I MSI Gemeente schaft rood potlood af Tegemoetkoming studiekosten II 11 a Dr. J. Haitsma in boek over Kobie Koorengevel Tweede rotonde in Esdoornlaan Hervormd W’veen bundelt acties Vrijwilligers gezocht voor maaltijden bezorging KAART VAN DE MAAND Uit de praktijk van de SOCIAAL RAADSVROUW door drs. Corrie de Bakker, sociaal raadsvrouw van Waddinxveen Leger des Heils Wethouder wil asielzoekers in huizen beleggers COLOPHON Nieuw hoofd bij Schieland ROTTERDAM Ing. N.A.M. Stijlen (46) is door de verenigde vergadering van het hoogheem raadschap van Schieland per 1 ju li 1993 benoemd tot hoofd techni sche dienst. 11 MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN 5 Voonvaarden iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbeque Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ De Posterboetiek Kon. Wilhelminaplein 53 Waddinxveen Telefoon 01828-31936 K. Straver - Ter Aar 01722-3133 k j£. Aanvragen Verrassing Gevonden Stemmachines GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN NEDERLANDS HERVORM DE KERK Per fiets Weekblad voor Waddinxveen Toegankelijk Academie 1^. J Pagina 7 Woensdag 14 juli 1993 Weekblad voor Waddinxveen De Boskoopse hervormde predikant dr. J. Haitsma, auteur van de biografie over Chjristiaan KERK G. Rang, GE- j Tabel Tegemoetkoming Studiekosten 1993/1994 2.050 1.349 3.000 500 900 450 2.050 1.349 3.000 500 0 0 0 0 0 0 0 0 Nazaat ds. C. Duijtsch woont in Waddinxveen WADDINXVEEN Gehuwd: J.P. Vreem en C.H.C. Angenent; J.M. Houweling en A.S. van Es; P.T.H. de Wit en W.E. de Graaf. Kolom I Tegemoet koming in de directe studie kosten voor voortgezet onderwijs (ex clusief mbo) Kolom II Tegemoet koming in de directe studie kosten voor mbo-/hoger onderwijs krijgen. Deze tegemoetkoming is een gift. Of men voor de tegemoetkoming in aanmerking komt hangt af van: - leeftijd: uw zoon of dochter moet jonger zijn dan 18 jaar; Kolom IV Tegemoet koming in de meerkosten van uit wonende studerenden Kolom V Tegemoet koming in het wettelijk ver schuldigde lesgeld Kolom VI Tegemoet koming in het wettelijk ver schuldigde collegegeld De Waddinxveense gemeentelijk sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker houdt spreekuur op elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00-12.30 uur of na telefonische afspraak in het gemeentehuis van Waddinxveen aan het Raadhuisplein 1. telefoon 01828-1443, toestel 293. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 16.30 uur ds. G. Zomer, Spa- kenburg-Zuid LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, Prinses Bea trixlaan 14.30 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. D. Rietdijk DONDERDAG 15 JULI: 19.30 uur ds. J. Beens CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. G. Leendertse, Den Haag-Zuid 18.30 uur ds. G. Leendertse, Den Haag-Zuid BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molen werf- straat: 10.00 uur ev. A. Ramaker 18.30 uur ds. J. Hebly tot en met 39.170 tot en met 49.920 Kolom DU Tegemoet koming in de reiskosten van thuiswonende studerenden 8 km*) hoger Als meer dan 8 kilometer wordt gereisd, geldt een vast bedrag aan tegemoetkoming in de reiskosten van 500,-. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. Nieuw-Vennep Geboren: Meghan Lynn d.v. F. Roelofs en M.P.C. van der Voort; Cheyenne d.v. C.A.M. Salhuteru en M. Vos; Remco Daniel z.v. Q.F.G.E. Ceoes en C.H. van den Bosch; Robert Pieter z.v. G. Smit en J.M. Bree; Farid z.v. N. Quichou en C. de Hoog; Najla d.v. N. Alhaft en F. Haddaouit; Eleonora Geertruida d.v. C. Por tengen en S.A.G. Visser; Mitchel z.v. J. Piels en H. van Vliet; Jan- Willem z.v. W.J. Kruijt en B.A.J.M. van der Loo; Mike z.v. R. de Pater en M.A. Jacobs; Sanne d.v. P.A. Boere en M.A. Verweij; Rodney z.v. A. Brouwer en F.H. van Gelooven; Timothy