benoemd tot Ridder Officiële start van Koninginnedag Bij Waddinxveen ruimte voor paar smerige bedrijven Inbrekers weg voor politie Vrouwen exposeren in restaurant ‘Bibelot* Paul van Schie is Rijn en Gouwe BEZORGERS M/V Fietsen gestolen Afdansfeest dansschool Waddinxveen AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE BOSKOOP Gelet op zijn grote verdiensten BEZORGERS m/v WADDINXVEEN Verzoek KvK Midden-Holland Krea Musica Rijn en Gouwe in Berkel Lezingen over Mexicaanse Indianen in bibliotheek 3 De Vierstroom over epilepsie Workshop over geloven in het gezin 1 Algemeen Psychologisch Zhiro BN. Bedrijfsleven Midden-Holland groeit door 01828-12578 vraagt met spoed 1 Praktijk in Capelle a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- Tevens vakantiebezorgers m/v gevraagd! A A 4 1 A Interesse? Bel dan 01727-13120 minimum leeftijd 15 jaar in de plaats Krimpenerwaard Beperkte ruimte Waddinxveen Financiën Jeugdraad is op zoek naar vanaf 15 jaar. Wil je in de vakantie fKf wat bijverdienen,. geef je nu op als t VAKANTJE-BEZORGER Interesse? Bel dan: Pagina 19 3 Woensdag 2 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen Burgemeester C.M. van der Linden feliciteert Anneke van Schie met de koninklijke onder- Paul van muziekin- ■w Beide technieken beheerst Gerdie Blaawbroek volkomen. Bij haar geen bloemstillevens, maar onder werpen met een verhaal voor wie het wil zien. haar plaats. Haar stillevens stralen een volmaakte rust uit. Daarom hebben de provincie, de gemeenten in Midden-Holland en de Kamer van Koophandel een onderzoek laten uitvoeren naar de ruimtebehoefte van milieubelas tende bedrijven in de komende ja- ren. Enquêtes onder de bedrijven en interviews met de gemeenten heb ben opgeleverd dat er tot het jaar 2005 ruim 60 ha. netto bedrijf sterrein nodig is voor milieu-be- lastende bedrijven. Hierbij gaat het om 66 bedrijven. Tweederde van deze ruimtebe hoefte is zeer dringend en vraagt om een snelle oplossing. Zeven tien ha. heeft betrekking op de Krimpenerwaard. De gemeenten hier zullen probe ren de bestaande bedrijfsterreinen uit te breiden en geschikt te ma ken voor milieubelastende bedrij ven. Hierbij zal tevens worden ge tracht een aanzet te geven tot een gezamenlijke startbijeenkomst op 30 april, waarbij, in het bijzijn van de bevolking en buurt- en wijkverenigingen, de diverse festi viteiten officieel worden gestart. Deze bijeenkomst zou dan uiter aard moeten plaatsvinden in en rond het gemeentehuis, zo stellen B. en W. woordiging in het Algemeen Be stuur van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden- A GOUDA - Deze maand besteedt het informatiecentrum Gezond heidswijzer van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) aan de Spoor straat in Gouda aandacht aan het onderwerp epilepsie. Er is extra informatie over het on derwerp beschikbaar en op dins dag 8 juni is de videofilm ‘Epilep sie, een elektrische storm1 te zien. De Gezondheidswijzer van De Vierstroom is een centrum voor informatie over gezondheid en ge zondheidszorg. Iedereen kan er op werkdagen van negen tot vijf uur terecht voor allerlei informa tie op gezondheidsterrein. In de maand juni is er extra infor matie over epilepsie aanwezig. Er zijn folders over epilepsie en werk, epilepsie en auto rijden, kinderen met epilepsie op school. De videofilm over epilepsie wordt dinsdagmiddag 8 juni drie keer om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Mevrouw G. Suijkerbuijk van het Nationaal Epilepsie Fonds is aan wezig om vragen naar aanleiding van de film te beantwoorden. Epilepsie is