Wisselbeker voor Bethelschool Seminars over telebankieren Bouw psychiatrisch ziekenhuis begonnen VERLOOP Bier-kadopakket bij Van Eeuwen r I GRATIS ADVIES WATER TEST Collecte Anjerfonds Gewijzigde leiding bij brandweer W -W In Gouda van Robert-Fleury Stichting Akkerbouwdag op 28 juni Opening pand De Vierstroom in Zevenhuizen Kunstestafette ook in Gouda Gewaa Conferentie Waddinxveens Welzijnswerk op 18 juni WADDINXVEEN Fietstocht Hart en Nierstichting Onderwijs aan zieke kinderen Expositie in Stadsgalerie gd elegant t TIPS VOOR VADERDAG VIJVERVISSEN I HOUWEUNG WOONSFEER Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdag koopavond. 1 f I zuurstofplanten AQUARIUMSPECIAALZAAK pompen, sproeiers Plaatsen Spreiding - I y A A wucusuag iv jum iw ▼▼vcnjjmu vuui vv auuuiAvvcii Verkeerswethouder Joop Neele (PCW) reikt in het politiebureau aan de Mozartlaan de eerste Hui st a leolui. Gelderland Pastoe Vonns Artijort Minottt Dijk promoot het telebankieren, waarover de Rabo- weg-Oost hield. (Foto: Sjaak Noteboom). I ‘veNceers'wisselbeker1 uit aan de leerling Joop van der Laan van de hervormde Bethelshcool. (Fo to: WN-Waddinxveen). Telebankieren maakt volgens de bankmensen duidelijk dat het uit schrijven van betaalopdrachten en het controleren van rekening-af- de van Deze school bleek het minste aan tal strafpunten te hebben behaald. Van de 344 leerlingen die meede den aan de praktische verkeerspr oef zakten er 23. Van alle leerlingen, die aan de jaarlijkse verkeersproef hebben Slijter Gert-Jan van Eeuwen van het winkelcentrum Luifelbaan (links op de foto) en Berrie van Middelkoop met vijf flesjes Ridder-bier in kadoverpakking. (Foto: Sjaak Noteboom). Hoof tst raat 187 2406 GH Alphen a/d Pijn el 01720-71871 8® Casteh/n ZEVENHUIZEN - Vrijdagmid dag 18 juni wordt in Zevenhuizen de lokale vestiging van De Vier stroom (kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening) officieel geopend. Het vroegere wijkgebouw aan de Dorpsstraat 75 is geheel ver bouwd en gerenoveerd. De wo ning op de eerste etage is tot kan toor verbouwd. In het gebouw zijn nu zowel de wijkverpleging, de gezinsverzorging als het maat schappelijk werk gehuisvest. Bevoegde leerkrachten bezoeken de kinderen in het ziekenhuis eni ge malen per week en geven hen les volgens de bij de kinderen op school gebruikte methodes. De diensten van deze leerkracht zijn gratis. Er kunnen lessen op basisschooL koop aangeboden in de Kunstuit- leen of centra voor beeldende kunst van die gemeenten. Zaterdag opende Zuidhollands ge deputeerde George Brouwer de Kunstestafette 1993 in de Vrije Akademie Westvest in Delft. Me vrouw C. Heuvelman ontving van hem de Kunstestafette. Op dat moment was daar ook de forum discussie ‘De Amusementswaarde van Kunst'. De volgende etappe van de Kunstestafette is in Schie dam, die de staf op zondag 20 ju ni van Delft overneemt. De verkeersveiligheid wordt ver hoogd door een goede motivatie bij de deelnemer. Met dat uit gangspunt is donderdagmiddag 10 juni in het politiebureau aan de Mozartlaan de wisselbeker door wethouder Joop Neele uitgereikt aan de hervormde Bethelschool in Groenswaard 2. WADDINXVEEN - De afdelin- ^".moeten verblijven, gen Waddinxveen van de Hart stichting en de Nierstichting Ne derland hebben afgesproken dat zaterdag 28 augustus weer de jaarlijkse fietstocht wordt gehou den. De organiseren rekenen op veel deelnemers aan deze 15e fiets- I tocht. Het pakket bestaat uit twee pijp jes