Cees Verboom en Peter Hom boswachters in het Gouwebos Waddinxveense zwaar gewond Nieuw fietspad officieel geopend ^\om 5 GLASBEEK Vergunning Drank- en horecawet Collecte voor PIT Aanbod van kinderfiets vlaggetjes Veel nieuws van Waddinxveense touroperator Honingbij op De Savornin Lohmanschool ‘Behalve een controlerende ook een opvoedende en een hulpverlenende taak‘ Winterseizoen bij ‘Winkeltje van Jetty4 \i-qiorgana AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! 4; n1 POELIERSBEDRIJF TER AAR’ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbecue Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - Ier Aar s 01722-3133 GAAT U VERHUIZEN? VAN DER LINDE Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond ASSCHEMAN WADDINXVEEN HEEFT U TROUWPLANNEN? Verre Oosten Vliegvakanties fezERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Respect Opdracht Vissen Loslopende honden Steden Collecte Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. IK J Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 1 september 1993 Winterbrochures van Van Ginkel met de Waddinxvener Cees Verboom als boswachter in Peter Hom uit Boskoop, op de foto met zijn hond Goofy, fungeert da’sKiG ^veegenowen... Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Peter Hom uit Boskoop, op de foto met zijn hond Goofy, fungeert samen het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. (Foto: Peter Veenstra). kanties op donderdag 2 september in restaurant Bibelot een winnaar worden getrokken uit de goede antwoorden. De prijs is, zoals be kend, een 13-daagse reis naar Java en Bali. Daarbij moet je kapotte zaken nooit lang in die toestand laten, dan wordt het van kwaad tot er ger. Ook daarvoor is de samen werking met de desbetreffende gemeentelijke instanties goed te noemen en als de nood aan de man is doen we het gewoon zelf even'. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel VERVOER - VERHUIZINGEN wij in goede samenwerking onze uiterste best doen om ook deze categorie mensen ’op te voeden’ ten gunste van de natuur, want het Gouwebos is toch een uniek plekje waar wij met elkaar best zuinig op mogen zijn. Niettegen staande dat mag het viswater best weleens wat dieper worden, want op sommige plaatsen wordt het echt precair'. Peter Hom, zelf fervent vislief- hebber, weet waarover hij spreekt, ofschoon hij zich ook wel bewust is van het kostenplaatje wat daarmee samenhangt. En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een U keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, "S 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop WADDINXVEEN - Een 36-jari- ge inwoonster van Waddinxveen is op woensdag 25 augustus zeer ernstig gewond geraakte bij een aanrijding in haar woonplaats. Het ongeval vond omstreeks 14.00 uur plaats op de Kanaaldijk ter hoogte van de Coenecoopbrug. De vrouw, die op de fiets reed, kwam vanaf een ter plaatse gele gen uit- en inrit gereden en wilde de rijbaan van de Kanaaldijk over steken naar het aan de overzijde van de weg gelegen fietspad. Hierbij verleende zij geen voor rang aan een voor haar van links, uit de richting Gouda, naderende personenauto bestuurd door een 23-jarige inwoner van Gouda. De vrouw werd geschept door de Zoals bekend worden de groeps reizen en de individuele reizen naar het Verre Oosten nu aange boden in twee verschillende bro chures. De individuele reizen staan in de nieuwe brochure 'Oos terse steden en individuele rond reizen', dat een jaar geldig is en loopt van 1 november 1993 tot en met 31 oktober 1994. De brochure met groepsreizen komt twee keer per jaar uit. Dit in tegenstelling tot veel andere Verre Oosten-aanbieders die vaak met een jaarprogramma komen. Een bewuste keuze van Van Gin kel Vakanties die zeker gehand haafd zal blijven, omdat de diver se reizen aan de verschillende re genseizoenen in het Verre Oosten aangepast worden. Zo wordt bijvoorbeeld aan het einde van de Thailand-reis ’s zo mers enkele dagen verbleven in Koh Samui aan de oostkunst en ’s winters in Phuket aan de west kust. In het winterprogramma is de ju bileumreis die de afgelopen zo mer werd geïntroduceerd vanwe ge het 25-jarige jubileum, op nieuw opgenomen, met vier ver schillende vertrekdata. Deze 29-daagse reis met