GROENSVOORDE Veldwijk neemt Van Loon over Ds. J. W. Goossen in afscheidspreek: ‘Bij God is ook het kleine groot4 Leg het gelust of geschoren. Zuidplas 400 woningen, Beijerincklaan 1.400 woningen Provincie knijpt woning- bouwplannen Waddinxveen af Jeu de boulesbaan in gebruik MAB kwam spioneren Fiscale voorlichting Goudse Kamer Moerkapels bedrijf failliet Onafhankelijk Nieuwsblad WONING! COMPEER’ flremmer HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN Drs. H.C.M. COMPEER WS' HARWA Restaurant "Se SRaltemolen" Restaurant Se Rlaltemolen .4 i Sfeervol dineren in een gezellige ambiance, voorzien van airconditioner, tegen betaalbare prijzen. Zomermenu 3 gangen vanaf 49,50! SCHOENEN SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Winkelcentrum Waddinxveen De dienstverlening omvat onder meer: - opstellen van en rapporteren over jaarrekeningen - verrichten van (wettelijke) accountantscontroles - adviseren bij het verkrijgen van overheidssubsidies - adviseren over de inrichting van de administratie - opstellen van bedrijfseconimische-, financiële- en fiscale adviezen - voorzien in tijdelijke administratieve assistentie - Oosthaven 72, Gouda. Tel. 01820-15430. Nicola en Dyon Diana Woensdag 16 juni 1993 De naar Vriezenveen vertrekkende predikant ds. J. W. Goossen van de Centrale Hervormde Ge- schikbaar was, zijn afscheidspreek. CDA-wethouder Jan Hielema overhandigt jeu de boulesballen aan één van de bewoners van de Mei ruime parkeergelegenheid ACCOUNTANTSKANTOOR si\?FFEERDEa seniorhuizen aan de Kastanjelaan. (Foto: Sjaak Noteboom}. De naar Vriezenveen vertrekkende predikant ds. J. W. Goossen van de Centrale Hervormde Ge meente met zijn vrouw en hun vier kinderen, gefotografeerd in de tuin bij hun huis aan de Wei de zoom. (Foto: Peter Veens tra). Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 REGISTERACCOUNTANT Jan Dorrekenskade-Oost 50 - 2741 HW Waddinxveen Tel. 01828-16877 - Fax 01828-16686 GOUDA - Maandagavond 28 juni om half acht houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in samenwerking met Moret Ernst Young Belas tingadviseurs in het Kamerge bouw in Gouda een voorlichtings bijeenkomst over ‘Verenigingen, stichtingen en de fiscus'. vanaf fl. 45.-* per dag excl BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 Een gigantische keuze aan tapijt in alle materialen en kleuren. Daarom WS’. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828-16119 van het bouw- medewerkers) Gouda - Alphen aan den Rijn en de in aanleg zijnde Zuuidelijke Rondweg. Dat blijkt uit de Nota van Beant woording die het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol- land vrijdagmiddag in het Provin ciehuis in Den Haag heeft gepu bliceerd. De nota is een belangrijke nieuwe stap op weg naar de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost, waarin tot na de eeuwwisse ling de woon- en werkgebieden in deze Goudse streek strikt worden aangegeven. Het voorlopige standpunt van GS is een streep door de rekening van het college van B. en W. en de gemeenteraad. Unaniem had het gemeentebestuur zich eerder dit jaar achter het met Gouda en Moordrecht gesloten convenant geschaard, maar deze bestuurlijke afspraak is door ‘Den Haag' ruw opengebroken. De drie gemeenten, die over het convenant overigens niet met de bevolking hebben gediscussieerd, wilden uiteindelijk samen te veel bouwen en hebben slechts eensge zindheid weten te bewerkstelligen door alle woon- en bedrijfsbehoef- tes bij elkaar op te tellen, zo viel in Den Haag te horen. GS geven Waddinxveen te ver staan dat de plannen voor Zuid- plas 1990, zoals het bestemmings- morgen aan het pleintje bij de Kastanjelaan een openbare jeu de boulesbaan in gebruik. De baan is aangelegd door de ge meente Waddinxveen. Een oudere omwonende kreeg van de sportie ve christen-democraat een zestal naar die rijke en deftige man met zijn gevolg toegezonden en vroeg of de Ethiopiër ook wist wat hij aan het lezen was. Ds. Goossen verheelde niet in Waddinxveen niet alleen mensen ontmoet te hebben die evenals de Kamerling alles in het evangelie zagen, maar ook mensen te zijn tegengekomen die naar zijn me ning teleurstellend en onverschil