Minder titels Be Fair-teams 48 ste Sportweek De Sperwer Gouwe loop Uitslag loterij A-diploma zwemmen in Gouwebad Zelfvertrouwen terug bij Heren 2 Schuimend Geweld AVO zoekt collectanten Geen lessen van TOOS WADDINXVEEN - Tot en met vrijdag 4 juni worden er door de gymnastiekvereniging TOOS geen gymnastiek-, aerobic- en jazzlessen gegeven. TOOS houdt in het algemeen de vakanties aan van de Waddinxveense basisscho len. In de week van maandag 7 ju ni vangen alle lessen bij TOÓS weer aan. Demonstratie toppers bij TZM in Swanla Revanche van Maarten Verbree op NK Bondsinsignes Cor Stolker en Jan de Heer Avondvier daagse in Zevenhuizen Ruud Kleist wint bokaal ’Ruud Fransen’ Waddinxveners delen in dam kampioenschap Be Fair B-l opnieuw bekerkampioen L. Pouwer wint hengelwedstrijd 48e Sportweek Sjoeltitel voor Jan Kersbergen Jan Kersbergen sjoelkampioen Schaakmeester start zomer competitie WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Heren 35+ Heren 18+ v Schoolzwemmen Fietswedstrijd Prestatieloop Bridge Pagina 23 Woensdag 2 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen Het door Satcom gesponsorde Be Faur B-l-elftal, deze keer heeft de Gouwe- Voor inlichtingen: Peter Wenne- kes, tel. 01828-13623. WADDINXVEEN - Het school- damteam (viertal) van de refor matorische scholengemeenschap De Driestar uit Gouda is in Ede kampioen van Nederland school- dammen voor het voortgezet en hoger onderwijs geworden. In de finale, waaraan door vier scholen werd deelgenomen, wer den door het Goudse team twee wedstrijden gewonnen (waaronder tegen de winnaar van 1992) en één keer gelijk gespeeld. Naast de Waddinxveners Teun van der Krol (17 jaar) en Joep de Kraker (19 jaar en oud-lid van de damclub Boskoop), maakten ook Leon Oudenes (17) en Henk Bak ker (15), beiden afkomstig uit Stolwijk en lid van de plaatselijke damvereniging, deel uit van dit succesvolle team. In 1992 eindigde De Driestar op de derde plaats en in 1990 was het voor de eerste keer Neder lands kampioen. Eindstand: 1. De Driestar (Gou da), 2. MTS (Vlissingen), 3. Cats- College (Nieuwegein), 4. Bornego College (Heerenveen). Team 1 met Jan Nederhof als captain speelt bij de heren 35+ de laatste wedstrijddag tegen Z’67, dat met 26 punten bovenaan staat in de le klasse poule. Team 1 be zet de derde plaats met 22 pun ten. Team 2 van Herman Simons doet het prima in de 3e klasse en staat met 25 punten uit 6 wedstrijdda gen bovenaan samen met Be Quick. Doch team 2 heeft dit sei zoen een keer een verliesdag ge had. Op basis daarvan kan het niet op het kampioenschap rekenen. In de tenniswereld mogen kampioenen nooit verliezen. Team 6 van Jaap Wielhouwer speelt dit seizoen in de 4e klasse, maar staat nu onderaan en zal de graderen. De overige teams lijken noch te promoveren, noch te de graderen. Team 1 stevent bij de mixed- teams af op degradatie vanuit de 2e klasse. Volgende week meer over de in totaal acht mixed teams. WADDINXVEEN - Het B-l elf tal van Be Fair-voetbal heeft op nieuw historie geschreven. Zij veroverde voor de derde maal achtereen de KNVB-beker. In een eenzijdige wedstrijd won Be Fair B-l de bekerfinale op het complex van Zwammerdam, te gen het Goudse Jodan Boys, moeiteloos met 6-2. De ruststand was reeds 4-1. De doelpunten werden gemaakt door Egon Termorshuizen (2x) en Gert Jan van Heemst.Ookmwas er een eigen goal. Aanvoerder Majid Darrazzi en Robert van Triet scoorden uit een strafschop. Het is in de Goudse voetbalregio nog niet eerder gebeurd dat een jeugdelftal 3 seizoenen achter el kaar bekerkampioen werd. Een kroon op het werk van de vertrekkende trainer coach Cor van Triet. Hij is jaren actief en vooral de laatste jaren zeer suc cesvol. Cor van Triet bracht de B- jeugd van de Goudse hoofdgroep naar de landelijke betaalde jeuga- competitie. Volgend seizoen doen de jongelui een stapje