RPF -Waddinxveen bestaat 15 jaar wordt fusieschool Titels voor amazones Kon. Julianaschool Spetterende feestweek zilveren school voorbij In warrig debat krijgt Kreater extra subsidie Eerste mini-rotonde een feit 1 Duif's mode Opbrengst collecte Doorgereden op Wingerd Jeugdteam Aeolus Nederlands kampioen Besluit van protestants-christelijk schoolbestuur Sportief slot De Sav. Lohmanschool Nieuwe opzet zoeken binnen basissubsidie van f335.000,- Je* -••I Foster Parents Alphen aan den Rijn Telefoon (01720) 73818 De Duikelaar Loterij Klokgelui Protest Dankbaarheid REGIO EFFEKT REGIO EFFEKT Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 7 juli 1993 »II9 De winnende teams van het 7e Regio Effekt invitatie-jeugdteam-tournooi. Van links naar Amazones van manege Reigersburgh kwamen goed voor de dag op de tweedaagse NPC-kampi- Leerlingen van de muziekafdeling van het centrum UIT Tijdens de feestweek is er bij di verse activiteiten van de 25-jarige Mgr. Bekkersschool ook nog geld opgehaald voor het Foster Parents Plan, de door de school geadop teerde Indonesische jongen Agus. Ook hij vierde in het Verre Oos ten een beetje met de zilveren school mee. ‘Intussen is alles weer een beetjee rustiger geworden1, aldus school directeur René Roza. ‘Op dit mo ment geniet iedereen van en wel verdiende vakantie. Vanaf maan dag 16 augustus wordt er weer gewoon gewerkt op de Mgr. Bek- kerschool. Met in ons achterhoofd nog wel de fijne dagen van juni op de school met een zilveren randje. En met dankbaarheid voor al die mensen die het jubileum feest tot zo’n echt Bekkers-feest hebben gemaakt: groot én klein!1 Leerlingen van de muziekafdeling van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater 'bespelen' het Raadhuisplein. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het be stuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onder wijs te Waddinxveen heeft be sloten dat de Groen van Prins- terschool aan de Tollenslaan (Vondelwijk) zal opgaan Ko ningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan (Groenswaard 1). Dat betekent dat het pro- testants-christelijk onderwijs in Waddinxveen-Noord maar één school zal overhouden: de De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd. Het intentie-besluit ten aanzien van de gebouwenkeuze heeft het schoolbestuur vlak voor het begin van de schoolvakanties genomen. Omdat is gekozen voor de Konin gin Julianaschool als fusieschool zullen er met ingang van volgend jaar ook nieuwe schoolgrenzen worden gehanteerd. De scholenfusie zal per 1 augus- Raadhuisplein en in de raadzaal van het gemeentehuis een tever- op de tweede dag centraal. In de L-klasse veroverde na een barrage en met grote voorsprong titelhou der Patricia Both op Ginger weer de Nederlandse titel in de klasse L. In de klasse B behaalde Candy Rawley op Stevie de derde plaats. In de L-klasse dressuur werd Mi riam de Vries op Chester reserve- kampioen en werd Nancy Both op Bleu Mistery 19e. In de M-klasse dressuur werd Marlies van der Spek op Demsey 1 le. In de B-kla- se dressuur werd Tessa Bresser op Bulana 14e. de teugels zeer ruim liet vieren zodat er sprake was van wel vier spreektermijnen, slaagden de wet houders Karei van Soest (VVD) en Jan Hielema (CDA) er niet in voor iedereen de alom gewenste duidelijkheid te verschaffen. Die helderheid zou van de in te stel len werkgroep moeten komen, be sloot iedereen uiteindelijk maar. Tot de tijd dat de in te stellen werkgroep met een eindconclusie komt stemden de raadsleden er op voorstel van het college van B. en W. mee in dat de dit en vorig jaar bij Kreater ontstane financiële te korten door de gemeente zullen worden aangezuiverd. In de klasse ZZ-springen