Ruimte voor werk en bedrijfsleven RAADZAAL Bedrijven beurs in Bleiswijk biedt veel Binnenarchitectuur met Latief Perotti Diefstal fietsen Open avond bij Meeting Burgemeester opent expositie Lezing over Reiki in Alphen Tricolore- concert Laus Deo Boskoopse (21succesvol waterpoloster bij De Gouwe ‘Gouden4 Gillian van den Berg geniet van Europees succes RAADZAAL waddinxveen WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS L1 ju Studie Hard werken Belangstelling Paling Slibstort Symposium Aanmelden Rondrit Cursusaanbod lOEGAh/G^ GRATIS PJDELUK OUDHEIDS KAMER WADDINXVEENSE INDUSTRIE Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 1 september 1993 De oud-Waddinxveense en nu in Boskoop wonende Oranje- en De Gouwe-waterpoloster Gillian van den Berg. (Foto: Peter Veen- I De bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ staat volgens de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda inmiddels bekend als een goed bezocht zakelijk ontmoe tingspunt voor het midden- en kleinbedrijf in Midden-Holland en omgeving. Op de Bleiswijkse bedrijvenbeurs tonen bedrijven uit de regio ande re bedrijven wat zij te bieden hebben. In een informele sfeer kan men bestaande relaties ver sterken en nieuwe contacten op doen. De jaarlijkse bedrijvenbeurs ’On dernemen in Midden-Holland’ is in een nieuw jasje gestoken. Zo is de beursduur verlengd tot drie dagen, terwijl de huurprijs van de standruimte gelijk is gebleven. Verder is de beurs verschoven naar het tweede deel van de week. Evenals voorgaande jaren zullen op de beurs weer de volgende se- cotren aanwezig zijn: Bouw, Techniek, Logistiek, Kantooreffi- ciency Automatisering, Horeca, WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden opent komende vrijdagmiddag 3 sep tember om vijf uur de expositie ‘De geschiedenis van de Wad- dinxveense industrie* in de raad zaal van het gemeentehuis. De gratis toegankelijke tentoon stelling, die tot en met zaterdag 11 september (Gemeentedag) duurt en in het teken staat van het 760-jarig Waddinxveen, is op gezet en ingericht door de op dinsdag 20 april opgerichte ver eniging Historisch Genootschap Waddinxveen. De openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag van 9.00- 17.00 uur, donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Naar de mening van het Histo risch Genootschap Waddinxveen vormt de Waddinxveense indus trie een belangrijk hoofdstuk in de geschiedenis van het Gouwe- dorp. Eerst turfsteken, toen am bacht en nijverheid en in de twee de helft van achttiende eeuw de houtindustrie, papierindustrie, scheepsbouw en smederijen. racefiets maar er gaat niets boven waterpolo. Ik vind het gewoon een prachtige sport. Daar heb ik alles voor over.’ Onder dat ’alles’ valt natuurlijk veel training en ook dat gaat haar kennelijk gemakkelijk af want ze heeft niet het gevoel er veel voor te moeten laten. Vier keer of zelfs nog meer in de week trainen is voor haar totaal geen opoffering. Ze doet het graag al is haar studie aan de HEAO in Rotterdam wel eens in het gedrang gekomen van wege het waterpolo. ’Ik heb om mee te kunnen doen aan een toernooi in Hongarije een paar tentamens gemist. Vervelend natuurlijk omdat je dat dan later weer moet inhalen, maar ik heb het er wel voor over. Ik ga na tuurlijk ook niet stappen op de avond voor een wedstrijd maar zie dat niet als iets dat ik me moet ontzeggen.’ Voor haar vriend, die bij RVC in Reeuwijk voetbalt, vormt het vele waterpolo ook al geen probleem. ’Hij is zeer enthousiast en steunt me om op topniveau te spelen.’ Dat Gillian van den Berg goed is en talent heeft, blijkt wel dat ze op jeugdige leeftijd al geselec teerd werd voor vertegenwoordi gende kring- en bondsteams. Ze blijft evenwel bescheiden over haar prestaties. ’Ik heb nooit het gevoel gehad dat ik bij mijn club de beste ben en er nooit aan gedacht dat ik nog eens in het Nederlands zevental zou komen. Ik heb dan wel tot mijn zeventiende in jeugdslecties gespeeld, maar pas dit jaar ben ik voor de A-selectie geselecteerd’. ’Ik zal er ook in het komende sei zoen gewoon weer hard aan moe ten werken om bij de nationale se lectie te blijven. Bij onze eigen vereniging, maar ook bij de Goud se clubs GZC en Donk spelen meer dames die Oranje zouden kunnen halen.’ Met haar club De Gouwe speelt ze sinds twee jaar op het hoogste niveau, de landelijke hoofdklasse. Het eerste jaar hadden de Wad dinxveense dames het in die com petitie niet makkelijk maar in het afgelopen jaar wisten ze zich toch te handhaven en volgens Gillian van den Berg gaat het steeds be ter. In het nationale team behoort ze nog niet tot de eerste zeven. Niet temin mocht ze in Leeds regelma tig invallen. Zowel in de eerste, ’gemakkelijke’ groepswedstrijden, die met grote cijfers werden ge wonnen, als in de zinderende hal ve finale tegen Hongarije en in de finale tegen Rusland. Ze scoorde in totaal zes doelpunten waarvan een in de finale, die met 13-8 ge wonnen werd. Haar enthousiaste ouders zaten bij de spannende finalewedstrij den in het zwembad van Leeds op de tribune. Met de andere aanwe zige Oranje-aanhangers hebben ze vooral in de halve finale met het zweet in de handen gezeten. Moeder Van den Berg: ’Het was heel spannend. Ze stonden met nog vijf minuten te spelen met 4-8 achter. In de laatste minuut werd het pas gelijk en vlak voor tijd viel de winnende goal 9-8. Grandioos. Wat een feest was dat. Mijn man is er nog schor van. De finale tegen Rusland was uiter aard ook leuk, maar daarin zijn ze geen moment in gevaar geweest. Die halve finale was daarom ei genlijk De finale.’ Met ouders en bekenden van de andere speelsters bezorgden ze de Europese kampioen een geweldige ontvangst op Schiphol. Ook Stu dio Sport van de NOS-televisie gaf acte de presence. Gillian van den Berg is er nog beetje beduusd van. En de eerste dagen daarna stond de telefoon GOUDA - De Christelijke Orato rium Vereniging ’Laus Deo’ uit Gouda geeft vrijdagavond 1 okto ber om acht uur in de Goudse Sint Janskerk van Gouda een Tri- colore-concert. De naamgeving is gebaseerd op de drie uit te voeren geestelijke werken van drie verschillende Franse componisten. Het zijn van George Bizet het Te Deum, van Francis Poulenc het Gloria voor gemengd koor en orkest en de Messe Solennelle Ste Cecile van Charles Gounod. Als solisten zijn aangetrokken de sopraan Miranda van Kralingen, de tenor Timothy Neill Johnson en de bas Frans Fiselier. De muzikale begeleiding zal zijn toevertrouwd aan het niet meer uit de provincie weg te deken Randstedelijk Begeleidings Or kest van concertmeester Pleun van der Linden. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van het koor Edwin Wolf. Toegangskaarten a ƒ20,- (voor 65+ ƒ15,- en voor jongeren ƒ10,-) zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor en bij de voorverkoopadres sen Kosterij van de St. Janskerk, VVV-kantoor aan de Markt in Gouda, Angelina’s Platenshop in winkelcentrum Bloemendaal, Boekhandel Smit, Korte Tiende- weg 19 alsmede op de avond van de uitvoering aan de kerk. niet stil en werd de woonkamer omgedoopt in een bloemenzee. De Europese titel van het dames waterpoloteam was ditmaal één van de weinige successen die de Nederlandse zwemsporters wisten te behalen. Niettemin zakte Ne derland tijdens dit Europese kam pioenschap als zwemnatie pijnlijk door het ijs. Alleen Marcel Wou- da en Inge de Bruijn zwommen naar een bronzen medaille. Het toernooi voor de heren waterpo- loërs liep uit op een deceptie. Toch hoopt Gillian van den Berg dat het waterpolo mede door de successen van de Nederlandse da mes in de komende jaren in be langstelling zal toenemen. In deze streek en in Noord-Holland en Utrecht leeft de sport enorm, maar in de rest van het land mag waterpolo nog wel iets populair der worden. ’Sommige mensen denken ook nog steeds dat een ’gemene’ sport is. Het valt best mee. Er gebeurt natuurlijk soms wel wat onder wa ter. Zeker op internationaal ni veau waar het er harder aan toe gaat dan in de Nederlandse com petitie. Je wordt wel eens aan je badpak getrokken, geknepen of gekrabbeld’. ’Vandaar ook dat er altijd voor de wedstrijden een controle op de na gels van de speelsters is. Deson danks zijn er in Leeds weer diver se badpakken gescheurd. Maar dat gebeurt in het vuur van het spel. Als ik een keer gevoetbald heb,' zit ik echt onder de blauwe plekken. Zo kom ik het water niet uit.’ Waterpolo is Gillian van den Berg’s lust in haar leven. ’Het be tekent veel voor me. Ik ben er mee opgegroeid, speel het al sinds mijn jeugd en hoop het nog jaren op niveau te kunnen doen en vol gend jaar hopelijk ook op het tournooi om het wereldkampioen schap.’ door TON VAN BEMMEL WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ze lag dezer dagen lekker er gens aan de Middellandse zee bij te komen van alle inspannin gen en na te genieten van het succes dat ze drie weken geleden met de nationale waterpoloploeg in het Engelse Leeds behaalde. De Rotterdamse HEAO-studente Gillian van den Berg (21), sinds een half jaartje inwoonster van Boskoop en speelster bij de Waddinxveense zwem- en waterpoloclub De Gouwe, kwam na het Europees kampioenschap in het Verenigd Koninkrijk met een gouden plak thuis. Hoeveel karaats de gouden plak precies is, weet de Boskoopse Gil lian van den Berg niet. Lachend zegt de oud-Waddinxveense Oran- je-waterpoloster: ’Niet veel denk ik, maar hij is wel mooi.’ Het was het tweede succes al voor Gillian van den Berg dit jaar. Eer der won ze met het Nederlandse team in Catania op Sicilië de Fina Cup. Een internationaal tournooi waar naast de sterke Europese landen als Italië en Hongarije ook Amerika en Canada meespeelden. De winst daar mag zo’n beetje als het officieuze wereldkampioen schap gezien worden. Op zich geen verrassing daar de Nederlandse waterpolo-dames in 1990 al wereldkampioen zijn ge worden en volgend jaar die titel officieel moeten verdedigen. En ook dan hoopt ze er weer bij te zijn. Maar het Engelse kampi oensfeest kunnen ze Gillian van den Berg niet meer afnemen. Ze heeft het in de eerste dagen na het behalen van de titel allemaal een beetje in een roes beleefd. Vooral omdat het de eerste keer was en zoals ze nu zelf nuchter vaststelt: ’Je wordt niet iedere dag Europees kampioen.’ De in Waddinxveen opgegroeide Gillian van den Berg is met veel BLEISWIJK/WADDINXVEEN - Voor de zevende keer wordt op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 november de be drijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ gehouden, als vanouds in het veilingcomplex in Bleiswijk. Ongeveer 200 deel nemers hebben zich al voor de beurs aangemeld. Uiteindelijk zal dit aantal, naar verwachting, boven de 300 uitkomen. Het ver wacht aantal bezoekers ligt rond de 10.000. GOPUDA/WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland hebben le den van de statencommissie ruimtelijke ordening en volkshuis vesting van de provincie Zuid-Holland, vergezeld door gedepu teerde Th.F.J. Jansen (VVD), deze zomer een bezoek gebracht aan onder meer Midden-Holland. Hierbij waren ook aanwezig andere Boskopers lid van de zwem- en poloclub De Gouwe. Dit jaar maakt ze voor het eerst deel uit van de nationale selectie nadat ze als junior al in vertegen woordigende KNZB-teams was uitgekomen. Ze woont, bij haar ouders, in een prachtig huis aan de Zuidkade in Boskoop. Met terras aan de Gou we, die volgens haar ouders min der vuil is dan wel eens het geval is geweest. ’Mijn man gooit er regematig z’n hengeltje uit en vangt paling en andere grote vis sen’, vertelt mevrouw Van den Berg. Gillian van den Berg zelf heeft meer aandacht voor zwembadwa- ter. Samen met haar ruim twee jaar oudere zus Amanda is ze al zeventien jaar lid van het Wad- linxveense De Gouwe, waar ze vanaf haar zevende waterpolo speelt. ’We deden aan de Nationale Zwemvierdaagse mee waar recla me gemaakt werd om lid te wor den van de Waddinxveense zwem en poloclub. Dat zijn we gewor den, eerst gewoon op zwemmen, maar al gauw waren we helemaal gek van waterpolo. En dat zijn we nog steeds. Amanda speelt in het tweede damesteam van De Gou