terug, maar voetballen nog altijd in de 3e divi sie van die landelijke jeugdcom- petitie. Cor van Triet was betrokken bij de drie bekersuccessen. Hoewel het in de bedoeling lag dat hij de A-jeugd bij Be Fair zou gaan trai nen heeft hij moeten besluiten om persoonlijke redenen te stoppen met training en coaching. Ook leider Joop Starreveld stopt bij de B-jeugd. Wat Joop gaat doen volgend seizoen binnen de Be Fair-jeugd is nog onduidelijk. Hij werd in de afscheidsspeech van Cor van Triet, in bar-petit restaurant De Point, na de wed strijd ‘de beste leider aller tijden' genoemd. WADDINXVEEN - In de week voor Pinksteren werden er door Be Fair-tennis in Waddinxveen geen wedstrijden in de competi tie gespeeld. Zes wedstrijddagen zijn intussen voorbij. De zeven de en tevens laatste wedstrijddagen in de voorjaarscompetitie worden deze en volgende week gespeeld. Overigens zijn er bij Be Fair dit seizoen minder promoties en meer degradaties te melden dan vorig seizoen. Bij de dames is team 1 dit seizoen al vele malen beschreven. Het heeft nog nooit verloren en staat nu bovenaan in de hoofdklasse met 31 punten uit 6 wedstrijden. Op de tweede plaats staat met 29 punten het team Sluipers 1. Dins dag speelde Be Fair tegen Slui pers 1. Dit was een spannend duel, waar van we de uitslag volgende week kunnen melden. Vooralsnog wordt ervan uitgegaan dat Be Fair 1 kampioen wordt. De bekende speelsters zijn de captain Truus Boere alsmede Elly van Tol, Nel Vermeulen, Wil Boom en Mar griet v. Rijswijk. Ook team 10 met captain Ria Bakker maakte een goede kans op het kampioenschap in de 5e klas se. Na 6 wedstrijddagen staat dit team als eerste geplaatst met 25 punten. Dinsdag werd gespeeld tegen Be Quick G6 dat tot dan 12 punten had vergaard. In dit team spelen tevens Truus Vink, Ria Tanis, To- ke Simons en Mary Vermeulen. Team 12, met Lucy de Jager als captain, staat met 9 punten uit 6 wedstrijden niet goed in de 5e klasse. Bovenaan staat Ad Astra met 27 punten. Onderaan staat Overwaard 5 met 7 punten. Dins dag speelde team 12 tegen Over waard. Team 4 van Marjan van Peet maakt het uitstekend in de 4e klasse, maar wordt vermoedelijk geen kampioen. Bovenaan staat Binnenmaas 4 met 23 punten, ter wijl Be Fair 4 en 21 heeft. De laatste wedstrijd zal worden ge speeld tegen Westrak 2 dat 15 punten verzameld heeft. Team 6 van Corrie Revet heeft nu 20 punten en daarmede de tweede plaats in hun 4e klasse poule na Gouwe Inn dat met 24 punten de lijst aanvoert. Er moet nu nog gespeeld worden tegen Sluipers 4 dat 13 punten heeft. Team 7 van Krina Smit heeft 17 punten tot nu toe, en gaat nog spelen tegen Oudelande 4 dat ook 17 punten heeft. Bij de veteranen speelt het eerste team met Piet Baas als captain speelt 1 e klasse en staat na 6 wed strijddagen op de 3e plaats met 17 punten en gaat nog spelen te gen Oudelande 1 dat 9 punten heeft. In de categorie heren 18+ spelen drie Be Fair-teams. Team 1 van Rob Verkerk heeft na 6 dagen 19 punten. Gespeeld moet nog wor den tegen KSVV 1 dat 27 punten heeft. Zaterdag is het resultaat van deze ontmoeting te noteren.. Team 2 speelt niet lang meer in de 4e klasse. Het staat geheel on deraan en degradatie lijkt onver mijdelijk. plaats. Hiermee revancheerde hij zich duidelijk voor de mindere prestaties tijdens de plaatsings- tournooien. Mark Kranenburg en Jurjen van Pruissen begonnen matig aan hun wedstrijd, want met 5.00 en 4.95 scoorden zij op voltige duidelijk te laag. Ook de ringoefeningen waren niet optimaal, maar op sprong en brug lieten beide heren goede oefeningen zien. Vooral de ZEVENHUIZEN - Van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juni houdt het plaatselijk comité A4D voor de achtste keer de Avondvier daagse voor Zevenhuizen en om geving. Dat zijn vijf avonden, zodat de mogelijkheid bestaat om, door wat voor omstandigheden ook, één