Ridder pils, een Ridder Malte zer en twee Wieckse Witte. De Ridder Maltezer is een stevige Maastrichtenaar (6.5% alc) die dubbel gehopt is en daardoor een Daarvoor werden er in de bankhal van het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost korte informatie avonden van maximaal anderhalf uur belegd op maandagavond 14 juni voor particulieren en op dins dagavond 15 juni voor bedrijven. Volgens onderdirecteur J.W. Groeneveld en hoofd commerciële Het best bewaarde geheim van Maastricht is misschien wel het brouwprocédé dat de enige stads brouwerij hanteert. Brouwerij De Ridder is gesticht in 1857, boven op een bron die garant staat voor de aanvoer van kristalhelder wa ter. Het door mergelgesteente gefil terde water komt rechtstreeks uit de Ardennen in de bron. Zeer zorgvuldig wordt de kwaliteit ge controleerd evenzo geldt dit voor de overige ingrediënten van Rid der Bier. Gerst, hop en biergist bepalen sa- WADDINXVEEN - In verband met het feit dat de huidige brand weercommandant P. Baan en zijn plaatsvervanger D. van Vliet per 1 februari 1994 op grond van hun leeftijd hun functies zullen neer leggen, is door het gemeentebe stuur thans reeds besloten in hun opvolging te voorzien. Zoals reeds gemeld is G.J. Huizer benoemd tot commandant van de vrijwillige brandweer, terwijl J.H.P. Mulder is aangesteld als zijn vervanger. Omdat bij de invulling van de functionele structuur van de brandweerorganisatie wordt aan gehaakt bij die van de regionale brandweer zullen tevens vier sec ties met elk een specifiek taakge bied worden ingesteld. WADDINXVEEN - Al jarenlang is de Stichting voor Onderwijs aan Zieke Kinderen in Gouda en i omstreken actief. De stichting verzorgt onderwijs aan kinderen, die voor langere tijd in het Groe ne Hart Ziekenhuis te Gouda en het Hofpoortziekenhuis te Woer- Het nieuwe jongerenwerk in Wad dinxveen is het motto van een mini-conferentie van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk. De conferentie, die gepaard zal gaan met de opening van het Jongeren Informatie Punt (JIP), zal worden gehouden op vrijdagmiddag 18 juni van half drie tot zes uur in het buurt centrum De Boog (C. Huijge- slaan). Sprekers zijn P.W.M. van Dongen (gemeente Maassluis), W.C.M. Schelvis (Schilders wijk Den Haag), J. Korving (teamleider Waddinxveen) en T. van Geest (provinciaal steunpunt Zuid-Holland). Besproken zullen worden de vragen of het jongerenwerk in het slop zit, of het jongeren werk anders moet worden op gezet en of er wel behoefte be staat aan een jongerencentrum en een discotheek. Vrijdagmiddag zal ook de rol van het Waddinxveense ge meentebestuur worden belicht. De conferentie val samen met de installatie van het nieuwe bestuur van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk en zal de discussie openen over de nieuwe functies van het jonge renwerk en de plek daarvan in Waddinxveen. volle smaak heeft met een mooie afdronk. Het witbier wordt steeds popu lairder en de Wieckse Witte heeft een plezierige lichte frisse smaak door de geselecteerde kruiden en citrusvruchten. Een ideale drank voor lange warme zomeravonden. Het Ridder bier komt nog beter tot haar recht in de speciale gla zen die ook voor de verzamelaar een pracht aanwinst zijn op de collectie. Het rondje Maastricht is een mooie aanvulling op het uitgebreide bier-assortiment van slijter Van Eeuwen in het winkel centrum Luifelbaan. Ieders keuze wordt daar begeleid met een deskundig advies en met