Autodieven onderschept in Geld uit de muur steeds populairder HAVO-Atheneum gaat vierde lustrum vieren Open huis het ‘Bentwoud Nieuwe cursussen van Stichting Vrouwenraad Bloemenwinkel Groensvoorde De Posterboetiek WZHO legt slagader bij Waddinxveen Frans goud voor Andries van Veen Inspraak avond over Groenswaard De Groene Keuken toert door streek Fietstocht Concordia op 26 juni Gezondheidszorg op de Leon van Gelderschool Zaterdagavond concert van Opus Artis in Rem. Kerk Entreekaarten Heineken Open bij Hooftman Bij Be Fair 500 tennissers, 300 wedstrijden Wereldwinkel verkoopt Cusco •s A Kramers woo^enboeken |SS ■R’ Vernielingen &•- '■X. «ft Pagina 17 Woensdag 23 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen De Unie, blijkt dat de geldkiosk gemeenteraad hebben voorgelegd. Hanneke van den Roovaart (links) met haar medewerkster op de foto voor haar nieuwe winkel Na een succesvolle verbouwing van ruim twee weken openden ze de aanleg van de eerste 5 kilome ter tussen de Hogeveenseweg en Rijksweg 11 in Hazerswoude. Met de wekelijkse bloemenkraar op het parkeerterrein hebben z", zoals aanvankelijk is gemeld geen bemoeienis. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen gaat in het nieuwe seizoen weer enkele cursussen voor vrouwen 7 tiseringssystemen en het werken aan een adequaat personeelsbe stand. De Rabobank Waddinx veen telt, omgerekend naar mens- jaren, 51 personeelsleden. In het weekeinde van vrijdag 9 - zondag 11 juni is een aantal slan gen vernield van een airconditio ning van een bankgebouw op de Kerkweg-Oost. Men moest op het dak klimmen van het gebouw om bij de installatie te komen. In de nacht van maandag 21 juni zijn zes ruiten vernield van het wachtlokaal van NS-station Wad- dinxveen-Noord. De politie hield nabij het station een tweetal Wad- dinxveners aan die ervan verdacht worden betrokken te zijn geweest bij de vernielingen. Zij zijn ingesloten en zullen door de spoorwegpolitie worden ver hoord. Een van de vermoedelijke daders is voor insluiting naar het Groene Hart Ziekenhuis (Bleu- land) in Gouda vervoerd om een wond aan de voet te laten hech ten. WADDINXVEEN - Vrijdag 11 juni heeft de Waddinxveense politie een drie plaatsgenoten aangehouden, die met een in Vlaardingen gestolen auto op de Zuidkade reden. Een jongen droeg een geel shirt met groene jas en de andere een wit shirt met zwarte opdruk. Ze hadden respectievelijk blonde ste kels en donkere krullen. dukties, projectdecoratie) aan de Nesse in Waddinxven, dat in maart vorig jaar door directeur-al- gemeen secretaris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland officieel werd geopend. Is J.P. Art works eerst en vooral hun nieuwe zaak in het pand dat door WS’ Harwa is verlaten we gens verhuizing naar de Rijnland- straat. De opening ging gepaard met een geslaagd open huis. Theo en Ed win van Gils hebben nu twee za ken. Eén in Stolwijk (Bovenkerk- De auto was in Vlaardingen ont vreemd na een woninginbraak waarbij men ook de autosleutel tjes had gestolen. De drie Wad- dinxveners zijn voor verhoor over gegeven aan de Vlaardingse poli tie. Nadat bij de politie klachten over zendstoringen waren binnengeko men heeft de radio-controledienst een peiling uitgevoerd waarna op zaterdag 12 juni werd binnenge treden in een woning aan de Aca- ciastraat. Op zolder van de woning werd een illegale zender inbeslaggeno- men. Tegen de zendamateur, die uitzond onder naam Radio Mo nique, wordt proces-verbaal opge maakt. Twee tot nu toe onbekende jon gens hebben twee op de Alpher- wetering spelende meisjes lastig gevallen. In het voorbijgaan be tastten de jongens de meisjes en maakten onwelgevoeglijke opmer kingen. Het gaat om twee jongens in de leeftijd van 16-18 jaar. Ze waren gekleed in een lichte en donkere spijkerbroek. WADDINXVEEN - Aan het Ko ningin Wilhelminaplein heeft zich gevestigd De Postboetiek, het winkeltje van Hanneke van den Roovaart. Met haar man Leo heeft zij ook het