W’veen-tennis klaar voor BCD-tournooi voor De Gouwe Gemeente-ambtenaren op hol in Friesland Open tournooi Be Fair-tennis Clubkampioenen bij tennisjeugd W’veen Nationale titel De Sperwer Goede vangst in de Amstel TOOSop 4e plaats De Gouwe- leden in topteams Be Fair trakteert ouders Uitstekende resultaten bridgers Subsidie Kleurrijk Festival Kerngroep Jeugdkamp Antilope WSV reikt prijzen uit Kb Bridgedrive Sportweek met 106 deelnemers y Sjoelen in het nieuwe seizoen Waddinxveensee jeugdtennisderby 1 KLAASfcr WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Uitslagen I - Drenthe-cup Nefertete-bokaal Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 16 juni 1993 De Waddinxveense Ambtenaren Loop Klup (WALK). Van links naar rechts op de eerste rij: Ti- redelijk tot WADDINXVEEN de I en Marion van Hooft. F Waddinxveen om kampioen te worden. Pagina 31 neke Kramer, Hanny Matulessy, Tiny Lebbing en Gré Straver. Op de tweede rij: Joop Briedé, Lenie Goor, Wil den Adel, Ben Kramer en Piet Lebbing. Op de derde rij: Henny Captein, Bert Bakker, Rien Rodenburg, Herman Rebergen en Gerard Dekker. Op de foto ontbreken Wilma Romeijn en Marco Rodenburg. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - In het ko mend seizoen zijn op de volgende donderdagavonden in het gebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan de sjoelavonden van de sjoelclub Waddinxveen gepland. In 1993 op 25 augustus, 15 sep tember, 6 oktober, 27 oktober, 17 november, 1 december en 22 de cember. In 1994 op 12 januari, 2 februari, 23 februari, 16 maart, 6 april, 20 april en 11 mei. WADDINXVEEN - Het is in middels een traditie dat de jeugd commissie van Be Fair-voetbal aan het eind van het seizoen een groot aantal mensen gaat bedan ken. Bijna 70 personen zitten officieel in de jeugdorganisatie, maar daar buiten zijn vooral de ouders op de zaterdag aktief. Uit en thuis zorg den zij voor veel enthousiasme binnen en buiten het veld. Bij uitwedstrijden stellen velen hun auto beschikbaar om eigen en andere kinderen naar de wedstrij den voor competitie, oefenpartijen en tournooien te rijden. Door deze ouders kan Be Fair de onkostenpot ’vervoer’ goed in de hand houden. Er werd slechts voor één elftal een paar keer een busje of auto gehuurd. Het geld dat op die manier bespaard wordt komt zodoende weer bij de jeugd leden terug in de vorm van extra’s op tournooien of activiteiten. Be Fair bedankte de ouders voor dit seizoen door middel van een bos bloemen op woensdagavond 16 juni en hoopt volgens seizoen nog meer bossen bloemen aan hui dige en ’nieuwe’ ouders te mogen uitreiken. Ditmaal zullen 12 per sonen ongeveer 150 bossen bezor gen. WADDINXVEEN - De plaatse lijke tweestrijd tussen de jeugd- tennisteams van Be Fair en Wad dinxveen is op de laatste dag van de competitie door Waddinxveen met 5-0 werd gewonnen. Slechts één punt was voldoende voor geen voor het enige ’zaterdag’- tournooi van de regio een inge wikkelde opgave is. Naast een aantrekkelijk speel schema met interessante partijen staat het Be Fair-tournooi bekend om zijn gezelligheid en gemoede lijkheid, dat vele mensen naar het park trekt. De gehele week is er een eetprogramma, dat voor een deel wordt verzorgd door Wad dinxveense bedrijven. Verder is er op zaterdag 26 juni een voorronde van het Nederlands kampioenschap hardserveren, dat wordt georganiseerd door Ruca- nor. Vanaf 11.00 uur kan iedereen zich melden om zijn serveersnel- heid met radar te laten meten. De tournooicommissie van Be Fair bestaat uit Anneke Kalkho- ven, Anneke Witberg, Bas Boon- stoppel, Pieter Hooftman, Hub Nootenboom, en wedstrijdleider Frits van Kempen. WADDINXVEEN - Van zaterdag 26 juni tot en met zaterdag 3 juli wordt door de tennisvereniging be Fair op