Kreater sluit seizoen af In memonam poes Muppet /GOUWE KOERIER In Vondelwijk 30 km-gebied Jongerenwerk kan niet zonder commercieel uitgaanscentrum VVN bekeek overlast brommers Gerstakker VAKANTIE BEZORGERS M/V minimum leeftijd 15 jaar in de plaats BOSKOOP voor de maand juli Drukkerij verder onder nieuwe naam Y •Ds.Gaasbeek in koffiebar Catamaran Zeeman in Rotterdam Succesvolle opvoeringen in De Wadde 01727-16654 Raad bijeen Kruidvat komt naar Waddinxveen èldwijk - van Loon rafische Bedrijven b.v. omdat inrichten méér is dan het simpel leveren van stoelen en tafels.... Samenkomst van Leger des Heils LEZERS SCHRIJVEN A Pagina 11 I 01828 - 18708 - is op zoek naar GAAT U VERHUIZEN? trits rieken binnenhuisarchitektuur b.v. HERKENDE VKHUQERS Wilt u informatie? Heb je interesse? Bel dan naar: «SSCNEMM WADDINXVEEN advies ontwerp verkoop uitvoering Suggesties Btw-heffing Analyse Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 23 juni 1993 Een beeld uit de scholierenvoorstelling 'Koenraad' van de Oostpolflerweg 9 - 2741 MO Waddinxveen Zo gaat het interieur van de aan de Kanaalstraat in Waddinxveen /voormalige slagerij G. drogisterij-produkten 0) 0) Dan staan u verschillende mogelijkheden ler beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto mei chautteur/verhuize' zelf-verhuizing mei gebruik van verhuis- aulo. pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Dealer van o.a.: Behr Exclusiv IP 20 Pastoe Castelijn Gelderland Montis Artifort De Sede Van Besouw De Ploeg Artemide Flos Arteluce Indoor In memoriam Muppet - 17-6-93. Wat fijn: een fietspad op de Gerstakker. Wat fijn: een veilige plek om aan te wonen. Wat fijn: dat er geen brommers mogen rijden. Wat fijn: dat de bromfietsers dit ook niet doen. Wat fijn: toch bromfietsers die niet kunnen lezen. Wat fijn: een gemeente die hier van op de hoogte is. Wat fijn: dat de gemeente dit pro bleem afschuift naar de politie. Wat fijn: dat de politie ervan op de hoogte is. Wat fijn: dat de politie het druk Neem koniakl op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen turfmarkt 24 2801 ha gouda tel. 01820-12010 vfaHuiZitaCt» meegenomen WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense gemeenteraad verga dert volgende week niet op woens dagavond, maar op domderdag- avond 1 juli om half acht. Op de agenda staat een 17-tal punten. Smakman) te vestigen voordeeldrogisterij Kruidvat er uit zien. (Foto’s: Kruidvat). Bewoners die ten aanzien van het plan op- of aanmerkingen hebben wordt door de gemeente verzocht vóór 16 juli (bij voorkeur schrifte lijk) te reageren. Wie behoefte heeft aan nadere informatie om trent dit plan kan zich in verbin ding stellen met de Openbare Werken-ambtenaren B. Lanser of E. Fennis (tel. 01828 - 24738 of 01828 - 24736). De einduitvoering is dit jaar weer een stukje uitgebreider dan vorig jaar, want de Waddinxveense volksdansgroep Veselka doet ook mee. Het programam bestaat uit muziekoptredens op verschillende instrumenten, klassiek en modern ballet door balletschool Marcella en een optreden van volksdans groep. gebied van drogisterij-produkten in de breedste betekenis van het woord. Voor Kruidvat is klantentrouw re den altijd weer het beste beentje voor te zetten. Door een steeds groter aantal eigen merken te brengen, die hoge kwaliteit com bineren met lage prijzen. En door regelmatig aanbiedingen te hebben van artikelen die je niet direct in een drogisterij zou ver wachten, maar die door hun prijs wel erg