Marco Borsato op RTW-radio Geen vergoeding voor homeopatische middelen Bijna alle caravans in Waddinxveen staan bij boeren op verboden plekken Burgemees ter vraagt namen voor lintje Gemeente Waddinxveen bekijkt hinderlijke kanten van caravanstalling Aanpassing CAI met vijf èxtra zenders ‘Luchtfoto’s6 uit kraan boven complex ’t Suytende Taak Overlast Bestemmingsplannen Heroverweging Provincie Folders Behoefte Zelf dokteren - in I w» V n I M |M^*****’***è Pagina 19 Woensdag 21 juli 1993 Weekblad voor Waddinxveen blik in noord-oostelijkee richting. Rechts vooraan het in aanbouw mega-hit ‘Un po bam- te woord. (Foto: Polydor BV). De ^zanger ¥"c.° B°fsat0 stond de lokale RTW-radio 'te I zitters in Waddinxveen geschat op ongeveer 920. Deze caravans zullen het grootste deel van het jaar ergens gestald moeten wor den. plaatst aan de Staringlaan. Rekening houdend met de lever tijd van de apparatuur en de plaatsing van de schotelantenne zal de doorgifte van de program ma’s naar verwachting in de week van 20 september tot 26 septem ber plaatsvinden. De abonnees zullen via de ge meentelijke rubriek op pagina 3 in het Weekblad voor Waddinx veen op de hoogte worden ge bracht van de datum waarop de doorgifte daadwerkelijk zal plaats vinden. Tevens zullen dan de kanalen en de frequenties bekend worden ge maakt waarop de eerder genoem de programma’s te ontvangen zijn. In snel tempo volgden releases van twee succesvolle cd’s ‘Emoti- one‘ en ‘Sento'. Recent bracht Marco Borsato zijn derde cd uit met als titel ‘Giorno per Giorno' (‘Dag voor dag‘). De Alkmaarder schrijft al zijn teksten zelf, waardoor hij zich Die ruimte wordt in het huidige beleid reeds geboden, zij het dat hier en daar in bestemmingsplan nen enige verduidelijking op zijn plaats is. De omstandigheid dat het particuliere initiatief zich vooral richt op het landelijk ge bied - hetgeen vanuit commerci eel oogpunt verklaarbaar is - doet hieraan niet af. sprake is van een bedrijfsgebouw met de bestemming bedrijven kan worden gesteld dat caravanstalling in de meeste plannen onder deze bestemming valt en - eventueel na het volgen van een (binnenplanse) vrijstellings- of wijzigingsprocedu- re - is toegestaan. Een wat duidelijkere regeling in de bestemmingsplannen zou de voorkeur verdienen. Er is immers sprake van een bedrijfsmatige ac tiviteit die als ’lichtere’ hinderca- tegorie is te beschouwen en uit dien hoofde toelaatbaar is in de nabijheid van een woonomgeving en op bedrijfsterreinen. In de gemeentelijke plannen voor het (landelijke) buitengebied is caravanstalling nergens toegestaan vanwege strijd met het beleid om niet-agrarische functies in dat ge bied te weren. Om een inzicht te krijgen in de mogelijkheden om in deze ge meente een caravan te stallen heeft een inventarisatie plaatsge vonden van bestaande gevallen. Met een aantal stallinghouders is gesproken. Hierbij gaat het om het aantal caravans, de wijze van stalling en de voorgeschiedenis). Uit de inventarisatie zijn de vol gende conclusies te trekken: - Caravanstalling doet zich vooral voor in het landelijk gebied en is bijna altijd in strijd met het gel dende bestemmingsplan: - De helft tot tweederde van de gestalde caravans is in eigendom van inwoners van Waddinxveen. Er valt ook van mensen buiten Waddinxveen een grote behoefte aan stallingsruimte te constateren; - Met uitzondering van de situatie aan het Noordeinde 150b vindt de stalling uitsluitend binnen plaats en met name in voormalige agrari sche opstallen; - In totaal kunnen er ongeveer 560 caravans worden gestald op de geïnventariseeerde locaties; - In de geïnventariseerde gevallen betrof het uitsluitend stalling van caravans. Van reparatie- en onder houdswerkzaamheden is geen sprake, evenmin van