Rommelmarkten zijn geliefde uitstapjes Demogyjada in sporthal TT Vals honderdje tussen kasgeld t Informatie startende ondernemers Zaterdag expositie Kreater Zaterdag rommel markt Ger. Kerk Expositie op schooi over water Desnoods dwang burgers voor aanpak afvalproblematiek De Wadde: 19 mille naar Artsen Zonder Grenzen l Slw 8. JFW Glastuinbouw Be fair wint eigen tournooi WADDINXVEEN - Onder het motto ‘zuiverheid voor snelheid' hebben de Ervaren Be Fairr-Voet- ballers (EBS) het eigen Pinster- toumooi in het Wamaarplantsoen gewonnen na strafschoppen. 1 Vernielingen Luilak Snelkraak Actiegroep Twee wegen I -T ■J- f Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 juni 1993 de Afval langs de openbare weg in Waddinxveen. Vaak een grote rotzooi, die in weer en wind opgeruimd moet worden door de bui de KNGB in samenwerking met gymnastiekvereniging met extra lichamelijke inspan- Tijd voor agressieve actie stijging afvalberg door M. MOS sr. WADDINXVEEN - Regelmatig tendienstmensen van de reinigingsdienst. (Foto’s: K.W.Th. van Soest). komen dan ook al de eerste spul letjes binnen. Omdat wij over een enorme op slag mogen beschikken bij is het reeds mogelijk om in februari ar- ter dr. Pieter Winsemius te spre ken, ‘gast in eigen huis' zijn en dat we onszelf niet moeten laten opzadelen met de schillen de de dozen. Van een op de Alberdingk Thijm- laan geparkeerde vrachtauto wer den op donderdag 27 mei de rui- tewissers en spiegel vernield. REEUWIJK/WADDINXVEEN - Woensdagavond 16 juni vanaf zeven uur wordt door de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland in Vereniginsgebouw De bruig in reeuwijk-Brug een infor- matie-avond voor startende onder nemers gehouden. Op deze avond, waaraan ook de Waddinxveense startersadviseur C. de Bas zal deelnemen, zal aan de ordekomen de rol van de Ka mer en wordt de film 'Praatshow' met tv-presentator Koos Postema vertoond. Wilhelminaplein. De dader was met een in Rotterdam gestolen personenauto door de winkelpui gereden, waarbij een enorme rava ge werd aangericht en had enkele sieraden buit zijn gemaakt. Getuigen wisten te melden dat de auto richting Gouda was weggere den. Ter hoogte van de Passage werd het bewuste voertuig door de surveillance getraceerd waarna een achtervolging ontstond, waar bij diverse politievoertuigen be trokken waren en die op de Han zeweg in Gouda eindigde. Daar kon de dader worden aange houden. In de auto trof de politie diverse sieraden aan. De dader, een 27-jarige aan drugs verslaagde Nieuwerkerker, is aan de officier van justitie in Rotterdam voorge leid. ting. Want een rommelmarkt zon der verloting is ondenkbaar. Men kan van alles en nog wat winnen, molens, een berenschilderij (ge haakt), een boodschappenmand, een reischeque van ƒ500,-, heerlij ke aardbeien en taartjes. Ook aan de jeugd wordt gedacht. Er zijn diverse spelen, elk jaar weer iets anders. Er zijn dit jaar poffertjes, een heerlijke lekkernij voor jong en oud. We zorgen voor een gezellig zitje, want je moet toch kunnen uitrusten na het be zoek van alle stands en er staat een heerlijk kopje koffie met wat er bij klaar. Nog een paar dagen en dan is het zover. Zaterdag 5 juni. Hoe zou het weer zijn? Warm, maar niet te warm? Regen, maar niet te nat. Koud, maar niet te fris? Zaken die men niet kan organiseren. Is de datum wel goed gepland? Zaken die ver vooraf niet altijd te overzien zijn. We wachten in spanning af. Om precies 9 uur gaat de rommelmarkt van start. De gezelligste openluchtdag van het jaar is dan weer een feit. De bewakingsploeg kan naar bed, de opruimingsploeg komt om vier uur. Alles goed geregeld? Wat zal de opbrengst zijn? Meer of min der dan