stemmachines College houdt vast aan komst Ed de Goey op keeperskamp GLASBEEK Huize Souburgh introduceert ‘ThuisDiner4 Actie voor ter dood veioordeelde Amerikaan Jf Deze week bij Be Fair RTW-radio present op popfestival De Gouwe’s Gillian van den Berg in het goud Loos alarm morgana Legitimatiebewijs Widdinxveners zetten 150 handtekeningen Warme maaltijden thuis of in ‘restaurants' AF-centrum of Souburgh Vrijwilligers tevreden over nieuwe werkwijze overheveling van de maal- tijdverzorging van de Stich ting Welzijn Ouderen Wad dinxveen (SWOW) naar Huize Souburgh niet te wil len meemaken, omdat er door Souburgh onterecht extra werkzaamheden en verantwoordelijkheden op de schouders van de vrijwil ligers zouden worden ge legd. ‘Bij de betrokkenen van Huize Souburgh bestond geen bereidheid naar onze argumenten te luisteren4, stelde de heer Schenkeveld in zijn reactie over het waarom van het vertrek van de meerderheid van de vrij willigers bij de maaltijd- voorziening. ‘Hun vertrek is betreurens- waardig. Omdat deze vrij willigers meenden dat de verantwoordelijkheid, die natuurlijk bij ons berust, zou zijn verlegd naar de vrijwilligers hebben wij ge meend daar van onze kant goede aandacht aan te be- AUOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! slaapkamers op elk ^^VAN DER LINDE Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Ed de Goey Antwoord Nieuwe keuken y v.X ia I - w I Pagina 13 Weekblai voor Waddinxveen Woensdag 11 augustus 1993 dan 50 keepers deel in de leeftijd van 7-15 jaar. De keuken van Huize Souburgh in vol bedrijf voor de dagelijkse warme maaltijdenvoorziening (‘ThuisDinerj. Op de achter- NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 1809C 's maandags gesloten - donderdag koopavond -Zijde 3. Boskoop. 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond slaapkamers In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 15 september kan de PvdA-fractie verder praten over de stemmachines, want zo wel de brief van de sociaal-demo- craten als het antwoord daarop van het college van B. en W. zal worden geplaatst op de lijst van mededelingen en ingekomen stuk ken. steden. Er is twee avonden met deze mensen gespro ken. Op de laatste avond vroegen we of er de moge lijkheid bestond het een maand te proberen met een goede tussenevaluatie. Dat bleek niet het geval te zijn1, aldus mevrouw Fahrner van Huize Souburgh voor de RTW-radio. In een nadere toelichting gaf ze aan dat de vrijwilli gers in de oude situatie de uitbrengmaaltijden namens de SWOW op naam be zorgden. Het snelwerkende lopende bandsysteem in de nieuwe keuken van Sou burgh maakt dit echter on mogelijk. Op de maaltijdkoffers staat nu een tijds- en kostenbes parend codenummer, waar door volgens de vertrokken vrijwilligers uiterst verve lende vergissingen tot de mogelijkheden kunnen gaan behoren. Souburgh denkt daar wat anders over omdat de maal tijden elke dag vergezeld gaan van rijlijsten waarop naast de codenummers ook de namen en adressen van de afnemers staan vermeld. Ter plaatse is dan een laat ste controle door de vrijwil liger mogelijk. WADDINXVEEN - In Waddinx veen is nog altijd sprake van een groot aantal loze alarmeringen bij brand. In de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken is ge sproken over de wijze waarop daarmee wordt omgegaan. De raadsleden spraken met elkaar over het jaarverslag 1992 van de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen (die nog een tankauto spuit wil aanschaffen), een advies inzake het onderzoek naar bran den en de statistiek der branden in 1992. De uit zijn krachten gegroeide jongen oogde