Werkbezoek PVDA Statenleden Musical zilveren basisschool Luilekkerdag op St. Paulusschool Cursus op school in twee Slavische talen FRACTIE Provincie hakt knopen Goudse woningbouw door Makelaardij in winkelpand Zuidplas üi Inschrijving Goudse Muziekprijs Scholieren bezoeken houthandels Herziening streekplan in tweede fase - M Jeugdbingo COLOPHON Groen licht van provincie woningbouw Zuidplas ’90 Streekarchief dienst MEDISCHE DIENSTEN BURGELIJKE STAND KERKDIENSTEN C.D.A.-FRACTIE t SPREEKUUR: 22 juni 1993 TIJD:19.30-20.30 uur PLAATS:Hotel Florida (zaal 1, boven) BELLEN IS ALTIJD MOGELIJK: 15425 Maandag 14 juni Spreekuur: 20.30 uur in ’t Praathuis. Voor informatie tel. 016619. Weekblad voor Waddinxveen Sierteelt Gorinchem Goudse regio Restrictief |- Pagina Woensdag 16 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen Het team van Van 't Hof Makelaardij in Waddinxveense winkelcentrum Zuidplas: directeur IN NEDER- naar het andere sprookje brengt. KERK kenburg-Zuid OUD-GEREFORMEERDE GE- WADDINXVEEN - In de samenwerkingsschool voor HAVO-Athe- huisvesting. tweemaal in het Anne Frank-cen- trum om 13.00 uur en om 18.30 uur. De toegangsprijs bedroeg één gulden. Het opgehaalde geld is bestemd voor het Foster Parents Plan-kind Agus in Indonesië van de zilveren basisschool. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. A.A. van Hou- welingen GEMEENTE LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. D. Rietdijk WOENSDAG 16 JUNI: 19.30 uur ds. J. Karens WOENSDAG 22 JUNI: 19.30 uur ds. P. Melis CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. M.J. Oosting 19.00 uur ds. H. Peet, Klun- dert BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek REMONSTRANTSE GEMEENTE {in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst neum aan de Sniepweg in Waddinxveen worden in het nieuwe seizoen weer de taalcursussen Russisch of Tsjechisch gegeven. dinxveen en Tsjechië (Pelhrimov) speciale vriendschapsbanden zijn ontstaan. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 - Dwvan ‘der ‘wïlïik, ~Wilïeke'van "Leeuwen en Marcel Mouthaan. {Foto: Sjaak Noteboom). GOUDA/WADDINXVEEN - Vanmorgen (woensdag 16 juni) hebben de leden van Statencommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting van de provincie Zuid-Holland, onder leiding van gedeputeerde Th.F.J. Jansen (VVD), een werkbezoek ge bracht aan de Goudse streek. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda had hen hiertoe uitgeno digd. De provinciale statenleden hebben ook Waddinxveen aan doen. Ze dronken koffie in ’t Weegje en maakten een busrit met Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. J. Ulehake. Leus den 16.30 uur ds. H. Zomer, Spa- clown Jopie weer de St. Paulus school bezoeken om voor alle kin deren een clowneske sprookjes- show op te voeren. Ook ouders met nog geen school gaande .kinderen worden uitgeno digd donderdag een kijkje te ko men nemen wat er allemaal voor activiteiten door de oudervereni ging van de St. Paulusschool ge organiseerd worden. uit het feit dat ze volop verwend zullen worden met lekkere din gen, zoals pannekoeken, limonade, koek, appels en ijs. Bovendien is er een popcornmachine. Op het schoolplein rijdt donder- GOUDA - Dit jaar zal op vrijdag 15 oktober voor de tweede maal 'De Goudse Muziekprijs' georga niseerd worden door Stichting Brainstorm. De Goudse Muziekprijs ’93 is een competitie voor bands uit de regio Gouda die zich willen meten met anderen. De band die kans ziet de eerste plaats te veroveren, wordt be loond met drie dagen studiotijd in een 24-sporenstudio voor het ma ken van een demo. Voorafgaande aan de finale in jeugdsociëteit So What zullen op vrijdag 17 september en vrijdag 1 oktober twee voorrondes voor elk vier bands in Rebel Dance Dep artment plaats vinden. Een drie koppige jury beoordeelt de mu- ziekprestaties. Bands die zich tegen betaling van 100 gulden (komt na het optreden weer teruggestort) willen inschrij ven kunnen telefonisch of schrif telijk een inschrijvingsformulier en reglement aanvragen. De slui tingsdatum is zaterdag 14 augus tus. Inlichtingen: tel. 01820-83852 en 26070. met verkoop en aankoop van be staande woningen, verkoop van nieuwbouwwoningen, alle hypo theken en verzekeringen, alle mo gelijke taxaties en bedrijfsobjec- ten. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 19 juni is er weer een jeugd- bingo-avond in het buurtcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplas- laan in Waddinxveen. Zoals gewoonlijk worden er weer drie gewone rondes gespeeld en een superronde. Ook is er weer een loterij. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Kinderen tussen 8 en 15 jaar zijn van harte welkom. dag een echte sprookjestrein die de kinderen van het ene sprookje naar het andere sprookje brengt. Als klap op de vuurpijl zal de WADDINXVEEN - Donderdag morgen 17 juni viert de rooms-ka- tholieke St. Paulusschool (Jacob Catslaan) de traditionele Luilek kerdag. De organiserende com missie heeft dit jaar gekozen voor het thema sprookjes. Van 8.30-13.00 uur zijn alle loka len in het schoolgebouw omgeto verd tot sprookjeslokalen, waar de sprookjes Duizend en één nacht, Hans en Grietje (compleet met snoephuisje en heks) en Sneeuw witje uitgebeeld worden. Verder zijn de sprookjesfiguren Assepoester, Klein Duimpje, Alice in Wonderland en Doorn roosje in de spelopdrachten ver werkt. Dat het voor de scholieren een echte Luilekkerdag wordt blijkt RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het gemeentebestuur van Wad dinxveen kan opgelucht ademha len. De provincie Zuid-Holland geeft het groene licht geven voor Zuidplas ’90, het bestemmings plan dat drie jaar geleden is ge maakt als aanvulling op Zuidplas ’80, waaraan in 1983 is begonnen. Voor Zuidplas-Extra heeft de ge meente Waddinxveen een paar jaar geleden al de benodigde bouwgrond gekocht van Van Leeuwen BV aan de Piasweg. Daarna bleef het geruime tijd stil rond deze bouwlokatie, omdat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het eerst met de gemeenten Gouda, Waddinx veen en Moordrecht eens wilde worden over lokaties voor wonen en werken in de Goudse streek. Hoewel het dit voorjaar door de drie gemeentebesturen gesloten convenant moet worden openge broken is duidelijk geworden dat GS zich wel kunnen vinden in de voorgestelde loakties voor wonen en werken. Alleen aan de omvang ervan en het bouwtempo zal het nodige gesleuteld moeten gaan worden. In Zuidplas-Extra mag volgens ambtelijke berekeningen geen 600 huizen worden gebouwd, maar on geveer 400. Verondersteld wordt dat GS in dit deel tussen de Pias weg en de IJsermanweg-Beije- rincklaan meer groen willen reali seren. In de driehoek Waddinxveen- Zuid, begrensd door de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, de in aanleg zijnde Zuidelijke Rond weg en de Tweede Bloksweg-Beij- erincklaan, wil de provincie de bouw van maximaal 1.400 wonin gen toestaan. Een streep door de Waddinxveen se rekening is dat het schrappen van de bedrijvenlokatie ten wes ten van ’t Weegje. GS willen hier een slibstortlokatie van maken, die op een later tijdstip als recrea tiegebied verder kan worden inge richt. Het bezoek van de commissie hangt samen met de herziening van het streekplan Zuid_-Holland Oost. Deze herziening is’ met de vorige week verschenen Nota van Beantwoording in een twee be langrijke fase gekomen. Deze Nota van Beantwoording van het college van Gedeputeerde Staten legt in grote lijnen vast wat er in de regio tot het jaar 2005 aan bijvoorbeeld bedrijfster reinen en woningbouw mag wor den ontwikkeld. Het programma voor het werkbe zoek van vanmorgen zag er zo uit: 9.00 uur - Ontvangst bij Kamer van Koophandel voor Midden- Holland te Gouda. Bezichting van een expositie van produkten van bedrijven in de regio. 