aantrekkelijk zijn, zoals cd’s, speelgoed, bonbons, boeken en nog veel meer. WADDINXVEEN - Zondagmid dag 27 juni om half drie is het Leger des Heils weer in Waddinx veen aanwezig voor het houden van haar maandelijkse samen komst. Deze samenkomst vindt plaats in de Immanuëlkerk (Prin ses Beatrixlaan). In deze samenkomst, waar het Muziekkorps, de Zangbrigade en de Gitaargroep uit Gouda hun medewerking aan verlenen, is ie dereen van harte welkom. Ook de kinderen zijn welkom, want ter wijl de volwassenen luisteren naar het Bijbelwoord, dat gesproken zal worden door kapitein W.W. Koskamp, is er voor hen in een aparte zaal een kindervoorstelling. Na de samenkomst is er gelegen heid tijdens het drinken van een kopje koffie of thee nog even na te praten. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. heeft en dit een lage prioriteit be treft. Wat fijn: dat de politie het af schuift naar de gemeente. Wat fijn: een pizza-express in de wijk. Wat fijn: dat de bezorgers hiervan over ’t fietspad scheuren met hun brommers. Wat fijn: dat de bromfietser die mijn poes dood reed geen naam, geen adres achterliet. Wat fijn: dat ’t vandaag mijn poes was, misschien morgen uw kind? Wat fijn: dat er dan misschien iets gedaan wordt of toch niet? KARIN COESEL, Gerstakker 5, Waddinxveen Bloemen en kadootjes waren er voor de regisseurs en voor alle be trokkenen voor en achter de schermen. En er was veel applaus, waaruit kon worden opgemaakt dat het 12e theaterproject van De Wadde en Toi-Toi zeer in de smaak viel. gegeven. Van tien naar vijftig en via honderd naar de driehonderd- vijftig Kruidvatwinkels van van daag. In afzienbare tijd zullen het er vierhonderd zijn. Dat betekent dat Kruidvat in Ne derland een begrip is. Dat meisjes er hun eerste lippenstift kopen en jongens hun eerste scheermes of aftershave. Jonge gezinnen kopen er hun baby- en kinderverzor- gingsartikelen. En volwassenen in het algemeen hun huidverzorgingsprodukten, cosmetica en alles wat je verder maar nodig kunt hebben op het Vanwege de rijksoverheid wordt gestreefd naar een vermindering van het aantal verkeersslachtof fers. Eén van de instrumenten die door het rijk worden aangereikt is de mogelijkheid verblijfsgebieden in te richten tot 30 km/uur-zones. Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen streeft ernaar in zoveel mogelijk woonwijken de maximum-snelheid te verlagen tot 30 km/uur. Zoals bekend zijn in de afgelopen jaren reeds diverse wijken in Waddinx veen heringericht tot 30 km/uur- zones. Bij de inrichting van een wijk tot 30 km/uur-zone mag niet zonder meer volstaan worden met het plaatsen van enkele 30 km/uur borden, maar dient te worden vol daan aan diverse door de minster Hanja Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat omschreven eisen. De inrichting van straten moet dusdanig zijn vormgegeven dat lo gischerwijze niet sneller kan wor den gereden dan 30 km/uur. Het 30 km/uur-plan voor de Von- delijkwijk-zuidwest voorziet in het aanleggen van asverspringin gen met om-en-om parkeren in de Vondellaan en de Bilderdijklaan. In de Van Maerlantstraat, de Roemer Visscherstraat, de P.C. Hooftstraat, de Jan Luykenstraat Het beeldmerk van de nieuwe drukkerij combinatie Veldwijk - Van Loon Grafische Bedrijven BV te Waddinxveen, Moerka- pelle en Berkel en Rodenrijs. WADDINXVEEN - In brieven aan cliënten en relaties heeft Veldwijk - Van Loon Grafische Bedrijven BV zich gepresenteerd als een nieuwe drukkerijcombina- tie. De BV is