Kreater4 krijgt interim-bestuur A. Vis BV verhuist naar Tweede Bloksweg WADDINXVEEN - A. Vis BV aan de Noordkade 37 verplaatst Maar enkele dagen later was hij Waddinxveense bedrijf naar de~Tweede Bloksweg 54/Ëen offi- scheepswerf met “twee hellingen', ciële opening van de nieuwe bedrijfslokatie is nog niet gepland, Eerste lustrum Coenecooploop Geslaagd Vrachtwagen uitgebrand a College van B. en W. chartert raadsleden Waddinxvener zoekt naar kandidaten Coornhertprijs Politie pakt doorrijder na aanrijding COLOPHON Regionaal PvdA-overleg over Achtkamp MEDISCHE DIEHSTEN KERKDIENSTEN Waddinxveens bedrijf verlaat na 175 jaar Noordkade ^BURGERLIJKE STAND Gassen Sinds 1816 Weekblad voor Waddinxveen Gevonden Verloren Historie Pagina 9 Woensdag 21 juli 1993 Weekblad voor Waddinxveen Nu konden zonder bezwaar ook re- Aan de Coenecooploop hebben in 1991 ook meegedaan de wethouders Karei van Soest (WD, i KERK paspoort werd in beslag genomen. en Sonja Slingerland. Prinses Bea- GE- ting. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Directeur A. Vis en zijn echtgenote van A. Vis BV. (Foto: Ar chief- Sjaak Noteboom). verlegd moeten‘Oud-Verlaat en de Zevenhuizerplas bij Zevenhui- zen-Moerkapelle blijven. de voor GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur kand. mevr. S.C.B. Hermanus, Schiedam 17.00 uur ds. J.C. de Moor CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur oud. G. Zwiep 18.30 uur ds. G. van Roekel, Nieuw-Vennep BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. K. van Berghem 18.30 uur ev. R. Schoonhoven WADDINXVEEN - Op de Wil- helminakade ter hoogte van het bedrijvenpark Coenecoop is dins dag 13 juli een vrachtwagen uit gebrand. Ondanks de met drie bluswagens uitgerukte vrijwilige brandweer liep de vrachtwagen flinke schade op. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in het elektrisch systeem. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij-, zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. P. v.d. Laarse, Soest Ier van staalconstructies en levert metaal waren. Bram en Rebecca Vis runnen al jaar), waardoor op den duur de in financiële moeilijkheden verke rende muziekafdeling om zeep ge holpen zou worden. In een verklaring hebben B. en W. laten weten het besluit van het bestuur om op te stappen te betreuren. Om de voortgang van de werkzaamheden en activiteiten van Kreater te garanderen heeft het college in zijn wekelijkse ver gadering van dinsdag 6 juli, con form de bepalingen in de statuten van Kreater, besloten de voorzit ter en leden van het college aan te wijzen als (voorlopige) bestuursle den van dit centrum voor kunst zinnige vorming. LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, trixlaan 14.30 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) Dr. A.A. de Bruin uit Waddinxveen is secretaris van de beoordelingscommissie voor de twee jaarlijkse Coornhertprijs voor sociale vernieuwing. Hij is ook voorzitter van de Coornhertstich- doorvaren. Fraai getuigde stoomschepen gle den er nimmer meer van de hel ling. De tijd daarvoor was voor goed voorbij. Om de beurtvaart- dienst op Leiden te onderhouden liet H.C. v.d. Akerboom hier in 1925 een nieuwe motorboot bou wen, de 'Nescio', die dwars te wa- wachten tenminste even veel deel nemers als in de jaren ervoor. Vanwege het overvolle program ma zijn de afstanden enigszins ge wijzigd. Er is nu ook een kinder- loop van 1,5 kilometer, waaraan meisjes en jongens tot 12 jaar gra tis aan kunnen deelnemen. De af standen van de prestatielopen zijn ditmaal 5, 10, 15 en 21,1 kilome ter. De klapper wordt dit jaar weer de 10 km-wedstrijd, waar weer een groot aantal toppers aan zal deel- GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. C.A. van Dieren WOENSDAG 28 JULI: 19.30 uur ds. W. Visscher bereid een flinke som gelds te le nen