handel in ca ravans. uit wat aambeien zijn en waardoor ze kunnen ontstaan. Onder het kopje ‘Voorkomen en verhelpen zonder geneesmiddelen’ worden met name adviezen op het terrein van de voeding gegeven (vezelrijk voedsel, bepaalde fruitsoorten etc.). Vanzelfsprekend komen ook de aambeimiddelen aan de orde. Er wordt geconcludeerd dat deze middelen aambeien niet genezen, maar slechts verlichting van de klachten geven. Nadrukkelijk wordt gesteld dat bij bloedverlies altijd de huisarts ingeschakeld moet worden. De introductie van de folder ‘kal merende middelen’ is gewijd aan ‘Wat is nervositeit’. Vervolgens wordt een aantal oorzaken van nervositeit aangegeven (examen, sterfgeval, ongeluk etc.) en wordt ingegaan op het wegnemen van nervositeit zonder geneesmidde len. Als de nervositeit blijft kan een vrij verkrijgbaar kalmeringsmid del in de apotheek worden ge kocht. Maar ook hier de verstandige waarschuwing: ‘Bij ernstige span- ningsklachten kunt u het best ad vies vragen aan uw huisarts.’ In de folder ‘Maagmiddelen’ wordt aandacht besteed aan de mogelijke redenen van maagpijn en ‘zuurbranden’. En ook in deze folder is weer een hoofdstuk ge wijd aan het voorkomen van de klachten, waarbij met name het veranderen van eet- en leefge woonten wordt genoemd. Ook nu weer een aantal adviezen over zelfmedicatiemiddelen met daaraan gekoppeld het advies de huisarts te raadplegen als de klachten niet overgaan of vererge ren. De laatste folder in de reeks is ‘Diarreemiddelen’. We lezen: ‘Di arree kunt u het beste behandelen met dieetmaatregelen. Let er op dat u voldoende drinkt. Wilt u toch iets gebruiken dan zijn orale rehydratievloeistof of loperamide-capsules, tabletten of drank goede middelen’. Aangera den wordt diarreemiddelen niet langer dan 2 a 3 dagen te gebrui ken. Is de kwaal dan niet verholpen, dan kan beter de dokter worden ingeschakeld. Kortom, een serie wetens- en le- zenswaardige folders over zelfme dicatie waarin de nadruk wordt gelegd op het sober gebruik van geneesmiddelen. Maar ook over andere klachten dan in deze folders behandeld worden kan de consument in de apotheek met zijn vragen terecht. In de apotheek kunt u verzekerd zijn van een goed advies. ivici aiiucic wuuiucn. een ucpaai- p de pijnstiller die in de drogisterij tAriCI V3Ü WADDINXVEEN - Met ingang van 1 juli is het tarief voor de ver goeding van de signaallevering van de Centrale Antenne Inrich ting in Waddinxveen vastgesteld op f 13,56 inclusief btw per wo ning per maand. Per halfjaar komt deze vergoe ding neer op f 81,36, inclusief btw. Voor de aanpassing van de CAI-vergoeding nam de gemeen teraad al op 26 maart van dit jaar een besluit. De raadsleden hebben inmiddels ook hun goedkeuring gehecht aan aan het voorstel van B. en W. om het programmapakket van de CAI uit te breiden met vijf televisieprogramma’s via vier ka nalen. De doorgifte van de nieuwe pro gramma’s RTL Plus, MTV, The Discovery Channel en TRT Inter- national-MBC zal geschieden middels de ontvangst via dit Gouwedorp is er immers geen caravanstallingsbeleid. Dat gaat veranderen. In het gemeentehuis zijn daarvoor de eerste WADDINXVEEN - Waddinxveen telt naar schatting 920 cara- vanbezitters. Die vakantie-huisjes-op-wielen moeten ergens wor den gestald. Bijna altijd gebeurt dat in schuren van boeren op meestal daarvoor verboden plaatsen in het landelijk gebied. In Het programma ‘Huis op je radio' liet een vlot interview horen met de in Alkmaar wonende zanger, die een bliksemcarrière achter de rug heeft sinds hij op 7 april 1990 de finale won van RTL’s Sound- mixshow. oefening in zo’n gebouw niet meer mogelijk is, hetgeen moet worden aangetoond middels een advies van de agrarische deskun dige, is een andere functie be spreekbaar. Te