vorig jaar. Belangrijk? In zekere zin wel. We hopen dat al onze inspanningen beloond wor den, maar bovenal hopen we dat heel veel mensen in en buiten Waddinxveen een prettige herin nering bewaren aan onze gezellige rommelmarktdag en zij iets nut tigs gekocht hebben. Dan is het doel bereikt. U heeft tegen een betaalbare prijs iets kunnen aanschaffen en de op brengst stellen we graag beschik baar voor 40% aan de Gerefor meerde Kerk, duizend gulden voor evenzoveel bijbels voor de kinderen in Albanië en 60% (mi nus die 1.000,-) gaan naar de zwerfkinderen in Kenya. 'Door al len, voor allen'. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Zuidplaspolder bij Waddinx- veen-Zevenhuizen komt volgens de Tuinbouwstructuurcommissie Zuid-Holland (TSC) met de Hoeksche Waard het meest in aanmerking voor uitbreiding van de glastuinbouw in West-Neder- land. Het publiek waardeert elke groep middels een daverend applaus. De beste of origineelste groepen wor den uitgenodigd voor de Landelij ke Demogyjada in november in het Congresgebouw in Den Haag. Daar de inschrijving vanuit het hele land de verwachting voor de Demogyjada in Waddinxveen overtrof is er besloten een dubbe le Demogyjada te houden. Tijdens de hele dag zullen meer dan 80 groepen met ongeveer 1.200 deel nemers hun dansen laten zien. Dit houdt in dat er een middag- en WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni tussen 11.00-16.00 uur sluit het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) het seizoen weer af met een grote ex positie van het werk van cursis ten. In Kreater worden tijdens de bra derie in de Dorpstraat werken ge ëxposeerd van cursisten van de cursussen tekenen-schilderen (do centen Aleid Abels en Ton van Steenbergen), beeldhouwen-boet- seren (docent Josiah Onemu) en fotografie (docente Kobie Koor- engevel). Nieuw dit jaar is de bijdrage van de cursus tekenen-schilderen voor kinderen, die dit seizoen van start ging onder leiding van Jeroen Dijkhuizen. Met deze cursus breidde Kreater het aanbod beel dende vorming voor kinderen ver dere uit. Inmiddels kunnen kinde ren bij Kreater terecht voor mu ziekles, beeldhouwen-boetseren en teken-schilderles, toneel en ballet. te waarderen. Door de prettige onderlinge ver houdingen en prettige sfeer die kenmerkend is voor alle medewer kers is het altijd gezellig. Ieder jaar vraagt men zich af waar komen toch al die spullen vandaan? Want ook dit jaar is er op het evenemententerrein aan de Dreef een enorme sortering die al le verwachtingen te boven gaan. Er zijn soms zoveel spullen dat men wel twee keer een rommel markt kan houden. Sommige stichtingen en organisaties weten ons dan wel te vinden en kopen regelmatig in. Als dat niet zou ge beuren werd de opslag, die echt niet gering is, nog te klein. Hoe verder de tijd nadert, hoe spannender het wordt. Gelukkig is het werk goed verdeeld. Een ie der zorgt voor zijn of haar stand en afdeling. Het lijkt wel een goed georganiseerd bedrijf, want dat mag je het wel noemen met meer dan 150 medewerkers. Dan zijn er ook nog de mensen die geheel belangeloos aan de slag gaan om iets te maken voor de rommelmarkt. Zo hebben we elk jaar één of meer molens die gefa briceerd worden door de heer Van den Berg. Kleine kunstwerkjes, die met de meeste preciesie ge maakt worden en een sieraad zijn voor de tuin. Er wordt door een heel stel dames gebreidt en gehaakt dat het een lieve lust is. Mevrouw Van Rooy- en maakt altijd iets bijzonders. Dit jaar (het jaar van de beren) heeft zij een heel mooie berenpar- tij gemaakt. Straks ingelijst en wel te winnen. Ook de middenstand is bereidwil lig om artikelen af te staan en de ze worden dan ook grif