r Drama rond grotere garage 'Artisjok' voor Paul van Schie Milieu estafettestok Voorstel voor voor Be Fair windturbine voetbal Waddinxveen l Kwaliteitscertificaat Van Tilburg verlengd GROENSVOORDE Waddinxveen Nieuwsblad Onafhankelijk Bij hoekhuis Margrietstraat Uitreiking in gemeentehuis Zevenhuizen voor zeilers Gert Huizer nieuwe commandant vrijwillige brandweer Waddinxveen- tennis wint boulestrijd Zaterdag braderie Dorpstraat Waddinxveen 2. 2 --- huisTan-huis in ■ftPBNA Vereniging ‘De Windmolen' praat met gemeente AWjQ, Vakwerk in hangen en leggen. ’’Reeuwijk en Omstreken” de verzekering voor uw opstallen, inboedel PAK DEZE KANS Opleidingen Bremmer Caractere - Kouros o o o co o o CD w o co o co WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE r'JtaUlDPLAS Azzaro - Coolwater - v. Gils WS’ HARWA i WONING ONDERLINGE BRANDVERZEKERING DROGISTERIJ/PARFUMERIE (D X cn En dat tegen de laagste premie! en een snelle schadebetaling, dat in onze garantie! Een verzekering zonder winstoogmerk! I SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht 085 - 57 59 11 O axV Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Verzekert tegen brand; inbraak; diefstal; storm- en waterschade. Prestatie Kandidaatstelling 1 Waddinxveens oud-wethouder Paul van Schie, pas benoemd tot Ridder in de orde van Oranje- WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 2 juni) heeft mi- oud-papierinzamelaars van de christelijke voetbalvereniging Be i [STOFFEERDER] ter drs. J.H. Boone (midden) en Moordrechts burgemeester drs. A.F. Bonthuis. (Foto: Intercolor De Rooy). Voor informatie: secretaris-administrateur Pr. Margrietstraat 3 te Waarder, telefoon: 03487-1633. Postbus 9053, 6800 GS Arnhem Koninklijke PBNA b v is erkend door de Minister var, Onderwijs en Weten schappen op grond van de Wet op de Erkende Onderwijsinstellingen c o SCHOENEN Kerkweg-Oost 177 - Waddinxween Telefoon: 01828-12012 Al 80 jaar verzorgt PBNA opleidingen. Onder meer op het gebied van techniek, economie en informatica. Schriftelijk en mondeling. Met bevoegde docenten en eigentijds lesmateriaal. fl 19,95 tl 39,95 fl 47,= fl 24,95 fl 27,50 48e Jaargang No. 02339 eekblad voor addinxveen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Woensdag 2 juni 1993 I ZUIDPLASLAAN 192-WADDINXVEEN J BEROEPSOPLEIDINGEN IN TECHNIEK. ECONOMIE EN INFORMATICA Hoewel de gemeenteraad voor dat soort zaken over een nestor be schikt (VVD-raadslid Jaap van den Berg) ging hem die eer voor bij, omdat zonder enig voorover leg daarover wethouder Karei van Soest (VVD) het geschenk uit reikte. Doe-het-zelfmaterialen Keukens - Kasten Wand- en vloertegels Tuinhout - Sierbestrating v 01828-12596 Noordemde 76a Waddinxveen I Nassau, tijdens zijn receptie in de Waddinxveense raadzaal in gesprek met Gouda’s burgemees- - vanaf fh 45,-‘ per dag excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen ^01828-21800 het college van B. en W. niet in redelijkheid had kunnen besluiten tot verlening van de omstreden bouwvergunning. Volgens B. en W. waren er geen redenen om de gevraagde bouw vergunning te weigeren. Er is vrij stelling verleend voor het bebou wen van een stuk ‘tuin1 en de re delijke eisen van welstand zijn geen geweld aan gedaan. De ver gunning voldoet dan ook aan alle gestelde voorwaarden. Het horen van omwonenden was niet nodig, gelet op het feit dat de gegeven ‘lichte1 vrijstelling geheel in overeenstemming was met de bestemmingsplanvoorschriften. De erfdienstbaarheid zou daarbij geen probleem vormen. Tot eenzelfde oordeel kwam