Rioleringsplan wordt verplicht Receptie van 40 jarig Be Fair Drukke reeks concerten Vox Jubilans Burgemeester opent 6e Axis-WSE ’93 De Sperwer Internationaal jeugdtournooi op zaterdag 28 en zondag 29 augustus Tocht voor gehele gezin in Zuidplas TOOS-gym start weer Open jeugd tournooi Waddinxveen Voetbaldag voor jeugd Waddinxveen Top in de zomer schaak onbereikbaar Peuter viel in zwembad Concurrentie langebaan- zwemmers De Gouwe I I Nieuwe APV Geld voor 8e lustrum De Paddestoel Veteranen D- weekeinde De Gouwe Smash Dino Giancaspero leidt boulers JBV Vakantie weken voldeden bij de jeugd I I PERSOONLIJK I EN ZAKELIJK Masters Ondersteuning Axis Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 11 augustus 1993 de zogenoemde zorg- WADDINXVEEN - Het bestuur van de christelijke voetbalver- van de viering van het 40-jarig bestaan een receptie in het club- Eén van de WADDINXVEEN - Met een ge- zins-oriëntatietocht gaat zaterdag- In de weken voorafgaande aan de receptie houdt Be Fair, dat druk aan het oefenen is geslagen tegen DSVP, Lekvogels en Berkel, op donderdag 19 en zaterdag 21 au gustus een tournooi om de Van Bommel-bokaal met RVC (Rijs wijk), Spakenburg en Capelle. vember in de hervormde Bethel- kerk aan de Bilderdijklaan. 1991 de hoofdprijs binnen te ha len. Op hetzelfde tijdstip zullen in ac tie komen ADO Den Haag en het WADDINXVEEN - De wijk en speeltuinvereniging De Pad destoel aan de Lijsterbesstraat in de Waddinxveense Bomen- wijk gaat binnenkort het 40- jarig bestaan vieren. Zaterdag 21 augustus is er ook een groot jeugdtournooi. In het kader van het achtste lus trum heeft Be Fair op donderdag avond 26 augustus een jubileum- uitwisseling georganiseerd met De Alblas uit Oud-Ablas, welke ver eniging eveneens in de zomer van 1953 werd opgericht. Na de re ceptie van donderdagavond 2 sep tember wordt een dag later, vrij dagavond 3 september, de grote feestavond voor leden, supporters, spelers en bestuur gehouden. De reünie vindt plaats op zaterdag middag 4 september vanaf vier uur. In het nieuwe seizoen zullen geen lessen meer worden gegeven in de gymnastiekzaal in de Anna van Burenstraat (achter supermarkt Albert Heijn bij het Koningin Wilhelminaplein). De meeste les sen vinden plaats op hetzelfde tijdstip echter in een andere zaal. Wie vragen heeft over alle lessen van TOOS kan bellen met 01828-30965 of met 01828-15025. Volgende week pu bliceert TOOS een uitgebreid les rooster in het Weekblad voor Waddinxveen. maas werd hij negende op de 2000m schoolslag. Zondag werd gezwommen bij het Eurostrand in Eersel, waar Jan Willem van den Hoek ontbrak en waar Martijn van den Maagden berg een stijgende vorm aantoon de door vijfde te worden. De masters van De Gouwe gooien weer hoge ogen voor de Speedo- klassementsbekers. Nic Geers en Judith van Berkel hebben de eer ste plaats in hun klassementen bij de 50-plussers bezet door vanaf het begin alle 1000m vrijeslag t WADDINXVEEN - In een parti culier zwembad achter een wo ning aan het Noordeinde in Wad dinxveen is vrijdagavond onver wachts een anderhalf jarig meisje gevallen. De peuter moest in een ambulance met onderkoelingsver- schijnselen naar het Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland-lokatie) in Gouda worden gebracht, maar kon na behandeling weer naar huis terugkeren. Aan de hulpver lening ter plaatse hebben de poli tie en de vrijwillige brandweer medewerking verleend. nummers, waar ook in het land, te winnen. Hans den Boer komt dit jaar zon der Speedobeker thuis. Op de vrijeslag wordt hij derde achter Nic en de nieuwe sterke 50-plus- ser Rob Hanou uit Arnhem, die vrijwel zeker bovendien de wissel- beker voor de schoolslag van Hans zal