verkocht op de markt. Zo geeft de heer Van der Sluijs jaarlijks een bood schappenmand die werkelijk waardevol is en wordt verloot. Anderen geven weer andere spul len voor de verkoop of de verlo- WADDINXVEEN - De christe lijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in wad dinxveen heeft 19.000 gulden ge schonken aan de Stichting Artsen Zonder Grenzen. Dat gebeurde vorige week donderdag 27 mei. Het geld is bijeengebracht door de MAVO- en LBO-leerlingen. Namens de Artsenorganisatie was voorlichtster Marie-Noël Mostart naar Waddinxveen gekomen om het geld in ontvangst te nemen. Omdat de leerlingen het bedrag tijdens een gesponsorde lang- laufdag in de Belgische Ardennen hadden bijeen geskied en de orga nisatoren het een heel bere-goed resultaat vonden, kreeg zij een beertje aangeboden, waarop het ook in de hele regio en in de lan- rommelmarkten georgani seerd, waarvan de opbrengsten be steed worden aan goede doelen. Zaterdag 5 juni van 9.00 tot 16.00 uur is er weer zo’n markt van de Gereformeerde Kerk op het evenemententerrein aan de Dreef. Er zijn een heleboel mensen die veel van deze rommelmarkten af lopen en speuren naar bijzondere zaken en soms hele mooie en zeld zame spullen aantreffen. De functie van een dergelijke markt is tweeledig. Enerzijds kan men op een gemakkelijke manier zijn overbodige spullen kwijt en anderzijds kan men tegen zeer schappelijke prijzen goede spulle tjes aankopen. Als de opbrengst een goed doel is dan komt er nog een derde reden bij een rommel markt te organiseren. De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen houdt komende za terdag voor de 12e keer haar grootste rommelmarkt en bazar. Klein begonnen met een op brengst van enkele duizenden gul dens, is dit fenomeen uitgegroeid tot een bijna professionele onder neming met een opbrengst die in de tienduizenden guldens loopt. Dat aan een dergelijke evenement een goede voorbereiding vooraf gaat zal duidelijk zijn. Reeds in j november van elk jaar wordt er een eerste bespreking gehouden omtrent de doelstellingen, de da- turn vastgesteld en de eerste voor bereidingen getroffen. i Vóór het nieuwe jaar begint zijn bedrag was geschreven. Leraar W. Visser, die met zijn college D. van Diermen de spon sorloop had georganiseerd, bood het geld aan, geholpen door de twee leerlingen die het hoogste bedrag op hun sponsorkaart had den staan, Annelous Ramp en Kenneth Stolk. Marie Noël Mostart deelde de ge vers mee dat de 19 mille bestemd is voor projecten van Artsen Zon der Grenzen in Soedan, het Afri kaanse land dat door burgeroorlog zo zwaar is geteisterd. Er zijn veel vluchtelingen en er heersen daar ernstige ziektes, zo dat het geld van De Wadde zeer welkom is en heel goed zal wor den besteed. WADDINXVEEN - Tussen het kasgeld van een bank aan de Passage werd op woensdag 26 mei een vals bankbiljet van 100,- aangetroffen. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en het biljet voor onderzoek overgegeven aan de technische recher che. Naar de politie nu is gebleken heeft een tot nu onbekend geble ven persoon met een tijdens de af gelopen kermis ontvreemde video- theekpas een aantal videospelle tjes gehuurd bij een Waddinx veense videotheek. Toen de comuputerspelletjes niet binnen de gestelde termijn terug kwamen werd actie ondernomen waarna de oplichting aan het licht kwam. Er is aangifte gedaan. De politie kijkt terug op een ui termate rustig verlopen Luilak- nacht. In tegenstelling tot voor gaande jaren kwamen op het bu reau aan de Mozartlaan nauwe lijks klachten van overlast en ver nielingen binnen. Bij controle van een bestuurder van een auto, die zonder uitlaat in het Gouwedorp