een korte storing in de hersenen. Deze storing leidt tot lichamelijke reacties die voor de betrokkene zelf en omstanders waarneembaar zijn. Soms leidt zo’n stroing tot bewusteloosheid. Ongeveer honderdduizend men sen in Nederland lijden aan epi lepsie. Nog veel meer mensen hebben er in hun directe omge ving mee te maken: in de familie kring, op het werk, bij de sportve reniging. Het is daarom goed om geïnformeerd te zijn over epilep sie. Samenwerkingsorgaan Holland (ISMH). In de in mei 1990 begonnen raadsperiode bevatte de porte feuille van Paul van Schie de werkterreinen Financiën (inclusief subsidies, Grondbedrijf en CAI- bedrijf), Economische Zaken en Bedrijfsleven, Emancipatie en Kinderopvang, Sport, Zwembad en Recreatie(schappen), Interge meentelijke Zaken, Internationale aspecten en Marktzaken. Hij is tot het laatst voorzitter ge weest van de raadscommissie voor de Financiën, de commissie voor Economische Zaken, Sport, Re creatie en Emancipatiezaken en is eveneens voorzitter van de op ba sis van artikel 61 van de gemeen tewet ingestelde commissie voor Beheer en Exploitatie van Gouwe- bad ‘De Sniep‘. Daarnaast vertegenwoordigt hij de gemeente in het ISMH, het Regionaal Economisch Overleg (REO), de Raad van Commissa rissen en de NV Watermaatschap- pij Zuid-Holland Oost (WZHO), de Algemene Raad van het Re creatieschap Reeuwijkse Plassen, de Raad van het Recreatieschap Gouwebos, de Vereniging Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA) en was hij voorzitter van de Stichting Ondernemerscen- trum Waddinxveen (SWOC) en het overlegorgaan Bedrijfsleven. In de afgelopen jaren heeft Paul van Schie onder andere een be langrijke rol vervuld bij de ver nieuwing en uitbreiding van het Gouwebad De Sniep en het ver nieuwen en uitbreiden van het ka belnet en het CAI-bedrijf, bij de opzet van het Leerbedrijf voor de Tuinbouw en bij het beheer van de gemeentelijk financiën. WADDINXVEEN - Het vorig jaar opgerichte Waddinxveense gezelligheidskoor Krea Musica geeft donderdagavond 3 juni om acht uur haar tweede uitvoering in De Ark te Berkel en Rodenrijs. Het koor doet dit samen met het plaatselijk harmonie-orkest Heli- com. Eerder gaf Krea Musica vorig jaar een geslaagde uitvoering in de Ontmoetingskerk (Groensvoor- de) in Waddinxveen. Het ruim 90 leden tellende koor onder leiding van de Waddinxveense dirigent Joop van Eek kent nog steeds een toeloop van leden en gaat binnen kort van start met een nieuw re pertoire. GOUDA/WADDINXVEEN - In Midden-Holland is er volgens de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Gouda behoefte aan 60 hectare (netto) bedrijfsterrein voor uitbreiding en hervesti ging van milieubelastende bedrijven. Een goede plek voor hen is het gebied tegenover het bedrijfsterrein Doelwijk aan de Brede- weg in Waddinxveen, aan de noordkant van rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag). Dit staat in het rapport ‘Vesti- gingsplaatsproblematiek milieube lastende bedrijven in Midden- Holland', dat het onderzoeksburo BRO Adviseurs onder andere in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft gemaakt. Het rapport is onlangs aangebo den aan de Zuidhollandse gedepu teerden mevrouw drs. I Günther (VVD, Economische Zaken) en drs. J. van der Vlist (PvdA, Mi lieu). Aan het rapport werd door de Ka mer van Koophandel opnieuw ruchtbaarheid gegeven in de vori ge week verspreide maandelijkse infomatiekrant voor het bedrijfs leven. Timmerfabrieken, vleeswarenfa- brieken en grote metaalconstruc tiebedrijven zijn volgens de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland voor beelden van bedrijven die beho ren tot de zogenaamde milieuhin- dercategorieën 4, 5 en 6. Het zijn milieubelastende bedrij ven waar slechts (zeer) beperkt bedrijfsterrein voor beschikbaar is in Midden-Holland. Gemeenten bieden namelijk liever ruimte aan bedrijven die niet of weinig mi lieubelastend zijn. Een penseeltekening van Tine Deichmann. (Foto: Tinbe Deichmann). GOUDA/WADDINXVEEN - In het eerste kwartaal van 1993 is het aantal ondernemingen in de regio Midden-Holland per saldo met 184 toegenomen. Het aantal arbeidsplaatsen groeide als gevolg hiervan met circa 65, zo heeft de kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland laten weten. Tegenover 411 nieuwe inschrij vingen en 67 vestigingen van bui ten Midden-Holland staan 189 op heffingen, 91 vertrokken bedrij ven en 14 faillissementen. Van deze 184 ondernemingen, die er per saldo bij zijn gekomen, be hoorde 80% tot de sector dienst verlening. Binnen deze sector gaf met name de zakelijke dienstver lening een sterke toename te zien. De zakelijke dienstverlening groeide in de maanden januari, fe bruari en maart van dit jaar met 60 ondernemingen. Per saldo kwa men er verder 13 beleggingsin stellingen en 9 horecazaken bij. De groothandel groeide (per sal do) met 16 ondernemingen. In de sectoren bouwnijverheid en indus trie nam het aantal bedrijven toe met respectievelijk 10 en 9. De detailhandel gaf een lichte toena me van 4 ondernemingen te zien. Gouda kreeg er het grootste aan tal ondernemingen bij. Per saldo nam het aantal ondernemingen in de kaarsenstad met 66 toe. Gouda werd op enige afstand gevolgd door Waddinxveen, Bleiswijk, Schoonhoven en Reeuwijk met een toename van respectievelijk 27, 20, 19 en 15 ondernemingen. Van de aan de Wagnerlaan wo nende Tine Deichmann zijn in Bi belot vier penseeltekeningen in kleur te zien. Met oog voor detail en met uiterste precisie penseelt de Waddinxveense voorwerpen op o scheiding die Waddinxveens eerste burger zojuist op de revers van oud-wethouder Schie (CDA) heeft gespeld. (Foto: Intercolor De Rooy). WADDINXVEEN - Vanaf een niet afgesloten terrein op het bedrijvenpark Coenecoop zijn in het weekeinde van zaterdag 22 WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen wil meer werk gaan maken van de viering van de jaarlijkse Koninginnedag op De bedrijven buiten de Krimpe nerwaard hebben een sterke voor keur voor een plek in het gebied Gouda-Waddinxveen-Moordrecht. BRO Adviseurs beveelt daarom aan het gebied ten noorden van het bedrijfsterrein Doelwijk aan de Bredeweg in Waddinxveen te ontwikkelen. Dit gebied heeft namelijk een goede aansluiting op rijksweg A 12. Dat drukt de ontwikkelings kosten van het bedrijfsterrein. Verder is hier al een milieubelas tend bedrijf gevestigd. Het gebied ten noorden van de A 12 is echter te klein om aan de to tale vraag naar bedrijfsterrein te voldoen. Het onderzoeksbureau adviseert verder dan ook het Bo- degraafse bedrijfsterrein Broek- velden-Groote Wetering in ooste lijke richting uit te breiden. De provincie is op dit moment druk bezig met een herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost. In het nieuwe streekplan wordt onder meer vastgelegd wat er in de regio tot het jaar 2005 aan bedrijfsterrein en woning bouw mag worden ontwikkeld. De ruimtebehoefte van de milieu belastende bedrijven in Midden- Holland zal in het streekplan moeten worden verwerkt. Het verplaatsen van bedrijven is ver der een kostbare zaak. Aan provincie en rijk is daarom ook gevraagd hiervoor financiële middelen beschikbaar te stellen. kende wijze een