ovememen. Nic Geers leverde in de Binnen maas op de 1000m vrije slag een bijzondere prestatie door deze af te leggen in 13.35, waarmede hij niet ver bij de jongere garde ach terblijft. Dat hij in vorm is bewees hij ook tijdens zijn vakantie in het Deen se Herning, waar hij meedeed aan een internationaal tweedaags mas- terstoumooi. Hij had op negen nummers ingeschreven en hij zet te deze alle in goud om. Op de 800m bracht hij daarbij het Europees record op 10.39, slechts drie seconden boven het wereldrecord. Hierop zal hij op de Europese Kampioenschappen in september in Duitsland op nieuw een aanval doen. De provincie Zuid-Holland vraagt de gemeenten in het gemeentelijk rioleringsplan gebieden aan te ge ven waar het afvalwater niet kan worden opgevangen in een riole ring maar op andere wijze wordt verwerkt dan de wet aangeeft. Gemeenten moeten dan wel kie zen voor een milieuhygiënisch al ternatief. Dat kan bij alleenstaan de woningen in dunbevolkte ge bieden het geval zijn, waar aan sluiting op de riolering relatief duur is. Zuid-Holland wil verder in de af rondende fase worden betrokken bij de voorbereiding van de riole- ringsplannen. In die fase kan overleg worden gevoerd met alle betrokken instanties. De provincie kan dan ook beoordelen welk deel van het gemeentelijk grondgebied in aanmerking komt voor vrijstel- WADDINXVEEN - De zomer competitie van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen duurt nog tot eind augustus. De ene week wordt op zaterdag gespeeld en de andere week op zondag. Alle aanwezige leden kunnen meedoen, middels een willekeuri ge loting. Er worden twee wed strijden gespeeld. Dino Giancas pero voert aan de Alberdingk Thijmlaan het klassement aan met 12 gewonnen wedstrijden en 54+ punten. Tweede is Piet van der Made met 11 gewonnen wedstrijden en 84+ punten. Op de derde plaats staat jeugdspeler Krishnan de Jong met 10 gewonnen wedstrijden en 22+ punten. Het puntenklassement van de jeu de boulesvereniging, waarvoor di verse toumooien en competities meetellen, is een totaalklassement waaruit de sterkste speler van het jaar naar voren moet komen. Dit klassement wordt aangevoerd door Norbert Schifferling met 33 punten. Tweede is Dino Giancas pero met 25 en derde Kees de Lange met 20 punten. De rest van de top tien is als volgt: 4. Piet van der Made 18, 5. Roy Hulskamp 18, 6. Jack van Leeuwen 16, 7. Rob van Dijken 16, 8. Wouter de Lange 16, 9. Stephan Tabben 16, 10. Toos Tabben 15. Komende zondag gaat een aantal equipes vban de jeu de boulesver eniging Waddinxveen naar Maas tricht om mee te doen aan het be roemde Vrijthoftournooi. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag waren er acht schakers die tijdens de zomerschaakcompe- titie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), waarvan de eerste twee plaatsen voor de deelnemers onbereikbaar zijn geworden, de volle 100% binnen haalden door dubbele overwinningen. Van Ommeren behaalde een dub bele winst op Bac en Mourits, Evengroen op De Niet en Smits- kamp, Singeling op Wiersma en De Niet, Dannis op Van Oort en Ritter, Van der Born op Van der Hoek en Stam, J.E. Markus op D.J. van Offeren en Taco Stou ten, De Bock op Taco Stouten en L.G. Markus, Alblas op De Hoog en H. Stouten. Ondanks dat er nog één ronde moet worden gespeeld staan de eerste en tweede plaats nu al vast. G. van Ommeren uit Moerkapelle is met 62 punten onbereikbaar ge worden voor zijn concurrenten. Dit is evenzeer het geval met J. Evengroen uit Moordrecht, die met 56 punten de 2e plaats bezet. Voor de derde plaats zijn nog vele kanshebbers. Met 50 punten wordt deze nu ingenomen door Jansen en Mourits, maar er zijn met 46 punten nog de volgende