Kindermarkt Luifelbaan roswr Veel plaatsen hebben wat Waddinxveen mist Zaterdag 4 september B. en W. over reconstructie Brugweg: Cursussen Humanisme Rommel markt in Zuidplas PANTALONS Waddinxveen kapt 23 iepen giro 953 Waddinxveense geslaagden bij ‘Roosje Vos‘ DREMPELS WEG! LEZERS SCHRIJVEN Middenstand maten 36 - 48 Alphen. am den A p Tel.: 01720-73818 Onder invloed Vragen Stempelactie Lachshow Oranjewijk M.B.A. S.P.D- alle modulen. XlZ Fonds FINEST QUALITY Basiskennis- I Boekhouden Uit verkeer Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 1 september 1993 WADDINXVEEN - Een uit Alphen aan den Rijn afkomstige gewond geraakt. Het ongeval vond plaats op maandag 23 augus- *1 CDA-gemeenteraadslid Wil Waterreus-de Vries. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). verstandiger4 o K O Gediplomeerd Optometrist OV Contactlensspeciaiisl ANVC - Audition van in 10 tnn<L E P T I ‘Gesprek met bewoners was Van steiger gevallen Een bril koop je niet zomaar. Bij Grit Optiek nemen we alle tijd voor u. En kiest u uit een ongekend brede collectie Kom vrijblijvend langs. start: ma. 6 sept. en di. 7 sept. start: ma. 6 sept. en di. 7 sept. start: maandag 6 sept. start: 4 en 5 oktober Voor een toegankelijke samenleving Voor Rijkserkende Diploma's start; ma. 6 sept. Alphense Avondschool Et 01720-22450 Vraag: Het verslag van de raads commissie voor openbare werken en verkeer van 12 mei 1993, waarbij de Brugweg-reconstructie aan de orde kwam, vermeldt on der meer het volgende: ‘Mevrouw Waterreus vraagt nadrukkelijk het Brugwegcomité te informeren over de voorgenomen werkzaam heden'. Waarom heeft het college geen gehoor gegeven aan dit ver zoek? Antwoord B. en W.: Aan uw ver zoek in de vergadering van de raadscommissie voor Openbare Werken en Verkeer van 12 mei 1993 om het Brugwegcomité te informeren over de voorgenomen werkzaamheden aan de Brugweg is op de in het eerste antwoord omschreven wijze voldaan. Achteraf ware het wellicht ver standiger geweest dat wij het Brugwegcomité hadden uitgeno digd voor een gesprek. Antwoord B. en W.: Om aan de bij ons bekende wensen van het Brugwegcomité tegemoet te ko men, zijn in eerste instantie door het ingenieursbureau Grontmij NV twee alternatieven opgezet, waarin een voortzetting van het wegprofiel van de Brugweg buiten de kom is uitgewerkt. Gelet echter op de financiële, ruimtelijke en eigendomsbeper- kingen, hebben wij besloten de Grontmij alternatieven niet nader uit te werken en te kiezen voor een verantwoorde opknapbeurt van de bestaande Brugweg binnen een de kom. heeft opgelicht. In alle lokalen is er vanavond een activiteit met be trekking tot het onderwijs bij Roosje Vos. Dinsdagavond 31 augustus ston den de deuren van de Snoystraat open voor iedereen die belangstel ling heeft. Ook hier was in alle lo kalen een activiteit met betrek king tot het onderwijs bij Roosje Vos. Vanaf half negen vond de feeste lijke uitreiking plaats van het Certificaat van Leuven aan de cursisten die voor de zomervakan tie met succes hebben deelgeno men aan het examen. Voor dit certificaat slaagden uit Waddinxveen Ernestina Lips en '’■nriye Celikoglu. WADDINXVEEN - In Waddinx veen zijn op diverse lokaties iepen gesignaleerd met iepeziekte. