Letteke Broekman beste atlete in 12-uursloop Veeel driesetters open D-tournooi De Gouwe Smash TOOS-gym op trainingsstage Clubrecord voor Marit Metsemakers Jan Willem v.d. Hoek wint zwemklassieker in het slootwater TOOS zoekt turntalent HSW viste in Ter Aar Fietsen gestolen B-diploma Gouwebad Vergadering kandidaat stelling VVD Stuurgroep kiest voor compactbos WADDINXVEEN/DEN HAAG - De discussie rond het Bentwoud, het oerbos dat er over 25 jaar tus sen Waddinxveen en Zoetermeer moet zijn om de verstedelijking van het Groene Hart tegen te gaan, is een nieuwe fase ingegaan. In vervolg op de informatie-bij- eenkomsten heeft de Stuurgroep Bentwoud, waarvan de gemeente Waddinxveen deel uitmaakt, ge kozen voor de aanleg van een ‘compact bos*. I* Jeugdleden bij Be Fair-voetbal Zomerschaak gestart met simultaan Fred van Zoest wint Flora-run Hovens tournooi van Love’70 in Moerkapelle PTT-antenne op Coenecoop bij Volvo BV WADDINXVEEN - Op het be drijvenpark Coenecoop zal door de PTT een mast van 31 meter hoogte Worden neergezet voor de communicatie met draagbare tele foons. Beroep op ds. C.D. Zonnenberg Brons voor De Gouwe-zwemmer Mark v.d. Zijden WADDINXVEEN - Ook het tweede en laatste weekeinde van dé nationale kampioenschappen zwemmen in het Sportfondsenbad te Amersfoort heeft de pupillen van de De Gouwe-trainster Trudy Vermeulen een aantal ere-plaatsen opgeleverd. WEEKBL ADSPORT EN RECREATIE Montfoort Se+ectietest Woensdag 23 juni 1993 te werven in de wijk Zuidplas. WADDINXVEEN - Op het tennispark in het Warnaarplantsoen Weekblad voor Waddinxveen Pagina 25 WADDINXVEEN - Vrijdag avond 18 juni deden junioren D en C van deWaddinxveense sport club Antilope in Boskoop mee aan een werpmeerkamp. Er is door de jeugd goed gepresteerd. Marit Metsemakers van Antilope verbe terde het clubrecord. Als bijnummers stonden in het kwekersdorp het ver- en hoog springen op het programma voor de C-junioren. Vincent Boere kwam bij deze laatste onderdelen uit op respectievelijk 3,47 meter en 1,30 meter. Bij de meisjes D werd het op naam van Marjolein Groen staan de clubrecord op discus drie keer verbeterd (oud 14.66 meter). Marjolein Groen zelf kwam eerst tot een afstand van 17.02 meter, waarna Ellen Boere hier 17.26 meter van maakte. Ook Marit Metsemakers stak in goede vorm en verbeterde deze afstand tot een nieuw clubrecord van 18.48 meter. Bij het speerwerpen jongens D ontlopen een paar Antilopers el kaar niet zo veel. Mark Toet deed het erg goed en wierp de speer naar 24.60 meter. Sven Metsema kers kwam tot een afstand van 1 24.50 meter, terwijl Mark Boon tot 24.30 meter reikte. Op het kogelstoten was Marit Metsemakers, met 1 centimeter meer, Katinka Hoek de baas: 8.30 Na het eindschot werd de afstand van alle deelnemers op het korte parcours opgemeten en bij de op getekende rondes opgeteld en bleek dat Letteke Broekman het baanrecord voor dames met meer dan 7 kilometer had verbeterd. Zij liep naar de fantastische af stand van 102 kilometer en 343 meter. De winnaar Ron Theunisse wist een afstand van ruim 146 ki lometer te overbruggen. Letteke Broekman behaalde met deze afstand een schitterende 12e plaats in de eindklassering, waarin haar naam als enige dame prijkte. Oud-Antilope-ljd? Hans Kuipers legde meer dan 106 kilometer af en behaalde daarmee een persoon lijk record. Kuipers woont tegen woordig in Winschoten. Letteke Broekmna heeft onder weg aan hem veel steun gehad, terwijl ook het bezoek Van enkele Antilopers in de loop van de dag en avond haar over haar moeilijke momenten heen hebben geholpen. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 juni begonnen in de Amster damse Bosbaan de zomerse langebaanwedstrijden in de diverse vaarten, kanalen en meren, waaraan ook De Gouwe-zwemmers hebben meegedaan. Ten gevolge van het minder mooie weer was het water wat aan de frisse kant, doch dit weerhield de echte zwemliefhebbers niet van deelname. te zitten dat het uitzicht aan die zijde onduidelijk werd. Omdat hij onder de zwembril contactlenzen had, durfde hij onder het zwem men een en ander niet te corrige ren en zwom hij maar door met een hoger opgeheven hoofd dan anders. Ook in de tweede langebaan, zon dag in het recreatiegebied Spaarnwoude, vond Jan Willem dat de tweede klap eveneens een daalder waard is want weer werd hij eerste op de tweede km vrije- slag en opnieuw gaf zijn gevrees de eindsprint de doorslag. Verder waren hier alleen de Gou- we-masters van de partij op de 1000m vrij, hetgeen weer eerste plaatsen opleverde voor Judith van Berkel en Nic Geers en een tweede voor Hans den Boer. Nic legde de km af in de voor 50-plus- sers opvallend scherpe tijd van 13.51.5. MOERKAPELLE - Vanwege het wisselvallige weer van de afgelo pen week heeft het de wedstrijd organisatie van het Hovens Tour nooi van de Moerkapelse tennis vereniging Love’70 nogal wat hoofdbrekens gekost om alle par tijen op tijd te laten spelen, maar met de nodige improvisatie is dit echter perfect gelukt. Op een onverwacht stralende zon dag werden de finale-partijen ge speeld en spelers en wedstrijd- commissie kunnen daarom terug zien op een zeer geslaagd tour nooi. Aan het einde van de middag was het zover, dat de voorzitter van de organiserende vereniging - Bram Noordam - als eerst de prijswinnaars geluk kon wensen en zijn dank kon uitspreken voor de mensen, die zowel het organi seren als het telefoneren deze week tot kunst hadden verheven. In aanwezigheid van de hoofd sponsor - mevrouw Hovens - wer den daarna de diverse bokalen aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Het eerste Hovens Tournooi kon met recht een succes worden ge noemd. Na zeven uur te hebben gelopen wilden de spieren niet meer zo en kreeg Letteke Broekman een korte verzorging. (Foto: Han Zoet). Namens PTT-Vastgoed BV heeft het in Waddinxveense gevestigde ingenieursbureau Grontmij Zuid- Holland NV bij het gemeentebe stuur een verzoek ingediend voor het oprichten van een basisstation voor de mobiele telecommunicatie in Waddinxveen. Een dergelijk station is noodzake lijk ten behoeve van een uitbrei ding van het mobiele telecommu- nicatie-netwerk. Een basisstation bestaat in hoofdzaak uit een an tenne met een masthoogte van 31 meter met bijbehorende zend- en ontvangstinstallatie. Aan de hand van een computer model is door PTT-Telecom een zendtechnische voorkeurslocatie aangedragen voor realisatie van een basisstation op het bedrijven park Coenecoop en wel op een ge deelte van het perceel van Volvo Bedrijfswagens BV. Inmiddels is deze eigenaar bereid medewerking te verlenen aan overdracht van een perceel grond ter grootte van circa 200 m2. Ten aanzien van de planologische aspecten merken B. en W. in hun voorstel aan de volgende week donderdagavond vergaderende ge meenteraad op dat onderhavig perceel is bestemd voor ‘bedrij ven*. Het gevraagde is hiermede niet in overeenstemming, omdat de an tennemast de maximum toege- stande hoogte van 20 meter (met vrijstelling) overschrijdt. WADDINXVEEN - Negen leden van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW hadden zich ingeschreven voor een landelijk concours om het kampioenschap van Ter Aar. Welgeteld 140 vissers hadden zich geïnstalleerd aan de oever van het Aarkanaal waar de vangst, wellicht door de langdurige regen val in de voorgaande nacht, bui tengewoon slecht was. Niettemin hengelde J. van Eg- dom 5500 gram bij elkaar en be haalde hiermee een prachtige vierde plaats. Ook de leden H. Romeijn en H. Kraan vielen in de prijzen. De derde zomeravondwedstrijd van de HSW leverde vorige week dinsdag in datzelfde kanaal even eens een matige vangst op. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. J. Verhoef 5270 gram, 2. A. van Leeuwen 1920 gram, 3. H. Ro meijn 1890 gram, 4. R. Polder vaart 1810 gram, 5. M. Reichard 1640 gram. Zaterdag 26 juni staat de zesde zomerwedstrijd voor de deur. Er wordt dan gevist in het Amster- dam-Rijnkanaal. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 05.30 uur. Na al 47 rondjes van 1.870 meter (ruim 87 kilometer) te heb ben gelopen gaat Letteke Broekman nog steeds lachend langs de jurywagen op de atletiekbaan van Haagatletiek aan de Laan van Poot in Den Haag. (Foto: I^an Zoet). BOSKOOP - De 10 kilometer- wedstrijd, die in het kader van de derde ITC Flora-run op het ITC- terrein in Boskoop is gehouden, is van het begin af aan gedomineerd door winnaar Fred van Zoest van AV’47 uit Boskoop. Vanaf het startschot nam hij de leiding en bouwde deze steeds verder uit. Jan de Jong van AV’47 werd tweede op een minuut afstand. Dirk Jan Smid van de Haagse Road Runners werd op enige af stand derde. Bij de veteranen was Mart Spruit van Avantri overtuigend winnaar. Met ruim 1,5 minuut won hij van Henk Schaap van Veteranen Ne derland. Bij de dames won Frede- rike Sieders. WADDINXVEEN - Korte tijd gelden is de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS met haar afdelingen Keurturnen Dames en Keurturnen Heren op trainingsstage in Arnhemse sportcentrum Papendal geweest. Deze stage vindt iedere keer rond deze tijd van het jaar plaats en is al jaren een groot succes. Tijdens een trainingsstage worden extra uren getraind, waardoor nieuwe oefeningen geleerd kunnen wor den en extra geoefend kan worden op moeilijke dingen. De beide af delingen logeerden inclusief koek en recreatieploeg op een camping in Oosterbeek. Het grootste deel van deze stage werd natuurlijk besteed aan trai ningen. Vanaf de camping ver plaatste de hele groep zich naar het sportcentrum Papendal, waar uitstekende mogelijkheden zijn om te trainen. Juist in deze turnzaal zijn extra mogelijkheden aanwezig waardoor men beter kan turnen. Door de aanwezigheid van een valkuil met schuimblokken (hierin kan men vallen zonder zichzelf pijn te doen), een tumblingbaan (een baan om acrobatische sprongen te doen met een verende onder grond) en een grote trampoline en een vrije oefeningvloer (een vloer van 12 bij 12 meter met een ver ende ondergrond) is het voor de WADDINXVEEN - De VVD-af- deling Waddinxveen houdt op maandagavond 8 november in res taurant Bibelot (Limaweg) de kandidaatstellingsvergadering voor de gemeenteraadsverkiezin gen in maart 1993. De alfabetische groslijst van de li berale raadskandidaten zal eind oktober zijn opgesteld. De VVD, die in het afgelopen sei zoen het ledental zag stijgen, heeft met het oog op de komende verkiezingen een kandidaatstel- lingscommissie, een programcom- missie en een propagandacommis- sie samengesteld. In de