discussie over Be Fair-lokatie Gu/r c ?72168 Gemeentebestuur startte in 1989 Vermeer Stuurman Partners sinds 1911 Prijsvraag van Natrix Zomerzang- avond met De Gouwestem in Rotterdam MOTORRIJDEN? Hervormde Gemeente bij de RTW Subsidie Kunstkring Benoemingen Infoavond van Platform Gehandicapten Uitbreiding tv-programma’s Expositie in Stadsgalerie Verenigde Bedrijven Vewa Consulting BV neemt duik in de geschiedenis Orgelconcert van Jaap Niewenhuijse in Moordrecht JI JA LEUK!! l GLASBEEK Noordkade 24 FOCWf GEDIPLOMEERD Maar dan wel bij een KNMV-instrukteur! AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Parkeren Draagvlak Voorgeschiedenis Huurniveau Aantrekkelijkheid Bereikbaarheid Bouwgroep BV Haalbaarheid fis» 1 i agllia Woensdag lö juni 19*3 Weekblad voor Waddinxveen Een impressie van het exterieur van het nieuwe winkelhart op de ‘Be Fair'-lokatie, een plek MOTORRIJINSTRUKTEUR RUSCHOOlj de is Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen MDFHlANOSf VfRfNlGinr. ?AN ONOF «NF MF AS IN HF T CARHOSSf Alf BF DAljf WADDINXVEEN - Zaterdag 29 mei is tijdens de open dag van de kinderboerderij in het Warnaar- plantsoen door de studiegroep Na trix een prijsvraag gehouden, waaraan 53 mensen hebben deel genomen. Het gemeentebestuur van Wad dinxveen had geld beschikbaar gesteld om drie prijzen uit te lo ten. Wethoudere J. Neele (PCW) heeft dinsdagmorgen l juni de drie gelukkigen getrokken. Dat zijn geworden: I. J.W. Gel dof, 2. mej. D. Buitenhuis, 3. mej. J. v.d. Knijff. WADDINXVEEN - Aan Waddinxveense Kunstkring door het college van B. en W. een eenmalige subsidie verleend in de kosten van het organiseren van het op zaterdag 5 en zondag 6 ju ni gehouden teken- en schilder- weekeinde en de daaraan te kop pelen expositie van zaterdag 3 tot en met zaterdag l O juli. WADDINXVEEN - Mevrouw N.M. Verschure te Rotterdam is, in tijdelijke dienst, bij de gemeen te Waddinxveen benoemd tot me dewerkster Bouwzaken op de af deling Ruimte en Bouw. Aan mevrouw M.C.A. Kroon- Bakker, beleidsmedewerkster mi lieu op de afdeling Ruimte en Bouw is, op eigen verzoek, eervol ontslag verleend per l juli 1993. Met ingang van l april 1993 zijn de heren W.J. van Yperen en R.A.M. Veldhuis benoemd tot respectievelijk assistent-bedrijslei- der en hoofd van de afdeling ho- reca van het Gouwebad De Sniep. De heer J.B. Oskam te Waddinx veen is per l juli 1993 benoemd tot terreinbeheerder bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven. de centrumproblematiek. - Ongeveer 840 tot 1.040 parkeer plaatsen: 600 - 800 overdekte par keerplaatsen naast en onder de winkels voor bezoekers en bedien end personeeld en 240 parkeer plaatsen voor geplande 140 - 180 woningen ten behoeve van bij voorbeeld groeiende groep senio ren en startende en onvolledige gezinnen. - Adequate en gratis parkeerfacili- teiten, welke van essentieel belang zijn voor het welslagen van een winkelcentrum, dat ook een regio nale functie verdient. - Geen 'zoekparkeren', want dat is slecht voor de leefbaarheid en de verkeersdrukte op de weg. - Voornemen tot het houden van een representatieve enquete onder de betrokken middenstanders ten aanzien van een winkelontwikke- ling op de Be Fair-lokatie, het geen van belang is voor het poli tieke en maatschappelijke draag vlak. - 1989: Het college van B. en W. constateert dat realisering van de winkeluitbreiding in het directe Passage-gebied op diverse proble men stuit. In vervolg hierop ont staat het bestuurlijke idee op het Be Fair-complex (inclusief lokatie tennisvereniging De Gouwe Smash) een geheel nieuw winkel centrum te bouwen. Randvoor waarde daarbij is dat het War- naarplantsoen gehandhaafd dient te worden