we’. ’Op school speel ik volleybal en basketbal en ik rij wel eens op een ALPHEN AAN DEN RIJN - Dinsdagavond 7 september om acht uur zal de in Gouda aan de Lange Willemsteeg wonende in ternationale reiki-meester mr. P.A. van Gassen in buurthuis De Oude Wereld aan de Oude We reld 57 te Alphen aan den Rijn een lezing geven. De toegang en een kopje koffie is gratis. De geneeskracht van reiki en hoe men zich die kracht eigen kan maken staan in de lezing cen traal. Reiki betekent universele levens kracht. Deze levenskracht wordt door de reiki-beoefenaar opgevan gen en door handoplegging door gegeven. ‘Van nature hebben wij reeds de neiging de handen te leg gen op plaatsen die pijnlijk zijn. De reiki-methode is daarmee de eenvoudigste, de natuurlijkste en de meest effectieve wijze van overdragen van universele levens- energie die we ooit hebben leren kennen', aldus mr. Peter van Gas ten. ‘Iedereen kan leren reiki door te geven. Er worden geen speciale voorwaarden gesteld en het is aan geen enkele geloofsovertuiging gebonden. Reiki doe je in de eer ste plaats voor jezelf, maar je kunt er ook het leven van huisge noten mee veraangenamen'. Na de lezing bestaat de mogelijk heid voor een proefbehandeling. Mr. Peter van Gassen geeft op za terdag 25 en zondag 26 septem ber een weekeinde-cursus Reiki-1. Bel voor informatie tel. 01820-25348. *j st ra). Tenslotte wordt aandacht besteed aan de ruimtewerking van het huis in z’n omgeving. De avond wordt afgesloten met een oefe ning. Op de tweede avond komt de structuur van de woning, als basis voor de inrichting aan de orde. Welke elementen spelen daarbij een rol en op welke wijze men een bestaande situatie ruimtelijk kan verbeteren. Materialen en inrichtingsstijlen worden besproken. De cursisten leren en oefenen het kleurgebruik in relatie tot de beleving en in richting van de woning. De derde avond wordt besteed aan bijzondere ruimten, verlich ting, effecten en spiegels. Op de vierde avond worden de kwali teitsaspecten, schaalmodellen en bijzondere woonfuncties bespro ken. Hoe geeft men meerwaarde aan de woning, bijvoorbeeld door er een eigen stempel op te drukken. Ook deze avond wordt afgesloten met een praktijkoefening. De cursus wordt gehouden in de inspirerende omgeving van de permanente voorlichtingsexpositie over bouwen en wonen. In princi pe kan iedere belangstellende aan de cursus deelnemen want er is géén speciale voorkennis vereist. De cursuskosten bedragen in to taal 240,- voor de vier avonden, de cursusmap en certificaat van deelname. Belangstellenden kunnen zich aanmelden door het aanvragen van folder met een inschrijffor mulier bij de Stichting Bouwvoor- lichtingscentrum Waddinxveen, tel. 01828-15100. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden en het Wad dinxveense statenlid W. Waterreus (CDA). Gestart werd in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Gouda. Via een expositie van pro- dukten kreeg men een goede in druk van de aard van de bedrij vigheid in Midden-Holland. Dit leverde voor menigeen een verras send beeld op. Hierna maakten de statenleden een busrit langs een aantal bedrijfsterreinen. Namens de Kamer van Koophan del benadrukte directeur-alge- meen secretaris drs. J.C. Brink in zijn inleiding dat onze hoge wel vaart en verzorgingsstaat alleen gehandhaafd kunnen worden als bedrijven letterlijk voldoende ruimte krijgen. Die ruimte is noodzakelijk voor een gewenste gezonde groei van produktie en werkgelegenheid van de gevestigde bedrijven. Het rea liseren van een dergelijke groei is al moeilijk genoeg in een alsmaar toenemende mondiale concurren tie. De Goudse Kamer vraagt maar een bescheiden ruimte voor de groei van bestaande Middenhol- landse bedrijven. Zeker 80% van het grondoppervlak van Midden- Holland wordt in beslag genomen door de land- en tuinbouw. Daar entegen bedraagt de oppervlakte aan bedrijfsterreinen nog geen 2 procent. Drs. Brink gaf verder aan dat, naar de mening van de Kamer van Koophandel, een stortlokatie voor de verontreinigde