de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften. Bepaald is na melijk dat - in overeenstemming met de voorschriften - het be bouwd grondoppervlak voor een garage of eene bergplaats per een- gezinshuis 40 vierkante meter mag zijn. De hoogte van deze bouwsels is beperkt tot ten hoog ste drie meter. En daarvan wordt niet afgeweken. De versmalling van de achter- doorgang komt ook nog eens over een met de geldende bestem mingsplanvoorschriften. De be zwaren van de omwonenden heb ben dan ook eerder een privaat rechtelijk karakter dan dat ze be trekking hebben op het bestem mingsplan, waarvoor B. en W. met eeen gerust hart vrijkstelling hebben verleend. Het college geeft overigens wel toe dat enige informatieversterk- king beter was geweest, want dan was er waarschijnlijk geen geschil gerezen. Maar zulke informatie verstrekking is nu eeenmaal niet wettelijk vereist, aldus het ge meentebestuur dat nu op verzoek van de Prins Bernhardlaan-bewo- ners op de vingers is getikt door de rechter. Na de bijzondere raadsvergade ring was er tot in het begin van de donderdagavond nog een receptie, die door 500 mensen uit Wad- dibnxveen en wijde omgeving moet zijn bezocht. Winkelcentrum Met ruime parkeergelegenheid Mooie materialen behoren ook mooi gehangen of gelegd te worden. Daarom WS’. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOM FORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828-16119 lieuwethouder Karei van Soest (VVD) in de trouwzaal van het gemeentehuis de eerste ‘milieu-estafettestok4 uitgereikt aan de WADDINXVEEN - De coöperatieve vereniging tot collectief bezit van windmolens ‘De WindvogeP zou in Waddinxveen een Lagerwey-windturbine willen neerzetten. Over een lokatie voor deze windmolen voert de vereniging dezer dagen overleg met WADDINXVEEN - Pinkster maandag hield de jeu de boules- vereniging Waddinxveen weer het jaarlijkse sportparktournooi. Deel nemers waren ditmaal tennisvere niging Waddinxveen, korfbalvere niging Korbis, badmintonvereni ging Aeolus en de schuttersvere niging Waddinxveen. Leden van deze verenigingen wer den gekoppeld aan leden van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen. Evenals voorgaande jaren was het een gezellige happening, waar redelijk fanatiek werd ge streden. De tennisvereniging Waddinxveen behaalde de eerste plaats in het verenigingsklassement. Tweede werd Korbis, derde de schutters vereniging en vierde Aeolus. In het individuele klassement was de eerste plaats voor Joska Ho- gendam en Rob van Dijken. Tweede werden de heer Wesseloo en Dino Giancaspero, de derde plaats was voor Matine Belt en Toos Tabben. In totaal namen 24 teams deel aan de wedstrijden. Fair (Warnaarplantsoen). Na de uitreiking van de milieu-es tafettestok gaf voorzitter R.W. van den Brink van Be Fair-voetbal een reactie. Voordat de hapjes en de drankjes kwamen werd de vi deofilm ‘Oud-papierinzameling in de praktijk4 vertoond. De voortaan jaarlijks toe te ken nen milieu-estafettestok is kortge leden door het college van Burge meester en Wethouders ingesteld. WADDINXVEEN - Met een zeer feestelijke receptie is vorige week donderdagmiddag CDA-ge- meenteraadslid Paul van Schie of ficieel uitgeluid als wethouder, een functie die hij zo’n 18 jaar heeft bekleed. Bovendien stond hij er bij stil 25 jaar raadslid te zijn. In de raadzaal van het gemeente huis werd eerst een bijzondere raadsvergadering gehouden, waar door een uiterst krampachtig uit- nodigingsbeleid 60 tot 70 lege stoelen stonden. Het uitnodigings- beleid was zelfs zo eigenaardig dat