deed Sa brina van Rijswijk op Blackstar mee. Zij viel buiten de prijzen. worden en wat er aan gedaan moet worden om gemaakte fouten uit het verleden in de toekomst te voorkomen. Terwijl de PvdA (Charles Wij nen) wilde voorkomen dat de af deling muziek om zeep wordt ge bracht en D66 (Sylvia Barth-van den Hondel) uit trachtte te ko men op een betaalbaar prijskaart je nu en straks, drongen de VVD (Maria Wientjens-van der Velden) en de PCW (mr. Wiebrand Dijk- sterhuis) nadrukkelijk aan op een financieel maximum, meer duide lijkheid en voor alle betrokkenen begrijpbare oplossingen. In een warrig debat, waarin bur gemeester Kees van der Linden Dijksterhuis (GPV), heeft Kees Senneker (een RPF-er van het eerste uur) van mei 1985 tot be gin 1989 zitting gehad in de ge meenteraad. ‘Ook in de toekomst hopen we op een vruchtbare samenwerking met de eerder genoemde partijen en wil de RPF-Waddinxveen een christelijke vereniging zijn, die in eenvoud en ootmoed eensgezind het verwacht van de Here God‘, aldus voorzitter Jaap Rooker. ‘In dit verband moet ik denken aan de geschiedenis die zich af speelde tussen Opstanding en He melvaart van onze Here Jezus Christus, aan het Meer van Tibe rias. Als Jezus vraagt aan Zijn discipelen of zij, na een nacht van vissen en zwoegen, vis te eten hebben, moet hun antwoord zijn: neen! Maar als zij aan land geko men zijn, na de wonderlijke vangst, is daar door Jezus Chris tus Zelf gezorgd voor een bran dend vuur om zich te warmen, en vis en brood om hun honger te stillen*. ‘Mogen wij als leden en bestuur van de RPF-Waddinxveen verder gaan in het vertrouwen dat Jezus Christus met ons is en Hij ons al les aanbiedt wat wij nodig hebben om ons werk voort te zetten tot eer van onze God, ziende op Hem alleen*. zaam bevorderen, het neerzetten van verkeerslichten voorkomen en de snelheid van het snelverkeer binnen de bebouwde kom afrem men. Er zal ook een kleine rotonde worden aangelegd op de Beije- rincklaan ter aansluiting op de in aanleg zijnde Zuidelijke Rondweg en het wegenstelsel naar Zuid- plas-Extra, het nieuwe woonwijkje achter Van Leeuwen BV. Verder probeert het Waddinx- veense gemeentebestuur het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland te interesseren voor de aanleg van een mini-verkeersplein op de steeds drukker wordende kruising Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg. Deze plek, waar omheen de ge- Evenals langs de opgeknapte Es- doornlaan, waar de middenrij bo men verdween en ook de in- en uitrit naar het Hervormd Wijkge- bouw De Hoeksteen werd opgehe ven, is ook het mini-verkeersplein voorzien van aparte fietsstroken. Mini-verkeerspleinen hebben na Engeland en Frankrijk een grote opmars in ons land gemaakt, om dat ze de verkeersveilheid duur- meente Waddinxveen onroerend goed (twee huizen en een loods) heeft aangekocht om rruimte te maken, vormt één van de punten voor het verkeer naar en van de bedrijvenparken Coenecoop 1 en Coenecoop 2. Het verkeersknooppunt, waar ook een doorgaand vrijliggend fiets pad loopt, wordt binnenkort ook een onderdeel van de doorgaande route Gouda-Moordrecht-Zuide- lijke Dwarsweg-Zuidelijke Rond- weg-Beijerincklaan. De provincie Zuid-Holland heeft al aangekondigd zelf een mini-ro- tonde te zullen gaan maken op de Henegouwerweg ter hoogte van de op- en afrit naar rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag). (district Noord-Holland Zuid), van een heel ander kaliber. In beide wedstrijden bleek met name de herendubbel van cruciaal belang te zijn, aangezien in beide ontmoetingen de herenenkel ver loren ging en de damesenkel werd gewonnen. Tegen Smashing ging de herendubbel in drie games ver loren: tegen Zijderveld