z.v. M. van Leeuwen en J.C. Wierks; Yentl Yvonne Ashley d.v. L.R. Krook en C.A.M. Verhagen; Tessa d.v. P.E. Gutker en D.A.M. Vermaas; Merel d.v. J.N. Semeijn en J.M. Visser; Elisabeth Cor nelia d.v. W.J. van Heusden en N.H. Reijneveld. bijvoorbeeld Belastbaar inkomen 1992 De Boskoopse hervormde predikant dr. J. Haitsma, auteur van de biografie over Chjristiaan Salomon Duijtsch, waarvan de Waddinxveense Kobie Koorengevel-van Eek een nazaat is uit het zevende geslacht. (Foto: Archief - Cees Bakker). REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst WADDINXVEEN - Het Leger des Heils keert met ingang van september weer terug in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) in Waddinxveen. Tot dan kwam men samen in de hervormde Im- manuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) en werden er activiteiten gehou den in de hervormde Rehobot- school (Sperwerhoek). In het zalencentrum zullen maan delijks samenkomsten en weke lijks 55-plus-bijeenkomsten wor den gehouden, wordt de hobby club ondergebracht en komen de bijbelgespreksgroepen bijeen. Voor deze activiteiten, die zich verder zullen moeten gaan ont wikkelen, zijn voldoende vrijwilli gers beschikbaar, aldus coördina tor zuster H. Hornes. - inkomen: de hoogte van de tege moetkoming in de studiekosten is afhankelijk van de financiële draagkracht van de verzorgende ouder(s). De draagkracht wordt in het algemeen vastgesteld aan de hand van het belastbaar inkomen, het aantal financieel afhankelijk kinderen en het vermogen. Als men de eerste keer een tege moetkoming in de studiekosten aanvraagt: liefst ruim voor de aan vang van het nieuwe schooljaar en uiterlijk voor 31 december van schooljaar waarvoor men een tege moetkoming wil aanvragen via het formulier Aanmelding-A, ver krijgbaar bij de scholen of op het gemeentehuis. Als men al eerder een tegemoet koming heeft aangevraagd, wor- den de formulieren automatisch toegestuurd. WADDINXVEEN - Waddinx- veens wethouder voor volkshuis vesting, Karei van Soest (VVD), heeft op de valreep van zijn zo mervakantie geconstateerd dat de particuliere beleggers in woonhui zen in onvoldoende mate blijven meewerken aan de huisvesting van een groeiende stroom erkende asielzoekers, die landelijk met grote moeite aan een dak boven het hoofd geholpen kunnen wor den. Het Gouwedorp moet in één jaar 23 extra huizen beschikbaar zien te krijgen voor de opvang van 45 erkende asielzoekers. Hiermee heeft de Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en omgeving zich belast. Dat gaat niet zonder problemen gepaard. De medewerking van de Wad dinxveense woningbouwverenigin gen is overigens goed te noemen. De particuliere beleggers laten het echter op het terrein van de huisvesting van asielzoekers afwe ten en daarin wil de liberale wet houder op korte termijn verande ring gaan aanbrengen. Daartoe zal hij ook het interge meentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland inschakelen. De samenwerkende gemeenten zijn namelijk van mening dat woning bouwverenigingen én particuliere beleggers medeverantwoordelijk heid dragen voor de uitvoering van het rijksbeleid. Het huisvesten van steeds meer asielzoekers is ook één van de re denen, die de gemeenten Gouda, Waddinxveen en Moordrecht han teren om voor en na de eeuwwis seling te komen tot het neerzetten van een groter aantal woningen in de Goudse streek, dan het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland vooralsnog wil. Directeur N. van Velzen van de Nationale Woning Raad (NWR), die voor asielzoekers met geld van het rijk 1.000 noodwoningen in 40 uur kan bouwen, heeft laten we ten het met wethouder Karei van Soest eens te zijn dat er in het Groene Hart ook voldoende bouwmogelijkheden moeten zijn voor de opvang van asielzoekers. Volgende