GEMEENTE WADDINXVEEN Dozen met sla van heftruck gereden Snelkraak bij juwelier Judoprijzen Leerlingen krijgen een onderwijskaart Buurtfeest Oranjewijk op 5 juni Export- instuif Foto-album voor Kerngroep uit Peru Winkelpand Spruytenhurg TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 01820-16066 010-4362244 BOUWVERGUNNINGEN AFSLUITING HENEGOUWERWEG HINDERWET 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 VERKEERSMAA TREGELEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN VERGADERINGEN r PERSOONSREGISTRA TIES Pagina 3 Woensdag 2 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen 1 12570 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Peppelhorst, invalidenparkeerplaats Op de agenda o.a.: Passage parkeerterrein westzijde, éénrichtingsverkeer Binnengekomen bouwaanvragen Zuidplaslaan, invalidenparkeerplaatsen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Dreef/Esdoornlaan/Sniepweg, rotonde Op de agenda o.a.: Roemer Visscherstraat 16 Fietsroute E, onverplicht fietspad Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-9762. Verleende bouwvergunningen Terinzagelegging beschikking BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Noordkade 104 St. Victorstraat 15 Noordkade 106 c. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-7797. en de beide voertuigen liepen schade op. De partijen regelen de Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 9 juni 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Henegouwerweg in de gemeente Waddinxveen afgesloten voor door gaand verkeer In verband met het aanbrengen van een nieuwe uitstroomkoker ten behoeve van het uitwateringsgemaal ’’Bloemendaal” is het nood zakelijk dat een gedeelte van de Henegouwerweg (N 207), gelegen in de gemeente Waddinxveen, wordt afgesloten voor al het verkeer. De kruising Dreef/Esdoornlaan/Sniepweg wordt thans gereconstru eerd. Er wordt een rotonde aangelegd waarop de verplichte rijrich ting rechtsom is. Het verkeer op de rotonde dient voorrang te krijgen van dat vanuit de naderingswegen. De fietsers worden buitenom ge leid en dienen voorrang te verlenen aan het gemotoriseerde verkeer. Een en ander wordt met borden aangegeven. Bestaande verkeersmaa tregelen rondom de kruising worden ingetrokken. Op verzoek van een bewoner is besloten een gereserveerde invali denparkeerplaats aan te leggen in de Peppelhorst, nabij de ingang van de flat. Besloten is éénrichtingsverkeer in te stellen in de verbindingsweg van het parkeerterrein aan de westzijde van de Passage naar de Stati onsstraat, richting Stationsstraat. Besloten is op het parkeerterrein voor de winkels in de Zuidplas laan twee algemene invalidenparkeerplaatsen aan te leggen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Garagebedrijf Firma Tromp voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een hersteiinrichting voor mo torvoertuigen op het perceel Henegouwerweg 26b. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Noordkade 102 Henegouwerweg 113a Piasweg 8a en 8b Noordkade 100 In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De registraties waarop vorenvermelde reglementen betrekking heb ben, zijn op 26 mei jl. aangemeld bij de Registratiekamer te Rijswijk. Ontwerp-bestemmingsplan Gijsberterf Project Bentwoud. Stand van zaken uitwerking Convenant. Concept-nota caravanstalling. Voorontwerp-bestemmingsplan Groenswaard I en II. Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van plaatsen van een mast ten behoeve van P.T.T.-Telecom. Kunstwerk Zuidplas. Advies schaalvergroting openbaar basisonderwijs. Advies tot instemming met de nieuwe medezeggenschapsregle- menten voor de openbare basisscholen en Prof. Kohnstamm- school. Plan van nieuwe scholen, schooljaar 1994-1995. Subsidieverzoek theatervoorstellingen in het kader van de men senrechteneducatie. het Reglement aanvragen huursubsidies; het Reglement woningzoekendenregistratie; het Reglement begraafplaatsenregistratie; het Reglement leerlingenvervoerregistratie; het Reglement leerplichtregistratie; het Reglement registratie gemeentegaranties; het Reglement registratie onroerende zaak-belastingen; het Reglement reisdocumentenregistratie; het Reglement dienstplichtregistratie; het Reglement rijbewijzenregistratie; het Reglement vreemdelingenregistratie. De aanliggende percelen, alsmede de woningen in de Zeeheldenbuurt blijven bereikbaar. Voor het doorgaande verkeer zal met borden een omleidingsroute (via Kerkweg-Oost, Kanaaldijk en Coenecoopbrug) worden aange geven. Ook de lijndienstbussen van Westnederland zullen deze route volgen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemend zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 3 juni tot 17 juni 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 17 juni 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 25 mei 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een ver zoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorzie ning is beslist. de heer J.J. Houdijk voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor een veehouderij- annex varkensmeste- rijbedrijf op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 14. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Een nieuwe uitgave is: ’’Wat wel en niet chemisch afval is”, een uitgave van het Ministe rie van V.R.O.M. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur het oprichten van een varianthal het oprichten van een machineberging annex opslagruimte het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woonhuis het geheel vernieuwen van een gara ge en het plaatsen van een volière het oprichten van twee woonhuizen het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een bedrijfsgebouw het oprichten van een garage en het maken van een terras. nield en griste de sieraden weg. Hierop stapte de verdachte in de auto en reed weg. Door snel rea geren van oplettende omwonen den kon de verdachte na een ach tervolging aangehouden worden. 24642 24700 24760 Esdoornlaan, invalidenparkeerplaats In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensda gen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Commissie voor Ruimtelijke Ordening c.a. op maandag 7 juni 1993, aanvang 18.30 uur in het gemeentehuis Deze afsluiting zal plaatsvinden vanaf vrijdag 11 juni ca. 19.00 uur tot en met zondag 13 juni ca. 15.00 uur en betreft het weggedeelte tussen de hefbrug Waddinxveen en de op- en afrit naar de rijksweg A12. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen M Belanghebbenden wordt gewezen op de mogelijkheid tot het indie nen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus vóór 2 juli 1993). Het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester van Waddinxveen maken bekend dat met ingang van 3 juni 1993 voor een ieder, gedurende drie maanden, ter inzage liggen op de sectie Bestuurszaken van de afdeling Algemene Zaken de navolgende reg lementen als bedoeld in artikel 19 van de Wet persoonsregistraties, welke reglementen zijn vastgesteld op 25 mei 1993: Op verzoek van een bewoner is besloten een gereserveerde invali denparkeerplaats aan te leggen in de Esdoornlaan, nabij de in aan leg zijnde rotonde. Fietsroute E tussen de Jan Dorrekenskade Oost en Coenecoop is onlangs opengesteld. Dit fietspad is enkel toegankelijk voor fiet sers en bromfietsers met uitgeschakelde motor (en voetgangers). De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 3 juni tot 3 juli 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedu rende drie uren. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 9 juni 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Tot 3 juli 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Vorige week kregen alle 660.000 leerlingen in het voortgezet onderwijs van 16 jaar en ouder - dus ook die in Waddinxveen en omgeving - een onder wijskaart in de brievenbus. De kaart moet worden ingeleverd bij de schooladministratie en vormt het entreebewijs voor het stu diejaar 1993-1994. Het lesgeld dat voor het onderwijs moet wor den betaald bedraagt 1.349 gulden. Een volledige vergoeding hiervoor is mogelijk voor ouders met lagere inkomens. Om de snelheid en de kwaliteit van degegevens verder te verbete ren, wordt op dit moment onder zocht of en hoe de intensieve ge gevensuitwisseling tussen de In formatiseringsbank en de betrok ken 2.200 schooladministraties in de nabije toekomst verder kan worden geautomatiseerd. Met het innen van lesgeld is naar verwachting 650 miljoen gulden gemoeid. WADDINXVEEN - In de nacht van donderdag 27 op vrijdag 28mei omstreeks 5.00 uur vond er bij juwelier Spruytenburg aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen een ‘snel kraak1 plaats. De vrioj snel daarna door de poli tie aangehouden verdachte, een 27-jarige inwoner van Rotterdam, had donderdagavond in het Rot terdamse een blauwe Opel Kadett ontvreemd, met de- bedoeling om een kraak te plegen. Al zoekende was hij in Waddinx veen terecht gekomen en zag de juwelierswinkel. Vervolgens heeft besloot hij met de ontvreemde au to tot twee keer toe de voorgevel te rammen, totdat