lig reageerden op Gods Woord. De predikant hield de kerkgan gers echter voor dat degene die Gods weg gaat altijd gezegend zal worden, al blijven Zijn wegen tot op de dag van vandaag ondoor grondelijk. De Waddinxveense dominee be nadrukte in zijn afscheidsspreek het werk van de Heilige Geest, die het verbroken contact tussen God en de mens heeft hersteld. Met het oog op zijn vertrek naar Vriezenveen wees ds. Goossen er echter op dat genade en heil niet gebonden zijn aan een predikant. Immers, de dienaar gaat en het Woord blijft. Filippus doopte de Kamerling onderweg en werd ver volgens door de Heilige Geest weggenomen. Dat deerde de Ka merling geenszins want hij ver volgde volgens de Bijbel zijn reis met een hart vol blijdschap. ‘Beslissend is dat de Kamerling door het Lam is getekend. De Geest van Christus is reizen met blijdschap, daarbij het Woord en WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - Drukkerij Veldwijk BV te Waddinxveen heeft ‘Drukkerij W.A. van Loon Moerka- pelle BV' te Moerkapelle en ‘Van Loon Display BV' te Berkel en Rodenrijs overgenomen. De directie van het Waddinxveense bedrijf heeft dat dinsdag officieel meegedeeld. gerenoveerd en uitgebreid be drijfspand aan de Oranjestraat in Moerkapelle in gebruik nam en ook een vestiging in Berkel en Rodenrijs had, wist enkele jaren terug volgens het toonaangevende Bugamor-onderzoek door meeden ken, kwaliteitsbeheersing en het nakomen van levertijden door te dringen tot de 20 beste ‘sterdruk- kers' van Nederland. De malaise, waarin de gehele gra fische bedrijfstak thans verkeert, is er in belangrijke mate de oor zaak van dat drukkerij Van Loon het uiteindelijk niet heeft kunnen bolwerken. De overname door drukkerij Veldwijk BV biedt volgens de di rectie volop perspectieven de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien. De relaties van beide be drijven zijn over de nieuwe ont wikkeling schriftelijk geïnfor meerd. De predikant van wijk Noord, die tien jaar in Waddinxveen heeft gestaan en deze week naar Her vormd Vriezenveen vertrekt (na Mastenbroek (1976) en Waddinx veen (1983) zijn derde gemeente), gaf zijn predikatie naar aanleiding van Handelingen 8 26 - 40 het thema ‘Getekend door het Lam!' mee. Ds. Goossen preekte over Filip pus. De apostel raakte over Gods Woord in boeiend gesprek met de Kamerling, die in Jeruzalem God had aanbeden en op weg was naar huis. Op een gegeven moment za ten in de weostijn een jood en een heiden samen gebogen over de Heilige Schrift en lazen ze hard op uit het boek van de profeet Jesaja. Met deze bekende geschiedenis maakte ds. Goossen duidelijk dat voor christenen iedereen een naas te behoort te zijn die zijn of haar weg kruist. Bovendien verdient in de ogen van God ook de enkele mens alle aandacht. De hervorm de predikant wilde daar nog eens op wijzen omdat in deze tijd de enkeling uit het zicht raakt. ‘Bij God is ook het kleine groot'. Filippus ging op aanwijzingen van een engel Jeruzalem uit om - naar later bleek - op de eenzame weg naar Gaza zich bij de wagen van de voorname Kamerling, die mi nister van financiën in Ethiopië, te voegen. Hij werd als het ware WADDINXVVEEN - Ds. J.W. Goossen (44) heeft zich zon dagmiddag losgemaakt van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Met de wethouders J. Neele (PCW) en J.A. Hielema (CDA) en diverse collega-predikanten van verschillen de kerkgenootschappen onder zijn gehoor hield hij in een over- volle Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, waar geen stoel meer be- jeu de boulesballen uitgereikt. Na de opening verzorgde de jeu de boulesvereniging Waddinxveen, die in september 1985 werd opge richt en waarvan Jan Hielema be stuurslid is geweest, een demon- stratiewedstrijd. De gemeente kan de MAB alleen kwijt, zo luiden de juridisch inge wonnen adviezen, na het betalen van een grote som geld, zodat er niets anders lijkt op te zitten dan het bedrijf bij het realiseren van een nieuw winkelhart volledig te blijven betrekken. Elders in dit Weekblad voor Waddinxveen wordt uitgebreid aandacht geschonken aan het al ternatieve miljoenenplan voor de ‘Be Fair'-lokatie. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het gemeentebestuur van Waddinxveen kan in ieder geval op weg naar de eeuwwisseling met de bouw van 'maar' 400 huizen in een daardoor veel groener uitgevallen Zuidplas-Extra (achter Van Leeuwen BV aan de Piasweg) en vervolgens met ‘slechts* 1.400 woningen in het noordelijk deel van de driehoek tussen Beijerincklaan, spoorlijn plan in aansluiting op Zuidplas 1980 (de huidige volgebouwde wijk) officieel heet, helemaal op eigen initiatief zijn ontwikkeld. Zuidplas 1980 is namelijk destijds als een zelfstandige en zichzelf bedruipende woonwijk opgezet, waarvoor verdere uitbreiding des tijds niet is voorzien en ook niet nodig is. milieuhinderlijke bedrijven een plaats krijgen. Het Bentwoud tussen Waddinx veen en Zoetermeer moet een functioneel kernbos van 1.000 hectare worden, dat als een zelf standige eenheid kan functioren. Het Bentwoud wil het provinciaal bestuur kleiner laten uitvallen dan de oorspronkelijke plannen van de rijksoverheid (2.100 hectare), maar het is de vraag of het kabi net daarmee instemt. Voor de pot- en plantenteelt zijn wat de provincie betreft de Ha- zerswoudsche Droogmakerij en de Zuidplaspolder in beeld. De voor keur bestaat om deze teelt in aan sluiting op de bebouwde kom bij Boskoop te laten plaats vinden, mede om de verkeersdruk in de bebouwde kommen van Waddinx veen en Boskoop niet te vergro ten. Maar dan moet een en ander well goed in het landschappelijke beeld worden ingepast en mag er geen negatieve uitstraling ont staan voor het toekomstige Bent woud, zo maakt de Nota van Be antwoording duidelijk. De door Waddinxveen, Gouda en Moordrecht gewenste bedrijvenlo- katie ten westen van ’t Weegje is als het aan het college van GS ligt van de baan. Op die plek wil ‘Den Haag' verontreinigd slib uit de Hollandsche IJssel gaan storten. Deze bagger zou vervolgens met groen moeten worden afgedekt, zodat er op het eerste gezicht sprake blijft van een ‘groene long Hoofdredacteur: BJ. Woudenberg. Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9. 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 Weekblad voor Waddinxveen als gevolg van de plannen voor de ‘Be Fair'-lokatie ontmanteld zou dienen te worden, zijn in de uitga ven forse tegemoetkomen opgeno men, variërend van 850 tot 1.700 gulden per gebruikte vierkante meter winkelruimte. Dat is een totaalsom van ruim 6 miljoen gul den. Op voorstel van het college van B. en W. wordt in de tweede helft van dit jaar met de gemeenteraad verder gesproken over de winkel- hartplannen in Waddinxveen. De indieners van de alternatieve ‘Be Fair'-plannen hebben uit het ge meentehuis te horen gekregen dat hun voorstellen integraal zullen worden bekeken. Naar verluidt zit de gemeente Waddinxveen echter juridisch ge zien met handen en voeten geke tend aan MAB Projectontwikke ling BV, waarmee in 1988 op ba sis van een raadsuitspraak uit 1987 een intentieverklaring werd getekenmd. De door Veldwijk BV overgeno men grafische bedrijven waren genoodzaakt het faillissement aan te vragen. Dit faillissement werd vorige week dinsdag 8 juni door rechter-commissaris mr. A.B.H.M. van Thiel van de arron dissementsrechtbank in Rotter dam uitgesproken. De in de afgelopen week gevoerde onderhandelingen met de door de rechtbank aangewezen curator mr. S.H. de Ranitz over de over name zijn dinsdag succesvol afge rond. Daarmee is een belangrijk stuk werkgelegenheid gewaar borgd gebleven. Mr. De Ranitz liet maandag het Weekblad voor Waddinxveen we ten in de afgelopen dagen gezocht te hebben naar de in zijn ogen beste oplossing met het oog op het instandhouden van een be langrijk stuk grafische werkgele genheid in de Goudse streek. Hij gaf aan over de overname van de activa van Van Loon BV inten sief in gesprek geweest te zijn met meerdere bedrijven. Uitein delijk koos hij voor drukkerij Veldwijk BV als partner. De rech ter-commissaris stemde dinsdag met die zienswijze in en bekrach tigde de overname. Door deze gang van zaken kunnen verregweg de meeste Van Loon- werknemers aan het werk blijven. Na de overname zal het perso neelsbestand van de nieuwe druk- kerijcombinatie uitgroeien tot meer dan 50 personeelsleden. De