week wordt in Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan) officieel ge start met de maaltijdenvoorzie ning voor ouderen. In het Anne Frank-centrum wordt dan niet meer gekookt voor de Waddinx veense ouderen. Enkele vrijwilligers, die de maal tijden bij de ouderen hebben be zorgd, hebben gemeend zich door deze verandering te moeten terug trekken als vrijwilliger. Het gevolg hiervan is dat er op dit moment grote behoefte be staat aan nieuwe vrijwilligers met een auto die bereid zijn dagelijks of enkele dagen per week maaltij den bij ouderen aan huis te bezor gen. Het moet volgens Huize Sou burgh mogelijk zijn dat er vol doende vrijwilligers zijn in een gemeente waar veel vitale mensen wonen die met de VUT of met pensioen zijn. Door de Belbus wordt het groot ste deel van de maaltijden naar enkele centrale punten vervoerd, zoals het Anne Frank-centrum. Mensen die niet over een auto be schikken kunnen zich ten aanzien van dit punt weer dienstbaar ma ken als vrijwilliger door de hel pende hand te bieden. en toonde zich in Praag, een uit nemend student. Op 20-jarige leeftijd was hij afgestudeerd en werd rabbijn in Neuchatel, het huidige Neustddel in Tsjechoslo- wakije. Duijtsch studeerde dag en nacht in de Talmoed maar zijn leven nam in 1761 een dramatische wending toen hij bij herhaling een stem hoorde die hem de weg wees naar het christendom. Verscheurd door twijfel kreeg Duijtsch de zet die hij nodig had. Door zijn ver anderd inzicht werd hij door de joodse raad gedwongen van zijn vrouw te scheiden en hij werd in de grote ban (Schamoeta) gedaan. Dit hield in feite een vogelvrij verklaring in. Duijtsch vlucht dan en komt via allerlei omzwervingen en na op merkelijke ontmoetingen aan in Amsterdam, in 1766. Daar krijgt hij onderricht van ds. Van Essen. Die stelt hem voor zijn geloofsbe lijdenis op papier te zetten. Dat wordt het boek ’Jehovah verheer lijkt’. Na zijn doop neemt Duijtsch de naam Christiaan aan. Hij wordt predikant van 1777 tot 1795 in Mijdrecht. Daar overlijdt hij ook en krijgt er een laatste rustplaats. (Het laatste deel uit de serie Ver geten Eerstelingen over Duijtsch wordt uitgegeven door uitgeverij J. J. Groen en Zoon. Het is ver krijgbaar in de boekhandel en kost 24,50 gulden). 4 CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17-00 uur ds. N. van der Want 19.30 uur ds. N. van der Want Overleden: Rietveld, Cornelis, oud 86 jaar; Van Leeuwen, Andreas, oud 76 jaar; Voshol, Cornelis, oud 84 jaar; Hamstra, Marten, oud 74 jaar; Rupke ev Kerver, Margaretha J., oud 85 jaar; De Booij, Maarten, oud 83 jaar; Lips, Pieter, oud 77 jaar; Hofman, Pieter M., oud 64 jaar; Van den Berg ev Sekeris, Dirkje, oud 73 jaar; Melse, Cornelis Gerrit, oud 60 jaar; Alblas, Teunis Albertus, oud 90 jaar. mij nogal wat op. Dit vindt u eveneens in de noten.’ Tijdens zijn navorsingen heeft Haitsma zich menigmaal afge vraagd of er nog nakomelingen van Christiaan Salomon Duijtsch zijn. En zo ja, waar? Een paar jaar geleden kreeg Haitsma tot zijn verrassing een telefoontje van een Diverse sleutels; zonnebril; Perzische kat; bankbiljet van 10,-; veelkleurig horloge; da meshorloge; bril in koker; oranje dekzeil; zwarte porte monnee met inhoud. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst WADDINXVEEN - Waddinxveners hoeven tijdens de drie ver kiezingen van volgend jaar niet meer het rode potlood te hante ren, maar zullen hun stem kunnen gaan uitbrengen met een druk op de knop van een stemmachine. De eerste verkiezing die zal worden gehouden is die voor een nieuwe gemeenteraad. De ze verkiezing valt midden in de voorjaarsvakantie. B. en W. heb ben besloten deze ongunstige verkiezingsdatum toch niet te ver anderen. Het college vindt dat er geen aan leiding bestaat de data van de voorjaarsvakantie 