volledig program ma van de activiteiten in alle wij ken op 30 april. Het college van B. en W. heeft geconstateerd dat het door vele Waddinxveners als een gemis wordt ervaren dat er geen officië le viering van Koninginnedag meer is. Er zal daarom een onder zoek worden gestart naar de be hoefte hieraan. WADDINXVEEN - In restau rant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen wordt een dubbel expositie gehouden van Gerdie Blaawbroek en Tine Dreichmann. Aan de wanden van het eethuisje hangen er van Gerdie Blaawbroek 11 werkstukken. Dat lijken er niet zoveel, maar toch tonen deze kunstwerken de veelzijdigheid van haar talent. De bezoekers zien niet alleen prachtig getinte pastels, maar ook lino’s in zwart-wit en in kleur. Een scholiere van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg heeft op dinsdag 25 mei aangifte gedaan van dief stal van een portemonnee met geld en bescheiden uit haar schooltas. Uit de garderobe van de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg ver dween op vrijdag 28 mei een zandkleurig Levi’s spijkerjack. Een horloge en een paar Nike sportschoenen werden buitge maakt bij een diefstal uit een sporttas uit de kleedkameer van de sporthal De Sniep. Deze dief stal vond plaats op vrijdag 28 mei. Onbekenden hebben op woensdag ingebroken in een flatwoning aan de Peppelhorst. De voordeur van de woning, die op de 8e etage van de flat is gesitueerd, werd met een breekvoorwerp opengebroken. Diverse kamers werden door zocht. De daders gingen er van door met geld, een bankpas, kle ding en foto-apparatuur. Ook is ingebroken in een hoekwo ning op de Sniepweg. Bij de in braak, die op donderdag 27 mei werd ontdekt, boorden de daders enkele gaatjes in een kozijn, waar na het hen lukte het raam te ope nen en binnen te komen. Er werd een videorecorder gestolen. Op dezelfde wijze werd in de nacht van vrijdag 28 mei ingebro ken in een woning op de Vijver- laan. Hier wordt een jas vermist. Bij enkele andere woningen aan de Vijverlaan bleef het bij een po ging. Uit een onbeheerd achtergelaten jas in een kantine van een be drijfspand aan de Dorpsstraat is op vrijdag 28 mei een rijbewijs ontvreemd. WADDINXVEEN - In de Open bare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinxveen worden in het kader van het jaar van de inheemse vol ken verschillende activiteiten ge organiseerd met als thema de Mexicaanse Indianen: van maïs tot mensenrechten. De hele maand is er een tentoon stelling in de bibliotheek te be zichtigen, en er worden door scholieren Indiaanse strumenten gemaakt. Op dinsdagavond 8 juni om acht uur is er in de bibliotheek een dialezing van Rik Hoekstra en Juultje Vlak. De lezing is vrij toe gankelijk. Bezoekers kunnen zich hiervoor opgeven in de biblio theek of telefonisch (01828-13141). Het thema van de lezing is de veranderde positie van de India nen in Mexico. Rik Hoekstra zal een beeld schetsen van de gevol gen van de verovering door de Spanjaarden. Traditioneel werd dit slechts ge zien als een aaneenschakeling van bloed, zweet en tranen, maar mo dem historisch onderzoek heeft daar wat meer nuance in ge bracht. Juultje van der Valk zal in het tweede gedeelte van de lezing de geschiedenis van de achttiende eeuw toelichten, vooral over machtsverhoudingen binnen de indiaanse dorpen en familie-ge- schiedenis (zoals erfgewoonten en gearrangeerde huwelijken). (1970-1974) heeft hij zitting ge had in de commissie voor de Fi nanciën en in de commissie voor het Onderwijs. Op 3 september 1974 is Paul van Schie benoemd tot wethouder. In de raadsperiodes 1974-1978 en 