denken valt aan in onbruik ge raakte agrarische bedrijfsgebou wen. Caravanstalling is in dat ge val een reëele optie gelet op de beperkte uitstraling op de omge ving vanwege de beperking tot stalling. Gewaakt dient te worden voor ne venactiviteiten als reparatiewerk- zaamheden en handel in caravans. Buitenstalling in het landelijk ge bied is en blijft niet aanvaardbaar. De vraag die kan worden gesteld is of de gemeente de taak en ver antwoordelijkheid heeft om van wege het verbod tot het stallen van caravans op de openbare weg te zorgen voor een aanvullende voorziening voor het stallen van caravans. De gemeente heeft hierin geen taak en verantwoordelijkheid. Er is echter bij het instellen van een verbod voor caravanstalling op de openbare weg wel de plicht een ruimte aan te wijzen in het kader van de parkeerexcessenverorde- ning waar (tijdelijk) caravans kun nen worden neergezet. Het zorgen voor de gewenste overdekte stallingsruimte is een zaak van het particuliere initia tief. De rol van de gemeente is slechts een sturende en dient be perkt te blijven tot het formule ren van een planologisch beleid dat voldoende ruimte biedt voor caravanstalling op die plaatsen waar dat aanvaardbaar is uit een oogpunt van een goede ruimtelij ke ordening. Caravanstalling is een vorm van gebruik die weinig overlast geeft. Hooguit zou aan het begin en het einde van vakantieperiodes enige drukte kunnen ontstaan bij het brengen en afhalen van de cara vans. In de praktijk is van problemen niet gebleken. Het maken van af spraken tussen stallinghouder en caravanbezitter zorgt er kennelijk voor dat - ondanks de soms moei lijke uitritsituaties - geen knel punten ontstaan. Een uitzondering hierop vormt de caravanstalling aan de Vijfde Tochtweg 1. De ongelukkige situ ering en constructie van het on verharde particuliere overpad naar het daarachtergelegen be drijf zorgt vooral door de combi natie met vrachtverkeer voor dit bedrijf voor de nodige overlast. Deze situatie is echter niet bepa lend voor de geïnventariseerde stallingsruimte. Bij buitenstalling en wellicht ook bij stalling in kassen kan sprake zijn van visuele hinder. Dit is ook één van de belangrijke overwegin-. gen om terughoudend of afwij zend te zijn ten aanzien van cara vanstalling in het landelijk gebied. Voor de stalling van caravans is overigens geen milieuvergunning nodig. Caravanstalling kan derhalve vol gens de Waddinxveense ambtena ren worden aangemerkt als een hinderlijke activiteit. DEN HAAG - Sinds 1 juli 1993 worden homeopatische en antro posofische middelen die op recept zijn voorgeschreven niet meer vergoed. Deze overheidsmaatregel houdt in dat de apotheek voortaan betaald dient te worden voor dergelijke middelen, tenzij men een aanvul lende verzekering heeft waarin de vergoeding voor dergelijke midde len is opgenomen. In dat geval kan men na be taald te hebben in de apotheek de kwitantie vereffenen met de verzekeraar. Overigens zijn de apothekers in gesprek met de ver zekeraars om het betalen in de apotheek te voorkomen. De overheid heeft tot deze maat regel besloten uit oogpunt van be zuinigen, maar daar blijft het niet bij. Staatssecretaris drs. H.J. Simons van Volksgezondheid is ook van plan om bepaalde geneesmiddelen die op recept worden voorgeschre ven maar die zonder recept in de apotheek verkrijgbaar zijn, uit het vergoedingenpakket te halen. Wanneer dat gaat gebeuren is nog onbekend. In elk geval zo denkt de staatssecretaris zal dat voor 1 januari 1994 gebeuren. In de apotheek is veel consumen- ten-informatie over homeopathie en zelfmedicatiemiddelen be schikbaar. Daarover meer in dit artikel. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden heeft de bevolkjing opge roepen namen te noemen van mensen die volgens hen in aan merking komen voor een konink lijke onderscheiding. Het lintje zal dan in 1994 ter gelegenheid van Koninginnedag worden uitge reikt. De algemene decoratieverlening ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix zal volgend jaar nog volgens de huidige regels plaatsvinden. De uitreiking zal zijn op vrijdag 29 april in de trouwzaal van het gemeentehuis. Wie de burgemeester wil attende ren op de bijzondere verdiensten van één of meer inwoners wordt verzocht dit te doen vóór vrijdag 10 september van dit jaar. woorden al op papier gezet. Eén op de 28 Nederlanders is in het bezit van een caravan, kam peerwagen of vouwwagen. Buiten de vakantieperiode moeten die ca ravans ergens worden gestald. Die stalling vindt in Waddinxveen plaats op een aantal locaties, voor al gesitueerd in het landelijk ge bied. In een aantal gevallen is sprake van strijdigheid met het bestem mingsplan zonder dat die activi teit op enigerlei wijze door de ge meente is toegestaan. In enkele concrete situaties heeft dat geleid tot de vraag of er al dan niet wor den aangeschreven tot beëindi ging van het illegale gebruik, dan wel of legalisering moet plaatsvin den. Hierover moet de gemeente besluiten gaan nemen. Dit leidt in de praktijk al gauw tot een incidentele en tevens ad hoe benadering. Gevolg: ongelijk heid, onduidelijkheid en prece dentwerking, waardoor het op den duur steeds moeilijken wordt op te treden tegen deze vorm van ge bruik, ook waar dat niet gewenst is. Kortom, een ongewenste ontwik keling die noopt tot het vaststel len van een beleid inzake caravan stalling en een consequente uit voering daarvan, zo vinden B. en W. die over deze kwestie al een keer met gemeenteraadsleden van gedachten heeft gewisseld. WADDINXVEEN - Fotograaf Sjaak Noteboom klom in de kraan bij het in aanbouw zijn de appartementencomplex ’t Suytende aan de Zuidplasiaan voor het maken van een paar mooie ‘luchtfoto’s1 van de af ronding van de wijk Zuidplas. Het startsein voor de bouw van dit complex (januari 1993) is, evenals voor het spiegelbeeld van het woon- en winkelcom- plex aan de overkant (april 1992) in deze sinds 1983 uit de grond gestampte woonwijk, ge geven door Zuidhollands gede puteerde Ted F.J. Jansen (VVD). ’t Suytende omvat een koopge- deelte met 30 vrije sector ap partementen in twee bouwblok ken. Gekozen is voor een vormgeving met een afwisse lend gevelbeeld tussen beide woonblokken. In het middenblok zijn in 4 bouwlagen 16 identieke appar tementen! en 2 penthouses voorzien. Het linkerblok, met een aan de buitenzijde ver springend gevelbeeld, bevat 11 appartementen met verschillen de variërende oppervlakten. Een aantal appartementen is voorzien van een royaal dak terras. De woningen, die wor den uitgevoerd in 3- en 4-ka- mertypes, op de verdiepingen zijn bereikbaar met een lift. Ze zijn speciaal bedoeld voor 50-plussers. De koopsommen van deze door Makelaardij De Pater BV te verkopen woningen, die naar een ontwerp van Kees Jongelie van het architectenbureau Treffers en Polgar BV (Mid- delburgseweg) worden gebouwd door de Stolwijkse bouw- en aannemingsmaatschappij Boogaerdt Schmidt BV, lo pen uiteen van f 158.500,- tot f 395.000,-. Het complex ’t Suytende, dat wordt voorzien van een atrium en een gemeenschapsruimte, omvat in totaal 71 gestapelde woningen. Hiervan zullen er 41 in de sociale huursector wor den gerealiseerd op initiatief van de woningbouwvereniging SSW. De huurprijs komt neer op ongeveer f 680,- per maand (exclusief servicekosten). De 48 inmiddels verkochte ap partementen aan de overkant van de Zuidplasiaan zijn on dergebracht in een woonge bouw met op de begane grond 700 vierkante meter winkel ruimte. De door Noorlander Bouw BV te Leiderdorp