slungelig, maar was lenig en had een goede techniek. Doesburg zag toen al dat het een hele grote kon worden. Op 16-ja- rige leeftijd verhuisde Ed de Goey naar de jeugd van Sparta. Nog geen twee jaar later debu teerde hij onder de toenmalige trainer Theo Vonk. De Goey nam de plaats in van Bas van Noort- wijk, die een mindere periode had, om vervolgens niet meer uit het Sparta-doel te verdwijnen. Pas toen Feijenoord aan de bel trok bij de Kasteelclub deed De Goey het doel van de Spartanen verlaten en de poort van het Kas teel achter zich sluiten. Een nieuwe episode in het leven van de toen 23-jarige Gouwenaar was begonnen en bij een topclub hoopte Ed het te gaan maken. Na drie seizoenen in het Feijenoord- stadion is gebleken dat De Goey het grote werk gemakkelijk aan kan. Europacupwedstrijden en be langrijke WK-kwalificatiewed- strijden voor Oranje hebben Ed de Goey alleen maar gesterkt in zijn geloof, dat voor hem het eind nog lang niet in zich is. Twee KNVB-bekers, Europees voetbal en natuurlijk het lands kampioenschap met Feijenoord waren fantastische hoogtepunten, maar er gaat meer komen, dat kan niet missen. Ed de Goey moet met Oranje naar de Verenigde Staten, de Gouwenaar gaat ook naar het WK. Als het aan hem ligt is er geen twijfel mogelijk. Ook in de States zullen we dan het ‘Say oeh ahh Ed de Goey, say oeh ahh Ed de Goey‘ kunnen horen. LEEDS/WADDINXVEEN - De Nederlandse dames, met De Gou- we-speelster Gillian van den berg in hun midden, hebben afgelopen weekeinde het Europese kampi oenschap waterpolo gewonnen. Nadat het gouden team vorige week ongeslagen was gebleven in de B-poule zag het er in het En gelse Leeds erg florissant uit. Oranje met de De Gouwe-speel- ster Gillian van den Berg en GZC-speelster Ellen Bast leek in Leeds regelrecht naar het Euro pees kampioenschap waterpolo door te stoten. Doch de kruisfinale van afgelopen vrijdag zinderde van spanning. Na drie perioden keek Nederland nog tegen een 4-8 achterstand aan. Tijdens de vierde periode werd echter op grandioze wijze en on der luidruchtige aanmoedigingen van het aanwezige Nederlandse publiek de achterstand omgezet in een grandioze 9-8 overwinning. Hongarije pakte zaterdag brons door met 8-7 van Italië te winnen. De finale tegen Rusland was, ach teraf gezien, niet de moeilijkste wedstrijd. Nederland is geen mo ment in gevaar geweest en wist telkens met minimaal twee doel punten verschil de voorsprong te handhaven. De voorsprong werd nog verder uitgebouwd en uitein delijk werd met 13-8 gewonnen. Daarna barstte het feest in het Nederlandse kamp los en kunnen de waterdames van enkele weken welverdiende rust gaan genieten. WADDINXVEEN - De nieuwe werkwijze van Hui ze Souburgh bij het verzor gen van de uitbrengmaaltij den (‘ThuisDiners4) is de ze ven huidige vrijwilligers achteraf beslist niet tegen gevallen. ‘Ze hebben gezegd dat ze er moeilijker over gedaan heb ben, dan het in werkelijk heid is. Ik ben blij dat te horen, want vrijwilligers zijn zeker in de gezond heidszorg verschrikkelijk belangrijk. Ik hecht ontzet tend veel waarde aan vrij willigers, waarvoor ik alle respect heb, en ben ook heel blij dat er zoveel mensen zijn die op deze wijze nog hun steentje willen bijdra gen aan de zorg voor oude ren in onze omgeving4. Dat zei Souburgh-directrice mevrouw G. Fahrner, die in haar zorgcentrum gebruik maakt van ongeveer 85 vrij willigers, vrijdagavond voor de RTW-radio naar aanlei ding van de ingezonden brief van C.J. Schenkeveld (Jan Willem Frisoweg) in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week. De Waddinxvener schreef daarin als oud-vrijwlliger dat vijf van de