grafische onderneming is daarmee één van de grootste in deze streek geworden. Voor Drukkerij Veldwijk BV be tekent de overname een belangrij ke uitbreiding van de activiteiten op het gebied van drukwerk en van displays. De Waddinxveense onderneming is een financieel ge zond en een gerenommerd gra fisch bedrijf, dat bijna 70 jaar be staat. Het bedrijf aan de Oranjelaan is in de laatste jaren grondig gemo derniseerd en is zich gaandeweg steeds sterker gaan concentreren op grafische kernactiviteiten. Daarin paste ook de overname van drukkerij Van Loon BV. Drukkerij W.A. van Loon Moer kapelle BV, dat met W.A. van Loon Moerkapelle Beheer BV en Van Loon Display BV een week geleden failliet werd verklaard, was een landelijk werkend gra fisch bedrijf, dat aan het eind van de jaren zeventig door de Reeuwijker W.A. van Loon werd opgericht. Het Moerkapelse bedrijf, dat in de zomer van 1990 een ingrijpend werd terzijde gestaan door een aantal medewerkers, zoals de Waddinxveense rayondirecteur D.C. Bareman en de eigen markt onderzoeker D.J.H. Bax, die de persconferentie leidde. Voordat de pers werd ontvangen hebben de initiatiefrijke onderne mers het college van B. en W. in het bedrijfspand op Coenecoop ontvangen voor het geven van een toelichting op de plannen. Van de zijde van het gemeentebestuur waren daarbij aanwezig burge meester C.M. van der Linden, wethouder J.A. Hielema (CDA), gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose en Openbare Werken-direc- teur ing. S. van Houten. De alternatieve centrumontwikke- ling op de ‘Be Fair'-lokatie van 3,8 hectare komen neer op 11.000 tot 16.000 vierkante meter win kelruimte, 140 tot 180 etagewo- ningen en 840 tot 1.040 riante én gratis parkeerplaatsen (voor be zoekers en bewoners apart). De prijs van het in drie tot vier jaar neer te zetten complex van twee lagen (eerst moeten Be Fair- voetbal en De Gouwe Smash-ten- nis een geschikte andere en ruim ere accommodatie hebben kunnen betrekken) loopt uiteen van 36 tot 53 miljoen gulden. De huurprijs voor de winkeliers (ook enkele grootwinkelbedrijven) bedraagt gemiddeld 285 gulden. Voor de te verplaatsen winkeliers (huurders en eigenaren) in het winkelcentrum ‘de Passage', dat gramma in dit Gouwedorp reeds in novenmber 1991 was beëin digd. De provincie spreekt zelfs van een uiterst coulante wijze van afronden op dat moment. Na de eeuwwisseling zullen er in de opvatting van de provincie ook woningen mogen worden gebouwd in de driehoek tussen Beijerinck laan, spoorlijn en Zuidelijke Rondweg. Maar dan geen 1.800, zoals Waddinxveen met Gouda en Moordrecht had afgesproken, maar 1.400. GS kiest voor Gouda, waar het meest gebouwd moet gaan wor den, al heeft verantwoordelijk ge deputeerde Ted Jansen (VVD) zich vorig jaar wel eens laten ont vallen de ‘gouden driehoek' in Waddinxveen zeker te zien zitten als nieuwe 'regionale' woning- bouwlokatie. Naast de woningbouwafspraken voor Waddinxveen zijn ook Gou da en Moordrecht op rantsoen ge zet. In Gouda-West (nog Moor drechts grondgebied) mogen maar 2.800 woningen worden gebouwd (te beginnen met 1.000 woningen in de Oostpolder in Schieland) en binnen de stadsmuren slechts 500 huizen. Het bedrijfsleven in Waddinxveen kan in de toekomst terecht op de lokaties Coenecoop-West (de drie hoek ten zuiden van Waddinx veen) en op het bedrijvenpark Doelwijk aan de Bredeweg met een bruto-capaciteit van 100 hec tare. Bij dit terrein, in de eerste plaats bestemd voor transport- en distributiebedrijven, moeten ook WADDINXVEEN - CDA-wet- houder Jan Hielema, net terug van zijn eerste buitenlandse reis als lid van het college van B. en W. naar het congres van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten in België, nam zaterdag- de beloften van God meenemend. Dat is de kracht. Eeuwige blijd schap zal ons deel worden als het reiskleed voorgoed kan worden af gelegd', besloot ds. Goossen zijn afscheidspreek. In een kort persoonlijk woord van af de preekstoel gaf ds. Goossen te kennen dat Waddinxveen, waar hij met zijn vrouw en vier kinde ren goede jaren zegt te hebben gekend, een warme plek in zijn hart heeft gekregen. Hij hoopte met zijn gezin in het Twentse