Waddinxveen-tennis behaalt zes titels Schuimend Geweld bouwt tennispaleis MAAK ZELF EEN KEUZE Rowah-handbalkamp was groot succes imn mi Conferentie Waddinxveens CDA over ouderen beleid Jeugddienst Zevenhuizen I I I I I I I Actiedag en open huis Produktie nieuwe gids Waddinxveen WADDINXVEEN - Begin vol gend jaar verschijnt een nieuwe editie van de volledig geactuali seerde gemeentegids Waddinx veen. De gids wordt in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen samengesteld door de daarin gespecialiseerde uitge versmaatschappij Suurland’s Va demecum BV uit Eindhoven. I I I I Chemocar rijdt weer op vrijdag Welzijnswerk op 18 juni WADDINXVEEN - Het nieuwe jongerenwerk in Waddinxveen is het motto van een mini-conferen- tie van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. Korbis-tournooi Rijn en Gouwe De Paddestoel viert zaterdag 40-jarig be staan /llgemeen Psychologisch Puro BN. 1 Praktijk in Capeile a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- Dames Zondag Zaterdag Regels t 5 - ISr44'i Pagina 17 Woensdag 9 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen voor een absolute stunt op de banen van tennispark De Woerd Jeugd- en seniorleden van de tennisvereniging Waddinxveen, Postcode/woonplaats: 8 Het eerste team met van links naar rechts Wil Hornes, Lottie Keijser, Niekse Verheij en Riet Evers. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van de tennisvereni ging Waddinxveen, Heren 2 Schuimend Geweld, zorgde zondag ZEVENHUIZEN - Zondagavond 6 juni is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Ze venhuizen. Het thema van de dienst, die om zeven uur begint, luidt ‘Jong geleerd - oud gedaan'. Voorganger van de dienst is ds. Gaasbeek uit Zevenhuizen. De muzikale medewerking wordt ver leend door de zanggroep ‘Zeven huizen heden, verleden'. Team 1 deed in de damescompeti- tie wat het moest doen: winnen met 3-2 van Binnenmaas. De pro motie naar de le klasse was einde lijk een feit. De laatste drie jaar eindigde dit team steeds net op de 2e plaats, dus Lottie, Nieske, Riet en Wil hebben, samen met spon sor Hornes uit Gouda, feest ge vierd. Team 2 verloor met 3-2 van TSN en eindigt daarmee op de 4e plaats in de 3e klasse. Team 3 verloor met 3-2 van Bleiswijk en belandde daarmee eveneens op de 4e plaats in de 4e klasse. Team 4 verloor met 3-2 van Gou we Inn en kwam daarmee 1 punt WADDINXVEEN - Begunstigd door schitterend weer vochten zes concurrent MLTV in Zoetermeer speelde en nog roet in het eten kon gooien. Na een uurtje onze kerheid was deze angst geweken en konden de team leden gelukge wenst worden. Nadat Ron Groot en Mike Luiten hun enkelspelen gewonnen moes ten geven en een 2-0 achterstand was opgelopen, bracht Stephanie van Munsteer met haar enkelspel, deze achterstand terug tot 2-1. Vervolgens moest Lineke van Ne- derpelt in drie sets haar partij ge wonnen geven. Met deze 3-1 ach terstand zetten de teamleden alles op alles en wonnen in fraaie par tijen met sterk tennis tenslotte de ontmoeting met 5-3. Zij gaan vol gend jaar derhalve 2e klasse spe len. Het 4e gemengd team (6e kl) ver sloeg Rozenburg met 6-2 en be houdt zijn klasse. Het le herenteam, meer bekend als Heren 2 Schuimend Geweld, ging in een carnavaleske omge ving ten onder met 5-1 tegen Rhoon. Het enige, en in de laatste partij bevochten punt hield dit team echter af van degradatie zodat zij volgend jaar 5e klasse blijven spe len. Het tweede herenteam (6e kl) be staand uit Niek en Rolf Oosten