avond over te kunnen slaan. De lengte van de routes bedraagt 5 en 10 kilometer. De routes zijn rondom Zevenhui zen uitgezet. Er is een akker- bouwroute, een kassenroute, een Rotte Zuid- en een Rotte Noord- route en op de afsluitende avond wordt er door het dorp gewan deld. De voorinschrijving is zaterdag 5 juni van 10.00-14.00 uur bij de kraam op het Dorpsplein in Ze venhuizen. De kosten bedragen bij voorinschrijving 3,50. Daar na wordt 4,50 berekend voor deelname. De kosten voor de deelnemers kunnen zo laag worden gehouden vanwege de deelname van een groot aantal sponsors. Voor alle wandelaars ligt er op de laatste dag weer een prachtige medaille te wachten. De starttijden liggen steeds tussen 18.15-18.30 uur. Op de laatste avond starten alle deelnemers ge lijktijdig, zodat men gezamenlijk met alle deelnemers de intocht kan houden. Tijdens de slotavond is er weer een groot aantal taarten te win nen. Allereerst voor de meest ori gineel verklede deelnemers. Daar naast is er een kleurplaat en een kruiswoordraadsel, waar prijzen mee zijn te verdienen. Voor inlichtingen: het A4D-comi- té, tel. 01802-193 of 3549. ZEVENHUIZEN - Zaterdagmid dag 19 juni zal de tafeltennisvere niging Zevenhuizen-Moerkapelle (TZM) een demonstratie organi seren tussen twee toppers van het Nederlandse tafeltennis ter gele genheid van de opening van het herbouwde dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Om 15.45 zullen Bert van der Helm - meervoudig Nederlands kampioen en trainer bij TZM - en Danny Heister - regerend Neder lands kampioen - drie kwartier lang een wedstrijd verzorgen waarbij de vonken er vanaf zullen vliegen. Door deze wedstrijd krijgen de bezoekers gelijk een goed beeld van TZM. De tafeltennisvereni ging is dynamisch, attractief, sportief en gezellig. Wie interesse heeft in TZM (zo wel als lid en als sponsor) kan bel len met Coerd van Kasteel, tel. 01793-2742. WADDINXVEEN - Tijdens de laatst gehouden algemene leden vergadering van de Waddinxveen- se damvereniging Excelsior reikte voorzitter P. Swart het bondsin- signe van de Koninklijke Neder landse Dambond uit aan Cor Stol ker en Jan de Heer in verband met hun 40-jarig lidmaatschap. In september 1953 meldden zij zich als lid bij de plaatselijke damvereniging. In zijn toespraak tot de jubilarissen haalde de voor zitter hun sterke betrokkenheid bij de damvereniging aan. Vele jaren lang waren beide leden altijd bereid hun bijdrage te leve ren aan de vele tournooien en eve nementen, welke door Excelsior zijn georganiseerd. Er werd nooit vergeefs beroep op hen gedaan, zeker niet waar het ging om de vele wedstrijden. Hoe wel hij geen bestuursfunctie heeft bekleed, toonde Jan de Heer al tijd veel betrokkenheid. Enkele malen maakte hij deel uit van de jubileumcommissie. Cor Stolker maakte 6 jaar lang deel uit van het bestuur en was daarbij tevens rondspelleider. Sinds 11 jaren treedt hij als dam- arbiter op bij de wedstrijden in de ereklasse en in de le klasse. WADDINXVEEN- Onder prach tige weersomstandigheden streden 41 deelnemers uit Waddinxveen en directe omgeving op zaterdag 22 mei om de titel ’Hengelkampi- oen van Waddinxveen’. Dit kampioenschap werd in het kader van de Waddinxveense Sportweek en onder auspiciën van het wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW georganiseerd. Er werd gevist in de Gouwe. Het concours was uitgezet aan de Zuidkade. De vangst was aan de matige kant. Met een totaalge- wicht van 35 kilo, hoofdzakelijk voorn en brasem, bleef de vangst beduidend achter bij die van voor gaande jaren. WADDINXVEEN - Onder idea le weersomstandigheden werd op het park De Woerd van de tennis vereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan het 9e WOTC-invitatietennistoumooi ge houden. Het tournooi om de Ruud Fran- sen-bokaal werd gewonnen door Ruud Kleist. Hij was zijn 35 me despelers