vorige week dinsdag 15 juni ontstaan nadat Drukkerij Veldwijk BV aan de Oranjelaan in Waddinxveen de activiteiten en de bedrijven van de door de ar- rondssementsrechtbank in Rotter dam failliet verklaarde bedrijven Drukkerij W.A. van Loon BV in Moerkapelle en Van Loon Display BV in Berkel en Rodenrijs over nam. Bij Veldwijk - Van Loon Grafi sche Bedrijven BV werken nu meer dan 50 mensen. Het groot ste deel hiervan werkte voorheen bij Van Loon. Door de overname kon het aantal ontslagen tot een minimum worden beperkt. De nieuwe drukkerijcombinatie beschikt over bedrijfspanden in Waddinxveen (Oranjelaan), Moer kapelle (Oranjestraat) en Berkel en Rodenrijs (Veilingweg). Het directieteam bestaat uit F. van Kempen (algemeen direc teur), W.A. van Loon, F.D. Veld- In het Gouwedorp is afgelopen winter de keus gemaakt voor kleinschalig en doelgericht jeugd werk (informatie, huiswerkbege leiding, hulp), dat nadrukkelijk wil inspelen op de wensen en de behoeften van de jongeren zelf. De ontspannende en daardoor meer kostbare elementen van de ze aanpak worden overgelaten aan ondernemers, waarvan wordt ge hoopt dat zij er brood in zien voor hen in Waddinxveen eens een ge slaagd vermaakcentrum van de grond te tillen. In het buurtcentrum ‘De Boog' (C. Huijgenslaan) werd vrijdag middag door de Stichting Wel zijnswerk Waddinxveen een ge- christelijke scholengemeenschap De Wadde in Waddinxveen. Links op de foto ‘Koenraad, het conservenkind in het gezin van mevrouw Mallebroek'. (Foto: De Wadde). WADDINXVEEN - Kleinschalig jeugdwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk gecombineerd met grootschalig commercieel jongerenwerk. Als in Waddinxveen binnen niet al te lange tijd van een dergelijke ‘samenhang' sprake zou kunnen zijn komt de jeugd in dit Gouwedorp pas goed aan zijn of haar trekken. wijk, J.B. Veldwijk en F. Meul- dijk (display-produktie). Voor de Waddinxveense drukke rij, die al zo’n 70 jaar bestaat en de laatste jaren grondig is gemo derniseerd, betekent de overname een belangrijke uitbreiding van de activiteiten op het gebied van drukwerk en displays. De drukkerijcombinatie beschikt thans over diverse offsetpersen in klein en groot formaat. Tot het machinepark behoren onder ande re twee vierkleurem- en één vijf- kleurenpers. Het grafisch bedrijf is als gevolg van de uitbreiding van de activi teiten nog beter in staat in te spe len op de wensen van de op drachtgevers voor kwalitatitatief hoogwaardig full-colordrukwerk. Voor het organisatiedrukwerk zul len één- en tweekleuren offsetper sen ter beschikking blijven. Met name de uitbreiding in de pré-press en de activiteiten op het gebied van display-materiaal ge ven Veldwijk - Van Loon Grafi sche Bedrijven BV een breed sca la van mogelijkheden, die uniek genoemd mag worden in de grafi sche wereld. WADDINXVEEN - Aan de Ka naalstraat in Wadinxveen vestigt zich binnenkort de voordeeldro gisterij Kruidvat. De winkel wordt ondergebracht in het door slager G. Smakman verlaten pand. De succes-story van Kruidvat be gint achttien jaar geleden. In het centrum van Hilversum werd de eerste Kruidvatwinkel geopend. Een drogisterij-nieuw-stijl of zo men wil een zelfbediendings dro gisterij. Diverse dingen vallen de klanten van de nieuwe Kruidvatwinkel op: dat er zoveel verschillende artike len te koop worden aangeboden, dat de prijzen opvallend laag zijn en dat het personeel goed ge schoold is. Dat de bedrijfsleider een drogiste- rijdiploma op zak heeft is een ex tra