kandidaatstellingscommissie hebben zitting J.A. Leeflang (voorzitter), H.J. Brussel (secreta ris), T. Ververs, J.F. Speetjens en Th.H.G. v.d. Velde, in de pro- gramcommissie hebben zitting J. C.A.C. de Vogel (voorzitter), J. van Angeren (secretaris), K. W.Th. van Soest, T. Ververs, J.A. Leeflang en M. v.d. Velde - Enthoven en in de propaganda- commissie hebben zitting J.M.D. de Bruijn (voorzitter), F.F. van Dijk (secretaris), C.G. v.d. Berg, P. de Niet, J.F. Speetjens en H.D. Vink. De overige uitslagen van de pres- tatiesloop zijn: 3 km - Leon van Prooijen, 5 km - Theo Timmer mans, 5 km dames - Sonja Klein, 10 km heren - Bert Koster, 10 km dames - Carolien Brpre. heeft de tennisvereniging De Gouwe Smash het open D-tournooi gehouden. De banen waren in prima conditie gebracht door de onderhoudscommissie en het spelpeil was zeer het aanzien waard. schitterende bieren - en heerlijk maaltijden. De feestavond was ge zellig tot in de kleine uurtjes. De uitslagen zijn als volgt. Finale dames dubbel: Greet v.d. Berg en Corry Mooy versloegen Koos v.d. Velde en W. Stap 6-26-1. Finale heren dubbel: Jaap de Koning en Sjaak v.d. Tuin konden niet win nen van R. Palm en R. Kormendi 7-6 3-6 3-6. Gemengd dubbel fi nale: Corry Mooy en Jaap de Ko ning verslaan I. v. Erk en T. Los met 7-5 6-2. De clubkampioenschappen van De Gouwe Smash voor senioren zullen worden gehouden van za terdag 4 tot en met donderdag 9 september. Het echtparentournooi wordt dit jaar op zondag 22 au gustus verspeeld. Aan de negende Montfoortloop deed Antiloper Wim Los mee op de afstand van de halve marathon. Deze toch pittige afstand is 21 ki lometer en 98 meter lang. Wim Los finishte in een nieuw persoonlijk record van 1 uur en 28 minuten en 49 seconden. en 8.29 meter. Marjolein Groen stootte naar een afstand van 7.92 meter, terwijl Ellen Boere hier met 7.13 meter de Antiloperijen sloot. Sven Metsemakers stootte de ko gel bij de jongens D naar 7.65 meter en wierp de discus naar 19.28 meter. Menno Hoogen- doorn behaalde hier respectieve lijk 7.55 meter en 19.94 meter. Tjeu van Haaren en Joost Blok land deden als pupil A 2e jaars mee met deze wedstrijden. Bij atletiek is het toegestaan om bij de pupillen en junioren mee te doen in een hogere categorie. De speer werd door Tjeu van Haaren naar 22.54 meter geworpen en Joost Bloklnad behaalde op dit onderdeel 16 meter. Komende week draait de organi satie in Boskoop de zaken om en doen de D-junioren aan ver en hoog, terwijl de C-junioren zich met de werpmeerkamp zullen be zighouden. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag ging de zomerschaak- competitie in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), een gezamenlijke activiteit van de Waddinxveense Schaakvereniging Waddinxveen WSV en de Stichting Wijkwerk De Zuidplas, officieel van start. De eerste avond werd een simul- taan-seance gegeven door de ster ke nationaal schaakmeester Men no Okkes uit Utrecht en de Wad dinxveense kampioen Wim Hen- nink. Na twee en een half uur spelen had Hennink de klus het eerst ge klaard met een score van 80,5%. Van de 18 partijen won hij er 13, 3 werden remise en hij werd ver slagen door Moerland en Reekers. Okkes deed er iets langer over, maar na drie uur leverde ook hij een prima score af van 90%. Van de 20 partijen Won hij er maar liefst 18 en moest de winst af staan aan Van der Born en Klein- hoonte. Ook speelde hij tussen door een onderlinge partij, die na anderhalf uur door Hennink werd opgegeven. Donderdagavond 24 juni begint de echte competitie. Vanaf acht uur kan er in Het Zuidhonk iede re donderdagavond tot en met 12 augustus geschaakt worden. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. De organisatie, indeling en pun- tenbeloning worden zo opgezet, dat het competitie-element inte ressant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere malen afmelden. Gestreden wordt om diverse prij zen of een wisselbokaal, die in 1991 gewonnen werd door Hans van Woudenberg en in 1992 door Barthold Jansen. Er hebben zich thans uit de regio 47 deelnemers gemeld uit Waddinxveen, Gouda, Zevenhuizen, Moerkapelle, Bos koop, Krimpen aan den IJssel en Delft. Nieuwe deelnemers kunnen nog worden ingepast, maar dan moet men wel snel contact opnemen met Piet de Niet (tel. 01828 - 19528) of Hans van Woudenberg (tel. 01828 - 13423). De weersomstandigheden waren overigens niet steeds geweldig, maar achteraf viel het reusachtig mee. Alleen woensdagavond re gende het, waardoor er tennispar tijen moesten worden gespeeld in het Tenniscentrum Waddinxveen van Ron Groot. Alle overige par tijen zijn in het Warnaarplantsoen gespeeld. De sfeer was de gehele week per fect. De tennisvereniging heeft niet echt grote problemen gehad om het tournooi goed georgani seerd te laten verlopen. Er zijn dit keer zeer veel spannende drieset ters gespeeld. De Gouwe Smash zorgde voor voldoende drank - veel soorten turnsters en tuners makkelijker om moeilijke dingen te leren of te oefenen. Naast vier trainingen was er na tuurlijk ook tijd voor ontspanning en recreatie. De kookploeg zorgde voor heerlijk eten en de nodige verfrissingen tussen de trainingen door. De recreatieploeg had voor de vrije uurtjes een scala aan activi teiten en spelletjes georganiseerd, die dit jaar in het kader van sprookjes stonden. Naast deze trainingsstage gaan de beide afdelingen keurturnen door het hele jaar heen regelmatig trai nen in sportcentrum Papendal. Tevens organiseert TOOS-gym- nastiek regelmatig testen om jong talent een kans te geven bij de vereniging te komen turnen. Woensdag 30 juni van half vijf tot half acht houdt TOOS in de gym nastiekzaal aan de Staringlaan een selectietest voor meisjes in de leeftijdsklasse van 5 tot 7 jaar. De Waddinxveense gymnastiekve reniging is op zoek naar meisjes, die niet stil kunnen zitten, op ho ger niveau willen gaan turnen, aanleg, karakter en doorzettings vermogen hebben en via de C-lijn willen doorstromen naar de natio nale A- en B-lijn. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 15 juni is er voor de laat ste keer voor de zomervakantie gezwommen voor het B-diploma in het Gouwebad De Sniep te Waddinxveen. De beoordelingscommissie be stond uit de heren van Minnen en Slagter. Er waren 17 kandidaat- jes, die allen geslaagd zijn. Op dinsdag 7 september wordt er weer gestart met de lessen voor het B-diploma. De namen van de geslaagde kan- didaatjes zijn: Joost Groenendijk, Niek Nigg, Robbert Deelen, San ne Jansen, Jafeth Bekx, Rick van Gelooven, Mike Hoffmans, Tom Groot, Ingeborg Nuvelstijn, Dani elle Veldhuis, Annabel Jansen, Marieke Molenaar, Stephanie van Mourik, Ivar Klop, Sabine van Belle, Mitchell v.d. Berg en Nin- ke Gahrmann. WADDINXVEEN - De jeugd commissie van Be Fair-voetbal heeft de afgelopen tijd veel nieu we leden kunnen inschrijven, zo dat de jubilerende voetbalvereni ging het nieuwe seizoen in het Warnaarplantsoen met nog meer voetballers kan starten dan in het afgelopen seizoen het geval was. De maand