en bij voorkeur zou dienen te worden vergroot. - 14 augustus 1992: De afdeling Waddinxveen van Democraten ’66 publiceren op basis van een schets van Moen Van Oosten Architecten te Rotterdam een plan voor een ruime en parkachti ge opzet van een winkelcentrum op de Be Fair-lokatie gelet op de verkeersafwikkeling, de ter plekke geboden ruimtelijke ontwikkelin gen en de goede bereikbaarheid, onder andere voor het openbaar vervoer. Het winkelcentrum ‘de Passage* zou gehandhaafd kunnen worden, terwijl het Warnaarplant- soen moet worden opgeknapt. Be Fair-voetbal en De Gouwe Smash zouden verplaatst kunnen worden naar een goede nieuwe lokatie in de ‘groene long* tussen de Beije- rincklaan-Tweede Bloksweg en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. - 20 augustus 1992: Brief van B. en W. aan de gemeenteraad dat één van de alternatieve plannen voor de centrumontwikkeling dat van Vewa Consulting BV betreft. - 25 augustus 1992: Brief van B. en W. aan de gemeenteraad met de mededeling dat het plan van Vewa Consulting BV voor de ‘Be Fair'-lokatie integraal zal worden beoordeeld, mits dit plan schets matig wordt gevisualiseerd. Hier over zullen B. en W. Vewa Con sulting BV informeren. - 28 augustus 1992: Brief van Ve wa Consulting BV aan B. en W. over de centrumontwikkeling. - 8 september 1992: Brief van B. en W. aan Vewa Consulting BV over de centrumontwikkeling. - 24 september 1992: Brief van Vewa Consulting BV aan B. en W. met structuurschets van de terreinindeling voor de ‘Be Fair'- lokatie. - Oktober 1992: Aanbieding door Vewa Consulting BV aan B. en W. van een eigen haalbaarheids onderzoek met rekenmodellen voor de ‘Be Fair'-variant. - 16 november 1992: Overleg tus sen Vewa Consulting BV en ge meentesecretaris C.A.P.M. Loose. - 18 novenber 1992: Het alge meen bestuur van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen schrijft een brief aan het gemeen tebestuur, waarin als conclusie te lezen staat dat gezien hun uit gangspunten op het gebied van in richting, bereikbaarheid, winkel aanbod e.d. een winkelcentrum al leen op een nieuwe plek gereali seerd kan worden. - 5 februari 1993: Brief van Vewa Consulting BV aan B. en W. over het houden van een representatie ve enquete onder betrokken mid denstanders. - 16 maart 1993: Brief van het college van B. en W. over het voornemen van Vewa Consulting BV tot het houden van een repre sentatieve enquete onder de be trokken middenstanders ten aan zien van de ‘Be Fair'-lokatie. B. en W. schrijven geen overwegen de bezwaren te hebben tegen dit voornemen. - 14 juni 1993: Presentatie aan B. en W. en op persconferentie van gevisualiseerde centrumontwikke ling op de ‘Be Fair'-lokatie door Vewa Consulting BV te Waddinx veen, architectenbureau Stuur man Partners BV te Waddinx veen, Vermeer Grond en Wegen BV te Waddinxveen en Vermeer Bouwgroep BV te Hoofddorp. GOUDA - Het Platform van en voor Lichamelijk Gehandicapten Midden-Holland (POLG) gaat maandagavond 21 juni om acht uur een informatieavond houden in activiteitencentrum De Roton de aan het Spinnerijpad 5 in Gou da. Onlangs heeft de Tweede Kamer het Wetsvoorstel Voorzieningen Gehandicapten (WVG) aangeno men. Indien ook de Eerste Kamer dit voorstel aanneemt, betekent dit dat per l januari 1994 de ge meente verantwoordelijk wordt voor het verstrekken van een aan tal voorzieningen voor gehandi capten en ouderen met beperkin gen. Het gaat met name om voorzie ningen op het gebied van wonen, leefvervoer (zoals taxivergoedin- gen) en rolstoelen. Deze verstrek kingen worden nu onder andere uit de AAW en de bijzondere bij stand vergoed. Op het beschikbare budget voor deze voorzieningen is aanzienlijk bezuinigd. Naar