zellinggrond en slib van de Hollandsche IJssel bij ’t Weegje uit den boze is. Gezien de uitstekende ligging heeft dit gebied immers grote economische potenties. Potenties die verloren zullen .aan indein de WADDINXVEEN - Aan het be gin van het nieuwe seizoen houdt het interkerkelijk koor Meeting in de Kruiskerk (Passage) in Wad dinxveen maandagavond 8 sep tember vanaf acht uur een open repetitieavond. Het koor, dat in mei het koperen jubileum vierde met een gospel- koren-festival, nodig belangstel lenden uit eens een repetitieavond mee te maken, om zodoende het koor een beetje te leren kennen, en misschien zelfs mee te zingen met Meeting. Het koor bestaat uit ongeveer 40 enthousiaste leden variërend in de leeftijd van 18 tot 49 jaar. Samen met dirigent en combo vormt Meeting het interkerkelijk koor Meeting. ‘Interkerkelijk omdat wij verschil lende geloofrichtingen vertegen woordigen, en omdat wij voor ie dereen die het horen wil te beluis teren zijn', aldus Meeting in een toelichting. ‘Meestal verlenen wij medewer king aan kerkdiensten in de regio, maar ook aan concerten, of het zelf organiseren daarvan behoort tot de mogelijkheden. In mei vier den wij het koperen jubileum met een grandioos gospelkoren-festi- val. Daarnaast hebben wij drie musicals ten gehore gebracht en medewerking verleend aan twee concerten van wijlen Vicky Brown Ook heeft Meeting een cassette bandje opgenomen welke vooral tijdens het gospelkorenfestival veel werd verkocht. Voor belang stellenden zijn er nog bandjes van Meeting te verkrijgen. Wie aan het begin van het nieuwe seizoen op zoek is naar een nieu we bezigheid en zingen leuk vindt, kan langs komen op de open repetitieavond van maandag 8 september in de Kruiskerk aan de Passage (ingang Parkeer plaats), aanvang 20.00 uur. Wie nog meer informatie wil kan bellen met Paul Wildeboer, tel. 01828-16331, Janneke Driesen, tel. 01828-30997 of Heja Bos, tel. 01828-11352. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werden de volgende fietsen ontvreemd. Van de Zuidkade ver dween een groene Union New Look damesfiets, vanaf de Sou- burghlaan een bruine Gazelle he renfiets, vanaf de Stationsstraat een grijze Gazelle damesfiets, vanaf de Alberdingk Thijmlaan een rode Peugeot Rapido snor- scooter voorzien van het verzeke- ringsplaatje TBG 260, vanaf de Overtoom een lichtblauwe Bata- vus kinderfiets, vanaf het NS-sta- tion Waddinxveen-Noord een paarse Raleigh damesfiets, vanaf het NS-station Waddinxveen een bruine Union damesfiets, vanaf de Willem de Rijkelaan een rode Gi ant herenfiets en vanaf de Peppel- horst een donker groene Huff he renfiets (ATB). Gevonden werden een zwarte Simplex herenfiets en een bruine Excellent de Luxe herenfiets. Management Exportadvies, Promotie en Voorlichting. Als nieuwe sector wordt hieraan dit jaar de Tuinbouw toegevoegd, dit naar aanleiding van vragen vanuit het bedrijfsleven. Dat voor de sector Tuinbouw belangstelling is, bevestigen de inmiddels ont vangen positieve reacties. Een groot aantal bedrijven zal zich presenteren onder de ge meenschappelijke vlag van hun vestigingsgemeente. De bekende clusters Waddinxveen en Zoeter- meer zullen wederom aanwezig zijn. Verwacht wordt dat de beurs dit jaar verder verrijkt zal worden met twee nieuwe clusters, name lijk Vlist en Bodegraven. Op woensdag 17 november orga niseert de Kamer van Koophandel het symposium ’Het MKB op weg naar 2000’, als onderdeel van de beurs. Bedrijven hebben voort durend te maken met allerlei ver anderingen in hun omgeving, waaronder ontwikkelingen op Eu ropees niveau. Als inleiders zijn benaderd me vrouw H. Hovers, directeur van Hovuma Magazijnstellingen BV te Reuver (Limburg), zakenvrouw van het jaar 1988; J. Kamminga, voorzitter van het KNOV en prof.drs. J.G. Vianen, onder ande re verbonden aan het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM). Prof.drs. J.G. Vianen heeft in op dracht van de Europese Commis sie het Europees Observatory voor het MKB geschreven dat in juni is gepresenteerd. De leiding