Jan Zaal ZVH’s nieuwe trainer Be Fair speelde tegen Spartak in Pelhrimov Jeugd kampioen bij Waddinxveen-tennis 1 uil opnieuw kampioen Puzzelrit Herdenkings- penning is te koop bij Rabobank Voor f 25,- lid van Historisch Genootschap Koppel- tournooi van bouïers Hennink De Gouwe Waddinxveners verstevigden vriendschapsbanden Serie kamer muziekconcerten Be Fair Cl speelde in in Spakenburg Open D-tennis- tournooi De Gouwe Smash WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Arno van Solkema A-jeugd Zaterdagcompetitie Twee teams van Be Fair-voetbal zijn op bezoek geweest in het Tsjechische Pel hrimov, waar tegen teams van Spartak Pelhrimov werd gespeeld. {Foto: Be Fair). s Pagina 23 Woensdag 9 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen irobleem mee. Beslo- t cz Gemengd t/m 17 jaar le klasse, met Marije Knijff, Maaike Sik kel, Victor Boere en Edmund Cheung, kende een redelijke start (twee 5-0 overwinningen in de eerste drie wedstrijden). Uiteinde lijk moesten zij, evenals de andere teams in deze poule, het kampi oenschap laten aan RLTC. Gemengd t/m 17 jaar 4e klasse had duidelijk met pech te kam pen. Inge Koop moest gebles seerd, voor langere tijd, het veld ruimen, zodat Augusta Boelhou- wer, Yuen-Kwan Tsang. Emile Buring en Edwin Doele- man het moesten opnemen tegen de tegenstanders. De eindstand ziet er enigszins triest uit voor dit team, aangezien zij de tweede plaats (maar dan van onderaf ge zien) bezet. Jongens t/m 17 jaar le klasse was eigenlijk een gelegenheidsteam, omdat dit team op het allerlaatste moment moest worden samenge steld. Desalniettemin deden Roe lof Tetteroo, Bob van Leeuwen, Martijn Lok en Gerrit-Jan van Heemst (die op verzoek zelfs en kele voetbalwedstrijden heeft la ten lopen) het niet slecht, beter nog zij deden het uitstekend. Het gelegenheidsaspect kwam ei genlijk alleen maar naar voren in de eerste wedstrijd die nipt met 3-2 werd veerloren van Ad Astra. De overige wedstrijden werden met enige overmacht gewonnen. Uiteindelijk bleek het verlies te gen Ad Astra niet geheel onver klaarbaar, aangezien dit team net Dit team met drie debutanten heeft zeker niet slecht gespeeld, zij hebben twee keer gewonnen en vier keer verloren. Gemengd t/m 10 jaar, met daarin Christel Bezemer, Annemieke Elsholz, Sabrina Noorlander, Ste fan Gomes, Matthijs Rijlaarsdam en Niels Ros, zijn op een mooie tweede plaats geëindigd en dat is voor een team met vijf debutan ten een zeer knappe prestaties. Zij wisten vier wedstrijden te win nen en verloren er slechts twee. Een extra complimentje hebben de dames van dit team wel ver diend, want zij haalden de meeste punten binnen, dat belooft wat voor de toekomst. Ook Jacco Bloemers en Steven Grootendorst hebben hun steentje bijgedragen door bij verhinderin gen van de vaste spelers de teams steeds te willen aanvullen. Vandaag (woensdag) wordt om 17.00 uur in het clubhuis van de tennisvereniging Waddinxveen de competitie feestelijk afgesloten met de spelers en de begeleiders, waarna iedereen zich weer op de laatste wedstrijden van de club- kampioenschappen kan gaan rich ten, waarvan de finales op zater dag 12 juni zullen worden ge speeld. WADDINXVEEN/ PEL- HRIMOV - De christelijke voet balvereniging Be Fair heeft een geslaagd bezoek gebracht aan Waddinxveens tweelinggemeente Pelhrimov in de nieuwe republiek Tsjechië. Twee voetbalteams zijn vijf dagen onderweg geweest. Op Hemelvaartsdag (donderdag 20 mei) arriveerde op het sport complex van Spartak Pelhrimov een Nederlandse bus van Pull man. Uit de bus stappen 42, iet wat vermoeid ogende, leden Be Fair. In het kader van de gegroeide vriendschapsbanden tussen Pel hrimov en Waddinxveen, brengen zij op uitnodiging van de ‘Stich ting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov‘ een bezoek aan Spartak Pelhrimov. Spartak Pelhrimov is een multi- sportvereniging, die 24 verschil lende takken van sport omvat. Zo heeft Spartak Pelhrimov aparte divisies