de baas. WÓTC staat voor Waddinxveense Oldtimers Tennis Club. Dit is een commissie van de tennisvereni ging Waddinxveen, die met de ac tiviteiten van de heren veteranen tennissers is belast. Naast eigen veteranen kent Wad dinxveen ook zogenaamde ’100 gulden’-leden. Deze veteranen zijn lid van een andere tennisvere niging, doch kunnen - na intro ductie - tegen een lidmaatschap van 100,- op door de weekse da gen deel nemen aan de activitei ten van de WOTC. Dit jaarlijkse tournooi, dat meer prijzen dan deelnemers kent, was ook dit jaar weer dank zij de per fecte organisatie van wedstrijd- leideer Siem van der Molen een mix van sportieve strijd en gezel ligheid. Iedere deelnemer - 36 in totaal - streed in 4 partijen van elk 40 mi nuten steeds met een andere part ner om de Ruud Fransen-bokaal. Deze bokaal, ter nagedachtenis aan wijlen mede-oprichter Ruud Fransen van de WOTC, werd dit jaar als wisselprijs ingevoerd. Me de door zijn stuwende kracht en enthousiasme is de WOTC uitge groeid tot een bloeiende afdeling van Waddinxveen-tennis. Na 4 partijen werd de balans op gemaakt en kon ’good but nog old’ Ruud Kleist voor de eerste keer de Ruud Fransen-bokaal in ontvangst nemen. Traditiegetrouw werd het tour nooi ’s avonds door de heren deel nemers, al of niet door hun part ner vergezeld, met een feestelijk chinees-indisch diner in Waddinx veen afgesloten. WADDINXVEEN - TOOS-tur- ner Maarten Verberee heeft zich zaterdag 22 mei in Olst, waar het Nederlands kampioenschap tur nen voor heren in de B- en C-lijn werd gehouden, gerevancheerd. TOOS-gymnastiek werd in Olst door drie turners vertegenwoor digd. Jurjen van Pruissen en Mark Kranenburg kwamen uit in niveau 4B, terwijl Maarten Ver bree bij de heren van 15 en 16 jaar mee turnde (niveau 3B). De drie heren kwamen recht streeks vanuit het TOOS-kamp in Oosterbeek en waren behoorlijk vermoeid. Maarten Verbree had zich als twaalfde voor de NK ge plaatst en ondervond weinig hin der van enige vermoeidheid. Hij draaide een goede wedstrijd en eindigde met een eindtotaal van 38.30 op een keurige tiende WADDINXVEEN - Jan Kersber gen is voor de derde achtereenvol gende keer sjoelkampioen van Waddinxveen geworden. Door dit resultaat mag hij de wisselbeker behouden. De eindstand van het seizoen 1992-1993 van de sjoelvereniging Waddinxveen (clubgebouw schut- tersverenging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan) ziet er zo uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen, 2. Cees Kuipers, 3. W. Slingerland jr. 4. T. Valenkamp, 5. W. Valen- kamp, 6. Henk van Beek, 7. Dick Dros, 8. Rob Kuipers, 9. T. van Leeuwen, 10. Kees Slingerland, 11. G. Renesse, 12. B. Brouwer, 13. Dirk Jan van Drunen, 14. Pe ter van Leeuwen. Klasse B: 1. Pascal van Gils, 2. Ed den Drijver, 3. M. Renesse, 4. Bas Koppenaal, 5. Vera van Beek, 6. Adrie Faas, 7. Gerard Vos, 8. Cor van Herk, 9. H.D. Besten, 10. C. van Wijk, 11. Floor van Abshoven, 12. Frans Bouwmees ter, 13 Asha den Drijver, 14. Jan van Beek. Klasse C: 1. Erwin Pleus, 2. Frans Botger, 3. J. Blom, 4. Cor Faay, 5. Dirk Faas, 6. Cor van Gils, 7. W. Slingerland sr., 8. Hans Kui pers, 9. Cor Kersbergen, 10. Sjaan Faay. Klasse D: 1. Kees Krijgsman, 2. M.C. Taktor, 3. Jeanette Kersber gen, 4. Ronald Kersbergen, 5. Jan Olie, 6. Anton Dubbis, 7. Henry Pijpers, 8. Peter Botger, 9. Jaap van Beek. Klasse E: 1. Roswelle van Leeu wen, 2. Ronald Meijer, 3. Lies van Beek, 4. Miep Zonderland, 5. Yvanhoo Kersbergen, 6. Edwin van Abshoven. In de 5e klasse staat team 3 ook vrijwel onderaan en ontmoet nog een zware tegenstander. Volgende week verder hierover. WADDINXVEEN - Dinsdag 25 mei was er in het Gouwebad De Sniep weer diplomazwemmen voor het A-diploma. De beoorde lingscommissie bestond Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Deze keer deden er 44 kinderen mee, die allen geslaagd