Rowah zoekt nieuwe leden Executie Amerikaan is weer uitgesteld Fietspad volop verkend Alpha levert tolken Tocht voor gehele gezin in Zuidplas Keramiek- expositie van zeven kunstenaars Werk aan rotonde begonnen MOTORRIJLES? Voor consument in het weekeinde toegankelijk Natuurwerk- vakantie voor jongeren f GEDIPLOMEERD m iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbeque Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar a 01722-3133 S.P.D- alle modulen M.B.A. l HEEFT U TROUWPLANNEN? Nieuwe leden Promotie Aanmelden Symposium Teelt in pot Ideeën Boekhouden Basiskennis tn 4 mnd Demonstraties Openingstijden P.D.Boekhouden in 1ooI14mncM JA LEUK!! Maar dan wel bij een KNMV-instrukteur! L Middenstand m10mnd U Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 18 augustus 1993 Beurs telt al meer dan 200 deelnemers en Wie vanaf de Waddinxveense Onderweg gebruik maakt van de nieuwe fietsroute in het wijdse de andere zijde van de weg gele- 1 f Najaarstuinen op Plantarium Bijna 200 boomkwekerijbedrijven tonen er een enorm assortiment planten voor tuin, terras en bal kon. Het thema van Plantarium, dat woensdagavond 18 augustus voor de vakhandel open gaat, is dit jaar de aandacht voor de tuin start: ma 6 sept. en di 7 sept. start: 4 en 5 oktober start: ma. 6 sept. en di. 7 sept. start: ma. 6 sept. Info-avond: ma. 23 aug. Inl.: Alphense Avondschool Q 01720-22450 start: maandag 6 sept. Voor Rijk oorkonde Dipioma* 10 pt 14 mno MOTORRIJINSTRUKTEUR gegeten. in een akkerbouwgebied komt bij de Hoogeveenseweg in Boskoop-Hazerswoude terecht bij dit 's avonds verlichte fietsers- en voetgangerstunneltje, zodat veilig het aan i' gen fietspad kan worden bereikt. (Foto: Sjaak Noteboom). L zending voor de jaarlijkse bedrijvenbeurs ‘Ondernemen in Midden-Holland' in Bleiswijk zijn En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een 6/ keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, "S 01727-18300. Bruidsboeliek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop jjmicntnr I ITF.C. RV GOUDA - Tot en met zondag 5 september wordt ter inleiding van de Kunstestafette Gouda in de Stadsgalerie (Achter de Kerk 10) een keramiekexpositie gehouden. Op deze expositie is werk te zien van zeven kunstenaars uit Gouda en de regio. Willem Borgh (Ouderkerk aan den IJssel) maakt modern-figura- tief werk, waarin veelal de mens centraal staat. Arie J. Bouter (Gouda) brengt weer een aantal van zijn op de mediterrane bouw wijze van weleer geïnspireerde ke ramische objecten. Andrea Dogterom (Stolwijk) is vooral bekend geworden door haar Drijf Wijven. Zij maakt beelden van steengoedklei. Daar naast beeldvazen, die als object maar tevens als vaas te gebruiken zijn. Henk Dronkers (onlangs van Gou da naar Grathem verhuisd) maakt over het algemeen vrij forse, in dringende keramische beelden en objecten. Judith Korremans (Schoonhoven) wordt gefascineerd door ruimte en maakt beelden die als tekens in de ruimte staan en vaak zijn geïnspireerd door elementen uit de primitieve kunst. Johan Sietzema (Gouda en oud- Waddinxvener) heeft al diverse malen deelgenomen aan buiten projecten voor tijdelijke kunst, onder meer in Haarlem, Den Haag, Hengelo, Emmen en De Bilt. De natuur speelt in zijn werk een hoofdrol. Petri Voet (Capelle aan den IJs sel) maakt gedraaide unica, hand- gevormde en gegoten werk. Ge bruikmakend van de plasticiteit van de klei wordt het werk uit la gen opgebouwd en soms versterkt met grafische elementen. De Kunstestafette doet in totaal negen Zuidhollandse steden aan en duurt in Gouda van 14 augus tus tot en met 25 