aan de jeugdige ‘scheeps bouwmeester1, voldoende om de werf over te nemen. Op 30 april reisde Abraham Vis naar Rotterdam, waar de acte van overdracht getekend zou worden. Echter, tevergeefs. Er was die dag een prinsesje geboren en van louter vreugde had notaris Jan Pieter Roeland Suringar zichzelf een vrije dag gegeven. WADDINXVEEN - De politie heeft dinsdag 13 juli op rijksweg A 12 een 22-jarige autobestuurder en zijn passagier aangehouden. De twee mannen waren na een aanrijding op de Henegouwerweg met een 33-jarige Gouwenaar doorgereden. Er was alleen sprake geweest van materiële schade. De doorgereden automobilist werd door de politie aan een bloedproef onderworpen. Ook zijn RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst In 1992 werd de prijs toegekend aan de Stichting Zwerfkinderen Nederland teneinde daarmee drie pensions voor zwerfkinderen te kunnen opstarten in de gemeenten Groningen, Utrecht en Heerlen. Elders worden door de stichting nog zeven pensions voorbereid. Dr. André de Bruin zit in de be oordelingscommissie samen met de Groningse commissaris der Koningin H.L.J. Vonhoff (voor zitter), Raad van State-lid dr. D. Dolman, bankier dr. F.E. Klijn, Bossche rechter mr. A.H.N. Kruijer, wetenschappelijk mede werker van de Wetenschappelijke Raad voor het Reregingsbeleid (WRR) drs. R.M. Meij-van Brug gen en Utrechts burgemeester mr. I.W. Opstellen. De Waddinxveense secretaris van de beoordelingscommissie is ook voorzitter van de Coornherstich- ting, die ten doel heeft de activi teiten te organiseren, die verband houden met het leven van de in Gouda geleefd hebbend Dirck Volkertszoon Coornhert. WADDINXVEEN - Het bestuur van het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen wordt tijdelijk gevormd door het college van Burgemeester en Wethouders. Met inschakeling van gemeenteraadsleden gaan B. en W. de komende tijd proberen het opgestapte stichtingsbe stuur te vervangen en het nieuwe seizoen 1993-1994 van een zo goed mogelijke start te voorzien. In een brief van zaterdag 3 juli had het door Peter Hermens ge leide stichtingsbestuur de ge meente kenbaar gemaakt dat het de werkzaamheden met onmiddel lijke ingang heeft neergelegd uit protest tegen het gemeentelijke subsidiebeleid (f 335.000,- per Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de. eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. ZATERDAG 24 en ZONDAG 25 JULI 1993 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: J.J. Alberts. Jacob Catslaan 1, tel. 12112 Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-Oost 64, tel. 17255 Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801 ZONDAG 25 JULI 1993 NEDERLANDS HERVORM DE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds. A.W. van der Plas De Hoeksteen, Esdoomlaan: 9.30 uur ds. R. Luyk, Gend eren 18.30 uur ds. H. Schipaanbi- oord Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.00 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur kand. A. van Vuu- ren, Staphorst Rehobothschool, Sperwerhoek: 10.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. H. Schipaan boord Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst (Samen op Weg-dienst in Ontmoe tingskerk) De prijs wordt voor de derde keer uitgereikt op maandag 25 oktober 1994 in de Goudse Schouwburg. In 1990 ontving dr. A.M. Ver sloot de prijs voor zijn onderzoek naar de keuze(on)vrijheid van ou ders bij de schoolkeuze van hun kinderen. Met het beschikbare geld is het onderzoek ‘Leerlingen: samen en apart1 mogelijk gemaakt, dat in de vorm van een rapport is uitgege ven door de Rijksuniversiteit Utrecht. In dit onderzoek komt ook de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum en de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) voor. nemen. De halve marathon voert de deelnemers door het natuur- en recreatiegebied ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid. De hoofdsponsors van de Coene cooploop zijn Van Noort Verhui zingen en Transporten BV, kleu- renlaboratorium Hoogwerff Eike- lenboom BV en Drukkerij A- Twee. Er zijn 25 subsponsors. Voor informatie over de Coeneco oploop in Waddinxveen kan men bellen met Jan Benschop, Weeg bree 16, Boskoop, tel. 01727 - 13073. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). Bij de uitoefening van deze be stuurstaak staat voorop dat, con form de door de gemeenteraad tij dens de raadsvergadering van donderdagavond 1 juli genomen besluiten inzake de maximale sub sidiëring van Kreater, gewaar borgd wordt dat het seizoen 1993-1994 ongehinderd doorgang kan vinden. Het voornemen van het college is vervolgens oni op korte termijn een interim-bt stuur aan te wijzen, dat na het zonerreces de uitvoe ring van de te werkzaamheden gaat overnemen. Hiertoe heeft iet college enige le den uit de rai d, die bekend zijn met de gang tan zaken bij Krea ter, uitgenodigd in dit bestuur zit ting te nemen. Gebleken is dat de bereidheid hiertoe aanwezig is. Het college van B. en W. gaat er van uit dat in de loop van augus tus het interim-bestuur voor het eerst bij elkaar kan komen. Betrokkenen, onder wie voormali ge bestuursleden van Kreater, het personeel dat in dienst is bij dit centrum en de raadsleden zijn door het college middels brieven op de hoogte gesteld van de ont stane situatie. In de loop van augustus zal een bespreking worden belegd met het personeel om hen nader te in formeren en de start van het sei zoen 1993-1994 voor te bereiden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op zon dag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. werk. In gassen is A. Vis BV sinds 1960 hoofddepothouder van de butaan- en propaangassen. Distributie naar verschillende depots ge schiedt met behulp van modem uitgevoerde vrachtwagens. Mobi lofoon in kraan en laadklep op de wagens maken een snelle en ver antwoorde levering mogelijk. Het bedrijf levert ook industriële gas sen, zoals acetyleen, zuurstof en i beschermgassen. Vorig jaar trok A. Vis BV de be langstelling naar zich toe door de aanschaf van een nieuwe, speciaal voor de Zuidhollandse polderwe gen bedoelde, kleine DAF-pro- paangastankwagen. De wagen, die inhaakt op het strenge beleid rond het vervoer van gevaarlijke stoffen in Neder land, is geschilderd in de kleuren rood, wit en blauw, is voorzien van uitgekiende afmetingen en het maximaal toelaatbare gewicht is nog geen zeven en een halve ton. De tankwagen vervoert vloeibaar gas naar de door A. Vis BV geïn stalleerde tanks bij in het weide gebied gelegen woningen, boerde rijen, campings, bouwplaatsen en bedrijven. Afhankelijk van de behoefte van de gebruiker heeft A. Vis BV een fles of tank op maat. De butaan- en propaangassen zijn uit voor- wetering. T schip, dat was iets nieuws in die i ver toonden dan ook dezelfde vorm als hun houten voorgangers. Zon der kiel en zonder stevens. De concurrentie op de Noordkade was fel. Naast de scheepsmakerij- en van Uilenbroek en Vis, was er nog de schuitenmakerij van Groos. Op de grens van het Sint Hubertsgeregt. Abraham Vis legde zich vooral toe op het bouwen van blokken, kleine turfscheepjes met een zwa re, vallende voor- en achtersteven. Zo’n ton of tien groot. Een enkele maal werd een groter schip ge bouwd. Te groot voor ’t sluisje aan de Nesse. Dan werd het schip klaargemaakt, uiteengenomen en op het bleek veld achter de woning aan de Gouwe weer in elkaar gezet. En daar ging het dan te water. In 1899 kwam de werf van Pieter Uilenbroek te koop. Maar toen was Abraham Vis de zeventig al gepasseerd en zijn opvolger nog niet bij machte zo’n koop te doen. Zo kwam de werf in handen van Albertus en Jan Prins, scheepma kers onder de rook van Krimpen aan den