werd in drie games gewonnen. De damesdubbel werd in beide wedstrijden met winst afgesloten. Zodoende diende in de wedstrijd tegen Smashing het gemengd dubbel de beslissing te brengen. In een uiterst enerverende partij werd de dubbel gewonnen door het koppel van Aeolus, zodat de wedstrijd met 3-2 in Waddinx- veens voordeel eindigde. De wed strijd tegen Zijderveld werd uit eindelijk met 4-1 gewonnen. Door de overwinning op Smash ing en Zijderveld werd het eerste jeugdteam van Aeolus kampioen van Nederland. Voor de eerste maal werd een vertegenwoordi gend team van het district Zuid- Holland kampioen bij de jeugd. In hetzelfde weekeinde werd in sportzaal De Duikelaar voor de zevende maal het Regio Effekt in- vitatie-jeugd-team-tournooi ver speeld onder de regie van Caro line Slootjes, Tjeerd Hillerts en Robert Slot. Door de financiële inbreng van clubsponsor Regio Effekt Holding NV en een aantal Waddinxveense bedrijven (ABN AMRO Bank, Axis Aandrijvingen BV, Auto-mo- tor- en vrachtautorijschool Henk van Erk, Howa Print Offsetdruk- kerij, Voordeelslagerij W. v.d. Pijl, Bloemen- en plantencentrum Verkleij BV en Schoonheidsspeci aliste Marianne Vermeer) kon er gedurende twee dagen liefst twee ëntwintig uur van badminton op hoog niveau worden genoten. De organisatie van Aeolus had dit heid werd het Gouwebad ‘de Sniep* afgehuurd. Aan de Sniep- weg vond ook de trekking plaats van de jubileumloterij. De trekking van de jubileumlo- tereij werd verricht door notaris mr. J.A.M. Koek. Voor hem was het Gouwebad een niet alledaagse werkomgeving, maar met assisten tie van een aantal leerlingen van de Mgr. Bekkersschool ging de trekking van een leien dakje. Hier volgen de winnende lotnum mers: 2710 (reischeque Van Gin- kel Vakanties f 500,-), 2131 (draagbare kleuren-tv), 2520 (ac- cu-boormachine), 2499 (walk man), 0186 (VVV-bon f 50,-), 0076 (VVV-bon f 25,-), 1078 (VVV-bon f 25,-), 1782 (VVV- bon f 25,-), 0857 (VVV-bon f 25,-), 0907 (VVV-bon f 25,-), 0374 (VVV-bon f 10,-), 1644 (VVV-bon f 10,-), 0574 (VVV- bon f 10,-), 2930 (VVV-bon f 10,-) en 1108 (VVV-bon f 10,-). De prijzen zij ninmiddels per soonlijk bij de prijswinnaars afge geven. WADDINXVEEN - Voor de rooms-katholieke Mgr. Bekkers school (Peter Zuidlaan) was het hu voorbije schooljaar 1992-1993 een spetterend feestjaar in verband met het 25-jarig bestaan op 1 augustus 1993. Op het zilveren jubileum namen WADDINXVEEN - De politie zoekt naar de automobilist die op maandag 28 juni is doorgereden na een aanrijding op de Wingerd. Een uit de parkeerstand wegrij dende auto raakte daarbij een an der voertuig en reed door. Aan de hand van een opgenomen kente ken hoopt de politie de dader te kunnen achterhalen. Op donderdag 1 juli vond een kop-staart aanrijding plaats op de Henegouwerweg ter hoogte van het Shell-pompstation. Een auto mobilist die afremde voor een af slaand voertuig werd aan de ach terzijde aangereden door een be stuurder die een en ander te laat in de gaten had. Het bleef bij ma teriële schade. leerlingen, leerkrachten, schoolbestuur en ouders alvast een voorschot, zo kijkt schooldirecteur René Roza terug. De Mgr. Bekkersschool startte vo rige maand met een grote ope ningsviering in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde), hield een sportieve familiedag en bracht een gigantische jubileum-musical met 145 meespelende en meezin gende leerlingen. Het weer werkte aan alle evene menten uitstekend mee, zodat er binnen en buiten de basisschool in Groenswaard 1 in alle opzichten gesproken kan worden van een zeer geslaagd jubileumfeest. Bo vendien waren er vele vrijwillig helpende handen. De slogan ‘Voor iets lekkers naar de Bekkers* werd weer bewaarheid. Op