Jan Heemskerk zit voor KNOV in Goudse Kamer Henriëtte Laan in Barcelona Vergeefs gezocht naar drenkeling Ed de Goey op Keeperskamp slaapkamerbreed Langebaan- zwemmers in Leiderdorp Scholieren verdienen twee mille Schieland nuanceert beleid opvang eerste hemelwater Mintgroene brommer weg Eric Venema leidt Kring- klassement Pallet en vrieskist op rijksweg Koffie-ochtend voor ouderen in AF-centrum organa Historisch Theo Thijssen besluit jaar Jeugdtheaterschool gaat door in Waddinxveen l GLASBEEK Noordkade 24 I FOCWjj VAN DER LINDE Hardrijder Uit het verkeer Onder invloed Achterban Gesignaleerd Brand Winkel dievegge Op heterdaad 7 juli aangeboden bij de bewuste DOuCmOndêrZOCK volstaat bij boerenbedrijven DEN HAAG De Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het Landbouwschap heeft alle ge meenten in Zuid-Holland dus ook Waddinxveen schriftelijk verzocht om terughoudend te zijn bij het vereisen van een bodemon derzoek. Commissies Vals honderdje AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! 4 4 - ft -- Pagina 19 Woensdag 14 juli 1993 Weekblad voor Waddinxveen overleg gebeurt natuurlijk in de commissies. Als lid is men niet alleen verte genwoordigd als het gaat om ge- Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond De Waddinxveense Dorpstraat-winkelier Jan Heemskerk ver tegenwoordigt in het bestuur van de Kanmer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda het midden- en kleinbedrijf. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Het KNOV heeft ook vertegen woordigers in het Regionaal Be stuur Arbeidsvoorziening, in de Sociaal Economische Raad voor Overleg en Advies voor de provin cie Zuid-Holland, de Ontslagcom- missie Arbeidsbureau, en het In stituut Midden- en Kleinbedrijf. Het KNOV-district Midden-Hol land komt eerdaags met een fol der uit waarin alle vertegenwoor digers met hun telefoonnummer staan vermeld. winkel. De technische recherche van de politie onderzoekt de ver valsing. Op vrijdag 9 juli heeft de politie een inwoner van Alphen aan den Rijn aangehouden in verband met een door hem gepleegde snel heidsovertreding op de Henegou- werweg. De man werd vanaf Boskoop door de politie gevolgd en reed volgens de surveillanten met een snelheid van ongeveer 140 kilometer per uur, terwijl ter plaatse maximaal 80 kilometer per uur is toege staan. Op de Kerkweg-Oost kon de man tot stoppen worden gebracht, waarna hem een bekeuring in het vooruitzicht werd gesteld. Zaterdag 10 juli heeft de politie twee bromfietsen voor technisch onderzoek uit het verkeer geno men. De berijders ervan werden op de Kanaaldijk aangehouden. Tegen een 38-jarige Hagenaar is door de poltie proces-verbaal op gemaakt, omdat hij op zondag 11 juli onder invloed van alcohol een auto bestuurde tussen de Hene- gouwerweg en de Goudse Poort. De man trok de aandacht vanwe ge zijn opvallend slingerend rijge drag. De ademanalyse viel derma te hoog (1,6) uit dat het rijbewijs van de man is ingevorderd. De au to werd tijdelijk in beslag geno men. Bij FOCWA garantiet»edrijf Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen '4 Of Hl ANUS! Vf Af HIGING JAN ONOf ANf Mf AS IN H.' T AAAOSSf Alf Rf OAljf Met zo’n vertegenwoordiging in de Kamer zijn de belangen van MKB-ondernemingen in het dis trict gewaarborgd. De beleidsmakers van de diverse gemeenten en de provincie kun nen niet heen om de standpunten van de Kamer. Het KNOV-geluid is duidelijk hoorbaar, maar als ondernemer kunt u uw steentje bijdragen die stem nog zwaarder te laten we gen. Door lid te worden van het KNOV kunnen de vertegenwoor digers bogen op een nog grotere achterban. De zoekactie werd een kleine week geleden in gang gezet nadat kinderen een plons hadden ge hoord. Ze zeiden ook een kind met een blauw t-shirt in het water te hebben zien liggen. Zowel de politie als