1978-1982 was hij belast met de portefeuille Verkeer en Milieu, Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Bedrijven en Woning bouw. Uit hoofde van zijn functie was hij in deze periodes tevens voor zitter van zowel de commissie voor de Ruimtelijke Ordening als van de commissie voor Openbare Werken en Bedrijven. Daarnaast heeft hij de gemeente vertegen woordigd bij het Waterleidingbe drijf De Rijnstreek. Tot 1978 deed hij dit als lid van het dage lijks bestuur. Vanaf september 1978 als vice-voorzitter. Vanaf september 1982 fungeert Paul van Schie als eerste loco-bur- gemeester. Zijn portefeuille be staat in de raadsperiode 1982-1986 uit de volgende taken: Financiën (inclusief subsidies, ta rieven en belastingen), Grondbe drijf, Organisatie en Efficiency, Openbare Werken, Verkeer, Mi lieu, Energie en Centrale Antenne Inrichting (CAI). Tevens is hij in deze raadsperiode voorzitter van zowel de raadscom missie voor de Financiën als van de commissie voor Openbare Werken en Bedrijven. Daarnaast vertegenwoordigt hij de gemeente in de overlegorganen Algemene Raad van het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek (GVB), Al gemeen Bestuur van het Interge meentelijk Automatiseringscen- trum Midden-Nederland (IAM), Algemene Raad van het Waterlei dingbedrijf ‘De Rijnstreek', Alge mene Raad van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf ‘Gou da en omstreken' (GEB) en de Raad van het Recreatieschap ‘Bospark'. In de raadsperiode 1986-1990 be heert Paul van Schie de porte feuille Financiën (inclusief tarie ven en belastingen), Openbare Werken en Bedrijven, Verkeer en Sportzaken. Hij is voorzitter van de raadscommissie Openbare Werken en Bedrijven en van de commissie voor de Financiën. Wederom vertegenwoordigt hij de gemeente in het IAM, het GEB, het Waterleidingbedrijf ‘De Rijn streek' en het Recreatieschap ‘Bospark'. Nieuw is de vertegen- WADDINXVEEN - Woensdag ochtend 9 juni wordt er in de her vormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan van 9.30- 11.15 uur (zaal open 9.15 uur) een workshop gehouden over vor men voor geloofsbeleving in het gezin. Wat kan er worden gezon gen, verteld en welke symbolen zijn te gebruiken zijn enkele van de te behandelen onderwerpen. De workshop wordt gegeven door Rene van Rijssel, medewerker van de Nederlandse Zondagschool Vereniging. De NZV richt zich op de godsdienstige vorming van kinderen vanaf vier in school, kerk en gezin door middel van uitgave van materialen en het ge ven van cursussen en workshops. Tijdens de workshop zullen de aanwezigen met verschillende ma terialen, waaronder ook kinderbij bels, kennis kunnen maken en zo ideeën opdoen voor thuis. De ochtend is een initiatief van de interkerkelijke kring over ge loofsopvoeding en staat ook open voor mensen die alleen deze och tend willen meemaken. Kinderop vang is aanwezig in de crecher- uimte vanaf 9.15 uur. De entree is 2,50 per persoon (kinderop vang is gratis). Aanmelden bij Tineke van der Eijk, tel. 17238 of Marloes van Eldik tel. 12391. WADDINXVEEN - Gelet op zijn grote verdiensten voor het gemeentelijk en regionaal bestuur is oud-CDA-wethouder Paul van Schie (60) benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. De versierselen, behorend bij deze koninklijke onderschei ding, kreeg de christen-democraat, die tot in mei volgend jaar gemeenteraadslid blijft, vorige week donderdagmiddag aan het begin van een bijzondere gemeenteraadsvergadering opgespeld door burgemeester C.M. van der Linden. In de raadzaal meld den zich vervolgens 11 sprekers en bezochten 500 