de eerste feestdag werd onder klokgelui naar de Ontmoetings- kerk gegaan, waar onder het zin gen van het eigen schoollied de eigen vlag werd gehesen. Onder leiding van pastoor Tom Buiten dijk werd het schoolfeest in de geest van de naamgever van de school geopend. Daarna ging het naar school, waar de leerlingen verder gingen wer ken aan het schoolproject ‘School, vroeger en nu*. Hiervoor was ook een leuke en leerzame expositie ingehuurd van het Nationaal Schoolmuseum in Rotterdam. Op het programma stond ook een receptie en een reünie. Hier trof men elkaar eerst op formele wijze om daarna over te gaan op boeien de herinneringen en gezellige ont moetingen. De grote jubileumshow was er ’s middags voor de grootouders en de bewoners in het Anne Frank- centrum en ’s avonds voor de ou ders, broers en zusters en geno digden, onder wie Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin den, die in de succesvolle musical ook een hoofdrol speelde. Er was aan het slot een minutenlang ovar- tioneel applaus. De feestweek werd afgesloten met een sportieve familiedag voor het gehele gezin. Er werd gefietst en gezwommen. Voor die gelegen- Noteboom). Dit team bestaat uit Martine Vos hol, Nancy Both, Miriam de Vries, Tamar Born, Elies Zijder- hand en Candy Rawley. Team 1, met Patricia Both, Kim Rawley, Judith Tanis, Daphne Wegeling, Jelke Zeeman en Jen nifer de Wagenaar, eindigde als derde. Bij de klasse Z-springen met vier parcoursen in twee dagen behaal de Aletta v.d. Bregge op Sancho een eerste plaats. Op de eerste dag bezette ze al de tweede plaats, die zou worden gevolg door een foutloze tweede dag en de titel. Het individueel kampioenschap in de klassen B- en L-springen stond Catslaan), de Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) en de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg). Voor de drie scholen van de Ver eniging tot stichting en instand houding van Nederlands Her vormde Christelijke Scholen (Re- hobothschool aan de Sperwer- hoek, Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost en de Bethelschool aan de Heggewinde) en van de school van de Gerefor meerde Schoolvereniging Gouda en omstreken (De Leiïinde een de Lindengaarde) heeft de schaalver groting geen directe gevolgen. In verband met de teldatum van 1 oktober is het volgens het PCO- schoolbestuur belangrijk dat de ouders hun kinderen op de scho len zullen laten binnen de school grenzen zoals die momenteel gel den, aldus het schoolbestuur. Men kan zich echter voorstellen dat deze situatie voor ouders die hun kinderen tussen 1 augustus 1993 en 1 januari 1994 voor het eerst naar school zullen laten gaan onduidelijk is. Het PCO-schoolbestuur heeft daarom besloten om tot de nieuwe schoolgrenzen zijn vastgesteld, voor nieuwe leerlingen van de te fuseren scholen, het schoolgren- zenbeleid met enige soepelheid te hanteren. Op maandag 9 en dinsdag 10 au gustus organiseert technisch di recteur Robbie Kneefel een trai ningsstage in sportzaal De Duike laar. WADDINXVEEN - De protes- tants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Wingerd) heeft vorige week dinsdagavond 29 juni in aanwezigheid van ouders af scheid genomen van de leerlingen van groep 8. Dat ging gepaard met een af scheidslied voor alle leerkrachten, een poppenkastvoorstelling en een modeshow van alle naar het voort gezet onderwijs vertrekkende meisjes en jongens. Eerder op de dag werd het af scheidsfeest als een soort generale repetitie gebracht voor de leerlin gen van alle andere groepen van de de Savornin Lohmanschool. Tot besluit was er voor de jeugd een koud buffet. Op de slotavond werd ook af scheid genomen van vier leden van de schoolcommissie. Voor de