mei is jaarlijks de ’overschrijvingsmaand’. In die pe riode kunnen junioren en senioren zonder problemen overschrijving vragen naar een andere vereni ging. Buiten die periode moet dis pensatie aangevraagd worden en vinden overschrijvingen meestal plaats naar aanleiding van verhui zing. Pupillen kunnen het gehele jaar door, indien nodig, veranderen van vereniging. Be Fair, dat in de wijk Zuidplas opvallend veel nieu we leden wist te noteren, kon nog net in het ’oude’ seizoen het vijf tigste F-lid verwelkomen. Even daarvoor had Be Fair het veertig ste lid feestelijk verwelkomd. De aantrekkingskracht van de christelijke voetbalvereniging wordt onder andere verklaard door het hoge niveau waarop met name de standaard elftallen van de junioren uitkomen. Be Fair noteerde vooral nieuwe le den binnen haar B-groep. Dat zijn jongens van 14 tot 16 jaar, waar van het standaard elftal B-l vol gend seizoen 3e divisie landelijke jeugd voetbalt. Overschrijvingen kwamen binnen van ARC, Olympia, Floreant en van Waddinxveense voetbalclubs, zodat Be Fair vrijwel zeker over opnieuw een zeer sterk B-l elftal zal beschikken. De indelingen voor de junioren en pupillenteams moeten nog worden gemaakt door de KNVB. Voor B-l is dit al bekend. Zij zullen de sterke B-jeugd van Haarlem, DHC, Hoofddorp en Westlandia ontmoeten. Be Fair gaat voorlopig bij de KNVB inschrijven met 2 A-, 3 B- en 3 C-elftallen. Verder zal het nieuwe seizoen worden ingegaan met 4 D-elftallen, 6 E- en 5 F- teams. Vooral de pupillengroep is aan het begin van het seizoen zeer groot. De jeugdcommissie van Be Fair denkt in de loop van het seizoen 7 F teams te kunnen samenstellen. Dat is dan een absoluut record. Om dat te kunnen halen zal Be Fair in het begin van het seizoen opnieuw proberen 6-jarige leden WADDINXVEEN - Met het ver trek van ds. J.W. Goossen naar Vriezenveen telt de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinx veen twee vacatures. Sinds vorig jaar is men namelijk ook op zoek naar een part-time predikant (vier dagen in de week) voor wijk Zuid. Wijk Noord, waar ds. A.W. van der Plas (wijk Oost) als consulent fungeert, is zojuist vacant. Ds. Goossen doet zondag 27 juni zijn intrede als predikant van Vriezen veen. De bevestigingsdienst in de Grote Kerk wordt geleid door ds. P.J. Bos. Ter voorziening in de vacature van wijk Noord heeft de Centrale Hervormde Gemeente een beroep uitgebracht op ds. C.D. Zonnen berg uit Benschop. De nieuw be roepen dominee, die zondagmor gen in de Bethelkerk (Bilderdijk- laan) zal voorgaan, is 39 jaar, ge trouwd en vader van vier kinderen in de leeftijd van 4 tot 11 jaar. Afgelopen maandag bracht ds. Zonnenberg met zijn echtgenote een kennismakingsbezoek aan Waddinxveen. Evenals in het eerste weekeinde wist Mark v.d. Zijden zich weer naar een plaats in de voorste gele deren te vechten. Op de 400m wisselslag eindigde hij in 4.39.1 als derde en op de 400m vrije slag tikte hij in de series in 4.08.4 als vierde aan. In de A-finale zou hij ondanks een snellere tijd uiteindelijk in 4.07.0 als vijfde eindigen. Ten slotte plaatste Mark v.d. Zijden zich op de 200m rugslag in 2.10.9 als derde voor de A-finale. Na een uitstekend gezwommen race ein digde de De Gouwe-zwemmer op dit nummer in 2.09.7 als derde. Bij de meisjes was het Inge v.d. Schrier die voor De Gouwe de eer hoog zou houden. Zij kwam, bij de meisjes ’80, uit op de 200m vrije slag waar zij in 2.20.7 als zesde finishte. Op de 100m vlinderslag werd In ge in 1.17.3 tiende