dorp, Gunnar Niels en Jeroen ter Meer behaalde het kampioen schap in hun klasse door Rokke- veen met 4-2 te verslaan op deze laatste speeldag. Het team speelde in het begin van de competitie twee keer moei zaam 3-3, maar zorgde daarna voor overtuigende overwinningen zodat zij, mede dankzij de vaste invaller Pierre van de Pol, vol gend jaar een klasse hoger gaan spelen. Telefoon (voer controle op bezorging) ‘doorhalen wat ntet van toepassing is VP 2 Een kwartaalabonnement a f 81,30 Betaling d m v toegezonden acceptgiro’s. Een kwartaalabonnement a f 79.80 Automatische betaling d m v. machtiging. Een maandabonnement a f 27,30 Automatische betaling d m v machtiging. Vcx le automatische afschrijving van hc: abonnementsgeld is dit mqn bank/girorekeningnummer Herend 2 Schuimend Geweld van Waddinxveen-tennis. Van links naar rechts Marcel Verbakel, Robert v.d. Draai, Frank Hoeke, Willem Frederiks en Elmer Lodder. (Foto: Remco Laan). WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het CDA houdt woensdagavond 16 juni om kwart over acht in het Vrouwenraadhuis de Vlieger (Staringlaan) een alge mene ledenvergadering. Op de agenda van deze vergade ring staat een bestuursverkiezing (benoeming mevrouw B.J.A. Leferink),de criteria voor de kan didaatstelling gemeenteraad 1994-1998 en het gemeentelijk ouderenbeleid. ■lil "71 011 4"d04000" Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naar"M/V* I WADDINXVEEN - Het straten- korfbaltournooi van het Waddinx- veense Korbis werd begunstigd door mooi weer, trok veel toe schouwers en kende tien deelne mende teams. Na een spannende finale won Bruwa met 2-1 de eerste prijs en kwam daarmee in het bezit van de wisselbeker (drie keer achter el kaar gewonnen). De 2e prijs was voor de Hofman nen. De strijd om de 3e en 4e plaats ging tussen Vermeulen Hout uit Boskoop en Meewisse. Vermeulen won met 4-0. De 5e plaats was voor Puur Na tuur, de 6e voor Van Stijn Tri plex, de 7e voor Gersthoppers, de 8e voor de samenwerkingsschool Waddinxveen, de 9e voor DGS Wijnkopers en de 10e voor Tar- weakker. De Tarweakker won hiermee de poedelprijs. In de gids wordt uitgebreid aan dacht besteed aan onder meer de gemeentelijke instellingen, de ge zondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, mid denstand en industrie, sociale in stellingen en kerkgenootschappen. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Waddinxveen. Verenigingen en instellingen wordt opgeroepen eventuele wijzigingen en verande ringen door te geven aan Suurland’s Vademecum BV in Eindhoven. Een mutatiebon zit daarvoor in de huidige gemeente gids. Adverteerders wordt gevraagd er op te letten dat er geen adverten ties worden aangeboden voor gid sen die niet met medewerking van de gemeente Waddinxveen tot stand komen. Jeugd- en seniorleden van de tennisvereniging Waddinxveen, die het competitieseizoen 1993 als kampioen afsloten. Van links naar rechts (gehurkt) Lennart Rijlaarsdam, Yoran Ver schoor, Vincent Pelupessy, Michiel Duenk, Michiel Tops, Ri chard van Velde, Marie-Jose' Vasquez Quiros, Karlijn Joling en Sabrina Evers. Van links naar rechts (staande( F. van den Berg, M. Luiten, R. Groot, M. van Wingerde, L. van Nederpelt, J. Derks, S. van Munster, L. Keyser, R. Oostendorp, W. Hor nes, J. ter Meer, R. Evers, N. Oostendorp, N. Verheij en G. Niels. H. Bierman en H. Meijer waren ten tijde van de huldi ging verhinderd. (Foto: Maricom, Boskoop). WADDINXVEEN - Het Pinksterweekeinde stond voorde Wad- dinxveense