Reünie van Eerste lustrum Coenecooploop Speurtocht naar Oud-Waddinxveen Wie wordt de an Kampioenen openen Zwemvierdaagse ’93 Eerste expositie van Historisch Genootschap ’t Fetertje p NeSerfand MOTECH A Oogstfeest Zevenhuizen 4 september Pastorie opgeknapt en te koop Truckcenter Zevenhuizen is verkocht Heropening inschrijving opleiding in thuiszorg Voor derde maal VVN-actie ‘Wij gaan weer naar school4 Nieuwe APV Van zaterdag 4 tot en met zaterdag 11 september NIEUWE COLLECTIE HERFST/WINTER Duifs Mode Alphen aan den Rijn Telefoon (01720-73818 Huwelijken y I I o i GfêffiT LI WJj F D Ma i s ASSCHEMAN VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN Zuid GAAT U VERHUIZEN? Speuren WERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie?-,,-f Neem kontakt op en wij kunnen u middels i een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. 01828 - 18708 Industrie Bibliotheek Kwetsbaar Materiaal Testbanken UW Pagina 19 Woensdag 18 augustus 1993 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - De Nationale Zwemvierdaagse, die gehou- E OOGMERK Gouda- *12 Bodegraven OPTICIEN O da'swo Ds. Zonnenberg maakt zich zon dag 29 augustus los van de Her vormde Kerk in Benschop. Zijn bevestiging en intrede is op zon dag 12 september in de Brugkerk (Kerkweg-Oost), omdat dit Gods huis groter is dan de Bethelkerk (Bilderdijklaan), de wijkkerk van de nieuwe predikant. mi meegenomen... Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen i---- Het op ds. P.J. Visser uit Harder wijk door wijk Zuid van de Cen trale Hervormde Gemeente uitge- brachte beroep is zaterdag 14 au- gustus officieel ingegaan. Zondag avond 22 augustus komt hij in de Rehobotschool (Sperwerhoek), de ‘kerk‘ van zijn eventueel nieuwe wijkgemeente, preken. Ds. Visser is 34 jaar, was gedu rende lange tijd vicaris in Amster dam, predikant te Aalburg en is sinds 1989 predikant te Harder wijk. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. In Waddinxveen zal hij parttime (80%) worden in gezet. 1 ties' in stelling gebracht, zoals deze levensechte galg die in vroeger tijd ook in Waddinxveen dienst heeft gedaan. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom}. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 4 september wordt in Dorpstraat in Zevenhuizen het jaarlijkse Oogst feest gehouden. De altijd drukbe zochte braderie van de gemamen lijke middenstand wordt geken merkt door veel historische en ei gentijdse landbouwerktuigen en veel kramen. Bovendien zijn er alerlei activiteiten voor jong en oud. Ook rommelmarkten vormen een onderdeel van het program ma. BERGAMBACHT - Wegens de grote hoeveelheid aanmeldingen voor de opleiding tot assistent ver pleging en verzorging thuis deelt de in Bergambacht gevestigde Stichting Uitgebreide Thuiszorg (STUT, Pleinstraat 23, 2861 XG Bergambacht, tel. 01825 - 2290) aspirant-cursisten mee, dat er bij voldoende deelname een tweede cursus zal starten in de laatste week van augustus. De cursus is uitermate geschikt voor herintredenden en wordt in de avonduren gegeven. De duur van de cursus is minimaal één jaar. Om voor toelating in aan merking te komen worden er geen speciale toelatingseisen gevraagd, behoudens beheersing van de Ne derlandse taal in woord en ge schrift. Voorts is een positieve motivatie om de hulpbehoevende medemens bij te staan nodig. Wanneer de tentamens met goed gevolg zijn afgelegd is men, binnen een jaar, in het bezit van een diploma en certificaten. WADDINXVEEN - De huwe lijksvoltrekkingen in het Wad- dinxveeense gemeentehuis krijgen een facelift. Nieuwe ambtenaren van de burgerlijke stand zijn al benoemd. Suggesties ten aanzien van de vloerbedekking en de ven tilatie in de trouwzaal aan het Raadhuisplein zullen op korte ter mijn worden gerealiseerd. De ta rieven voor huwelijkssluitingen in Waddinxveen zullen per 1 januari 1994 worden bijgesteld. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel straten en over pleinen wordt de geschiedenis van Waddinxveen verteld en gewezen op vele histo rische panden en plekjes. Gevels, huizen, bruggen en zelfs bomen worden besproken. Vooral ook voor de jongeren is de tocht leuk om te doen, maar evenzoveel ou deren zullen er plezier aan bele ven, is de verwachting. De speurtocht, gemaakt door het Historisch Genootschap Waddinx veen ter gelegenheid van Open Monumentendag 1993 - het jaar van de 760e naamdag van het dorp - wordt uitgegeven door de gemeente. Het boekje is op zaterdag 11 sep tember gratis te verkrijgen in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein in Waddinxveen vanaf 10.00 uur. De tocht begint ook bij het gemeentehuis, waar op dat mo ment in de raadzaal de tentoon stelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense industrie’ nog één dag te zien is. Uiteraard is het mogelijk de route op elk gewenst ander moment te rijden - ook na de Monumenten dag - maar op zaterdag 11 sep tember zijn de Waddinxveen mo numenten in ieder geval geopend. WADDINXVEEN - De moge lijkheid bestaat dat Waddinxveen een nieuwe en voor de gemeenten in het politiedistrict Holands Midden geharmoniseerde Alge mene Politie Verordening (APV) krijgt. In een andere politiedis trict (Rijn en Brasem) is gebleken dat zo’n karwei in vier weken tijd zou zijn uit te voeren. Mocht dit karwei niet kunnen worden ge klaard dan zal Waddinxveen door gaan met de werkzaamheden vol gens een model-APV van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). In de raadscom missie voor algemeen bestuurlijke zaken is bij B. en W. aandacht ge vraagd voor een publieksvriende lijke uitgave. Gedacht zou bij voorbeeld kunnen worden aan een brochure met de meest voorko mende onderwerpen. Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt, Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41. Tel. 01820-32208 Contactlenscentrum. Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477 Waddinxveen Passage 220. Tel. 01828-14303. Zoetermeer Stadshart Promenade 256. Tel 079-412730 Reeuw^brjg |Aisfeg Reai»»] WADDINXVEEN - Zaterdag 25 september wordt op het bedrij venpark Coenecoop voor de vijfde maal de Coenecooploop gehou den. Deze loop, waarvoor in 1989 de schaatsvereniging Waddinx veen het initiatief nam, valt sa men met de landelijke Gemeente- dag en het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen, waaraan door de gemeente Waddinxveen voor het eerst wordt deelgenomen. De Coenecooploop is uitgegroeid tot een aantrekkelijk en sportief evenement. De organisatoren ver wachten tenminste even veel deel nemers als in de jaren ervoor. Vanwege het overvolle program ma zijn de afstanden enigszins ge wijzigd. Er is nu ook een kinder- loop van 1,5 kilometer, waaraan meisjes en jongens tot 12 jaar gra- vervening ontstonden de grote veenpiassen, waarvan de Petteplas (midden in het dorp) en de plas bij ’t Weegje nog resten. Vervolgens komen de vele Wad dinxveense molens (de laatste ver dween in 1932) en de daarbij be horende nijverheid aan de beurt in foto’s en archiefstukken: pa piermolens, houtzaagmolens, ko renmolens en een trasmolen. Prachtig materiaal is aangeleverd door de Koninklijke Bibliotheek in ’s Gravenhage. Ook verschil lende naamsaanduidingen van de molens zijn te bewonderen. Ruime aandacht wordt voorts be steed aan de houtverwerkende in dustrie: de houtzagerijen langs de Gouwe, de meubelindustrie en de speelgoedindustrie. Een draai- WADDINXVEEN - ’Speuren naar sporen van Oud-Waddinx- veen’ is de naarn van de vernieuwde speurtocht die op zaterdag 11 september 1993 - Open Monumentendag - per fiets kan wor den afgelegd door 760-jarig Waddinxveen. Hans Geel, vice-voorzitter van de vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, heeft de tocht samengesteld, zoals hij dat ook 10 jaar geleden gedaan heeft bij het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Toen heette de speurtocht ’Langs Dorpsstraat en langs Gouweka’ en werd verlevendigd met historische figuren langs de route. Enige hon derden mensen hebben in 1983 de tocht gereden. Nu - bij het 760-jarig bestaan van Waddinxveen - is het traject lan ger dan toen (15 kilometer), om dat naast de monumenten en de historische gebouwen ook aan dacht wordt besteed aan de ver schillende kunstwerken die in de gemeente staan. De