de brandweer hebben de sloot afgezocht, waar bij van de zijde van de brandweer vier duikers werden ingezet. Ge lijktijdig met de zoekactie werd door de politie in de buurt geïn formeerd naar de mogelijke ver missing van een kind. De grondige zoekactie leverde niets op. De twee ambulances, die altijd aanwezig zijn als er duikers worden ingezet, en een arts be hoefden niet in actie te komen. Het is gelukkig loos alarm geble ken. Tijdens een routinecontrole door de politie van een auto op de Dorpstraat bleek dat de bestuur der gesignaleerd stond voor open staande boetes. De 45-jarige uit Leiden afkomsti ge man heeft de boete van f 135,- alsnog voldaan. Een tweede von nis is aan de man bekend ge maakt. Politie en brandweer zijn vorige week woensdag 7 juli tevergeefs naar rijksweg A 12 (Den Haag- Utrecht) gegaan. Volgens een melding zou ter hoogte van het pompstation bij Gouda de mid denberm in brand moeten staan. Er werd noch vuur noch rook aan getroffen zodat men onverrichter- zake huiswaarts keerde. Op zondag 11 juli moest de brandweer wel in actie komen voor een autobrand op de Kerk- weg-West. Hier stond de voorzij de van een personenauto in brand. De Reeuwijkse bestuurster (48) verklaarde kort voor de brand de auto op rijksweg A 12 van gas naar benzine te hebben overgezet. Omdat zij een sterke benzine lucht rook bracht zij haar auto uiteindelijk op de Kerkweg-West tot stilstand. Op dat moment vat te de motor vlam. Ze had de wa gen toen net verlaten. Een 37-jarige Waddinxveense werd op woensdag 7 juli in een zelfbedieningswinkel aan de Pas sage aangehouden in verband met een door haar gepleegde winkel diefstal. De vrouw wilde enkele artikelen meenemen zonder betaling. Zij is na politieverhoor heengezonden. Twee Gouwenaars hebben zich vorige week lelijk verkeken op de oplettendheid van buurtbewoners en attentheid van de Waddinx veense politie. De mannen waren donderdagavond 8 juli per fiets naar het Gouwedorp gekomen om in te breken en zodoende aan al cohol te komen. Op de foto staat de internationaal spelende Waddinxveense tennisster Henriëtte Laan in het midden. Links van haar Jac queline Boutelieu en Francoise Dürr en rechts van haar Els Veentjer en Patricia Blaas. -slaapkamers LUdsvii uuuuviuag i vu uuiiuciuag - - Sinds l maart 1993 kan de ge meente, op grond van de gewijzig de woningwet en de bouwverorde ning, een schoon-grond-verklaring vereisen bij de aanvraag om een bouwvergunning. Hiervan is vrij stelling mogelijk. Voorts kan de gemeente bij het verlenen van de milieuvergunning (voorheen hinderwetvergunning) een nulsituatiemeting vereisen. Dit is echter niet verplicht. In de praktijk vereisen diverse ge meenten al uitgebreide bodemon derzoeken en dit leidt voor de agrarische sector tot hoge kosten. Het staat niet ter discussie dat aan de milieuvervuiling paal en perk gesteld dient te worden, maar de Gewestelijke Raad meent dat de gemeente haar beleidsvrij heid dient te gebruiken om de kosten en baten van het bodemon derzoek zorgvuldig tegen elkaar af te wegen. Hij meent dat in het landelijk ge bied in het overgrote deel van de gevallen met een historisch bo demonderzoek kan worden vol staan. Pas bij gebleken noodzaak zou een verkennend onderzoek de volgende stap in de procedure kunnen zijn. WADDINXVEEN/GOUDA Een nieuwe zittingstermijn van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland is ingegaan. Met zes mensen worden de belangen van het midden- en kleinbedrijf (MKB) goed behar tigd in onder meer de commissies milieu, onderwijs of detailhandel, ambacht en diensten. Het KNOV blaast een behoorlijke partij mee, zo vindt ook de Waddinxveense afgevaardigde Jan Heemskerk van de Dorpstraat. De Waddinxvener, lid van de commissie detailhandel, ambacht en diensten, en lid van de com missie energie: „In zo’n commis sie