het oog op vaderdag kan men zor gen voor een aangename onver- wachtte verrassing. zaken P.F. Trapman van de Rabo bank Waddinxveen is het op de ouderwetse manier regelen van bankzaken vaak tijdrovend en las tig. Bovendien moet ervoor ge zorgd worden dat alles op tijd in debrievenbus van de bank komt. Met telebankieren kunnen parti culieren en bedrijven bijvoorbeeld snel, efficiënt en gemakkelijk zelf betalingen verrichten en actuele rekening-informatie opvragen. schriften om te weten wie er wel en wie er nog niet betaald heeft achterhaalde handelingen gaan worden. Voor het ‘Rabo Telebankieren' is een speciaal programma gemaakt, waarmee men op de eigen compu ter op elk gewenst moment elek tronisch kan bankieren De beide seminars in de bankhal vormden het einde van de voor- lichtingsactie ‘elektronisch ban kieren', die een maand lang in de bankhal werd gevoerd. Er was daar gedurende die periode een aandachttrekkende informatietent neergezet. WADDINXVEEN - De tegen de komst van het Bentwoud tussen Waddinxveen en Zoetermeer pro testerende agrariërs gaan een pro motionele Akkerbouwdag houden in hun gebied. Dat gebeurt op maandag 28 juni. De akkerbouwers willen iedereen dan een zo goed mogelijk indruk geven van de kwaliteit van het ak kerbouwgebieden ten westen van Waddinxveen. Leden van de provinciale staten van Zuid-Holland trokken vaan- daag (woensdag 16 juni door de Goudse streek en deden daarbij ook Waddinxveen aan om thuis te raken in de problemen op het ge bied van 3e ruimtelijke ordening. GOUDA - Van zaterdag 19 juni tot en met zondag 11 juli expose ren op initiatief van de Regionale Kunststichting Gouda in de Stadsgalerie (Achter de Kerk 10) in Gouda de bekende kunstenaars Margreet Holtkamp (olieverf en tekeningen), René Huwaë (acryl- schilderijen) en gastexposant Jacques Vreeke (beelden). Margreet Holtkamp (Alp GOUDA - Aan de J.P. Thijsselaan in de Goudse woonwijk Bloe- mendaal is vorige week donderdagmiddag door Gouda’s burge meester drs. J.H. Boone de officiële paal geslagen voor de bouw Daarnaast wordt nog twee miljoen gulden uitgetrokken voor liften en voor grootkeuken- en terreinvoor- zieningen. Schindler Liften BV in De verbouwing werd uitgevoerd door Bouwgroep Ouwe Gouwe te Gouda. Inclusief de herinrich- tingskosten kostte de verbouwing meer dan 140.000,-. Het resul taat is een vrolijk en representa tief gebouw, prettig om in te wer ken en prettig om te bezoeken. De officiële opening wordt om 16.00 uur verricht door J. Huber, oud-voorzitter van de voormalige kruisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle. Aansluitend daarop zal J. van Duinen, directeur van de afdeling SMD Zuidplas van De Vierstroom, een korte toe spraak houden. Van 17.00 tot 19.00 uur is er open huis. Alle inwoners van Ze venhuizen zijn uitgenodigd het vernieuwde gebouw te komen be kijken. Voor de kinderen wordt er een poppen-consultatiebureau ge houden. Elk kind kan zijn of haar pop of beer laten wegen en me ten. De bezoekers van het open huis kunnen op verschillende manieren kennisnemen van de activiteiten van De Vierstroom, te weten ver pleging en verzorging thuis, ver strekking verpleegartikelen, huis houdelijke verzorging, ouder- en kindzorg, maatschappelijk werk, voedingsvoorlichting en dieetadvi- sering, cursussen en themabijeen komsten. Het gebouw in Zevenhuizen biedt tevens onderdak aan de cursussen zwangerschaps- en postnatale gymnastiek en aan de bejaarden- gymnastiek. Den