het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg te Waddinxveen het jaarlijkse Open Rucanor-tournooi gehouden. Het tournooi omvat de categoriën C2, Dl en D2. De singles zijn opengesteld voor alle leeftijden, terwijl de dubbelpartijen voor 25 jaar en ouder zijn. Er blijkt opnieuw een overweldi gende belangstelling voor het Be Fair-tournooi te zijn, waardoor wederom een aantal inschrijvin gen zullen moeten worden gewei gerd. Er zullen bijna 300 partijen moeten worden afgewerkt, het- WADDINXVEEN - De vijfde zomerwedstrijd van de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW werd gehouden in de Am stel bij Vrouwenakker. Over het algemeen werd er goed gevangen. In totaal werd er ruim 70 kilo wit- vis op de kant gehaald. De vangst bestond hoofdzakelijk uit brasem. De uitslag is als volgt: 1. W. Houtman 9540 gram, 2. M. Rei chard 9460 gram, 3. J. van Eg- dom 9070 gram, 4. A. van Leeu wen 8640 gram, 5. D. Heeren 7490 gram. De eerstvolgende wedstrijd in de ze competitie is op zaterdag 3 ju li. Er wordt dan gevist in de Haarlemmer Ringvaart. Vertrek vanaf het NS-station Waddinx veen om 05.30 uur. De tweede wedstrijd in de zomer- avondcompetitie werd gevist in de Oude Rijn bij Koudekerk. De vangst was zeer matig. In totaal werd er slechts ca. 7 kilo witvis gevangen. De uitslag is als volgt: 1. H. de Haan 1580 gram, 2. J. Rupke 1230 gram, 3. A. van Leeuwen 1010 gram, 4. M. Reichard 970 gram, 5. J. Verhoef 660 gram. WADDINXVEEN - Tijdens het eerste weekeinde van de Neder landse kampioenschappen zwem men in Amersfoort hebben een aantal leden van zwemclub De Gouwe een plaats op het erepodi um weten te veroveren. Bij de heren kwalificeerde Mark v.d. Zijden zich na een uitsteken de race op de 200m wisselslag, waarop hij de snelste tijd van dit weekeinde realiseerde voor de A- finales in 2.08.84. Uiteindelijk moest hij in de fina lewedstrijd iets toegeven aan zijn belangrijkste tegenstander, Mar cel Wouda, en eindigde in 2.09.0 als tweede. Naast deze uitstekende prestatie kwam mark op de 100m rugslag in 1.01.9 tot een vijfde plaats en op de 200m vrije slag plaatste hij zich in 1.55.29 als derde. In de A-finale zou de Boskoper uiteindelijk in 1.54.95 als vierde eindigen waarbij aangetekend moet worden dat alle vier de zwemmers binnen één seconde van elkaar aantikten. Eveneens bij de heren zou Mar lijn v.d. Maagdenberg een vijfde WADDINXVEEN - De afgelopen drie weken is er in Waddinx- veen-Noord weer fors gestreden door de jeugd van de tennisver- plaats behalen op de 100m school slag in 1.09.33. In de B-finale kwam hij in 1.09.94 uiteindelijk tot een derde plaats. Bij de meisjes ’81 zou de De Gouwe-zwemster Inge v.d. Schr- ier van zich doen spreken. Inge eindigde op de 100m vrije slag in 1.05.1 als achtste maar haar grootste triomf lag op de 200m rugslag. Inge verbeterde op dit nummer haar PR met -5.0 sec en werd kampioen in de schitterende tijd van 2.30.6. Ook op de 400m vrije slag ging het de De Gouwe-zwemster voor de wind, in 4.45.0 finishte zij op dit nummer als tweede. Inge heeft op grond van deze prestaties een plaats verworven in de Neder landse ploeg die deelneemt aan de Olympische dagen. Tenslotte had Trudy Vermeulen op de 4xl00m heren een team in geschreven. Jan-Willem v.d. Hoek, Martijn v.d. Maagdenberg, Mark v.d Zij den en Wouter Stellar waren op dit onderdeel als tiende geplaatst. Na een uitstekend gezwommen race werden zij in 4.06.95 uitein delijk zevende. Op de foto staan de beide teams, die door tennisleraar Klaas An dringa (Be Fair) werden gespon sord, broederlijk naast elkaar. WADDINXVEEN - Nu alle beslommeringen van de voorjaars- competitie achter de rug zijn, legt de tournooicommissie van de tennisvereniging Waddinxveen op het park