rondtoerde, bleek deze niet direct te kunnen aanto nen dat het voertuig verzekerd was. Hem is de gelegenheid gegeven de verzekeringsbescheiden te overleggen. Daar ook APK-be- scheiden niet geheel in orde wa ren is de bestuurder te verstaan gegeven niet verder met het voer tuig te blijven rijden. In de vroege morgen van vrijdag 28 mei vond rond 5.00 uur een 'snelkraak' plaats bij juwelier Spruytenburg aan het Koningin WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag en -avond 5 juni wordt in de Waddinxveense sporthal De Sniep een zeer drukbezette regi onale Demogyjada georganiseerd door de commissie Jazz-dans van TOOS. Een regionale demogyjada is een festijn van dansgroepen uit heel Nederland, die verschillende vor men van jazzdans beoefenen. Hierbij maakt het niveau niet uit. Iedere dansgroep, ongeacht leef tijd, vaardigheid en samenstelling, kan aan één van de 19 regionale Demogyjada’s van dit seizoen meedoen. Zaterdag wordt in Waddinxveen de 16e regionale Demogyjada ge houden van dit seizoen en de 220e vanaf de eerste regionale Demogyjada’s. Er zijn tijdens een Demogyjada geen prijzen te win nen voor de beste of origineelste groepen. WADDINXVEEN - Verspreid over een aantal weken organiseert de protestants-christelijke De Sa- vornin Lohmannschool een expo sitie over water. De eerste weken waren, onder het motto ‘Wees zuinig met water', besteed aan water uit de kraan. Hierin werd ingegaan op de ver schillende bronnen van water, zui- veringsmethodes, bescherming en de kwaliteit van het drinkwater. Voor de groepen 1, 2 en 3 zijn er stripverhalen van ‘Droppie Wa ter', die vertellen over de reis van het afvalwater, bandjes met lied jes en een variatie op het ganze- bordspel. Voor de bovenbouw zijn er aller lei projecten van het maken van kijkdozen tot het opdrachten uit voeren bij desloot in het Gouwe- bos door groepen 5 en 6. Het tweede programma gaat over water in en om de sloot en plas. Hiervoor moeten de kinderen uit zoeken wat voor dieren in die om geving wonen. Ook zal het sloot- aquarium op school weer extra aandacht krijgen en bijgevuld worden door groepen 7 en 8. Het derde programma gaat meer in op het probleem van vuil water schoonmaken door de waterschap pen. Ook de muskusrat en de Del tawerken worden daarbij behan deld. De muskusrat veroorzaakt schade aan dijken en oevers. De vangst- cijfers in Zuid-Holland zijn van 4 in 1970 opgelopen tot 43.000 exemplaren in 1989, zo meldt het Bureau Voorlichting van de pro vincie Zuid-Holland in Den Haag. De waterschappen hebben heel veel taken, zoals waterkering, Delta-plan, onderhoud, zuivering van afvalwater en waterkwaliteits beheer. Waddinxvéen heeft te maken met het Waterschap Meer en Woude en de hoogheemraadschappen Rijnland en Schieland. Het lesmateriaal voor de De Sa- vornin Lohmanschool kwam van het overlegorgaan voor Natuur en Milieu-Educatie in Gouda en van de hoogheemraadschappen van Rijnland en van Schieland. per inwoner, mede als gevolg van economische groei, weer stijgt. En juist die stijging, vindt de ge meenteraad van Waddinxveen, moet en halt worden toegeroepen. En daarvoor is naast de vele initi atieven die de overheid neemt, zo als de bouw van ’s werelds groot ste GFT-compostering binnen on ze regio, de medewerking van de burgers essentieel. De raad heeft aangekondigd hier voor tijdens de eerstvoglende commissie Volkshuisvesting en Milieu met mij als verantwoorde lijk wethouder ideeën te willen uitwerken. Ik heb die mij toege worpen handschooen vanzelfspre kend graag opgepakt. Natuurlijk zijn de taken en de mogelijkheden van een enkele ge meente beperkt en kan veel be reikt worden in samenwerking met de gemeenten in