Haag en Electrolux Industrie BV te Diemen zijn daarbij betrok ken. Voor de terrein voorzieningen worden nog offertes gevraagd. De externe bouwbegeleiding is in handen van Planontwikkeling Consult in Soesterberg, intern wordt de bouw begeleid door de Bouwkundige en Technisch dienst van de Robert Fleury Stichting. Het nieuwe psychiatrisch zieken huis is ontworpen door architect F.M. de Jong uit Maarssen. Mo derne psychiatrische inzichten als het scheiden van de huisvesting en het behandelen van patiënten, worden in de bouw van het zie kenhuis vertaald. Rabobank-medewerker Arie Pieter van L.f.. t bank Waddinxveen twee informatiebijeenkomsten in de hal van het bankgebouw aan de Kerk- van een algemeen psychiatrisch ziekenhuis van de Robert-Fleury Stichting. Het algemeen psychiatrisch zie kenhuis gaat psychiatrische zorg bieden aan de inwoners van Mid- den-Holland, in welk gebied 222.000 mensen wonen. Het Goudse ziekenhuis krijgt 100 plaatsen voor psychiatrie. De bouw moet eind 1994 gereed zijn. ‘Gezien de terughoudende opstel ling van banken bij het financie ren van nieuwbouw voor zorgin stellingen, kan men de onderteke ning van deze contracten rustig beschouwen als een belangwek kende gebeurtenis'. Dat zei economisch directeur drs. H.J. Willemsen van algemeen psychiatrisch ziekenhuis de Ro bert-Fleury Stichting bij de on dertekening van de contracten op 29 april van dit jaar voor de bouw van het nieuwe algemeen psychia trisch ziekenhuis in Gouda. Zoals bekend ondervinden zorgin stellingen in toenemende mate problemen met het lenen van geld voor nieuwbouw. Banken stellen zich terughoudend op met het verstrekken van krediet omdat de overheid niet langer borg staat waardoor zij minder zekerheid hebben overe de ’omzet’ van zorg instellingen. WADDINXVEEN - In de ko mende week zal er in Waddinx veen gecollecteerd gaan worden voor het Anjerfonds Zuid-Hol land. Deze jaarlijkse inzameling gebeurt door de leden van de scoutinggroepen Pieter Maritz en Klimop en door de muziekvereni ging Concordia en de drumband Cormula’s. Het Prins Bernhard Fonds, waar van het Anjerfonds deel van uit maakt, werd in 1940 gesticht in Landen om met middels collectes verkregen geld een bijdrage te kunnen leveren aan de oorlogsin spanning van de geallieerden. Het heette destijds ook wel het ’Spitfire Fonds’. Na afloop van de Tweede Wereldoorlog werd de bereidheid om fondsen te werven en subsidies te verlenen voortge zet en werd de doelstelling aange past. Het Prins Bernhard Fonds is te genwoordig een particuliere stich ting met een landelijk overkoepe lend bureau, genaamd het Prins Bernhard Fonds, en met 14 afde lingen de provincies en de steden Amsterdam, Den Haag en Rotter dam. Deze afdelingen heten An jerfondsen. Hoewel deze fondsen juridisch gezien deel uitmaken van het Prins Bernhard Fonds, beschikken zij over eigen besturen die zorg dragen voor de fondsenwerving en die zelfstandig beslissen over sub- sidie-aanvragen. Het Prins Bernhard Fonds houdt zich bezig met projecten van overwegend landelijk karakter, de Anjerfondsen zijn gericht op initi atieven van overwegend regionaal of plaatselijk belang. In het politiebureau was het een gezellige bijeenkomst met bestuursleden van WN-Waddinxveen (Bert van den Wijn gaard, Hennie Both en Henk van Erk), wethouder Joop Neele (PCW), de politie en de directeur en zijn leerlingen uit groep 8 van de Bethelschool. (Foto: WN-Waddinxveen). WADDINXVEEN - Met bijeen komsten (seminars) voor particu lieren en bedrijven heeft de Rabo bank Waddinxveen deze week cli ënten en relaties geïnformeerd over de voordelen van het teleban kieren. meegedaan, reden 75 leerlingen de route foutloos, in tegenstelling tot vorig jaar waren dit er 39. Zes scholen hadden geen gezakte leer lingen. Ook de fietsen van de leerlingen waren rij-technisch in een betere staat dan vorig jaar. VVN-Wad- dinxveen vindt dat er ditmaal een beter resultaat bereikt is dan vo rig jaar en hoopt ooit nog eens te kunnen melden dat er niemand gezakt is voor de praktische ver keersproef. de verkeersregels zijn en blijven de belangrijkste elementen in de ze verkeersproef. Daarbij speelt een competitiestrijd geen enkele rol. Donderdag 29 april zijn de con tracten voor de bouw van het al gemeen psychiatrisch ziekenhuis ondertekend. Opdrachtgever de Robert-Fleury Stichting wil vanaf eind 1994 zorg-op-maat kunnen verlenen vanuit het nieuwe psy chiatrisch ziekenhuis in het Goudse Groenhovenkwartier. De Heidemij heeft de grove bouwwerkzaamheden verricht. Heijmerink Bouwmaatschappij BV uit Utrecht, BV Technisch Bureau Massier uit Den Haag en Installatietechniek P.A. Verkerk BV uit Zwijndrecht staan nu voor de taak het ziekenhuis te doen verrijzen. Daarmee is een bedrag van 12 miljoen gemoeid. WADDINXVEEN - Slijter Van Eeuwen in het winkelcentrum Luifelbaan biedt zijn klanten als ‘Gulle Bottelier' een Rondje Maastricht aan. DELFT/GOUDA - In het kader van de zaterdag van start gegane Kunstestafette 1993 ontmoet de beeldende kunst de recreatie in Zuidhollandse steden als Gouda. Hof van Sirenen, Contrapunt Zo- merdepressie, Sculptoer, De Amusementswaarde van Kunst, Stedelijk Behang, NL=3311 JC Dordrecht. Dat is een greep uit de vele activiteiten in de Delft, Schiedam, Vlaardingen, Gouda, Leiden, Dordrecht en Zoetermeer rond het thema ‘Zin van de Zin loosheid'. Deze Zuidhollandse gemeenten geven, in samenwerking met de provincie en de Culturele Raad Zuid-Holland, elk op hun manier inhoud aan het thema en laten er verschillende aspecten van zien. Door de Kunstestafette kan ieder een op een andere manier kennis maken met de beeldende kunst. Het thema vertelt het verhaal van de ontmoeting van beeldende kunst met recreatie. Beiden hebben een grote waarde, ook al zijn ze niet altijd zinvol. Juist die positieve zinloosheid I geeft betekenis aan de beelden kunst en recreatie. Dit in tegen stelling tot alle zinvolle activitei ten van het dagelijks leven. Voor de Kunstestafette 1993 wordt een speciale serie zeefdruk ken gemaakt, gebaseerd op de test ‘Esthetica van de Zinloos heid' van de filosoof Eric Bolle. Alle deelnemende gemeenten la ten elk één kunstwerk maken. De zeefdrukken worden verzameld in een map. Per deelnemende ge meente worden tien mappen te is deze Castor fauteuil met bijbehorend voetenbankje van Montis Eén van de vele gedurfde woonideeen die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten, men het uiteindelijke karakter van het bier. De hand van de meesterbrouwer is daarbij onont beerlijk. Hij waakt tevens over de geheime recepten en is ook steeds op zoek naar oude brouwtechnie- ken voor nieuwe biervarianten die de kenner op keer verrassen. Slijter Van Eeuwen heeft in de winkel een map foto’s waarop een en ander goed te zien is. Gert-Jan van Eeuwen heeft onlangs het eerste Ridder Bier-kadopakket overhandigd gekregen dat bestaat uit drie unieke bieren. Bij het ziekenhuis komt een Eer ste