zijn. De namen van de geslaagde kandi- daatjes zijn: Nishada Harylallsingh, Edwin Heeren, Roy Heijmans, Christien Potuyt, Henk Monster, Nikki ten Zijthoff, Jeffrey Markus, Mau rice Angenent, Nadine Kruit, Martijn Kooijman, Ricardo Christ, Daphne Huntink, Sanne van Asselt, Kevin Scholtes, Erik Buytenhek, Hanna v.d. berg, Bart van Mervennee, Jelle Schot, Ray- mon Captein, Marco van’t Wout, Bas van Breda, Rudy de Jong, Paul van Tol, Taco Roes, Isabelle Boere, Tessa Boumans, Stefhanie Rebel, Rick v.d. Burg, Marie-José de Jong, Tamara van Kleef, Daphne van Kleef, Sabrina Meer- veld, Petra van Klaveren, Sanne van Nes, Denise Schellen, Nadine Steenis, Vania den Drijver, Tom van Berkel, Jan van der Linden, Jan de Bruyn, Christal v.d. Wai, Jolanda Osinga, Mandy de Jong en Tommy Hogerbrugge. t in Verzijl-tenue aangezien de tegenstander dezelfde shirtkleur droeg. In het midden aanvoerder Majid Darrazzi met de beker. (Foto: Be Fair - Rien Saarloos). WADDINXVEEN - Donderdaga vond 3 juni wordt door de Wad dinxveense atletiekvereniging An tilope de jaarlijkse Gouwebosloop gehouden. Het is de vijfde keer dat deze loop in beide delen van het Gouwebos wordt georgani seerd. Verschillende parcoursen zullen voor de liefhebbers van de mid denlange en korte afstand worden uitgezet. De Gouwebosloop spreekt steeds meer atleten uit omringende gemeenten aan, ter wijl ook van verder weg elk jaar meer atleten acte de presence ge ven. De afstanden die kunnen worden gelopen zijn: 2, 5, 10 en 15 kilo meter. De 2 kilometer start om 19.00 uur en heeft 3 kleine ron den. De overige afstanden vangen om 19.30 uur aan en houden res pectievelijk 2, 4 of 6 ronden van elk 2,5 kilometer in. Het in schrijfgeld bedraag 3,-. De inschrijvingen zelf vinden plaats in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan, terwijl de diverse starts bij de vijver in de oostzijde van het Gouwebos zijn gepland, waar zich eveneens de fi nish bevindt. Met een vangstgewicht van 3.070 gram werd het HSW-lid L. Pou wer kampioen. Op de tweede plaats eindigde A. Hordijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel, der de werd J. van Elswijk uit Wad dinxveen. Vierde en vijfde werden respectievelijk J. de Jong uit Gouda en A. van Leeuwen uit Waddinxveen. Bij de korpsen konden de HSW- vissers de zegereeks van de afge lopen 3 jaar niet voortzetten. Zij moesten genoegen nemen met een tweede plaats. Kampioen werd het Buitencentrum uit Alphen aan den Rijn. Dit korps hengelde 7.190 gram bij elkaar. Na afloop sprak de voorzitter van het Sportweekcomité de vissers toe en reikte het eremetaal uit. De uitreiking van de overige prij zen was in handen van de HSW- wedstrijdcommissie WADDINVEEN - Jan Kersber gen is in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan voor de derde keer kampioen ge worden van de sjoelvereniging Waddinxveen. Met een score van 1.396 punten sloot hij de competi tie 1992-1993 af. Het gemiddelde dat op deze slota vond per speler gegooid werd was 119.22. Het seizoentotaal van de sjoelver eniging bedroeg 510.765.000 pun ten. De wisselbeker is voorgoed in het bezit gekomen van Jan Kersber gen omdat hij drie jaar achtereen de eerste plaats behaalde. Van el ke klasse ontvingen de eerste drie een beker en bloemen. Voor trouwe leden, die het afgelo pen verenigingsjaar minimaal 10 van de 14 avonden geweest zijn, was er een mooi sjoelembleem. Tien keer geweest zijn wil zeggen dat een speler 100 keer gesjoeld heeft. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1396, 2. Tine Va lenkamp 1392, 3. Dick Dros 1386; klasse B: 1. Pascal van Gils 1290, 2. M. Renesse 1258, 3. Ed den Drijver; klasse C: 1. Frans Botger 1243, 2. Cor Faay 1198 en 3. Dirk Faas 1179; klasse D: 1. Jeanette Kersbergen 1058; 2. Kees Krijgsman 1053, 3. Anton Dubbis 1050; klasse E: 1. Roswel le van Leeuwen 957, 2. Ronald Meyer 950, 3. Miep Zonderland 900 punten. De eerstvolgende sjoelavond van het nieuwe seizoen is op woens dagavond 25 augustus in het club gebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Alb er- dingk Thijmlaan. WADDINXVEEN - In Waddinx veen zal tussen maandag 14 en za terdag 19 juni weer gecollecteerd worden voor AVO Integratie Ge handicapten. Voor dat doel zoekt mevrouw Heus (Ernst Casimir- laan 4) nog collectanten. AVO Integratie Gehandicapten is een landelijke organisatie waarvan koningin Beatrix beschermvrouwe is. De vereniging zet zich reeds meer dan 65 jaar in voor mensen met een handicap. Dit doet zij door middel van indi viduele financiële hulp bij de aan schaf van hulpmiddelen en het treffen van voorzieningen als wet telijke regelingen daarin niet voorzien. Ook geeft de vereniging ondersteuning aan gehandicapten die een eigen bedrijf willen begin nen. Zolang de integratie van gehandi capten problemen blijft opleveren is er veel werk voor een vereni ging als AVO. Zeker in deze tijd, waarin het sociale beleid van de overheid in de knel komt door geldgebrek, doen steeds meer ge handicapte mensen een beroep op de hulpverleningsmogelijkheden van AVO. AVO houdt de collecte onder het motto ’Gehandicapten doen net zo goed mee’. Samen voor en met de gehandicapten aan de slag, want leven met een handicap is niet gemakkelijk. Zij hebben im mers net zoveel recht op een zo compleet mogelijk leven als ieder ander. sponsors en bestuur, maar laat op tennisgebied duidelijk punten lig gen. Dit is niet de eerste pot die hij in winst had kunnen omzet ten'. Elmer Lodder blijkt geabonneerd te zijn op een 100% score. Hij viel opnieuw in, ditmaal voor Wil lem Frederiks, die acte de pres ence gaf op het nationale hockey- tournooi van Blauw Zwart in Bre da. Frank Hoeke pakte ook beide punten door zijn single eenvoudig te winnen met 6-2 6-1. De dubbel met Robert v.d. Draai, die nog herstellende is van een beenbles- sure, werd in 3 sets gewonnen. Robert zelf won eveneens zijn single. De balgoochelaar Kazan legde diverse dropshots neer die de tegenstander regelmatig naar lucht deed happen. Na de wedstrijden was nadrukke lijk weer ’het grote Heren 2 lied’ en andere successen te horen. Veel cassettebandjes werden weer verkocht voor het goede doel 'Na tionaal Fonds Sport Gehandicap ten'. brugoefening van mark, die met 7.15 werd beloond, mocht er zijn. Ook op rek turnden Jurjen (6.50) en Mark (7.00) goed. Jurjen bles seerde zijn enkel tijdens het intur nen voor het laatste toestel (vrije oefening), maar kon na behande ling toch zijn oefening laten zien. Hij kreeg voor deze oefening 7.65, precies dezelfde score als Mark. Jurjen eindigde met een to taalscore van 38.85 als twaalfde, terwijl Mark 40.35 bij elkaar turnde en op een verdienstelijke negende plaats eindigde. Volgend seizoen mogen Jurjen van Pruissen, Mark Kranenburg en Maarten Verbree nog een jaar in hetzelfde niveau meedraaien en het doel voor hen zal dan een plaats bij de eerste vijf zijn en wanneer mogelijk natuurlijk een medaille. WADDINXVEEN - Het tennis team Heren 2 Schuimend Geweld van Waddinxveen-tennis heeft duidelijk gemaakt dat kwaliteit zich niet verloochend. Werd tot nu toe pas één keer met 4-2 ge wonnen, nu werden bij TCK (Krimpen) 5 punten gepakt. Een monster-uitslag die absoluut nood zaak was daar degradatie anders wel eens een feit kon worden. Captain Marcel Verbakel: ‘Als opdracht hebben we ons gesteld handhaving in de 5e klasse. Nen- sen zeggen dan: dat is de makke lijkste weg kiezen en zelf dus snel tevreden zijn. Iets wat niet cor rect is, zeker als je kijkt naar de sterkte van deze klasse en de teams die in deze competitie mee draaien'. De captain zelf verloor opnieuw zijn single in 3 sets, wat ook het enige verliespunt betekende. De overige spelers vragen zich te recht af hoe lang dit door kan