op het bedrijfsleven gerichte J.P.Artworks (ingelijste repro- WADDINXVEEN - Ontving Waddinxvener Andries van Veen ter gelegenheid van Koninginne dag 1993 en van zijn afscheid als voorzitter van de Alliance Fran- caise des Pays-Bas in Boskoop- Waddinxveen eind april een ver rassende koninklijke onderschei ding, vanwege zijn langdurige ac tiviteiten als vrijwilliger voor de Alliance Francaise is de Willem de Zwijgerlaan-bewoner opnieuw onderscheiden. Ditmaal kreeg hij de gouden me daille van de Alliance Francaise van Parijs, de moederorganisatie van alle Alliances in de gehele wereld. De onderscheiding werd Andries van Veen uitgereikt tijdens de al gemene vergadering van de Alli ance Francaise des Pays-Bas, die vorige week werd gehouden in Rotterdam, door de voorzitter F. Eijkhout van de landelijke Allian ce. De Maassstad was gekozen als vergaderplaats vanwege het 100- jarig bestaan van de Rotterdamse Alliance, waardoor de vergadering een extra feestelijk tintje kreeg. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Deze maand juli toert De Groe ne Keuken door de provincie Zuid-Holland. De Groene Keuken is een splinterneiuwe rijdende ex positie van milieuvriendelijke ideeën voor in huis, die zaterdag middag 5 juli bij het Haagse Pro vinciehuis in gebruik wordt geno men. In De Groene Keuken kunnen mi lieu-, consumenten- en vrouwenor ganisaties en overige geïnteres seerden talloze ideeën opdoen over milieubewust omgaan met voedsel, afval, energie en water. Dat dit niet altijd gepaard hoeft te gaan met geld en moeite, blijkt uit de soms verrassende vindin gen. Zo heeft deze keuken een verkleinbare oven een zuinige af wasmachine die slechts 15 liter water per afwasbeurt gebruikt. Voor het afval is speciaal een af- valscheidingscompartiment ont worpen, waarbij gebruik wordt gemaakt van afvalscheidingslogo’s die het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer de komende jaren zal invoeren. De provincie Zuid-Holland subsi dieert de toer met 10.000 gulden. De Groene Keuken past goed in het milieubeleid, omdat het als doel heeft het voorkomen van mi lieuverontreiniging door zuinig om te gaan met energie, water en grondstoffen. Dankzij een samenwerkingsver band met De Kleine Aarde, de provincie Zuid-Holland, het Kon- sulentschap Natuur- en Milieu- Edukatie, de Zuidhollandse Mi lieufederatie en de Vereniging te gen Milieubederf kan De Groene Keuken ook in kleinere plaatsen komen. WADDINXVEEN - In het Wad dinxveense winkelcentrum Groensvoorde hebben zich geves tigd de bloemsierkunstenaars Theo en Edwin van Gils. seweg) en en één in Waddinxveen (Groensvoorde, tel. 01828 - 16952). Waddinxveen en Zoetermeer zich verenigd. De commissie is vier kant tegen grootschalige bosplan nen in dit gebied. De statenleden krijgen maandag morgen een rondrit door het ge bied aangeboden. Ook zullen er bedrijven worden bezocht. De ochtend wordt afgesloten met een lunch. De Agrarische Commissie Bent woud heeft ’s middags en ’s avonds de gemeenteraaadsleden van de betrokken gemeenten uit genodigd voor een vergelijkbaar werkbezoek, dat is opgezet door voorzitter A.W.J. van Straalen, secretaris D. Buitenhuis en Th. Stam, beleidsmedewerker van de Westelijke Land- en Tuinbouwor ganisatie. De volledige lijst van begrotings wijzigingen ziet er zo uit: Beschikbaarstelling van een kre diet van 1.000,- ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven ten behoeve van de extra kosten van drie Waddinxveense scholen voor het voorgezet onderwijs in verband met theatervoorstellingen in het kader van de mensenrech teneducatie. Beschikbaarstelling van een aan vullend krediet van ƒ48.633,-, ten behoeve van de nieuwbouw van de rooms-katholieke Kardinaal Al- WADDINXVEEN - Hooftman Autobedrijf BV op het bedrijven park Coenecoop in Waddinxveen nodigt liefhebbers van de golf- sport uit voor het Internationaal Heineken Open Golf Kampioen schap van Nederland, dat van donderdag 22 tot en met