energie is het handig dat ik een berijf heb dat daarmee te ma ken heeft bruin/witgoed en in stallatie. Onder mijn klanten be vinden zich ook fabrieken en kan toren. Daar hoor ik nog wel eens wat over tarieven en dergelijke. Dat neem ik dan mee naar de Ka mer. En zo had je in het verleden de situatie dat Gouda een hele an dere norm hanteerde dan lande lijk. Daar hebben we nogal over gestoeid om het gelijk te krijgen. Dan is het goed als je er wat meer over weet.” Dit jaar brak een nieuwe zittings periode aan voor de Kamer van Koophandel (KvK), de periode 1993-1996. Een gedeeltelijk ver nieuwde KNOV-vertegenwoordi- ging is aangetreden. In de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, zoals de volledige naam luidt, komt het hele bedrijfsleven uit het Goudse district bij elkaar om een gezamenlijk standpunt in te nemen over tal van onderwerpen. Het gaat om de belangen van dat bedrijfsleven en dus is een geza menlijk standpunt van het groot ste belang in zaken als milieu en waterstaat, onderwijs en bedrijfs leven, energie, of bedrijfshuren. Een standpunt van de Kamer, met daarin vertegenwoordigers van de werkgevers in de regio, is een standpunt waarmee politiek en belangenorganisaties rekening houden. Een stevig en deskundig stemge luid laten horen in het overleg in de Kamer garandeert derhalve dat die stem doorklinkt in het geza menlijke geluid naar buiten. Daar nu zorgen de KNOV-vertegen- woordigers voor als het gaat om de belangen van de MKB. De KNOV-vertegenwoordiging mag er wezen. De totale KNOV- fractie in de Kamer bestaat uit zes mensen uit evenveel gemeen tes. Een van de zetels is een zoge naamde ’artikel acht’-zetel. Dat betekent een extra zetel die door het bestuur van de KvK aan het KNOV is gegeven. Het hoogste orgaan van de Kamer is de Algemene Ledenvergade ring. Deze bestaat uit vertegen woordigers van de detailhandel, industrie, groothandel, het ver voerswezen, bouw en ambacht, dienstverlening en vertegenwoor digers van de werknemers. Deze Algemene Ledenvergade ring kiest uit haar midden een be stuur en stelt commissies samen. Het secretariaat voert de dagelijk se werkzaamheden uit; het echte WADDINXVEEN - Het afgelo pen weekeinde werden er alleen in Leiderdorp langebaanwedstrij- den zwemmen in open water ge houden. De regenbuien konden de De Gouwe-zwemmers er niet van weerhouden om weer in de voor ste gelederen in de diverse zomer- klassen mee te strijden. Op de twee kilometer vrije slag moest Jan Willem v.d. Hoek in 24.16 de kampioen van de afgelo pen jaren Hans van Goor voor zich dulden. Deze richt zich dit jaar voornamelijk op internationa le zwemmarathons van tien en meer kilometer. De grotere inhoud van Hans van Goor gaf op de laatste meters de doorslag. Jan Willem v.d. Hoek had hierbij zo’n krachtsinspan ning moeten leveren dat ook zijn 'slim meegezwommen naaste con current Almar v.d. Meer hem voorbleef. Op de twee kilometer schoolslag was de vorig jaar tweede in het klassement geworden Martijn van den Maagdenberg na een rustperi ode weer aanwezig. Door de hier bij opgelopen trainingsachterstand moest de Gouwe-zwemmer genoe gen nemen met de vierde plaats in 33.38. De beide Gouwemasters van bo ven de 50 jaar, Nic Geers (55) en Hans den Boer (62), hebben er een geduchte concurrent bijgekre gen. De vroegere topper Rob Hanou uit Arnhem, die zowel de vrije- als de schoolslag goed be heerst, is onlangs 50 geworden. Nic Geers bleef hem op de dui zend meter vrije slag nog wel de baas. Hij was hem in 14.35 nog wel ruim 50 seconden voor. Hans zwom op de duizend meter schoolslag 20.33, waar Rob Hanou anderhalve minuut onder bleef. Het komend weekeinde staan er wedstrijden op het programma in het Steenwijkerdiep en in de Slot- erplas. In Steenwijk vinden dan tevens de nationale kampioen schappen plaats op de 5.000 