Vriezenveen (bevestiging door Vriezenveense emeritus-pre- dikant ds. P.J Bos en intrede op zondag 27 juni) dezelfde ervaring te zullen kunnen opdoen. De pre dikant, die aangaf in de kring van de kerkeraad telkens hoofdzaken van bijzaken te hebben kutjnen scheiden, blikte ook nog even te rug op de afscheidsavond van vo rige week donderdag waar hij van de kerkelijke gemeente een fiets en zijn echtgenote een stoel kre gen overhandigd. De afscheidsdienst werd besloten met toespraken van ds. A.W. van der Plas en ouderling J. de Visser. Ds. Van der Plas omschreef zijn vertrekkende collega als een man die niet van spektakel houdt en kiest voor de eenvoud. WADDINXVEEN - MAB Pro jectontwikkeling BV, die voor het gemeentebestuur sinds 1988 te vergeefs bezig is geweest een aan vaardbaar winkelhart aan de Pas sage-West op papier te krijgen, kwam maandagmiddag onopval lend spioneren tijdens de perscon ferentie over de alternatieve cen- trumvoorzieningen op de 'Be Fair '-lokatie. Temidden van de drukbezochte persconferentie in het bedrijfs pand van Vermeer Grond en We gen BV op het bedrijvenpark Coe necoop maakte ook de MAB-ver- tegenwoordiger druk aantekenin gen, zonder overigens maar één vraag te hebben gesteld. Tussen de journalisten van de lo kale en regionale pers, inclusief Radio West, zaten ook architect Hans Peeters van Stuurman Part ners BV, die op persoonlijke titel heeft getekend aan de Passage- West-plannen van de PvdA-frac- tie, een winkelier van de Kanaal straat en economisch medewerker drs. G.L.M. Gietman van de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Op de persconferentie voerden enthousiast het woord de initia tiefnemers T.W. Verweij (direc teur Vewa Consulting BV), ir. J.J. Nieskens (architectenbureau Stuurman Partners BV) en J. van Gelderen (directeur Vermeer Bouwgroep BV. De woordvoerder concern (1.450 Het wordt van de zijde van GS prima gevonden dat de gemeente destijds 20 hectare landbouw grond kon aankopen, maar een en ander wil niet zeggen dat men aan het Raadhuisplein rechten zou kunnen ontlenen om te komen tot uitbreiding van Zuidplas 1980. De nieuwe lokatie is ook nog eens in strijd met het huidige streek plan, dus Waddinxveen mag blij zijn dat de provincie achter Van Leeuwen BV nog de bouw van 400 woningen wil toestaan, hoe wel de gemeente er 600 op die plek zou willen neerzetten. Wat de provincie betreft is men met Waddinxveen uitgesproken over het aantal woningen (180) dat jaarlijks gebouwd zou moeten worden. Volgens de gemeente was die discussie nog steeds niet afge rond, maar GS vinden dat het twisten over het woningbouwpro- Gelet op de overname is besloten de naam van de nieuwe drukkerij- combinatie te wijzigen in Veld wijk - Van Loon Grafische Bedrij ven BV. Het bedrijf wordt geleid door algemeen directeur F. van Kempen. Het directieteam be staat verder uit de heren W.A. van Loon, F.D. Veldwijk, J.B. Veldwijk en F. Meulman (display- produktie). Naast de hoofdvestiging in Wad dinxveen (Oranjelaan) zullen de bedrijfspanden in Moerkapelle (Oranjestraat) en in Berkel en Ro denrijs (Veilingweg) worden ge handhaafd. Wel wordt nagegaan welke mogelijkheden er in de toe komst zullen zijn de bedrijfsacti viteiten in één vestiging onder te brengen. De nieuwe drukkerijcombinatie Veldwijk - Van Loon Grafische Bedrijven BV beschikt thans over diverse offsetpersen in klein en groot formaat. Tot het machine park behoren onder ander twee vierkleuren- en één vijfkleuren- pere. Het grafisch bedrijf is als gevolg van de uitbreiding van de activi teiten nog beter in staat in te spe len op de wensen van de op drachtgevers voor kwalitatief hoogwaardig full-colordrukwerk. Voor het organisatiewerk zullen één- en tweekleuren offsetpersen ter beschikking blijven. Met name de uitbreiding in de pré-press en de activiteiten op het gebied van display-materiaal ge ven de nieuwe combinatie een breed scala van mogelijkheden, die volgens het bedrijf uniek ge noemd mag worden in de grafi sche wereld. OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN 48e Jaargang No. 02341 Noordkade 16. Waddinxveen Tel 01828-10170

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1