zaterdag 26 juli op dee baan van de Noord- wijkse Golfclub in Noordwijk wordt gehouden. Volvo sponsort sinds 1988 de golfsport en is onder meer hoofd sponsor en naamgever van de PGA European Tour (Volvo Tour). In Nederland is Volvo hoofdsponsor van de Volvo Jeugd- tour- en de Volvo Regiowedstrij- den. Hooftman Autrobedrijf BV maakt het ook financieel aantrekekkelijk voor golfliefhebbers om het Hei neken Open te bezoeken. Met een korting van 20% kan men bij Hooftman, dast ook een vestiging in Schoonhoven heeft, de entree- kaart voor het golfevenement be stellen. Dichtbij de Noordwijkse golfbaan heeft Volvo voor de bezitters van een Volvo-personenauto een speci aal parkeerterrein ingericht. Hier kunnen de Volvo-rijders gratis hun auto parkeren. GOUDA/WADDINXVEEN - NV Watermaatschappij Zuid- Holland Oost (WZHO) in Gouda is met het Landbouwschap tot overeenstemming gekomen over een tracé voor een 20 kilometer lang gedeelte van een nieuwe wa terleiding tussen Moordrecht en Hazerswoude. Aanvankelijk had het Landbouw schap grote bezwaren tegen de aanleg van dit gedeelte van de slagader, vooral omdat de leiding voor een groot deel door land bouwgrond zou moeten gaan. WZHO heeft in een zeer vroeg stadium, al in 1991, het Land bouwschap ingelicht over het voornemen van de aanleg van de slagader. Daardoor kon uitgebreid worden gediscussieerd over voer en nadelen van het tracé zoals dat in eerste instantie was voorge steld. De verschillende vergaderingen hebben geleid tot wederzijds be grip tussen WZHO en Landbouw schap. Duidelijk werd dat de be langen en doelstellingen van beide organisaties niet altijd tegenstrij dig hoeven te zijn en dat er wel degelijk samenwerking mogelijk is. Het Landbouwschap zag liever, zo bleek tijdens de onderhandelin- gen, dat de slagader zou worden gebundeld met de bestaande in frastructuur voor het transport van aardgas, olie en elektra door het Groene Hart van Zuid-Hol land. Het Landbouwschap had echter ook begrip voor het praktische be zwaar van WZHO dat de slagader dan te ver van de kernen Gouda, Waddinxveen en Boskoop kwam te leggen. Bovendien zou de slag ader dan niet meer in het verzor gingsgebied van WZHO liggen. Het tracé dat nu wordt gevolgd is op enkele punten aan de wensen van de landbouworganisaties aan gepast. Zo is al een traject van 3 kilometer onder een nog aan te leggen fietspad tussen Waddinx veen en Moerkapelle aangelegd. Ook wordt een gedeelte van de slagader langs de nieuwe Zuidelij ke Rondweg in Waddinxveen aan gelegd. ge bestuursleden om meer inzicht in hun bestuurlijke taak te geven en de drempel te verlagen voor vrouwen, die best wel een functie of deeltaak in een bestuur willen vervullen. De inhoud omvat de onderwerpen wat is besturen, waartoe dient een bestuur, voorbereiding van een vergadering, de agenda, de rol van de voorzitter, de secretaris en de overige leden, samenvatting van besprokene en nemen van beslui ten, taken en verantwoordelijkhe den, omgaan met tegenstellingen en conflicten. Verschillende onderdelen zullen praktisch worden geoefend. Dé cursus bestaat uit 4 dagdelen van elk 2 uur. De cursus zal gegeven worden, als er minimaal 10 deel nemers zijn. De kosten zijn ƒ40,- voor de totale cursus (incl. sylla bus). De cursus zal worden gehouden in het gebouw De Vlieger aan de Staringlaan in Waddinxveen op dinsdagavond 21 en 28 september en 5 en 12 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus Presentatietechniek duurt 4 dagdelen van ca. 2 uur. De inhoud omvat communicatie- principes, overwinnen van spreek angst, houding, stem, gebaren, oe fenen presentatie. Deze cursus wordt gegeven als er minimaal 8 a 9 deelnemers zijd. De kosten zijn ƒ50,- (incl. sylla bus). De cursus zal worden ge houden in het gebouw De Vlieger aan de Staringlaan in Waddinx veen op dinsdagavond 2, 9, 16 en 23 november. WADDINXVEEN - Zaterdag 26 juni houdt de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia een fiets- en