me ter, waarop Jan Willem v.d. Hoek zijn titel zal verdedigen. Dit nu was aanleiding tot de offi ciële uitzending naar Barcelona. Strijden voor de Maria Esther Bueno cup in april. Teamgenoten als Els Veentjer en Patricia Blaas waren zojuist in de zelfde leeftijdsgroep terechtgeko men, een sterke bezetting derhal ve. Alsof het de Olympische Spelen betrof, zo werden alle deelnemers ceremonieel voorgesteld. Dertien landen waren vertegenwoordigd, waaronder Duitsland, Finland, Engeland en Spanje. Alles had veel weg van een Daviscup in tournooivorm. De uitstekende verzorging, de on derlinge contacten, ook met deel nemers uit andere landen, het weer, het eten en niet in de laat ste plaats het tennis, dit alles stond borg voor een schitterende week. De eerste ronde lootte Nederland tegen Spanje, verlies l2. Ne derland kwam daardoor in de ver- liezersronde en behaalde uiteinde lijk een eerste plaats, na overwin ningen op Finland, Canada en België. Overigens, die week daarvoor von den de wereldkampioenschappen veteranen plaats, waar zelfstandig op ingeschreven kon worden op de diverse onderdelen en ook daar speelde Henriëtte Laan haar en- kelpartij mee (700 deelnemers). Dit jaar zal Henriëtte Laan we derom een poging doen de kampi oenschappen te Bussum te win nen, want voor dergelijke ’uitstap jes’ als Barcelona is de Waddinx veense Henriëtte Laan altijd wel te vinden. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmorgen hebben de vrijwillige brandweer en de politie een uitgebreide zoekactie verricht naar een kind dat in de sloot van de Mozartlaan geval len zou zijn. Er werd geen drenkeling gevonden, terwijl er in de buurt ook geen kind vermist bleek te zijn. Hun keuze was op Waddinxveen gevallen omdat ze vermoedden dat in dit kleine dorp een gemak kelijke slag geslagen kon worden. Buurtbewoners van de J.W. Friso- weg belden de politie echter toen zij de Gouwenaars verdacht rond enkele clubgebouwen zagen slui pen, terwijl ze in het bezit waren van een breekijzer. Aan de hand van opgegeven sig nalementen kon de politie het tweetal inrekenen. Zij bleken te hebben ingebroken in het vereni gingsgebouw van een scouting groep en van de tafeltennisvereni ging Kwiek. In de dagopbrengst van een win kel aan de Zuidplaslaan werd een vals bankbiljet van honderd gul den aangetroffen. De vervalsing werd door bankpersoneel tijdens het tellen van het geld ontdekt. Vermoedelijk is het valse geld tussen donderdag l en donderdag WADDINXVEEN - Om de veer tien dagen zijn er van elf tot één uur op de zondagmorgen koffie ochtenden in de grote zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Alle ouderen uit Waddinxveen zijn daar wel kom. In.november is met deze activiteit van de ouderenbonden in samen werking met de leiding van het Anne Frank-centrum en de Stich ting Welzijn Ouderen Waddinx veen, begonnen. De laatste weken komen rond de vijftig bezoekers een kopje koffie of thee drinken. Men maakt een praatje met el kaar en wie wil kan een kaartje leggen, sjoelen of een ander spel letje doen. Er is een rustig mu ziekje en wie het Anne Frank-cen trum kent weet dat daar altijd een bloemetje op tafel staat en dat al les zo is ingericht dat iedereen en zeker oudere mensen zich er snel thuisvoelen. De koffie of thee - altijd met een koekje, vaak met een plakje cake of een andere versnapering - kost per kopje 75 cent. Een groep wat jongere ouderen zorgt bij toer beurt dat alles goed en vlot ver loopt. De bijeenkomsten gaan ook in de vakantieweken gewoon door. De Waddinxvener Peter van der Harst, tel. 01828-11004, is de co ordinator van de koffie-ochten- den. Mochten er vragen zijn dan beantwoordt hij die graag. De vol gende koffie-ochtend is zondag 25 juli. ROTTERDAM Het algemeen bestuur van het hoogheemraad schap van Schieland heeft in zijn vergadering