1994 (28 febru ari - 4 maart) te verschuiven om dat de verkiezing van een nieuwe gemeenteraad in deze vakantie valt. Dit zou overigens wel een forse daling van het aantal kiezers kun nen betekenen, menen B. en W. In Waddinxveen blijven bij de ge meenteraadsverkiezingen door gaans 3 tot 4 van de 10 gerechtig de Waddinxveners weg van de stembus. Nu niet tot verschuiving van de landelijk vastgestelde verkiezings datum van woensdag 2 maart 1994 wordt overgeen zal door het college wel extra aandacht wor den besteed aan voorlichting over de mogelijkheden om bij vol macht, dus door iemand anders, te laten stemmen, als men met voorjaarsvakantie gaat. Aan de gemeenteraad zullen B. en W. voorstellen in te stemmen met de aanschaf van 13 stemma chines voor even zoveel stembu reaus. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst Hierdoor zal het bij de volgend jaar te houden verkiezingen (ge meenteraad, Tweede Kamer en Europees Parlement) mogelijk zijn te stemmen via een simpele druk op de knop. Alle gegevens worden gedurende de stemming opgeslagen en na be ëindiging van de stemming (’s avonds om zeven uur) uitgeprint, waardoor de uitslag na enkele mi nuten bekend is en dus het tijdro vende en kostbare tellen van de stembiljetten achterwege kan blij ven. Naast de beperking van de per soneelskosten wordt ook nog een besparing op de oevrige kosten bereikt omdat er F:j-l’1J geen stembiljetten meer hoeven te worden gebruikt en volstaan kan worden met minder stemdis- tricten. Uitgebreide voorlichting over de nieuwe manier van stemmen in Waddinxveen zal nog volgen, ter wijl op de Gemeentedag 1993 (za terdag 25 september) een stem machine in het gemeentehuis zal worden opgesteld, zodat iedereen die daarin is geïnteresseerd alvast kan ‘oefenen’. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten de gemeenteraad voor te stellen akkoord te gaan met de tweede fase van de recon structie van de route Dreef-Ees- doornlaan-Chopinlaan. Hiertoe zal, in navolging van de kruising Esdoornlaan-Sniepweg- Dreef, ook op de kruising Es- doornlaan-Kerkweg-W- est-Chopinlaan, een mini-rotonde worden aangelegd. Nadere, meer uitgebreide voor lichting zal nog worden verstrekt, waarbij ook alternatieve routes zullen worden aangegeven. Ge tracht zal worden de duur van het werk zo kort mogelijk te laten zijn, zo laat de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Be drijven weten. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king ZONDAG 18 JULI 1993 Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.00 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur dhr. L.A. Burger, Rijssen De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur dhr. L.A. Burger, Rijssen 18.30 uur ds. A.W. van der Plas I Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. W. Goossen 17.00 uur kand. G. v.d. Brink, Nijkerk Rehobothschool, Sperwerhoek: 10.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk aan den IJssel Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. J. van Vliet, Amersfoort 17.00 uur geen dienst (Samen op Weg-dienst in Ontmoe tingskerk) Ondertrouwd: J. Roest en H. Spuij; H.J.P. Koetsier en J. de Rui ter; J.A. Hoogendoorn en K. Burger. Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). ZATERDAG 17 en ZONDAG 18 JULI 1993 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13-15, tel. 14100 Dienstdoende apotheek: Boskoopse apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 01727-17834 Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, tel. 01727-13898 BOSKOOP WADDINXVEEN Met het laatste deel van de se rie ’Vergeten eerstelingen’ heeft de Boskoopse hervormde predi kant dr. J. Haitsma de biografie over Christiaan Salomon Duijtsch afgerond. Het is het derde boekje over deze Messiasbelijdende jood, nadat