pluspunt. Daarmee wil kruid vat zeggen dat in de drogisterij- nieuw-stijl wel degelijk traditio neel vakmanschap aanwezig is. Het begin van de stormachtige groei van de Kruidvatketen is een slaagde mini-conferentie over de toekomst van het lokale jeugd- en jongerenwerk gehouden. De conferentie poogde voor het welzijnswerk, dat vanuit Wad- dinxveen-Noord met nieuwe mo gelijkheden en een nieuw aanbod in de bestaande buurtcentra een nieuwe richting is ingeslagen, de neuzen in dezelfde positieve rich ting te krijgen. De mini-conferentie viel samen met de officiële opening van het Jongeren Informatie Punt (JIP) in De Boog, waarvoor welzijns- wethouder Karei van Soest (VVD) jongerenwerker Jeroen Vens het nieuwe logo overhandig de, en de installatie van het nieu- WADDINXVEEN - Met twee opvoeringen van ‘Koenraad Kon- servenkind', een toneelbewerking van het boek van Christine Nöst- linger, is het 12e theaterproject van de christelijke scholenge meenschap De Wadde voor MAVO en VBO in Waddinxveen en de plaatselijke toneelvereni ging Toi-Toi met succes afgeslo ten. Op donderdag 10 en vrijdag 11 juni had het stuk het toege stroomde publiek volledig in z’n ban. ‘Jammer dat het afgelopen is was de reactie van velen en ‘Komt er nog meer?'. Bijna een half jaar hebben Corrie de Knikker en Michel Boere, re gisseurs van Toi-Toi, met 26 leer lingen uit alle leerjaren gerepe teerd en het resultaat is voor her haling vatbaar gebleken. Koenraad (een leuke rol van Mar tin Fickweiler), een jongen die ge construeerd is in de conservenfa briek van de firma Schuurmans, wordt per vergissing afgeleverd bij het flodder-achtige gezin van mevrouw Mallebroek (Patricia Overdam). Hij is evenwel zo perfect gemaakt dat hij de kinderen van huize Mallebroek mateloos irriteert. Al leen de huisvriend van mevrouw, meneer Engelman (Erwin Ver sluis), ziet wel wat in het keurige conservenkind. Koenraad krijgt heel wat te ver duren, ook van zijn klasgenoten, want uiteraard moet hij naar school. Als blijkt dat hij bij de verkeerde mensen is afgeleverd, wil toch niemand Koenraad kwijt. Goede raad is duur; hoe kunnen ze hem houden? Hij moet een beetje 'bedorven' worden, kauw gom kauwen en onparlementair spreken. Dat lukt. De fabriek wil hem niet meer terugnemen en Koenraad kan samen met zijn vriendin plannen maken. Naast de acteurs, waren er decor bouwers nodig - leerlingen van' het VBO - en moest het licht en het geluid bediend worden. Daar stonden twee brugklassers voor in. Zelfs moest er een rol bijgeschre ven worden voor Monica van Noort. Zij zit in een rolstoel en wilde dolgraag eens meedoen aan een toneelstuk, vandaar. sers te lokaliseren. Volgens de vereniging betreft dit vier groe pen. Het zijn 1. forensen (wijk Zuidplas-centrum Waddinxveen), 2. schoolgaande kinderen (wijk Zuidplas-scholen aan de Sniep- weg), 3. bromfietsers van en naar sportcomplexen (’s-avonds), 4. pizza-bezorgers. Voor veel bromfietsers is de route over het onverplicht fietspad de snelste weg naar hun bestemming. Het belangrijkste probleem is het bromfietsverkeer te weren. Daarbij gaat het volgens VVN om een gebrek aan mentaliteit betref fende het naleven van verkeersre gels door het bromfietsverkeer. Men maakt ondanks de gesloten verklaring toch gebruik van de route. Dit wordt mede veroor zaakt door de relatief kleine pak kans. Voorts is het niet mogelijk effec tieve verkeerstechnische maatre gelen te nemen. Het plaatsen van meer borden sorteert, naar de er varing