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een schimmel die de houtvaten van de boom verstopt waardoor geen wa ter en voedsel meer opgenomen kan worden; de boom sterft hier door af. De schimmel wordt door de iep- espintkever overgebracht naar an dere bomen. Het is dus zaak om zieke en kwijnende iepen zo spoe dig mogelijk te verwijderen. Tegen een 28-jarige Waddinxve- ner wordt proces-verbaal opge maakt voor het rijden onder in vloed. De man trok door zijn slin gerend rijgedrag de aandacht van de politie. Nadat de ademanalyse mislukte is de man een bloed proef afgenomen. Op grond van het rijgedrag van de man is zijn rijbewijs ingevor derd. De officier van justitie moet beslissen of de man weer in het bezit van het rijbewijs wordt ge steld. Vraag: Uit het persbericht in het Weekblad voor Waddinxveen blijkt, dat het Comité Brugweg- bewoners vindt, dat met de wen sen van de bewoners geen of on voldoende rekening is gehouden, hoewel die het college bekend wa ren. Welke motivering heeft het college om de bewonerswensen niet te betrekken bij de recon structie? bromfietsen op. De bromfietsen zijn allen vermoedelijk opgevoerd en worden nader technisch onder zocht. Eén van de bromfietsers kon niet aantonen dat zijn voertuig verze kerd was. Deze bestuurder is in de gelegenheid gesteld een en an der aan te tonen. Gecontroleerd werd op het Woubrechterf, de Koningin Wilhelminasingel en de Stationsstraat. WADDINXVEEN - ‘Achteraf ware het wellicht verstandiger geweest dat wij het Brugwegcomité hadden uitgenodigd voor een gesprek'. Dat schrijft een openhartig college van Burgemee- ester en Wethouders van Waddionxveen in antwoord op drie schriftelijke vragen van het CDA-gemeenteraadslid Wil Water reus-de Vries, die zes weken eerder over de reconstructie van de Brugweg binnen de bebouwde kom waren gesteld. De schriftelijke vragen hadden eerst en vooral te maken met het niet of te laat betrekken van de Brugweg-bewoners bij de recon structie van hun weg binnen de bebouwde kom. Dit was hen ove rigens wel toegezegd. In de vorige week gehouden ver gadering van dé raadscommissie openbare werken en verkeer is op pittige wijze over dezelfde zaak met wethouder Joop Neele (PCW) gesproken. Er is nu een afspraak gemaakt. Christen-democrate Wil Water reus-de Vries, die in haar vragen het college nog eens nadrukkelijk verzocht met de Brugweg-bewo ners te gaan overleggen om te be zien in hoeverre hun wensen kun nen worden verwerkt in de wegre- constructie, stelde haar vragen op woensdag 7 juli. Het antwoord van B. en W. kwam op maandag 16 augustus, terwijl deze brief ook nog eens drie dagen later werd verstuurd. Dit zijn de door het CDA-ge meenteraadslid gestelde vragen en de door B. en W. daarop gegeven antwoorden. Over beide stukken kan in de gemeenteraadsvergade ring van woensdagavond 15 sep tember verder worden gesproken. Tenslotte delen wij mede ejat wet houder J. Neele op 13 juli 1993 het Brugwegcomité heeft mede gedeeld dat hij na zijn vakantiepe riode op maandag 23 augustus of dinsdag 24 augustus een afspraak zal maken voor een overleg. In dit overleg zal worden bezien hoe, binnen de financieel verant woorde kaders, een voor beide partijen bevredigende invulling kan worden gegeven voor de re constructie van de Brugweg bin nen de bebouwde kom. De resultaten van dit overleg wor den uiteraard ter kennis gebracht aan de leden van de raadscommis sie Openbare Werken en Verkeer. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J «K Vraag: In het Weekblad voor Waddinxveen is gemeld, dat het Comité Brugwegbewoners niet of laat is gekend in de uitvoering van de reconstructie van de Brug weg binnen de bebouwde kom. Wat is hiervan de reden? Antwoord B. en W.: Bij brief van 22 juni 1993 zijn, mede naar aan leiding van de brief van het Brug wegcomité van 9 junii 1993, ter informatie de bestektekeningen nrs. 2418 en 2419 aan het Brug wegcomité verzonden. Op deze tekeningen is ons besluit van 4 mei 1993 om de Brugweg binnen de bebouwde kom in de bestaande situatie te reconstrue ren, nader uitgewerkt. Gelet op de financiële en ruimtelijke be perkingen wordt de asfaltrijbaan op minimaal doch constructief verantwoorde wijze verbeterd en de overige klinker- en tegelverhar- dingen worden opnieuw aange bracht. Voorts is in deze brief een perio de genoemd voor het indienen van eventuele