kanshebbers: Van Woudenberg, Singeling, Smitskamp, Bac en Bourgeois. Het gaat er dus nog om spannen en het zal best mogelijk zijn dat extra barrage partijen de beslis sing gaan brengen. Donderdagavond 12 augustus van af acht uur wordt in Het Zuid honk de zomerschaakcompetitie afgesloten. Na afloop vindt direct de prijsuitreiking plaats. WADDINXVEEN - In het War- naarplantsoen heeft de Waddinx veense tennisvereniging De Gou we Smsash het eerste open vetera nen D weekeinde gehouden. De leden van de onderhoudscom- missie wisten met behulp van an deren de banen met wat vertra ging prima speelklaar te krijgen. Gezien de vele regen was dat een hele klus. Alle partijen konden tot aan de fi nales soms met wat vertraging ge speeld worden, hetgeen resulteer de in de volgende uitslagen: Herendubbel poule A: 1. Terp- stra-Van der Tuin, 2. Blom- Boomstoppel. Herendubbel poule B: 1. B. van Rijswijk-van Es, 2. Ladstra-Tuit. Mixeddubbel poule A: 1. Middelkoop-Middelkoop, 2. Hak-Rijkenberg. Mixeddubbel poule B: 1. Greet en Chiel v.d. Berg, 2. Zwanenburg-Zeelst. Da- mesdubbel poule A: 1. (na loting) Van Swieten-Van der Valk, 2. Neut-Koekoek. Damesdubbel poule B: 1. Bruinee-Young, 2. V oogd-W erkendam. Voor alle eerst geplaatsten was er een wisselprijs, die beschikbaar werd gesteld door Martin Vink van De Energie-Kluis uit Wad dinxveen. Verder kregen alle prijswinnaars een lekker geurtje om de zweetluchtjes te verdrij ven. Voor dat doel heeft het college van Burgemeester en Wethou ders de gemeenteraad laten weten te hebben besloten een eenmalige bijdrage te verlenen in de kosten van de viering van het achtste lustrum. Het eerste team van Waddinx veen, bestaande uit Wouter de Lange, Stephan Tabben en Marco Jansen, scoorde matig. Zowel het schieten als het plaatsen met de boules was minder dan dat van de tegenstanders. Als alles tegen zit komt ook de pech-vogel langs. Resultaat de B-poule. In deze poule werd alsnog brons behaald. Het tweede team van de Wad dinxveense jeugd presteerde bo ven verwachting. Het team be stond uit Krishnan de Jong, Erik- Jan Hoogendoorn en Sander ’t Wout. Door een goede teamgeest en met enorme inzet plaatsten zij zich in de A-poule. Met bronzen medaille in deze poule bewezen zij hun kwaliteit. Alternatief Olympisch Jeugd- Kampioen Pétanque werd het Ne derlandse team Mohr, Sanders en Arnhout. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 augustus wordt bij voetbalvereni ging Waddinxveen op sportcom plex De Sniep (Sniepweg) de jaarlijkse voetbaldag voor de jeugd gehouden. Deze dag, waaraan jongens en meisjes in de leeftijd tussen 6 en 18 jaar gratis mee kunnen doen, begint om half tien met de in schrijving. Van tien tot twaalf uur wordt vervolgens getraind onder leiding van de jeugdtrainers van de Waddinxveen-voetbal. Na de gezamenlijke lunch, die zal worden geserveerd aan alle deel nemers, gaat de jeugd zich bezig houden met de zogenaamde voet- balspellenkermis, die duurt van half twee tot vier uur. Iedereen is welkom. in 1990 en 1991), SC Feijenoord (winnaar in 1988), Ajax, Sparta, FC Volendam, Helsingborg IF, ADO Den Haag en WSE (5e in 1988, 6e in 1989, 7e in 1990, 8e in 1991,7e in 1992). Het Axis-WSE ’93 tournooi zal geopend worden met de wedstrij den tussen het Zweedse Helsing borg IF en het Amsterdamse Ajax en op het andere veld tussen het technisch begaafde Volendam en het Rotterdamse Sparta. Helsingborg IF zal een week eer der deelnemen aan het internatio nale jeugdtournooi bij Volendam en zal een week te gast zijn bij de voetbalvereniging WSE en Feijen oord. Het Zweedse team telt maar liefst vier internationals. De andere buitenlandse club, het Deense Aarhus GF, speelt haar eerste