voor onder andere ijs hockey, volleybal en zelfs bowlen. Het complex van deze multisport- vereniging omvat onder andere een voetbalveld, een trainingsveld, een ijshockey- en sporthal, een at letiekbaan, een zwembad en een eigen sporthotel. Langs het voet balveld bevindt zich een, ietwat Van der Hoek maakte in zijn Franse Verdediging tegen Van der Oord al in de opening een foutje, dat hem een pion kostte, maar presteerde het toch om de partij tot het eind in evenwicht te houden. Ondanks deze remise staat ook de tweede plaats voor Van der Oord reeds vast. Van Woudenberg, die remise speelde tegen Wiersma, kon hier door een plaatsje stijgen ten koste van Smitskamp, en Kardol, die eveneens remise speelde tegen De Niet, heroverde zijn plaats in de top-8 ten koste van Kloet. Muit, die zijn remiseaanbod aan Smit zag afgewezen, won toch nog met uitstekend eindspel en behoudt hierdoor zijn kans op een plaats bij de top. Winst viel er verder te noteren van Van der Starre, Ritter, Van Sandijk, Ver sluis, Van der Heiden, Markus, Alblas en Torenbeek in hun par tijen tegen respectievelijk Wille men, Prins, Goor, De Vries, D.J. van Offeren, H.E. van Offeren, Ket en Ponsioen, terwijl tenslotte de partij P. van Offeren-Stam re mise werd. WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV heeft Hennink zijn titel geprolon geerd door Kloet, voor wie de kampioen duidelijk te sterk was, te verslaan. Hennink kan nu, met nog één wedstrijd te gaan, niet meer van de eerste plaats worden verdrongen. WADDINXVEEN - In het nieu we seizoen zullen er in de raad zaal van het gemeentehuis weer zes kamermuziekconcerten wor den gehouden. Voor de nieuwe serie 1993-1994 zijn op donderdag de volgende da ta vastgelegd: 14 oktober, 25 no vember, 27 januari, 24 februari, 24 maart en 28 april. Tot overmaat van ramp lopen dan ook juist op dergelijke dagen de partijen behoorlijk uit, zodat niet altijd alle partijen tijdig eindig den. Aangezien de senioren om half twee behoren te beginnen, le verde dit menig boze opmerking op bij (vooral bezoekende) senio ren. Echter, door baanwisselingen en sussende woorden konden de jeugdpartij- en altijd uitgespeeld worden. Gemengd t/m 17 jaar hoofdklas- se, met Renate Westerink, Pau- lien Knieriem, Hassan Choukri en Timo ter Meer, hadden het best moeilijk in hun poule. Bij aanvang van de competitie, toen de tegen standers bekend waren, was reeds de conclusie getrokken dat het een zware dobber zou worden. Evenals vorig jaar waren immers drie teams van Dash’35 in deze poule opgesteld. Uiteindelijk be ëindigde dit team op een plaats in de middenmoot en kan er volgend jaar weer meegespeeld worden in de hoofdklasse. goede voorbereiding konden zij hun tegenstanders niet volledig bedwingen. Na de poulewedstrijden stonden zij met gering puntenverschil op een derde plaats. In de wedstrijd tegen de andere nummer drie wis ten zij te winnen en zo tot een zesde plaats te komen. Degenen, die al zeker zijn van, of een theoretische kans maken op, een plaats bij het achttal van het eerste team zijn: 1. Hennink, 2. Van der Oord, 3. Jansen. Van der Bom, 5. Philipse, 6. Van Wouden berg, 7. Smitskamp, 8. Kardol, 9. Van der Hoek, 10 Kloet, 11. Muit, 12. Wiersma, 13. Van Oort en 14 Kuiper. De spanning blijft er dus in tot de laatste competitie- avond van het seizoen. WADDINXVEEN - Vorige woensdag had de afsluiting moe ten zijn van zeven weken woens- dagmiddagcompetitie bij de ten nisvereniging Waddinxveen maar helaas kwam de regen tussenbei de, zodat op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijm- laan die middag niet kon worden gespeeld. De wedstrijden werden alsnog op vrijdagmiddag ingehaald en één uitwedstrijd moet vandaag (woensdag 9 juni) worden ge speeld. Bij Waddinxveen weet men echter toch ongeveer hoe de voor het Waddinxveense team de kampioen werd. Meisjes t/m 17 jaar 2e klasse, be staande uit Debby Ferber, zus Marije Ferber, Ellen de Boer, An- nemarie