geleerd heeft, weinig ef fect. Het treffen van fysieke in frastructurele maatregelen is niet mogelijk zonder daarmee ook het fietsverkeer ernstig in hun door stroming te belemmeren. VVN heeft het Waddinxveense gemeentebestuur voorgesteld de volgende benadering te kiezen. In de eerste plaats dienen de veroor zakers van de overlast direct te worden benaderd. Dit is goed mo gelijk voor wat betreft scholieren en de pizza-bezorgers. Ook moet er gewerkt worden aan gedragsbeïnvloeding via het on derwijs in samenwerking met de politie en Waddinxveense VVN- afdeling. De afdelingsbestuurders willen de gemeente graag onder steunen in mogelijke activiteiten. VVN werkt hieraan al mee in de vorm van verkeerseducatie voor het voortgezet onderwijs en het geven van bromfietscursussen. Hieraan gekoppeld zal frequente politiecontrole een gewenst resul taat kunnen opleveren, meent VVN’s verkeerskundig consulent M. Zwaan in zijn advies. Hij geeft nog te kennen dat soort gelijke problemen met onverplich te fietspaden zich helaas steeds vaker voordoen. VVN is dan ook van mening dat er planologisch gezien foutieve keuzes gemaakt worden doordat de nadelige as pecten niet voldoende belicht of niet onderkend worden. De VVN-medewerker besluit zijn brief aan het gemeentebestuur met het verzoek zijn suggesties te overwegen om een veiliger situa tie te krijgen voor fietsers en aan- wonenden van de Gerstakker in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vrijdag 25 juni om half acht sluiten de muziek- en de dansafdeling van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) het jaar af met de traditonele einduitvoering in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. (kunst)stuk. Iedereen kan op werkdagen tijdens kantooruren te recht en op maandag, dinsdag en woensdag ook ’s avonds. Kreater, dat huis aan huis de nieuwe folder met het cursusaan bod voor 1993-1994 heeft laten verspreiden, is volgend seizoen niet BTW-plichtig. Op grond van de ontheffingsregeling ‘niet-winst- beogend onderwijs' waren alle muziekscholen tot op heden niet BTW-plichtig. In de loop van 1992 kwam de be staande vrijstellingsregeling ech ter te vervallen en werd ze ver vangen door een nieuwe vrijstel ling, die alleen geldt voor perso nen tot 21 jaar. Kreater heeft inmiddels bij de be lastinginspectie met succes uitstel r aangevraagd. De inspecteur heeft onlangs bericht dat Kreater voor alle muzieklessen gebruik mag maken van een overgangsregeling, waarmee Kreater uitstel is ver leend tot 1 juli 1994. Dat betekent dat er in het nieuwe seizoen geen lesgeldverhogingen in het kader van de BTW-heffing nodig zijn en dat de tarieven ook voor de muziekcursisten van 21 jaar en ouder ongewijzigd zijn ge bleven. Er zullen in de Ontmoetingskerk slagwerkleerlingen te horen zijn, een blokfluitensemble, dwarsflui ten, gitaargroep, cellotrio en een popensemble. En niet te vergeten het Kreater-accordeonorkest on der leiding van Paula van Wan- rooy! Voor de einduitvoering wordt geen entree geheven. De aanwezi gen kunnen na afloop bij het ver laten van de zaal wel een donatie geven aan het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater. In het Kreatergebouw aan de Kerkstraat is nog tot zaterdag 26 juni de grote jaarlijkse expositie van werken van cursisten te be zoeken. Geëxposeerd worden wer ken uit de cursussen tekenen - schilderen, beeldhouwen - boetse ren en fotografie. Bloemsierkunstdocente Marina Winters maakte voor de gelegen heid een speciaal