leerkrachten, MR- en commissie leden was er een drankje en een hapje. Op donderdag 1 juli hield de De Savornin Lohmanschool voor alle leerlingen een sportfestijn ter af sluiting van het s 1992-1993. WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen gehouden collecte voor het Anjerfonds Zuid-Holland heeft f 3.387,25 opgebracht. De jaarlijkse geldinzameling werd gehouden door de drumband Comula’s, de muziekvereniging Concordia en de scoutinggroepen Klimop en Pieter Maritz. WADDINXVEEN - Waddinx veens eerste mini-verkeersplein is een feit. Op de kruising Sniep- weg-Esdoornlaan-Dreef is ter af sluiting van de reconstructie van het eerste deel van de Esdoorn- laan tussen Sniepweg en leplaan een kleine rotonde aangelegd. jaar een sterkere bezetting dan ooit op de been weten te brengen. In totaal namen er veertien teams deel aan het tournooi. Naast een aantal zeer sterke jeugdverenigingsteams van de ere- divisie-verenigingen Victoria (Hoensbroek), Zijderveld (Am stelveen) gaven ook de jeugdse- lectieteams van de Nederlandse en Belgische Badminton Bond, de districtsselectie van Zuid-Holland en een jeugdselectie uit het Deen se Jutland acte de présence. Het deelnemende team van Aeo lus sloeg zeker geen slecht figuur op dit sterk bezette tournooi, als men bedenkt dat de ontmoetingen tegen de Nationale Belgische se lectie 1 en Zijderveld 2 nipt met 3-2 werden verloren. Gedurende de twee dagen dat het tournooi duurde werden er negen veertig wedstrijden, bestaande uit vijf partijen, gespeeld. Uiteindelijk resulteerde dit in de volgende beslissingswedstrijden (waarbij werd gespeeld tot drie gewonnen partijen) die tot de na volgende rangschikking leidde. le-2e plaats: Jutland - Nationale selectie 1 (3-1), 3e-4e plaats: Na tionale selectie 2 - district Zuid Holland (3-2), 5e.6e plaats: Victo ria 1 - Zijderveld 1 (3-1), 7e-8e plaats: Victoria 2 - Zijderveld 2 (3-2), 9e-10e plaats: Nationale Belgische selectie 1 - Nationale Belgische selectie 2, lle-12e plaats: Regio Effekt/Aeolus - Pijnacker (3-0), 13e-14e plaats: j Zeemeeuwen 1 - Zeemeeuwen 2. i De prijzen werden uitgereikt door j de tweevoudig Nederlands kampi oen in het herenenkelspel Jeroen i van Dijk, die persoonlijk eveneens wordt gesponsord door Regio Ef fekt Holding NV. De wisselbeker is het komende jaar in het bezit van de Nationale selectieteams. i Na een welverdiende zomervakan tie vangen de trainingen voor de competitieteams van Aeolus op dinsdag 3 augustus al weer aan. Tussentijds kan de conditie op peil gehouden worden tijdens de conditietrainingen onder leiding van Arie Plaisier in het Gouwe- bos, iedere donderdagavond van 19.00-20.30 uur. rechts: het team uit Jutland o.l.v. Michael Kjeldsen, Gé v.d. Broek (begeleider nationale selec ties) met wisselbeker en de nationale selecties. (Foto: Aeolus). WADDINXVEEN - Met het be halen van de eerste plaats tijdens de nationale finale districts team wedstrijden 1993 te Nieuwegein, sloot het eerste jeugdteam van de badmintonclub Regio Effekt Aeo lus het seizoen succesvol af. Het seizoen 1992-1993 was een uiterst succesvol seizoen voor de Waddinxveense vereniging. Naast de nationale titel voor het eerste jeugdteam, bestaande uit Anne- lies Besse, Ilse van Steijn, Linda Wiegel, Alex v.d. Berg, Bob Kruit en Hugo Maat, werd het eerste seniorenteam eerder dit sei zoen kampioen in de 4e klasse van de bondscompetitie en zijn de se niorenteams 2, 6 en 10 kampioen geworden in hun klasse in de dis- trictscompetitie. Dit betekent onder andere dat het eerste seniorenteam het komend seizoen het opnieuw een klasse hoger mag gaan proberen, de 3e klasse in de bondscompetitie. De successen vormen een kroon op de vele trainingsarbeid