twee monumenten die Wad dinxveen rijk is, zullen op 11 sep tember open zijn voor het pu bliek: de Brugkerk uit 1838 aan de Kerkweg-Oost en de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade uit 1836. Ook de St. Victorkerk uit 1880 aan de Zuidkade - nog geen officieel monument - zal te be zichtigen zijn. Op de vraag waarom de titel van de speurtocht - beschreven in een handzaam boekje - ’Speuren naar sporen van Oud-Waddinxveen’ luidt, antwoordde Hans Geel in een interview voor de lokale RTW-radio, dat veel ouds in Waddinxveen helaas verdwenen is. ’Maar wie z’n ogen goed de kost geeft en de geschiedenis een beet je kent, ontdekt nog wel het een en ander. Genoeg om er 15 inte ressante kilometers mee te vul len’, aldus de adjunct-directeur van de christelijke scholengemeen schap de Wadde (Sniepweg) en vice-voorzitter van het Historisch Genootschap Waddinxveen. Rijdend langs de Gouwe, door waar in de jaren zestig en zeventig ook veel Waddinxveners kwa men, niet meer stuk. De organisatoren en oud-’t Feter- tje-bestuursleden Arie Rozendaal en Willem Rijnbeek zijn met de ze belangstelling financieel uit de zorgen, maar menen dat toch nog een deel van de oud-medewerkers ontbreekt. Zij kunnen zich nog tot woensdag 1 september aan melden (na 18.00 uur tel. 01721 - 9110). Er zijn voor de reünie zo’n honderdvijftig plaatsen beschik baar. Lukt het in Boskoop de Rozen burcht op zaterdag 6 november goed vol te krijgen dan levert de reünie nog een batig saldo op, waarvan dan een vervolgavond voor oud-leden kan worden gehou den. De reünie is uitsluitend bedoeld voor mensen die op het organisa torische vlak destijds hun steentje hebben bijgedragen. Er zijn ech ter meer dan genoeg ’oudere jon geren’ die ook wel zin hebben in een nostalgisch avondje. Dat wordt het in ieder geval op zaterdag 6 november. Arie Ro zendaal en Willem Rijnbeek zijn maanden geleden al begonnen de zaak warm te krijgen. Met veel moeite is het gelukt een indruk wekkende lijst oud-gedienden op te stellen, die allemaal schriftelijk zijn benaderd. Voor een bedrag van 75 gulden per persoon worden de reünisten rijkelijk voorzien van een natje en een droogje. Muzikaal wordt de avond verzorgd door de Neder- popformatie The Shoes, ook een bekende uit de jaren zestig en ze ventig. De Boskoopse danssociëteit ’t Pe tertje was een uniek produkt van de roerige jaren zestig, opgericht in 1967. Het kwekersdorp had toen al een reputatie met, wat toen nog heette, ’beatavonden’ in een zaaltje van hotel Neuf waar bank, gereedschap en diverse pro- dukten zullen te zien zijn. Ook de smederijen en scheeps werven (met aambeeld en veld smidse), de wagenmakerij en car- rosseriebouw (met materialen en personeelsfoto’s), de lak- en ver- nisfabriek (met glasplateaus van de verffabriek) en de spijsfabriek (met een amandelwrijfmachine en erediploma’s) komen aan bod. Tenslotte wordt de nieuwste in dustrie op het bedrijvenpark Coe necoop getoond. Volgens het Historisch Genoot schap Waddinxveen zal de exposi tie uiterst boeiend zijn, te meer daar veel (oudere) Waddinxveners zich met een of andere tak van bedrijvigheid verbonden weten. Voor iedereen is er een korte be schrijving van de tentoonstelling, die gratis toegankelijk is. Ook de schooljeugd, met name groep 8 van de Waddinxveense basisscho len, zal worden uitgenodigd. Voor hen is er op de expositie een spe ciale speurtocht. Op de beide zaterdagen 4 en 11 september wordt in de trouwzaal van het gemeentehuis de oude zwart-wit film ’Waddinxveen, hoe het hier reilt en zeilt’ (1964) ver toond. De openingstijden van de tentoon stelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense industrie’ zijn de zelfde als die van het gemeente huis: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Met nu al meer dan honderd aanmeldingen kan de voor zaterdagavond 6 november geplande reünie van de voormalige Boskoopse danssociëteit ’t Fetertje, de jeugd als haringen in een ton swingde op een portie opruiende rock en roll van De Clarcks. Dat werd professioneler aange pakt toen de sociëteit ’t Fetertje avonden ging organiseren in de Rozenburcht. Dat