bloem WADDINXVEEN - Vrijdag avond 25 juni vanaf half negen zal ds. Gaasbeek uit Zevenhuizen een praatje komen houden in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. Hij zal de jeugdige bezoekers ko men ertellen over ’gaven’. De kof fiebar voor 15-jarigen en ouder is open vanaf 19.45 uur. WADDINXVEEN - Er zal in de Vondelwijk een 30 km-gebied worden aangelegd. De bewoners van de Vondellaan, Bilderdijk laan, Van Maerlantstraat, Roemer Visscherstraat, P.C. Hooft straat, Jan Luykenstraat, Tesselschadelaan, Brederolaan en de Busken Huëtlaan hebben daarover vorige week dinsdag een brief gehad van directeur ing. S. van Houten van de gemeente lijke dienst Openbare Werken en Bedrijven. en de Tesselschadelaan zullen drempels worden aangelegd om de snelheid van het verkeer te be perken. Tevens worden bij de aansluitin gen met de Brederolaan verkeers drempels aangelegd in de vorm van zogenaamde in- en uitritcon- structies, waarmee de overgang naar het 30 km/uur-gebied wordt benadrukt. De inrichting van de Vondelwijk- zuidwest tot 30 km/uur-zone valt samen met herstraatwerkzaamhe- den in de Van Maerlantstraat, de Roemer Visscherstraat en de Bil derdijklaan. Verder wordt sierbe strating aangelegd bij de entree van de flats in de Tesselschade laan en de Busken Huëtlaan. De uitvoering van de maatregelen zal naar alle waarschijnlijkheid na de zomer van 1993 een aanvang nemen. we bestuur van de Stichting Wel zijnswerk Waddinxveen. De informatieve bijeenkomst met vier sprekers werd bijgewoond door een 30-tal van de 150 uitge nodigde mensen, onder wie ver antwoordelijk welzijns wethouder Karei van Soest (VVD), lokale po litici (alleen de PCW-vertegen- woordiging ontbrak), gemeente ambtenaren en een enkele geïnte resseerde. De jongeren zelf waren hier niet bij. Op de mini-conferentie bracht af delingshoofd P.W.M. van Dongen de aanpak van het jeugd- en jon gerenwerk in de gemeente Maas sluis ter sprake en belichtte pro- jectfunctionaris W.C.M. Schelvis de gang van zaken in het Haagse stadsdeel Schilderswijk. Hun interessante ervaringen en soms boeiende inzichten werden aangevuld door consulent T. van Geest van het provinciaal steun punt Zuid-Holland en door de Waddinxveense teamleider J. Korving. Maassluis, waar de gemeente jaar lijks 350.000 gulden in dit flore rende welzijnswerk steekt, bleek de meeste overeenkomst - overi gens niet in financieel opzicht - met Waddinxveen te vertonen. Dat was zeker niet het geval met de Haagse Schilderswijk, maar daar ging het met name om de ontwikkelingen en trends van het jeugd- en jongerenwerk toen en nu waarmee Waddinxveen zijn voordeel zou kunnen doen. Duidelijk werd dat het gemeente bestuur meer geld voor het lokale welzijnswerk over zal moeten heb ben dan tot nu toe. Gebeurt dat niet dan zullen negatieve aspecten van deze achterblijvende aanpak (vernielingen, overlast, irritaties) niet achterwege kunnen blijven. Buro Halt in Gouda (alternatieve straffen) en de Waddinxveense politie hebben daar al negatieve ervaringen mee. De mini-conferentie onderschreef de visie van de Waddinxveense jeugd, die al jaren achtereen een en andermaal heeft aangegeven behoefte te hebben aan een eigen uitgaansgelegenheid, maar die lijkt in Waddinxveen nergens te vinden. Nadat in de loop der tijd ‘De Bonkelaar' (Beukenhof) wegviel voor een kinderdagverblijf en de beoogde jongerenlokaties ‘Peter Zuidlaan' en ‘C. Huijgenslaan' op krachtige protesten van volwassen omwonenden stuitten zag de ge