van woensdag 30 juni besloten de eindrapportage van de CUWVO (de Coördinatiecommis sie Uitvoering Wet Verontreini ging Oppervlaktewateren) vast te stellen. Tevens is een nuancering aange bracht in Schielands beleid ten aanzien van de verlening van WVO-vergunningen aan glastuin ders. De nuancering betreft met name de opvang van het eerste hemelwater. Bij de voorwaarden die aan glas tuinbouwbedrijven worden ge steld bij de vergunningverlening in het kader van de WVO (de Wet Verontreiniging Oppervlak tewateren) wordt ten aanzien van de opvang van het eerste hemel water onderscheid gemaakt tussen bestaande bedrijven met bestaan de regenwaterbassins en nieuwe bedrijven dan wel bedrijven die een nieuw regenwaterbassin aan leggen. Bestaande bedrijven met bestaan de regenwaterbassins (ter grootte van minimaal 500 m3 per hectare) dienen het eerste hemelwater op te vangen in een regenwaterbas sin. Het overschot aan hemelwater I WADDINXVEEN Tijdens het mini-keeperskamp, dat op donderdag 12 en vrijdag I3augustus bij de voetbalvereni ging Be Fair in Waddinxveen zal worden gehouden, zal op vrijdag 13 augustus de penaltybokaal worden gehouden met in de finale Feyenoorddoelman Ed de Goey. Hoe laat de finale is, is op dit mo ment nog niet bekend. In de fina le zullen de beste 20-30 schutters uit de voorronden het mogen op nemen tegen de doelman van het Nederlands elftal. Hieraan voorafgaand zullen de voorronden worden gehouden van af 15.30 uur. Deze voorronden zullen worden gehouden op de trainers van het kamp. In de voorronden kunnen behalve de deelnemende keepers ook WADDINXVEEN - Vanuit een tuin aan de Alpherbrink is in de nacht van woensdag 7 juli een mintgroene Puch Maxi gestolen. De vermissing is bij de politie ge meld. Bij de politie kwamen er ook mel dingen binnen van fietsen die wa ren gestolen bij het NS-station Waddinxveen (een dondergroene Batavus-damesfiets, een donker groene Union-damesfiets, een wit te vouwfiets en een zwarte Opoe- fiets van het merk Twenties). Verder verdwenen van de Kerk weg-Oost een grijs-groene Gazelle Jonker-herenfiets en van de Ber- kengaarde een zwarte herenfiets van een onbekend merk met rode spatborden. Op de van Mecklenburg Schwe- rinlaan werd een groene Junckei Royal Hunter-daemsfiets gevon den en op de Groensvoorde een groene Oldehove-damesfiets. jeugdspelers uit Waddinxveen en directe omgeving aan deelnemen. De kosten voor deze jeugdspelers bedragen 2,50 per persoon. Informatie kunnen de jeugdspe lers inwinnen na 18.00 uur onder tel. 035-242555. Inschrijven kan alleen schriftelijk gebeuren op het volgende adres en uiterlijk tot 25 juli: Mini- keeperskainp Inge Rehorst, Lan- gestraat 17, I2ll GS Hilversum. Iedere jeugdspeler ontvangt daar na een bevestiging. Het keeperskamp telt 50 deelne mers en organisator Inge Rehorst zal geassisteerd worden door 10 assistent-trainers. In totaal zijn 22 bedrijven sponsor met Massa Sport uit Waddinxveen als hoofd sponsor om dit keeperskamp tot een groot succes te maken. WADDINXVEEN - De door de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) gehouden sponsor loop voor de Lepra Stichting heeft ruim tweeduizend gulden opgebracht. Het geld, waarvoor 30 meisjes enjongens vele rondjes rond een grasveld van 150 meter liepen (enkele zelfs 60 rondjes) is donderdag l juli aan het eind van "Set schooljaar overhandigd. In maart van dit jaar moesten de kinderen van groep 7 van de Leon van Gelderschool hun project in leveren. Eén van de kinderen schreef haar project over lepra. Daar de schoolbibliotheek en de Openbare Bibliotheek Waddinx veen over zeer beperkte informa tie bleek te beschikken over lepra, belde ze met de Lepra Stichting. Medewerkers van deze stichting waren zeer bereidwillig. Zij stuur den dezelfde dag nog een map met folders en informatie. In één van de