Hulp bij Crises (EHBC). Óp dit moment heeft nog geen ande re zorginstelling zo’n drempelloze voorziening. Een EHBC is verge lijkbaar met een EHBO in een al gemeen ziekenhuis. In de nieuwbouw komen totaal 100 plaatsen voor psychiatrie. De overige 50 zijn voor chronische psychiatrie, die elders gevestigd wordt. De Robert-Fleury Stichting is een algemeen psyciatrisch ziekenhuis met ongeveer 700 plaatsen voor psychiatrie die verspreid zijn over Leidschendam, Wassenaar en Zoetermeer. In het Provinciaal Plan Geestelij ke Gezondheidszorg van 1986 is vastgelegd dat de psychiatrische zorg dichter bij huis verleend moet worden. Vanuit die opvat ting diende de Robert-Fleury Stichting in Gouda een nieuw, kleinschalig psychiatrisch zieken huis te realiseren en haar plaatsen voor psychiatrie in Leidschendam navenant te verminderen. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft aan deze plannen zijn goed keuring verleend. niveau gegeven worden, maar ook op het gebied van voortgezet on derwijs kunnen er lessen tot en met tweede klas niveau gegeven worden. Een aanvraag voor lessen aan een kind kan via het zieken huis gedaan worden. Wat veel mensen echter niet we ten is dat er ook mogelijkheden zijn om bij langdurige ziekte, waarbij het kind thuis moet blij ven, er ook les aan huis gegeven kan worden. Dit geldt in Gouda en Woerden maar ook in plaatsen in de regio zoals Vlist, Gouderak, Waddinx veen, Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Schoonhoven, Zeven huizen, Ouderkerk aan den IJssel en Lekkerkerk. Deze lessen moeten bij de pen ningmeester van de stichting aan gevraagd worden en zijn, Ss de betreffende gemeente accoord gaat, ook gratis. Het adres van de Stichting voor Onderwijs aan Zie ke Kinderen is John Mottstraat 2-4, 2806 HP Gouda, tel. 01820-14344. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 8 en woensdag 9 juni is op initiatief van de afdeling Wad dinxveen van Veilig Verkeer Ne derland (VVN) de praktische ver keersproef afgenomen voor de scholieren van groep 8 van de ba sisscholen. Nieuw was ditmaal de uitreiking van een wisselbeker aan de best presterende school. De beker kwam de eerste keer in handen van de hervormde Bethelschool, die het laagste percentage gezakte leerlingen kende. Alle basisscholen van Waddinx veen deden aan de jaarlijkse proef mee. Welgeteld 344 leerlingen re den een route door het Gouwe- dorp waarbij ze een aantal gevaar lijke kruisingen moesten overste ken. De VVN-vrijwilligers vonden de 40 gezakte leerlingen van vorig jaar niet acceptabel en hebben daarom het afgelopen jaar gepro beerd een middel te vinden om de motivatie bij de kinderen te ver hogen. Ook vanuit de gemeente wilde men iets doen waardoor het aantal gezakte leerlingen zou afnemen. Door verkeerswethouder J. Neele (PCW) werd voorgesteld een wis selbeker ter beschikking te stellen aan de school met het minst aan tal strafpunten. De VVN-afdeling Waddinxveen vond dit een goed initiatief en dus werd dit jaar voor het eerst een wisselbeker uitgereikt. Hoewel enkele scholen vreesden dat hier door een competitiestrijd zou kunnen ontstaan en ze niet blij waren met het initiatief is er toch uitvoering aangegeven. WN-Waddinxveen en de ver keerswethouder zijn namelijk van mening dat het uitreiken van een wisselbeker niets met een compe titiestrijd te maken heeft. De verkeersveiligheid van deelnemer en het toepassen ^4 JA.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11