september. Op vrijdag 13 augustus om 20.00 uur zal de Goudse Kunstestafette op ludieke wijze in de Stadsgalerie worden geopend. Vlaardings cultuurwethouder K. van der Windt overhandigt de es- tafettestaf aan wethouder J.G. Potharst van Gouda. Op 26 sep tember geeft Gouda de staf ver volgens door aan Leiden. Openingstijden Stadsgalerie: dins dag, woensdag, vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - In verband met de aanleg van een rotonde op de Beijerincklaan (ter hoogte van de in aanleg zijnde Zuidelijke Rondweg) wordt het verkeer van af deze week gedurende één maand over één rijstrook van een gedeelte van de Tweede Bloksweg geleid. Deze omleiding wordt geregeld met verkeerslichten. Het verkeer over de Beijerincklaan dient gedu rende genoemde periode rekening te houden met filevorming. Ter plaatse van de omleiding wordt de Tweede Bloksweg on derbroken zodat geen doorgaand I gemotoriseerd verkeer meer over deze weg mogelijk is. Bestemmin gen Tangs de Tweede Bloksweg zijn dan slechts vanaf één van de twee zijden bereikbaar. Om deze reden zal de Beijerincklaan gedu rende de reconstructieperiode ook zijn opengesteld voor het langza me verkeer. Voor het fiets- en bromfietsver- keer blijft de Tweede Bloksweg wel een doorgaande weg. Hier voor zullen openingen in de afzet ting worden gehouden. Wel wordt doorgaande fietsers en bromfiet sers aangeraden gebruik te maken van de IJsermanweg. Deze twee teams zijn in de loop van het vorige jaar samengesteld uit enthousiaste nieuwe handbal lers en handbalsters. In de oefen wedstrijden en de tournooien, die de teams hebben gespeeld, bleek dat de teams best beschikken over wat handbaltalent. Daarnaast komt Rowah met welpen (8-9-10 jaar) in de competitie uit. Tevens zal Rowah met een geheel nieuwe lichting van mini’s starten (5-6-7 jaar). Rowah heeft in de ruim twee jaar, dat de handbalvereniging bestaat, een aardige jeugdafdeling opge bouwd; de snelle groei van de Ro- wah-jeugd heeft inmiddels wel wat respect afgedwongen bij an dere verenigingen in de afdeling Rotterdam van het Nederlands handbalverbond. Momenteel zijn al bijna alle leef tijdgroepen voorzien van een team. Ten opzichte van de toena me bij de jeugd, is de samenstel ling van de seniorengroep maar bescheiden toegenomen. Deson danks komt Rowah nog steeds met heren en dames uit. Rowah kan nog heel goed nieuwe leden gebruiken. En dat geldt ei genlijk voor alle leeftijdscatego- riën. Maar met name bij de jon- gensadspiranten en de heren seni oren is nog sterke behoefte aan nieuwe enthousiaste handballers. Daarnaast bouwt Rowah ook dit jaar weer aan een nieuwe handbal- lichting van meisjes en jongens van 5 tot 7 jaar. Ook in deze van de Europese Commissie het Europees Observatory voor het midden- en kleinbedrijf geschre ven dat deze zomer is gepresen teerd. De leiding van het symposi um is als vanouds is in handen van tv-presentator Koos Postema. Aan de promotie van de bedrij venbeurs ’Ondernemen in Mid den-Holland’ wordt weer veel aan dacht besteed. Zo wordt er in het magazine ’Ondernemen in Mid den-Holland’ dat enkele weken voor de beurs verschijnt, speciale aandacht besteed aan de beurs. Beursdeelnemers worden in de ge legenheid gesteld om in dit maga zine te adverteren. Tevens zal en kele weken voor de beurs een spe ciale beurskrant verschijnen en zullen op grote schaal onder het bedrijfsleven uitnodigingskaarten voor een gratis bezoek aan de beurs worden verspreid. Verder zullen persberichten wor den verzonden en afficheborden in de regio worden geplaatst. De beurs zal bovendien aan bod ko men in