de regio door goedkopere verwerkings-al- ternatieven te ontwikkelen. En natuurlijk zijn wij afhankelijk van wat de producenten aan ver pakkingen op de markt brengen en wat het rijk hieraan doet. Maar toch kan plaatselijk ook in Wad dinxveen nog veel verbeterd wor den. De raad heeft gevraagd om actie en de raadscommissie heeft zich als een soort actiegroep opgewor pen en dat alles uit onvrede met de groeiende hoeveelheid afval. De komende tijd zullen we dan ook ideeën ontwikkelen om de burgers desnoods te dwingen, ove rigens voor hun eigen bestwil, ver antwoord met de afvalproblema tiek om te gaan. Dat dat nodig is blijkt regelmatig wanneer het inzameldag is. Bij voorbeeld op grofvuildag. Als u ziet hoe dit afval wordt aangebo den is het toch niet gek dat hier extra uren nodig zijn om al het losliggende vuil te verzamelen met extra lichamelijke inspan- n;ng J r worden er m Waddinxveen, maar Zie ook de vele dozen oud papier, I die ondanks een goed inzame net- Voorlichtster Marie-Noël Mostart van Artsen Zonder Gren zen krijgt van de De Wadde-leerlingen Annelous Ramp en Ken neth Stolk een beertje met 19 mille. (Foto: De Wadde). die ondanks een goed inzamelnet- werk en een groot aantal blauwe papierbakken, bij het grofvuil worden gezet. De burger betaalt hierdoor zelf de rekening. En wat te denken van de mensen die nog steeds afval in de groene bak gooien dat daar niet in thuis hoort. Het resultaat daarvan is dat het vervuilde groene afval niet ge- composteerd kan worden en tegen hogere kosten verbrand moet wor den óf met extra menskracht nog eens extra gescheiden moet wor den. Wederom worden de extra kosten via de tarieven weer in rekening gebracht bij de burgers. Kortom, we hebben het zelf in de hand. En daarom wil de gemeen teraad van Waddinxveen de bur gers stimuleren hun bijdrage aan de afvalreductie, zowel de hoe veelheid als de kosten, te vergro ten. In het raadsvoorstel van vorige week woensdag 26 mei is gepleit voor het aantrekken van een extra medewerker die zich op dit ter rein extra zal moeten inzetten door vaker en meer uitgebreide voorlichting aan de burgers te ge ven door intensieve controle op de naleving van de afvalstoffen veror dening. En ook die kosten moeten de bur gers betalen. Dat alles onder het motto: De vervuiler betaalt. Als wij er in Waddinxveen met elkaar in slagen de hoeveelheid af- j val te verminderen en bovendien door afvalscheiding het herge- bruik te stimuleren en de kosten- I er al afspraken gemaakt, de nodi- stijging kunnen ombuigen dan is I ge vergunningen aangevraagd en daarmee de trend gezet waar ook andere gemeenten zich aan kun nen spiegelen. We moeten ons blijven realiseren dat we, om met oud-milieuminis- tikelen op te slaan. Wekelijks wordt er een breng- en haaldag gehouden en de mensen weten de weg naar de familie Van Tol aan het Noordeinde zo langzamer hand wel te vinden. Het gebeurt vaak dat wij gebeld worden om hele huizen leeg te ha len wegens overlijden of verhui zingen naar een bejaardenhuis bij voorbeeld. Dan komen er soms hele mooie spulletjes te voor schijn. Een sorteerteam gaat dan aan het sorteren en alles wat binnen komt wordt kritisch bekeken. Wat echt niet geschikt is gaat gelijk de vuilnisbak in en alleen spullen die goed functioneren worden geac cepteerd. Ook worden goede spullen gere pareerd. Door het grote aanbod worden we ook steeds kritischer en dat heeft tot gevolg dat er uit sluitend goed verkoopbare spullen op de markt komen. Het sorteren is echter geen een voudige zaak. Wat de één waarde loos vind is voor de ander juist zeer waardevol. Waar de één geen dubbeltje voor over heeft geeft de ander graag een tientje of meer