reacties en is de voorge nomen uitvoeringsperiode ver meld. Bovengenoemde brief is uitgegaan nadat in de voorberei dingsfase de uit te voeren werk zaamheden nader zijn uitgewerkt en als verantwoord waren beoor deeld. ling staand winkelcentrum, terwijl wij dachten dat er in de zomer maanden wel enige vorderingen zouden zijn gemaakt omtrent een en ander. Bijvoorbeeld hadden wij verwacht onderlangs de Kanaaldijk-Kanaal- straat-Warnaarplantsoen een groot bord aan te treffen waarop, in at tractieve beelden en kleuren, werd aangekondigd dat daar de bouw gerealiseerd gaat worden van de nieuwe dorpskern met al zijn dienstverlenende functies. Iets waarnaar je kan uitkijken, wat weer wat nieuw leven brengt in ’s Waddinxveens brouwerij! Néé, integendeel! We werden voor de zoveelste maal vergast op klein-kneuterig dorpsnieuws. De realisering van een goed en mooi fietspad dwars door het akker bouwgebied was groot nieuws, maar verder niets, behalve dan negatief nieuws over het wonen in één van ’s lands duurste gemeen ten met een wat zwak commen taar daarbij. Een speelhuisje, waar een rolstoel in kan en een invalide-schommel, is bijvoorbeeld geschikt voor kin deren met een spierziekte, die tengevolge niet zelfstandig kun nen zitten. De eigen financiële middelen ra ken echter uitgeput zodat het be stuur van de speeltuinvereniging door middel van acties, subsidies en zeer veel zelfwerkzaamheid probeert voldoende geld bij elkaar te krijgen om dit alles te kunnen bekostigen. p D.Boekhouden I4mnd._ WADDINXVEEN - Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen nog in schrijven voor de kinder-markt van komende zaterdag 4 septem ber tijdens de Luifelbaandag van het zilveren winkelcentrum in W addinxveen-Noord In de poort tussen garage Van Beijnum en kapsalon Blok staat een aantal kramen. Wie daar een plekje wil hebben kan de bon op deze pagina invullen en inleveren bij de Gulle Botelier Van Eeu wen. Het is de bedoeling dat de kinde ren eigen spulletjes meenemen (geen voedingsmiddelen) en die dan verkopen tijdens de Luifel baandag. Kraamhuur wordt niet gevraagd. Wel zou het leuk zijn als de kinderen een gedeelte van de opbrengst voor de speeltuin vereniging Oranjewijk apart leg gen. De stempeltjesactie van de jubile rende Luifelbaan, die zaterdag 28 augustus van start ging, is met één week verlengd tot zaterdag 18 september. Dat komt omdat de aankondiging via een advertentie abusievelijk vorige week niet is geplaatst. Nu heeft men dus drie weken de tijd om te sparen voor een toe gangskaart voor het Luifelbaan Jubileum Zwemfestijn in het sub tropisch zwemparadijs ‘de Sniep'. Bij het begin van de stempelactie kwamen er van de klanten al ver schillende vragen. Een ieder die een stempelkaart vol heeft (groot of klein, vader of moeder, opa of oma) kan de kaart inleveren bij al le Luifelbaanwinkels. Daarvoor krijgt men een gratis toegangsbe wijs met twee consumptiebonnen terug. Tijdens het zwemfestijn, dat duurt van 18.00 tot 21.00 uur, is er ook een optreden van het clownsduo Flits Lampie. Er is ook toezicht van het voltallige zwembadpersoneel Een show waarbij kinderwangen met een Flits veranderen in gloei- Lampie’s. Flits Lampie zijn twee doldwaze, knotsgekke wat (t)jes van clowns. Alleen al bij het zien van hun gekke en guitige bekkies schieten jong en oud in de lach. Niet goochelen, niet jongleren, maar improviseren is hun vak. De lachshow in het Gouwebad be staat uit enkele zeer simpele maar succesvolle stunts aangevuld mét het vermogen van ’1000 Watt’ im provisatie. Zie je hem al staan? Lampie met een lampekap op z’n kop. Zie je hem al voorbij flitsen? Flits op z’n brommer, bestaande uit alleen een stuur, toeter en bel. ‘Flits en Lampie’s flitsende 1000 Watt Lachshow', een show met een lach, een lach-traan en buik