negen vrij willigers hadden besloten de houden om de Amerikaan, die 12 jaar geleden ter dood werd ver oordeeld wegens moord op een blanke automobilist, maar altijd zijn onschuld heeft volgehouden, uit de elektrische stoel te houden. ‘Hij is veroordeeld door de getui genis van een vrouw die op 100 meter afstand stond. Vier getui gen die voor zijn onschuld inston den werden door de rechtbank niet geaccepterd omdat ze zich te laat gemeld hadden1, weet de heer Kunz. Hij vindt daarom met duizenden andere Nederlanders dat het le ven van de Amerikaan, wiens schuld door de flinterdunne be wijzen zeer twijfelachtig is, ge spaard moet worden. Volgens hem is Gary Graham nu uitgeprocedeerd en kan een mas saal gratieverzoek van het Neder landse volk nog zijn enige redding zijn. De Waddinxvener heeft op zich genomen de bij hem ver krijgbare formulieren met voor de Amerikaanse president Bill Clin ton en het Amerikaanse Hof van Justitie bestemde verzoeken om gratie zeer spoedig te zullen door sturen. De Waddinxveense verzoeken om gratis zullen met de duizenden andere verzoeken deze week wor den besproken op de Amerikaanse ambassade in Den Haag en zo mogelijk komend weekeinde wor den meegenomen door oud-onder- wijzer André van der Weide uit Weesp, die landelijk actie voert om Gary Graham in aanm< te laten komen voor gratie. Hij wil ze de gouverneur van Texas, mevrouw M. Richards, persoon lijk gaan aanbieden. W ADD NX VEEN - De PvdA-fractie doet ten onrechte veron gelijkt <ver het besluit van B. en W. tijdens de verkiezingen van 1994 vo>r de gemeenteraad, de Tweede Kamer en het Europees Parlemeit te gaan werken met stemmachines in plaats van het (‘ThuisDinerj in de gaten die in koffers dagelijks rond het middaguur door de Belbus en vrij- niging Oudewater. willigers naar het Anne Frank-centrum worden gebracht. De overige 100 maaltijden worden in Penalty-bokaal Huize Souburgh bezorgd. (Foto: Sjaak Noteboom). Van het mini-keeperskamp is de penalty-bokaal een vast onderdeel. nu in een nieuw jasje gestoken. Bij vori ge gelegenheden werden ook spe lers van de clubs uitgenodigd waar het kamp werd gehouden, maar dat wordt deze keer niet ge daan. Organisator Inge Rehorst wil de deelnemende keepers meer kans geven door te breken naar de fina le. Eerst zullen de gewone voor ronden worden gehouden. Het aantal kansen in deze voorronden zal dan ook worden vergroot en de keepers mogen zich uitleven op de trainers. Daarna zullen vrijdagavond om zeven uur de beste 20-25 schut ters zich in de finale kunnen uit leven op keeper Ed de Goey. Het aantal malen dat op hem gescho ten gaat worden zal nog nader be kend worden gemaakt. Ook voor de verliezers zijn er voorronden. Deze voor de prijzen uitgeschakelde jeugdige keepers mogen als troost toch een straf schop nemen op de doelman van Feijenoord. Nieuw is ook de ‘trainers‘-prijs. Bij het mini-keeperskamp is een redelijk jong trainerskorps betrok ken en daarom hebben de organi satoren gemeend hen ook in dit evenement te moeten betrekken. Werden de trainers in voorgaande keeperskampen bij de oudste groep ingedeeld, nu is voor een aparte categorie gekozen. De 26-jarige Gouwenaar Ed de Goey begon zijn carrière bij DONK in zijn geboorte- en woon plaats. Hij ging echter snel spelen voor het dichter bij zijn woonhuis gelegen Olympia. De familietradi tie ten spijt, want DONK had de traditonele voorkeur in huize De Gpey. Vanaf de F-jeugd stond kleine Ed onder de lat. Meer uit nood gebo ren, dan dat hij het zo leuk vond om tussen die palen plaats te ne men. In de C-jeugd van Olympia kwam hij vervolgens Pim Does burg op zijn weg tegen, die de