van het symposium is als vanouds in handen van tv-presentator Koos Postema. Aanmelding voor een stand op de beurs is nog steeds mogelijk. Spe ciaal voor startende bedrijven biedt het organiserende UTEC BV een gunstige expositiemoge lijkheid. De beurs vindt plaats in het vei lingcomplex in Bleiswijk op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 november van 14.00 tot 22.00 uur. Inschrijvingsformulieren en ver dere informatie kunnen worden opgevraagd bij de Kaner van Koophandel, contactpersoon drs. G.L.M. Gietman (tel. 01820-69111) of bij UTEC BV, contactpersonen Th.F. Aarendonk en P.R. Feijen (tel. 03430-14262). ontwikkeling van dit gebied voor tenminste 20 jaar geblokkeerd wordt. Een extra probleem vormt het langdurig af- en aanrijden van vrachtauto’s, met mogelijk gevaar van het wegdekken van gif. De Kamer is dan ook van mening dat de stort van afval van de Holland sche IJssel nader dient te worden bestudeerd. Per bus werd een bezoek ge bracht aan een viertal bestaande en te ontwikkelen bedrijfsterrein- lokaties: het Waddinxveense be drijvenpark Coenecoop, de beoog de lokatie voor milieubelastende bedrijven ten noorden van rijks weg A 12 (Utrecht-Den Haag), het bedrijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg en het gebied ten westen van ’t Weegje. Een en ander heeft volgens de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland een positieve indruk achtergelaten bij de statenleden. In het ’Praathuis’ in het Zuidwaddinxveense recrea tiegebied ’t Weegje hield burge meester mr. A. van ’t Laar van de gemeente Nederlek namens de Krimpenerwaardgemeenten een heldere en goede inleiding. Hij gaf aan dat in de Krimpener- waard al jaren een restrictief be leid wordt gevoerd door gemeen ten zelf en dat een extra korting op de ontwikkelingsmogelijkhe den hier derhalve niet logisch en ook niet wenselijk is. Het gezelschap bracht vervolgens een bezoek aan Gouda-West en het sierteeltgebied bij Boskoop om daarna verder te reizen naar Alphen aan den Rijn en Vianen- Gorinchem. WADDINXVEEN - De bekende architect prof.ing. Latief Pe rotti uit Alphen aan den Rijn komt naar de Stichting Bouwvoor- lichtingscentrum Midden-Holland aan de Staringlaan in Wad dinxveen om in een geheel nieuw opgezette cursus zijn kennis over te dragen. De cursus is bedoeld om de woonconsument ver trouwd te maken met de beginselen van ontwerp, bouw en in richting van de woning. In oktober start de Stichting Bouwvoorlichtingscentrum Mid den-Holland met een nieuwe cur sus voor de bewuste woonconsu ment. Deze cursus is vooral van belang voor hen die een huis wil len kopen, bouwen en verbouwen of voor mensen die inspiratie wil len opdoen voor nieuwe woonidee- en. Om het creatieve vermogen van de deelnemers te ontwikkelen zal tevens aandacht worden besteed aan zelfwerkzaamheid. Het is de mensen aan de Staringlaan im mers gebleken dat er onder de ge staag groeiende groep van eigen- huis-bezitters duidelijk de wens leeft de woning ook in vorm en uitstraling iets eigens te geven. De cursus wordt gehouden in het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan in Waddinxveen op donderdag 14, donderdag 21, don derdag 28 oktober en donderdag 4 november van 19.30 tot 22.00 uur. Prof.ing. Latief Perotti, als archi tect verbonden aan Archyplan te Alphen aan den Rijn en ontwer per van het museumpark Arche- on, zal de cursisten op die avon den vertrouwd maken met de be ginselen van ontwerp, bouw en in richting van de woning. Volgens architect Latief Perotti is binnenarchitectuur niet los te denken van buitenarchitectuur en de omgeving van een de bouw. Daarom wordt in de cursus naast het inrichtingsverhaal ingegaan op het bouwontwerp, de bouwvoorbe- reiding, het onderhoud en de woonomgeving. Op de eerste avond zullen alge mene begrippen van de woning, een stukje geschiedenis en het bouwproces worden toegelicht. Er wordt uitgelegd hoe men een bouwtekening leest en diverse plattegrondtypen worden bespro ken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21