Meer werkzoekenden weer aan de slag R 01802-3982 TWEE WEKEN GRATIS 01828-18950 Volkspetitie tegen nieuwe huurverhoging Vier tv- kanalen komen erbij Conditie training schaatsers Intentieverklaring Pelhrimov-Waddinxveen Rijksgeld voor milieu Roosje Vos betrekt in Gouda twee schoolpanden BEZORGERS Intentieverklaring onderstreept vriendschapsband twee gemeenten Massale belangstelling scholingsdag Weekblad voor Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen I VAKANTIEBEZORGERS M/V I WADDINXVEEN I I I I I I I Winkeldiefstal Rijn en Gouwe Afscheid van Chris te Raa r Nog eens 20 procent meer huur? vraagt in Zevenhuizen (na 19.00 uur) vraagt in de plaats Telefoon om op de woensdagmiddag het Weekblad voor Waddinxveen te bezorgen. m/v Intentieverklaring Pelhrimov Contact Pagina 23 Woensdag 23 juni 1993 Weekblad voor Waddinxveen k 1042 893 700 652 633 618 600 600 600 573 543 500 400 moet passen binnen een club. Als Adres: Postcode/woonplaats. handtekening 71/)11 4 004000 8 5,5 4,75 5,5 con- de Bon m open envelop, zonder postzegel, zenden naar Ri^n en Gouwe. Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn 1 Juli 1993 1 Juli 1995 Nu al zijn in meer dan 80 plaat sen in het land actiecomité’s aan het werk bij het verzamelen van handtekeningen onder de volkspe titie. Nul is Genoeg streeft ernaar de volkspetitie, ondertekend door honderdduizenden huurders, in het najaar aan de voorzitter van de Commissie voor de verzoek schriften van de Tweede Kamer aan te bieden, zodat de volkspeti tie een rol kan spelen bij de be spreking in de Kamer van de be groting voor volkshuisvesting. Huurders die meer informatie wensen of mee willen helpen bel len of schrijven met: Aktiekomi- tee Nul is Genoeg, Vijverhof- straat 65, 3032 SC Rotterdam, tel. 010-4673222. I NTRIM VA KOPIJ I DIN l eiden .adxni n isfratieve ber<>cpet1 1 Juli 1990 1 Juli 1991 1 Juli 1992 1 Juli 1996 GOUDA - De stichting basisedu catie voor volwassenen in Midden- Holland, ‘Roosje Vos', gaat het pand aan de Patersteeg-Groene- weg in Gouda verruilenm voor de binnenstandsadressen Wilsonplein 1 (Roncallischool) en Snoystraat 4 (Jan Ligthartschool). De nieuwe lokaties zullen dinsdag 8 juni officieus betrokken wor den. Roosje Vos startte op het adres dat nu wordt verlaten in au gustus 1987. Er is daar jarenlang met plezier lesgegeven aan vele cursisten. Door de sterke groei van het aan tal cursisten is het huidige pand te klein geworden. Het bleek on mogelijk om één passend onderko men in de binnensland van Gouda te vinden. Voorlopig zet Roosje Vos haar ac tiviteiten vanaf maandag 6 sep tember voort op twee Goudse adressen. De stichting gebruikt in Waddinxveen de oude MAVO- school aan de Prinses Beatrixlaan, waarin de dagschool voor- volwas senen Gouwe College gehuisvest is geweest. GOUDA - Het Arbeidsbureau Gouda heeft in het eerste kwar taal van dit jaar al ruim 400 mensen aan een baan geholpen. Dit is bijna 100 méér dan de eerste drie maanden van 1992. gen tussen de beide gemeenten te ontwikkelen; - het wenselijk is de uitwisse ling van deskundigheid, onder andere op sportief- en cultureel gebied te bevorderen; komen het volgende overeen: 1. De beide gemeenten zullen de totstandkoming en ontwikkeling van vriendschappelijke contac ten tussen hun inwoners bevor deren. 