9.30 uur - Korte uiteenzetting door provincie van opzet en doel excursie. 9.35-9.45 uur - Inleiding drs. J.C. Brink, algemeen secretaris Kamer van Koophandel over het bedrijfs leven in Midden-Holland en zijn behoefte aan bedrijfsterrein. 9.50-10.40 uur - Busrit langs be- drijfsterreinlokaties met toelich ting door drs. J.C. Brink en me vrouw drs. M.A.E. Huitema (Ka mer van Koophandel). 10.45-11.00 uur - Koffiepauze in recreatiegebied ’t Weegje met een inleiding door burgemeester mr. A. van ’t Laar van gemeente Nederlek namens de gemeenten in de Krimpenerwaard over de toekomstige ontwikkelingen in de Krimpenerwaard. 11.05-11.30 uur - Busrit om Gou- da-West met toelichting door bur gemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen over het door de gemeenten Gouda, Waddinx veen en Moordrecht gesloten con venant. 11.30-12.15 uur - Busrit naar Bos koop en door het Boskoops sier- teeltgebied met een toelichting door wethouder P.L. Trimp van de gemeente Boskoop over de ont wikkeling van de sierteelt. 12.15 uur - Einde programma Midden-Holland. Geboren: Moustafa z.v. A. Abdullahi Warsame en K. Ibrahim Ji bril; Edwin Corstiaan z.v. F.W. Engels en M. Nuansai; Paul Daniël z.v. M. Zoeteweij en T.G. Kamper; Alexander Marc z.v. L.E. de Lange en E.G.J. Wissink; Dion d.v. R.J.R: Scharff en K. van Wijk; Robbert Dirk z.v. M.W. Groenendijk en A.E. van Vliet; Cornelis Gijsbertus z.v. J. Slappendel en B. Stomphorst; Yoeri Henri z.v. P. van Halewijn en Y.J. Herold; Sandra d.v. A. Kant en A.J.A. Hendrikman; Matthijs z.v. D. Haagsman en T. Jungslager; Jesse Johannes z.v. P. den Hertog en D.M. Bac; Thomas z.v. J.A. Bunschoten en I.A.E. Vermeulen; Daan z.v. J.J. van Adrichem en S.P. van der Haas; Dennis z.v. W. van der Kooy en E.I.M. Hoppe- zak; Koosje Elisabeth Joanne d.v. J. van Oosten en K.E. Steller; Maarten Christiaan z.v. P. Koren en M.H. Neeleman; Tessa d.v. R.W. de Bruijn en J.N. Pels; Marcus Petrus Arnoldus z.v. J.M.M. Moons en Y.M.C. Slootjes; Max Isaac z.v. D.J. Vermeulen en M. Zorn; Denise Elizabeth d.v. R.T.L. Groenendijk en H. Duivesteijn; Frank z.v. H. Heikamp en K. Stuij; Rick z.v. M.H. Leijn en H. Pronk; Akhum z.v. I. Muhammad en C.M. Uitenbroek; Neeltje Pieternella Martina d.v. P. Dijkshoorn en M.C. de Vos; Sandy d.v. H.G. te Winkel en J.J.T. Derksen; Ruben z.v. J. Soetenga en S.A. Scheerhoorn; Teunis Johannis z.v. W. van den Brink en S.M. Snel; Jasper Cornelis z.v. A.M. Voskuilen en C.J. de Vries; Vincent Dy- lan z.v. W. van der Plaat en J.E. Korpershoek; Kayleigh Isabella d.v. J. Tofield en I. Teller. Gehuwd: J. Tol en A.J. Nootenboom; A. Shahin Dessouki en A. Honkoop; E.H.P. de Boer en M.S. Denaijere; I. Rehorst en M.C. Tissink; R.M.J. van der Neut en M. van Bloois; R. Menke en M.I. Witte; N.J. van der Hammen en I. Kraijesteijn. Overleden: Oskam, Jan, oud 82 jaar; Ruijter, Adriaan, oud 64 jaar; de Waard wv den Hollander, Adriana G., oud 88 jaar; Bikker, Ja cob, oud 71 jaar; Wildeboer, Hendrik, oud 58 jaar; van Herk wv Olie, Leentje, oud 88 jaar; van der Valk wv Gelderblom, Merreig- je, oud 85 jaar; Markus wv de Waardt, Marrigje, oud 90 jaar; Ben schop, Martinus, oud 52 jaar; van Tienhoven, Bastiaan P.A., oud 24 jaar. ZONDAG 20 JUNI 1993 NEDERLANDS HERVORM DE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk aan den IJssel De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. D. Dekker, Hen drik Ido Ambacht Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. H. Schipaan boord Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. A. Willemsen, Sommelsdijk 17.00 uur ds. Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen 17.00 uur geen dienst (Samen op Weg-dienst in Ontmoe tingskerk) Waddinxveense vestiging wordt bemand door Marcel Mouthaan (in het bezit van het diploma SVM, 15 jaar in het makelaardij- vak werkzaam en binnenkort beë digd) en Willeke van Leeuwen (administratieve- en ondersteu nende taken). De nieuwe vestiging op het adres Zuidplaslaan 432 werd maandag 14 juni officieel betrokken. In het kantoor houdt men zich bezig keling voor de Goudse regio kun nen volgens GS bij Coenecoop- West en Bredeweg plaatsvinden. Hierdoor is het mogelijk dat in de boog van de A20, ten westen van ’t Weegje, een stortlocatie voor de sanering van de Hollandsche IJs sel kan komen. Het rijk en de provincie spannen zich in voor de aanleg van een groot bos, het Bentwoud, bedoeld voor de natuurgerichte recreant. In het streekplan zullen voorals nog alleen die fasen worden opge nomen waarvan uitvoering binnen de planperiode (tot 2005) is te verwachten. Tussen Benthuizen en Boskoop - Waddinxveen ten noorden van de A12, zullen GS vooralsnog uit gaan van een Bentwoud van 1000 hectare. Naast het Bentwoud zal er een groenstructuur worden ont wikkeld bij Zoetermeer, de Rotte en Waddinxveen Gouda-West. Een eventuele uitbreiding van het Bentwoud na de streekplanperio- de is indicatief in het plan aange geven. GS hebben onderscheid gemaakt tussen vollegrondteelt en potten teelt. In de Hazerswoudsche Droogmakerij komt een locatie, voor pottenteelt van circa 170 ha (in twee fasen van 85 ha), nabij het sierteeltcentrum van Boskoop. Dit is in overeenstemming met de wensen van de landbouworganisa ties en het advies van de Provinci ale Adviescommissie Agrarische Sector. GS vinden een goede in passing van deze locatie in het landschap nodig, mede in relatie tot het Bentwoud. Voor de vollegrondteelt worden in het ontwerp-streekplan in de pol der Randenburg en in het noorde lijk deel van de polder Bloemen- daal circa 80 ha. gereserveerd. De reservelocaties uit het huidige streekplan worden ook als sier- teeltgebied aangewezen. Volgens GS zijn er bij zowel Go rinchem als bij Vianen geen grote nieuwe woningbouwlocaties nood zakelijk. Uit ramingen voor de toekomstige woningbouw voor Gorinchem en Vianen blijkt slechts een gering capaciteitste- kort. Anders ligt het voor de bedrijfs terreinen. GS achten zowel be drijfsterreinen in Gorinchem-Oost (65 ha.) en Papland (25 ha), als in Vianen-Oost (ca. 40 ha.) ten oos ten van de A27 noodzakelijk. In oktober 1992 hebben GS de Nota Beslispunten vastgesteld. Hierna is er inspraak gehouden. De Nota van Beantwoording is de reactie van GS op de inspraak en de tweede fase van de herziening van het streekplan. De statencommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting be handelt het GS-voorstel in juni. Eind 1993 is de vaststelling van het ontwerp-streekplan voorzien, waarna begin februari 1994 het plan ter inzage wordt gelegd. Het nieuwe streekplan Zuid-Hol land Oost zal eind 1994 door Pro vinciale Staten worden vastge legd.i WADDINXVEEN - Het alge meen bestuur van de Streekar chiefdienst Hollands Midden houdt woensdagavond 30 juni om acht uur een openbare vergade ring in het stadhuis van Gouda. Op de agenda staan mededelin gen, notulen vorige vergadering, rekening dienstjaar 1992, con- cept-jaarverslag 1992 en de her- Met de vestiging Waddinxveen denkt makelaardij Van 't Hof BV, dat al 35 jaar bestaat, het markt gebied Midden-Holland nog beter te kunnen bedienen. Het aardige van de musical was dat plaatselijk bekende personen via een andere naam herkenbaar op de planken werden gebracht. Dat gaf veel gegniffel en de zaal en een op en om kijken naar el kaar. LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, Prinses