folders stond een aantal suggesties als je iets voor lepra-patiënten wilde doen. Hier door enthousiast geworden beslo ten de meisjes van groep 7, Rens- ke Bloemers, Marjolein Blaau- boer, Marijke van Duin, Madelein Hofmijster en Merel Scheurko gel, een sponsorloop te organise ren. Nadat een medewerker van de Lepra Stichting speciaal uit Am sterdam was gekomen om de groepen 6,7 en 8 onder andere door het tonen van een film nader bekend te maken met de ziekte, konden de vijf meisjes aan de slag met de organisatie van de spon sorloop die op dinsdag 29 juni werd gehouden en dank zij de sponsorende familieleden, vrien den en welwillende Waddinxve- ners een succes is geworden. WADDINXVEEN De Wad dinxveense Henriëtte Laan heeft meegedaan aan het internationaal graveltournooi voor veteranen om de Maria Esther Bueno Cup in het Spaanse Barcelona. Voordat de tennisster in april 1993 deel uit ging maken van een selektie van 3 dames voor uitzen ding naar Barcelona, was er al heel wat gepasseerd in het teniïis- leven van Henriëtte Laan, die in Waddinxveen aan de Jacob Cats- laan woont. Een kore terugblik leert dat zij als jeugdlid bij tennisvereniging HLTC Gooiland startte. De dis tricts- en later de nationale kam pioenschappen waren alras onder delen van haar programma. Vooral dit laatste was succesvol. Omdat zij jeugdkampioen werd, was zij het jaar daarop in de gele genheid deel te nemen aan de in ternationale jeugdkampioenschap pen op Wimbledon. Opmerkelijk daarbij was dat zij ook nog gevraagd werd voor het nationale hockeyteam. Het was eenmoeilijke keuze voor Henriët te Laan, doch gelukkig koos zij voor tennis. Al wat zij aan ervaring had aan grastennis was éénmaal een oefen partijtje in Bussum. Helaas ver loor zij de eerste ronde, tegen wat later bleek de finaliste met 64 en 75. Overigens vergoedde de goed ver zorgde trip waarbij ook alle wedstrijden van de senioren ge volgd konden worden heel veel, aldus Henriëtte Laan. In een latere periode, waaronder in Zwitserland (Lausanne) na haar afgeronde studie fysiothera pie, was tennis niet zo belangrijk voor haar. Later teruggekomen in Nederland in 1965 heeft zij de draad weer opgepakt en heeft zij in haar toen malige woonplaats Boekelo 5 jaar bij ’de Topspinners’ getennist. Nadien verhuisde zij naar Wad dinxveen, werd 2 jaar lid van TIOD te Gouda en pas in 1973 werd zij lid van Wadainxveen-ten- nis. Vanaf 1987 maakte Henriëtte Laan deel uit van de landelijke open veteranenkampioenschap pen, eerst in Noordwijk later in Bussum. Vorig jaar augustus lukte het haar in haar leeftijdscategorie enkel- kampioen van Nederland te wor den. Zij versloeg daarbij in de halve finale de zwaar favoriete Ri na Lazonder. De finale bleek voor Henriëtte Laan een wassen neus. BLEISWIJK Eric Venema heeft op zaterdag 3 juli de eerste wielerwedstrijd voor het Kring- klassement gewonnen. In de eind sprint klopte hij de amateurren- ner Piet Eikelenboom uit Zeven huizen en Stefen de Jong uit Groot-Schermer. Piet Eikelenboom start op woens dag 14 juli in de rode leiderstrui. Op die dag start de tweede wed strijd voor het Kring-klassement. De wielerronde in Bleiswijk werd voor de twaalfde maal gehouden en trok mede door het mooie weer veel publiek. In de middag wer den diverse wielercoursen voor ju nioren verreden. Ook een wed strijd voor inwoners uit Bleiswijk trok veel belangstelling. Het hoofdnummer was de ama- teurwedstrijd over een afstand van 80 kilometer. Het startschot werd om 19.00 uur gegeven door bestuurslid J. Ammerlaan van de mede-organiserende Stichting Kring Promotie. Aan de start verschenen ongeveer 50 wielrenners onder wie Stefan de Jong uit de Nationale Selectie. Al vroeg in de wedstrijd ontstond er een kopgroep van 7 renners, die langzamerhand een voor sprong opbouwde tot maximaal anderhalve minuut. De