IJssel. ‘Een scheepsmake- rij en smederij met 2 huizen met tuin en erven aan de Noordkade van de Gouwe te Waddinxveen, benevens 26 vaartuigen1. Voor al die schepen samen betaalden ze niet meer dan duizend gulden. Abraham Vis jr. kreeg zijn kans in 1909, toen de werf van Prins te koop kwam. De weduwe van de ^ii Miuuaaiigaddvii uit VLAJ1- lij j urn t-v i i i raad leverbaar in diverse maatvoe- jS e,e^ ringen. Voor de grootverbruiker heeft het Waddinxveense bedrijf een uitgebreid assortiment gas tanks van 500 tot 8.000 liter. Voor gas- en watervoorzieningen (geyser, boiler, gaskachel, tanks, kuikenstraal-installaties) is A. Vis BV een erkend gas- en watertech- nisch installateur. Ook levering en aanleg van complete centrale ver- warmings-installaties worden door het bedrijf gedaan. Geboren: Meghan Lynn d.v. F. Roelofs en M.P.C. van der Voort; Cheyenne d.v. C.A.M. Salhuteru en M. Vos; Remco Daniel z.v. Q.F.G.E. Ceoes en C.H. van den Bosch; Robert Pieter z.v. G. Smit en J.M. Bree; Farid z.v. N. Quichou en C. de Hoog; Najla d.v. N. Alhaft en F. Haddaouit; Eleonora Geertruida d.v. C. Por tengen en S.A.G. Visser; Mitchel z.v. J. Piels en H. van Vliet; Jan- Willem z.v. W.J. Kruijt en B.A.J.M. van der Loo; Mike z.v. R. de Pater en M.A. Jacobs; Sanne d.v. P.A. Boere en M.A. Verweij; Rodney z.v. A. Brouwer en F.H. van Gelooven; Timothy z.v. M. van Leeuwen en J.C. Wierks; Yentl Yvonne Ashley d.v. L.R. Krook en C.A.M. Verhagen; Tessa d.v. P.E. Gutker en D.A.M. Vermaas; Merel d.v. J.N. Semeijn en J.M. Visser; Elisabeth Cor nelia d.v. W.J. van Heusden en N.H. Reijneveld. Ondertrouwd: J. Roest en H. Spuij; H.J.P. Koetsier en J. de Rui ter; J.A. Hoogendoorn en K. Burger. Gehuwd: J.P. Vreem en C.H.C. Angenent; J.M. Houweling en A.S. van Es; P.T.H. de Wit en W.E. de Graaf. Overleden: Rietveld, Comelis, oud 86 jaar; Van Leeuwen, Andreas, oud 76 jaar; Voshol, Cornelis, oud 84 jaar; Hamstra, Marten, oud 74 jaar; Rupke ev Kerver, Margaretha J., oud 85 jaar; De Booij, Maarten, oud 83 jaar; Lips, Pieter, oud 77 jaar; Hofman, Pieter M., oud 64 jaar; Van den Berg ev Sekeris, Dirkje, oud 73 jaar; Melse, Cornelis Gerrit, oud 60 jaar; Alblas, Teunis Albertus, oud 90 jaar. met ingang van maandag 9 augustus het precies 175 jaar oude dan toch echt eigenaar van ‘een jj j ciële opening van de nieuwe bedrijfslokatie is nog niet gepland. -J JL -J 1-- --1- -1 V a* aan de gang zijn. Voor de nieuwbouw (bedrijfs ruimte en kantoor) werd in de cember vorig jaar de eerste paal geslagen. Die officiële handeling werd verricht door directeur A. Vis van het bedrijf waar 12 men sen werken. Aan de Tweede Bloksweg, waar voor de bouw het bestemmings plan door de gemeente Waddinx veen werd aangepast, heeft het bedrijf de beschikking over twee hectare. Het pand is neergezet naar een ontwerp van architectenbureau A. Kraan uit Bodegraven en is gerea liseerd door aannemingsbedrijf A.A. van Kleef en Zonen BV uit Benschop. Het familiebedrijf van directeur A. Vis heeft al sinds 1816 een sc- heepswerf-smederij-gassendepot yy ^4 XT T T x L J jp nu het hoofddepot WADDINXVEEN - Aan Prof. Kohnstammschool openbaar MAVO in Waddinxveen zijn voor het MAVO-examen (tweede tijdvak) geslaagd Aman da v.d. Braak, Babette Remeczky Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 ÉN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogen doorn 16.