Bea trixlaan 14.30 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king Er wordt in het schoolcomplex ai vier jaar Russisch en één jaar Tsjechisch onderwezen aan inwo ners van Waddinxveen en omstre ken. De cursisten zijn hierover steeds zeer positief. Vandaar dat de taallessen zullen worden voortgezet en eventueel zullen worden uitgebreid. Voor het komende cursusjaar 1993-1994 is men van plan twee cursussen aan te bieden uit de volgende vier mogelijkheden: 1. Russisch voor beginners, 2. Rus sisch voor gevorderden, 3. Tsje chisch voor beginners, 4. Tsje chisch voor gevorderden. Het hangt van de aanmeldingen af welke van de vier cursussen door zullen gaan. Bij voldoende deelname zal Daniela Macikova de taalcursussen gaan verzorgen. Zij is docente Slavische talen aan de Rijksuniversiteit te Groningen. De taalcursus Tsjechisch wordt aangeboden omdat tussen Wad- vang in het Groene Hart vanaf 2000 constant houden. Ook willen de provincies nieuwe ruimte voor lokaal en regionaal gebonden bedrijvigheid reserve ren. Het restrictieve beleid voor het ontwerp-streekplan Zuid Hol land Oost is uitgedrukt in een wo- ningtoename die correspondeert met een constant inwonertal na het jaar 2000; het rijk wil na 2000 de woningvoorraad bevriezen. De gemeenten Gouda, Moor drecht en Waddinxveen hebben enige maanden geleden een con venant gesloten over woningbouw en bedrijfsterreinen in de regio. GS hebben voor dit gebied geko zen voor een duidelijke ruimtelij ke structuur met een samenhang tussen groene en stedelijke func ties, binnen het beleid van het Groene Hart. In de plannen van GS voor de Goudse regio komen bijna alle lo caties voor die ook in het conve nant zijn opgenomen, echter in beperkter omvang. GS hebben ge kozen voor 1.800 woningen in Gouda-West, 1.000 in de Goudse Oostpolder, 1.400 in de driehoek Waddinxveen-Zuid, 400 in de Zuidplas en 500 binnenstedelijk in Gouda. Dit betreft dus circa 3.100 woningen. GS maken uit bestuurlijk oogpunt een opening richting Moordrecht voor enige extra woningbouw bin nen het totaal van de Goudse re gio. De nieuwe bedrijfsterrein-ontwik- ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op zon dag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het college van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland (GS) heeft vrijdagmiddag de Nota van Beantwoording van het te herziene streekplan Zuid- Holland Oost gepubliceerd. De Nota van Beantwoording is de voorlopige reactie van GS op de Nota Beslispunten, de eerste fa se van de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost, in welk gebied Waddinxven, Gouda, Boskoop, Moordrecht en Ze- venhuizen-Moerkapelle liggen. Met het uitbrengen van de Vierde Nota over de Ruimtelijke‘Orde ning van het rijk is een andere si tuatie ontstaan op het gebied van de ruimtelijke ordening in het Groene Hart. De herziening van streekplan Oost volgt het (restrictieve) be leid van de Vierde Nota-Extra en de nota ‘Nadere Uitwerking Groene Hart', echter in de visie van de provincie Zuid-Holland is het Groene Hart Meer dan een buitentuin van de Randstad. ‘Het behoud van de eigen kwali teit van het gebied, het zelfstan dig functioneren en de leefbaar heid voor de eigen bewoners staan daarbij voorop', aldus Ted Jansen (VVD), Zuidhollands gedeputeer de voor de ruimtelijke ordening. De provincie Zuid-Holland voert voor delen van de provincie reeds jaren een restrictief beleid. Over wegingen hiervoor zijn het be schermen van natuur en land schap, agrarische belangen en open ruimte en het tegengaan van ongewenste verstedelijking. Restrictief beleid vormt een sa menhangend geheel met het be leid voor verstedelijking rond de grote steden in de Randstad. De provincies en het rijk hebben af spraken gemaakt over de uitvoe