de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen er geen één had gekregen. Tijdens de bijzondere raadsverga dering, die men volgens een ge- Onder de aanwezigen bevonden zich ook veel oud-collega’s van Paul van Schie, zodat de bijzon dere raadsvergadering en de re ceptie uitdraaide op een reünie. WADDINXVEEN - Bij een hoekhuis aan de Prinses Margriet straat in de Oranjewijk is een klein drama rond de uitbreiding van een garage ontstaan. Hoewel B. en W. een bouwvergunning hadden verleend, gemeente-ambtenaren gecontroleerd hebben bij het heien en gemeenteraadsleden niet willen ingrijpen heeft de Rotterdamsee kort geding-rechter onverwacht bepaald dat de uitbreiding niet mag worden gerealiseerd op de gedachte ma nier. Dit met het oog op de erfdienstbaarheid achter de wonin gen aan de Prins Bernhardlaan. Woningeigenaar G.F. van der Poel is door deze gang van zaken gedupeerd, omdat de garage klei ner moet worden en de fundering smaller moet worden, terwijl er al is geheid en er beton is gestort. Hij denkt op het ogenblik na in hoeverre het gemeentebestuur aansprakelijk gesteld kan worden voor de gemaakte kosten en hoe het met de aansprakelijkheid van de aannemer zit. Tegen een geheel nieuwe en gro tere garage annex berging naast de woning Prinses Margrietstraat 2 hebben bezwaar aangetekend de Prins Bernhardlaanbewoners D.C. van Doorn, J. Oudijk, A.G. Kam pen en E.H. Allaart. Ze vonden het onjuist dat B. en W. daarvoor een bouwvergunning hadden verleend en dienden een ontvankelijk gebleken bezwaar schrift in bij de gemeentelijke raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften. De raadsleden oordeelden echter onder voorzitterschap van raadslid G. van den Berg (CDA) dat B. en W. de bouwvergunning terecht hadden afgegeven. Vorige week bleek de kort geding-rechter daar echter geheel anders over te den ken, in tegenstelling tot de ge meenteraad en B. en W. De omwonenden tekenden be zwaar aan tegen het feit dat door de grotere garage de brandgang achter de huizen aan de Prins Bernhardlaan zou worden ver smald. En dat vonden ze in strijd met de verplichting tot het verle nen van overpad, zoals notarieel voor alle betrokkenen is vastge legd. Voor de poort is achter de huizen een strook zo)n twee meter be schikbaar. Hiervan wordt zo’n 50 centimeter afgesnoept als er een garage van 2,5 meter breed wordt neergezet. Op die manier kunnen de omwonenden niet langer aan hun verplichting tot het verlenen van overpad voldoen. De Prins Bernhardlaan-bewoners vinden dat de Prinses Margriet- laan-bewoner misbruik maakt van de royale breedte van het over pad. Hierbij wordt gemakshalve de doorgang voor de brandweer over het hoofd gezien, nog afge zien van het bezwaar dat een poortdoorgang van minder dan twee meter niet toelaatbaar wordt gevonden. Om die reden vinden de omwo nenden het niet billijk dat aan de garagebouwer 50 centimeter ten koste van de achterdoorgang werd toegestaan. Daarbij komt dat des tijds voor het inmiddels afgebro ken houten bouwsel van twee me ter breed een vergunning werd verleend voor het stallen van een elektrische rolstoel van de vorige bewoonster. De omwonenden achten het on juist dat hun achterbuurman een grotere garage zou mogen neer zetten die een halve meter breder is dan de houten garage die er stond. Een berging is naar hun mening niet nodig, omdat die al in de tuin over de volle breedte aanwezig is, zodat er voldoende opslagruimte beschikbaar is. Op de zitting van de raadscom missie voor de bezwaar- en be roepschriften voegden de protes terende