gaan. Frank Hoeke hierover: ‘Op zich doet hij als captain zijn best, on derhoudt contacten met pers, WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Etampes. Weers gesteldheid zonnig en zuidwesten wind. Afstand 441 km. In con cours 450 duiven. Gelost om 07.30 uur. Aankomst eerste duif 21.41 uur. Laatste duif 31.10 uur. Snelheid eerste duif 1406 meter per minuut. Uitslagen: R.A. van der Made 1 12 13 19 22 26 27 47 64 81 93 96; M. Verbeek 2 9 10 73; J. Ver bakel 3 34 43 44 54 56 62 63 71 75 78 79 86 99 106; D. Griffioen 4 28 32 45 70 112; F. Rip 5 59 67 100 110 113; Comb. Wibo 6 14 29 97 102; H. Vink 7 58 68 88; J. Jansen Zn. 8 42 65 74; J. Troost 1 1 38 55 85; M. Tollenaar Zn. 15 108; A.H. Kivits 16 30 50 61 76 83 84; H. Metselaar 17 18 21 31 39 51 66 77 82 104 105; D. Heeren 20 57 69 98; E. van Beek 23 41 89 90 94 109; N. Hoogerdijk 24 49 72 91; C.A. Bo de 25 48 53 60; W. Breedijk 33 36; J. Toor 35 40; C.G. Hofman 37 92 107; P. Steenland 46; M. Hofman 52; G. Tollenaar 80; A. Hofman 87 101 103; D.M. De genhardt 95; P. Verschoor 111. WADDINXVEEN - Voor de Stichting Ruiterconcours Wad dinxveen heeft notaris mr. P.L. van der Meulen op Hemelvaarts dag (donderdag 20 mei) op het terrein van Reigersburgh aan de Piasweg de trekking verricht van de jaarlijkse loterij. De uitslag van deze loterij is als volgt. De hoofdprijs, een Audio set, viel op lotnummer 2146. De verdere prijzen zijn: 1. dames handtas 1262, 2. beauty-case 859, 3. horloge 1609, 4. body-warmer 1474, 5. leeslamp 2746, 6. panora ma-camera 1202, 7. heren toilet- tas 235, 8. ceintuur (linnen met leder) 618, 9. shirt en zonnebril 805, 10. toiletartikelen 1037. WADDINXVEEN - De 48e Sportweek in Waddinxveen heeft er een drukke laatste volle week op zitten waarin diverse activi teiten hebben plaatsgevonden. Op de sportieve agenda staan nog een prestatieloop op donderdagavond 3 juni in het Gouwebos en een klaverjastournooi voor 60-plussers in het Anne Frank-cen- trum en een brudgedrive in het Zuidhonk op woesdag 9 juni. De prijsuitreiking van de sportontmoetingen op donderdag 27 mei was dit jaar in het club huis van de korfbalvereniging Korbis, waar de voorzitter van het Sortweekcomité de organiserende en deelnemende verenigingen be dankte voor hun inzet in deze al weer 9e sportontmoetingen in de Waddinxveense Sportweek. De eindstand van dit evenement is: 1. De Gouwe, 2. Korbis, 3. Flyers, 4. TOOS, 5. Dansschool Van der Lubbe, 6. Waddinxveen se Reddingsbrigade, 7. voetbalve reniging Waddinxveen. Op donderdag 27 mei waren de schoolzwemwedstrijden in het Gouwebad De Sniep. Dit jaarlijk se terugkerende evenement in de Sportweek was in handen van de zwem- en poloclub De Gouwe. Er deden dit jaar circa 350 leerlin gen van 13 basisscholen mee. De uitslagen zijn: Estafettegroep 3-4: 1. Rehobothschool 1, 2. Mgr. Bekkersschool 4, 3. Kardinaal Al- frinkschool 1, Koningin Juliana- school 2, Eben Haëzerschool 1. Estafettegroep 5-6: 1. Kardinaal Alfrinkschool 2, 2. Koningin Bea- trixschool 2, 3. Bethelschool 4, Koningin Julianaschool 4, St. Jo zefschool 2. Estafettegroep 6-7: 1. Koningin Beatrixschool 1, 2. Ko ningin Julianaschool 2, 3. Mgr. Bekkersschool 2, 4. Rehoboth school 2, 5. Eben Haëzerschool 1. De totaal eindstand is 1. Kon. Be atrixschool. 2. Kon. Julianaschool, 3. Mgr. Bekkersschool, 4. Reho bothschool, 5. Eben Haëzer school, 6. Bethelschool, 7. W. van Oranjeschool, 8. Kardinaal Al frinkschool 9. St. Paulusschool, 10. St. Jozefsschool, 11. De Sa- vornin Lohmannschool. 