regionale radio-uitzendin- gen. Aanmeldingen voor een stand op gL.b9ur.s Speciaal voor si biedt beursorganisator UTEC BV een gunstige expositiemogelijk heid. De beurs vindt plaats in het vei lingcomplex in Bleiswijk op woen- dag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 november van 14.00-22.00 uur. Inschrijvingsformulieren en ver dere informatie kunnen worden opgevraagd bij de KvK, contact persoon drs. G.L.M. Gietman (tel. 01820-69111) of bij UTEC BV, Th.F. Aarendonk en P.R. Feijen (tel. 03430-14262). motie en Voorlichting. Als nieuwe sector wordt hieraan dit jaar de Tuinbouw toegevoegd, dit naar aanleiding van vragen vanuit het bedrijfsleven. Dat voor de sector Tuinbouw belangstelling is, bevestigen de inmiddels ont vangen positieve reacties. Een groot aantal bedrijven zal zich presenteren onder de ge meenschappelijke vlag van hun vestigingsgemeente. De bekende clusters Waddinxveen en Zoeter- meer zullen wederom aanwezig zijn. Verwacht wordt dat de beurs dit jaar verder verrijkt zal worden met twee nieuwe clusters, name lijk Vlist en Bodegraven. Woensdag 17 november - de eer ste beursdag - organiseert de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland het symposium ’Het midden- en kleinbedrijf op weg naar 2000’, als onderdeel van dé beurs. Bedrijven hebben voortdurend te maken met allerlei veranderingen in hun omgeving, waaronder ont wikkelingen op Europees niveau. Als inleiders zijn benaderd me vrouw H. Hovers, directeur van Hovuma Magazijninstellingen BV te Reuver (Limburg), zakenvrouw van het jaar in 1988, J. Kammin- ga, voorzitter van het KNOV en prof.drs. J.G. Vianen, verbonden aan het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM). Prof.drs. Vianen heeft in opdracht BOSKOOP - Op zaterdag 21 en zondag 22 augustus kan de par ticuliere tuinliefhebber, alweer voor het elfde jaar, zijn hart op halen op de internationale boomkwekerijmanifestatie van hove niers en kwekers Plantarium ’93 in Boskoop. Op deze manifesta tie met tal van groen-activiteiten, die in de drie dagen daarvoor uitsluitend voor de vakhandel geopend is, staat de najaarstuin met planten die een bepaalde sierwaarde hebben centraal. in het najaar. Belangrijk zijn op Plantarium al tijd de nieuwigheden die worden getoond. De tuinliefhebber krijgt zo inzicht in welke planten er bin nen enkele jaren te koop zullen zijn. Veel deelnemers richten een ge deelte van hun stand speciaal in met planten die in het najaar op hun mooist zijn door hun blad- kleur, bloemen of bessen. Ook op diverse andere plaatsen in de show wordt in speciale stands aan dacht aan de prachtige beplanting voor herfst en winter besteed. Door de teelt in pot is het moge lijk planten te kopen en in de tuin of in een sierpot te zetten op het moment dat ze op hun mooist zijn. Ook wordt aandacht besteed aan het gebruik van mooie hees- tertakken als snijgroen. Enkele gerenommeerde hove niersbedrijven dragen ideeën aan voor goede ontwerpen en voor vaak verrassende beplanting van tuin of (dak)terras. DHS Groentechniek uit Boskoop laat speciaal de mogelijkheden zien om water in de tuin eens op een andere manier toe te passen. In de stand op Plantarium wordt een idee gegeven van de mogelijk heden in een kleine tuin. Een vierkante meter wateropper vlak is daar vaak al voldoende. Een bronnetje geeft een leuk ef fect. Bij de beplanting wordt ex tra aandacht aan de herfst ge schonken. Om een mooie vijver met bijpas sende water- en oeverbeplanting te realiseren heoft echt niet ge wacht te worden tot het weer len te is. Schouten BV uit Ankeveen bouwt op Plantarium