eerder al twee delen verschenen: ’Jehova verheerlijkt’ en ’Deze, dé ze is de Messias. In het boekje schrijft dr. Haitsma ook over de aan de Potgieterstraat in Waddinxveen wonende me vrouw J. J. (Kobie) Koorengevel- van Eek, behorend tot het zeven de geslacht van ds. Duijtsch. Met haar en haar twee zusters Leida van Wurmond-van Eek en C. A. Bosma-van Eek, had de Boskoopse predikant een gesprek. Later ontmoette hij nog meer af stammelingen van ds. Duijtsch. Na zijn eerste werken over Duijtsch (17341795) versche nen in de serie ’Vergeten eerste lingen’ boekjes over Fridericus Ragstat a Weille, Carl A. F. Schwartz, Phillipus van Ronkel, Christiaan Meijer en IsaKc de Costa. Het laatste deel is gewijd aan Duijtsch, de Hongaarse gewe zen rabbijn, van 1777 tot 1795 predikant in Mijdrecht. Behalve dr. Haitsma werkten ook anderen aan de serie. Het is genoegzaam bekend dat de emeritus predikant dr. Haitsma gefascineerd is door de persoon Duijtsch. Hij kwam al in 1941 in aanraking met het boek ’De won derbaarlijke leiding Gods’, waarin Duijtsch beschrijft hoe hij als rabbijn tot andere inzichten kwam en welke moeilijkheden hij daarbij kreeg te overwinnen. De geestelijke strijd die Duijtsch leverde en de prijs die hij betaal de komt goed tot uiting in het laatste boekje over Duijtsch. Daarin geeft Haitsma, onder meer een beknopte en goed leesbare weergave van Duijtsch’ boek. Het bevat onder andere de eer ste Nederlandse uitgave van Duijtsch’ autobiografie, maar de auteur geeft ook veel toelichtin gen. De informatie hiervoor verzamel de Haitsma onder meer door plaatsen te bezoeken waar Duijtsch op zijn zwerftocht door Europa is geweest. Na zijn laatste boek over Duijtsch maakte Haitsma met zijn zoon Wim een ’Duijtsch-reis’. ‘We be gonnen in Tsjecho-Sloswakije en wel in Nove Mesto aan de Vaag, een noordelijke zijrivier van de Donau, waar Duijtsch rabbijn was en bezochten vrijwel alle plaatsen waar hij vertoefd heeft tot zijn vestiging in Amsterdam. Daardoor kon ik mij één en ander veel duidelijker voorstellen en ontving ik door schriftelijke en mondelinge informatie nog weer verschillende gegevens die mede op hem betrekking hadden. Ik heb deze voornamelijk in de no ten verwerkt, ’k Hoop zo de be trouwbaarheid van de Duijtsch’ autobiografie, ’De wonderlijke lei ding Gods’, die nogal eens in twij fel is en wordt getrokken, duide lijk te kunnen staven. Met hetzelfde doel maakte ik in juni 1990 nog een mini Duijtsch- reis per fiets en bezocht Wesel, Dinslaken, Mühlheim aan de Roer en Duisburg, plaatsen waar Duijtsch eveneens is geweest, maar die wij op onze grote Duijtsch-reis niet hadden kunnen aandoen. Ook deze tocht leverde Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 Hij volgt in deze functie de heer ir. P. van den Berg op, die een functie elders heeft aanvaard. Schieland heeft een twee-dien- sten-structuur: de technische dienst en de administratieve dienst. Door zijn benoeming tot hoofd technische dienst is Stijlen een van de twee top-ambtenaren van dit waterschap. Schieland is een all-in waterschap belast met de waterstaatzorg, dus waterkeringsbeheer, waterkwanti- teits- en waterkwaliteitsbeheer in een gebied dat ligt tussen de ge meenten Rotterdam, Schiedam, Zoetermeer en Gouda. Het be heersgebied telt ruim 455.000 in woners. De heer Stijlen is sedert juli 1967 in dienst van Schieland. In de af gelopen 26 jaar doorliep hij vele technische vak-afdelingen. Zo was hij onder meer hoofd van de afde ling waterkwaliteit en vanaf 1989 hoofd van de afdeling afvalwater. Als waarnemend hoofd technische dienst was hij (sinds 1989) bij de taakuitoefening van Schieland be trokken. Bij Schieland werken in totaal 170 medewerkers. Waddinxveense, die zij te beho ren tot het zevende geslacht van dominee Duijtsch. Op