verwachting zal dit betekenen dat het voorzienin genniveau voor mensen met een handicap zal verminderen. Gezien het grote belang van deze wet voor mensen met een handi cap organiseert het Platform van en voor Lichamelijk Gehandicap ten Midden-Holland (POLG) maandagavond 21 juni een infor matieavond over de WVG voor belangstellenden. Er zal daar worden verteld wat deze nieuwe wet voor gevolgen heeft voor mensen met een handi cap. Tevens zal een beleidsambte naar van de gemeente Gouda ver tellen hoe de gemeente in grote lijnen invulling gaat geven aan de WVG. Voor verder informatie kan men bellen naar tel. 01820-19040. WADDINXVEEN -Het college van B. en W. heeft besloten de gemeenteraad voor te stellen het aanbod van televisieprogramma’s via het kabelnet met de volgende zenders uit te breiden: RTL-plus, MTV Europe, The Discovery Channel en TRT International (Turks) - MBC (Arabisch). De datum waarop een en ander zal ingaan wordt nader bekendge maakt. GOUDA - Van zaterdag 19 juni tot en met zondag 11 juli expose ren op initiatief van de Regionale Kunststichting Gouda in de Stadsgalerie (Achter de Kerk 10) in Gouda de bekende kunstenaars Margreet Holtkamp (olieverf en tekeningen), René Huwaë (acryl- schilderijen) en gastexposant Jacques Vreeke (beelden). Margreet Holtkamp (Alphen aan den Rijn) stelt tekeningen en schilderijen ten toon. Haar land schappen noemt ze plattegronden omdat ze een gebied laten zien dat in kaart is gebracht. De schoonheid van de ontluiste ring speelt hierin een rol. Haar te keningen ontstaan directer en minder conceptueel. Hierin wordt slechts de absurditeit van de da gelijkse realiteit via soms mythi sche beelden weergegeven. René Huwaë (Schoonhoven) uit zich in de disciplines tekenen schilderen en grafische technie ken. Naar deze tentoonstelling in de Stadsgalerie komt hij met stil levens, miniaturen die met acryl verf op paneel zijn geschilderd. Jack Vreeke (Eindhoven) werd in 1942 in Gouda geboren en woont nu al weer dertig jaar in het zui den des lands. Het merendeel van zijn werk bestaat uit schilderijen en aquarellen. Via het aquarelleren van roofvo gels en exotische vogels ontstond zijn belangstelling voor vogelver en. Hij snijdt de vorm (sterk ver groot) uit lindehout en beschil dert dit vervolgens naar een voor beeld. Soms wijkt hij af van het geijkte patroon en decoreert een veer met de tekening van een andere dier soort, een koe bij voorbeeld. De onwaarschijnlijke dimensies en ongewone patronen werken sterk vervreemdend. Op vrijdagavond 18 juni om acht uur vindt de informele opening van deze expositie plaats, ingeleid door Margreet Holtkamp met en kele citaten van bekende kunste- naars-schrijvers en met muzikale medewerking van het jazzcombo Pools. De openingstijden van de Stads galerie zijn dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Zondamor- gen 20 juni zal de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio verzorgd worden door de Centrale Hervormde Gemeen te. Om negen uur wordt begonnen met het kinderprogramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar De Hoeksteen voor de uit zending van de eredienst. Voor ganger in deze dienst is ds. H. Sc hi paan boord. Vanaf ongeveer tien voor elf tot twaalf uur wordt een programma uitgezonden over het verschijnsel ’dementie’. Onderdelen van dit programma zullen niet alleen poë zie, proza en muziek zijn, maar ook een gesprek met ds. J. Bos die geestelijk verzorger van de Goudse instellingen De Riethoek en Bloemendaal s. - Gemiddeld f 285,- per vierkante meter (uiteenlopend van 235 tot 335 gulden per vierkante meter). - Dat is een aantrekkelijk niveau gelet op de gemiddelde huren in de Randstad