omwonenden hier nog aan toe dat aanvankelijk slechts mel ding was gemaakt van de plannen tot ‘verstening4 van de voormali ge, 2.10 meter brede, houten ber ging. Later zou hen pas zijn gebleken dat er sprake was van het voorne men tot oprichting van een grote re garage, tengevolge waarvan het pad achter de huizen aan de Prins Bernhardlaan te smal zou worden. Een 50 centimeter kleiner pad blijft men onaanvaardbaar vinden. In ieders koopovereenkomst is be paald dat van beide kanten één meter aan het overpad wordt bij gedragen. Het aandeel van de ga ragebouwer daarin wordt terugge bracht tot een halve meter en dat vinden zijn buren onredelijk. Dat de bouwgrens van de garage aan de voorzijde met één meter wordt overschreden nemen de Prins Bernhardlaan-bewoners voor lief. Daar maken ze geen enkel be zwaar tegen. Vreemd vinden de omwonenden het dat het gemeentebestuur bij het verlenen van de bouwvergun ning niet hebben geattendeerd op de (mog'elijke) civielrechtelijke gevolgen als van de bouwvergun ning gebruik gemaakt zou gaan worden. Ze konden dan ook geen anderte conclusie trekken dan dat Hoofdredacteur: BJ. Woudenberg. Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 plek zijn restaurants en een hotel gesitueerd. Van de windturbine die ‘De WindvogeP in Waddinxveen op het oog heeft zijn er al meeer dan 150 neergezet bij agrarische- en industriële bedrijven in binnen- en buitenland. Er is bij de verbe terde versie inmiddels sprake van een veel hogere windenergie-op- brengst. In een gemiddelde situa tie kunnen van zo’n windturbine 50 huishoudens energie betrek ken. De in het buitengebied van Wad dinxveen neer te zetten windtur bine zou stroom kunnen leveren aan bedrijven en huishoudens. Verwacht wordt dat de investe ring van een windturbine voor ‘De WindvogeP neerkomt op ongeveer 260.000 gulden. Hiervan zal waarschijnlijk éénderde gesubsidi eerd kunnen worden door het rijk. De windenergie zal door ‘De WindvogeP via het energiebedrijf Midden-Holland te Gouda aan de man gebracht moeten worden. De beoogde windturbine krijgt een ashoogte van 30 meter. De opper- vlakkte die in gebruik wordt ge nomen meet niet meer dan 50 vierkante meter. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Er komen volgens de vereniging een aantal Waddinxveense loka- ties voor een windturbine in aan merking. Eén van de belangrijkste overwegingen voor de juiste loka tie is namelijk het windaanbod ter plaatse. Enkele Waddinxveense windloka- ties zijn te vinden bij de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de He- negouwerweg, bij het bedrijven park Coenecoop 2 aan de Zuide lijke Dwarsweg, bij het bedrijven park Doelwijk aan de Bredeweg, bij de Coenecoopbrug over de Gouwe en in de polder Achterof bij het Noordeinde. ‘De WindvogeP zou het liefst een windturbine neerzetten in de pol der Achterof bij het Noordeinde. Het Waddinxveense windaanbod (windklasse 6A gemiddelde windsnelheid over het jaar van 6 tot 6,5 meter per seconde) is daar het grootst. De andere lokaties hebben een lager aanbod (wind klasse 5b gemiddelde windsnel heid over het jaar van 5,5 tot 6 meter per seconde). Het gemeentebestuur is op ver zoek van ‘De WindvogeP ook gaan uitkijken naar een geschikte lokatie voor het neerzetten van een windturbine. Vooralsnog denkt men de meest hiervoor in aanmerking komende lokaties langs de Zuidelijke Dwarsweg en de Bredeweg te zullen vinden. De coöperatieve vereniging ‘De WindvogeP, waarvan Waddinxve- ner ir. Bert Postma (Kievitdreef) bestuurslid is, zal de bevolking van Waddinxveen