die het afgelopen seizoen werd verricht en die het komend seizoen nog verder zal worden uitgebalan ceerd onder leiding van de per 1 april in dienst getreden technisch directeur Robbie Kneefel. Dankzij de belangrijke financiële inbreng van sponsor Regio Effekt Holding NV, commissionairs in effecten te Alphen aan den Rijn, wordt men bij Aeolus in staat ge steld zich te verzekeren van de technische kennis van Hagenaar Robbie Kneefel, tijdens de Olym pische Spelen in Barcelona nog assistent-bondscoach van de Ne derlandse. Badminton Bond. Als gevolg van het feit dat. het eerste jeugdteam van Aeolus vo rig seizoen kampioen van Zuid- Holland is geworden, mocht het team het district dit jaar verte genwoordigen op de nationale fi nale districts teamwedstrijden 1993. In Nieuwegein werden tijdens de eerste dag de jeugdteams van Hoornse BV (district Noord-Hol land Noord), Royal Canin BCH (district Noord-Brabant) en Uni ted Venlo (district Limburg) allen vrij eenvoudig met 4-1 aan de kant gezet. Op de tweede dag waren de wed strijden in de finalepoule, tegen de jeugdteams van Smashing (dis trict Centrum) en BC Zijderveld tus 1994 van kracht worden. Op dat moment zullen ook andere ba sisscholen in een nieuwe situatie komen te verkeren. Dat heeft te maken met het besluit van het ministerie van Onderwijs en We tenschappen op het gebeid van de schaalvergroting binnen het basis onderwijs, die in Waddinxveen neerkomt op basisscholen van mi nimaal 146 leerlingen per school- eenheid. Het openbaar onderwijs is van plan de Leon van Gelderschool (Essengaarde), de Jan Ligthart- school (Sperwerhoek) en de An nie M.G. Scmidtschool (Zuidplas- hof) te clusteren en de Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) als zelfstandig lespunt te behou den. Binnen het bestuur van de Stich ting voor Katholiek Onderwijs St. Victor is nog beraad gaande over inkrimping. Hier gaat het om het eventueel zelfstandig voortbestaan van de St. Paulusschool (Jacob WADDINXVEEN - In een uiterst rommelig verlopen ver gadering is de Waddinxveense gemeenteraad er donderdag avond 1 juli mee akkoord ge gaan dat het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat onder voor waarden een extra subsidie krijgt. De gemeenteraad hield echter vast aan het instellen van een om streden werkgroep om te bezien hoe binnen de vastgestelde basis subsidie van f 335.000,- per jaar een nieuwe gezonde exploitatie- opzet voor Kreater gevonden kan Voö7,,vorïg"7aar’,'(1992) is f 80.000,- extra beschikbaar gesteld en voor dit jaar (1993) ongeveer f 140.000,-. Ook voor de eerste helft van 1994 wordt extra geld in het vooruitzicht gesteld. Hiermee wordt volgens B. en W. bereikt dat het seizoen 1993-1994 nor maal kan worden afgewerkt. Voorwaarde daarbij is dat er een werkgroep wordt samengesteld die moet onderzoeken hoe mid dels een nieuwe opzet de afdeling muziek van Kreater in stand kan worden gehouden. Een en ander mag niet ten koste gaan van de andere goedlopende activiteiten in het centrum vor kunstzinnige vor ming, aldus het gemeentebestuur. De opdracht aan de werkgroep is om een zodanige basis te vormen dat één en ander zich af kan spe len binnen de vastgestelde baais- subsidie van f 335.000,-, eventu eel aangevuld met een compensa tie voor de loonontwikkeling van de overheid. Het gemeentebestuur is van me ning dat voor een jaarlijkse ge meentelijke subsidie f 335.000,- een redelijke voorziening voor kunstzinnige vorming in stand kan worden gehouden. Mede door de extra bezuingingen die het rijk de gemeente oplegt, is er geen ruimte voor extra structu rele subsidie aan Kreater. Daar door zou een scheef beeld ont staan ten opzichte van de andere gesubsidieerde