keeperstraining verzorgde. Zo doende werd er het één en ander bijgeschaafd aan de talenten van De Goey. Volgens PvdA-fractievoorzitter Bep Verneij heeft het college van B. en W de gemeenteraad buiten spel en oor het blok gezet met de aankndiging van de aanschaf van stermachines. ‘Zonder enige discussie in com- missievcband wordt door u al aangekadigd dat op de ‘Gemeen- tedag 1'93‘ geoefend kan worden op een temmachine! Kunt u ons informeen waarom u dit moment gekozet heeft om die informatie naar buten te brengen?1, aldus de sociaal-lemocrate. B. en V. zeggen in hun antwoord de PviA-mening, dat zij de ge- meentiraad bij de voorgenomen aanschaf van stemmachines bui ten spe1 en voor het blok hebben gezet, liet te kunnen onderschrij ven. In hun vergadering van 29 juni hebben :ij besloten de gemeente raad, n? raadpleging van de on- derschedene raadscommissies, woensdg 15 september voor te stellen en krediet beschikbaar te stellen oor de aanschaf van deze stemmaïhines. Om erVoor te zorgen, indien de raad hé voorstel overneemt, dat bij de erstvolgende geplande ver- kiezingin maart 1994 kan worden beschik over de stemmachines, hebbenB. en W. bij brief van 30 juni aai de voorzitters van de raadsfracties voorgelegd of er be zwaar tgen bestaat vooruitlopend op de lehandeling van het desbe treffend voorstel in de gemeente raad en intentieverklaring af te geven an de desbetreffende leve rantie) Deze erklaring houdt in dat de gemekte tot aanschaf van de stemnachines overgaat onder voorbrioud van goedkeuring door tingsbestuur, dat de externe maal tijdenvoorziening heeft overgeno men van de in opheffing verke rende Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW), beschikt nu over een overzichtelijke, be- drijfsvriendelijke en energiebespa rende keukenvoorziening, die ook een restaurantfunctie voor oude ren heeft. Er wordt door het deels uit de op geheven keuken van het Anne Frank-centrum komende keuken- personeel aan de Prins Bernhard laan gewerkt met een lopende band, zodat op een snelle wijze de verse en warme maaltijden samen gesteld kunnen worden. De na een jarenlange voorberei dingstijd in slechts een paar maanden met financiële steun van de provincie Zuid-Holland en de gemeente Waddinxveen neerge zette keuken, waarvoor ouderen wethouder J. Neele (PCW) en stichtingsvoorzitter C. Slinger op woensdag 24 maart de officiële paal sloegen, is voorzien van ui terst moderne en efficiënte kook- apparatuur. Tien weken lang is er niet in WADDNXVEEN - Midden in deze zoner is ook de Waddinxve ner J. Bunz (Prinses Irenestraat) in bres jesprongen om te voorko men datde ter dood veroordeelde Amerikan Gary Graham (29) op dinsdag 17 augustus in Texas wordt giëxecuteerd, omdat hij als minderjjige van 17 jaar een blan ke man zou hebben doodgescho ten. De Waidinxvener plaatste daar voor eet ingezonden brief in het Wedekjlad voor Waddinxveen en voegdeeen briefje met een in te vullen verzoek om gratie bij het laatste nummer van ‘Gouwe- nieuws, het blad van de afdeling Waddhxveen van de Algemene Bond voor Ouderen (ANBO), waarvat hij voorzitter is. Met zjn actie sloot de heer Kunz aan bi een Nederlandse campag ne, di< op dit moment wordt ge- rode polood. Het college schrijft dat vorige week donderdag in antwoori op schriftelijke vragen van de PvdA-raadsfractie. de raad. In de brief van 30 juni hebben B. en W. gevraagd, zono dig vóór 2 juli te reageren als de raadsleden opmerkingen hadden over deze procedure. Hierop is, behoudens een enkele opmerking vanuit de PvdA-fractie, geen reac tie ontvangen. Tevens hebben B. en W. de raad in eerdergenoemde brief meege deeld dat het