van f 325,- per vier kante meter en daarbuiten van ge middeld f 284,- per vierkante me ter. - Grootte en kwaliteit van een overdekt, efficiënt, recreatief en comfortabel winkelcentrum met ruime passage-gedeelten zijn pas send voor de schaal van Waddinx veen en verhogen de attractiviteit. - Geen gecombineerd parkeren, wonen en winkelen. - 1,5 Parkeerplaats per woning se paraat van het winkelcentrum. - Centrumontwikkelng gericht op de toekomst (woon-werkgebied Gouda-Waddinxveen-Moordrecht, bestemmingsplan Zuidplas 1990, realiseromg Zuidelijke Rondweg, bedrijvenpark Coenecoop 2, her ziening Streekplan Zuid-Holland Oost). - Komst van grootwinkelbedrij ven. - De ‘Be Fair'-lokatie is uitermate centraal gelegen, zowel thans als in de toekomst. - Voldoende ruimtelijke mogelijk heden, dus geen kostbare ver- keersvoorzieningen. - Goede bereikbaarheid voor voet gangers, (brom)fietsers, automo bilisten en gebruikers van het openbaar vervoer. - Eventuele aanleg van wegverbin ding tussen Prinses Beatrixlaan- Stationsplein en de Sniepweg (langs spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda), waardoor ook kan- toorvoorzieningen ter plaatse mo gelijk worden, bij eventuele ver plaatsing van het NS-station Waddinxveen. - Een fietspad langs de spoorlijn is al aanwezig. - Toeleidende wandelpaden. - Volgens een in opdracht van het college vanm B. en W. vervaar digd rapport van het verkeerskun dig adviesbureau Goudappel en Coffeng BV te Deventer heeft de Be Fair-lokatie ‘betere papieren' dan Passage-Oost, zij dat het ver keer maar een deelaspect is van ROTTERDAM - Zaterdagavond 26 juni om acht uur zal er in de Pelgrimskerk te Rotterdam-IJssel- monde (Reijerdijk) een zomer- zangavond gehouden worden waaraan ook zal worden meege daan door het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwestem. Verder werken mee het christelijk jongerenkoor ’Rejoice’ (Rotter dam), Martin Mans (dirigent), Janco Beider (orgel) en Ben Kra mer (orgel). Het christelijk jongerenkoor ’Re joice’, dat vorig jaar september opgericht werd, heeft in Rotter dam en daarbuiten reeds meerde re malen haar zangkunst laten ho ren. In de korte tijd dat het jonge renkoor bestaat is het uitgegroeid tot een flink koor van zo’n 120 le den. De repetities van het koor worden gehouden in de Pelgrimskerk te Rotterdam. Vandaar ook de loka tie voor dit concert. Onlangs kreeg het nog jonge koor een uit nodiging voor een tournee door Canada (Ontario) in de zomer 1994. Inschrijving voor dit evene ment is reeds in volle gang, maar er kunnen nog meer zangers mee. Naast het geven van concerten zal ontspanning een groot deel van de tijd opeisen. Het christelijk jongerenkoor ’Re joice’, dat deze avond organiseert, is blij dat ook deze avond De Gouwestem uit Waddinxveen me dewerking verleent. Tezamen met het mannenkoor is het de bedoe ling een afwisselend repertoir te brengen op deze avond. Het een voudige geestelijke lied zal een grote plaats innemen. Ook is er veel samenzang, die begeleid wordt door Janco Beider op het orgel. De zomerzangavond in de Pel grimskerk begint om 20.00 uur en de deuren gaan open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Ter be strijding van de kosten zal echter wel een collecte worden gehou den. WADDINXVEEN - Vermeer Verenigde Bedrijven BV in Hoofddorp is een bouwconcern met 1.450 medewerkers. Van de onderneming maken onder andere deel uit de Vermeer Grond en Wegengroep BV, de Vermeer Bouwgroep BV en de Industrie en Leidingengroep BV. Bij de winkelhartplannen op de ‘Be Fair'-lokatie in Waddinxveen zijn betrokken de Vermeer Bouw groep BV en de Vermeer Grond en Wegengroep BV, welke laatste dochter een vestiging heeft