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda te maar liefst f 6.560,-. Wanneer er weinig werk was, dan werden er bokken gebouwd om te verhuren. Boskoop en de Bollen streek telden afnemers genoeg. In de jaren dertig werden er heel wat jachten op stapel gezet. De werf werd te klein en de zoon van A. Vis jr. kocht in Alkmaar een grotere scheepswerf en vertrok. Langs de Gouwe keerde het oude beeld terug. Geen jachten meer, maar degelijk geklonken Holland se schepen. Tot op hoge ouder dom werkte de laatste scheepma- ker op de Waddinxveense werf. Met zijn heengaan ging een eeu- w wenoud ambacht voor Waddinx- veen verloren. ZEVENHUIZEN - De fracties van de Partij van de Arbeid in het Zevenhuizense hebben voor de tweede maal een regionaal overleg gehouden over de nieuwe Rotter damse woonwijk Achtkamp, ach ter de Wollefoppenweg op grond gebied van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. Voor de nieuwe wijk is een grens wijziging noodzakelijk. Volgens de PvdA in Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft de inspraak van de be trokken bewoners tot nu toe wei nig uitgehaald, hetgeen tot desin teresse voor de politiek leidt. Vandaar dat de sociaal-democra- ten in Zevenhuizen-Moerkapelle het initiatief namen voor een ‘par- tijgenootschappelijk1 overleg met de politieke vrienden in Rotter dam, Rotterdam-Alexanderstad en Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit overleg wordt in augustus met de PvdA-gedeputeerde voortge zet. De Rotterdamse keuze voor 5.000 woningen lijkt in alle opzichten een harde te zijn. Niettemin heeft minister Hans Alders (VROM) nog op zaterdag 1 mei op een een spreekbeurt in Zevenhuizeen ge zegd dat dat het nog niet vaststaat dat Rotterdam al die woningen moet bouwen. Vanuit de Maasstad is vooralsnog positief gereageerd op de brief van de bewonersgroep van de Wollefoppenweg voor nader over leg. De PvdA-fractie in Zevenhuizen- Moerkapelle heeft over de nieuwe Rotterdamse woonwijk Achtkamp de volgende aanbevelingen ge daan. Er moet een ecologische zone worden gehouden vanuit Hitkamp langs Zevenkamp en de Zeven huizerplas. Dus niet langs de ring vaart zoals nu is voorgesteld, maar op de wijze zoals in het pro vinciaal structuurplan is aangege ven en nog onlangs gepubliceerd. Zevenhuizen-Moerkapelle vroeg reeds ter compensatie 300 wonin gen extra in de wijk Swanla. Dit lijkt weinig haalbaar. Misschien maakt een voorstel om 300 wonin gen door de eigen gemeente te la ten ontwikkelen in een gebiedje boven de Wolleffoppenweg bij de overheid meer kans. Rotterdam moet samen met Ze venhuizen-Moerkapelle een struc tuurplan maken en pas daarna de grenswijziging vaststellen. Rotterdam zal zich sterk moe ten maken voor de eis om de om leiding van de Klinkhamerweg (TW 67) in Zevenhuzen bij de overheid er door te drukken. De omleiding wordt in het overleg ‘de Goudse bocht' genoemd. Bo vendien moet de Achtkamp wor den ontsloten door op- en afritten te maken op de A20 bij de pomp stations. Ontsluiting naar de mini- rotonde in de Klinkhamerweg is niet acceptabel. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse Diverse sleutels; zonnebril; Perzische kat; bankbiljet van 10,-; veelkleurig horloge; da meshorloge; bril in koker; oranje dekzeil; zwarte porte monnee met inhoud. Diverse portemonnees en por tefeuilles met geld en beschei den; diverse bankpasjes; zilve ren speld; zilveren naamarm- band, liseerde Waddinxveense bedrijf, i vrouw actief zijn. A. Vis BV is een veelzijdig en middelgroot bedrijf. In de metaal o is de onderneming gespecialiseerd een truflootsje'. i tisch ijzerwerk op maat, zoals goede zaken, zodat hij in 1854 klein en r w 1 o2 constructies, trappen, balkonhek- zijn smederij kon kopen. Zijn v“’’ - ii„ zoon Abraham had wel idee in de scheepsmakerij, doch de aangren zende werf van Frissel was inmid dels in handen gekomen van Cor nelis Uilenbroek. Er schoot voor de jonge smid niets anders over, dan schepen te omdat de werkzaamheden op het nieuwe buitenterrein nog volop °Pdrachten v?