2. Als middelen hiertoe kunnen in ieder geval dienen: het leggen van brede contac ten tussen burgers en verenigin- GOUDA/WADDINXVEEN - De eerder dit jaar in samenwer king met gemeente, politie en middenstand gehouden actie ter beperking van winkeldiefstal is een succes geworden. Dat meldt het Goudse Buro Halt in een evaluatiebericht over de winkeldiefstalactie in Gouda en Waddinxveen. De actie zal in sep tember worden herhaald en dan langer duren. De winkeliers hadden de affiches opgehangen en het aantal jeugdi ge klantjes dat was opgepakt lag boven het gemiddelde. De jonge ren die naar het Goudse Buro Halt (alternatieve straffen) wer den doorverwezen meldden zich vaak al voordat het proces-verbaal binnen was. Zij hebben voorlichting gehad over de immateriële gevolgen van hun daden en zij hebben waar mogelijk in de winkels hun alter natieve straf ondergaan. Het blijkt moeilijk de jongeren te overtuigen van het feit dat het niet goed was wat ze deden. Eva luatie heeft geleerd dat samen werking tussen alle betrokkenen toch goed gewerkt heeft. De winkeliers hebben de actie po sitief ervaren. De politie blijft de vereenvoudigde manier van het aangeven van diefstal handhaven. De winkeliers kunnen voortaan de politie bellen als zij een winkel dief in de kraag hebben gepakt. Er komt dan zo spoedig mogelijk een agent die de winkelier een formulier laat ondertekenen, de dief meeneemt en alles op het po litiebureau afwerkt. De winkelier hoeft dan geen aangifte meer te doen. De actie zal vanaf 7 september weer worden herhaald. De officier van justitie heeft mondeling toe stemming voor deze actie gege ven. Het aantal dagen dat de actie gaat duren staat nog niet vast. Wel vast staat dat de volgende ac tie een aantal weken langer zal duren als de vorige. Momenteel wordt er met de winkeliers een signaleringssysteem ontwikkeld. Door dit systeem worden diefstal- patronen in kaart gebracht om daarop eventuele acties af te stemmen. Er is tevens een enquete gehou den onder ongeveer 175 jongeren. Hieruit blijkt dat ze allemaal van de actie wisten en dat het meren deel van deze jongeren vinden dat een dergelijke actie jongeren toch weerhoudt winkeldiefstal te ple gen. Ook de poster sprak hen wel aan, alhoewel er maar weinigen waren die de relatie tussen een rat en een dief kenden. gen, scholen en andere organi saties; het bieden van technische hulpverlening en advisering (on der andere stages); het wederzijds uitwisseln van informatie omtrent alle aspec ten van de partnergemeenten; het bevorderen van gesprek ken over de internationale pro blematiek; 3. Beide gemeenten zullen zich actief inzetten om het gestelde doel duurzaam te verwezenlij ken. Hiertoe zullen beide ge meenten een aantal personen danwel een instelling aanwijzen. Het Goudse Arbeidsbureau, dat dit jaar achttien procent meer plaatsingen wil realiseren, heeft daarmee haar doelstellingen voor het eerste kwartaal ruimschoots behaald. Ook de bemiddeling van minder heden verloopt gunstig. Hiervoor werd de kwartaaltaakstelling met zes procent overschreden. De be middeling van langdurig werklo zen bleef met circa vier procent achter. Het arbeidsbureau regis treerde ruim 700 nieuwe vacatu res. Hans Daeter, directeur van het Arbeidsbureau Gouda, is tevreden over de resultaten van het eerste kwartaal. ‘Het aantal ingeschre ven werkzoekenden is in de eerste drie maanden weliswaar gestegen, maar het aantal uitschrijvingen lag een fractie hoger. Per saldo is de werkloosheid dus iets gezakt. Dit bewijst dat de arbeidsmarkt in Gouda en omgeving nog volop in beweging is en wij het toene mend aantal ontslagen goed kun nen opvangen'. Hans Daeter constateert wel dat werkgevers door het groter aan bod sollicitanten scherper kunnen selecteren. Ze kiezen dan vaak voor mensen die niet of korte tijd werkloos zijn. Minderheden en langdurig werk lozen komen helaas nog veel drempels tegen. Het Arbeidsbu