en op de 100m rugslag tikte zij in 1.12.9 als vijf de aan, waarbij zij haar PR met -0.8 scherper stelde. Tenslotte zwom Inge v.d. Schrier op de 200m wisselslag in 2.43.1 naar een zevende plaats. Bij de heren had De Gouwe nog een paar troeven in handen. Mar- tijn v.d. Maagdenberg zou op de 200m schoolslag als derde eindi gen in 2.30.6 in de B-finale ein digde hij tenslotte op een vijfde plaats. De Gouwe zwemmer Jan-Willem v.d. Hoek kwam op de 200m rug slag in 2.17.4 aan de finish als ze ventiende. En Antoine Calis weerd bij de jongens ’76 op de Jan Willem v.d. Hoek van De Gouwe deed op de twee km vrije- slag meteen een greep naar de macht in het klassement voor de Zwemkroniekbeker door in een zinderende eindspurt in 23.40.6 een vingerlengte voor nummer twee te blijven. De Gouwe had meerdere deelne mers in de verschillende leeftijds klassen ingezet en deze zwommen zich gezamenlijk naar de tweede plaats in het verenigingsklasse- ment. Ereplaatsen waren daarbij op de 1000m vrijeslag voor Wouter Steller in 12.34.5 (zilver) en eer ste plaatsen voor de masters Ju dith van Berkel en Nic Geers. De laatste kreeg na een paar honderd meter met een handicap te ma ken. In het gewoel kreeg hij een voet op zijn zwembril waardoor deze aan één kant zodanig vast kwam WADDINXVEEN - Zater dagmorgen 19 juni klonk op atletiekbaan van Haagatletiek aan de Laan van Poot in Den Haag om 9.00 uur het start schot voor de 12-uursloop van Den Haag, waaraan ook is meegedaan door de Waddinx veense onderwijzeres en Anti- lope-atlete Letteke Broekman. Aan de Haagse 12-uursloop kun nen individuele deelnemers, zowel als ploegen van 6 man meedoen, waarbij uiteraard gescheiden uit slagen worden opgemaakt. Voor Antilope toog Letteke Broekman naar het Haagse om voor het eerst aan zo’n individuele monsterloop mee te doen. In de loop van de jaren heeft zij veel ervaring opgedaan in mara thons, en in de 60- en 100 kilome- terlopen, dus ging zij vol vertrou wen op weg. De ervaring leerde haar echter snel, dat rondjes lo pen van zo’n 1.870 meter heel wat anders is dan een parcours van 100 kilometer lengte. In totaal kwamen er 25 atleten aan de start voor de individuele loop, terwijl zo’n 20 ploegen van 6 man aan de estafette meededen. De organisatie heeft in de loop van de jaren duidelijk veel erva ring opgedaan en maakt het de deelnemers erg naar hun zin. Op het parcours was de verzor ging van drinkgelegenheid ruim aanwezig. Ook werden regelmatig de tussenstanden van de leidende posities voor het publiek, maar ook voor de deelnemers omgeroe pen. Na ruim 7 uur te hebben gelopen wilden de spieren van Letteke Broekman niet meer, zoals zij zouden moeten functioneren, maar na een korte verzorging ging alles weer wat soepeler. Na zo’n 10 uur werd nog een kor te stop gemaakt om zich even te laten verzorgen, waarna tot 21.00 uur werd doorgelopen. WADDINXVEEN- De open se lectietest meisjes turnen van TOOS-gymnastiek wordt woens dag 30 juni van half vijf tot half acht gehouden in de gymnastiek zaal aan de Staringlaan. gezocht worden meisjes die 5 t/m 7 jaar oud zijn, graag bewegen en niet stil kunnen zitten, 7 t/m 11 jaar oud zijn, op een hoger niveau willen gaan turnen en die naast aanleg een grote portie karakter en doorzettingsvermogen hebben en meisjes die via de C-lijn willen doorstromen naar de nationale A- en B-lijn. Geboden wordt goed verzorgde trainingen met voldoende turntoe- stellen, een hoog gekwalificeerde trainersstaf en voldoende trai- ningstijd om ieders eigen turntop te halen. Naast toesteltraining is er ruime aandacht voor ballet, choreogra fie, kracht en lenigheid. Voor nadere informatie kunt u bellen met Ria Zwijnenburg, tel. 01828-15025 of Teus van Vliet tel. 079-424164. 