een mobiele terras tuin, samengesteld uit ’Amster dams groen’ gekleurde, polyester bakken. Hierin kan beplanting naar hun ervaring zeker tien jaar blijven staan. Deze mobiele tuin, die qua vorm geving makkelijk te wijzigen is, is ook geschikt voor balkon of dak terras. De beplanting staat, geheel in stijl van het thema van de Plan tarium, in het teken van herfst en winter. Tuincentrum Veldhoven BV uit Veldhoven komt met frisse ideeën voor een origineel terras. Een be strating in nostalgische sfeer in combinatie met eigentijdse mate rialen. Opvallend zijn de schalen met beplanting, ondermeer de ’waterschaal’ die op de Florida zo’n succes was. Harry Esselink uit Heurne, die met zijn schitterende grasbeplan ting Goud awon op de Floriade, laat ook op Plantarium zien wat voor prachtige effecten in de tuin met combinaties van grassen kun nen worden bereikt. De hoveniers laten zien dat een mooie tuin of terras een samen spel is van goed ontwerp en een brief in het Weekblad voor Wad dinxveen en voegde een briefje met een in te vullen verzoek om gratie bij het laatste nummer van 'Gouwenieuws', het blad van de afdeling Waddinxveen van de Al gemene Bond voor Ouderen (AN- BO), waarvan hij voorzitter is. Ook konden er handtekeningen in de Openbare Bilbiotheek (Van wor- WADDINXVEEN - Met een ge- zins-oriëntatietocht gaat zaterdag middag 28 augustus het nieuwe seizoen van de Stichting Wijk- werk De Zuidplas van start. De oriëntatierit omvat speurwerk, opdrachten en spelletjes voor het gehele gezin. Gestart wordt er za terdag 28 augustus tussen 13.00 en 14.00 uur bij het buurtcen trum ‘Het Zuidhonk' (Zuidplas- laan). De deelnemers zijn inschrijfgeld verschuldigd, dat bij de start kan worden voldaan. WADDINXVEEN - Menige fiet sende Waddinxvener heeft het af gelopen weekeinde het nieuwe 3,5 kilometer lange fietspad tussen de Onderweg in Waddinxveen en de Hoogeveenseweg bij Boskoop ver kend. Na onze uitgebreide publikatie van een week geleden was bij me nig gezin de nieuwsgierigheid vol doende gewekt om een kijkje te nemen op de voor anderhalf mil joen gulden aangelegde route met twee bruggen en een voetgangers- en fietserStunnel dwars door het wijdse akkerbouwgebied tussen Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle, Benthuizen, Hazers- woude-Dorp (Rijnwoude) en Bos koop. De tunnel in de fietsroute F 96 ligt ongeveer een kilometer buiten de bebouwde kom van het kwe- kersdorp. De fietsverbinding, die in de toekomst ook een aanslui ting zal krijgen naar Benthuizen en deel uitmaakt van het provinci aal fietspadenplan, is gemaakt in opdracht de dienst Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid- Holland. In dit kader werd er in de buurt van rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) ook een fietspad van Wad dinxveen naar Reeuwijk-Brug aangelegd voor een betere bereik baarheid van de Reeuwijkse Plas sen. Naast het nieuwe fietspad door het akkerbouwgebied is in op- den gezet. Met zijn actie sloot de heer Kunz aan bij een Nederlandse campag ne voor de Amerikaan, die altijd zijn onschuld heeft volgehouden, uit de elektrische stoel te houden. ‘Hij is veroordeeld door de getui genis van een vrouw die op 100 meter afstand stond. Vier getui gen die voor zijn onschuld inston den werden door de rechtbank niet geaccepterd omdat ze zich te laat gemeld hadden', weet de heer Kunz. Hij vindt daarom met duizenden andere Nederlanders dat het le ven van de Amerikaan, wiens schuld door de flinterdunne be wijzen zeer twijfelachtig is, ge spaard moet worden. Oud-onderwijzer André van der Weide begon zijn landelijke