De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan de laatste hand aan de voorbereiding van het jaarlijks open B, C en D-tournooi. Het grootse tennistournooi wordt, zoals ieder jaar, ook dit jaar ge- uur waren WADDINXVEEN - Voor alweer de achtste keer zal een team van de Waddinxveense Ambtenaren Loop Klup (WALK) op zaterdag 19 juni in Friesland aan de start staan van de Elfstedenestafette. De Elfstedenestafette is een hardloopwedstrijd in estafettevorm langs de route van de Elfstedentocht. De to- taalafstand is 201 kilometer. Elke loper van het team loop één van de 12 etappes tussen de bekende Friese elf steden. Omdat de afstand Franeker-Dokkum te lang is, is deze in twee stukken geknipt, waardoor het eigenlijk een Twaalfstedentocht wordt. De extra tussenstop vindt plaats in St. Annaparochie. De deelname aan deze töcht wordt financieel mogelijk gemaakt door wegenbouwbedrijf Versluijs en Zn. uit Bodegraven. Dit bedrijf heeft ook de prachtige outfit geschonken, waar dit jaar voor het eerst in zal worden gelopen en waardoor de ambtenaren in Friesland zeker een zeer opvallende indruk zullen maken. Het vervoer van het team is weer gewaarborgd door J. Baas BV en Noorlander Bouw BV. Beide bedrijven hebben een personeelsbusje beschikbaar gesteld. De deelnemers en hun te lopen afstanden (de eerste start is al om 5 uur ’s morgens) zijn: Bert Bakker 26,5 km (Leeuwarden - Sneek), Marco Rodenburg 5,4 km (Sneek - IJlst), Tineke Kramer 18,4 km (IJlst - Sloten), Herman Rebergen 24,2 km (Sloten - Stavoren), Tiny Lebbing 12,0 km (Stavoren - Hindeloopen), Gré Stra ver 6,4 km (Hindeloopen - Workum), Hanny Matulessy 13,5 km (Workum - Bolsward), Lenie Goor 16,7 km (Bolsward - Harlingen), Henny Captein 8,9 km (Harlingen - Franeker), Wil den Adel 16,4 km (Franeker - St. Annaparochie), Piet Lebbing 29,4 km (St. Annaparochie - Dokkum) en Joop Briedé 23,3 km(Dokkum - Leeuwarden). Naast de 12 lopers is de ploeg nog aangevuld met drie begeleiders. Gerard Dekker is ploegleider en Wilma Romeijn en Rien Rodenburg begeleiden de lopers tijdens hun wedstrijd op de fiets. Dit is uit veiligheidsover wegingen door de organisatie verplicht gesteld. Alhoewel alle lopers de afgelopen maanden zeer intensief hebben getraind en dus in prima conditie aan de, start zullen verschijnen, staat de Olympische gedachte, ‘Deelnemen is belangrijker dan winnen', hoog in het vaandel. Maar, zoals het met de mysterieuze krachten in de sport vaker gaat, verrassingen zijn nooit uitgeslo ten. 'Jammer Klaas' staat er op het spandoek achter de Be Fair- tennisleden Moniek Keuzenkamp, Evie Wijnstok, Robin An dringa, Huib den Hertog, Hugo Bergeijk en Emmelien Spek en van de Waddinxveen-tennisleden Cees Evers (coach), Michiel Duenk, Richard van Velde, Sabrina Evers, Karlijn Joling en Maria-José Vasquez Quiros. ‘Klaas' is trainer Klaas Andringa. WADDINXVEEN - De 48ste Sportweek Waddinxveen is met de traditionele bridgedrive afge sloten. Onder toeziend oog van de voorzitter E. Overdam van het Sportweekcomité streden woens dagavond 9 juni 106 deelnemers onder tropische omstandigheden en ingedeeld naar vermoedelijke speelsterkte in vier groepen om de prijzen. Groep A: 1. dms Henkriks-Slager 65.00%, 2. hrn Van der Leur- Koopmans 59.17%, 3/4 echtpaar Van Zijl en echtpaar Anker 54.17%. Groep B. 1. hrn. Venmans-Broek- huizen 55.00%, 2. mw. Van Over- vest-hr. Vaandrager 54.58%, 3. dms Breedijk-De Jong 53.33%, 4. mw. Hemminga-hr. De Vos 52.92%. Groep C: 1. mw. Yben-hr. Pals- graaf 63.28%, 2. dms Keiser-Ma- lenstein 61.57%, 3. dms Bangert- Van Mourik 56.12%, 4. dms De Boer-Nobbe 53.24%. Groep D: 1. echtpaar Knijf 63.90%, 2. mw. De Groot-hr. Gerrits 56.75%, 3. mw. Tak-hr. Van Tilborgh 54.76%, 4. dms Van Bergen-Hertogh 54.36%. WADDINXVEEN - De Wad- I dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Weersge- I steldheid: wisselend bewolkt (nnw wind). Afstand 108 km. In con cours 302 duiven. Gelost om 16.00 uur. Aankomst eerste duif 17.27 uur. Laatste duif 17.40 uur. Snelheid eerste duif 1212 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen Zn 1 4 21 35 40 67; J. Troost 2 20 53 60 69 I 71 72; M. Verbeek 3 14 15 31 34 36 55; R.A. van der Made 5 17 29 44; J. Verbakel 6 7 8 37 47 57 i 63 68; F. Rip 9 16 28 61; C.A. Bode 10 24 27 62 65 66; M. Tol lenaar Zn 11 58; E. van Beek 12 13 41 42; H. Metselaar 18 25 I 38 39 52 56 59 73. geen uitzondering, met de nodige uitloop van de planning als direct gevolg (tot ramp van menige seni or die graag een balletje wilde slaan voor zijn of haar vrije avond). Meisjes dubbel: Paulien Knieriem Marije Knijff - Karlijn Joling Maria-José Vasquez. In deze fina le moesten de nieuwkomers Kar lijn en Maria-José (vorig jaar nog eerste in de C-poule) het opne men tegen doorgewinterde zater- dagspelers. Uiteindelijk won de ervaring van de oudere meisjes het toch van de vastheid van de jongere meisjes (6-3 6-2). Jongens dubbel: Gerrit-Jan van Heemst en Roelof Tetteroo blij ken in de fïnalepoule uiteindelijk te sterk voor Jeroen Joling en Norbert Evers. Meisjes enkelspel: Ook hier ston den weer twee oude tegenstanders tegen over elkaar. Paulien Knie riem en Maria-José Vasquex moesten het weer, nu zonder de hulp van een partner, tegen elkaar opnemen. Hoewel in de eerste set Maria-José behoorlijk goed partij bleef geven, gaf uiteindelijk ook nu weer de ervaring de doorslag (7-5 6-0). Jongens enkelspel: Gerrit-Jan van Heemst - Jeroen Joling (6-0 6-2). Mede door de enorme rust die Gerrit-Jan ten toon spreidt, kon hij deze partij naar zich toe trek ken. In poule A was traditiegetrouw de op zondag spelende jeugd onder gebracht. Gezien het redelijk gro te aantal op zondag spelende jeugdtennissers, was het dit maal niet nodig dat deze poule moest worden aangevuld met sterke spe lers uit de B-poule. In verband met een blessure van Ralph Zijderhand, konden bij de jongens de finale partijen in zowel het dubbelspel als het enkelspel nog niet worden gespeeld. Reglementair hadden de partijen opgeëist kunnen worden door de tegenstanders (het koppel Jeroen Baars - Sander Frerichs en voor het enkelspel door Sander Fre richs), doch zij wilden op een sportieve manier de winnaars be palen, zodat de wedstrijdleiding heeft besloten om deze partijen na het tournooi te laten spelen. Bij de meisjes konden wel alle partijen worden gespeeld. In het dubbelspel ging de titel naar In grid Boere en Mariska Verbakel die in hun poule Marieke en Ste phanie Kok naar de tweede plaats verwezen. Bij het enkelspel is er de laatste jaren duidelijk sprake van een stoelendans. In 1991 was Ingrid Boere de kampioene, vorig jaar werd de titel overgenomen door Jacqueline Poot. Dit jaar ging de titelstrijd weder om tussen deze beide dames, met als resultaat dat Ingrid Boere zich nu weer de kampioen kan noemen en een jaar lang de wisselbeker mee naar huis mag nemen. steund door enkele tientallen sponsors, die de vereniging en de tennissport een warm hart toedra gen. De eerste inschrijver op het D- tournooi kwam reeds op 3 april binnen. Dit waarschijnlijk, omdat vorig jaar het D-tournooi ruim overtekend werd. Dit D-tournooi, inmiddels inder daad voltekend, zal worden ge houden van maandag 21 juni tot en met zondag 27 juni. Op deze laatste datum zullen de finales verspeeld worden. Voor het B en C-tournooi is in schrijving nog mogelijk tot uiter lijk woensdag 23 juni. Het B en C-tournooi start op maandag 28 juni en wordt met de finales op zondag 4 juli beëindigd. Als het weer mee wil werken zal het ook dit jaar weer bomvol wor den op de