tien minu ten afstand, notabene. Haitsma beschrijft hoe hij via haar contact kreeg met één van haar zusters in Capelle a.d. IJssel, die met een stamboom bezig was. Nakomelingen van Duijtsch wa ren werkzaam in het onderwijs en in de kerk. Christiaan Salomon Duijtsch huwde in Nederland en het echtpaar Duijtsch-de Bakker kreeg drie zoons en een dochter. Van de tweede zoon Gerrit Ever- ardus Diederik is bekend dat hij ongehuwd bleef en een geliefd predikant was in Hem, West- Friesland. De derde zoon, Gijs- bertus Albertus was predikant in Moerkapelle en Zoeterwoude. Hij werd in 1805 af gezet wegens on eerlijke praktijken. Net als bij eerdere publikaties van Haitsma mag het hem nu op nieuw als verdienste worden aan gerekend dat hij er in geslaagd is een veelzijdig beeld te geven van Duijtsch, in de context van de tijd waarin hij leefde, de maatschap pelijke en politieke omstandighe den niet buiten beschouwing gela ten. Dat is voorwaar geen sinecu re. Haitsma is er ook in geslaagd het authentieke geschrift van Duijtsch ’De wonderlijke leiding Gods’ voor een breed publiek toe gankelijk te maken. Desondanks is de auteur spaarzaam geweest. Uit de enorme hoeveelheid mate riaal die hem ter beschikking komt is veel geschrapt maar toch slaagt dit laatste boekje over Duijtsch (124 pagina’s) op alle fronten. Niet alleen bevat het veel elemen taire zaken en verduidelijkende noten, het geeft ook een goed leesbaar beeld van de persoon Duijtsch en diens zieleroerselen. Samen met de eerdere boekjes is zo een biografie ontstaan die een boeiend figuur als Duijtsch recht doet. Duijtsch werd in 1734 geboren in Temiswar, Hongarije. Dit plaatsje ligt nu in Roemenië en heet Te- misoara. Als 13-jarige deed hij belijdenis van zijn joodse geloof ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op zon dag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. WADDINXVEEN - Alvorens het nieuwe schooljaar begint wil ik ouders nog op de hiema volgende regeling attenderen. Op grond van de Regeling Tege moetkoming Studiekosten kunnen ouders voor hun kinderen onder bepaalde voorwaarden een tege moetkoming in de studiekosten - schoolsoort: uw zoon of dochter moet in Nederland naar een school gaan voor voortgezet on derwijs, (voorgezet) speciaal on derwijs of hoger onderwijs; - nationaliteit: als regel moet de leerling de Nederlandse nationali teit hebben. Er is echter een aan tal uitzonderingen: EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente heeft als nieuw orgaan het Centraal Finan cieel Overleg (CFO) in het leven geroepen. Het CFO heeft als taak bestaande financiële activiteiten te stimule ren en nieuwe activiteiten te ont wikkelen. In deze zomerperiode staat het op peil houden van de wekelijkse kerkcollecten centraal. Een extra geldinzameling op zon dag 29 augustus is al gepland. Het CFO, waarvan de komst werd aangekondigd op de ge- meenteavond eerder dit jaar, houdt zich op initiatief van de centrale kerkeraad en de kerk voogdij bezig met overleg en planning en bestaat uit ds. A.W. van der Plas, ouderling C. Stella- ard, kerkvoogdij-voorzitter A. de Kwaadsteniet en kerkvoogd P. Westeneng. Voor de uitvoering van diverse plannen moeten de jaarlijkse in komsten van de kerkvoogdij via collecten en vrijwillige bijdragen duidelijk stijgen. Het CFO bun delt hiervoor de krachten. Er zal aan de lidmaten regelmatig infor matie worden gegeven over de stand van de (financiële) zaken. ‘Het werk in Gods Koninkrijk moet voortgaan. De Heere heeft ons als gemeente rijk gezegend. Laten we daarom de handen ineen slaan om samen voort te bouwen aan wat Hij ons gegeven heeft', schrijft ds. A.W. van der Plas na mens het Centraal Financieel Overleg in het Hervormd Kerk blad. ft fe...

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 7