Glasbergen en Wendy van Rijswijk, hebben het behoor lijk moeilijk gehad. Ondanks dat bleef het enthousias me bij dit team de boventoon voe ren. De laatste dag moesten zij te gen Plaswijck toch nog wel even alles uit de kast halen om in ieder geval twee tegenstanders voor te blijven. Hoewel uiteindelijk op de laatste competitiedag met 4-1 werd ver loren, was dit enige punt genoeg om niet bij de laatste twee te ein digen. Gemengd t/m 14 jaar hoofdklasse begon met een goede start. Ech ter, Jeroen Joling, Norbert Evers, Sarah Cheung, Willemijn van Heel en Daniëlle ter Morshuizen bleken niet in staat om dit goede begin vast te houden. Na een kleine dip halverwege de competitie pakten zij gelukkig de draad weer op en waren weer in staat om de laatste wedstrijden in winst om te zetten. Uiteindelijk bereikte dit team een stevige mid- denmootnotering. Gemengd t/m 14 jaar 2e klasse heeft het ook erg moeilijk gehad. Climmy Kloosterman, Patricia Je rusalem, Annelous Ramp, Geerf de Boer en Tjeerd Koop moesten telkenmale het hoofd buigen voor hun tegenstanders. Echter, de moed gaven zij nimmer op. En dat wordt natuurlijk altijd be loond. De laatste wedstrijddag konden zij immers melden dat zij toch nog een tegenstander hadden we ten te overmeesteren. DDH had den zij (en dat nog uitspelend) met 3-2 aan hun zegekar gebon den. Jongens t/m 14 jaar 2e klasse ein digde helaas op een laatste plaats. Hoe Walter Pirovano, Willem Glasbergen, Ernst Marchand, Wai-Kie Tsang en David-Paul Verschoor het ook probeerden, het mocht allemaal niet lukken. Een enkele keer waren zij in staat om de tegenstander een puntje, soms zelfs twee puntjes af te snoepen, echter een overwinning zat er dit jaar niet in. Gemengd t/m 12 jaar was het jongste team dat voor Waddinx veen op de zaterdag uitkwam. Sa brina Evers, Maria-José Vasquez, Karlijn Joling, Richard van Velde en Michiel Duenk moesten het voor het eerste jaar maar eens la ten zien, nou en dat hebben ze. In slechts twee wedstrijden lieten WADDINXVEEN - Het seizoen voor het succesvolle C-l elftal van voetbalvereniging Be Fair is offi cieel afgesloten. Zaterdag speel den zij hun laatste tournooi in Woerden bij VEP. Daarvoor werd in Spakenburg tegen het C-l-elf tal van die topamateurclub ge speeld. Maar liefst vier uittournooien, waaronder het grote tournooi bij SVV (waar de Waddinsveners Ajax C-l als tegenstander had den) en een thuistournooi, hebben de Waddinxveense voetballers er dit seizoen op zitten. Er werden door C-l 22 competi tiewedstrijden gespeeld. Daaruit wisten zij 35 punten te behalen, scoorden ze 65 doelpunten en kre gen ze 21 goals tegen. Dat resul taat was voldoende om uitgeroe pen te worden tot kampioen van de hoofdklasse afdeling Gouda. Verder speelden de Waddinxve ners nog een aantal oefenwedstrij den, waardoor er het gehele sei zoen vrijwel wekelijks voetbal was voor het C-l elftal. Bovendien speelden zij nog een professioneel zaalvoetbal in sporthal De Sniep op 2 januari, georganiseerd door Be Fair met als deelnemers Wil lem II, Sparta, NEC en Feijen- oord. Het elftal werd getraind door J. Koole en J. van Rijn. Grensrech ter was P. Priem. Jan van Rijn had wekelijks de coaching. Marc v.d. Zijden was verzorger. J. Koole stopt met training bij de C- groep, maar zal binnen Be Fair actief blijven. Hij blijft ook grens rechter bij de KNVB. Zaterdag 29 mei werd op initia tief van trainer-coach Jan van Rijn een ‘afscheidstournee* geor ganiseerd. In de ochtend vertrok het richting Spakenburg, waar zij bij de zaterdag topamateurclub te gast waren en tegen het C-l elftal speelden. Er werd weliswaar met 2-1 verlo ren, maar men heeft zich daar uit stekend vermaakt. Na de nodige consumpties vertrokken zij weer naar Waddinxveen waar zij waren uitgenodigd door hun sponsor Boonstoppel DAF Trucks voor een diner in het aziatische restau rant aan de Oranjelaan. De heer en mevrouw Minnée wa ren namens Boonstoppel DAF Trucks aanwezig. Het werd