reau is er alles aan gelegen om de ze drempels te slechten. Het resultaat van het Arbeidsbu reau Gouda staat niet los van de ontwikkelingen in de rest van de Rijnstreek. Hier zet de stijgende lijn zich eveneens door. Ondanks de zwaar aangescherpte taakstel ling, werden alle bemiddelingsak- tiviteiten in het eerste kwartaal ruimschoots gerealiseerd. Het aantal werklozen, dat via de arbeidsbureaus in Alphen aan den Rijn, Gouda, Leiden, Lisse en Katwijk aan een baan geholpen werd, steeg met 37 procent ten WADDINXVEEN - De volledi ge tekst van de in september van dit jaar te tekenen intentie verklaring over de vriendschaps banden tussen Pehlrimov (Tsje chië) en Waddinxveen (Neder land) luidt als volgt: De gemeente Pelhrimov, verte genwoordigd door haar burge meester Jan Tomasek; en de gemeente Waddinxveen, ver tegenwoordigd door haar burge meester Kees van der Linden, handelende ter uitvoering van het raadsbesluit van 1 juli 1993; overwegende dat: - het wenselijk is te komen tot bevordering van de internatio nale vriendschapsbanden tussen de inwoners van beide gemeen ten; - de wens bestaat de betrekkin- contacten met de partnergemeen- te. De contacten, die reeds gelegd zijn, liggen op de volgende terrei nen: verschillende takken van sport, schilder- en beeldhouw werk, godsdienst, onderwijs, poli tiek, bibliotheek, bedrijfsleven en bestuurlijk (overheid). Door middel van jaarverslagen van de Stichting Vriendschap- band Waddinxveen-Pelhrimov en tussentijdse ambtelijke advisering zullen de raadsleden via de raads commissie voor Economische Za ken, Sport, Recreatie en Emanci- aptiezaken op de hoogte worden gesteld van de gang van zaken. WADDINXVEEN - Op donderdag 1 juli gaan de meeste huren opnieuw met tientallen guldens omhoog. Daarmee komt de tota le huurverhoging in deze kabinetsperiode op ruim twintig pro cent. Bij voortzetting van dit beleid dreigt in de komende vier jaar nogmaals zo’n verhoging. Dat be tekent dat in acht jaar tijd een huur van 600 gulden (1990) op loopt naar 893 gulden (1997). Het Aktiekomitee Nul is Genoeg van de Socialistische Partij (SP) wil met een volkspetitie regering en Tweede Kamer tot een ander huurbeleid aanzetten. Tienduizenden verontwaardigde huurders zijn het hartgrondig eens met die eis. Zij hebben hun naam al gezet onder de volkspeti tie, die in het najaar aangeboden wordt. Er wordt naar gestreefd ten minste een kwart miljoen huurders achtere de petitie te krijgen. Het Aktiekomitee Nul is Genoeg, - een initiatief van de Socialistische j Partij, pleit voor een radikale wij ziging van het huidige huurbe- leid. Het actiecomité stelt dat als ’nul genoeg is’ als het om de koopkracht gaat (dat zegt premier drs. Ruud Lubbers), dat minstens ook voor de huurverhoging moet gelden. Het actiecomité besloot tot het starten van de volkspetitie (waar toe de Grondwet in artikel 5 de burgers het recht geeft) nadat duizenden mensen reageerden op de eerste Nationale Huurkrant die het actiecomité begin mei ver spreidde in een oplage van 750.000. Begin juni werd een tweede Nati onale Huurkrant verspreid in een zelfde oplage. De daarin gedane oproep aan de huurders van Ne derland mee te helpen aan de volkspetitie was niet aan dove mansoren gericht. Inmiddels zijn er in het hele land al een hon derdtal lokale actiecomité’s van Nul is Genoeg aan de slag met de volkspetitie. Het huidige huurbeleid betekent volgens het actiecomité een regel rechte aantal op de sociale volks huisvesting. Nieuwbouwhuurwo- ningen zijn nu al ontoegankelijk voor woningzoekenden met lage inkomens. Door het verder afbouwen van de