als be stemmingen Hongkong, China, Thailand, Indonesië, Nepal en In dia is tijdens deze zomer met suc ces uitgevoerd. Het aantal deelne mers voor deze reis is gelimiteerd tot 25. Een nieuwe rondreis in het win terprogramma is een 23-daagse reis naar Midden- en Zuid-India, met onder meer Hyderabad, Mys ore, Ooty, Kovalam en het Peri- yar wildpark. In de nieuwe winterbrochure van Zonnetour, de Van Ginkel-doch- ter die volgend jaar overgaat naar Holland International in Rijswijk, worden alle bestemmingen per lijndienst van Transavia aangevlo gen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. De mens respect bijbrengen voor de natuur op wat voor wijze dan ook. De beide boswachters Cees Verboom en Peter Hom doen dit ieder op hun eigen manier. Con trolerend, hulpverlenend en op voedend. Bij dat laatste voelen zij zich ge steund door een inwoonster van Boskoop, die op voortreffelijke wijze het educatieve deel voor haar rekening neemt en al diverse (jeugd)groepen in het Gouwebos heeft rondgeleid. WADDINXVEEN - Maandag 6 september start bij Jetty en Trijn tje aan de Zuidkade 17a in Wad dinxveen (tel. 01828 - 15895 of 16243) weer het nieuwe wintersei zoen. Men kan er terecht voor alle ma ten kinderkleding tot en met klei ne damesmaten. Alle kleding moet er verzorgd uitzien en nog modieus zijn. Het ‘Winkeltje van Jetty' is geopend op maandagoch tend voor het inleveren van kle ding; verder op maandagmiddag en de gehele dinsdag voor de ver koop. De openingstijden zijn 08.30 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 15.00 uur. Tot de herfstvakantie is het ‘Winkeltje van Jetty' voor het in leveren van kleding ook geopend op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Een grote wens van beide bos wachters is een betere bereikbaar heid door middel van een porto foon of draadloze telefoon. Als er zich nu in het bos wat voordoet, is de desbetreffende boswachter vaak toch al gauw vijf tot tien mi nuten onderweg om alarm te kun nen slaan en dat kan dan net fa taal zijn. Wellicht gaat deze wens in de toekomst toch nog eens in vervulling. Peter Hom, die bekend staat als de boswachter met de grote hond, hoopt nog vele jaren in het Gouwebos werkzaam te zijn. Ook al komt hij niet altijd even schoon thuis want bij het volgen van be paalde overtreders blijf je nu een maal niet altijd op de bestaande paden. Zijn hond wordt daarbij nooit als dreigend werktuig benut, maar als het dier opdracht krijgt om appèl te staan, luistert hij perfect. Daar door dringt deze viervoeter onbe wust veel respect af, met name bij de jeugd die het dan wel uit het hoofd laat om in zijn nabijheid zich aan vandalisme schuldig te maken. Dat vandalisme valt naar de me ning van Peter Hom echt wel mee, ofschoon de speelplaatsjes altijd een geliefd object blijven. Jeugd van 18 a 19 jaar hoort daar niet thuis, zeker niet op de glij baantjes die voor de allerkleinsten zijn bedoeld. 'Maar', meent Peter Hom, ‘een goed gesprek doet vaak wonderen, darren en de bevruchte'eitjes ïe- -- i veren vrouwelijke larven die gro tendeels tot werksters opgroeien. De kleinste en meest talrijke in het bijenvolk is de werkster. Zij leggen geen eitjes, maar verzorgt het broed, bouwt, bewaakt en ver werkt nectar. Zij leeft slechts zes of zeven weken. De dikke mannetjes bijen zijn darren en doen niet zo veel. Zij blijven bij de raten in hoofdzaak om de larven en eitjes op tempe ratuur te houden. Bijen leveren honing en daar komt de imker aan te pas. Deze neemt de honingraten uit de korf of kast en veegt er de bijen af. Hij zet de honingraten in een honingslinger en door snel te draaien slaat de honing tegen de wand van het vat. De honing moet nog wel gezeefd worden eer ze gegeten kan wor den. De lege raten gaan weer te rug in de korven zodat weer nieu we honing gemaakt kan worden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Voor menige bezoeker van het Gouwebos is de 29-jarige Boskoper Peter Hom, naast de Waddinxvener Cees Verboom de nieuwe en tweede boswachter in de groene long tussen Waddinxveen en Boskoop, al een ver trouwd gezicht. Peter Hom, getrouwd met Jolanda en vader van twee kinderen, kreeg die onbezoldigde functie van het beheren de natuur- en recreatieschap omdat hij een grote