een gezellige avond. De jongens, de begeleiding en Be Fair kunnen te rug zien op een zeer succesvol en leerzaam seizoen. De eerste oefenwedstrijd in het nieuwe seizoen is gepland op za terdag 14 augustus thuis tegen Westlandia uit Naaldwijk. De strijd om de derde plaats' tus sen Jansen en Van der Born blijft echter spannend, gezien hun klein onderling puntenverschil en het feit dat beiden hun partijen (te gen respectievelijk Smitskamp en Van Oort) wonnen. Vooral de partij Smitskamp-Jan- sen was uiterst boeiend en werd met de vlag bijna op vallen, op het scherp van de snede uitge vochten. Aanval en tegenaanval met matdreigingen volgden elkaar van beide kanten op. Een remiseaanbod van Smits kamp in een onoverzichtelijke si tuatie werd door Jansen afgesla gen, terecht, zoals de uitslag uit wees. Jan Zaal, sportleraar in Nieuwer- kerk aan den IJssel, heeft zich voor het komend seizoen verbon den met ZVH en zal de dames van ZVH, uitkomend in de eerste divisie, trainen en coachen. Tevens zal Jan Zaal, de training van talentvolle dames-jeugd in Zevenhuizen en de regio op de vrijdagmiddag gestalte geven. Jan Zaal komt van het Capelse Scho- vocoma, waar hij acht jaar lang actief is geweest. Hij trainde daar vorig seizoen het eerste heren team en wist, na het spelen van P/D-wedstrijden, dit team te la ten promoveren naar de tweede divisie. Volgend seizoen komt ook Arno van Solkema de gelederen van ZVH versterken. De Friese vol leyballer speelde vorig seizoen bij het Belgische Maaseik en zit in de selectie van het Nationale team. Voor trainer Toon van der Burgt is deze midden-aanvaller de nood zakelijke versterking van de hui dige ZVH-selectie, wanneer het team Europa in gaat. ZVH speelt komend seizoen in de Europa cup II voor bekerwinnaars mee. Naast Arno Solkema is de selectie van ZVH aangevuld met de ta lentvolle jeugdspeler Jean Paul van Gemeren, afkomstig van het Capelse Schovocomca. Deze boomlange jeugdspeler wordt door Toon van der Burgt en de Waddinxvener Jaap Akkerhuis opgeleid voor het grote werk. ‘Dit talent moet nog rijpen', aldus Toon van der Burgt. Zaterdag speelden twee teams van ZVH mee om het jeugdkampioen schap van Nederland. De heren A-jeugd van ZVH speelden in Dieren en wisten daar als poule- winnaar in de kruisfinale te ko men, door winst op DKJO, Vre- vok en een gelijkspel tegen Kui pers Zwolle. In de kruisfinale kwamen de ZVH-spelers tegen Brezan SSS uit Barneveld, en verloren deze nipt met 1-2. In de strijd om de derde en vierde plaats kwam ZVH weer tegen Kuipers Zwolle in het veld en dit keer was Kui pers met 2-0 de overwinnaar, zo dat ZVH A-jeugd op de vierde plaats eindigde. Het ZVH heren C-team kreeg een zwaardere opgave te verwer ken in Apeldoorn. Ondanks een Dit jaar waren negen jeugdteams ingeschreven voor de zaterdag competitie, hetgeen de baancom missarissen op de zaterdagoch tend regelmatig tot grote proble men bracht. Zeker in die gevallen dat er vijf teams thuis speelden. haveloze, grote tribune met kleed kamers. Op het veld wordt zojuist een training afgewerkt met de toe komstige sterren van Spartak Pel hrimov. Enige improvisatie is ge boden, daar in plaats van één wed strijd voor elk team (Be Fair 7 en een combinatie-team samenge steld uit leden van 5 en 8) slechts één wedstrijd gespeeld kan wor den. Gezien de 17 uur durende busreis hebben de meeste spelers hier geen enkel pi ten wordt elk team een halve wed strijd te laten spelen. Gezien de nachtelijke busreis en de tempera tuur in Pelhrimov blijkt dit voor de meeste ruim voldoende te zijn. Tijdens de warming-up blijkt al dat de Spartak Pelhrimov over een team beschikt dat duidelijk fitter oogt dan dat van Be Fair. Dit beeld wordt tijdens de wed strijd nog eens bevestigd. De eerste helft wordt afgesloten met een achterstand van 6-0. Met name aan het eind van de eerste helft blijken de reis en het leef tijdsverschil tussen de teams hun tol te eisen. In de tweede helft vindt een