handbalvereniging Rowah in het teken van het eerste handbalkamp van de vereniging. Al weken keken bijna alle jeugdleden van Rowah en ook een groot deel van de senioren uit naar dit eerste meerdaagse evenement, het werd een zeer suc cesvolle activiteit. tekort om in de 4e klasse te kun nen blijven spelen. Team 5 ver loor eveneens met 3-2 van Be Quick/Gouda maar behaalde daarmee genoeg punten om in de 5e klasse te mogen blijven spelen. Team 6 verloor met 5-0 van (kam pioen) Oudelande. Dit team heeft 2 punten minder dan het team van Halfweg, dat echter alle ont moetingen heeft verloren en dus laatste in de poule is. Dit bete kent, dat team 6 zich in de 5e klasse heeft kunnen handhaven. Het veteranenteam verloor met 4-1 van Oostvoorne en komt daar mee 1 punt tekort om zich in de 2e klasse te kunnen handhaven. Na het beëindigen van de wed strijd vond de huldiging van de kampioen plaats. Voorzitter Stelling opende de hul diging met een woord van dank aan de velen die de competitiepe- riode weer tot een hoogtepunt in het verenigingsleven hebben ge maakt. Naast de spelers werden woorden van lof toegezwaaid aan Harry Luiten en Maarten Koop voor de uitstekende baanverzor- ging- Voorts werden barcommissie, en speciaal Wilma Nederhof, de sponsors en Maurice van Winger de voor hun enthousiasme be dankt. Bestuurslid Uittenbroek reikte vervolgens met woroden van dank de bloemen uit aan de kampioe nen. Een extra langdurig applaus kregen de 2 jeugdteams. Het jon- gensteam van de woensdagmid dag, bestaande uit Vincent Pe lupessy, Chiel Tops, Lennart Rij laarsdam en Yoran Verschoor, en vervolgens het gemengd jeugd- team t/m 12 jaar, bestaande uit Richard van Velde, Michiel Du enk, Maria Vasquex, Karlijn Jo ling en Sabrina Evers. Na de huldiging dankte Ron Groot allen voor de winst en spe ciaal trainer Frank van den Berg, die enkele malen voor hem was ingevallen. Hij vestigde er de aan dacht op dat de jeugd van Wad dinxveen-tennis zeer goed tennist, niet in het minst door de uitste kende training van Van den Berg. Tot slot nam Marcel Verbakel het woord en dankte nogmaals op zeer ludieke wijze allen die bijge dragen hadden aan de competitie. Hij bood namens zijn team het eerste jeugdteam een tennis-cli- nique aan. Hiermee werd nog geruime tijd door de aanwezigen onder het ge not van een drankje en een hapje de competitie geevalueerd. Het handbalkamp overschaduwde zelfs de ledenvergadering, die me dio mei plaatsvond. Alle aandacht van de leden en de inspanningen van de pr-commissie ging uit naar het kampeerweekeinde. Alle voorbereidingen en aandacht bleek echter niet voor niets. Meer dan vijftig leden van Rowah na men deel aan het kampeerweek einde en alle teams van de hand balvereniging namen deel aan het aansluitende handbaltournooi van Berdos in Bergen. Het Pinksterweekend eviel zo in de smaak, dat er dit weekeinde al de eerste plannen voor het kam peerweekeinde voor het komende seizoen werden gesmeed. Handbalvereniging Rowah was in het Pinksterweekeind ete gast bij de Noordhollandse vereniging Berdos te Bergen. Daar kon Ro wah vroeg op de zondagmorgen haar tentenkamp opslaan. Overigens was Rowah niet de eni ge vereniging, die van de gastvrij heid van Berdos gebruik maakte. Verenigingen uit het gehele land, maar ook uit Duitsland en Dene marken maakten van het evene ment een internationale aangele genheid. Voor de jeugd was er voor die zondag een uitgebreid programma aan festiviteiten door de organise rende vereniging