wedstrijd zaterdag 28 au gustus om 13.30 uur tegen het Rotterdamse Feijenoord. Het Deense team wist in 1990 en DEN HAAG/WADDINXVEEN - Gemeenten zijn volgens de provincie Zuid-Holland verplicht voor 31 december een gemeen telijk rioleringsplan vast te stellen. Dat staat in de Wet Milieu beheer, die op 1 maart van kracht is geworden. Bij de voorberei ding van dat rioleringsplan horen Gedeputeerde Staten te wor den betrokken en verder de beheerders van zuiveringsinstallaties seizoen van de Stichting Wijk- werk De Zuidplas van start. De oriëntatierit omvat speurwerk, opdrachten en spelletjes voor het gehele gezin. Gestart wordt er za terdag 28 augustus tussen 13.00 en 14.00 uur bij het buurtcen trum ‘Het Zuidhonk* (Zuidplas laan). De deelnemers zijn inschrijfgeld verschuldigd, dat bij de start kan worden voldaan. WADDINXVEEN - Tijdens de langebaanzwemwedstrijden, afge lopen zaterdag in het frisse water van de Binnenmaas in de Hoekse Waard, werd door zwemmers van de zwemclub De Gouwe weer meegestreden voor de klasserin gen voor de diverse bekers. Jan Willem van den Hoek, vorig jaar als derde geëindigd voor de Zwemkroniek Beker heren vrije slag, werd nu vierde op de 2000m in 23.49. Hij is dit seizoen gestart met een aantal eerste plaatsen, maar of hij zijn klassering van 1992 kan verbeteren is, vanwege de felle concurrentie, nog lang niet zeker. De Gouwetroef op de schoolslag, Martijn van den Maagdenberg, haalt de tweede plaats van 1992 dit jaar niet omdat hij even af stand heeft genomen van het zwemmen en waarschijnlijk niet het vereiste kilometers haalt. Bovendien was de scherpte er wat af en moest hij in Leiderdorp ge noegen nemen met een elfde plaats en zaterdag in de Binnen- WADD^NXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden opent op zaterdagmorgen 28 augustus om kwart over elf de zesde editie van het tweedaagse Axis-WSE ’93 internationaal jeugdtournooi. Na de openingshandeling, die hij ook vorig jaar verrichtte, zullen de teams worden voorgesteld en zal rond het middaguur de bal voor de eerste maal in de Vondelwijk gaan rol len. Aan het in 1988 begonnen inter nationaal jeugdtournooi, organisa torisch in handen van de Stich ting WSE Aktiviteiten, nemen ditmaal deel Aarhus GF (winnaar organiserende WSE. Alle betaal de verenigingen spelen in de top van de landelijke jeugdcompetitie. Het laatste weekeinde van deze maand is een laatste testcase voor de competitie aanvangt en er kan gerekend worden op veel inzet en enthousiasme van de deelnemen de verenigingen. De wedstrijden zullen tweemaal 30 minuten duren en staan onder leiding van KNVB-scheidsrech- ters die normaliter wedstrijden leiden in de 2e en 3e klasse van de KNVB. Bij alle wedstrijden zullen zij geassisteerd worden door officiële grensrechters. Een evenement als het internatio naal jeugdtournooi van WSE kan alleen plaatsvinden als vele vrij willigers bereid zijn hun steentje bij te dragen. Dit jaar kan er ook weer gerekend worden op meer dan 100 medewerk(st)ers. Naast fysieke medewerking is ook een financiële ondersteuning een absolute voorwaarde. Ook dit jaar kan er gelukkig, ondanks de eco nomische recessie, weer een be roep worden gedaan op het be drijfsleven uit Waddinxveen en omgeving. Hoofdsponsor van het tournooi is Axis Aandrijvingen BV. Dit be drijf nam in 1991 de sponsorvlag (1989 en 1990) over van het fail liet gegane PerCom Automatise ring CV. Co-sponsor is het och tendblad Rijn en Gouwe. Daar naast zijn er vele subsponsors die alle vermeld staan in de speciale tournooikrant. Deze krant bevat boordevol nieuws over de deelnemende ver enigingen en zullen er interviews te lezen zijn met spelers, die aan voorgaande edities