klein herstel plaats. Er wordt zelfs door Be Fair gescoord, helaas in het WADDINXVEEN - Maandag avond 7 juni is in Gouwebad De Sniep te Waddinxveen het zesde bedrijfswaterpolotournooi van De Gouwe van start gegaan. Het aan tal deelnemende teams is verder gegroeid naar een totaal van zes tien bedrijven. Het team van Jac. de Jong Boom kwekerij zal proberen de wisselbe- ker definitief te bemachtigen. Er wordt in eerste instantie gestre den in vier poules, waarna er fina lewedstrijden worden gespeeld. Op de donderdagen 10, 17 en 24 juni wordt het tournooi vervolgd. Na afloop van de laatste wedstrijd worden de prijzen uitgereikt. Ie dereen is op eerdergenoemde data van harte welkom in het Gouwe bad De Sniep vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni hield de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen haar jaarlijkse koppeltournooi. Leden van de ver eniging mogen dan met een intro- ducee spelen. Onder schitterende weersomstan digheden werd het op de baan aan de Alberdingk Thijmlaan een waar boulefestijn. De gezellige ac commodatie van de jeu de boules- reniging heeft op zulke dagen de sfeer van de bekende Franse dorpspleintjes. Ruud v.d. Akker wist met zijn maatje voor een dag Joke Ver troost de eerste prijs binnen te slepen. Tweede werd Nel de Lan ge met Jaap Oudijk. De derde plaats was voor Pieter van Oosten en Rien Bal. De laatste plaats was voor Rob en Joke van Dijken. Bij de jeugd was de uitslag als volgt: 1. Stephan en Jeroen, 2. Marco en David Jan, 3. Erik Jan en Sander, 4. Krishnan en Peter, 5. Mischa en Stefan, 6. Simone en Isabel. Jack van Leeuwen behaalde met zijn zwager een tweede plaats in het bekende Voorstraattournooi in Voorschoten. Vandaag (woensdag) houdt de jeu de boulesvereniging Waddinxveen het jaarlijkse 50+- tournooi. Wie vast wil oefenen voor zijn of haar vakantie in Frankrijk is van harte welkom op het speelterrein aan de Alberdingk Thijmlaan. Men kan daar op dinsdag- en vrij dagavond en donderdag-, zaterdag en zondagmiddag terecht. Zaterdag 12 juni geven leden van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen demonstraties op het jeu de boulesbaantje aan de Kastanje- laan. zij de tegenstander een puntje mee naar huis nemen. De andere partijen werden met grote over macht (hoewel de meeste spelers van dit team net over het net kun nen kijken) gewonnen. Toch bracht de laatste partij, te gen plaatsgenoot Be Fair de nodi ge spanning. Immers bij verlies (zij het wel met 5-0) zou het kam pioenschap aan de neus van het Waddinxveense team voorbij kun nen gaan. Uiteraard was reeds enige tijd een goedaardige ‘psychologische' oor logsvoering aan de gang, hetgeen uiteindleijk uitmondde in span doeken en vlaggen op de baan en uniform door Andringa Sport ge- kleedde teams. Dat deze beslissende wedstrijd enige druk op de spelers (en met name op de Waddinxveen spelers) legde, bleek al gauw uit de eerste partij. In verband met andere ver plichtingen van een van de deel nemers was dit, geheel afwijkend, het gemengd dubbel spel. Al snel kwam Waddinxveen met 5-2 voor in de eerste set. Kat in het bakkie dus, dus niet. Niet al leen in het proftennis geldt: de buit is pas binnen als de laatste bal geslagen is, ook in het ama teurtennis is deze regel van toe passing. De eerste set ging met 7-5 naar Be Fair. Uiteraard enige verwar ring bij de begeleiders van het Waddinxveense team, hoe reage ren de spelers hierop. Gelukkig goed, want in de tweede set liepen zij weer uit. Toen ook nu weer de tussenstand 5-2 op het scorebord stond, vreesde menigeen weer met grote vreze. Echter, nu bleken de jonge spe lers tegen de druk bestand en werd de tweede set met 6-2 ge wonnen door Waddinxveen. De derde set moest de uiteindelijke beslissing brengen. Bij winst van deze partij zou het Be Fair onmogelijk zijn geworden om Waddinxveen in de ranglijst voorbij te streven, dus de belan gen waren erg groopt. De strijd in die derde set ging ook