opgesteld. Ter wijl de leiding alle tenten opzette, konden de (jongste) jeugdleden spanddoeken maken. Voor de middag stond een uitge breide meerkamp op het program ma, waar Rowah met drie teams aan deelnam. In diverse ontspan nende spelletjes konden een groot aantal teams hun krachten en slimheid meten. Het team van de meisjesaspiranten van Rowah wis ten uiteindelijk een keurige twee de plaats te veroveren. De vooravond stond in het teken van een gezamenlijke maaltijd, die door de koks Hennie de Schipper en Lex van Ham voor treffelijk was voorbereid. De jeugdleden konden zich in een on derling partijtje handbal al voor bereiden op het tournooi van de volgende dag. Recht tegenover het Rowahkamp lagen immers de verharde velden van Berdos. Het werd duidelijk dat dergelijke handbalfaciliteiten toch essentieel zijn voor het be staansrecht van een handbalvere niging. De avond werd afgesloten met een disco-avond. De tweede kamp-dag stond in het teken van het handbaltournooi van Berdos. Alle teams van Ro wah waren in hoge categoriën in geschreven. De mini’s van dit sei zoen kwamen nu uit in de welpen klasse en ook de aspiranten (jon gens en meisjes) namen deel in sterke poules. De dames en heren namen deel op tweede- en derde klasse ni veau, terwijl beide teams het vol gend seizoen in de vierde afde- lingsklasse uitkomen. Door deze hoge inschrijving was de kans op eerste plaatsen niet zo groot, maar werd wel goed getest welk niveau de teams inmiddels hebben be reikt. De dames bereikten in hun sterke poule nog een keurige derde posi tie, door van de vijf wedstrijden er twee te winnen en één gelijk te spelen. En dat terwijl de dames - niet beschikten over Nathalie Zweers en ook Ineke Klijn, die zich enkele weken geleden bij de damesgroep voegde, niet deelnam. De heren werden laatste in hun poule. Het door blessures geteis terde herenteam, kon de meeste tegenstanders heel goed bijbenen, maar moest vaak op ’t laatst op conditioneel vlak de meerdere er kennen in de tegenstanders. Bij de Rowah-heren deed overi gens Dick Verkuil voor ’t eerst mee. De jeugdteams van Rowah wisten zich ook goed te maniste- ren in de hogere leeftijdscatego- riën. Een opvallend goed resultaat was weggelegd voor de jongens aspi ranten, die uiteindelijk tweede werden na de jongens van hand balvereniging Alkmaar. Na de prijsuitreiking en na het af breken van het tentenkamp keer- WADDINXVEEN/GOUDA - Van ’t Hof Makelaardij BV, die zich heeft gevestigd in het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan, houdt zaterdag 12 juni open huis en een actiedag in de vestigingen in Waddinxveen, Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. Zaterdag 12 juni tussen 11.00 en 13.30 uur krijgen alle geïnteresseer den vrije toegang tot nagenoeg alle bij Van ’t Hof in verkoop zijnde wo ningen. Men kan dan als aspirant-huizenkoper zonder afspraak bij één of meer woningen eens een kijkje gaan nemen. ‘Gewoon lekker spontaan gaan kijken', aldus Van ’t Hof Makelaardij BV. Na afloop van de bezichtigingen is het publiek van harte welkom op de kantoren van Van ’t Hof Makelaardij BV. Men kan zich dan nader laten informeren omtrent de financiering, woonvergunning, gemeentegarantie en alle mogelijke andere zaken. De vestigingen van Van ’t Makelaardij BV zijn de gehele zaterdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur. de de Rowah-karavaan in de vroe ge avond weer terug in Waddinx veen na een zeer geslaagd pink sterweekend. De organisatie van het