huursubsidie (90 miljoen in 1994, oplopend naar 240 miljoen in 1997) en het opheffen van object subsidies wordt de sociale volks huisvesting verder afgebroken. WADDINXVEEN - De Centrale Antenne Inrichting (CAI) in Waddinxbveen zal met vier televi- sie-kanalen worden uitgebreid. In maart van dit jaar hechtte de gemeenteraad al zijn goedkeuring aan het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ60.000,- ten be hoeve van het uitbreideri van het tv-programmapakket van de Cen trale Antenne Inrichting van de gemeente Waddinxveen met vier zenders. Vandaar dat B. en W. de raadsle den hebben voorgesteld te beslui ten tot uitbreiding van het tv-zen- derpakket met 4 kanalen voor de doorgifte van 5 programma’s. Er wordt gebruik gemaakt van de mogelijkheid om één kanaal te ge bruiken voor de doorgifte van twee programma’s voor allochto nen. De uitbreiding betreft de pro gramma’s van RTL-plus, MTV Europa, The Discovery Channel en TRT International - MBC (al lochtonenkanaal). De situatie van twee programma’s op één kanaal zal gedurende onge veer een jaar als proef functione ren. Het al dan niet verdwijnen van schotelantennes zal met name bepalend zijn voor de beoordeling van de proefperiode. Over onge veer een jaar zijn er nieuwe moge lijkheden om het aantal kanalen uit te breiden. De raadscommissie voor onder wijs, personeel en sociaal-cultu- reel werk kan zich met dit voor stel verenigen. Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naam MA/* De gemeente Waddinxveen heeft hiertoe reeds aangewezen de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov, geves tigd te Waddinxveen waarvan zij de doelstelling onderschrijft. 4. Deze intentieverklaring geldt voor onbepaalde tijd en kan te allen tijde eenzijdig (schrifte lijk) worden opgezegd. De over eenkomst kan met instemming van beide partijen tussentijds worden gewijzigd en/of aange vuld. De gemeente Pelhrimov moet deze tekst nog fiatteren, evenals de gemeente Waddinxveen. De tekst is opgesteld in het Tsjech- tisch en in het Nederlands. De ondertekenaars zijn voor Pelhrimov burgemeester Jan Tomasek en voor Waddinxveen burgemeester Kees van der Lin den. TeIef00n Ivoor console op Oezoigmgl •doorhalen wat met van toepassing is VP 4 Een kwartaalabonnement a f81.30. Betaling d m v. toegezonden acceptgiro’s. Een kwartaalabonnement a f 79.80. Automatische betaling d m v. machtiging Een maandabonnement a f27,30. Automatische betaling d m v machtiging. Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld is d:t mi|n bank/gtro-rekenu q- e* Het kabinet-Lubbers/Kok verhoogde de huren met meer dan twintig procent (linker grafiek). Als dat zo doorgaat, stijgt onder het volgende kabinet de huur verder zoals de grafiek rechts laat zien. In acht jaar tijd stijgt een huur van 600 gulden naar 893 gulden. rechtvaardige samenleving, vindt het gemeentebestuur. Dit kan be werkstelligd worden door kennis uitwisseling op verschillende ter reinen, een sfeer van onderling vertrouwen op te bouwen en voor oordelen tussen de bevolkings groepen weg te nemen. De gemeente Waddinxveen heeft hiertoe vanuit het particulier initi atief de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhrimov aangewezen om hieraan vorm te geven. B. en W. onderschrijven dan ook de doelstelling van deze stichting zoals staat beschreven in haar statuten. Om de vrienschapsband te be krachtigen, acht het Waddinx- veense gemeentebestuur het ge wenst een intentieverklaring tus sen beide gemeenten aan te gaan. Zeker gezien de waarde die men in oost-Europa hieraan hecht. De opgestelde concept-intentie- verklaring is tot