belangstelling voor het boswachterschap aan de dag legde. Met Cees Verboom is hij een controlerende, opvoedende en hulpverlendende twee- eenheid. Het beschermen van de natuur trok Peter Hom altijd al. Boven dien kende hij het Gouwebos goed, omdat hij er een fervente bezoeker van is. En echt niet al leen voor het uitlaten van zijn hond Goofy, ook nu zijn dagelijk se metgezel door het bos, of om er rustig te kunnen vissen. Boswachter zijn in het Gouwebos. In feite vrijwilligerswerk naast je baan. Door zijn onregelmatige werk, een staffunctie binnen een beveiligingsorganisatie, beschikt Peter Hom op de dag over de mo gelijkheid op onregelmatige tijden aanwezig te zijn. ’s Avonds en ’s nachts blijft het Gouwebos evenmin onbeheerd want dan bestaat altijd de moge lijkheid dat men de Waddinx veense boswachter Cees Verboom met zijn hond tegenkomt. Beide boswachters hebben het grote voordeel dat zij bekend zijn met de politiewetgeving. Toch wil Peter Hom zich verder gaan spe cialiseren. Met name de Jachtwet heeft daarbij zijn grote interesse. Hoofdtaak van het boswachter schap is de bescherming van de natuur en trachten de orde te handhaven, zoals het voorkomen van wat te luidruchtige feestjes. Vooral als het goed weer is heeft met name de jeugd weleens de neiging om een kampvuurtje te bouwen al of niet aangekleed met wat meegebrachte drank en over matig luide muziek. 'Als je dan gewoon met hen spreekt en hen wijst op de geva ren die dit met zich mee kan brengen reageert de jeugd echt wel positief. Datzelfde geldt als de jonge vrienden er een sport van maken om met hun bromfiets door het bos te scheuren', vertelt Peter Hom. 'Gelukkig hebben ze inmiddels wel in de gaten dat zowel Ver boom als mijn persoontje dit abso luut niet tolereren. Overtreders worden door ons vroeg of laat toch altijd ’gevangen’ en gelijk aan de politie overgedragen'. ‘Dit lik op stuk beleid werpt naar onze overtuiging behoorlijke vruchten af, want welke jongen of meisje vindt het nu leuk om aan de hand van de boswachter al lo pend naast de bromfiets naar het politiebureau te worden ge bracht'. ‘Nu de schoolvakanties voor het merendeel weer voorbij zijn pro beer ik in ieder geval zoveel mo gelijk aanwezig te zijn op de tij den dat de schooljeugd door het bos trekt. Ook dat kan positief werken'. Een groter probleem vormen in feite de vissers. ‘Wat die voor een troep kunnen achterlaten is niet te beschrijven', ervaart Peter Hom. 'Die vissers zijn meestal geen mensen uit de beide omlig gende gemeenten, want die ne men hun afval wel mee naar huis, maar altijd lui die van elders een dagje komen vissen'. 'Gelukkig controleert de politie nu ook veel meer dan vroeger maar die kunnen ook niet overal gelijk aanwezig zijn. Toch blijven WADDINXVEEN - De inmid dels in veel plaatsen gesignaleerde oranje kinderfietsvlaggetjes, waar over in de raadscommissie voor openbare werken en verkeer vra gen zijn gesteld of ze ook Wad dinxveen zouden kunnen worden 'ingevoerd', heeft de aandacht ge trokken van speelgoedwinkelier De Bas in het winkelcentrum Lui- felbaan. De gemeente Veenendaal en de rijksoverheid geven bijvoorbeeld beide ƒ2,- subsidie op zo’n fiets- vlag. Dan betaalt men dus geen ƒ9,95 maar ƒ5,95. De basisscholen zijn al weer twee weken open, maar van gemeente wege is er nog geen actie onder nomen. Daarom heeft De Bas aan de Luifelbaan ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een eigen ini- tatief genomen. Tijdens de Luifelbaandag van za terdag 4 september kan men de bekende fietsvlag kopen voor f5,-', De Bas geeft dus op deze feest dag ƒ4,95 subsidie aan de kleine Waddinxveners. Een leuk en vei lig gebaar. Menige fietsende Waddinxvener heeft inmiddels het spikspliter- nieuwe 3,5 kilometer lange fiets pad tussen de Onderweg in Wad dinxveen en de Hoogeveenseweg bij Boskoop verkend. Na uitgebreide publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen is bij menigeen de nieuwsgierigheid voldoende gewekt een kijkje te nemen op de voor anderhalf mil joen gulden aangelegde route met twee bruggen en een voetgangers- en fietserstunnel dwars door het wijdse akkerbouwgebied tussen Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle, Benthuizen, Hazers- woude-Dorp (Rijnwoude) en Bos koop. De