12. Leon v. Gelderschool, 13. Groen van Prinstererschool. Donderdag 27 mei schaatsvereniging De streek een bredebanden-wieler- wedstrijd en een ploegentijdrit voor wielrenners op en rondom het bedrijvenpark Coenecoop ge houden. Bij de bredebandenrit werd er ook gefietst voor de sportontmoe tingen. De stand hiervan is gewor den: 1. De Gouwe, 2. Flyers, 3. Dansschool Van der Lubbe. De eindstand van de bredebanden- koers is: 1. Knoop, 2. H. Monster, 3. A. van Hoven. De voorzitter van De Gouwe- streek, die de prijzen uitreikte had voor de dames van dansschool Van der Lubbe, Jolanda van Ha gen en Ilonka Rehorst, tot hun grote verbazing nog een verras sing. Ze ontvingen van hem na melijk de poedelprijs. De stand bij de ploegentijdrit is: 1. Ploeg Poot, Regters, Meijster en Markus in de tijd van 38 min. en 54 sec.; 2. Ploeg Steenland, Verkley, De Kok en Ten Brink in 40.13 min; 3. Ploeg Rehorst, Ha- zebroek, Vughts en Geurts in 40.32 min; 4. Ploeg Kloet, De Knikker, De Knikker en van Vel- zen in 41.16 min; 5. Ploeg v.d. Lans, v.d. Lans, Koster en Roden burg in 43.03 min; 6. Ploeg Ver- nooy, Gravenstein, Gravenstein en Rechters in 44.32 min.; 7. Ploeg v.d. Haven, Kaptein, v.d. Haven en Leijendijk in 44.35 min. 8. Ploeg Steenbergen, Soest, Broer en van Tiel in 49.07 min. De troostprijs was voor de heer Steenbergen van de als laatste ge ëindigde ploeg die al vroeg in de wedstrijd zijn zadel kwijt raakte. De herinneringsvaantjes kunnen de deelnemers opvragen bij de heer A. van Leeuwen, tel. 01727-14471. De uitslag van het biljarten in de Sportweek luidt als volgt: 1. Ons Genoegen, 2. Onder Ons, 3. Sportvrienden en 4. De Diamond. Donderdag 3 juni om 19.00 uur wordt de traditionele Gouwebos loop georganiseerd door de atle tiekvereniging Antilope. Wil men aan deze tocht deelnemen dan kan men zich wenden tot de wed strijdsecretaris, tel. 01828-13623. In het kader van de Waddinx veense Sportweek is een koersbal- wedstrijd gehouden in het Anne Frank-centrum tussen de Koers- balclubs I en II. Het resultaat was dat club I won met 77 punten van club II die 76 punten vergaarde. Het was een mooie sportieve en gezellige wedstrijd. Door me vrouw Van Drimmelen werden de twee door het Sportweekcomité beschikbaar gestelde bekers uitge reikt. Op maandag 24 mei is in de Sportweek de bingo voor 60-plus sers gehouden in het Anne Frank- centrum. Het was een gezellige avond waar 140 senior inwoners van Waddinxveen aan hebben deelgenomen. Op woensdag 9 juni om 14.00 uur zal het klaverjassen 60+ in het Anne Frank-centrum worden ge houden. Het Sportweekcomité Waddinxveen nodigt alle 60-plus- sers uit hieraan deel te nemen. Woensdag 9 juni om 19.30 uur zal in Het Zuidhonk de traditio nele bridgedrive worden gehou den. Het inschrijfgeld is 15,- per paar. In elke lijn van acht paren worden 3 prijzen beschikbaar ge steld. Men kan zich telefonisch aanmel den bij H. van As, tel. 01828-16648 of bij W. Moons tel. 01828-12398. In verband met de grote belangstelling en de beperk te speelruimte is spoedige aanmel ding gewenst. Er zijn ook mees- terpunten voor deze drive aange vraagd. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas gaat voor de derde maal in samenwer king met de Waddinxveense Schaakvereniging WSV de zo- merschaakcompetitie organiseren in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). Vanaf donderdag 17 juni tot en met maandag 12 augustus kan er iedere donderdagavond worden geschaakt vanaf 20.00 uur. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. De organisatie, indeling en pun- tenbeloning worden dusdanig op gezet, dat het competitie-element interessant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere malen afmelden. De start zal deze keer bijzonder zijn. WSV heeft voor de eerste avond de sterke nationael schaak meester Menno Okkes uit Utrecht gestrikt voor het geven van een wervelende schaaksimul- taan-secance. Alle schakers uit Waddinxveen en omgeving kunnen meedoen. In schrijven of informatie bij de wedstrijdleiding: Piet de Niet, Zuidplaslaan 404, tel. 01828-19528 of Hans van Wou denberg, Tollenslaan 107, tel. 01828-13423. -s, I *«5^-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23