heette toen nog gewoon het verenigingsgebouw of het patronaat. Er braken jaren aan waarin het enthousiaste bestuur van ’t Fetertje de ene top-act na de andere naar Boskoop haalde, ook buitenlandse. Er kwam zelfs een heuze ’beatma- rathon’ in een prachtig versierde zaal. Van heinde en ver kwam de jeugd naar Boskoop. ’De Feter’ beleefde, mede door de belang stelling van de Waddinxveners, gloriejaren. Maar even onvermijdelijk kwam ook het einde voor de danssocië teit. De tijdgeest in deze periode naar en door de flower power ver anderde met de komst van een nieuwe generatie. Er kwam meer agressie en de oude leden bleven weg. Daarmee kwamen ook finan ciële problemen, ’t Fetertje had in haar goede jaren geleefd volgens het principe ’vrijheid blijheid’. Van de behaalde winsten werden genereus bedragen geschonken aan allerlei doelen in Boskoop. Toen de Belastingdienst in de ja ren zeventig ook haar portie wilde toucheren was daarmee het dood vonnis getekend. WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente Waddinx veen treft voorbereidingen voor de komst van de nieuwe predikant ds. C.D. Zonnenberg uit Ben schop, die in wijk Noord de plaats inneemt van de naar Vriezenveen vetrokken ds. J.W. Goossen. Ds. Zonnenberg, 39 jaar, ge trouwd en vader van vier kinde ren, gaat wonen in de pastorie aan de Weidezoom. Deze koopwoning is inmiddels geschilderd, gestuca- doord en behangen. Ook de tuin is opgeknapt. Het predikantsecht- paar gaat er vanaf dinsdag 31 au gustus wonen. den wordt van maandag 23 tot en met vrijdag 27 augustus in het Gouwebad De Sniep, wordt geopend door een vijftal nationale vers hebben zich gemeld, zodat er onverwacht mooie en historische artikelen zijn aangedragen. Gekozen is voor een thematische opzet, waarbij alle takken van de Waddinxveense industrie gelijke lijk onder de aandacht worden ge bracht. De tijd van voor 1940 zal daarbij in de diverse themaboeken worden opgenomen. ’De ontwikkeling van de industrie is een voornaam hoofdstuk in de Waddinxveense geschiedenis. Ambacht en nijverheid hebben in belangrijke mate het aanzien van het dorp bepaald’, zo verklaart het Historisch Genootschap de keuze van het onderwerp van zijn eerste manifestatie. ’Bracht het turfsteken lang gele den door het ontstaan van veen piassen armoe en ontvolking, langs de Gouwe en later in de drooggelegde polders ontstond, vanaf de tweede helft der 18e eeuw, alternatieve bedrijvigheid. Zoals bijvoorbeeld de houtindus trie in ruime zin (molens, meu bels, speelgoed), papierindustrie, scheepsbouw en smederijen’. ’Waddinxveen, het grootste indus- triedorp van Nederland’ is niet slechts een pakkende slogan, maar slaat op de vele oude en nieuwe bedrijven op het gebied van car rosserie, verf, spijs en niet te ver geten op ’Waddinxveen Meubel- stad’. Uiteraard opent de tentoonstelling met de oudste ’industrie’: het turfsteken. Turf was nodig als brandstof voor de steden. Door de teer Nederland (VVN), dat in deze provincie is opgepakt door iet Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid Zuid-Holland (POV). Vrijdag 13 augustus gaf de plaats vervangend secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, mevrouw mr. T.J. van Beek, in het Haagse Westbroek- park het startsein voor de cam pagne ‘Wij gaan weer naar school De jaarlijkse actie van Veilig Ver keer Nederland en het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid Zuid- Holland was het begin van een landelijke campagneperiode, waaraan de meeste Nederlandse gemeenten meedoen om de ver keersveiligheid van de kinderen op de schoolroute te verbeteren. In het derde achtereenvolgende jaar, dat het POV deze landelijke VVN-campagne voert, werken de Zuidhollandse gemeenten, politie, scholen, ouders en het VVN-dis- trict Zuid-Holland nauw samen. en internationale kampioenen. De meest recente Oranje-verte- genwoordigster is Gillian van den Berg, speelster van het eerste da- meswaterpoloteam van De Gou we. Zij wist met het Nederlands waterpoloteam in het Engelse Leeds de Europese titel te verove ren door de finale te winnen van Rusland. Gillian van den Berg wordt geas sisteerd door Inge van der Schr- ier, Nederlands kampioen op de 100 meter rugslag en zilveren me daille winnares op de 400m vrij. Een bekende naam bij de officiële Voor de nieuwe predikant huurt de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen een pastorie aan de Peuleyen in Waddinxveen. De in het afgelopen seizoen ge kochte woning-in-aanbouw, die de pastorie van wijk Zuid zou gaan worden, staat weer te koop. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De basisscholen zijn ook in Waddinxveen weer begonnen. Voor het voortgezet onderwijs is de zomervakantie volgende week voorbij. Voor het derde achter eenvolgende schooljaar wordt er met afficheborden en spandoe ken ook in Waddinxveen geattendeerd op de voorlichtingscam- >agne ‘Wij gaan weer naar school4 van het landelijke Veilig Ver- door een deskundige jury. Vraag naar de spelregels bij: SERVICE - REEUWIJK s-Gravenbroekseweg 14 - 2811 GE Reeuwijk Telefoon 01829-2585/2272 ZEVENHUIZEN - Nadat eind april de nevenvestiging Truckcen ter Den Haag door Nebim BV in Waddinxveen - een dochter van Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrijvenpark Coenecoop - werd overgenomen is nu ook de failliete hoofdvestiging van het Truckcen ter Zevenhuizen verkocht. Een aantal beleggers heeft voor de overname van het Zevenhui- zense complex langs rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) het initia tief genomen tot het oprichten van de Exploitatiemaatschappij Bedrijfscomplex Zevenhuizen. De Rotterdamse curator mr. C.J.M. Stubenrouch heeft kunnen bedingen dat ongeveer 12 werkne mers van het failliete Truckcenter Zevenhuizen in de nieuw te vesti gen bedrijven een baan kunnen krijgen. De nieuwe exploitatiemaatschap pij wil huurders interesseren die zoveel als mogelijk de oorspronke lijk opzet van het Truckcenter vorm kunnen geven. Inmiddels is overeenstemming bereikt met Roha Intertrans BV, een interna tionaal geörienteerd transport- en expeditiebedrijf, thans gevestigd te Waddinxveen, en met Stolk Voertuigentechniek BV, thans ge vestigd te Pijnacker, om zich als bedrijven in het bedrijfscomplex te vestigen. De oud-aandeelhouders en direc tie zijn niet bij de nieuwe onder neming betrokken, aldus H. Oudshoom, woordvoerder van de Rotterdamse curator. Het TNO- keuringsstation en het tankstation blijven geopend. De nieuwe vesti ging gaat officieel op 1 december 1993 weer open. tis aan kunnen deelnemen. De af standen van de prestatielopen zijn ditmaal 5, 10, 15 en 21,1 kilome ter. De klapper wordt dit jaar weer de 10 km-wedstrijd, waar weer een groot aantal toppers aan zal deel nemen. De halve marathon voert de deelnemers door het natuur- en recreatiegebied ’t Weegje in W addinxveen-Zuid. De hoofdsponsors van de Coene cooploop zijn Van Noort Verhui zingen en Transporten BV, kleu- renlaboratorium Hoogwerff Eike- lenboom BV en Drukkerij A- Twee. Er zijn 25 subsponsors. Voor informatie over de Coeneco oploop in Waddinxveen kan men bellen met Jan Benschop, Weeg bree 16, Boskoop, tel. 01727 - 13073. Het gemotoriseerde verkeer wordt door middel van spandoe ken, posters, afficheborden, stic kers en radio- en tv-spots geatten deerd op de aanwezigheid van on derweg van huis naar school en terug zijnde scholieren. Leerlingen in het basis- en voort gezet onderwijs worden door de speciaal ontwikkelde lesbrief voorgelicht over de verbetering van hun verkeersgedrag en de po litie houdt extra toezicht op schoolroutes. Verder is het voor de scholen en de ouderraden mogelijk om de campagne aan te grijpen om spe ciale aandacht te vragen voor de aanpak van knelpunten in de schoolroutes. Vooral in de eerste weken na de zomervakantie vormen scholieren vaak een zeer kwetsbare groep verkeersdeelnemers. In 1992 raakten 8.651 kinderen gewond. Dat zijn 187 minder als in 1991. Er vielen vorig jaar 150 verkeers doden onder de verkeersdeelne mers in de leeftijdsgroep 4 tot en WADDINXVEEN - Van zaterdag 4 september tot en met zaterdag 11 september wordt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis de tentoonstelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense irfdustrie’ gehouden. Het is de eerste expositie van de vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, die is opge richt op 20 april, de 760e naam dag van het Gouwedorp. Op vrij dagmiddag 3 september om vijf uur zal Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden de ten toonstelling officieel openen. Een commissie, samengesteld uit leden van het Historisch Genoot schap, heeft in de voorbije maan den zeer veel werk verzet om ma teriaal voor de tentoonstelling te Voor de speurtocht op de fiets die in 1983 werd gehouden waren langs de route allerlei 'attrac- verzamelen. Tal van bruikleenge- met 17 jaar. Dit waren er 28 min der als in 1991. De cijfers geven aan dat er vorig jaar minder verkeersslachtoffers waren in de doelgroep van de voorlichtingscampagne, maar de aantallen laten nog altijd zien dat er veel aandacht aan deze groep besteed dient te worden. Oorzaken als onbekendheid met de schoolroute - of het weer op nieuw daaraan moeten wennen - gecombineerd met risicoverho- gende factoren als geringe ver- keerservaring, jeugdige overmoed en het fietsen in groepen zorgen voor een hoge ongevalsbetrokken- heid onder scholieren. De campagne ‘Wij gaan weer naar school4 heeft een structurele aan pak met een steeds breder pakket aan materialen en diensten. Het initiatief voor de invulling van de campagne en de start daarvan ligt bij de deelnemende individuele of samenwerkende gemeenten. De starthandeling van de plaats vervangend secretaris-generaal van het ministerie van verkeer en Waterstaat vond plaats tijdens één van de demonstraties van de Brandweer- en Politiedag 1993 in het Haagse Westbroekpark De handeling werd vooraf gegaan door een toneelpresentatie van de Groep Maatwerk waarbij extra aandacht gevraagd werd voor ver- keerseducatie in de basisvorming in het voorgezet onderwijs en het brom- en snorfiets handhavings- pakket dat is ontwikkeld door WN. De plaatsvervangend secretaris generaal mevrouw mr. T.J. van Beek overhandigde de eerste vier rollentestbanken aan de vertegen woordigers van de vier nieuwe re gionale politiekorpsen in Zuid- Holland. De rollentestbanken worden ge bruikt bij controles van de politie oki vast te stellen of de brom- en snorfiets is opgevoerd. start van de Nationale Zwemvier daagse in Waddinxveen is ook Mark van der Zijden. Hij won zil ver tijdens het Nederlands kampi oenschap op de 200 meter wissel en brons op de 200 meter vrije slag. Een legende in de zwemwereld is Judith van Berkel-de Nijs. Zij is in het bezit van 5 Europese re cords. Eind 1992 werd zij wereld kampioen op de 5 km. Zwemveteraan Nic Geers sluit de rij. Hij wist de laatste jaren 5 Eu ropese records te veroveren. Het feit dat deze kampioenen allen le den zijn van de zwem- en polo club De Gouwe, geeft aan dat de zwemsport in Waddinxveen flo reert. Maandagavond 23 augustus om zes uur zullen deze kampioenen als eerste het water van het Gouwebad induiken om de Wad dinxveense editie van de Nationa le Zwemvierdaagse te openen. Zij worden direct gevolgd door de deelnemers, dus voor alle jonge en oudere Waddinxveners de kans om met deze kampioenen hun baantjes te trekken. Na het zwemmen van 250 of 500 meter is er gelegenheid nog te blijven in het recreatiegedeelte van het Gouwebad De Sniep. Inschrijven voor de Nationale Zwemvierdaagse is mogelijk tot en met dinsdagavond 24 augustus aan de kassa van het zwembad. Op vrijdag 20 augustus kan er worden ingeschreven op de week markt. De kosten bedragen ƒ10,-, waar voor de deelnemers vijf avonden toegang hebben tot het subtro pisch zwembad en in het bezit kunnen komen van de originele Zwemvierdaagse-medaille. Dealer Mariner BB-motoren, 2.5 t/m 40 PK uit voorraad Dealer Tomos BB-motoren en Elan boten Quicksilver rubberboot/ motor combinaties Onderhoudsprodukten en accessoires Onderhoud/reparatie BB-motoren Alle kinderen tot 12 jaar die een bril kopen bij de Oogmerkopticien, kunnen meedoen. Bril passen, Polaroid-foto maken en je bent kandidaat! Eén Polaroid-foto krijg je meteen mee na het passen van het montuur. Een andere foto wordt gemaakt

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19