ring van het restrictief beleid in de streekplannen. Echter niet over alles zijn rijk en provincie het eens. In tegenstel ling tot het rijk wil de provincie Zuid-Holland de bevolkingsom- Een moment uit de musical die in het Anne Frank-centrum vrijdag tweemaal is opgevoerd door de 25-jarige rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool. {Foto: Peter Veenstra). GOUDA/WADDINXVEEN - De scholengemeenschap voor be roepsonderwijs Delta College Gouda krijgt als eerste school in de regio Gouda de gelegenheid drie houthandels in Waddinxveen en Gouda te bezoeken in het ka der van het adoptieplan van de houthandel. De regio-coördinator Bouw, W. Verhoog, tevens docent aan het Delta College Gouda, ontving dinsdag 7 juni uit handen van ver tegenwoordigers van deelnemende bedrijven tien houtcheques met een totale waarde van 1.000,-. Deze zijn vrij inwisselbaar bij de betrokken adoptiebedrijven voor het verkrijgen van houtwaren. Het doel van het adoptieplan is om de interesse van leerlingen op te wekken voor de hout-branche en hen te laten kennismaken met het bedrijf, de mensen en de werkzaamheden. De adoptiebedrijven Houthandel Alblas te Waddinxveen, Houthan del Houtex te Waddinxveen en N. Verdouw Zn. te Gouda ge ven leerlingen en docenten een goede ontvangst en rondleiding over hun terreinen. De bedrijven bieden tevens hun specifieke deskundigheid aan. In onderling overleg geven zij nadere invulling aan de wensen en noden van het Delta College Gouda. Bij elke excursie is de consulent van de Stichting Hout Meubel te Woerden aanwezig die de op- leidings- en beroepsmogelijkheden in de houthandel aan de leerlin gen zal overdragen. Het Centrum Hout in Almere zorgt documenta tiemateriaal ten behoeve van deze excursies. Aan het adoptieplan nemen 38 scholen voor voorbereidend be roepsonderwijs, verspreid over Nederland, deel. Er zijn ongeveer 100 houthandel bedrijven bij be trokken. ZATERDAG 19 en ZONDAG 20 JUNI 1993 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 42, tel. 19239 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: P.J.É. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100 Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162 Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898 Mededeling: De regeling 'medische weekeinddienst' is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare. Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). WADDINXVEEN - Deze week is Van ’t Hof Makelaardij BV of ficieel 'over de hefbrug' gekomen, zoals ze zelf zeggen, door in het nieuwe gedeelte van het winkel centrum Zuidplas aan de Zuid plaslaan een zelfstandige Wad dinxveense vestiging in gebruik te nemen. Van ’t Hof Makelaardij heeft al bedrijven in Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer. De Niet alleen ouders, verzorgers, leerlingen en personeelsleden van de samenwerkingsschool kunnen de taallessen volgen, ook belang stellenden, die geen binding met de school hebben, kunnen zich aanmelden. De cursus wordt waarschijnlijk op woensdagavond (eventueel op dinsdagavond) gegeven. Ze be staat uit 15 lessen van 180 minu ten. De kosten voor een hele cur sus bedragen 520,- en voor mid delbare scholieren 300,-. Een tweede deelnemer uit gezin betaalt eveneens 300,-. Hierin zijn niet begrepen de kosten van een boek, stencilwerk en eventu eel ander lesmateriaal. Voor opgave: G. Andeweg, De Wielewaal 32, 2761 XZ Zeven huizen, tel. 01802 - 1919. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. L. Brandsema WADDINXVEEN - De rooms katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) heeft ter gele genheid van het 25-jarig bestaan de musical ‘Oost, west, thuis best?!' opgevoerd. Dat gebeurde vorige week vrijdag

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 7