puzzeltocht van ongeveer 38 km. Leden, familieleden, vrienden en donateurs kunnen aan deze tocht deelnemen. Het vertrek is vanaf half elf bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Vanaf tien uur kan men zich inschrijven en genieten van een kop koffie. Woensdagavond 30 juni zal de laatste repetitie gehouden worden door de harmonie. Ook het leer lingenorkest zal zich tijdens de re petitie laten horen. De muziek werken die gespeeld worden zijn Adspirantissimo (bestaande uit 5 delen, waaronder een tango en een wals), The Beatles in Concert (een medley van liedjes ooit ge zongen werden door The Beatles) en American Panorama (een jazz- fantasie). De repetitie, die begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur, wordt gehouden in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Belangstellenden zijn welkom om te komen luisteren. Na 21.00 uur is er nog een gezel lig samenzijn om het begin van de zomervakantie te vieren, want na woensdag 30 juni sluit Concordia het clubgebouw om te genieten van een welverdiende zomerva kantie. Op dinsdag 17 augustus start de eerste repetitie voor het slagwerk- ensemble en op donderdag 19 en vrijdag 20 augustus start de eer ste repetitie voor respectievelijk de harmonie en het leerlingenor kest. Muziekvereniging Concordia be gint dan met de voorbereidingen voor een gezamenlijk concert met een Tsjechische jeugdbrassband uit Pelhrimov die in de week van 17 tot en met 25 september in Waddinxveen verblijft. Dit gezamenlijk concert zal plaatsvinden op vrijdag 24 sep tember in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Zowel de brassband als Concordia zullen een eigen programma ten gehore bengen, maar ook iets gezamen lijks. Verder zal de harmonie een Tsjechisch muziekwerk spelen en de brassband een Nederlands mu ziekwerk. Op zaterdag 2 oktober wordt het een spannende dag voor een aan tal jeugdleden van Concordia, want dan zullen de muziekexa- mens afgenomen worden. De le den zijn al een aantal maanden bezig met de opleiding voor deze muziekexamens, die bestaan uit een theoretisch en praktijkgedeel te. Het praktijkgedeelte bestaat uit het spelen van toonladders, een etude en voordrachtstuk. Het the oretische gedeelte bestaat uit ken nis van muzikale termen, ritme tikken. WADDINXVEEN - Zaterdag 26 juni start Be Fair-tennis op het park de Buitenhof aan de Sniep- weg in Waddinxveen haar jaar lijk' open C- en D-tournooi, dat tot en met zaterdag 3 juli duurt. fit jaar opnieuw een over- belangstelling voor t 'dag‘-tournooi in de .iet n .ar verwachting 500 'vingen in de categorieën „2, i. en D2. Iedere lager gekwalificeerde spe ler mag altijd aan een hogere ca tegorie deelnemen. E-spelers kun nen dus aan een D2-tournooi of hoger meedoen. In totaal zullen zo’n 300 partijen gespeeld worden. Dat vraagt van alle betrokken een grote mate van soepelheid en om droog weer. De singles zijn opengesteld voor alle leeftijden, terwijl de dubbelpartij- en voor 25 jaar en ouder zijn. Naast een aantrekkelijk speel schema met interessante partijen staat het tournooi ook bekend om zijn gezelligheid en gemoedelijk heid, die op veel tennisliefhebbers aantrekkingskracht uitoefent. Sponsors van het tournooi zijn Rucanor, Boonstoppel-Peugeot, Verzijl Sport, Dagblad van Rijn en Gouwe en Drukkerij Veldwijk - Van Loon Grafische Bedrijven BV. Zij maken de gehele tournooi een ‘eetprogramma* mogelijk (vleesdag, pasta-dag, pizza-dag, pannekoekken-dag). Ook levende muziek behoort tot de mogelijk heden. De tournooicommissie bestaat uit Anneke Kalkhoven, Anneke Wit- berg, Bas Boonstoppel, Pieter Hooftman, Hub Nootenboom en wedstrijdleider Frits van Kempen. Bondsgedelegeerde is J.Ch.D. Pronk. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - De Agrarische Com missie Bentwoud, in welke groepering 200 akkerbouwers zich verzetten tegen de komst van een Bentwoud van welke omvang dan ook (2.100 hectare volgens het rijk en voorlopig 1.000 hec tare volgens de provincie Zuid-Holland), houdt maandag 28 juni ‘open huis1 voor volksvertegenwoordigers. Op die dag komt de commissie Groen uit de Provinciale Staten een kijkje nemen in het gebied tussen Waddinxveen en Zoeter meer. De Zuidhollandse statenle den zullen ’s morgens om half tien worden ontvangen op het be drijf van A. Bac aan de Rottedijk in Moerkapelle. Volgens de agrariërs moet het landbouwgenied in deze streek niet opgeofferd worden aan een groot oerbos. Het gebied heeft daarvoor een te grote landschap pelijke en cultuurhistorische waarde. Bovendien is het een zeer waardevol en schoon akkerbouw gebied. In de Agrarische Commissie Bentwoud hebben de agrariërs en aanverwante bedrijven tussen WADDINXVEEN - De Stich ting Wereldwinkel Waddinxveen (Koningin Wilhelminaplein) vraagt in deze zomermaanden ju ni, juli en augustus niet alleen aandacht voor de bekende Max Havelaar-koffie, maar ook voor de produkten van Cusco Internatio nal uit Peru. De Wereldwinkel is kort geleden in zee gegaan met de kleine im porteur Cusco International uit Peru. De belangen hiervan wor den behartigd door Rosa Maria Noom-Serrudo, van geboorte Pe ruaanse en thans woonachtig in Nederland. J WADDINXVEEN - De samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum is op weg naar de viering van het vierde lustrum. Dat is één van de redenen voor de begrotingswijzigingen die B. en W. aan de volgende week donderdagavond 1 juli vergaderende WADDINXVEEN - Dinsdag avond 29 juni om half 8 zal in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakavond worden gehou den over het ontwerp-bestem- mingsplan voor Groenswaard I en II. Tijdens deze bijeenkomst wordt door de gemeente informatie ge geven over het ontwerp-bestem- mingsplan en bestaat de gelegen heid daarover vragen te stellen en opmerkingen te maken. De for mele mogelijkheid voor het indie nen van schriftelijke bezwaren volgt pas in een later stadium (eind 1993). In verband met deze inspraak avond ligt het ontwerp-bestem- mingsplan vanaf 17 juni geduren de twee weken ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven (op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur). De herziening heeft betrekking op de gebieden Groenswaard I en II en wordt globaal begrensd door de Wadde in het noorden, de spoorlijn Alpen aan den Rijn in het oosten, de Kerkweg-West in het zuiden en het Noordeinde en het noordelijk deel van de Dorp straat in het westen. Momenteel gelden er zo’n 10 be stemmingsplannen voor dit gebied die voor een deel zijn verouderd. Dit is de voornaamste reden ge weest om deze bestemmingsplan nen te actualiseren en er één plan van te maken. Bij deze herziening gaat het dan ook in hoofdzaak om het vastleg gen van de reeds bestaande situa tie. Enkele nieuwe ontwikkelingen zoals woningbouw aan het Jan van Bijnenpad zijn in het plan opgeno men. houden. Het gaat hier om de basiscursussen Kennismaken met de computer, Besturen en Presentatietechniek. De basiscursus Kennismaken met de computer is een algemene ori ëntatie op de computer en geeft uitleg aan algemene begrippen uit de automatisering. De cursus is bedoeld voor die vrouwen, die nog (bijna) niets van computers afweten en daar veran dering in willen brengen. Er is voor deze cursus geen specifieke voorkennis vereist. Tijdens de cursus worden de vol gende toepassingen behandeld: besturingssysteem, tekstverwer ken, electronische kaartenbak, spreadsheet, grafieken en teke nen. De cursus duurt acht weken en wordt gehouden in de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg in Wad dinxveen op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste les wordt gehouden in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan in Waddinx veen op dinsdag 31 augustus. De kosten bedragen ƒ100,-. Voor in lichtingen en opgaven kan men bellen naar Jeanette van der Loo, tel. 01828-15795. Verder houdt de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen de basis cursus Besturen en de basiscursus Presentatietechniek. Voor deze cursussen kan men zich schrifte lijk opgeven bij de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen, Post bus 278, 2740 AG Waddinxveen. Nadere inlichtingen kan men krij- In augustus wordt begonnen met gen bij Tiny Ribbens, tel. 01828-18899. De basiscursus Besturen is be doeld voor huidigr en toekomsti- V WADDINXVEEN - Het geslaag de gezondheidsproject op de openbare Leon van Gelderschool begon in maart van dit jaar met een ouderavond over het thema ’Het kind in het ziekenhuis’. Een leerzame avond waarbij eerst een film over dit onderwerp ge- toond werd en later onder deskun dige leiding door ouders en leer krachten gediscussieerd werd. In de maanden hierna stond voor de groepen 1 en 2 van deze basis- - school in Groenswaard 2 bijna al les in het teken van de gezond heidszorg. Er werd op school gesproken over alles wat met gezondheid en ziek zijn te maken heeft: doktoren, ambulance en ziekenhuizen. Zie kenzalen werden opgericht met zieke knuffels. De verpleegkundi gen en artsen in spe verbonden en verzorgden alle zieke dieren en poppen. Een plaatselijke huisarts werd ge vraagd de kinderen het één en an der te vertellen wat een dokter al lemaal bij je kan doen. Zo werd er in oren gekeken en konden alle kinderen het hart horen kloppen met een stethoscoop. Later vroe gen de kinderen honderd uit over allerlei mogelijke onderwerpen. Een echte ambulance uit Gouda kwam op het schoolplein te staan. Ieder kind mocht binnenin een kijkje nemen en ook aan de broe ders werden veel vragen gesteld. Als afsluiting van het project werd door de kinderen de musical ‘Zeg eens Aaa‘ opgevoerd. Hierin was te zien hoe de zieke juf van groep 1 op een echt ziekehuisbed, verlost werd van haar te groot aandoende amandelen. Nadat de diverse artsen de opera tie hadden voltooid moch de juf bezoek hebben. Ouders, neven en nichten verblijdden haar met fruit en bloemen. Als laatste kreeg de zieke een nep ijsje dat goed is na een amandelopeatie. Heel verras send bleek in de ijscokar voor ie der kind een echte ijslollie te zit ten. ‘De Posterboetiek' aan het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Peter Veenstra). gericht op het bedrijfsleven, De Posterboetiek in de Oranjegalerij is er voor de particulier. Ter gele genheid van de opening kreeg de eerste klant een waardebon van honderd gulden. De Posterboetiek verkoopt wenskaarten en lijsten en verzorgt inlijstwerk. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 26 juni om acht uur zal er in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen een concert worden gegeven door pro fessionele musici van het Wad dinxveense muziekcollectief ‘Opus Artis‘, dat onder meer ook piano- en blokfluitlessen geeft. Er zal die avond in verschillende samenstellingen en op verschillen de instrumenten, zoals piano, blokfluit, cello en orgel, worden gemusiceerd. Er zal ook gezongen worden. Op het programma staan werken I van Bach, Beethoven, Boismor- tier, Schubert en Popper. De toe- i gansprijs bedraagt vijf gulden. Voor informatie kan men bellen met Marloes Wekking, tel. 01828 - 13538. De nieuwe bloemenzaak van Theo en Edwin van Gils in het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen. (Foto: Peter Veenstra). WADDINXVEEN - De geldkiosk van de Rabobank Waddinx veen bij het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan loopt formidabel. Per maand trekken nu zo’n 4.000 mensen op die plek ‘geld uit de muur1. Uit gegevens van Rabobank-direc- teur A.J. Ammerlaan, die hij ver strekte tijdens de laatst gehouden 90e algemene vergadering van zijn bank in hotel-café-restaurant C- in september vorig jaar en in de maanden daarna een voorzichtige start kende. Dit ondanks de toen in de wijk gehouden gerichte voorlichtingsactie. De officiële opening van de geld kiosk - de eerste in Zuid-Holland na de wereldtuinbouwtentoonstel- ling Floriade in Zoetermeer - was