hij met de auto naar binnen kon rijden. Eenmaal binnen werd door de snelkraker een aantal vitrines ver wordt verwacht dat zij de verwor ven kennis doorgeven aan hun col lega’s. Verder heeft CEAT tegenwoordig een klein ’rekencentrum’ waar on der meer de produktie- en ver koopcijfers van de bedrijven ver werkt worden om zo het bedrijfs resultaat te kunnen evalueren en te komen tot realistische begrotin gen, investerings- en produktie- plannen. Voor de technische steun kan CEAT sinds 5 jaar reken op Per Jibom, een Zweedse vrijwilliger. Eveneens door Zweedse steun was het voor CEAT mogelijk om in de crisisjaren 1990-1992 na het krankzinnige pakket economische maatregelen van Fujimori aan de gezinnen van de werknemers van de zelfbestuurbedrijven voedsel subsidies te verlenen. denis en activiteiten van CEAT zien vanaf de oprichting in 1975 tot op heden en stellen zij de le den van het dagelijks bestuur en enkele CEAT-bedrijven aan Wad dinxveen voor. Het foto-album geeft een boeien de weergave van de strijd om te overleven van de CEAT-bedrijven in de rampzalige situatie waarin Peru momenteel verkeert. Alle tijd en energie gaat daarin zitten. Het is niet eenvoudig bedrijven voor te zetten, die door de eigena ren in de steek gelaten zijn. De problemen zijn legio: geen kre dietmogelijkheden, geen grond stoffen, schulden van de vorige ei genaren, sterk verouderd machi nepark en sterk verminderde af zetmogelijkheden door de econo mische crisis. In veel gevallen lukt het echter toch door de ijzeren wilskracht en opofferingsgezindheid van de werknemers. Slechts enkele be drijven uit het begin hebben het niet gered. CEAT helpt de bedrijven door in samenwerking met Cidiag bij voorbeeld cursussen te geven in boekhouden, bedrijfsmanagement en informatica aan de hand van de actuele problemen in de be drijven zelf. Daardoor is het ren dement groot. Van de cursisten CEAT zou graag het materiaal dat de ontwikkeling en uitvoering van al deze aktiviteiten heeft op geleverd een grotere verspeiding in Peru geven, aangezien dit soort materiaal dat gebaseerd is op de confrontatie tussen theoretische kennis en de praktijk verder in Peru niet bestaat. Het is er echter nog niet van gekomen, vanwege de geringe financiële middelen van CEAT. WADDINVEEN - De politie heeft op vrijdag 21 mei bemidde lend opgetreden bij een kleine aanrijding op het bedrijfsterrein Doelwijk aan de Bredeweg. Een uit een loods rijdende vorkhef truck, geladen met dozen sla, kwam in aanrijding met een passe rend voertuig. De partij sla werd van de vorkheftruck gereden Op de Piasweg kwam eveneens een bromfietser ten val. Deze be stuurder wilde een vrachtwagen rechts inhalen juist op het mo ment dat die bestuurder door een verkeerssluis reed. Om een aanrij ding te voorkomen week de brom- De kaarten kunnen al voor de zo mervakantie worden ingeleverd. Naar verwachting zullen op 10 september 1993, de uiterste inle verdatum, in totaal zo’n 480.000 kaarten bij de administraties ’bin nen’ zijn. Voor het lesgeld is een vergoe ding mogelijk. Zo kunnen ouders met een gezamenlijk inkomen over 1992 van maximaal 49.920 gulden een tegemoetkoming krij gen in de studiekosten van hun kinderen. Het hele bedrag van 1349 gulden wordt dan vergoed. Ouders die willen voorkomen dat ze het lesgeld eerst zelf moeten voorschieten, moeten de tege moetkoming zo snel mogelijk aan vragen. In dat geval verrekent de Informatiseringbank de bedragen intern. De onderwijskaarten worden ui terlijk 15 september door de schooladministraties aan de infor matiseringsbank aangeleverd. De auto kwam tot stilstand in een doodlopende straat tegen een hek op het bedrijfsterrein Gouwe Poort in Gouda. De gestolen sie raden werden in de auto en bij de verdachte aangetroffen. De totale schade aan het winkel pand in Waddinxveen bedraagt tienduizenden guldens. BOSKOOP - De judoselectie van sportschool Marchant heeft tij dens een toumooi in Leidschen- dam vijf prijzen in de wacht ge sleept. Bij de meisjes legde Greet van Lith beslag op de tweede prijs. Bij de jongens werden Paul van Dijk (tot 27 kg) en Arnold Per soon (tot 48 kg) eveneens tweede. Een derde prijs was er voor Johan van Barlingen (tot 53 kg) en Kick v.d. Weijde werd kampioen in de zware klasse. Naast deze succesvolle toumooi- deelname voldeed Nico Schuma cher aan de eisen voor de derde dan judo. De overtuigende wijze waarop hij dat deed geeft ver wachtingen voor de toekomst. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni houdt de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg een groot buurtfeest. Deze dag, die uitgesteld werd op Koningin nedag wegens een tragisch ver keersongeval, wordt muzikaal om lijst door de lokale RTW-radio. Vanaf 14.00 tot 16.00 uur is er een live optreden van de blues- rockband Meadow. Verder zijn er vanaf 11.00 uur kinder- en vol wassenspelen zoals een reuzen sjoelbak, kruiwagenrace, zaklo- pen, touwtje trekken en nog veel meer. Er is ook een grote envelop penloterij met veel mooie prijzen. Van de barbeque kan heel de dag gegeten worden. De dag wordt afgesloten met een kinderdisco vanaf 18.30 uur tot 20.30 uur voor kinderen tot 12 jaar. Daarna is er vanaf 21.00 uur een gezellige avond voor iedereen. De opbrengst van deze dag is be stemd voor de nieuw aan te schaf fen speeltoestellen in de speeltuin in de Oranjewijk die mede ge bruikt kunnen worden door kinde ren met een handicap. fietser uit en kwam in de berm ten val. Hij raakte niet gewond. Een zesjarig jongetje werd op donderdag 27 mei op het voetpad van de Tollenslaan aangereden door een bromfietser, die vervol gens doorreed. Aan de hand van getuigenverklaringen wist de poli tie de bestuurder van de brom fiets te achterhalen. Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Maandagavond 21 juni van 19.00-21.00 uur wordt er weer door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Miden-Holland een export- en importinstuif ge houden bij groenteveiling De Kring in Bleiswijk. Met deze export- en importinstuif komt de eerder genoemde datum van dinsdag 8 juni te vervallen. Drs. A. Kok van Kok Partners uit Amsterdam-Breda zal een in leiding houden over het onder werp ‘Marktentree-strategieën*. Voor verdere inlichtingen en op gave kan men terecht bij de Ka mer van Koophandel voor Mid den-Holland, mw. M. Konermann, tel. 01820-69111. WADDINXVEEN - CEAT is de Peruaanse bond van zelfbestuur bedrijven, die sinds 1980 door de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen financieel wordt gesteund via de Peruaanse ontwikkelingsorganisatie Cidiag, die door technische steun en trai ningen de CEAT-bedrijven helpt. Op de onlangs door NOVIB geor ganiseerde informatiedag voor alle groepen die een project in Lima steunen, ontving de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking ge heel onverwacht een prachtig al bum over CEAT en haar geschie denis, samengesteld door de CEAT-medewerkers zelf. Lange tijd heeft de Kerngroep door de uiterst moeilijke en ge vaarlijke situatie in Peru weinig directe informatie over of van CEAT kunnen ontvangen, terwijl het juist de mensen in de CEAT- bedrijven waren, die de Waddinx- veense Kemgroep-leden op hun reis naar Lima in 1985 zo’n harte lijke ontvangst bereid hebben. Maar dat betekende niet dat zij Waddinxveen vergeten waren. In tegendeel, zoals ze in de begelei dende brief schrijven. Ze putten zich uit in excuses voor hun lange zwijgen. Door middel van foto’s en teksten laten zij in het album de geschie- Contex, een bedrijf voor metalen kantoormeubelen in de Peruaanse hoofdstad Lima, dat via de NOVIB en de Peruaanse ontwikkelingsorganisatie Cidiag mede financieel wordt gesteund door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. (Foto: Cidiag - Peru). schade onderling. Op vrijdag 21 mei is melding ge maakt van het doorrijden na aan- rijdingop de Nesse. Een daar ge parkeerd voertuig liep aan de rechtervoorzijde een deuk op. Op de auto werd rode lak aangetrof fen, waarvan de politie aanneemt dat deze afkomstig is van het doorgereden voertuig. In de middag van maandag 24 mei vond een aanrijding plaats op de kruising van de Noordringdijk en de Coenecoopbocht. Een vanaf de Coenecoopbocht komende mo torrijder wilde linksaf de Noord ringdijk oprijden en verleende daarbij geen voorrang aan een be stelauto. De bestuurders van beide voertui gen werden naar het Goudse Groene Hart ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de bestelauto kon na behandeling van een pijn lijke knie huiswaarts. De motorrij der moest worden opgenomen met een polsletsel. Op maandag 24 mei vond een kop-staart aanrijding plaats op de Kanaalstraat bij de Kerkweg- Oost. Een voor de voetgangerso- versteekplaats stilstaande auto werd door een achterop komend voertuig aangereden. Het bleef bij plaatschade. Een 35-jarige bromfietser kwam op maandag 24 mei door onbeken de oorzaak ten val op de Hene gouwerweg. De man is voor on derzoek vervoerd naar het Goudse groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) en kon na behandeling weer huiswaarts.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3