200m rugslag in 2.23.4 zesde. De grootste verrassing van dit laatste weekeinde kwam van de De Gouwe estafetteploeg op de 4x200m vrije slag. Het herenteam bestaande uit Wouter Steller, Martijn v.d. Maagdenberg, Jan- Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden won in 8.14.4 een bronzen medaille. De ploeg verbeterde hiermee tevens hun inschrijfre- cord met ruim 14.9 sec. Het compactbos gaat ervan uit dat het bos vrijwel niet wordt doorsneden door wegen. Pas op grote, afstand van de kern van het bos is er pas sprake van bebou wing. Dat betekent dat midden in het bos de natuurlijke processen ongestoord hun gang kunnen gaan. Middenin het bos zal een natuur- kern kunnen ontstaan die niet al leen hoge natuurwaarden heeft, maar ook voor de recreant zeer aantrekkelijk is. Door de compacte vorm van het bos en door de randen van het bos samen te laten vallen met wegen heeft een dergelijk bos de kortste randlengte. Dit is gunstig omdat er dan weinig bos direct aan agra risch gebied grenst. Het compactbos komt dichter bij de westkant van de kernen Bos koop en Waddinxveen te liggen dan bij het verstedelijkte Zoeter meer. De Polder Achterof bij het Noordeinde krijgt een multifunc tioneel bos, dat overgaat in het compactbos waar de natuurfunc tie hoofdzaak is. Aan de andere kant van het compactbos, nabij Zoetermeer, krijgt het bos een voornamelijk recreatieve functie. Het gebied ten noorden van de Hoogeveenseweg bij Boskoop is bestemd voor sierteelt. De grond is daar beter, evenals het grond water en bovendien zit men dich ter bij het bestaande sierteeltge- bied, zodat onnodige transportbe- wegingen door de bebouwde kom men kan worden beperkt. Het compactbos wordt omgeven door wandelpaden, fietspaden en ruiterpaden. Ook zijn er open ruimten en waterlopen. Een afwis selend gebruik van boom- en struiksoorten is voorzien. Het compactbos zal ook een rol gaan vervullen in de houtproduktie. Voor het compactbos lopen nog diverse onderzoeken. Onderwerp van onderzoek zijn de grondver- weving, het toekomstig beheer, de wensen voor natuurtypen van de recreanten, het zoutgehalte van het grondwater, de wateraan- en afvoer en de waterkwaliteit. In september worden er door de Stuurgroep Bentwoud nieuwe in formatieronden gehouden over het compactbos. Er komt een nieuwe folder en er zullen artike len in de pers verschijnen. Als eind van dit jaar door de stuurgroep het bosplan is opge steld start in januari 1994 een for mele inspraakprocedure. Daarna wordt het bosplan, vergezeld van inspraakreacties, in maart 1994 voor besluitvorming toegestuurd aan gemeenten, provincie en rijk. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werden volgens de politie weer diverse fietsen gestolen. Een enkele tweewieler werd terugge vonden. Vanaf de Willem de Rijkelaan verdween een zwart-rose heren- kinder mountainbike van onbe kend merk, vanaf NS-station Waddinxveen een groene heren fiets van onbekend merk, vanaf de Sniepweg (zwembad) een bruine herenfiets van onbekend merk, vanaf de Sniepweg een blauw-rose Giant Citybike, vanaf het Konin gin Wilhelminaplein een grijs-wit- te Gazelle damesfiets en vanaf NS-station Waddinxveen een zwarte Gazelle herenfiets. z/' 7'

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25