van het Axis WSE tournooi hebben deelgeno men. De tournooikrant, die gedrukt wordt in een oplage van ruim 20.000 stuks, zal huis-aan-huis verspreid worden in Waddinx veen, Moerkapelle, Zevenhuizen- Moerkapelle en Boskoop. Hoofdsponsor Axis Aandrijvingen BV, die is gevestigd op het bedrij venpark Coenecoop, heeft de ver- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours van Roye. Weersgesteld heid: zuidwesten wind (wisselend bewolkt). Afstand 294 km. In concours 526 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 10.55 uur. Laatste duif 11.11 uur. Snelheid eerste duif 1.420 m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1 3 9 19 33 51 57 60 65 73 75 80 98 99 119 123 124 125; M. Verbeek 2 20 25 30 52 76; R.A. van der Made 4 6 10 13 16 17 27 28 36 39 41 61 68 69 71 78 85 116 121 122; R. Rip 5 55 59 64 66 93; W. Breedijk 7 21 56 79 82 100 103 114 117; D. Heeren 8 22 24 26 31 46 58 67 120; J. Jansen Zn. 11 12 40 42; C.A. Bode 14 32 54 72 88 104; D. Boere 15 23 47 53 91 95 113 115 118 131; H. Met selaar 18 74 126; J. Verbakel 29 34 35 37 38 48 81 83 86 89 90 92 94 96 97 102 105 106 109 112 127; H. Vink 43 44 45 77; A. Hofman 49; M. Tollenaar Zn. 50 63 132; P. Steenland 62 108 130; mw. E.J. de Wit 70 129; P. van der Made 84; Davy Hofman 87 128; A.H. Kivits 101 110 111; E. van Beek 107. gebouw van de vierdeklasser in het Warnaarplantsoen aan de Sniepweg. De receptie vangt om acht uur aan. Aan het eind van het afgelo pen voetbalseizoen recipieerde het Be Fair-bestuur in hetzelfde clubgebouw ter gelegenheid van het behalen van de titel in de af deling Gouda van de KNVB en de promotie naar de vierde klasse. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) kijkt terug op in totaal twee geslaagde vakantieweken voor de jeugd van 4-13 jaar in en om de voormalige openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijer- manslaan). Werd de eerste ‘droomweek* door zo’n 80 enthousiaste meisjes en jongens bezocht, vorige week wa ren er zo’n 60 kinderen van de partij bij allerlei Aziatische activi teiten. waar het afvalwater heen gaat, de beheerders van oppervlakte wateren en de inspecteur Milieuhygiëne. ling van plicht. Gemeenten kunnen niet zonder meer zeggen dat ze in een be paald gebied vanwege de hoge kosten niet aan de zorgplicht kun nen voldoen. Vrijstelling wordt bijvoorbeeld geweigerd voor lo zingen in bodem en oppervlakte water in grondwaterbeschermings gebieden. Verder weigert de provincie vrij stelling als er zonder overeen stemming met de waterkwaliteits beheerder afvalwater wordt ge loosd. van Jan Mulder is met cd-opna- men bezig. Binnenkort is de opna me van een solo-cd van de in Waddinxveen niet onbekende so praan Riet den Hertog. Zij heeft aan het jeugdkoor gevraagd op deze cd ook enkele werken te zin gen, al dan niet met haar samen. Daarnaast wacht dit koor nog een optreden in Moerkapelle en sa men met het in de Rehoboth- school repeterende Tienerkoor is er de zangavond op zaterdag 6 no- is gevestigd op menige plaatselij- -u— j- i-favorjet> njet alleen van de ten nisvereniging Waddinxveen, doch ook van de twee andere plaatselij ke verenigingen, De Gouwe Smash en Be Fair. Op de finaledag kunnen de deel nemers (ook de niet finalisten) zich nogmaals meten met elkaar en wel op het onderdeel ‘service*. De mogelijkheid bestaat dan om mee te doen aan een wedstrijd ‘hard serveren*, zodat de jeugd zich ook nog even een service-ka- non kan voelen. WADDINXVEEN - De Her vormd Gemengde Zangvereniging ‘Vox Jubilans* in Waddinxveen houdt maandagavond 16 augustus weer haar eerste repetitieavond van het nieuwe seizoen in het Hervormd Wijkgebouw De Hoek steen aan de Esdoornlaan. Het grote koor