voornemen bestaat de stemmachines op de Gemeen- tedag van zaterdag 25 september te demonstreren. Ook zeggen B. en W. te hebben besloten ten behoeve van de raadscommssie voor algemeen be stuurlijke zaken daaraan vooraf gaand op 31 augustus een korte demonstratie te laten verzorgen. ‘Het spreekt voor zich, dat als de behandeling van het genoemde voorstel in de raadscommissies en de raad er toe zou leiden dat niet tot aanschaf wordt overgegaan, de voorgenomen demonstratie tijdens de Gemeentedag ook geen door gang zal vinden1, aldus B. en W. Tenslotte delen zij mee dat aan het, moment waarop de informatie over de mogelijke aanchaf van stemmachines naar buiten is ge bracht geen bijzondere reden ten grondslag hebben gelegen, doch heeft plaatsgevonden in het kader van de gebruikelijke wijze van mededelingen doen aan de pers van in het college besproken on derwerpen. WADDINXVEEN - In Waddinx veen zal het gemeentebestuur pas overgaan tot invoering van een ge meentelijk legitimatiebewijs zodra er een valide reisdocument c.q. le- lerking gitimatiebewijs is. Dit is conform eerder gemaakte afspraken op ba sis van overeenstemming tussen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het minis terie van Buitenlandse Zaken over voldoende vraag naar het nieuwe document voor binnenlands ge bruik. Waddinxveen voor de ouderen ge kookt. De maaltijdenverstrekking voor ouderen en mensen met een handicap in en buiten Souburgh was in die tijd in handen van een op dit terrein gespecialiseerd cate- ringsbedrijf. De goed georganiseerde en snel op elkaar ingespeelde nieuwe keu- kenploeg staat onder leiding van de nieuwe chef-kok René Wild schut. Hij heeft een instellings- kok, vier keukenmedewerksters en vijf overige medewerksters me dewerksters tot zijn beschikking als elke dag tegen de klok van twaalf uur de warme maaltijden klaargemaakt moeten worden. Er werd een week proefgedraaid voordat de maaltijden weer uit de eigen keuken kwamen. Eerst voor de Souburgh-bewoners en direct daarna voor de overige Waddinx- veners. De keuken van Souburgh maakt op dit moment ongeveer 200 war me maaltijden per dag. Voor de 98 eigen bewoners en de 12 be zoekers van de dagopvang, de dagverzorging en het flankerend ouderenbeleid worden dagelijks WADDINXVEEN - De doelman van landskampioen Feijenoord en het Nederlands elftal, Gouwenaar Ed de Goey (26), is vrij dag 13 augustus de belangrijke gast van het mini-keeperskamp, dat voor de eerste maal twee dagen lang bij het 40-jarige Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen zal worden gehouden. Aan dit door Hilversummer Inge Rehorst, samen met Bleiswijker Jos Rutten, opgezette kamp nemen het maximale aantal van meer WADDINXVEEN - De landelij ke actie om gratie te bewerkstelli gen voor de ter dood veroordeelde zwarte Amerikaan Gary Graham heeft ruim 5.000 handtekeningen opgeleverd. In Waddinxveen heb ben ruim 150 inwoners zich met hun handtekening achter het gra tieverzoek geschaard. Zaterdag 14 augustus zal er op de Dam te Ansterdam nog een de monstratie plaatsvinden tussen 14.00 en 1500 uur ter ondersteu ning van deactie. Mogelijk zal di rect daarna de landelijke coördi nator afreizn naar Amerika om de handtekeningen te overhandi gen ter ondersteuning van het Ne derlands vezoek. Deze reis zal af hangen van de financiële midde len. Tot nutoe hebben sponsors 750,- bijeeigebracht om de reis te bekostigen en gehoopt wordt op nog een aaital sponsors. Wie als no; de actie met zijn of haar handekening wil ondersteu nen kan tet en met komende don derdag n<g een formuliertje ver krijgen oi het adres Prinses Ire nestraat <7 in Waddinxveen. De