kamp van Rowah lag in handen van pr-voor- zitter Ruud Sloof. ‘Dit was voor onze vereniging de eerste keer, dat een dergelijk kamp werd ge houden. Dan moet je altijd maar afwachten, hoe zoiets valt bij de leden. Daarom ben ik heel blij, dat alle deelnemers het goed naar hun zin hebben gehad*. ‘Een gelukkige bijkomstigheid was natuurlijk, dat de zon gedu rende de twee kampeerdagen voortdurend scheen, waardoor het weekend eigenlijk al bij voorbaat geslaagd was'. Het idee om met Rowah dit jaar op kamp te gaan ontstond eigen lijk ruim anderhalve maand gele den. Toen werden de tournooien uitgekozen, waaran de Waddinx- veense vereniging zou deelnemen. Ook vorig jaar nam Rowah op Tweede Pinksterdag deel aan het Berdos-tournooi. Dat was toen een zeer geslaagd tournooi. ‘Heel spontaan ontstond dit jaar het idee om te gaan kamperen. In an derhalve maand is alles voor het kamp geregeld en tegen minimale kosten. Daaraan hebben overigens heel wat mensen aan bijgedragen, zowel vanuit de pr-commissie, maar ook andere leden en ouders van jeugdleden, en dergelijke'. Handbalvereniging Rowah heeft nog een tournooi-weekend voor de boeg, alvorens de vakantie-periode aanbreekt. Die vakantietijd komt voor veel actieve leden geen dag te vroeg. ‘Het is voor Rowah een heel suc cesvol jaar geweest. Dat beteken de echter voor de vrijwilligers bij Rowah, dat er heel veel werk moest worden verzet. Dit hand balkamp is daar maar één voor beeld van'. Rowah behaalde in haar tweede seizoen maar liefst twee kampi oenschappen, namelijk bij de jongste jeugdcategorie (mini’s) en bij de damessenioren. Daarnaast groeide het aantal le den van ongeveer veertig naar cir ca zeventig leden. Er ontstonden halverwege het jaar een meisjes en jongensaspirantenteam. Het komende jaar zal Rowah starten met vijf teams: dames, heren, jon gens, meisjes en welpen. Waar schijnlijk zal direct in september ook een miniteam kunnen worden gevormd. ‘Rowah kan voor het komend sei zoen nog heel goed nieuwe leden gebruiken. Dat geldt voor alle leeftijdscategoriën. Maar met na me bij de herensenioren en de jongensaspiranten is aanvulling heel noodzakelijk', vervolgt Ruud Sloof. ‘Daarnaast heeft onze groeiende club ook dringend behoefte aan vrijwilligers. Alle teams moeten immers begeleid worden, er moe ten scheidsrechters komen. Alle activiteiten worden nu uitgevoerd door een kleine groep binnen onze vereniging. Het zou veel beter zijn, indien dergelijke taken zou den kunnen worden verdeeld. aan de Alberdingk Thijmlaan. Baan 6 was namelijk omgebouwd tot een geel tennispaleis. De afras tering was omhuld met geel crê- pe-papier, slingers en ballonnen en ook de lijnen waren helemaal geel getaped. Een ontzettende klus waar het team in het diepste geheim de voorbereidingen voor had getrof fen en dit op het allerlaatste mo ment hadden ingeseind aan de groundsmen Harry Luiten en Maarten Koops. Omdat het de laatste competitie- dag was had Heren 2 Schuimend Geweld het bestuur, commissie, sponsors, ouders en vrienden uit genodigd voor een informele bor rel. Captain Marcel Verbakel: ‘We wilden de competitie afsluiten met een absolute topper, daarom hebben we alle Vrienden van He ren 2 Schuimend Geweld een uit nodiging gestuurd. Met hen heb ben we handhaving in de competi tie gevierd'. Alle vrienden kregen langs baan 6 een welkomstaperatief in de kleur geel aangeboden en er werden lekkere hapjes geserveerd. Als dank voor de mentale steun kreeg iedere vriend een flesje bier aan geboden, in