op het bedrijvenpark Coenecoop in Wad dinxveen. De bakermat voor het bouwcon cern ligt in de Haarlemmermeer. In het begin van de jaren zestig hebben met name de activiteiten op het gebied van de wegenbouw er voor gezorgd dat het bedrijf een sterke groei doormaakte. Die bedrijfsgroei werd bereikt door mee te denken, initiatief te tonen en kwaliteit te leveren ten behoeve van de realisering van al lerlei soorten bouwwerken. Om optimaal op de markt in te spelen splitste Vermeer Verenig de Bedrijven zich op in drie groe pen. Naast verbreding van de ac tiviteiten vond geleidelijk ook een verdere geografische spreiding van de activiteiten plaats, zodat nog kortere lijnen met opdracht gevers en uitvoerders ontstonden. Dertien jaar geleden werd beslo ten tot het oprichten van het ra yon Zuid-Holland. Sinds drie jaar is het rayonkantoor van Vermeer Grond en Wegen BV gevestigd op Coenecoop. Deze vestiging, die wordt geleid door rayondirecteur D.C. Bare- man, werd door burgemeester C.M. van der Linden officieel ge opend op vrijdag 8 juni 1990. Van hieruit zijn ongeveer 60 medewer kers actief. De Vermeer grond en Wegen groep BV is landelijk actief op het gebied van infrastructurele projectontwikkeling, nat en droog grondwerk, funderingen, draina ge, beschoeiingen, rioleringen, cultuurtechnische werken, sloop werken, verhardingen (asfalt, be ton en straatwerk) en spoorbouw- werken. De groepen van Vermeer Verenig de Bedrijven zijn op zichzelf staande bedrijven die regelmatig samen opdrachten uitvoeren. Zo ook in Gouda, waar de Vermeer Bouwgroep samen met de Ver meer Grond en Wegengroep vorig jaar de bouw van de Breevaart- brug realiseerde. Door de brug is een goede verbinding ontstaan voor het lokale verkeer tussen Gouda en Reeuwijk. De Vermeer Bouwgroep BV te Hoofddorp is een landelijk opere rend aannemingsbedrijf dat werkt volgens een regionale structuur. De Bouwgroep is onder andere ac tief op het gebied van de bouw van kantoren en winkels en de re novatie van historische gebouwen. De werkzaamheden omvatten het gehele bouwtraject, zoals haal baarheidsstudies, planontwikke- ling, uitvoering en planmatig on derhoud. De Vermeer Bouwgroep beschikt hiervoor over vier zelfstandig wer kende bouwondernemingen, die gespecialiseerd zijn in een deel van het bouwtraject. Dit zijn Verom BV (de plan- en projectontwikkelaar van de Bouw groep, want juist in deze eerste fase, waar cruciale beslissingen voor het verdere verloop van de bouw worden genomen, is een goede bouwpartner met kennis en ervaring op dit gebied essentieel), Vermeer Bouw BV (een onderne ming met een brede ervaring op het gebied van de utiliteitsbouw, de industriebouw, de beton- en waterbouw, de woningbouw en de renovatiebouw), Van der Velde Bouw BV Zuidhollands Bouw bedrijf BV (voor deze twee be drijven begint het werk pas na de eerste oplevering. Beide bedrijven zijn gespecialiseerd op het gebied van de renovatie, het onderhoud en de kleine nieuwbouw) en Ver meer Woningbouw BV. De Vermeer Bouwgroep werkt sinds 1990 volgens het Model Kwaliteitssysteem Bouw (MKS Bouw). Dit kwaliteitssysteem zal in 1993 worden uitgebreid met het NEN-ISO 9001-certificaat. Naast kwaliteit staan bij de Ver meer Bouwgroep ook het milieu en de veiligheid op de bouwplaats hoog in het vaandel. Gelet op de inspanningen op deze terreinen heeft de onafhankelijke keurings- instantie Norske Veritas (DNV) aan de Vermeer Bouwgroep als één van de eerste bouwbedrijven in Nederland het General Safety Approved (GSA)-predikaat toege kend. - Januari 1990: Op verzoek van B. en W. brengt Kolpron Consul tants een rapport uit inzake de ‘Be Fair'-lokatie. De belangrijkste conclusie is dat deze