pijn, waarbij de spanning van de lachspieren vermenigvuldigd met het aantal gillende kinderen op loopt tot 1000 Volt. Meedoen, improviseren en lachen zijn de ingrediënten van deze show, waarmee niet alleen Lam pie en Flits, maar ook de kinderen uit het publiek, de show stelen. De kleine 'gloei-Lampie’s' kunnen hiermee eventueel het diploma 'hulp-clown' halen. De speeltuin van speeltuinvereni ging Oranjewijk aan de J.W. Fri- soweg in Waddinxveen - het goe de doel van de zilveren Luifel- baan-winkeliers - is door de jaren heen niet altijd even goed onder houden. De meeste toestellen zijn al bijna 32 jaar oud en destijds zelf gemaakt. Deze zijn nu dan ook dringend aan vervanging toe. Het huidige bestuur van de speel tuinvereniging Oranjewijk heeft vorig jaar zomer het plan opgevat om de speeltuin in zijn geheel te renoveren en wel op zodanige wij ze, dat deze ook aangepast wordt voor kinderen met een handicap. Hiervoor moet de gehele speel tuin aangepast worden door mid del van verhogingen in het terrein en met verharde en onverharde paden. Dit geheel zal dan worden aangesloten op de toestellen, zo dat minder valide kinderen deze ook kunnen bereiken. Dit verhoogt tevens de speelwaar- de van het terrein en de toestel len. Het doel van deze opstelling is, dat valide en minder valide kinderen geïntegreerd kunnen spelen. Meerdere toestellen zijn noodgedwongen al ontmanteld vanwege het gevaar voor spelende kinderen. Het terrein bestaat uit twee ge deelten: een kleine speeltuin voor de kleinere kinderen en een grote speeltuin voor de grotere kinde ren. De eerste aanzet is door de speeltuinvereniging al genomen door de aanschaf van onder ande re een zandtafel waar ook kinde ren in een rolstoel aan kunnen spelen. Als wij in Waddinxveen nu zo trots zijn op te wonen in het Groene Hart van Holland, laten we dan ook zorgen dat we, ook in de toekomst, daar trots op kunnen blijven. We beginnen aardig achterop te raken. Ook om ons heen komen aantrekkelijker plaatsjes met wél centrumfunties en met wél gezel- ligheidselementen die het de moeite waard maken om niet el ders een (mid)dagje door te bren gen (en dan daar je geld uit te ge ven). Maar in de eigen plaats te blijven, lekker dicht bij huis, spaart ook nog allerlei energie. Waar blijft onze slagvaardige ge meenteraad (of is ze dat niet meer met de verkiezingen van 1994 in zicht?) om nu wél de juiste beslis sing te nemen, zowel voor ons als voor ons nageslacht? Kan er in een gemeente, die zo trots is op al de woninguitbreidin- gen die binnen de gemeentegren zen zijn of nog worden gereali seerd, dan niet een goed, aan alle eisen van deze tijd voldoend, win kel- en dienstencentrum vanaf? Een echt gemeentehart waar het goed toeven is? Waar voelbaar is dat Waddinxveen een fijne plaats is om te wonen en te werken en waar alles te vinden is wat bij een plaats van meer dan 25.000 inwo ners hoort! Het zou de betrokkenheid van de bewoners van onze gemeente nog wel eens kunnen vergroten. Im mers, als je elkaar regelmatig ont moet in een gezellige omgeving, krijg je contacten die verder gaan dan alleen maar 'Goeiemorgen' of 'Goedenavond'. Er is het goede gezegde: Met een schone lei beginnen. Ik zou het als een aanbeveling willen meege ven: Bouw een nieuw gemeente hart. Begin op een schone lei, neem een 'nieuw' terrein. Maak van onze gemeente óók een plaats waar méér te beleven valt, waar het gezellig is, waar het ei gentijds is, waar we voor alles te recht kunnen, waar we óók de tijd nemen voor bijkomstige zaken. Een plaats waar het centrum ook echt de centrale plek is in het dorp. Waar bewoners elkaar kun nen treffen in de ruimste zin van het woord, ’s morgens, ’s middags en ’s avonds, ’s zomers èn ’s win ters. N. HOITINK-DE JONG Sweelinckhof 