gaat zich onder leiding van dirigent Pieter Stolk voorbereiden op het geven van een groot aantal concerten. Het eerste optreden van Vox Jubilans is op zaterdagavond 4 september in de Grote- of St. Laurenskerk in Rotterdam. Het Waddinxveense koor neemt dan deel aan een jubi leumbijeenkomst van de Stichting Woord en Daad. Precies veertien dagen later wordt er door Vox Jubilans weer voor Woord en Daad gezongen, maar nu op een presentatieavond in de Oude kerk van Zoetermeer. Zaterdagavond 30 oktober zingt het bekende koor op uitnodiging van de commissie Zingen in Mid delburg in de monumentale Nieu we Kerk in de Zeelandse hoofd stad. Deze bijeenkomst zal door de Evangelische Omroep (EO) rechtstreeks via de radio worden uitgezonden. Na deze concerten moeten de le den van Vox Jubilans zich gaan voorbereiden op het geven van vijf Kerkstconcerten in Moor drecht, Rotterdam, Zoetermeer, Woerden en Waddinxveen. Niet alleen het volwassenkoor van Vox Jubilanns gaat weer met de repetities beginnen, ook de onder afdelingen gaan volgende week eveneens weer van start. Op dins dagmiddag beginnen in De Hoek steen De Zangvogels weer. Onder leiding van dirigente Yvon ne de Keizer bereiden zij zich voor op een optreden in de Bet- helkerk in Waddinxveen, samen met het Jeugdkoor en voor de op namen van een cd. Ook het jeugdkoor onder leiding WADDINXVEEN - Volgende week, na de zomervakantie, start de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS weer met al haar gymnastiek-, jazz-, aeorbic-, turn-, spring en trimlessen. Vanaf maandag 16 augustus kan iedereen (vanaf anderhalf jaar) weer terecht bij TOOS voor één of meer uurtjes ontspanning per week. Helemaal fit en goed uitge rust staat de TOOS-leiding weer te popelen om aan een nieuw sei zoen te gaan beginnen. De ingang van het complex van de 40-jarige christelijke voetbalvereniging Be Fair in het Warnaarplantsoen. Foto: Ar chief - Sjaak Note boom). Meer aanmeldingen konden niet worden aangenomen. Dat heeft te maken met het aantal ouders dat als vrijwilliger optrad en de uit eindelijke kosten van de activitei ten, waarvoor de kinderen ditmaal een rijksdaalder per persoon per dag betaalden. De begeleiding was in handen van 8 tot 12 vrijwilligers-sters. Zij hebben de door stichtingsmede- werkster Petra Reef opgezette creatieve weken in juli en augus tus door hun inzet en medewer king mogelijk gemaakt. Het geheel liep gesmeerd, zo heeft ook een tevreden teamleider Jan Korving laten weten. Het af wisselende programma - variërend van Hakim uit Sesemstraat tot viel bij alle deelnemers in de smaak. Met de vakantieweken blaast de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk de zomeractiviteiten van destijds De Bonkelaar aan het Beukenhof in de jaren zeventig en tachtig (zoals knutseldorpen in het Gouwebos) nieuw leven in. Vorig jaar was er bescheiden spra ke van één vakantieweek en deze zomer twee. Voor 1994 wordt ge streefd naar meer weken, mis schien drie en wellicht zelfs zes, uitgesmeerd over alle schoolva kanties, mits de kosten hiervan opgebracht kunnen worden en het gemeentebestuur wil subsidiëren. tegenwoordiging van een vijftien tal toonaangevende buitenlandse fabrikanten van aandrijftechniek. Het Waddinxveense bedrijf levert een compleet pakket aan appara tuur en componenten dat nodig is om een machine in beweging te zetten. Daar houdt het echter niet bij op. Veel vaker ligt de vraag naar een oplossing van een (aandrijfjprobleem op tafel. Op het ene moment is de vraag wat voor aandrijftechniek nodig is om met een machine 200.000 toffees per uur in te pakken en het ande re moment vraagt men een machi ne aan te drijven die slagroom taarten maakt. Of wat te