lokatie ge schikt is voor een nieuw winkel centrum met een omvang van 17.000 vierkante meter. Het wordt wel noodzakelijk geoor deeld de winkels in en rond de Passage (5.000 vierkante meter bruto vloeroppervlak) naar het nieuwe winkelcentrum te ver plaatsen. De Passage zou derhalve zijn winkelfunctie kunnen verlie zen. - Stedebouwkundig spreken B. en W. van een fraai plan dat niet alleen winkels, doch ook wo ningen bevat doch dat anderzijds een geheel nieuw centrum min of meer naast het historisch gegroei de centrum betekent. Voor B. en W. heeft Houdringe BV in sa menwerking met het KNOV te Rijswijk berekeningen van de schadeloosstellingen gemaakt om trent de uitplaatsing van Passage- winkels, die neer zouden komen op bijna 20 miljoen gulden. - 17 maart 1990: Communique van B. en W. over de ‘Be Fair'-lo katie. Het college meldt dat nog geen enkel besluit door de raad of het college is genomen, doch dat slechts de mogelijkheden worden bezien van een centrumontwikke ling op de ‘Be Fair'-lokatie, ge koppeld aan haalbaarheidsverken- ningen. - Juli 1990 (vervolgbrieven op 5 december 1991, 6 april 1992 en 27 april 1992)): Particuliere plan nen van Apron Projectontwikke ling BV te Capelle aan den IJssel voor een centrumontwikkeling op de ‘Be Fair'-lokatie. B. en W. oor delen na overleg en briefwisselin gen met Apron Projectontwikke ling BV dat er geen aanleiding is met deze onderneming verder te overleggen, waarbij er voorts op wordt gewezen dat de gemeente op grond van de op 21 juni 1988 (op basis van de raadsuitspraak d.d. 23 september 1987) gesloten intentieverklaring bindingen heeft met MAB Projectontwikkeling BV te Den Haag en met de beleg ger van de Passage, het Bedrijfs pensioenfonds voor de Metaalin dustrie. - 14 december 1990: Brief van B. en W. aan de gemeenteraad inza ke beperking keuze lokatie cen trumontwikkeling tot twee plan nen (Passage-Noord en ‘Be Fair'- lokatie). Voor de ‘Be Fair'-lokatie wordt gedacht aan ongeveer 200 woningen en 17.000 vierkante me ter bruto vloer oppervlakte (even tueel gefaseerd), uitgaande van een doorgroei van het inwonertal van Waddinxveen neer 30.000. Volgens B. en W. zijn er maxima le mogelijkheden om op de ‘Be Fair'-lokatie een modern, goed ge outilleerd centrum met een hoog attractieniveau te realiseren. Het winkelcentrum ‘de Passage' moet in deze opzet ontmanteld worden. - 10 september 1991: Het college van B. en W. laat de gemeente raad weten dat een centrumvoor- ziening op de Be Fair-lokatie niet tot de mogelijkheden behoort. - 28 april 1992: Besluit van de ge meenteraad inzake besluitvorming centrumontwikkeling. De ge meenteraad onderschrijft in meer derheid het voorstel van B. en W. dat de ‘Be Fair'-lokatie gezien de berekende schadeloosstellingen voor de Passage-winkels niet tot de mogelijkheden behoort. De ‘Be Fair'-lokatie wordt financieel niet uitvoerbaar geacht. De raadsfrac ties van PvdA en D’66 nemen een minderheidsstandpunt in. - 18 juni 1992: Privébrief van T.W. Verweij (directeur van Ve wa Consulting BV) aan B. en W. over de stand van zaken rond de centrumontwikkeling in Waddinx veen. - 13 augustus 1992: Brief van Ve wa Consulting BV aan B. en W. over centrumontwikkeling en de financiële en technische haalbaar heid van de alternatieve Be Fair- lokatie, waarbij gefaseerde bouw tot de mogelijkheden behoort. Ve wa Consulting BV verzoekt het college om het geven van een na dere toelichting. - Augustus 1992: Voorzitter J.A. Leeflang van de afdeling Wad dinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie beoor deelt in de VVD-Nieuwsbrief de plannen van Vewa Consulting BV als 'doortimmerd'. Hij zegt veel vertrouwen in de uitvoering ervan te