naar een ont werp van Stuurm,an Partners BV (Brugweg) neergezette wo ningen, die voor koopsommen vanaf f 231.000,- zijn ver kocht, zijn uitgevoerd in 3- en 4 kamertypen. Er zijn drie trappenhuizen met even zoveel liften. In de winkelruimten hebben zich gevestigd Keurslager De Bas en het makelaarskantoor Van ’t Hof. Bouwer en make laar (De Pater BV) zijn bezig hiervoor meer geïnteresseerden te vinden. De beide projecten worden en zijn gerealiseerd in een periode dat door aanhoudende renteda lingen en stijgende huren de vraag naar koopwoningen blijft bestaan. In het afgelopen jaar werd lan delijk gezien 36.300 huizen verkocht, acht procent meer dan in dezelfde periode van vo rig jaar. De prijs van een wo ning steeg gemiddeld met een zelfde percentage, naar 206.800 gulden. Het aantal dagen dat een huis te koop staat liep terug van 85 dagen in 1992 tot 69 dagen in de eerste helft van dit jaar, zo blijkt uit gegevens van de Ne derlandse Vereniging van Ma kelaars (NVM). bij het zingen van zijn Italiaanse chansons. Tijdens het interview op de lokale RTW-radio werd ook wordt derhalve pas actie onderno- zijn eerste mega-hit ‘Un po bam- men aan de hand van klachten, binoo' gedraaid. Vervolgens wrodt de politie inge schakeld en blijken klachten rede lijk snel te kunnen worden opge lost. Het betreft overigens slechts enkele klachten per jaar hetgeen tot de conclusie mag leiden dat de naleving van het verbod in de par- keerexcessenverordening in de praktijk geen problemen oplevert. Naar verwachting heeft de plan vorming rond het nieuw te bou wen wooncomplex voor senioren aan het Jan van Bijnenpad geen consequenties voor de aanwijzing van het terrein aan de Peter Zuid- laan als openbaar terrein voor het stallen van caravans. Een deel van het terrein (meer is niet nodgi) zal daarvoor beschikbaar blijven. In de huidige bestemmingsplan nen voor de bebouwde kom wordt caravanstalling in de meeste ge vallen verboden op onbebouwde gronden. De standaard gebruiks- bepaling in bestemmingsplannen laat een dergelijk gebruik niet toe. Binnenstalling van caravans, waar het hier in feite om gaat, is niet expliciet geregeld. Daar waar Het huidige planologische beleid komt erop neer dat caravanstal ling uitsluitend mag plaatsvinden op bedrijfsterreinen. Desondanks is in de praktijk een tendens te constateren naar het ingebruikne- men van in onbruik geraakte agra rische opstallen voor dit doel. Een nuancering in het beleid, en dus een heroverweging daarvan, is gewenst, al is het aleen al om te reageren op het verschil tussen huidig beleid en werkelijkheid. Bij deze heroverweging zijn twee regels als uitgangspunt genomen. In de eerste plaats dient caravan stalling plaats te vinden in de be bouwde kom in voor bedrijven be stemde gebouwen (meestal op be drijfsterreinen). Bestemmings plannen dienen daarvoor de moge lijkheid te bevatten. In de tweede plaats dient in het landelijk gebied als regel geen ca ravanstalling plaats te vinden, ten zij het betreft voormalige agrari sche bedrijfsgebouwen die net meer bij een agrarische bedrijfs voering kunnen worden betrok ken, dan wel tijdelijk niet meer als zodanig zijn te gebruiken. Aan zo’n uitzondering op de regel kan medewerking worden ver leend onder de voorwaarde dat de omstandigheid dat het bedrijfsge bouw (tijdelijk) niet meer bij de agrarische bedrijfsvoering kan worden betrokken (voorkoming leegstand en kapitaalvernietiging) door de aanvrager wordt aange toond, het uitsluitend binnenstal ling betreft die niet gepaard gaat met reparatie- en onderhouds werkzaamheden of enige vorm van handel in caravans, er geen verbouwingen of veranderingen aan het gebouw plaatsvinden die een toekomstig agrarisch gebruik in de weg staan (er mag dus geen