lang gelijk op, uiteindelijk werd het 5-5 en menigeen begon al een een tiebreak te denken. Na een kleine drie uur was het echter zo ver: set, game en championspoint voor het Waddinxveense team. Helaas, dit werd even gedwars boomd door Be Fair, dat niet van zin was om zich zo maar over te geven. Echter, het tweede game, set en championspoint kon wel door de spelers van Waddinxveen worden benut, zodat de dubbele buit nu binnen was. Uiteindelijk bleek Be Fair toch één van de meest taaie tegenstanders voor dit jeugdige team, aangezien zij drie maal een driesetter afdwong. WADDINXVEEN - De op dins dag 20 april - de 760e verjaardag van Waddinxveense - opgerichte vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, die wordt voorgezeten door oud-notaris J. in ’t Hol (Prinses Beatrixlaan), werft elke week nieuwe leden. Van het Historisch Genootschap kan iedereen lid worden tegen be taling van 25 gulden per jaar. Men krijgt dan gratis toegang tot tentoonstellingen, lezingen en dia voorstellingen en men ontvangt vanaf september op zijn huisadres een kwartaalblad. Leden kunnen zich opgeven bij secretaresse C.J.Th. de Jong- Steenland, Souburghlaan 22, 2741 Waddinxveen, telefoon 01828 - 15698. Het gironummer van het Historisch Genootschap is 6494844 en het bankrekening nummer 3668.01155 (Rabobank Waddinxveen). De eerste honderd leden kunnen voor 30 gulden een speciale herdenkingsmunt aan schaffen. De vereniging Historisch Genoot schap Waddinxven heeft in het bijzinder tot doel de kennis van de geschiedenis van Waddinxveen te bevorderen. Zij wil dat doen door het opsporen, verzamelen en publiceren van gegevens, docu menten en voorwerpen van histo rische betekenis voor Waddinx veen. Het eerste plan is het in september organiseren van een tentoonstelling over de geschiede nis van de Waddinxveense indus trie. Het dagelijks bestuur van het Historisch Genootschap bestaat uit voorzitter J. in ’t Hol, vice- voorzitter J.D. Geel, penning meester H. Smid en secretaris C.J.Th. de Jong-Steenland. digd. Meisjes t/m 12 jaar, met daarin Jeanette de Bruin, Sandra-Lucia de Francoulon, Deborah Korte- noeven, Sue-Ann Ong A Lok en Kirsten de Quillettes, zijn onge veer op de zevende plaats geëin digd. Ze hadden het zwaar te verduren in hun poule, hetgeen ook wel blijkt uit de resultaten. Van de zeven wedstrijden werd er slechts één gewonnen en werd eenmaal een gelijke stand afgedwongen. De resterende wedstrijden werden ondanks verwoede pogingen verlo ren. Meisjes t/m 12 jaar, met daarin Willemijn de Bruin, Madelein Hofmijster, Laura de Jong, Sima Patel, Maartje Prevosth en Mau reen Twigt, zijn ongeveer op de vierde plaats geëindigd. Zeker geen slecht eindresultaat. Het merendeel van de wedstrij den (vier stuks) wisten zij in een overwinning om te zetten. Eén wedstrijd eindigde in een gelijk spel, terwijl de twee resterende wedstrijden werden verloren. Jongens t/m 12 jaar, met daarin Maurice Buring, Ruud Clerx (een uitstekende vervanger voor de ge blesseerde Erik Sikkel), Vincent Doeleman en Lewis van Leeuwen, voerden na zes keer spelen de ranglijst aan met 54 punten, met achter zich Zevensprong met 50 punten. Omdat dit team slechts 36 punten had weten te bemachtigen zou er best wel eens winst in de partij en een kampioenschap in kunnen zit ten. Maar helaas, Berkenrode barstte van de energie en was erg goed in vorm. Drie enkelpartijen werden door Berkenrode gewonnen en Maurice Buring speelde gelijk. De dubbel- partij van Maurice en Vincent le verde twee punten op, maar de andere dubbel werd helaas verlo ren, zodat uiteindelijk op deze middag door Waddinxveen slechts drie punten werden bin nengehaald. Dit was de hele competitie nog niet gebeurd, tot nu toe waren zes ZEVENHUIZEN - Afgelopen weekeinde kon de Zevenhui- zense volleybalvereniging Rentokil-ZVH de open gevallen plaats, die ontstaan was door het vertrek van de trainers Willem Jan van Yperen (stopt) en Dirk van Diermen (naar Rentokil 