hebben. MOORDRECHT - Zaterdaga vond 26 juni om acht uur houdt de Waddinxveense organist Jaap Niewenhuijse op initiatief van de Stichting Orgelconcerten een or gelconcert in de Nederlands Her vormde Kerk in Moordrecht. De toegangsprijs bedraagt vier gul den (CJP-houders en kinderen twee gulden). Jaap Niewenhuijse is sinds 1985 als organist verbonden aan de Moordrechtse kerk. Door de reeds lange praktijkervaring met dit orgel, weet hij het optimaal tot klinken te brengen. Zijn leermeesters waren Feike As ma en later ook Arie J. Keijzer. Jaap Niewenhuijse studeerde in het begin van de jaren zeventig af aan het Rotterdams Conservatori um. Thans heeft hij een grote lesprak tijk en schrijft hij talloze muziek stukken voor gebruik in de ere dienst. Deze stukken getuigen van een gedegen muziekkennis van de componist. Ook op dit concert zijn werken van eigen hand te beluisteren. Het programma vermeldt verder nog werken van Bach, Boyce, Karg-Elert, Mendelssohn en Widor. Van Mendelssohn wordt de volle- dige Tweede Sonate ten gehore gebracht. Het programma wordt besloten met een geliefde koraal- bewerking van Feike Asma. Het programma belooft een hoog staand en vakkundig orgelconcert. Het concert op 28 juni begint om 20.00 uur en de kerk is om 19.30 uur open. De toegang is ƒ4,- voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinde ren en CJP-houders. WADDINXVEEN - Al in 1989 waren voor de bouw van een nieuw winkelhart de ogen gericht op de ‘Be Fair'-lokatie in het Warnaarplantsoen. Met name de als een twee-eenheid opereren de burgemeester C.M. van der Linden en toenmalig PvdA-wet- houder drs. Martin Kraaijestein gaven destijds voedsel aan het bestuurlijke idee geen ruimte voor winkeluitbreidingen te zoe ken in en om het huidige winkelcentrum ‘de Passage', maar uit te wijken naar de Kanaaldijk-Sniepweg. Over de ‘Be Fair'-lokatie, die aan vankelijk ook op de steun van de PvdA-raadsfractie kon rekenen, waren in de loop der jaren loven de verhalen te horen van bijvoor beeld Kolpron Consultants BV (Rotterdam), Apron Projectont wikkeling BV (Capelle aan den IJssel), Vewa Consulting BV (Waddinxveen), Waddinxveens VVD-voorzitter J.A. Leeflang, af delingsbestuur en raadsfractie van D66-Waddinxveen en het alge meen bestuur van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. Uit een door Vewa Consulting BV te Waddinxveen, het architecten bureau Stuurman Partners BV te Waddinxveen, Vermeer Grond en Wegen BV te Waddinxveen en Vermeer Bouwgroep BV te Hoofddorp, die met het oog op een centrumvoorziening op de ‘Be fair'-lokatie een samenwerking zijn aangegaan, samengesteld overzicht valt precies op te maken wat er in de afgelopen vijf jaar rond het sportieve complex in het Warnaarplantsoen allemaal heeft gespeeld op het gebied van de plannenmakerij rond een winkel hart. Bekeken zijn de aspecten met be trekking tot de haalbaarheid, het huurniveau, de aantrekkelijkheid, de bereikbaarheid, het parkeren, het draagvlak en de openbare voorgeschiedenis van de ‘Be Fair'- lokatie. Dat leverde de volgende informatie op. - Daling van de rente sinds de op stelling van de eerste exploitatie- opzet door Vewa Consulting BV, waardoor verruiming van een aan tal begrotingsposten in de stich- tingskosten is ontstaan. - Winkeloplossingen in aansluiting op Passage-West (en de inmiddels door het gemeentebestuur af ge blazen lokatie ten noorden van de Kerkweg-Oost) zijn en blijven problematisch, gezien beperkte ruimtelijke mogelijkheden voor verkeersafwikkeling en parkeren en gelet op de forse financiële as pecten. - Verplaatsing van de velden en accommodaties van de christelijke voetbalvereniging Be Fair en van de tennisvereniging De