terrassen van de vereni ging waar de barcommissie weer vele aantrekkelijke zalen zal orga niseren. Evenals in de voorgaande jaren zal de lokale RTW-radio de finalepartijen live verslaan vanaf het park. De inschrijvers op de tournooien, ook van ver buiten de regio ko mend, staan borg voor fraaie par tijen tennis. Dit, gevoegd bij de activiteiten van de barcommissie, zal ongetwijfeld leiden tot een goed toeven op het tennispark aan de Alberdingk Thijmlaan. Belang stellenden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Afgelopen week werd door het Nederlandse A-team waterpolo in Dumaujua- ros te Hongarije een vijflanden- tournooi gespeeld ter voorberei ding van de FINA-cup in Catania (Italië) en de Europese kampioen schappen in Leeds (Engeland). In dit team debuteerden onder andere Gillian van den Berg van het Waddinxveense De Gouwe en Ellen Bast van het Goudse GZC met veel succes. De ploeg won het tournooi onge slagen. In de laatste en beslissen de wedstrijd wisten zij, in een on gekend spannende partij, tegen de Hongaren met 10-10 gelijk te spe len. Eindstand: 1. Nederland 4-7 55-27, 2. Hongarije 4-6 45-26, 3. Italië 4-5 38-33, 4. Griekenland 4-2 29-39, 5. Engeland 4-0 19-61. Eveneens ter voorbereiding van de FINA-cup en de Europese kampioenschappen wordt in het weekeinde van vrijdag 25 tot en met zondag 27 juni in het Drentse Emmen een zeslanden-waterpolo- tournooi gehouden. Hieraan nemen naast Nederland A en B ook Duitsland, Hongarij, Italië, Nieuw-Zeeland en Rusland deel. Bijzonderheid daarbij is, dat niet minder dan vier speelsters van De Gouwe zullen acteren in het nationale B-team. Dit zijn naast Mirjam Overdam en Wendy de Frankrijker, die al eerder in het B-team uitkwamen, ook de twee jongste Gouwe-dames 1-speelsters Sandra Berckenkamp WADDINXVEEN - Aan Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving is door het college van B. en W. een subsidie verleend in de kosten van het organiseren van het Kleurrijk Festival ’Hallo Waddinxveen’ op zaterdag 25 september. Met dit festival willen de organi satoren tot uiting laten komen dat in Waddinxveen vele nationalitei ten samenleven. Aan al deze groe peringen zal de gelegenheid zal de gelegenheid worden gegeven iets van hun eigen cultuur en ach tergrond te tonen. eniging Waddinxveen om de clubtitels voor het seizoen 1993-1994. Ruim 110 jeugdspelers moesten met elkaar ongeveer 240 wedstrijden spelen. De jeugdcommissie had enige moeite dit evenement in goede banen te laten verlopen. Niet van wege het weer, want slechts de fi- naledag werd gekenmerkt door enkele regenspetters, maar de no dige onverwachte verhinderingen (veroorzaakt door extra veel huis werk als gevolg van proefwerkwe ken en schoolreizen) bezorgden menig lid van de jeugdcommissie bij het inplannen van de wedstrij den de nodige grijze haren. Daar naast waren er natuurlijk ook weer de nodige extra lange partij en. Er werd in vier categoriën strijd geleverd. In poule D werd op het miniveld door de beginners verwoed ge poogd om het de tegenstander moeilijk te maken. De uitslagen in de poule luiden: Dubbels: Renske Bloemers Ga- bij Rijken - Dirk Westdijk Jan Willem Nieuwesteeg: na een lang gelijk opgaande strijd werd het uiteindelijk 9-8 voor de beide meisjes. Meisjes enkelspel: Renske Bloe mers - Gabij Rijken: de beide dubbelpartners stonden nu naast elkaar, waarbij Renske met 9-6 de overwinning naar zich toe trok. Jongens enkelspel: Dirk Westdijk werd hier overtuigend poulewin- naar met drie overwinningen ge volgd door Bas Wagenmakers. In poule C moest de jeugd aantre den die meedoet aan de woens- dagmiddagcompetitie. Meisjesdubbel: Sima Patel Maartje Prevosth - Annemieke Elsholz Sabrina Noorlander. Lange tijd gingen de beide sets gelijk