komende zater dag met de in Waddinxveen te re aliseren ideeën voor windenergie confronteren. Dat gebeurt op de braderie in de Dorpstraat, waar men zich ook kan aanmelden als lid van de ver eniging, die wordt voorgezeten door Reeuwijker ir. Dick van Elk. De vereniging telt nu zo’n hon derd leden en is vooral actief in dit deel van Midden-Holland. Kortgeleden is het de coöperatie ve vereniging gelukt de gemeente raad van Bodegraven achter de plannen te krijgen voor een wind turbine, die zal worden neergezet op een lokatie langs de Goudse- weg bij rijksweg A 12. Bij die ZEVENHUIZEN - De water sportvereniging Zevenhuizen or ganiseert ook dit jaar de traditio nele 18 uurs-zeilrace op de Rotte- meren. Zaterdagavond 26 juni zal om 19.00 uur voor deze ‘Nacht van Zevenhuizen4 het startschot worden gelost en op zondagmid dag om 13.00 uur zullen de deel nemers feestelijk worden binnen gehaald. Na de start zal er eerst naar Oud Verlaat worden gezeild, waarna er zoveel mogelijk rondjes zullen worden gevaren op de Rotteme- ren. Drs. J.H. Enters overhandigde in vervolg daarop vorige week don derdagmiddag 27 mei het certifi caat, dat geldig is voor de periode april 1993 - april 1995 aan ad- junct-directeur Ilse Duits. Drukkerij Van Tilburg BV telt 14 medewerkers en vervaardigt bro chures, folders, promotiemateriaal en handelsdrukwerk in 4-kleuren- druk. WADDINXVEEN - Drukkerij Van Tilburg BV op het bedrijven park Coenecoop heeft ten tweede male bewezen te voldoen aan de integrale bedrijfskwaliteit van het IBK 2000-normenstelsel, waarin opgenomen de NEN-ISO 9002. De eerste keer werd het certifi caat uitgereikt tijdens de officiële opening van de nieuwbouw van het Goudse bedrijf op het Wad dinxveense bedrijvenpark. meentelijke publikatie alleen op uitnodiging kon bezoeken werd Paul van Schie, zijn vrouw, zijn drie kinderen en de overige aanwezigen - onder wie oud-bur- gemeester mr. A.G. Smallenbroek - geconfronteerd met 11 sprekers. Zij staken gevarieerde toespraken af over Paul van Schie en belicht ten zo alle werkkanten en karak tereigenschappen van hem. Namens het gemeentebestuur kreeg de oud-wethouder een kunstwerk aangeboden in de vorm van een artisjok (hard van buiten, zachte kern). Het werkstuk van de Goudse kunstenaar Witte van Leeuwen was geëxposeerd ge weest in de parkachtige tuin van Tineke en Hans Pruijmboom aan de Brugweg. Drs. J.H. Enters (links op de foto) overhandigt het certificaat aan Ilse Duits, adjunct-directeur van drukkerij Van Tilburg BV op het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Van Tilbirg BV). Het college beschikt hiermee over een instrument om waardevolle milieu-initiatieven in het Gouwe- dorp te stimuleren. De mensen die zich voor het milieu hebben ingezet worden hiermee in het zonnetje gezet. De milieu-estafettestok is een soort wisselbeker. Be Fair, de kandidaat van 1992, mag de esta fettestok een jaar houden, waarna hij wordt doorgegeven aan degene die de milieuprestatie in 1993 heeft geleverd. Zo ontstaat een estafette van milieuprestaties. De achterliggende gedachte van de milieu-estafettestok is nadruk kelijk niet die van een ‘prijs voor de beste4, maar die van waarde ring voor een opmerkelijke presta tie. In Waddinxveen zijn er 46 instel lingen (scholen en clubs) actief met de oud-papierinzameling. In 1992 is er door deze instellingen bijna 900.000 kilo oud papier in gezameld. Een milieuprestatie van formaat die - iedere week weer - door vele vrijwilligers wordt geleverd. De milieu-estafettestok 1992 is toegekend aan de zes vrijwilligers