actie na een oproep in het dagblad Trouw. Hij stelt dat zwarte Ame rikanen in discrinerende Texas eerder het haasje zijn dan elders in de USA. Over het lot van Gary Graham, voor wie eerder dit jaar telkens uitgestelde executiedata op 29 april en 3 juni werden vastgesteld, kwamen eerder de Amsterdam mer Michiel Korff, de PvdA- Tweede-Kamerfractie, minister Kooijmans van Buitenlandse Za ken en Amnesty International in actie. groep zijn we nog echt op zoek naar nieuwe mini’s. Het zaalseizoen staat momenteel nog centraal bij Rowah. Vanaf ok tober tot eind maart trainen en spelen alle teams in de zaal. Tot die tijd traint Rowah buiten op de velden van de hockeyvereniging. De jeugd traint op de woensdag middag; de senioren trainen op de woensdagavond. Rowah en de gemeente Waddinx veen zijn inmiddels druk in de weer om op korte termijn een ei gen accommodatie voor Rowah in Waddinxveen te krijgen. In de af gelopen periode heeft Rowah wel aangetoond, dat het een zer le vensvatbare vereniging is en dat de handbalsport ’leeft’ in Wad dinxveen. De verwachting is dan ook, dat de handballers na het ko mende zaalseizoen, op hun eigen veld terecht kunnen. ‘Omdat Rowah nog een jonge ver eniging is, voelt iedereen - of je nu heel goed of ietsje minder kunt handballen - zich’* goed op z’n plaats bij de Waddinxveense vereniging. Het is opvallend dat er onder de leden zowel spelers zijn, die op hoog internationaal ni veau gehandbald hebben, maar ook leden die hun ’handbalcarrie- re’ bij Rowah hebben begonnen’, vertelt pr-voorzitter Ruud Sloof. ‘Rowah besteedt veel aandacht aan de jeugd. De sterke groei bij de Rowah-jeugd is daar een direct gevolg van. Naast aandacht voor training en het handbalspel, heeft Rowah ook tijd voor andere ont spanning. Aan het kampeerweek- einde, dat Rowah vorig seizoen organiseerde, werd door bijna alle jeugdleden deelgenomen'. Iedereen, die kennis wil maken met Rowah of een aantal keren - zondere directe verplichtingen - wil meetrainen, kan contact opne men met de secretaris of pr-groep van Rowah (tel. 01828 - 14353 of 01828 - 12666) voor de trainings- tijden of andere informatie. dracht van de NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO) gelijktijdig een nieuwe waterleiding gelegd, onderdeel van een 20 kilometer lang tracé van Moordrecht naar Hazerswou- de. Aanvankelijk had het Landbouw schap grote bezwaren tegen de aanleg van de 'waterader' door grote delen van het landbouwge bied, maar toch kon in belangrij ke mate overeenstemming worden bereikt over een te volgen tracé. Die overeenstemming was vooral het gevolg door het zoveel moge lijk bundelen van de waterleiding met bestaande infrastructuur voor aardgas, olie en electra door het Groene Hart van Holland. doordacht beplantingsplan en ook in het najaar een lust voor het oog kan zijn. In het weekeinde worden er op di verse punten demonstraties gege ven van onder andere stekken, knippen van Buxusvormen en der gelijke. Ook kan men een klein beetje grond uit de tuin meene men om deze op zuurgraad (pH- waarde) te laten onderzoeken. De tuinliefhebber kan met zijn vragen op Plantarium zeker te recht. De hoveniers en kwekers willen graag uitleg geven. Plantarium ’93 wordt gehouden op het International Trade Center Boskoop-Hazerswoude, dat is ge legen aan de Henegouwerweg te genover het sportcomplex van Boskoop. Bij de ingang van Plan tarium is ook een plantenmarkt, waar veel van de planten die bin nen worden getoond, te koop zijn. Plantarium ’93 is voor de consu ment geopend op zaterdag 21 au gustus van 9.00-17.00 uur en zon dag 22 augustus van 10.00-17.00 uur. De toegangsprijzen bedragen ƒ10,- voor volwassenen en ƒ5,- voor kinderen onder de 12 jaar en voor houders van een 65+ kaart. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense handbalvereniging Ro wah begint haar derde handbal- jaar met meer teams dan tevoren. Dit jaar komt de vereniging - net als de afgelopen jaren - met een heren- en damesploeg in de com petitie uit. De dames spelen dit jaar een klas se hoger, dan het vorige seizoen, als gevolg van het kampioenschap van vorig jaar en de daaraan ver bonden promotie. Zowel de da mes als de heren komen in de vierde klasse uit. Bij de jeugd van de Waddinx veense vereniging heeft heel wat uitbreiding plaats gevonden. Dit jaar komt Rowah voor het eerst met een jongens- en een meisjes- adspiranten uit (leeftijdsgroep 11-12 en 13-14 jaar). WADDINXVEEN/TEXAS - De Waddinxvener J. Kunz (Prinses Irenestraat) kan met Gary Gra ham opgelucht adem halen. De ter dood veroordeelde Amerikaan, die al twaalf jaar in een dodencel in Texas zit, is dinsdag 17 augus tus niet om het leven gebracht. Vlak voor het weekeinde kreeg hij te horen dat hij (nog) geen dode lijke injectie krijgt omdat over de Mecklenburg Schwerinlaan) gratieverzoeken in zijn zaak in september opnieuw gesproken zal worden. Daarmee is voor de derde maal een executiedatum ongedaan gemaakt. In Nederland werden op privé-ini- tiatief van de oüd-onderwijzer Adré van der Weide uit Weesp ruim 5.000 gratieverzoeken verza meld. De Waddinxveense voorzit ter van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) sloot zich hierbij aan en riep de bevolking van het Gouwedorp op de man, die in 1981 ter dood werd veroordeeld voor de moord op een blanke automobilist, te steunen. Dat leverde 150 handte keningen op. De 29-jarige zwarte Gary Gra ham, bij wiens veroordeling ook Amnesty International vraagte kens zet, was 17 jaar toen hij de doodstraf hoorde uitspreken. Sinds een paar jaar wordt de doodstraf zelfs in het conservatie ve Texas, waar een ter dood ver oordeelde nog nooit gratie heeft gehad, niet meer aan minderjari gen opgelegd, maar Grahams ver oordeling dateert van voor de wetswijziging. De Waddinxvener Kunz sprong deze zomer in bres om te voorko men dat Gary Graham (29) in Texas wordt geëxecuteerd. Hij plaatste daarvoor een ingezonden De Waddinxveense organisatoren-ondernemers van de gezamenlijke Waddinxveense bedrijfsin- j i een vriendenclub gaan vormen, die hier op kookcursus is in restaurant 'Bibelot' aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). GOUDA/WADDINXVEEN Van de Stichting Natuur- Landschapsbeheer Zuid-Holland in Gouda (Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820 - 24500) heeft de Werkgroep Natuurbescher- mingskampen Alblasserwaard een actieve natuurwerkvakantie voor jongeren van 16-30 jaar op Den Donk (Alblasserwaard) gehouden. Het werk bestond voornamelijk uit het hooien van drassige gras landjes. Het opruimen van het maaisel was nodig om de graslan den voedselarmer te maken. Daar door krijgen planten die houden van voedselarme grond weer nieu we kansen. Deze planten worden steeds zeldzamer, mede door de mestoverschotten. Maar naast het werken in de na tuur was er ook nog tijd voor an dere aktiviteiten, zoals zwemmen, fietsen, een excursie of een kamp vuur. Woensdagmiddag was men vrij en natuurlijk hadden de deel nemers ook ’s avonds alle tijd voor eigen zaken (er werd ge werkt tot een uur of vier). Het kamp werd begeleid door er varen kampbegeleiders. Er is ge zamenlijk gekookt en Overnachten gebeurde kampeerboerderij. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De organisatie van de inter nationale kwekersvakbeurs Plantarium ’93, die vanaf van daag (woensdag 18 augustus) tot en met zondag 22 augustus voor de vakhandel en de parti culiere tuinliefhebbers (zater dag 21 en zondag 22 augustus) wordt gehouden op het ITC- terrein in Boskoop-Hazers woude, heeft Alpha Vertaalbu reau en Taalonderricht in Waddinxveen ingeschakeld voor allerlei tolkdiensten. Vanmiddag was er in de Ro zenburcht in Boskoop een in ternationale workshop met als thema ‘Stimuleren van de na- jaarsverkopen'. Doel hiervan was de discussie op gang te brengen over de mogelijkheden on majaarsverkopen te stimu leren. In veel landen blijken de verkopen steeds sterker achter te blijven bij die in het voor jaar. Aan de hand van enkele kern achtige stellingen van drs. J.B.M. Rotteveel, secretaris van het Nederlands Produkt- schap voor Siergewassen en se cretaris van de European Nursery Stock Association (ENA), discussieerde een des kundig forum met elkaar en met de deelnemers in de zaal. Het forum bestond uit een ei genaar van een groot tuincen trum, een kweker, een hove nier, een exporteur, een lijnrij der, een bloemist-arrangeur en een consument. Ook voorzitter Dave Clark van de Internatio nal Garden Centre Association (IGC) en de Deense kweker Benny Povlsen mengden zich in de discussie. Voor het voor iedereen kunnen volgen van de discussie leverde Alpha Vertaalbureau en Taal onderricht, dat is gevestigd op het bedrijvenpark Coenecoop (01828-32288) vier tolken voor de talen Engels, Duits, Frans, Pools en Tsjechisch. Voor een groep Franse kwe kers, die op donderdag 19 au gustus in het kader van Plan tarium ’93 een eigen bijeen komst houdt, zorgt het Wad dinxveense bedrijf, dat wordt geleid door Suzanne Kampen- Hrvatin, eveneens voor de ver taling. GOUDA/BLEISWIJK - Voor de zevende keer wordt op woens dag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 november door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland de bedrij venbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ gehouden, als van ouds in het veilingcomplex in Bleiswijk. Op deze beurs is er weer een gezamenlijke presentatie van het Waddinxveense be drijfsleven en van de gemeente Waddinxveen (bedrijvenpark Coenecoop 2). Ongeveer 200 deelnemers hebben zich al voor de zevende editie van de nu drie dagen in beslag nemen de bedrijvenbeurs aangemeld. Uiteindelijk zal dit aantal, naar verwachting, boven de 300 uitko men. Het aantal bezoekers dat wordt verwacht ligt rond de 10.000. De bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ staat inmid dels bekend als een goed bezocht zakelijk ontmoetingspunt voor het midden- en kleinbedrijf in Mid den-Holland en omgeving. Op de bedrijvenbeurs tonen be drijven uit de Goudse regio ande re bedrijven wat zij te bieden hebben. In een informele sfeer kan men bestaande relaties ver sterken en nieuwe contacten op doen. Om de contacten tussen de beurs deelnemers te bevorderen is er na afjoop van de tweede beursdag een informeel en gezellig ’na- praat'uur.., De jaarlijkse bedrijvenbeurs ’On dernemen in Midden-Holland’ is in een nieuwe jas gestoken. Zo is de beursduur verlengd tot drie dagen, terwijl de huurprijs vna de standruimte gelijk is gebleven. Verder is de beurs verschoven naar het tweede deel van de week. Evenals voorgaande jaren zullen op de beurs weer de volgende sec toren aanwezig zijn: Bouw, Tech niek, Logistiek, Kantoorefficiency Automatisering, Horeca, Ma nagement Exportadvies, Pro- £4 rif

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15