de kelders van Heren 2 Schuimend Geweld gebrouwen. Heren 2 Schuimend Geweld is in middels een begrip geworden op Waddinxveen-tennis en ver daar buiten. De formatie, gestart in 1990, gaat bij de kennismaking met de tegenstanders ’s morgens gekleed in een spijkerbroek en geel colbert met bijpassend over hemd en das, beschikbaar gesteld door de verkopers van de Bentley- broekenpers uit Waddinxveen. Op het tennispark komen zij aan rijden in een Alfa station, be schikbaar gesteld door Rialto uit Alphen aan den Rijn. Als de wed strijden beginnen komt het team in een gele outfit de baan op, met daarop gedrukt een zelf ontwik keld logo dat veel gelijkenis ver toond met het Dommelsch beeld merk. Daarnaast heeft het tennisteam als steun de mascotte Herman, een gele rups van 3 meter, een ge le biermeter in de vorm van een 2 en een biervat welke dienst doet als koffer voor rackets, ballen en wedstrijdformulieren. Sluitstuk iedere competitiedag is de gele koffer met daarin 4 bier glazen, welke dan wordt geopend, waar de namen van de spelers op zijn gegraveerd. Heren 2 Schuimend Geweld had één punt nodig om zich te hand haven in de competitieklasse. Be gonnen werd met het single van Marcel Verbakel. Niemand ver baasde zich erover dat hij op nieuw verloor (6-3, 6-1). Ron Groot, één van de spelers van het eerste gemengde team (dat die dag kampioen werd) grapte tegen Willem Frederiks: ‘Marcel Verbakel heeft sinds de jeugd- competitie van ’76 geen single meer gewonnen'. Willem Frederiks moest echter toezien (uitgevallen wegens een voetblessure) hoe zijn invaller El mer Lodder eveneens de single verloor. Elmer, vaste invaller van het team, gaf na de wedstrijd aan niet het wedstrijdritme te kunnen oppakken. Frank Hoeke, de tweede single- laar, verloor met duidelijke cij fers. Ook hij had de voorbereidin gen van deze dag schijnbaar nog behoorlijk in de benen en hoofd zitten. Het leek er naar uit te zien dat Robert van de Draai het benodig de winstpunt zou pakken. De le set won hij, maar hij liet daarna op de cruciale momenten de pun ten liggen (7-5 5-7 4-6). Inmiddels werd gebeld met Over waard en Krimpen, de twee teams die duidelijk in degradatie-gevaar zaten. Echter, het lukte niet met de draagbare telefoons van het team contact te krijgen met de clubs. De dubbel van Elmer Lodder en Marcel Verbakel werd verloren. Het eerste gemengde team, voor het 2e jaar gesponsord door H. Koning’s Schilder- en Afwer- kingsbedrijf te Den Haag, vero verde in de zondagcompetitie na spannende wedstrijden met 5-3 op Wilskracht de kampioenstitel. Even was er nog onzekerheid daar Adres handtekening Bon m open envelop, I zonder postzegel. I zenden naar Rqn en Gouwe. Antwoordnummer 10008. I 2400 VB Alphen aan den Rijn De vragen die de CDA-leden wil- j len beantwoorden zijn waar de ac- I centen moeten worden gelegd als het gaat om het ouderenbeleid in j Waddinxveen, hoe de voornemens in het komende verkiezingspro gramma vertaald kunnen worden en hoe de programcommissie en de gemeenteraadsfractie tegen dit onderwerp aankijken. oteams van de tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zich naar het kampioenschap en dus naar een promotie naar een hogere klasse. Zeven teams konden zich niet handhaven en gaan volgend jaar een klasse lager spelen. De overi ge 28 teams konden zich in hun klasse handhaven. Waddinxveen- tennis kan terugzien op een rede lijk goed competitieseizoen. Team 1 gemengd (le kl) kregen in de zaterdagcompetitie RLTC 