op. doch uiteindelijk haal den Sima en Maartje de titel bin nen met 6-4 6-4. Jongens dubbel: Vincent Doele- man Maurice Buring - Lewis van Leeuwen Michiel Tops. Vincent en Maurice (die in de halve finale enkelspel tegenover elkaar kwamen te staan) leken een snelle overwinning te gaan beha len. Echter Lewis en Michiel kwamen zeer goed terug in de tweede set, hetgeen resulteerde in een drie-setter. Uiteindelijk zege vierden Vincent en Maurice met 6-2 5-7 6-3. Meisjes enkelspel: Maartje Pre vosth - Annemieke Elsholz (4-6 6-4 6-3). Met recht een enkelspel. Maartje en Annemieke moesten het immers ook in het dubbelspel tegen elkaar opnemen. Uiteinde lijk wist Maartje deze spannende drie-setter in haar voordeel te be slissen. Jongens enkelspel: Vincent Pe- lupessy - Vincent Doeleman. In de laatste partij die op de finale- dag werd gespeeld en dus veel be langstelling kende, leverde de bei de Vincent’s goed strijd hetgeen resulteerde in een 6-3 6-1 over winning voor Vincent (Pelupessy). De zaterdagjeugd was onderge bracht in poule B en hier werd op behoorlijk niveau strijd geleverd. Dit resulteerde soms in urenlange spannende partijen. Driesetters van drie WADDINXVEEN - In het week einde van zaterdag 12 en zondag 13 juni hield de Waddinxveense atletiekvereniging Antilope voor haar pupillen en jongere junioren een jeugdkamp. Alle activiteiten vonden plaats op en in de naaste omgeving van de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Zaterdagochtend kwam iedereen om 10.00 uur op de atletiekbaan, waarna snel ovegegaan werd tot het vormen van een 6-tal groepen die weer varieerden in leeftijd. Door de jeugdcommissie waren een 6-tal spelvormen uitgezet, die om beurten door de groepen wer den afgewerkt. ’s-Avonds was er een barbecue en aan het eind van een lange gezelli ge avond een prachtig kampvuur, waarna iedereen heerlijk kon gaan slapen in de inmiddels opgezette tenten. Zondagochtend werd na het ont bijt wel alweer de nodige activi teit van de diverse groepen ver wacht. Door de leiding was een soort overlevingstocht uitgezet, waarbij ook de leiders zelf moes ten meedoen met hun eigen groep. Men had een touw over de sloot gespannen, waar overheen men naar de overkant moest lopen. Na nog enkele kleinere hindernissen te hebben genomen moesten de kinderen over een met groene zeep ingesmeerd zeil de dijk op zien te komen. Boven aangekomen moest de groep met een bootje een voor een naar de overkant worden ge bracht. Met veel gespat en veel nattigheid en onder grote hilari teit van de toeschouwers was dit wel het hoofdnummer vna het tweedaagse kamp. Om 12.00 uur waren er heerlijke pannekoeken en vond om 13.00 uur de prijsuitreiking door de voorzitter Kees v.d. Harst plaats. Na nog een heerlijk ijsje kon ie dereen moe maar voldaan huis waarts. WADDINXVEEN - Op de laat ste competitiedag van het seizoen waren er bij de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV weinig verrassingen in de top. Hennink en Van der Oord, waar voor de le en 2e plaats reeds vast stonden, wonnen beiden, respec tievelijk van Van der Hoek en Kloet. Spannender was de afloop van de partijen die gingen om de plaat sen 3 en 4, van Jansen tegen Muit en van Van der Born tegen Wiers ma. Jansen wist de zwarte Konings- vleugel open te breken en daarna gestaag zijn stukken naar winst te manoevreren en Van der Born sneed in het middenspel door Wiersma’s witte stukken als een mes door de boter, waardoor ook hij won, maar de 3e plaats toch aan Jansen moest laten. Smitskamp klom door winst op Van Oort naar de 5e plaats, mede doordat Van Woudenberg tegen Kuiper niet verder dan tot remise wist te komen. Ritter overrompel de P. van Offeren met een op mars van zijn h-pion, die hem al op de 16e zet een tweede