stand gekomen met informatie van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov en voorbeelden uit an dere Nederlandse gemeenten, die al een stedenband hebben. B. en W. gaan ervan uit dat de tekst van deze verklaring voor zich spreekt. De tektst komt ove rigens nog aan de orde in de ver gadering van de raadscommissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emancipatiezaken van donderdagavond 24 juni. Het is aan de raad om deze tekst te fiatteren. Nadat de tekst in het Tsjechisch is vertaald zal de ver klaring aan de gemeente Pel hrimov worden voorgelegd voor haar fiattering. Indien beide gemeenteraden hun goedkeuring hebben gegeven, ligt het in de bedoeling de intentiever klaring op zaterdag 18 september door beide burgemeesters, Jan Tomasek van Pelhrimov en Kees van der Linden van Waddinxveen, officieel te laten ondertekenen. Op dit moment zijn op verschil lende terreinen in Waddinxveen WADDINXVEEN - Over de ja- ren 1990 tot en met 1994 ont vangt de gemeente Waddinxveen een jaarlijkse rijksbijdrage voor de uitvoering van de gemeentelij ke taken op het gebied van de voormalige Hinderwet, de Wet chemische afvalstoffen, de Wet bodembescherming (nu Wet mi lieubeheer) en de gemeentelijke Lozingsverordening riolering. Daarnaast ontvangt de gemeente een bijdrage op grond van de rijksregeling Financiering uitvoe ring NMP-(plus), de zogenaamde FUN-regeling. De rijksbijdrageregeling schrijft voor dat de gemeenteraad jaar lijks een verslag vaststelt over de feitelijke besteding van toegeken de bedragen, nadat de Inspecteur van de Volksgezondheid voor de Milieuhygiëne in de gelegenheid is gesteld te adviseren over het ontwerp van het verslag. De Inspecteur heeft bij brief van 28 april 1993 bericht dat het Waddinxveense jaarverslag vol doende inzicht geeft in het beha len van een adequaat niveau per 1 januari 1995. De door de inspec teur gemaakte kanttekeningen zijn voor zoveel nodig in het bij gestelde jaarverslag verwerkt. Gelet hierop hebben B. en W. de volgende week donderdagavond 1 juli vergaderende gemeenteraad voorgesteld het jaarverslag 1992 vast te stellen. D. Kaars Sijpesteyn het eerste scholingsprogramma uitge- t I Bloemschikken, lassen en structiebankwerken trokken aandacht en bezoekers namen deel aan de spectaculaire telefoon- training. Bij de stand van het Centrum Vakopleiding voor Administratie ve Beroepen konden belangstel lenden hun ’telefoonhouding’ tes ten middels een CDI-programma (een interactief computersys teem). Werkzoekenden kregen ook per soonlijk advies over individuele cursussen, die niet in het bestaan de scholingsprogramma zijn opge nomen. WADDINXVEEN - Aan het ein de van dit schooljaar komt een einde aan de periode van direc teur Chris te Raa op de protes- tants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan in Waddinxveen. In de zomervakantie vertrekken hij en zijn gezin naar het oosten van het land, waar de Waddinx veense onderwijsman per 1 augus tus begint als directeur van de oe cumenische Ichtusschool te Mar- kelo. In februari 1987 werd Chris te Raa benoemd tot directeur van de Willem van Oranjeschool. Gedu rende ongeveer zes en een half jaar heeft hij zich volledig ingezet voor deze school. Hij heeft geprobeerd de vele ver anderingen in het onderwijs op de voet te volgen en deze op een ‘voor de school geschikte wijze door of in te voeren. Zijn afscheid van de school zal dan ook niet on gemerkt voorbijgaan. Op vrijdag 25 juni zal in het schoolgebouw in het Brugcentrum een aantal festiviteiten plaatsvin den. ’s Morgens nemen de leerlin gen van zijn eigen groep op