2 heren), bij de dames van ZVH invullen. De nieuwe trainer wordt Jan Zaal. uren kunnen gaan worden. Ech ter, om half vijf kwam er een ver lossend telefoontje. TIOD stond met 4-2 achter, zodat nu zeker was dat Waddinxveen ‘The Big Winner' was geworden. Ze speel den zeer slim en cool en toonden elke keer aan dat zij echt de bes ten waren. Afgelopen zondag zijn zij dan ook met de andere kampioenen voor hun prestatie in de bloemen ge zet. Óp woensdag 16 juni moeten ze nu een voorronde spelen tegen andere poule winnaars. Mochten ze dit weer zo goed dan, dan moe ten zij op woensdag 23 juni nog maals het gravel betreden met kans op het kampioenschap. Af wachten dus. Jongens t/m 12 jaar, met daarin Lauren Boelhouwer, Rob Clerx, Matthijs Compeer en Niels Marc hand, zijn na zes keer spelen op de zevende plaats terecht geko- men. Zij moeten vandaag (woens- veel zwakker geachte tegenstan- dag) nog aantreden in Ouderkerk, der, terwijl Waddinxveen en Be Fair in een rechtstreekse confron tatie de rackets moesten kruisen. Deze Waddinxveense derby legde uiteraard, zeker gezien het belang ervan, een grote druk bij de spe lers. De eerste enkelpartij werd heel overtuigend door Vincent, die het moest opnemen tegen Ro bin Andringa, met 7-1 gewonnen, zodat de eerste punten waren bin nengehaald. De tweede enkelpartij tussen Mi chiel en Peter de Leed werd na een spannende strijd uiteindelijk met een gelijkspel beëindigd, zo dat de stand 3-1 werd. De derde enkelpartij tussen Len nart en R. Doeswijk werd even eens besloten met een gelijke stand, zodat de tussenscore was opgelopen tot 4-2. Yoran won zijn enkelpartij tegen R. van Braams Marns met 6-1 (tussenscore inmiddels 6-2). De beide dubbelpartijen Vincent-Yo- ran tegen Sebastian Andringa-R. Doeswijk en Michiel-Lennart te gen R. Oldenburg-R. van Braams Mams werden eveneens in winst omgezet voor het Waddinxveense team. De uiteindelijke eindstand was dus bepaald op 10-2, een fantasti sche prestatie voor dit ijzersterke kwartet. Echter, omdat Be Fair toch twee punten had afgesnoept was het eindresultaat van de poule nog niet bekend. Alles hing nu af van de uitslag van de partij die TIOD moest spelen. Aangezien TIOD twee uur later (om 15.30 uur) begon zou dit wel eens een aantal zenuwslopende wedstrijden in winst omgezet en werd slechts een maal met de te genstander de punten gedeeld. Aangezien Zevensprong met gro te overmacht (8-4) van Victoria had gewonnen, kwamen zij in de einduitslag net één puntje voor te staan op het Waddinxveense team zodat zij de poulewinnaar werden. Jammer voor de Waddinxveners, die nu met een tweede plaats ge noegen moesten nemen. zes teams in hun poule zijn geëin- Jongens t/m 12 jaar, bestaande uit Vincent Pelupessy, Lennart Rijlaarsdam, Michiel Tops en Yo ran Verschoor, waren na zes keer spelen op een tweede plaats be land met 52 punten met slechts een puntje voorsprong op de num mer drie: TIOD. Be Fair was met slechts twee punten voorsprong de trotse leider in deze poule. Aangezien beide teams een keer gelijk hadden gespeeld moest de laatste speeldag de beslissing brengen. TIOD moest tegen een verkeerde doel. De tweede helft wordt dan ook afgesloten met een verlies, echter ditmaal is het 'slechts' 3-0. Alle leden zijn het er dan ook over eens dat deelnemen belang- rijker is dan winnen. Een goede douche en een verfrissing in het sporthotel blijken ruim voldoende om de nederlaag te kunnen ver werken. Mede dank zij de steun van aan nemingsbedrijf Breedijk, Houtex BV, ’De Kapper' in Zuidplas, Walgemoed Registeraccountants en Super van der Sluys zijn de le den van Be Fair in staat gesteld om op een unieke wijze kennis te maken met een ’nieuw’ land als Tsjechië. De reis omvatte naast het sportie ve element ook nog bezoeken aan Praag, Pelhrimov en het glooien de landschap en de fraaie bossen rondom Pelhrimov. De Waddinxveense voetballers zijn ervan overtuigd dat bezoeken als deze een bijdrage kunnen leve