1 op bezoek en stuurden hen naar huis met 4-1. Dit team handhaaf de zich in de le klasse. Team 2 gemengd (2e kl) verloor van de Sluipers met 2-3 en gaat volgend seizoen een klasse lager spelen. Team 3 gemengd (4e kl) verloor met 2-3 van Hartel. Hier werd het kampioenschap net gemist daar Hartel alle wedstrijden in de competitie had gewonnen. Team 4 gemengd (4e kl) won met 4-1 van Bernisse en eindigde op een eer volle 3e plaats. In deze laatste competitiewed strijd zorgden Joke Kool, Margo Hoogendoorn, Gerard van Ooyen en Willem Wesselo voor de pun ten. Alleen de mix Hoogendoorn- Wesselo ging verloren. Team 1 heren 18+ (le kl) won weliswaar met 4-1 van Be Quick, maar gaat toch volgend seizoen een klasse lager spelen. Team 3 heren 18+ (5e kl) verpletterde Langeland met 5-0 en behoudt zijn klasse. Team 1 heren 35+ deed hetzelfde tegen De Merwede en stuude hen naar huis met 5-0. De noeste ar beid in de 7 competitiedagen be zorgde deze oudere heren het kampioenschap. Volgend jaar spe len zij le klasse. Team 2 heren 35+ (3e kl) versloe gen Evergreen overtuigend met 5-0 en blijven in hun klasse. Team 3 heren 35+ (3e kl) legden Nu- mansdorp met 3-2 neer en behou den hun klasse. Team 1 veteranen heren (hoofd klasse) zagen geen kans een punt te behalen tegen Papendrecht en verloren met 5-0 en gaan hiermee volgend jaar le klasse spelen. Team 2 veteranen heren (le kl) versloegen Rozenburg met 4-1 en belanden hiermede op een com fortabele derde plaats en behou den derhalve hun klasse. Nadat het dubbel Hasselbach- Huisman de score openden met 1-0, moest het dubbel Hornes- Geers een veer laten en werd het 1-1. Hierdoor verontrust togen de dubbels Hasselbach-Boer, Geers- Huisman en Hornes-Boer met ge weld ten strijde en scoorden 4-1. In de 2e set kwamen ze goed te rug van een 5-2 achterstand tot 5-5 en werden de meest onmoge lijke ballen gehaald. Het lukte echter niet deze partij in winst om te zetten. Frank Hoeke en Robert van de Draai zorgden voor een fantas tisch einde van de competitie. Zij wonnen de dubbel met een zeer sterk spel met 6-3 6-0. En dus was handhaving nu ook op papier- een feit. Het feest kon beginnen. Na de huldiging van de kampioe nen van Waddinxveen nam cap tain Marcel Verbakel nog even het woord om een aantal mensen te bedanken. Voorzitter Jan-Wil- lem Stelling kreeg een Heren 2 Schuimend Geweld-bier overhan digd voor zijn inzet voor de ten nisclub samen met de overige be stuursleden en Peter Vrancken, technische zaken, kreeg symbo lisch de gele koffer overhandigd voor het vertrouwen dat hij op nieuw in het team had gesteld. Het jeugdteam, dat kampioen was geworden op de woensdagmiddag, werd een dagje uit beloofd met een door Heren 2 Schuimend Ge weld te geven tennisclinic. Aan Willem Wesselo werd de ’wissel- schoen’ overhandigd, de trofee voor De Vriend van de competi tie. Op de trofee staan al namen vermeld van Richard Okkerse (1990), Johan van Heek (1991) en Frank Pronk (1992). Tot slot had Marcel Verbakel nog een primeur. Met de clubkampi- oenschappen zal het Heren 2 Schuimend Geweld-museum wor den geopend. Te zien zijn foto’s en andere zaken die nooit eerder gepubliceerd zijn. Het team zal trachten Remco Laan, één van de grondleggers van Heren 2 Schuimend Geweld, over te laten komen uit Amerika om het museum te openen. ’s Avonds werd natuurlijk volop Het Grote Heren 2 Lied ge draaid. Het team heeft namelijk een cassette met inmiddels drie succesnummers, welke worden verkocht voor het goede