tunnel in de fietsroute F 96 ligt ongeveer een kilometer buiten de bebouwde kom van het kwe- kersdorp. De fietsverbinding, die in de toekomst ook een aanslui ting zal krijgen naar Benthuizen en deel uitmaakt van het provinci aal fietspadenplan, is gemaakt in opdracht de dienst Verkeer en Vervoer van de provincie Zuid- Holland. In dit kader werd er in de buurt van rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) ook een fietspad van Wad dinxveen naar Reeuwijk-Brug aangelegd voor een betere bereik baarheid van de Reeuwijkse Plas sen. Naast het nieuwe fietspad door het akkerbouwgebied is in op dracht van de NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO) gelijktijdig een nieuwe waterleiding gelegd, onderdeel van een 20 kilometer lang tracé van Moordrecht naar Hazerswou- de. WADDINXVEEN - Burgemees ter en Wethouders van Waddinx veen zijn van plan drank- en hore- cawetvergunningen te verlenen aan tennisvereniging De Gouwe Smash (Burgemeester Warnaar- plantsoen), Stichting De Buiten hof - Tennisvereniging Be Fair (Sniepweg) en tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijm- laan). Aan deze vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter voorkoming van paracommer- ciële activiteiten. Voor belangstel lenden bestaat gedurende tot za terdag 25 september de gelegen heid hun zienswijze op de ont- werp-beschikking schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kun nen gezonden worden ter attentie van de afdeling Algemene Zaken, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. WADDINXVEEN - Op dit mo ment wordt er voor leerlingen en hun ouders in de protestants- christelijke De Savornin Lohman school (Wingerd) een tentoonstel ling gehouden over de honingbij. Buiten de uitgestalde artikelen en posters is er ook lesmateriaal voor de bovenbouw. Het lesmateriaal is uitgegeven door de Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Ne derland. Tentoongesteld zijn in het school gebouw onder andere een korf, imkerskap, honingraat, kaarsen van bijenwas en een imkerspijp. Ook posters geven aan bij welke bloemen en wilde planten bijen gevonden kunnen worden. Het bijenvolk bestaat uit drie soorten: de koningin, de werkster en de dar. De koningin is te her kennen aan een lang achterlijf. Haar taak is enkel om twee soor ten eitjes te leggen, bevruchte en onbevruchte. Uit de onbevruchte eitjes komen auto en werd met ernstige ver wondingen naar het Bleuland- ziekenhuis vervoerd. Inmiddels is het slachtoffer in zorgwekkende toestand vanuit Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland-loka- tie) overgebracht naar het Weste- indeziekenhuis in Den Haag. De autobestuurder, waarvan in eerste instantie gedacht werd dat hij niet gewond was, is later als nog naar het ziekenhuis gegaan in verband met klachten over pijn aan de borst. Hij kon na behande ling weer het ziekenhuis verlaten. De verkeersdienst van de politie Hollands Midden heeft een tech nisch onderzoek verricht met be trekking tot deze aanrijding. Beide boswachters hebben wel de indruk dat hun werk door het pu bliek wordt gewaardeerd. Niet al tijd, want de eigenaren van loslo pende honden, op plaatsen waar dit niet is toegestaan, zijn zeer moeilijk van hun standpunt af te brengen dat hun troeteldier ook het ’recht’ heeft om vrij in het bos rond te lopen. De Boskoopse en Waddinxveense boswachter hebben daar duidelijk een andere mening over. Ieder mens is niet hetzelfde, er zijn er vrij veel die gewoon angst voor een hond hebben. Rustig fietsend of wandelend door het Gouwebos en dan plotseling een uit het niets opduikende viervoeter voor je. Het heeft al enkele keren tot een ongeval geleid. ‘Dit kan niet ge beuren als de eigenaren de hon den alleen op de daarvoor bestem de plaatsen los laten rennen en verder aangelijnd houden, maar probeer ze dat maar eens duide lijk te maken', zegt Peter Hom. In de winterbrochure Autovakan ties van Van Ginkel Vakanties worden vakantiewoningen en een aantal geselecteerde hotels aange boden in Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Tsjechië, Duitsland, België en Nederland. Met name in Frankrijk is het aan bod sterk uitgebreid, met nieuwe accommodaties in Praz-sur-Arly, Les Gets, Courchevel, Meribel, Les Menuires, Geiardmer en Tig- nes. Tsjechië is helemaal nieuw in het aanbod als wintersportbestem ming, waar met name zeer gun stig geprijsde vakantiewoning zijn gecontracteerd in het Adelaars en Reuzengebergte. Enkele nieuwe bestemmingen in Oostenrijk zijn Kirchdorf, Utten- dorf en Vent en in Zwitserland Les Diablerets en Schwarzsee. Net als vorig jaar is het weer mo gelijk om een buspendel te boe ken. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vanmiddag - woensdag 1 sep tember - heeft Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD) het fietspad dwars door het akkerbouwgebied in het open agrari sche achterland van Waddinxveen officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde fietsend en in een huifkar. Na de bezienswaardige tocht was er een bijeenkomst in het Boskoopse hotel Neuf. Aanvankelijk had het Landbouw schap grote bezwaren tegen de aanleg van de 'waterader' door grote delen van het landbouwge bied, maar toch kon in belangrij ke mate overeenstemming worden bereikt over een te volgen tracé. Die overeenstemming was vooral het gevolg door het zoveel moge lijk bundelen van de waterleiding met bestaande infrastructuur voor aardgas, olie en electra door het Groene Hart van Holland. WADDINXVEEN - De nieuwe winterbrochures voor- auto-, winter-, vlieg- en Verre Oosten-vakanties van de Waddinxveense touroperator Van Ginkel Vakanties aan de tweedee Bloksweg zijn verschenen en liggen inmiddels bij de Nederlandse reisbu reaus. De eerste boekingen zijn weer gemaakt, weet directeur A.G.M. van Ginkel, wiens bedrijf dit jaar 25 jaar bestaat. Door het vliegen per lijndienst is meer flexibiliteit aanwezig, die de klant kan vinden in bijvoorbeeld een variabel aantal vakantiedagen, verschillende vertrekdagen en de mogelijkheid om business class naar de bestemming te vliegen. De opgenomen bestemmingen zijn Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, de Costa del Sol en de Costa Blanca. Naar de Costa del Sol en Benidorm is een aantal lan ge overwinteringsreizen opgeno men, die variëren van 29 tot 85 dagen. De prijsvraag die door Van Gin kel Vakanties naar alle Neder landse reisbureaus is gemaild bij de introductie van de nieuwe ei gen brochure 'Oosterse steden en individuele rondreizen' is een groot succes. Vorige week dinsdag 24 augustus waren er tegen de 900 ingevulde formulieren retour gekomen en nog steeds komen er formulieren binnen. De doelstelling om zo de balieme dewerkers vertrouwd te laten ra ken met de nieuwe brochure is hiermee al zeker gehaald. Tot vandaag (woensdag 1 september) kunnen de inzendingen binnenko men. Vervolgens zal tijdens de jubile- umreceptie van Van Ginkel Va- -slaapkamers WADDINXVEEN - In Waddinx veen zal volgende week weer ge collecteerd worden voor het vro- gere PIT, de huidige Gezamenlij ke Thuisfronten voor militairen. Meer dan 6.000 Nederlandse dienstplichtigen en vrijwilligers worden dit jaar voor zes maanden uitgezonden naar crisis- en oor logsgebieden: Libanon, Namibië, Angola, Cambodja, het voormali ge Joegoslavië en de diverse ande re landen. Zij worden door het Nederlandse volk uitgezonden en werken daar namens het Nederlandse volk aan een ideaal; een rechtvaardiger we reld met hoop op een betere toe komst. Zij hebben recht op de steun van het Nederlandse volk. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront organiseert daarom van 6 tot en met 11 september de landelijke collecte van de Geza menlijke Thuisfronten (voorheen PIT-collecte). De opbrengst van deze collecte, die in ongeveer 750 plaatsen wordt gehouden, is bestemd voor blijken van medeleven bij vertrek en tijdens de Kerstdagen. De opbrengst van deze collecte is ook bedoeld voor de onafhankelij ke geestelijke verzorging, militai re tehuizen en vormingscentra. Deze instanties houden zich bezig mét de steun, zorg en opvang ten behoeve van de Nederlandse dienstplichtigen en vrijwilligers waar ook ter wereld. In de tv-uitzendtijd van Socutera op zondag 5 september om 18.35 uur, Nederland 3, wordt dieper ingegaan op het belang van steun uit de kerken en de samenleving voor de Nederlandse militair. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF f 4 f ‘5 S - r~FQ-99-CW

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19