Gouwe Smash naar de rand van de be bouwde kom ten gunste van cen- trumvoorzieningen is logisch pla nologisch beleid en financieel haalbaar. - Grotendeels handhaving van hui dige stedebouwkundige structuur van Waddinxveen. - Geen btw-verplichtingen wan neer gemeentebestuur geen op drachtgever is. - Voor verplaatsing van winkels in ‘de Passage' wordt uitgegaan van alleszins redelijke en acceptabele vierkante meter-vergoedingen en van realistische schadeloosstellin gen voor de betrokken winkeliers- huurders, winkeliers-eigenaren en de verhuurder van het complex. - Beëindiging van winkels in het huidige winkelcentrum ‘de Passa ge' voor de realisering van etage- woningen en het doortrekken van de Kerkweg-Oost naar de Kerk- weg-West (situatie van voor 1975). - De ‘Be Fair'-lokatie vormt een open plek met 'schone' grond, zo dat de mogelijkheden voor een goede ruimtelijke invulling zeer gunstig zijn. - Geen grondverwerving en dus geen (langdurige) onteigenings procedures. - Eventuele verplaatsing NS-sta- tion Waddinxveen naar lokatie ter hoogte van de ‘Be Fair'-lokatie voor een meer representatieve op zet van deze openbaar vervoer- voorziening. - Nauwelijks financiële bijdragen van de gemeente, als gevolg van zakelijke aanpak. - Voor de realisering van de ‘Be Fair'-lokatie zijn wijzigingen van drie bestemmingsplannen noodza kelijk: voor het Be Fair-complex, voor het vervangende sportcom plex (Be Fair en De Gouwe Smash) en in verband met de ont manteling van 'de Passage'. Een impressie van het architectenbureau Stuurman Partners BV van het winkelhart, zoals dat op de ‘Be Fair'-lokatie in Waddinxveen in twee lagen zou kunnen worden gebouwd. Er wordt uit gegaan van 11.000 tot 17.000 vierkante meter winkelruimte met een gemiddelde huurprijs van 235 gulden per vierkante meter. (Tekening: Stuurman Partners BV). WADDINXVEEN - Het aan de Brugweg in Waddinxveen geves tigde architectenbureau Stuur man Partners BV, dat betrokken is geraakt bij een winkelhart op de 'Be Fair'-lokatie, bestaat sinds 1911 en heeft een 50-tal mede- werk(st)ers. Het bedrijf, geleid door ir. Rob van der Velden, ziet het als haar taak de opdrachtgever te advise ren en te begeleiden bij alle be slissingen, die het bouwen betref fen. Voor het optimaal vervullen van deze taakstelling wordt voor ieder project een multidisciplinair projectteam samengesteld. Binnen deze teams worden vorm geving en planvisie verweven met bouwtechniek, kosten, fysica en energiebeheer. In ieder stadium van het project, vanaf het eerste idee tot en met de opleving, wor den de financiële consequenties bekeken door gespecialiseerde bouwkostendeskundigen. Dit betekent dat de projecten bin nen vooraf gestelde budgetten worden ontworpen, gerealiseerd en beheerd en dat uiterste zorg wordt besteed aan het minimalise ren van de totale exploitatiekos ten. In dit kader worden door Stuur man Partners BV gebouwen ont wikkeld die een optimale synthese bereiken tussen belevingswaarde, doelmatigheid, flexibiliteit, econo mische en technische haalbaar heid. Zo werden winkels (centra) en woningen ontworpen in Waddinx veen, Voorschoten, Sleeuwijk, Woerden, Alphen aan den Rijn, Deurne en Rotterdam. Stuurman Partners BV bezit inte grale deskundigheid op de gebie den architectuur, stedebouw, planning, bouwbegeleiding, kos tenbeheersing, constructies, be heer en onderhoud. Een impressie van het exterieur van het nieuwe winkelhart op de ‘Be Fair'-lokatie, een plek van 3.8 hectare waar naast de winkels ook 140 tot 180 woningen en 840 tot 1.040 gratis parkeer plaatsen gerealiseerd zouden kunnen worden. (Tekening: Stuurman Partners BV).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21