doel ’Na tionaal Fonds Sport Gehandicap ten’. Eerder werd reeds een cheque overhandigd ter waarde van 750,-. Inmiddels is het team druk bezig met de voorbereiding voor het open BCD-tournooi, dat wordt ge speeld op maandag 21 juni tot en met zondag 4 juli. WADDINXVEEN - Vrijdag 11 juni kunnen de Waddinxveners weer het bewaarde klein che misch afval persoonlijk aan de chemocar afgeven. De chemocar stopt op de volgen de tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, Cirkelflat; 09.55- 10.40 uur Bomenwijk, winkelcen trum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpol- derwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang sta- tionszijde; 13.35-14.20 uur Von- delwijk, winkelcentrum Luifel- baan; 14.25-15-10 uur Groens- waard, winkelcentrum Groens- voorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Voor wie de chemocar komende vrijdag 11 juni mist kan het che misch afval bewaren tot de vol gende inzamelingen op 13 augus tus, 8 oktober en 10 december 1993. Buren of kennissen kunnen ook het klein chemisch afval brengen en afgeven. Het klein chemisch afval kan op werkdagen worden bezorgd op de gemeentewerf aan de Noordkade 48. Voor het gebruik van de chemo car gelden de volgende regels. Be drijven kunnen niet bij de chemo car terecht. Men mag het che misch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Injectienaalden moeten in een ge sloten verpakking worden aange boden. Lege plastic flessen van chloor, ammoniak, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuil niszak. Goed geleegde verfblik ken, kunnen in de blikbak worden gegooid. De conferentie, die gepaard zal gaan met de opening van het Jon geren Informatie Punt (JIP), zal worden gehouden op vrijdagmid dag 18 juni van half drie tot zes uur in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgeslaan). Sprekers zijn P.W.M. van Don gen (gemeente Maassluis), W.C.M. Schelvis (Schilderswijk Den Haag), J. Korving (teamlei der Waddinxveen) en T. van Geest (provinciaal steunpunt Zuid-Holland). Besproken zullen worden de vra gen of het jongerenwerk in het slop zit, of het jongerenwerk an ders moet worden opgezet en of er wel behoefte bestaat aan een jongerencentrum en een disco theek. Volgende week vrijdagmiddag zal ook de rol van het Waddinxveense gemeentebestuur worden belicht. De conferewntie val samen met de installatie van het nieuwe be stuur van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk en zal de dis cussie openen over de nieuwe functies van het jongerenwerk en de plek daarvan in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 juni gaat de wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat) het 40-jarig bestaan vieren. Het programma begint om 9.45 uur als de kinderen in feestelijke kleding worden ver wacht om daarna onder leiding van de drumband Cormula’s een wandeling door de Bomen wijk te gaan maken. Om 11.30 uur is er een spelen- kermis met kikkerspringen, wervelwindkast en een stok- kenvangspel. Ook is er een springkussen. Dit evenement duurt tot ongeveer half vier. Vanaf 18.00 tot 19.30 uur is er een receptie voor leden, do nateurs, oud-bestuursleden, ge nodigden en wijkbewoners. Vanaf 20.00 uur is er een feestavond voor alle mede- werk(st)ers. Als er nog oud-bestuurleden zijn die geen uitnodiging heb ben ontvangen, dan zijn ze als nog van harte welkom op de receptie. De ruilbeurs voor za terdag 12 juni was vastgesteld gaat niet door.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17