denken van een machi ne die kamerplanten in het potje plaatst en ze daarna netjes in kunststof verpakking op een pallet plaatst. Allemaal probleemstellin gen die met behulp van Axis Aan drijvingen worden opgelost. WADDINXVEEN - De moge-1 lijkheid bestaat dat Waddinxveen een nieuwe en voor de gemeenten in het politiedistrict Holands Midden geharmoniseerde Alge mene Politie Verordening (APV) krijgt. In een andere politiedis trict (Rijn en Brasem) is gebleken dat zo’n karwei in vier weken tijd zou zijn uit te voeren. Mocht dit karwei niet kunnen worden ge klaard dan zal Waddinxveen door gaan met de werkzaamheden vol gens een model-APV van de Ver eniging van Nederlandse Ge- meenten (VNG). In de raadscom- eniging Be Fair houdt donderdagavond 2 september in het kader missie voor algemeen bestuurlijke zaken is bij B. en W. aandacht ge vraagd voor een publieksvriende lijke uitgave. Gedacht zou bij voorbeeld kunnen worden aan een brochure met de meest voorko mende onderwerpen. Jeugdteams van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen op de World Games in Den Haag-Scheveningen. (Foto: Jeu de boulesvereniging Waddinxveen). WADDINXVEEN - B. en W. hebben aan mevrouw A.D. BEN- NEMEER-DEKKER te Gouda, wegens benoeming elders, met in gang van 15 september eervol ont slag verleend uit haar functie van medewerkster op de sectie Bur gerzaken van de afdeling Algeme ne Zaken in het gemeentehuis te - Waddinxveen. Ook aan de heer R. VAN NIEUWKOOP, chauffeur-bela- der bij de sectie Onderhoud van de dienst Openbare Werken en Bedrijven is, op eigen vezoek, per 12 juli eervol ontslag verleend. Mevrouw L. ADOLF te Am sterdam is per 17 augustus be noemd tot beleidsmedewerkster Milieuzaken op de afdeling Ruim te en Bouw in het gemeentehuis. Het bestuur van de Orde Ne derlands Instituut van Registerac countants heeft in het accoun- tantsregister ingeschreven de Waddinxvener drs. FRANK ON- NO MINNEE (29). STEARINE-KAARSENFA- BRIEK GOUDA BV te Gouda heeft de statutaire zetel van het bedrijf gewijzigd in Waddinx veen. Deze gemeente is ook al ja renlang de vestigingsplaats van het bedrijf. Bij het bedrijf is di recteur A.B.J. Kristen uit Box meer uit functie getreden, evenals commissaris J. Hirschhorn uit Rotterdam. STANDARD STEEL (EURO PE) TRADING COMPANY BV te Waddinxveen heeft de plaats van vestiging gewijzigd in Gouda. De BV voert als handelsnaam At lantic Trading Company. In het handelsregister van de Kamer van Koophanden en Fa brieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven VBK EDI TORIAL MANAGEMENT BV te Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: Exploitatie van een uitge verij alsmede holdingsactiviteiten. De directie wordt gevoerd door Van Berkel Beheer BV te Bos koop. Nieuw ingeschreven werd ook VAN BERKEL EN PART NERS BV te Waddinxveen. Om schrijving bedrijf: Verzorgen van public relations en public affairs, leggen van casu quo bemiddelen bij het leggen van contacten, ver richten en verzorgen van activitei ten op het gebied van marketing en publiciteit en reclame, verrich ten dan wel doen verrichten van journalistieke en grafisch-creatie- ve werkzaamheden, alsmede (doen) geven van cursussen op het gebied van de mondelinge en schriftelijke communicatie, alsme de holding-activiteiten. De direc tie wordt gevoerd door Van Ber kel Beheer BV te Boskoop. Van Berkel en Partners BV te Gouda met als vestigingsplaats Boskoop heeft de bestaande BV een nieuwe statutaire naam gege ven: VAN BERKEL BEHEER BV. De omschrijving van de BV is gewijzigd in beheersmaatschap- pij, terwijl de statutaire zetel Bos koop is geworden. MULDER RECREATIE is de nieuwe handelsnaam van MUL- DER-WADDINXVEEN BV te Waddinxveen. MULDER