuur van het recreatieschap te worden benoemd uit het college van B. en W. Dat betekende dat J.A. Hielema ter benoeming werd voorgedra gen. De nieuwe wtehouder zal overigens, na benoeming als lid van het algemeen bestuur van het Recreatieschap Gouwebos, in zijn hoedanigheid van wethouder, op GOUDA - Er wordt door de GGD Midden-Holland in de Goud se streek een derde ronde poliovaccinaties gehouden. Een spreekuur in Waddinxveen zit er niet in. vangt daarvoor automatisch thuis een oproep. De spreekuren worden dagelijks georganiseerd in de dependance van de GGD Midden-Holland, Thorbeckelaan 6 te Gouda (16.00- 17.30 uur). Ook wordt een aantal spreekuren gehouden in Bodegra ven, Nieuwerkerk aan den IJssel, Bergambacht en Lekkerkerk (17.00-19.00 uur). Nadere informatie wordt ver strekt via de polio-infolijn van de GGD Midden-Holland, tel. 01820-80000 (dinsdag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur). Aangezien de polio-epidemie in middels ten einde is, zal het dui delijk zijn dat deze ‘3e poliovacci natie* geen bijdrage meer levert aan de bestrijding van deze epide mie. Deze derde vaccinatie dient er voor te zorgen dat mensen die eerst onvoldoende tegen polio wa ren beschermd nu ook in de toe komst voldoende zijn beschermd, zo laat medisch coördinator en arts infectieziekten en hygiëne A.A.H.M. van Dijk van de GGD Midden-Holland nog eens nadruk kelijk weten. WADDINXVEEN - Het vandalisme blijft een even groot pro bleem in Waddinxveen. Buitenlandse jongeren zwerven te veel op straat. Het milieu krijgt in het politiewerk steeds meer aan dacht. Dat zijn enkele feiten uit het jaarverslag 1992 van de groep en het rayon Waddinxveen van de rijkspolitie. Hierbij gaat het dan over de ‘taakvelden* openbare orde en het milieu Uitgangspunten van het Waddinx veense politiebeleid in 1992 wa ren uitvoering van de deelplannen ‘Bestrijding Jeugdoverlast* en ‘Luilakviering* en continuering participatie ‘Buro Halt* (alterna tieve straffen). Het begin van de jaarwisseling 1992-1993 verliep erg rustig. Bij het Koningin Wilhelminaplein was het aanvankelijk erg druk, doch later werd het rustiger. Omstreeks 01.16 uur bereikten diverse meldingen van aanrijdin gen de politie. Op de noordelijke rijbaan van rijksweg A 12 onder de gemeente Waddinxveen von den drie kettingbotsingen plaats, waarbij ongeveer 30 voertuigen waren betrokken. Door de politie moest vrij veel mankracht worden ingezet. Enige tijd later leek de situatie bij het Koningin Wilhelminaplein te es caleren, reden waarom de politie het volmet jongeren gestroomde plein heeft ontruimd. Tijdens de viering van Oud en Nieuw werd voor de eerste maal getracht aan de hand van de rege ling Bijzondere Afhandeling Van dalisme (BAV) de vuurwerk-over- last op een adequate wijze te be strijden. In de periode van 13 december 1991 tot en met 6 januari 1992 werden 35 processen-verbaal uit gereikt wegens het veroorzaken van vuurwerkoverlast. Overeenkomstig afspraak met het Buro Halt in Gouda werden door 22 jeugdigen op verschillende lo- katies in de gemeente Waddinx veen alternatieve werkzaamheden verricht. Anderen werden tot geldboetes veroordeeld. Kennelijk mede door de duidelij ke bekendmaking en invoering van de nieuwe regeling zijn de klachten over vuurwerkoverlast beduidend afgenomen. Uit erva ringen binnen Buro Halt blijkt, dat in gemeenten waar deze rege ling al meerdere jaren wordt ge hanteerd, jongeren zich beter aan de regels houden en de vuurwerk overlast sterk afneemt. De politie en Buro Halt zijn tevreden over de toepassing van de BAV-rege- ling. In 1992 werd door de politie Waddinxveen wederom gebruik gemaakt van de mogelijkheden van het Buro Halt. Doordat de politie paricipeerde binnen intern Halt-overleg werden de medewer kers snel geïnformeerd omtrent de actuele stand van zaken binnen het Buro Halt. Mede hierdoor konden eventuele wijzigingen en bijstellingen in be staande plannen en nieuwe plan nen van aanpak verwerkt worden. In 1992 werden 128 registratie- meldingen betreffende vernieling en vandalisme door de politie Waddinxveen naar het Buro Halt in Gouda verzonden. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat 32 jeugdigen werden doorverwe zen naar Buro Halt. Voor 25 man was het de eerste keer (‘first of fenders*) en voor 7 betrof het een hernieuwde kennismaking. Van het aantal doorverwijzingen was het overgrote deel jongens. In 4 gevallen was er sprake van door verwijzing van meisjes. In twee si tuaties mislukte de Halt-aanpak. Wel kon de door jeugd terugver- diende schade van in totaal 2.150,- direct aan de benadeelden worden overgemaakt. In de nacht van 4 op 5 juni tussen 24.00 en 06.00 uur werd er in de WADDINXVEEN - De meer dan honderd dieren van de kin derboerderij (dierenparkje) in het Warnaarplantsoen in Wad dinxveen hadden zaterdag over belangstelling niet te klagen. Tussen elf en vijf uur kwamen enkele honderden volwassenen en hun kinderen bij de levende have een kijkje nemen ter gele genheid van een zonnige lande lijke open dag. Wethouder Joop Neele (PCW) startte de open dag met het loslaten van een aantal duiven. Hij keek zijn ogen uit in de kinderboerderij, die graag op korte termijn een landvarken zou willen hebben. Een dag lang was het in het zonnige Warnaarplantsoen ple zierig vertoeven. De meeste dieren waren te knuffelen, er werden schapen geschoren, over bijen kwam men alles te weten en de kinderen konden zich als een dier laten schmin ken. Rondom de kinderboerderij stonden allerlei kramen met in formatie en demonstraties van Openbare Werken (Groen in Waddinxveen: 77 ha gras en plantsoenen, 10.000 bomen, 11 ha sportvelden, 40ha Gouwe bos), IVN, WNF, Vlinderstich- ting, NSVW, Studiegroep Na- trix. Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie, Nieuw Leven, KNMV, NJN en Greenpeace. Verder was er een hoefsmid actief, was de tienjarige hon- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense volleybalvereniging CVB Bank Be Fair zoekt met het oog op het nieuwe seizoen, dat in augustus van start gaat, nieuwe le den. Be Fair telt 200 leden, verdeeld over 5 herenteams, 5 damesteams en 4 jeugdteams. De teams spelen competitie in de regio Gouda (dis trict Zuid-Holland). De eerste he ren- en damesteams komen uit in de promotieklasse. De overige teams spelen verdeeld over de eerste tot en met de vierde klasse. Be Fair-volleybal heeft ook een grote groep recreanten, waarvan enkele teams meespelen in de re creantencompetitie. Getraind wordt er op maandag-, dinsdag en donderdagavond van 18.00 tot 23.00 uur (afhankelijk in welk team er gespeeld wordt) in sport zaal Groenswaard (Wingerd). De thuiswedstrijden worden op zaterdag gespeeld en de uitwed strijden of vrijdagavond of zater dag. De volleybalteams, van laag naar hoog, hebben ieder jaar weer nieuwe spelers en speelsters no dig. Be Fair is daarom op zoek naar enthousiaste volleyballers die de teams willen komen versterken. Na de zomervakantie (eind augus tus) beginnen de trainingen. Wie geïnteresseerd is en na de va kantie gelijk wil beginnen, lid wil worden of vrijblijvend een trai ning wil volgen kan voor inlichtin gen daarover terecht bij Leo Brouwer, tel. 01727-18441 of Wilma de Jong, tel. 01820-11058.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13