ren aan de vriendschap tussen verschillende volkeren. In een periode van nationalisti sche gevoelens en oplaaiende vooroordelen jegens andere lan den en culturen is, volgens Be Fair, elke bijdrage welkom. WADDINXVEEN - Bij de vesti gingen van de Rabobank Wad dinxveen aan de Kerkweg-Oost en Groensvoorde is nog altijd een ter gelegenheid van de oprichting van de vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen (HGW) bij de ’s Rijks Munt in Utrecht ge slagen herdenkingspenning te koop. De nikkelen en als zilver proefge- slagen herdenkingspenning, een initiatief van HGW-bestuurslid T.W. Verweij (Stationsstraat), werd dinsdag 20 april - de 760e 'verjaardag' van het in 1233 ont stane Waddinxveen - in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde) ge presenteerd. De van het muntmeestersteken voorziene penning, met een plas tic omhulsel verpakt in een sier lijk blauw doosje, kost 40 gulden indien die bij de Rabobankl Wad dinxveen wordt aangeschaft. Leden die zich aanmelden als lid van het Historisch Genootschap Waddinxveen (secretariaat Sou burghlaan 22, 2741 EL Waddinx veen, telefoon 01828 - 15698) be talen slechts 30 gulden. Op de voorzijde van de herden kingspenning, die als munt is ge slagen, staat de tekst 'Historisch Genootschap Waddinxveen. Op gericht 20 april 1993'. De keerzij de wordt gesierd door een fraaie afbeelding van de neo-classisti- sche hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, één van de weini ge monumenten die Waddinxveen rijk is. De tekst hiervan luidt: 'Ned. Herv. Kerk Waddinxveen. Anno 1837'. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 juni begint voor de Waddinxveen se tennisvereniging De Gouwe Smash in het Warnaarplantsoen het traditionele open D-tournooi. Tot en met de finaledag op zon dag 20 juni wordt er in drie cate- goriën gespeeld. Dat zijn dames- dubbel, heren-dubbel en mixed. Voor alle drie onderdelen zijn er sterke inschrijvingen, zodat vol gens De Gouwe Smash veel span nende wedstrijden tegemoet ge zien kunnen worden. De tennis sers gaan er vanuit dat het prach tig weer blijft, maar mocht het onverhoeds gaan regenen, dan kan men uitwijken naar het Tennis centrum Waddinxveen (Sniep- weg) van Ron Groot. Halverwege het tournooi - op woensdagavond 16 juni - zal de feestavond met ’live’ muziek een absoluut hoogtepunt worden. In het kleine, knusse en gezellige tennispark in het Warnaarplant soen gaan alle deelnemers en be zoekers weer een schitterende week beleven. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 juni houdt auto- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de puzzelrit voor automobilisten. De netto-op- brengst is bestemd voor de bejaar denreis. De puzzelrit wordt verreden op basis van een routebeschrijving en met een aangepast reglement. De rit telt mee voor de gezelligheids- competitie. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 19.45 en 20.30 uur in Soos Hitland, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de Hilledijk). De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging kan men con tact opnemen met R. van wijk, tel. 01803-1221 Waddinxvener Theus Verweij, een verwoed munten- en postze gelverzamelaar, heeft slechts 100 exemplaren van de herdenkings penning laten slaan. Dat betekent dat er sprake is van een exclusief aandenken. Van elke bij de Rabo bank Waddinxveen verkochte penning wordt tien gulden afge dragen aan het Historisch Ge nootschap Waddinxveen. De Stationsstraat-bewoner heeft in het verleden eerder lokale her- denkingspenningen uitgegeven. Dat was onder andere het geval bij het 750-jarig bestaan van Waddinxveen in 1983 (een zilve ren daalder), het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn in 1985, het 75-jarig bestaan van het Waddinxveemse architectenbureau Stuurman Part ners BV aan de Brugweg in 1986 en de opening van de Coenecoop- brug in 1987. .-•7 "5 jg «CM

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23