meente zich genoodzaakt om te zien naar nieuwe vormen van jeugd- en jongerenwerk. Daarbij kan een commercieel op gezet jongerencentrum niet ge mist worden, zo is de huidige filo sofie van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. De Stichting Muzikantencollectief Waddinx veen en de wat grootschaliger vor-' men van jeugdwerk zouden hier op kunnen voortborduren. ROTTERDAM - Een heroïsch fi asco is te bezichtigen vóór het plein van het Maritiem Museum in Rotterdam. Het 18 meter lange gevaarte 'Zeeman', waarmee Henk de Velde de afgelopen 148 dagen heeft geprobeerd het we reldrecord solo-zeilen te breken, is in al zijn ontreddering te be zichtigen op het museumplein aan de Leuvehaven. Half mei moest de solo-zeiler De Velde zijn poging opgeven toen zijn catamaran op een container botste terwijl hij een hazeslaapje deed. Van de door voedsel en slaapgebrek geteisterde De Velde was toen al drie weken amper wat vernomen. De 43-jarige Nederlander, wiens lotgevallen door heel Nederland zijn gevolgd, was voor de Falk- land-eilanden al in grote proble men gekomen, maar 16 mei raak te hij in catastrofale moeilijkhe den op de Atlantische Oceaan voor de kust van Lissabon. Hij werd tenslotte opgepikt en met hersenschudding en hoofd wond naar het ziekenhuis ver voerd. Na een uitgebreide zoek tocht is het schip uiteindelijk ge vonden. De twee rompen van deze super- catamaran zijn minstens een me ter korter en doordat de voorbe- am eruit is geslagen zijn versta- ging en tuigage onklaar geraakt en is de mast gebroken; het ge vaarte heeft met de bewusteloze De Velde vervolgens enige tijd stuurloos rondgedobberd. De multi-hull 'Zeeman' werd dinsdag 8 juni versleept van de Deltaterminal van ECT naar de Leuvehaven waar hij woensdag 9 juni in de loop van de ochtend op de kant werd gezet. De reuze catamaran zal tot don derdag 8 juli te bezichtigen zijn. Bezoekers kunnen dan tevens nog een kijkje nemen in het Maritiem Museum (geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00- 17.00 uur en op zondagen van 11.00-17.00 uur) zelf om te kij ken naar de actuele tentoonstel ling Catamarans en daar het nage bouwde interieur van een nog on gehavende Zeeman bewonderen. WADDINXVEEN - Het landelijke Veilig Verkeer Nederland heeft gekeken naar de bromfietsoverlast op de Gerstakker in Waddinxveen. De bevindingen zijn in een brief verzonden aan het college van Burgemeester en Wethouders. De vereniging Veilig Verkeer Ne derland (VVN) in Hilversum kwam met een ongevraagd advies over de verkeerssituatie op de Gerstakker. Verkeerskundig con sulent M. Zwaan heeft voor zijn oordeel de situatie ter plaatse be keken en een onderhoud gehad met bewoner K. Coesel (Gerstak ker 5). Informatie werd vervolgens inge wonnen bij B. Smit van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en bij de VVN-afdeling Waddinxveen. De Gerstakker is een onverplicht fietspad, dat deel uitmaakt van een fietsroute door de wijk Zuid- plas. Aan weerszijden van het on verplicht fietspad in de Gerstak ker zijn achtereenvolgens trot toirs, tuinen en woningen gelegen. Veel bromfietsers maken onrecht matig gebruik van deze route. Zij veroorzaken een verkeersonveilige situatie voor fietsers en aanwonen- den, onder wie zich veel spelende kinderen bevinden. Tevens veroorzaken de bromfiet sers geluids- en stankoverlast zo dat deze situatie het woongenot niet ten goede komt. VVN heeft getracht de bromfiet-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11