voor. Men moet dus wel enigszins deskundig zijn. Ook moet men oog hebben wat nu werkelijk waardevol is en niet. Door de loop der jaren heeft men hierin wel ervaring gekregen. Vandaar ook een juiste sortering curiosa. Tweemaal per week gaat men de uitgesorteerde spullen prijzen. Ook dat is een kunst apart. Wat is het waard en wat heeft men er voor over? Mede door de jarenlan ge ervaring weet men dit aardig in te schatten. Vooral in het begin hebben de ploegen die sorteren en prijzen het niet gemakkelijk. Het is in de sorteerruimte soms nog bitter koud. Met dikke truien aan en warme sokken staat men de hele ochtend de spullen te bekijken en een avondvoorstelling wordt gege ven. Ligt het accent bij de middag- groepen meer op de kinder- en jeugdgroepen (vanwege de tijd), het accent bij de avondvoorstel ling ligt meer op de volwassen groepen die hun dansen vertonen. TOOS is tijdens dit geheel goed vertegenwoordigd. Zo zullen er in de middagvoorstelling de kinderg roepen optreden en in de avond voorstelling de jeugdselectie, de herenjazzgroep, de demonstratie- groep en andere recreatieve dans groepen van TOOS. De TOOS- dansgroepen staan onder leiding van Suzan Bik en Ariënne Zwij- nenburg. De middagvoorstelling begint om 12.15 uur en duurt tot 16.00 uur. De avondvoorstelling begint om 18.45 uur en duurt tot 22.15 uur. De zaal is een half uur voor aan vang van de show open. Kaarten voor één voorstelling kunnen aan de zaal worden gekocht en kosten voor volwassenen 5,- en voor kinderen tot 12 jaar 4,-. Een passe-partout voor de hele dag kost 6,-. In verband met de grote drukte wordt er geadviseerd kaarten vooraf te bestellen op het telefoonnummer 01828-15025. Aangezien in Waddinxveen als uitgangspunt geldt dat de kosten van de afvalinzameling voor 100% moeten worden gedekt door de tarieven ging de raad ook nu weer accoord met de verho ging. Maar wel met de nodige kri tische opmerkingen. Immers, door afvalscheiding, her gebruik en andere verwerkings methoden zou je mogen verwach ten dat er een daling van de reini gingsrechten zou gaan plaatsvin den. Dit blijkt dus niet het geval te zijn. Eén van de belangrijkste oor zaken ligt in de stijging van de hoeveelheid afvalstoffen. Net als bij de landelijke cijfers en progno ses zien we in Waddinxveen per woning een stijging van 2 a 3% van de hoeveelheid afval. De gemeenteraad heeft het colle ge gevraagd een agressief beleid te gaan voeren om de burgers dui delijk te maken dat het terugdrin gen van de hoeveelheid afval noodzakelijk is, zowel voor het milieu als voor de portemonnee van de burgers zelf. Kortom, aan scherping van de milieubewust- wording en verandering van men taliteit staat daarbij voorop. De frustratie van het gemeentebe stuur is begrijpelijk. Immers, als één van de eerste gemeenten in onze regio heeft Waddinxveen een actief beleid gevoerd om de hoeveelheid te verbranden afval terug te dringen en door afval scheiding het hergebruik te be vorderen. door milieuwethouder K.W.Th. VAN SOEST (VVD) WADDINXVEEN - In de raadsvergadering van vorige week woensdagavond 26 mei is op voorstel van het college van Burge meester en Wethouders de tarieven voor de reiniging en afval verwerking in Waddinxveen verhoogd met maar liefst 15%. Na de verhoging van de laatste jaren is dit de zoveelste op rij. Na een daling in 1991, het jaar waarin het groente-tuin-fruit- (GFT)-afval apart werd ingeza meld, steeg de hoeveelheid weer in 1992 en op grond van de prog noses is uitgegaan van een verdere stijging in 1993 en 1994. De vraag doet zich thans voor hoe de stijging van de hoeveelheid af val te voorkomen is. Ik denk dat dit langs twee wegen mogelijk is en wel