in handen van Waddinxveens bur gemeester C.M. van der Linden. Hij kreeg bij die gelegenheid een briefje van duizend gulden over handigd, welk geld direct werd geschonken aan bestuurslid T. Ververs van het Comité Senioren reis Waddinxveen. Inmiddels is het gebruik van de drie gelduitgifte-automaten van de Rabobank Waddinxveen (twee in het hoofdkantoor aan de Kerk weg-Oost en één aan de Zuidplas laan) vorig jaar opgelopen tot 141.004 transacties. In 1990 be droeg dit cijfer 126.968. Wat in relatie met de populariteit van de gelduitgifteautomaten zeer opvalt is dat het aantal balie-kas- posten (mensen die aan de balie geld komen ophalen) bij de Rabo bank Waddinxveen is teruggelo pen van 140.000 in 1990 naar 79.000 in 1992. Ook het gebruik van betaalcheques daalt ziendero gen, evenals dat van bankgiro’s en van acceptgiro’s. Nieuwe vormen als ‘pinnen aan de kassa1 en ‘geld uit de muur trekken* nemen volgens de bank steeds grotere vormen aan. Vol gens Rabobank Nederland steeg het gebruik van de gelduitgifteau- tomaat in een jaar tijd maar liefst met 20 procent. Directeur Arnoud Ammerlaan van de Rabobank Waddinxveen hield de leden voor dat dit en vol gend jaar een aantal zaken volop de aandacht zullen eisen. Ze vor men ook in belangrijke mate kern activiteiten van de bank. Hij noemde in dit verband de ver bouwing en omvorming van het hoofdkantoor tot een financieel en professioneel dienstverleningscen- trum, de voorgenomen sluiting van het bijkantoor Groensvoorde, het verhogen van de efficiency, de integratie van nieuwe automa- Beschikbaarstelling van een kre diet van ƒ13.400,- ten laste van de post ‘onvoorziene uitgaven' ten behoeve van het gedeeltelijk door derden uitvoeren van het project GBA/WPR-beveiliging. Beschikbaarstelling van een kre diet van ƒ9.000,- ten behoeve van de aanschaf van drie terminals in het gemeentehuis. De kapitaallas- ten van ƒ1.730,- (annuïtaire af schrijving in 7 jaar, rente 8%) worden gedekt uit de post voor onvoorziene uitgaven. Beschikbaarstelling van eenm krediet van ƒ3.000,- ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven ten behoeve van de verhoging van het budget ‘nader te verdelen ten behoeve van eenmalige subsidies'. Beschikbaarstelling van kredie ten van in totaal ƒ326.210,- ten behoeve van diverse onderhouds werkzaamheden en aanpassingen aan gemeentelijke gebouwen. Het gaat hier om het onderhoudsfonds gemeentehuis (ƒ46.000,-), exploi- tatiereserve bedrijfshallen (ƒ52.000,-), onderhoudsfonds openbare mavo (ƒ54.000,-), reser ve exploitatiesaldo Londo (ƒ13.000,-), onderhoudsfonds gymnastieklokalen (f1.600,-), on derhoudsfonds sporthal (ƒ62.500,-), onderhoudsfonds sportzaal Groenswaard (ƒ2.500,-), onderhoudsfonds sportzaal De Duikelaar (ƒ21.004,-), onder houdsfonds zwembad (ƒ34.000,-), onderhoudsfonds gebouwen soci- aal-cultureel werk - Kreater (ƒ39.606,-). Beschikbaarstelling van een kre diet van ƒ9.000,- ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven ten behoeve van eenmalige hogere subsidie 1993 voor het zwembad in verband met hogere personeels kosten (werkgeverspremie 1ZA). frinkschool en de protestants- christelijke Koningin Beatrix- school aan de Zuidplashof. De hieruit voortvloeiende kapitaallas- ten zijn reeds gedekt in de begro ting 1993. Beschikbaartstelling van een krediet van ƒ10.000,- ten laste van het fonds ‘exploitatiesaldi Havo- Atheneum' ten behoeve van de viering van het vierde lustrum van de samenwerkingsschool en enkele andere aanpassingen van uitgaven- en inkomstenramingen, die budgettair-neutraal verlopen (le begrotingswijziging 1993). Beschikbaarstelling van een kre diet van ƒ10.000,- ten laste van het fonds sociale vernieuwing ten behoeve van een extra subsidie voor de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in verband met ho gere personeelkosten van het Pro ject Toeleiding Allochtone Peu ters over het jaar 1994. V:

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17