PRO- DUKTIE is de nieuwe handels naam geworden voor HAMU BV te Waddinxveen. Van deze BV is directeur A.P.J. Mulder naar Waddinxveen verhuisd. Uit een wijziging in het han delsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland blijkt dat D. Lohrentz uit het Duitse Weiter stadt voorzitter is van de raad van commissarissen van PIV AAN DRIJFTECHNIEK BV te Wad dinxveen. Van de raad van com missarissen is ook deel gaan uit maken J. Fiebig uit het Duitse Oberursel. INTERNATIONAAL TRANSPORT RODENBURG BV, waarvan de statutaire zetel is verplaatst naar Waddinxveen, is de nieuwe statutaire naam gewor den van Stolk Intercontinental BV te Berkel en Rodenrijs en met als vestigingsplaats Waddinxveen. Bij VAVIER’S ADVIESBURO EN KUNSTSTOFWERKEN BV te Waddinxveen is de directie van F.J. Vavier te Waddinxveen overgenomen door Vloertechniek BV te Vlaardingen en Mare BV te Groningen. Ds. N. VAN DER WANT van de Christelijk Afgescheiden Ge meente in de Dorpstraat is met een groep van 24 reformatorische jongeren bijna drie weken op werkvakantie geweest in het in ontwikkeling sterk achter geble ven Roemeense landsdeel Molda vië. Er werden in overleg met de Stichting Oost Europa Zending opvoedingslessen gegeven, onder houdswerkzaamheden verricht en andere hulp geboden. Daarvoor was een trailer met oplegger met bouwmateriaal, kleding, medicij nen en hulpgoederen uit Neder land meegekomen. Het te groot gebleken gebou wencomplex van het in april van dit jaar failliet verklaarde TRUCKCENTER (carrosserie, trade, spuitterij, schadereparatie, satellite communication, finance, bedrijfswagens) in Zevenhuizen wordt verkocht. De opbrengst van het in juni 1990 geopende Truck center met 4.300 voerkante meter bedrijfsruimte en 1.700 vierkante meter kantoorruimte, waar 50 mensen werkten, moet ongeveer 6 miljoen gulden bedragen. De in Waddinxveen gevestigde VOL- VO-dochter NEBIM BV nam in middels 23 werknemers en de eveneens failliete vestiging van het Truckcenter in Den Haag over. WADDINXVEEN - Al weer voor de zevende keer wordt door de jeugdcommissie van de tennis vereniging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Al berdingk Thijmlaan een open jeugdtournooi gehouden. Het deze week te spelen tournooi, mogelijk gemaakt door Bakker Sport en Nissan-dealer Baas, heeft weer meer spelers getrok ken dan voorgaande jaren. Dit jaar doen 181 tennisspelers en -speelsters aan dit evenement mee. Hoewel de jeugdcommissie zich gelukkig prijst met deze enorme belangstelling levert het grote aantal te spelen wedstrijden de nodige administratieve inspannin gen op. Hopelijk is het weer de jeugdcommissie gunstig gestemd en kunnen de wedstrijden onge stoord worden afgewerkt. De finales staan op het program ma voor komende zaterdag 14 au gustus. De verwachtig is dat me- I krnnc mge kampioen van vorig jaar zijn TT villld.41 UI U113 titel op die dag zal verdedigen, J i_ 1 waarbij uiteraard nog nog de hoop 1CU (16 DOlllerS is eevesticd on menioe nlaatselii- WADDINXVEEN - Bij het jeu de boules voor de jeugd tijdens de World Games (niet-Olympische sporten) in Den Haag-Schevenin- gen hebben twee jeugdteams van de jeu de boulesvereniging Wad dinxveen beslag gelegd op brons. De World Games worden evenals de Olympische Spelen elke vier jaar georganiseerd. Eén van de deelnemende sporten was pétan que (jeu de boules). Twee teams van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen namen deel aan het jeugdtournooi. In verband met de enorme slechte weersomstandigheden werd door de organisatie uitgeweken naar de binnenaccommodatie van Grand Cru. De resultaten waren verras send. I Sr- al

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17