mensen de aansluitende receptie. Paul van Schie ontving de konink lijke onderscheiding ter gelegen heid van het feit dat hij per 1 mei 1993 is af getreden als wethouder van Waddinxveen, welke functie hij ruim 18,5 jaar heeft bekleed. Bovendien was hij op zaterdag 29 mei 25 jaar lid de gemeenteraad van Waddinxveen. Eerst voor de KVP en later voor het CDA. Gedurende het laatste jaar van deze raadsperiode (1990-1994) blijft Paul van Schie, die is opge volgd door CDA-fractievoorzitter Jan Hielema, als gewoon raadslid zitting houden in de gemeente raad. Bovendien blijft hij in functie als Waddinxveens afgevaardigde van het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland, waarvan hij vice-voorztter is. Dat geldt ook voor zijn functie als commissaris van de NV Water- maatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) in Gouda. Sinds jonge leeftijd heeft de aan de C. Huijgenslaan wonende Paul van Schie belangstelling voor de politiek en-het openbaar bestuur. Deze interesse blijkt bijvoorbeeld uit zijn toenmalig lidmaatschap van de jeugdgemeenteraad van Gouda. Hij zat in deze jeugdge meenteraad namens de toenmali ge Jongeren-KVP. Op 29 mei 1968 is hij geïstalleerd als lid van de raad van de ge meente Waddinxveen. In de eerst volgende raadsperiode 30 april. Gedacht wordt in ieder geval aan een gezamenlijke start van de Oranjefestiviteiten op het Raadhuisplein. In het Gouwedorp was tot diep in de jaren tachtig een Oranjevereni ging actief. Deze vereniging vloei de voort uit enkele buurtvereni gingen, die vooral na de Tweede Wereldoorlog Koninginnedag (eerst op 31 augustus en vervol gens op 30 april) vierden. Daarin kwam aan het begin van de jaren negentig de klad. Jaarlijks zijn er op dit moment enkele algemene activiteiten op de verjaardag van koningin Bea trix (autopuzzelrit, kindermarkt, klaverjassen) en worden er voor namelijk in de woonwijken grootts opgezette Oranjefestiviteiten voor de schooljeugd op touw gezet met financiële steun van de gemeente, het bedrijfsleven, de middenstand en de buurtbewoners. Alleen het Weekblad voor Waddinxveen pu bliceert jaarlijks op aandachttrek- WADDINXVEEN - De dans school Waddinxveen aan de Sta- ringlaan in Waddinxveen heeft op vier vrijdag- en zaterdagavonden afdansavonden gehouden. Het afdansen, een leuke en span nende afsluiting van een danssei- zoen, was ook dit jaar weer een feest. Er waren veel deelnemers, maar ook veel toeschouwers. Hele families van de afdansers waren soms meegekomen om de dansers aan te moedigen. Ze droe gen bij aan een geanimeerde avond. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 mei dansten de paren af en op vrijdag 21 en zarerdag 22 mei de jeugd. Anders dan bij het wedstrijddan- sen worden bij het afdansen de deelnemers niet als paren, maar als persoon afzonderlijk beoor deeld. De juryleden, op de parenavonden Wim van Twist en op de jeugd- avonden David en Jacqueline Si mon, beoordeelden de deelnemers op houding, uitvoering van de fi guren en het in de maat dansen. Zag alles er perfect uit, dan kon men een extra vermelding, een ster, krijgen. Dat de kwaliteit van het dansen goed was, kwam tot uiting in het grote aantal mensen die een ster hadden weten te be halen. Aan het eind van elke afdansa- vond was er direct de uitreiking van de Swinging World Certifica ten en konden de paren nog wat napraten, vooral als één van twee hogere cijfers had weten te beha len. De tijd dat men moest wachten op de certificaten werd gevuld door de eigenaar Ruud van der Helm van de dansschool Wad dinxveen, die met zijn dochter Cindy