die voor de voetbalvereniging Be Fair wekelijks oud. papier opha len. Dit zijn met name B. Nap, L. Peters, G. de Leeuw, J. Breedijk, B. Kopperaal en A. Zalm. Vorig jaar hebben deze vrijwilli gers tezamen maar liefst 173.525 kilo oud papier opgehaald. De ge meente Waddinxveen spreekt met de toekenning van de milieu-esta fettestok haar waardering uit voor de inspanningen van deze Wad dinxveense burgers. Elke niet-commerciële instelling of persoon die zich op opmerkelij ke wijze inzet voor een beter mi lieu in Waddinxveen kan in aan merking komen voor de jaarlijkse Milieu-Estafettestok. Voor het jaar 1993 is de gemeen te weer op zoek naar kandidaten. Iedere burger van Waddinxveen kan een kandidaat bij de gemeen te aanmelden. Dit kan door een briefje te schrijven naar het colle ge van Burgemeester en Wethou ders, waarin men de naam van een potentiële kandidaat en zijn milieu-prestatie vermeldt. WADDINXVEEN - Zaterdag van 10.00 - 17.00 uur wordt in de Dorpstraat in Waddinxveen weer de jaarlijkse braderie gehouden. Dat is telkens een geslaagd initia tief van de winkeliersvereniging van het ‘oude dorp4. In de Dorpstraat, Kerkstraat en de Kerkweg-West zullen meer dan 100 kramen worden bemand door winkeliers, verenigingen en zakenmensen van buiten. Het be looft zoals altijd weer een gezelli ge dag in de Dorpstraat te wor den. Er is een lange zaterdag veel te doen in de Dorpstraat. Er zijn Amerikaanse steltlopers, die als clown verkleed zijn, drie levende poppenkastvoorstellingen van Toi- Toi, kindervoorstellingen van Don Charelli, diverse standwerkers, onder wie de kampioen van Ne derland, een superglijbaan van 15 meter hoogte, schapenscheerders, muzikale streetparade, een lucht kussen (Moon-walk), een draaimo len, een 4-wiel jeep-race-show voor kinderen en een karaokeshow door Rotaract Waddinxveen. Tijdens de gezellige braderie in de Dorpstraat kan er ook van alles gegeten en gedronken worden. In totaal drie terrassen zijn er bij het eethuis ‘Het Ouwe Dorp4 aan de Dorpstraat en bij café Sport aan de Kerkstraat. In het gebouw van het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter wordt de gehele dag een expo sitie door cursisten gehouden. 2 Vaderdagkado's voor de prijs van X HOE?: Bij de prijs van één van onderstaande artike len vóór 13 juni ontvangt u van uw mooiste foto een vergroting van 20x25 cm GRATIS (Winkelwaarde fl 7,95 geen verrekening). Boston aftershave Caractere aftershave Azzaro aftershave Street life aftershavebalm Van Gils deodorant stick WADDINXVEEN - De nieuwe commandant van de vrijwillige brandweer in Waddinxveen wordt Gert Huizer, brood- en banket bakker met zaken in Waddinx veen (Zuidkade en Groensvoorde) en Gouda. Hij volgt in die functie de in ja nuari 1994 wegens functioneel leeftijdsontslag afscheid nemende commandant Piet Baan van de Zuidkade op. Burgemeester C.M. van der Linden heeft tot plaats vervangend commandant aange wezen Jan Mulder, eigenaar van de herenmodezaak in het winkel centrum ‘de Passage4. Beide brandweerlieden hebben een lange staat van dienst en veel ervaring opgebouwd. Gert Huizer is 47 jaar en is al een kleine der tig jaar verbonden aan het Wad dinxveense korps. Met Jan Mul der kent hij het klappen van de zweep. De nieuwe benoemingen zullen binnenkort openbaar worden ge maakt. Eerst zijn en worden de vrijwillige brandweerlieden, het college van Burgemeester en Wet houders en de gemeenteraadsle den van de bemanning van de nieuwe lokale brandweertop op de hoogte gesteld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1