hun manier afscheid, ’s Middags is het programma nog een verrassing. ’s Avonds van 18.00 tot 20.00 uur bestaat de mogelijkheid om Chris te Raa tijdens een receptie in de Willem van Oranjeschool persoon lijk te bedanken, hem succes te wensen en afscheid te nemen. Deze receptie is bedoeld voor be stuursleden, oud-bestuursleden, collega’s, ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden. WADDINXVEEN - Burgemeester en Wethouders van Wad dinxveen hebben de volgende week donderdagavond 1 juli ver gaderende gemeenteraad voorgesteld goedkeuring te hechten aan een intentieverklaring voor de vriendschapsband met de ge meente Pehlrimov in Tsjechië. In de vergadering van 29 april vo rig jaar heeft de gemeenteraad de notitie 'Internationale Aspecten' vastgesteld. In deze notitie is on der andere de volgende aanbeve ling opgenomen: ‘Gezien de waarde welke in het voormalige Oostblok wordt ge hecht aan de rol van de (gemeen telijk) overheid dient de band tus sen Waddinxveen en Pelhrimov geformaliseerd te worden in de vorm van een intentie-verklaring tussen de twee gemeentebestu ren'. Uit het voormalige Vredesplat- form Waddinxveen is eind tachti ger jaren de Werkgroep Steden band Waddinxveen-Pelhrimov ontstaan. Vanaf 27 februari 1992 is de werkgroep Stedenband offi cieel overgegaan in de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen- Pelhrimov. Deze stichting heeft in overleg met de gemeente sedert 1990 de mogelijkheid onderzocht voor een eventuele stedenband met de Tsjechische plaats Pelhrimov. De keuze voor de gemeente Pel hrimov hangt samen met het feit dat er vanuit de samenwerkings school voor Havo-Atheneum reeds contacten bestonden met het gymnasium aldaar. Daarnaast was er de vraag van onder andere het gemeentebestuur van Pel hrimov voor een wederzijds con tact. Pelhrimov is een Tjechische plat telandsgemeente met 15.000 in woners en enige industrie, gelegen op 110 km ten zuid-oosten van Praag. Het stadje is circa 750 jaar gele den gesticht. In het stadswapen komt een bisschop voor. Volgens de sage is de naam Pelhrimov af geleid van een Praagse bisschop genaamd Pelhrin. Pelhrimov is de toegangspoort tot het Zuid-Boheemse merengebied en ligt nabij een westelijke uitlo per van het bergmassief van Cen traal Europa. De contacten tussen beide ge meenten moeten een bijdrage le veren aan een meer humanitaire, rijkste factoren is bij het krijgen van een baan. Hij benadrukte ech- j ter dat vakkennis alléén niet vol- doende is. 'Het allerbelangrijkste is dat u moet passen binnen een club. Als een werkgever aanvoelt dat u niet kunt samenwerken, dan zal hij er van afzien en voorrang geven aan mensen met minder vakkennis of ervaring'. Aan het eind van zijn betoog overhandigde de heer Kaars Sy- pesteyn het eerste scholingspro gramma aan Lajla van Gasteren, die inmiddels heeft gekozen voor Administratieve Beroepen. Dit opleidingsinstituut besteeds naast scholing, veel aandacht aan arbeidsgewenning. Zo worden er gewone kantoortijden gehanteerd, compleet met prikklok. Werkzoekenden die niet in de ge legenheid zijn geweest de scho- lingsdag te bezoeken kunnen voor i meer informatie over het scho-’ lingsprogramma terecht bij het Arbeidsbureau Gouda, telefoon 01820-69300. Werkzoekenden toonden veel belangstelling voor de scholingsdag van het Arbeidsbureau in Gouda. Ley la van Gasteren kreeg van reikt. (Foto: Arbeidsbureau Gouda). GOUDA - Meer dan 500 belang stellenden hebben een bezoek ge bracht aan de Scholingsdag van het Arbeidsbureau Gouda. Dit is ruim 200 meer dan vorig jaar. Al bij de officiële opening om 10.00 uur - verricht