aan het begin van de kringloop door minder afval in het milieu te brengen en aan het eind van de kringloop door als consument kritisch om te gaan met wat je weggooit. Het beleid van de rijksoverheid is gericht op beide. Het rijk streeft, een vermindering na van de hoe veelheid afvalprodukten onder meer door het maken van afspra ken met de producenten van min der verpakkingen te produceren. Deze afspraak, het convenant ver pakkingen, heeft echter nog wei nig positief effect. De hoeveel heid verpakkingen waarmee de consument wordt geconfronteerd en waarvoor hij dus twee keer be taalt - bij aankoop en als afval - groeit ondanks die afspraak ge staag. De reactie van het rijk blijft ech ter uit. In Duitsland heeft men onder de naam ‘der grüne Punkt' (u ziet dat vaak op verpakkingen) een systeem ontworpen dat wél werkt. Met dit systeem wordt de verpakking teruggebracht in de kringloop. De producent betaalt dit en niet de consument. Daarnaast stimuleert het rijk de afvalverbijzondering en het herge bruik. Hierdoor kan men afval stoffen niet alleen weer tot nieu- I we grondstroffen verwerken, maar bovendien kan dit tegen lagere kosten dan het verbranden van af- I valstoffen. Het mes snijdt daar mee aan twee kanten. De uitvoe ring van dit beleid ligt bij de ge meenten. Het afvalstoffenbeleid van de ge- I meente Waddinxveen is eveneens t gericht op preventie en herge bruik. Door voorlichting tracht de gemeente regelmatig erop te wij zen hoe de burgers om moeten gaan met hun afval. Door de toegenomen verbran- dingskosten is de nadruk gelegd op de afvalscheiding. Alleen wan neer iedereen dat consequent vol houdt moeten de resultaten na enige tijd zichtbaar zijn. Dat dat niet zichtbaar is komt omdat de hoeveelheid afvalstoffen In de poulewedstrijden werden WDS met 1-0 en Jodan Boys met 2-0 verslagen. Linschoten won met 1-0 door een eigen doelpunt van EBS. Als beste twee uit de drie poules lootte Be Fair tegen Duno. Deze formatie uit Den Haag werd door de Waddinxve- ners met rustig voetbal volledig van de mat gespeeld (2-0). De finale tegen Linschoten bleef 0-0. In de strafschoppenserie maakte EBS geen fouten en kon teamcaptain Koert van Rijn de eerste prijs in ontvangst nemen van Be Fair voorzitter R.W. v.d. Brink. Toumooiorganisator Bert Koetsier reikte vol trots de fraaie sweatshirts uit. WADDINXVEEN - Voor twaalfde keer wordt zaterdag 5 juni op het evenemententerrein aan de Dreef in Waddinxveen een grootse rommelmarkt en bazar ge houden. Het jaarlijkse evenement, onder het motto ‘Door allen - voor allen' is een initiatief van de Gerefor meerde Kerk. De opbrengst is be stemd voor de zwerfkinderen in Kenya, 1.000 kinderbijbels voor Albanië em voor de Gereformeer de Kerk in Waddinxveen (40%). Er is volgens de organisatoren een ruim aanbod van de meest ver scheidene artikelen. Meubelen, waaronder verschillende schitte rende kasten, bedden en hele ameublementen. Verder electronische orgels, was machines, koelkasten, tv’s, vele electrische apparaten, lampen, een keur aan curiosa, veel mooi speelgoed, allerhande huishoude lijke artikelen, schoenen, tassen, koffers, mooie sieraden, boeken, platen en kleding in alle maten en nog veel meer. Natuurlijk zijn er loterijen. Zo kan men een reischeque winnen van 500,-. Ook het bekende lichtbakkenspel is er weer, even als het beroemde muizenspel, spelletjes voor de kinderen en heerlijke poffertjes. De opbrengst van deze rommel markt is voor de zwerfkinderen in Kenya, 1.000 kinderbijbels voor Albanië en 40% voor de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen, die deze rommelmarkt organi- seerd. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17