onomkeerbare situatie ontstaan) en caravans mogen uitsluitend worden gestald van inwoners van Waddinxveen (deze voorwaarde geldt alleen voor nieuwe geval len). Caravanstalling is geen gebruiks- vorm die expliciet is geregeld in het streekplan of de nota planbe- oordeling. Conform het gemeente lijk beleid is echter ooit het uit gangspunt dat niet-agrarische ac tiviteiten, zoals caravanstalling, dienen plaats te vinden op bedrij venterreinen. Stalling in het landelijk gebied is in strijd met het beleid tot hand having van de agrarische functie in dat gebied. Zeer recent is het provinciale beleid rond het lande lijk gebied heroverwogen en op sommige punten enigszins versoe peld. Gedoeld wordt op het ge bruik van voormalige agrarische bedrijfsgebouwen. Indien een agrarische bedrijfuit- 4 Een blik vanaf de Zuidplasiaan naar het westen. Vooraan het medisch kinderdagverblijf Zuid plas en rechts de woongebouwen aan de Marga Klompe'hoeve. Achteraan de landbouwgrond ach ter Van Leeuwen BV waar van de provincie 400 woningen gezet mogen worden, terwijl de ge meente Waddinxveen in dit ‘Zuidplas-Extra' 600 huizen wou i ----- te boom). f 2,65 kost krijgt de consument voor hetzelfde bedrag in de apo theek. De apothekers beschikken over een serie zelfmedicatiefolders die gratis voor de consument beschik baar zijn. Deze folders zijn gepro duceerd door de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie, de beroeps organisatie van apothekers. De in houd van de folders is objectief en deskundig, net als de apothe ker. In het kort zetten we deze folder op rij. ‘Pijnstillers’ begint met een uitleg over wat pijn is en daarna komen kiespijn, hoofdpijn, maagpijn en gewrichtspijn aan de orde. De drie bekendste pijnstiller-stoffen, te weten acetylsalucylzu- ur/carbasalaatcalcium, paraceta mol en ibuprofen, worden bespro ken en voorzien van een advies. Voorts wordt nog een aantal tips gegeven zoals ‘Geef kinderen jon ger dan 1 jaar pijnstillers alleen op doktersadvies’ en ‘Pijnstillers middels de ontvangst via een voor kiespijn, hoofdpijn, griep of schotelantenne, die zal worden ge- menstruatiepijn hebben dezelfde werking. Het is dus voldoende één soort pijnstiller in huis te hebben’. Bo vendien bevatten veel merkge neesmiddelen alleen deze stoffen of een combinatie daarvan. Vraag de apotheker dus gerust om een goedkoper, identiek preparaat. Elke zelfmedicatiefolder eindigt met een conclusie. Voor pijnstil lers is dat: „Soms kan het nodig zijn bij pijn een pijnstiller te ge bruiken. De ernst van de pijn moet u afwe gen tegen de nadelen van het ge bruik van pijnstillers. Wilt u een pijnstiller gebruiken, kies dan ace- tylsalicylzuur- of paracetamolta- bletten. Dit zijn goede en goedko pe middelen’. In de folder ‘Hoestmiddelen’ wordt uitgelegd wat hoest is en worden verschillende soorten hoest besproken. Vervolgens wor den suggesties gedaan hoe de hoest wellicht zonder medicijnen kan worden verholpen. Lukt dat niet dan kan worden ge dacht aan een hoestmiddel. In de folder is te lezen welk middel het beste bij welke soort hoest ge bruikt kan worden. In ‘Laxeermiddelen’ komen aan de orde zwelmiddelen, glijmidde len, darmprikkelende middelen en waterverbindende middelen. De voor- en nadelen van deze soorten laxeermiddelen worden uitgelegd nadat eerst is uitgelegd wat verstoping is. Er wordt ge waarschuwd voor bijwerkingen als een luie darm en buikpijn. In de folder wordt geadviseerd om eerst te achterhalen hoe de verstopping is ontstaan. Wellicht komt het door bepaalde voedings gewoonten. Is de verstopping ondanks het ge bruik van een laxeermiddel na en kele dagen niet verdwenen dan is het raadzaam de huisarts te raad plegen. De folder ‘Aambeimiddelen’ legt Vanaf de Zuidplasiaan een i zijnde woon-winkelcentrum, een gespiegelde kopie van het woon-winkelcentrum Zuidplas links in het midden. Als beide bouwprojecten van architectenbureau Stuurman Partners BV langs de Zuidplasiaan zijn gerealiseerd is de wijk Zuidplas in tien jaar tijd volgebouwd. De eerste wonin gen werden in 1983 neergezet. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag middag 17 juli zond de lokale RTW-radio een vraaggesprek uit met de 26-jarige zanger van het Italiaanse levenslied, Marco Borsato. De directe aanleiding het bekij ken van de caravanstallingsproble- matiek in Waddinxveen is de be handeling van het bezwaarschrift inzake de caravanstalling aan de Tweede Bloksweg 36 (Preeker), alsmede de aanvraag tot legalise ring van de caravanstalling aan het Noordeinde (De Jong). Daarbij is de wens en noodzaak van een dergelijk beleid door het college onderkend en namens B. en W. ook toegezegd op verzoek van de raadscommissie voor de bezwaar- en de beroepschriften. In het gemeentehuis is een con- cept-nota Caravanstalling (cara vans, kampeerwagens, vouwwa gens) geschreven met als doel te komen tot een gemeentelijk be leid inzake caravanstalling en be sluitvorming in een aantal concre te situaties. Nederland kent, naast Frankrijk, de grootste caravandichtheid in Europa. Dit leidt tot een bepaalde D 7 behoefte aan stallingsruimte. reter ZUlCllaan Cijfers voor Waddinxveen zijn Waddinxveen heeft geregeld waar niet bekend, maar als uitgegaan in ieder geval geen caravans mo- wordt van het landelijke gemid- gen worden gestald. Op grond van delde, wordt het aantal caravanbe- de parkeerexcessenverordening is «r-jj i_ het verb0(jen een kampeerwagen, een caravan of een ander voor re creatie bestemd voertuig, waaron der zogenaamde boottrailers, lan ger dan drie achtereenvolgende dagen te parkeren op de openbare weg. Dit verbod geldt niet voor een na der door B. en W. aan te wijzen terrein. Een dergelijke aanwijzing heeft plaatsgevonden voor het ter rein aan de Peter Zuidlaan. In de praktijk wordt hiervan slechts in beperkte mate gebruik gemaakt hetgeen begrijpelijk is gezien de vrees voor vandalisme. Over de handhaving van het ver bod, zoals opgenomen in de par keerexcessenverordening, kan worden gesteld dat geen actieve en intensieve controle plaatsvindt op de naleving daarvan. De controleerbaarheid en daar mee de handhaafbaarheid van het emotioneel helemaal kan geven verbod door de politie is praktisch bij het zingen van zijn Italiaanse gezien een moeilijke zo niet on mogelijke zaak. In de praktijk 'willen nêerzettenffFo'ta Zelfdokteren is in. Elk medicijn kastje bevat wel een pijnstiller of een middel tegen diarree dat ‘ge woon’ te koop is in de apotheek of bij drogisterij. In toenemende mate schaffen mensen hun zogeheten zelfmedi catiemiddelen in de apotheek aan omdat men weet dat hier deskun dige adviezen worden gegeven. Gebruikt een cliënt al geneesmid delen die hij op recept kreeg voorgeschreven dan kan de apo theker desgevraagd bekijken of het zelfmedicatiemidddel wel of niet tegelijk gebruikt mag worden met het recept-medicijn. Immers, geneesmiddelen kunnen soms eikaars werking beïnvloeden en dat kan weer vervelende bij werkingen tot gevolg hebben. Vraag dus gerust of de apotheker dit controleert. Door steeds te wijzen op het be lang van een verantwoord genees- middelengebruik verwachten de apothekers dat de consument in de toekomst zijn zelfmedicatie middelen nog uitsluitend in de apotheek koopt. En hier kan meteen een hardnek kig misverstand uit de weg wor den geholpen: zelfmedicatiemid delen zijn in de apotheek hetzelf de geprijsd als in de drogisterij. Met andere woorden: een bepaal- |»U «M It! y L rj f' jjj «51® ra

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19