een demonstratie rolstoel- dansen gaf. Beiden zijn kortgeleden geslaagd voor het Certificaat Rolstoeldans Instructeur van de Stichting Rol- stoeldansen Nederland. Zij lieten zien dat er met twee rolstoelge bruikers, de Duovorm, maar ook met een staande partner en een rolstoelgebruiker, de Combivorm, zeer goed te dansen is. Vooral van de Engelse Wals wa ren de toeschouwers onder de in druk. Ruud van der Helm hoopt overigens dat het rolstoeldansen in Waddinxveen van de grond kan komen. Na de uitreiking konden de dans- lustigen nog even met de voetjes van de vloer, maar nu zonder het wakende oog van een jury en dus ontspannen. Het waren voor de dansschool Waddinxveen zeer ge slaagde avonden. Na nog een paar korte cursussen en vrijdansavonden, rest dit sei zoen nog het eindbal op zaterdag avond 26 juni. Een werkstuk van Gerdie Blaawbroek. (Foto Gerdie Blaaub- roek). op zondag 23 mei een partij pallets, ter waarde van ongeveer 750,-, ontvreemd. Later in de week, in de nacht van woensdag 26 mei, stuitte de sur veillance op twee opengebroken ramen van een kantoorpand de Coenecoop. Nabij de ramen ble ken computers klaar gezet voor diefstal. Kort na ontdekking kwam van het bewuste pand een inbraakalarm binnen zodat vermoed werd dat de inbrekers zich nog in het pand zouden bevinden. Met assistentie van de politie Gouda werd het pand doorzocht maar er werd nie mand meer aangetroffen. Op maandag 24 mei is vanaf de carpoolplaats aan de Henegouwer- weg (richting Goudse Poort) een Opel Omega personenauto ont vreemd. De auto werd diezelfde dag ’gestript’ teruggevonden in Leiderdorp. Diverse onderdelen en accessoires bleken van het voertuig gedemonteerd en ont vreemd. In de nacht van dinsdag 25 mei is ingebroken in een op de Van Spe- ijkstraat geparkeerde vrachtauto. De dader kreeg toegang tot het voertuig door vernieling van een portierruitje. Uit de cabine van de vrachtwagen werd een tv en een koelbox meegenomen. Op De Akker werden in de nacht van woensdag 26 mei een radio- cassetterecorder en een veertigtal pennen uit een personenauto ont vreemd. Ook hier werd een por tierraampje ingeslagen. Later in de week vonden weder om inbraken in personenauto’s plaats. Op de parkeerplaats achter het winkelcentrum Zuidplas, de Vondellaan en de Groenezoom sloegen de dieven hun slag. Er werd onder andere radioappa ratuur buit gemaakt alsmede een zonnebril en een zwart leren jack. In vrijwel alle gevallen werd een ruitje van de auto vernield. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werden volgens de politie weer diverse fietsen gestolen. Een enkele tweewieler werd terugge vonden. Vanaf het NS-station Waddinx veen verdween een rood-bruine herenfiets van een onbekend merk, vanaf het Noordeinde een zwart-witte herenfiets van een on bekend merk, vanaf het NS-sta tion Waddinxveen een witte Ra leigh mountainbike type Discove ry met blauw-grijs-zwarte stic kers, vanaf de Groensvoorde een bruine Union damesfiets, vanaf het NS-station Waddinxveen- Noord een zwarte Union dames fiets, vanaf het NS-station Wad dinxveen een witte Limburgia opoefiets, vanaf de Peter Zuidlaan een paarse Raleigh mountainbike en een wit-blauwe Mondia moun tainbike, vanaf het NS-station Waddinxveen een grijze Gazelle herenfiets, vanaf het NS-station Waddinxveen een violetkleurige Giant Cadex 3 mountainbike en vanaf de Staringlaan twee rood gele Batavus Buster ATB’s. Aangetroffen werden op het Noordeinde een zwarte herenfiets van onbekend merk en bij de Pep pelhorst een groene Pon dames fiets.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19