door de heer D. Kaars Sypesteyn van Mokveld Valves BV in Gouda - hadden 200 bezoekers de poorten gepasseerd. In een opvallend paviljoen voor het arbeidsbureau presenteerden twintig opleidingsinstituten hun cursusaanbod 1993-1994. De cur sussen zijn bestemd voor werkzoe kenden, die door om- of bijscho ling de kans op een baan aanzien lijk kunnen vergroten. Agnes van Dijk en José Spaas van het Goudse Arbeidsbureau waren enthousiast over de grote belang stelling voor de cursussen die op leiden voor diverse beroepen in de gezondheidszorg, techniek, detail handel, tuinbouw en de financi- eel-administratieve sector. Gedurende de hele dag werden demonstraties verzorgd door de deelnemende opleidingsinstituten. opzichte van de vergelijkbare pe riode in 1992. Van de 1.744 men sen die zijn bemiddeld, hadden er 1.327 geen baan. Meer dan 600 vrouwen uit de Rijnstreek werden in de eerste drie maanden aan werk geholpen. Dit is elf procent meer dan het RBA Rijnstreek zich voor de pe riode had voorgenomen. Een aan deel hierin werd geleverd door Vrouw Werkwinkel Rijnstreek, die (herintredende) vrouwen via oriënterende cursussen toeiiet naar de arbeidsmarkt. Ook het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Rijnstreek (RBA Rijnstreek) ondervindt de gevolgen van minder gunstig eco nomisch klimaat. Het aantal ont slag aanvragen om bedrijfs-econo- mische reden is in de eerste maanden van dit jaar verder ge stegen. Het is des te opmerkelij ker dat zowel de werving van va catures als de plaatsing van werk zoekenden zijn toegenomen. Voorzitter Th. Terhorst van het RBA Rijnstreek schrijft dit toe aan de nieuwe werkwijze van het RBA Rijnstreek, die het afgelo pen jaar is ingezet: ‘Met een ge optimaliseerde basisstructuur, hebben wij ruimte geschapen voor een branche-gerichte en individu ele benadering. Dat geldt zowel voor werkgevers als voor werkzoe kenden'. ‘Wij hebben gekozen voor een markgerichte benadering, waarbij de samenwerking met derden van wezenlijk belang is. Gezien de re sultaten blijkt deze keuze ge rechtvaardigd. Ondanks de econo mische recessie stijgt ons markt aandeel. Deze versterkte positie stelt ons in staat om de spilfunctie op de regionale arbeidsmarkt nog beter te gaan vervullen'. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek is nu al weer aar dig actief voor het volgende sei zoen. Elke maandag- en woens dagavond is er een conditietrai ning in het Gouwebos. Naast deze ’Gouwebos’-trainingen worden er ook regelmatig ver schillende trainingen buiten Wad dinxveen georganiseerd. Zo zijn er bijvoorbeeld trainingen in de duinen en ook bij de Reeuwijkse surfplas. Er is door De Gouwe Streek dit jaar ook een jeugdcommissie op gericht met het doel meer activi teiten voor de jeugd te organise ren en het werven van nieuwe jeugdleden. Zo wordt er al weer druk gewerkt aan een trainingskamp in Heeren- veen in de herfstvakantie. Drie dagen schaatsen, trainen en ont spannen in een gezellige jeugd groep. Er is begeleiding door di verse trainers in een ontspannen sfeer. Wie meer informatie hebben over de schaatsvereniging De Gouwe Streek en haar activiteiten kan bellen met Eelco Hoedemaker (tel. 01828-10909). Met deze scholingsprojecten haakt het Arbeidsbureau in op de aanhoudende vraag naar ge schoold personeel. Een aantal cur sussen is ontwikkeld in samenwer king met het bedrijfsleven. In zijn inleiding onderstreepte de heer D. Kaars Sypesteyn, tevens voorzitter van de Stichting Meta- lektro Promotie Midden-Holland, dat vakkennis één van de belang- 515 - 480 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23