gratiefornulieren liggen ook in de Openbare Bilbiotheek Mecklenlurg Schwerinlaan). Het adrs en telefoonnummer van de landdijk coördinator is Zee- brugstrat 25, 1382 BM Weesp, tel. 0290-13972. WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio zal zaterdag 14 au gustus ruime aandacht besteden aan het Waddinxveen 760 Open Air Festival. Er zullen interviews met leden van de verschillende bands te horen zijn en het publiek wordt om reacties gevraagd. De RTW-radio brengt ook diverse live uitgevoerde nummers van de rocksensatie ‘1st Avenue1 en de vier overige deelnemende bands. Het Waddinxveense radiostation is via de kabel te ontvangen op FM 87.9 en in de ether te beluis teren op FM 105.8 MHz. André van der Weide begon zijn actie na een oproep in het dag blad Trouw. Hij stelt dat zwarte Amerikanen in discrinerende Texas eerder het haasje zijn dan elders in de USA. Over het lot van Gary Graham, voor wie eerder dit jaar telkens uitgestelde executiedata op 29 april en 3 juni werden vastgesteld, kwamen eerder tevergeefs de Ne derlander Michiel Korff, de PvdA-Tweede-Kamerfractie, mi nister Kooijmans van Buitenland se Zaken en Amnesty Internatio nal in actie. Gehoopt wordt dat de Amerikaan (Van alsnog van de in 1991 in Texas gewijzigde wet gebruik zal kun nen maken waarin staat dat ver dachten hun minderjarigheid kun nen aanvoeren als grond om geen doodstraf te krijgen. op eigen plateaus zo’n 110 maal- 1 - tijden gemaakt, allemaal af ge- Dit stemd op de verlangens, wensen en diëten van de gebruikers. De distributie van de huidige 87 ThuisDiners, verpakt in maaltijd koffers, is elke werkdag tegen twaalf uur gedurende een half uur in handen van vijf in eigen auto’s tegen een kostenvergoeding rij dende vrijwilligers en de Belbus voor ouderen met twee vrijwilli gers, die uitbrengmaaltijden naar de bejaardenwoningen in de Ver- zetsbuurt (Groenswaard 1) bren gen. Huize Souburgh hoopt het aantal huidige maaltijden van ongeveer in de komende tijd te laten toene men. De keuken kan 250 warme maaltijden aan, met een uitgroei naar 300. ‘Het overtreft eigenlijk onze ver wachtingen dat we nu al in korte tijd op zo’n 100 uitbrengmaaltij den zitten1, aldus Souburgh-direc trice mevrouw G. Fahrner, die nog uitgaat van de nodige positie ve reacties op de huis-aan-huis verspreide folder over het ‘Thuis- Diner Waddinxveen1. Komende vrijdagavond vanaf ze ven uur zal Ed de Goey het doel verdedigen tijdens de finale van de penalty-bokaal, waaraan de beste 20-25 schutters uit de voor ronden, waarvoor de assistent-trai- ners in het doel hebben gestaan, meedoen. Maar ook de verliezers mogen schoten lossen op Ed de Goey. De finale van de penalty-bokaal is namelijk in een nieuwe vorm ge stoken. Eerst zullen de verliezers één strafschop nemen, vervolgens de winnaars per 2-jaar leeftijds groepen en als laatste is er ook een prijsje voor de beste schutter onder de trainers. Na afloop zal Ed de Goey zowel de prijzen voor de penalty-bokaal alsmede de prijzen voor de keep- erspelvormen in het Warnaar plantsoen uitreiken. Het Waddinxveense mini-keepers kamp duurt- donderdag 12 augus tus van 10.00-18.00 uur en vrij dag 13 augustus van 10.00-20.00 uur. Tijdens het kamp zal hoofd coördinator Inge Rehorst worden geassisteerd door de trainers Hans Arents, Ralph Boonstoppel, Eric Deelen, Arjan van Erk, Maurice Hol, Emiel van der Nagel, Hans van Rijthoven, Michel de Rijk, Rogier Streng en Sander van der Zijden. Hoofdsponsors zijn Massa Sport, Super Van der Sluys, rijschool Henk van Erk en DEKA Sport- prijzen. Andere bedrijven plaats ten een ondersteunende adverten tie in het