instellingen. Bij de besluitvorming over de toe komst van Kreater ging het colle ge van B. en W. er van uit dat het bestuur van Kreater, middels hun vertegenwoordiger in de werk groep, loyaal zou meewerken aan de pogingen om Kreater op de voorgestelde wijze in stand te houden. Voordat de gemeenteraad zich over de financiële toekomst van Kreater in het algemeen eh de af deling muziek in het bijzonder (waar in een jaar tijd honderd schooljaar leerlingen afhaakten) ging buigen verzorgden tientallen jeugdige leerlingen en hun ouders op het WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Refor matorische Poltieke Federatie (RPF) is 15 jaar actief in dit Gouwedorp. De politieke groepering, die 54 leden telt, maakt deel uit van de raadsfractie van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW), zonder daarin op dit moment een eigen vertegenwoordiger te hebben. RPF-Waddinxveen, die wordt voorgezeten door Jaap Rooker en waarvan ing. B. van der Roest se cretaris is, werd in Waddinxveen op 14 februari 1978 opgericht. Dat gebeurde tijdens een openba re vergadering in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen (Es- doornlaan). In het begin werd de afdeling Re- formatische Politieke Vereniging Waddinxveen genoemd, later de RPF-kiesvereniging Waddinxveen en thans RPF-Waddinxveen. Het ledental bedroeg 15 jaar geleden 29. Dat werden er 51 in 1982. De 7 leden uit Boskoop gingen op 29 januari 1982 over naar de nieuw opgerichte RPF-Boskoop. Toen in 1984 de RPF-afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle werd opgericht verlieten 10 leden de Waddinxveense afdeling, die in 1985 verder ging met 37 namen op de ledenlijst. Dat er nu 54 Waddinxveense RPF-leden zijn noemt voorzitter Jaap Rooker een respectabel aan tal. Iedere bestuursvergadering wordt de vooruitgang van de wer vingsactie, die inmiddels een paar maanden loopt, bekeken. ‘We gedenken in dankbaarheid aan onze Here God dat we 15 jaar actief betrokken mochten zijn bij het politiek handelen in onze bur gerlijke gemeente*, aldus voorzit ter Jaap Rooker in de ledeninfo van zijn partij. ‘Vijftien jaar RPF-activiteiten in ons dorp, 15 jaar meepraten en werken in het groot fractieberaad, de steunfractie voor ‘klein rechts* in de Waddinxveense gemeente raad, in samenwerking met de SGP, het GPV en de Hervormde Kiesvereniging en zo gevieren de Protestantse Combinatie Wad dinxveen (PCW) vormend*. Binnende PCW-fractie, die nu wordt gevormd door fractievoor- .<u. uv. zitter Jan van Wijk (PCW), wet- geefs luid en ludiek muzikaal pro- houder Joop Neele (SGP), Henk °est de Bas (HKV) en mr. Wiebrand Amazones van manege Reigersburgi oenschappen in Nijkerk. (Foto: Sjaak WADDINXVEEN - Manege Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen heeft met 25 deel nemende amazones een uitste kend figuur geslagen tijdens de Nederlandse kampioenschappen NPC 1993, die zaterdag 3 en zon dag 4 juli in Nijkerk werden ge houden. Nationale titels kwamen terecht in de klasse L bij Patricia Both op Ginger, in de klasse Z' bij Alette van de Bregge op Sancho en in de klassen B- en L-springen en dres suur bij team 2 van Reigersburgh. Op de eerste dag legde team 2 van Reigersburgh met springen en dressuur beslag op de titel en werd kampioen van Nederland. Waddinxveens eerste rotonde op het gereconstrueerde kruispunt Esdoornlaan-Sniepweg-Dreef in Waddinxveen. Hoe veilig het mini-verkeersplein ook is, enkele aanrijdingen met materiële schade hebben zich er al voorgedaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WWWWv 'SS Commissionairs in effecten Tel. 01720-95842 Commissionairs in effecten Tel 01720-95842

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 9