dame opleverde en daarmee de kortste partij van de avond. Winst was er verder voor Reus, Prins, De Hoog, Brinkhorst en De Bock, tegen resp. Willemen, Stam, van Sandijk, Goor en To renbeek, terwijl de partijen Van der Starre-De Niet, Van der Hei den-Versluis, Alblas-Markus en D.J. van Offeren-Brobbel in remi se eindigden. Voor er tot prijsuitreiking kon worden overgegaan, keken de aan wezigen nog naar de langdurige, maar spannende eindstrijd tussen Smit en Stouten, die door eerstge noemde werd gewonnen. WSV-voorzitter Gerard Toren beek prees vervolgens Herman Smitskamp voor zijn perfecte or ganisatie van de interne competi tie en overhandigde glimmende bekers aan de winnaars die zij on der luid applaus in ontvangst na men. De secretaris deelde de schoon heidsprijzen uit voor de mooiste partijen van afgelopen seizoen. Deze gingen naar Hennink (3e), Piet de Niet (2e) en Henk Stam (le), die de fraaie, in zang gecon serveerde Nefertete-bokaal kreeg toevertrouwd. Direct daarop barstte het onweer los en sloeg de bliksem in. Het Anne Frank-centrum sidderde op haar grondvesten, sirenes loeiden en binnen enkele minuten was de brandweer ter plaatse. Stam ver trok met bedenkelijk gezicht zijn Egyptisch geschenk torsend. De top van het eindklassement: 1. Hennink 2278 punten, 2. Van der Oord 2122, 3. Jansen 1991, 4. Van der Born 1956, 5. Smitskamp 1729, 6. Philipse 1724, 7. Van Woudenberg 1721, 8. Kardol 1535, 9. Van der Hoek 1507, 10. Remco Kloet 1491, 11. Kuiper 1477, 12. Muit 1470. Op zaterdag 17 juni begint in het buurtcentrum Het Zuidhonk de zomerschaakcompetitie. De eerste avond wordt er een duo-simul- taanséance gegeven door schaak meester Menno Okkes en de Waddinxveense kampioen Wim Hennink. Deelnemers en toe schouwers zijn van harte welkom. Vorige maand zijn er door de Nederland se Bridge Bond in Utrecht wed strijden georganiseerd voor begin nende bridgers, de zo genoemde ’toekomst-d rivers’. Aan deze wedstrijden werd ook door Waddinxveense paren deel genomen. Er werden uitstekende resultaten geboekt. Lydia Koele- mey en Cor Fells veroverden een eerste plaats. Theus en Maarten Twigt werden derde. Deze bridgers maakten deel uit van de groep, die afgelo pen september startte met de bridgecursus in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde). De deelnemers aan deze cursus hebben de smaak zo te pakken, dat ze allemaal volgend seizoen de cursus voor gevorderden gaan doen. In september start er weer een cursus bridge voor beginners. Voor inlichtingen hierover kan men bellen naar Plonie Hoedema- ker, tel. 01828-10909. Eerste bridgeplaatsen waren er voor de Waddinxveners Lydia Koelemey en Cor Fells. (Foto: Plonie Hoedemaker). WADDINXVEEN - Tijdens de finale van de turncompetitie in Gouda is de meisjesploeg van TOOS-gymnastiek op de 4e plaats geëindigd. De Waddinxveense ploeg had zich ook als vierde voor deze wed strijd geplaatst, zodat de kans op de overwinning bij voorbaat uitge sloten was. Al snel bleek, dat het toch een spannende wedstrijd zou worden. De verschillen waren erg klein en de TOOS-ploeg wist zelfs een eer ste plaats te behalen bij de balk. De Waddinxveense Sylvia Verb- ree was de beste turnster op dit onderdeel met 8.10 punten. Ook Barbara Verhaaf presteerde uit stekend met 7.75 punten. Ondanks dit resultaat kwam de ploetg niet verder dan de 4e plaats met 121.50, net achter Houvast-Hazerswoude, die met 122.60 derde werd. De tweede plaats was voor Thor-Gouderak (124.05) en de overwinning ging naar Heres-Bodegraven met 126.05. De persoonlijke uitslagen waren: Anke Lutz 30.10; Danitsja Kraij- estein 29.80; Barbare Verhaaf 29.70; Kim van Leeuwen 29.45; Sylvia Verbree 28.55; Linda As- scheman 28.35. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 31