programmablad: Boon stoppel Daf Trucks, Rabobank Waddinxveen, machinefabriek Van der Loo, D. Metselaar, res taurant De Gouwe Dis, rijwiel handel Frans Versluis, café ‘Roy al1, cafetaria Peet van Zanten, Autobedrijf Kool, Glasbeek Auto schade BV, Installatiebedrijf De Wit, Van Noort-Poldervaart Ver huizingen, Boonstoppel BV, Vink Verzekeringen, G. Kool 4=6, Houthandel Houtex, cafetaria-eet- huis Het Ouwe Dorp, Inter-Hair Hairstyling en bar-petit restaurant ‘De Point1. Na het mini-keeperskamp bij het 40-jarige Be Fair zal over ruim twee maanden (20-22 oktober) zal een dergelijk keeperskamp wor- Directrice mevrouw G. Fahrner van Huize Souburgh houdt de rond de 100 warme maaltijden d?n. gehouden bij de voetbalvere- (‘ThuisDinerj in de gaten die in koffers dagelijks rond het middaguur door de Belbus en vrij- ni8‘ng Oudewater. grond instellingskok Peter Brinkhorst. Hij wordt geholpen door de keukenmedewerksters E. van Oorden, W. Middelkoop, B. Rompelman en N. Weerheim. Verder wordt de helpende hand geboden door G. Audels, R. v.d. Wilt, M. Scholten, G. Kakernaak en G. Burghoorn. Op de foto ontbreekt chef-kok René Wildschut. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Huize Sou burgh (Prins Bernhardlaan) heeft vorige week het spiksplinternieu we ‘ThuisDiner Waddinxveen1 voor ouderen geïntroduceerd. De ze vijfmaal per week thuisbezorg de warme maaltijd, die f 9,75 per keer kost, moet er toe bijdragen dat zoveel mogelijk 65-jarigen en ouder hun zelfstandigheid in hun eigen woonomgeving kunnen blij ven behouden. Het ThuisDiner, aan welk project een voorbereiding van twee en een half jaar is voorafgegaan en waarvoor Huize Souburgh met het gemeentebestuur een samen werkingsovereenkomst heeft gete kend, is speciaal bedoeld voor se nioren die niet (meer) in staat zijn zelf de warme maaltijd te berei den. Niettemin kunnen ook Waddinx- veners beneden de pensioenge rechtigde leeftijd (55-plussers) ThuisDiners bestellen als ze zelf (tijdelijk) door welke reden dan ok niet kunnen koken. Ze moeten dan wel bij Huize Souburgh aangemeld worden door hun arts of De Vierstroom (maat schappelijk werk en gezinsverzor ging), zo blijken de regels te lui den. ‘Hoewel wij ernaar streven de kosten zo laag mogelijk te hou den, is het voor het voortbestaan van dit initiatief niet te vermijden dat er een eigen bijdrage voor het ThuisDiner betaald moet worden1, verklaart Huize Souburgh de maaltijdprijs van f 9,75 in de vori ge week uitgebrachte folder. Van het ThuisDiner kunnen de gebruikers op verschillende ma nieren genieten. De warme maal tijd hoeft niet persé thuis opgege ten te worden, men kan die ook desgewenst op werkdagen (maan dag tot en met vrijdag) gebruiken in het dienstencentrum van het Anne Frank (Jan van Bijnenpad) of in Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan). Misschien vindt men dat gezelliger. Mensen die een voorgeschreven dieet volgen kunnen bij hun arts of diëtist een recent overzicht daarvan opvragen en deze bij de aanmelding voor het ThuisDiner doorgeven, zodat de keuken van Huize Souburgh daar rekening mee kan houden. Het informatie- telelefoonnummer voor het Thuis Diner is 01828 - 32211. Zoals bericht heeft Huize Sou burgh alvast officieus een nieuwe en uitgebreide keuken in gebruik genomen. De keuken vervangt de ruim een kwart eeuw oude en ou derwetse voorziening, die hoogno dig moest worden aangepast om dat er in al die jaren slechts enke le aanpassingen, zoals de aanschaf van een heteluchtoven en een fri tuurpan, hadden plaatsgevonden. Het protestants-christelijke stich- ■7o-99CWj

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13