44, Waddinxveen Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt. Agmetenstraat 6, Tel 01820-16055. Winkelcentrum Bloemendaal 41. Tel 01820-52208. Contactlensinstituut. Korte Tiendeweg 12. Tel 01820-15477. Waddinxveen Passage 220. Tel 01828-14505 Een bril van Grit. Die staat, die zit. inl0of14mnÉL GOUDA/WADDINXVEEN - Na het succes van vorige cursus sen Humanisme organiseert het Humanistisch Verbond Midden- Holland komend seizoen voor de zevende keer zelfs twee cursussen in Gouda (Wooncentrum De Zuidrandflat, De la Reylaan) en in Woerden. Iedereen die wat meer over ach tergronden, geschiedenis en in houd van het humanisme wil we ten kan zich aanmelden. De kos ten bedragen inclusief cursusboek slechts ƒ30,-. Docent drs. Jaap Hoogervorst stu deerde theologie en filosofie, maar koos voor een baan in het bedrijfsleven. Hij heeft grote be langstelling voor levensbeschou welijke vraagstukken. De cursus in Gouda wordt gege ven op donderdag 30 september, donderdag 7 en donderdag 14 ok tober van 20.00-22.00 uur. Voor opgave in informatie kan men contact opnemen met docent Jaap Hogervorst, tel. 01829-2730. ZT\ Nationaal Revalidatie Bunmk. telefoon 03405 - 63244 Heeft u dat nu ook? Als je eens een paar dagen in een andere stad of een ander groot dorp bent, dan vergelijk je dat plaatsje onwille keurig met je eigen woonplaats Waddinxveen. In onze zomervakantie waren wij enkele weken in Noord-Neder- land en bezochten daar heel wat plaatsjes. Behalve dat de cultuur historische waarde onze aandacht had (Vollenhove, Blokzijl, Mep- pel, Lemmer en nog meer van die mooie stadjes) keken wij onbe wust en later zéér bewust, ook naar de opbouw van zo’n plaats. Wat meteen opvalt is dat vrijwel al die plaatsjes een dorpskern hebben waar het gezellig toeven is. Altijd wel één of meer restau rantjes (met terrasjes) en vrijwel overal een gemeenschapshuis (waar zo te zien altijd veel te doen is, zowel op cultureel gebied als op ontspanningsgebied). Verder veel, relatief veel, winkels en winkeltjes voor allerhande za ken. Een echt centrum dus! Je kunt er behalve gezellig, ook goed boodschappen doen. Je kunt er de waren vergelijken, uit een ruime keus kiezen èn je hoeft er geen 'mijlen' voor te lopen. Alles zit op loop- en wandelafstand bij elkaar. Bij nadere informatie bleek dan ook nog dat zo’n plaats maar één winkelcentrum heeft en dat er wel buurtwinkels zijn, maar dat zijn dan meestal kleine super markten. Geen versnippering dus, zoals hier in Waddinxveen. Maar bovenal waren het echt ge zellige plaatsen, die we bezoch ten. Er hing sfeer. Behalve een winkel-inkoopfunctie trok zo’n plaatsje ook mensen aan om de gezelligheid. Met een hoofdletter G van de Hollandse Gezelligheid. We zijn ook vaak genoeg in diver se buitenlanden geweest en ook daar tref je stadjes en dorpen aan (zelfs ook met (veel) minder in woners dan wij in Waddinxveen hebben) waar het gezellig is, waar je bewust even wilt pauzeren om dat er iets van dat plaatsje uit gaat, iets ondefinitieerbaars, waar door je toch getrokken wordt. Het centrum? Als wij terugkomen na een wat langere afwezigheid in Waddinx veen, dan valt het ons altijd weer onmiddellijk op: Waddinxveen heeft geen hart, geen centrum, geen kern, zoals wij dat ervoeren in andere plaatsen. Ja, Waddinxveen heeft winkels en de plaats heeft (goede) voorzie ningen, maar verder is het een plaats waar we, ieder voor zich, alleen maar wonen. Er is niets wat ons als bewoners bindt, ’s Avonds gezellig op een terrasje rond 'ons' marktplein met lindebomen een glaasje drinken? Kan niet, is er niet! Even door het centrum flaneren, ‘overdekt buiten' neerstrijken, kopje koffie met iets lekkers er bij? Kan niet! Er is geen ‘over dekt buiten'. Er valt nauwelijks neer te strijken. We wonen in onze gemeente ge rieflijk en in een prettige omge ving. We proberen