kopgroep behield deze voor sprong en de renners lieten het uiteindelijk aankomen op een eindsprint waarin Eric Venema zich de sterkste toonde. Dit jaar werd voor het eerst in sa menwerking met organisatiecom- mittees van de verschillende ron den en de Stichting Kring Promo tie (SKP) besloten een Kring- klassement in te stellen. De resultaten die de coureurs boeken in de plaatselijke ronden worden bij elkaar opgeteld en de eind-overwinnaar krijgt de bij het Kring-klassement behorende prijs uitgereikt. De tweede ronde wordt woensdag 14 juli (aanvang 19.00 uur) in Bergschenhoek verreden. Zater dag 24 juli start de derde ronde om 18.30 uur in Zoetermeer. Op 7 augustus lost burgemeester J. de Prieëlle van Pijnacker om 14.30 uur het startschot voor de vierde ronde. WADDINXVEEN - De Stich ting Jeugdtheaterschool Zuid- Holland, die in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat een nevenvestiging heeft, kan terug zien op een suc cesvol tweede seizoen. Meer dan 310 jongeren volgden lessen in Alphen aan den Rijn, Gouda, Lekkerkerk en Waddinx veen. Meer dan 2.500 kinderen en volwassenen bezochten de voor stelling Tn de schaduw van de zon’ in de Goudse Schouwburg en Jeugdtheater De Krakeling te Amsterdam. Voor het nieuwe seizoen heeft de Jeugdtheaterschool Zuid-Holland een groot aantal plannen op sta pel. Zo wordt de voorstelling van ‘Als je maar vrienden hebt1 wordt voor de laatste keer gespeeld op vrijdag 24 september 1993 in de Goudse Schouwburg. Wegens groot succes zal de voor stelling ‘In de schaduw van de zon‘ nog een aantal keren worden opgevoerd in Bodegraven (Everts- huis op woensdag 20 oktober), Gouda (Goudse Schouwburg op donderdag 22 en vrijdag 23 okto ber) en Alphen aan den Rijn (Park Theater op zaterdag 24 okotber). In het kader van de manifestatie Gouda Cultuur Stad 1994 brengt de Jeugdtheaterschool Zuid-Hol land twee produkties uit: ‘Harts tocht' (werktitel), een theatraal liederen programma voor en door jongeren (vanaf 24 februari 1994) en ‘Verhalen1 (werktitel), een multiculturele muzikale voorstel ling voor de hele familie vanaf 5 mei 1994. De Jeugdtheaterschool Zuid-Hol land organiseert tevens in het ka der van Gouda Cultuur Stad 1994 een groot aantal workshop- programma’s met bekende Neder landse theaterpersoonlijkheden en docenten van de beroemde Engel se jeugdtheaterschool ‘The Itali Conti Academy1. De Stichting Jeugdtheaterschool Zuid-Holland breidt uit met een afdeling in Bodegraven. Hier komt een speelleerklasafdeling voor de leeftijdsgroepen 7-9 jaar en 10-12 jaar. De afdelingen in Alphen aan den Rijn, Gouda, Lekkerkerk en Wad dinxveen worden voortgezet. Voor meer informatie omtrent lessen en produkties kan men contact opne men met de Stichting Jeugdthea terschool Zuid-Holland, Touw- baan 46, 2941 XW Lekkerkerk, tel. 01805-4187. WADDINXVEEN - Een op de noordbaan van rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) liggende pal let beschadigde op dinsdag 6 juli een auto, die over de vlonder was gereden. Het voertuig liep aan de voorzijde en de voorruit beschadi gingen op. Van de pallet, die ver moedelijk van een vrachtwagen is gevallen, is geen eigenaar bekend. Op zaterdag 10 juli kreeg de poli tie weer een melding van afgeval len lading op de rijksweg. Dit maal betrof het een vrieskist, die op de rijbaan lag. Nadat het ge vaarte van de weg was gehaald, heeft Rijkswaterstaat de vrieskist opgeborgen. In de avond van woensdag 7 juli vond een aanrijding plaats op de Chopinlaan ter hoogte van het pompstation. Een van het station wegrijdende auto verleende geen voorrang aan een passerende auto op de Chopinlaan. De laatste bestuurder bleek voor de tweede keer die dag betrokken te zijn bij een aanrijding en was daarover zo boos dat hij uit kwaadheid tegen de auto van de tegenpartij schopte waardoor een (extra) deuk in dit voertuig ont stond. De schoppende autobestuurder heeft toegezegd deze schade te vergoeden. WADDINXVEEN De laatste twee weken voor de schoolvakan tie was het op de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) een drukte van belang door de vele activiteiten die er georgani seerd waren. Op donderdag 24 juni werd er een groots indianenfeest gehou den. Bij de ingang van de school stond een echte indianenpoort. De kinderen en de leerkrachten waren allemaal als indiaan ver kleed en de hele school was ver sierd met totems en er stonden overal wigwams. Om half negen werd onder luid gejuich opperhoofd Mikkeloe ge kroond tot heer en meester van het indianenvolk. Met zang en dans werd de dag geopend. Daarna gingen alle leerlingen tot tien uur knutselen. Ze maakten voorwerpen die met de indianen te maken hadden, zoals indiaka’s en verentooien en bedachten een naam voor hun stam. Na het knutselen ging iedere groep indianenspelletjes doen in de school of op het plein, zoals lasso werpen, wig-wamrace, pijlen gooien, enz. Het eten gebeurde in de klassen. oDaarna was er nog een speurtocht meentelijke of regionale politiek, door de wijk, ’s Avonds was het maar het KNOV is ook een be- grote eetfeest. Het team en de ou- langrijke gesprekspartner voor derraad hadden een barbecue ge- provincie, rijk en werknemersor- organiseerd voor alle leerlingen en ganisaties. hun ouders. Er waren 150 pakketjes vlees be steld, dus zaten er ’s, avonds 150 mensen op het zonovergoten plein te smullen van salades, sausjes en stokbrood en roosterden hun vlees op de door buurman A. Versloot van café-restaurant-hotel De Unie beschikbaar gestelde grote barbe cue. Het was heel gezellig en een groot succes. Op maandag 28 juni was het al weer raak. Toen werden alle ou ders die op de één of andere ma nier geholpen hadden op school, zoals de verkeersbrigadiers, de hulpmoeders bij het zwemmen, door de leden van het team met medewerking van de ouderraad getracteerd op een hapje en een drankje. Ook nu weer een grote opkomst. woensdag 30 juni was de grote dag voor groep 8. Zij gingen van school en voerden traditiegetrouw voor de ouders, grootouders, broers en zussen een musical op. De musical heette ’spoken op Griezelsteijn’. Natuurlijk waren de leerlingen erg zenuwachtig. Maar naarmate de musical vor derde werd dat gelukkig beter. De spokendans was heel echt, dankzij de lichteffecten en mist machines, die bediend werden door Anne Bokma van Eye Like Lights. Zelfs de spoken waren een beetje bang. Na afloop was er een staande ova tie door alle belangstellenden. De ouders en de leerlingen gingen daarna naar hun eigen lokaal, waar hun leerkracht, M. Mertens, met een toespraakje voor iedere leerling apart afscheid nam. Daar na kon iedereen nog wat eten en drinken. Donderdag 1 juli was het dus de laatste schooldag. De oudste leer lingen gingen alles opruimen en de jongsten gingen ’s middags als afsluiting naar de speeltuin. Het team zag terug op een school jaar met veel activiteiten. mag via het bassin worden ge loosd op het oppervlaktewater. Dergelijke lozingen worden over vijf jaar opnieuw bezien, waarbij rekening wordt gehouden met de landelijke ontwikkelingen. Nieuw te bouwen bedrijven en bedrijven die een nieuw bassin aanleggen (ingangsdatum 1 juli 1993) dienen het eerste hemelwa ter op te vangen in een regenwa terbassin ter grootte van minimaal 500 m3 per hectare zonder over loop naar het oppervlaktewater. Een overschot aan hemelwater moet buiten het bassin om wor den geloosd. Indien de nieuw aan te leggen re- genwateropvang groter is dan 3500 m’per hectare mag het bas sin een overloop naar het opper vlaktewater hebben en mag een overschot aan hemelwater via het bassin worden geloosd. wsssa» --■ ■y O-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19