°r grotere schepen aan dp aano 7iin aanvaard worden. In 1923 werd de houten helling Het Waddinxveense bedrijf heeft gesloopt. Er kwam een nieuwe, met een electrische lier. Het for maat van de afgeleverde bokken schommelde sindsdien tussen de twintig en vierentwintig ton. ‘Aken en hagenaars' kwamen gelmatig voor reparatie naar de Waddinxveense werf. De hagen aars met hun gedrongen vorm, hadden praktisch geen opbouw, Aan de Coenecooploop hebben in 1991 ook meegedaan de wethouders Karei van Soest (WD, links op de foto) en drs. Martin Kraaijestein. Voor de start van de 10 km-loop kreeg de liberale teneinde ‘in lege toestand nog on- y^etkiouder van burgemeester Kees van der Linden een fles champagne in verband met zijn 38e der de lage bruggen te kunnen verjaardag die dag. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag 25 september wordt op het bedrij venpark Coenecoop voor de vijfde maal de Coenecooploop gehou- ter ging. Zo’n modern schip'kost- den. Deze loop, waarvoor in 1989 de schaatsvereniging Waddinx veen het initiatief nam, valt sa men met de landelijke Gemeente- dag, waaraan door de gemeente Waddinxveen voor het eerst wordt deelgenomen. De Coenecooploop is uitgegroeid tot een aantrekkelijk en sportief evenement. De organisatoren ver- WADDINXVEEEN/GOUDA - Waddinxvener dr. A.A. de Bruin (Bilderdijklaan) heeft als secreta ris van de beoordelingscommissie van de Coornhertprijs voor sociale Als de provinciegrens voor de vernieuwing in het land oproepen nieuwe provincie Rijnmond wordt laten uitgaan voor de aanmelding j van kandidaten voor de in 1994 uit te reiken prijs. Tot 1 maart volgend jaar kunnen kandidaten worden aangemeld voor de tweejaarlijkse Coomhert- prijs, die 100.000 gulden omvat. Dit geld wordt bijeen gebracht door de regering, de VSB Bank, provincies en gemeenten. Met de prijs moet een project worden uit gevoerd. De Cooprnhertprijs voor sociale vernieuwing wordt toegekend aan die Nederlander of Nederlandse instelling die zich op nationaal, regionaal of plaatselijk niveau heeft onderscheiden door een cre atieve bijdrage aan de harmonise ring van de Nederlandse samenle ving in samenhang met het eerste artikel van de Nederlandse Grondwet. middelgroot ijzerwerk, een groot stuk grond tegenover ken, kratten, containers, mallen en ankers voor de renovatiebouw. In het nieuwe bedrijfspand be schikt A. Vis BV over een mo dern geoutilleerde werkplaats met een eigentijds machinepark, zoals een sjabloonsnijmachine, lasaggre- gaat en een draadsnijmachine bouwen op het weiland over de voor pijpen tot maximaal 4”. De wetering. Een ijzeren binnen- werknemers zijn gemotiveerd en i ...1 111_. staan borg voor eerste klas vak- dagen. De eerste ijzeren aken steeds gestreefd naar een zo volle dig mogelijk servicepakket (fles of tank, installateur, leverancier, adviseur). Geleverd worden daar om ook produkten als gasappara- tuur, lasdraad, elektroden, mano meters, drukregelaars en allerlei gas- en watërfitting-materialen. Over de geschiedenis van de Waddinxveense smederij aan de Noordkade schrijft ook de ama- teur-historicus C. Neven in zijn boek ‘Toen Waddinxveen nog een dorp was'(1981). Hij meldt dat toen in het vroege voorjaar van 1814 het grote kei zerrijk ineenstortte, was Daam Vis - onvrijwillig soldaat in het le ger van Napoleon - nog in Roche fort gelegerd. En vandaar was het een onwijs eind lopen naar Wad- de Noordkade. Het bedrijf is dinxveen. t voor Benegas, Thuisgekomen begon hij een sme- depothouder voor AGA-gas, dea- derijtje in de schaduw van de pa- i— Campinggaz, verzorgt piermolens. Die zorgden voor werk. In 1823 had hij zoveel cent jes gespaard, dat hij het nog altijd bestaande huis aan de Noordkade dertig jaar het in gassen gespecia- 39 kon kopen voor ‘eene Somma liseerde Waddinxveense bedrijf, van twee honderd guldens' van de waarin ook hun zoon Nico en zijn scheepstimmerman Ary Frissel. Qp jje jjy je schikking over ‘twee bleekvelden, een groote brandingsschuur en in het vervaardigen van speciaïis- Als ‘Meester Smid' deed Daam klein V

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 9