er wel zoveel mogelijk de dagelijkse boodschap pen te doen, maar we ‘winkelen' er niet. Winkelen, bedoeld in de zin van behalve de artikelen te zoeken die we willen hebben óók de tijd zéér aangenaam te passeren omdat de plaats ons daartoe uitnodigt. Het viel ons bij terugkomst op dat het stil was geworden rond het vorig jaar zo in de belangstel- BRAX tus bij de renovatiewerkzaamheden aan het oude gemeentehuis aan de Zuidkade. De schilder bevond zich op een steiger waarvan de remmen niet in 4 GOUDA - De Stichting Volwas seneneducatie Midden-Holland Roosje Vos, die in Waddinxveen is gevestigd aan de Prinses Bea- trixlaan (ex-Gouwe College) is in de zomervakantie verhuisd van de Patersteeg in Gouda naar de loca ties Wilsonplein 1 (Oosterwei) en Snoystraat 4 (Korte Akkeren). Voor beide gebouwen zijn open schilder is bij zijn werkzaamheden van een stellage gevallen en avonden van zeven uur tot half - -- tien gepland op dinsdag 31 augus tus (Snoystraat 4) en woensdag 1 september (Wilsonplein 1). Cur sisten en anderen die zich betrok ken voelen bij of nieuwsgierig zijn naar Roosje Vos zijn hierbij uitge- vastgezet waren. Vermoedelijk is nodigd. De officiële openingshandeling wordt vanavond (woensdag 1 sep tember) op ludieke wijze worden verricht in het gebouw aan het Wilsonplein door wethouders van de gemeenten in Midden-Holland. Wethouder drs. W.C. Hommels (PvdA), als vertegenwoordiger van sluit de openingshandelingen af nadat stichtingsvoorzitter me vrouw drs. J.C. van der Schoot WADDINXVEEN - Zaterdag 4 september wordt in de buurt van het buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een grandioze ge combineerde kinder- en rommel markt georganiseerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Er worden diverse kinderspelle tjes gehouden, zoals dropraden, schmincken, kamertje-verhuur, grabbeljurk en hobbykramen. Verder kan men zich vermaken met een springkussen en kan er worden gesnoept van vers gebak ken pop-corn. Vanaf ’s morgens negen uur kun nen kinderen zich melden bij het buurtcentrum Het Zuidhonk. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,- per plaatsje. De plaatsjes worden ver volgens toegewezen aan de kinde ren, die daar hun verzamelde en zelfgemaakte spulletjes kunnen verkopen van 10.00 tot 14.00 uur. Daarnaast zou het leuk zijn als ook ouderen die een creatieve hobby hebben daar wat kunst werkjes van te tonen. Hierbij kan men denken aan zelfgemaakte poppen, brooddeegwerkjes en di verse sieraden. Voor dit doel kan men een tafel bespreken voor een bedrag van ƒ5,-. Voor aanmeldin gen: mevrouw H. de Vries, tel. 01828 - 17889 (tussen 30 augus tus en 3 september). Bij slecht weer zullen de activitei ten grotendeels doorgang vinden, maar dan in wijkgebouw Het Zuidhonk. 1B de steiger vervolgens uit zichzelf gaan rollen en van een betonnen rand gereden. Hierop viel de man en kwam te recht op diezelfde betonnen rand. De onfortuinlijke schilder is met ribletsel overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland-lokatie). de grootste gemeente, Gouda, De Arbeidsinspectie is van het J~ -c ongeval door de politie in kennis nadat stichtingsvoorzitter me- gesteld. J.„. J.C. CC„_t een tipje van de toekomstsluier Brandstichting Onbekenden hebben op dinsdag 24 augustus gesticht in de brie venbus van een woning aan de Werumeus Bunninglaan. Een aan tal folders werden brandend in de brievenbus gestoken. Het vuur bleef tot het foldermateriaal be perkt. Een motief voor deze daad is tot op heden onbekend gebleven. Naar oordeel van de betrokken bewoner berust het op puur toeval dat er geen brand is ontstaan. Een korte maar hevige controle per motorfiets op donderdag 26 augustus leverde de politie een aantal uit het verkeer genomen

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17