Legpenning voor Theo Lam Aanrijding met vier auto’s Woninginbraak op klaarlichte dag Scholieren juichen bij aanhouden hardrijders Zwemvierdaagse met 800 deelnemers teel, het spelen in het recreatie- bad en gesterkt met een appel en een krentenbol op naar de volgen de dag. Evangelische school in Zoetermeer A.S. Zaterdag B Politie tevreden over resultaten snelheidscontrole Roekeloosheid op Zuidplaslaan KAART VAN DE MAAND COLOPHON J MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN Mooie varen van f 6,95 voor f4,95 Samen geen f 9,90 maar slechts f8,95 VAN GILS Royaal weekend boeket van f 6,95 voor slechts f4,95 Maandag gehele dag geopend, woensdag middag gesloten. Groensvoorde 12, Waddinxveen. De Posterboetiek Kon. Wilhelminaplein 53 Waddinxveen Telefoon 01828-31936 Weekblad voor Waddinxveen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Racepartij Enthousiasme r WW Woensdag 1 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen Tussen de prijswinnende lotenwinnaars van de vorige week gehouden Nationale Zwemvier- staart-aanrijding plaats op de Henegouwerweg waarbij in totaal Gehuwd: P. van Leeuwen en J.M. van Strien. KERK Het afscheid per woensdag 1 sep- GE- Jongerenwerker Theo Lam, met naast zich zijn echtgenote, wordt in de raadzaal van het ge- op donderdag 26 augustus. Ondertrouwd: W.J. Rijkers en J.H. Hoffmans; G.P. Jagesar en J.A.H. Stam; L.G.D. Barnhoorn en J.C.M. Oosterveer; G. van Wijk en N.W.F. Hulleman; A.B.M. Boekhorst en S.B.G. Böhmer; N. Geer en F.M. Abadia Chavez. Tel. (01828) 16952. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. W. Davidse, Ze venhuizen CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 16.30 uur ds. J. v.d. Haar, Gouda LEGER DES HEILS Het Nieuwe Trefpunt, Sta tionsstraat 16.00 uur samenkomst met kindernevendienst (elke laatste zondag van de maand) JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.00 uuur ds. M.J. Oosting 18.30 uur ds. W.P. de Groot, Den Haag-Centrum BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 ÉN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. E.H. Cossee, Rotterdan Overleden: van Blijswijk, Margaretha J., ev J.C. Sparnaaij, oud 69 jaar. ZOETERMEER - In Zoetermeer start in september de Grote Op dracht School, welke evangelische school wordt geleid door M. van den Helder. Veel christenen hebben er moeite mee hun geloof onder woorden te brengen. De vraag ’Hoe vertel ik ’t m’n buurman?’ raakt de kern van de zaak. De vraag is hoe men het evangelie kan uitleggen aan een ander, theoretisch en prak tisch, te beginnen in de eigen om geving. Dat valt te leren op de Grote Opdracht School, die deze maand in Zoetermeer zal begin nen. De Grote Opdracht School is een éénjarige opleiding van Agapé. De cursus neemt in Zoetermeer 31 avonden in beslag. Doel van de opleiding is christenen te vormen en stimuleren tot het gebruik van hun gaven in de gemeente en voor het doorgeven van het Evangelie. De Grote Opdracht School (voor evangelisatie en opbouw) ontleent haar naam aan de opdracht die Je- Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst DONDERDAG 9 SEPTEM BER: 19.30 uur ds. A.F. Hon- koop De drie aangereden fietsers zijn voor onderzoek naar het zieken huis vervoerd en konden na be handeling huiswaarts keren. De technische afdeling van de ver keerspolitie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld naar de toe dracht van de aanrijding. De veroorzaker van de aanrijding bleek bij controle niet onder in vloed van alcohol te verkeren. geestelijke opbouw en het derde gaat over het functioneren in de gemeente. Er wordt geen bepaald niveau ge ëist. Iedereen kan zich in principe opgeven en meedoen. Uit de prak tijk is gebleken dat de leeftijd van tde cursisten uiteenloopt van 18 '''tot 80 jaar. Dit betekent wel dat sommige met de lesstof meer moeite zullen hebben dan ande ren. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de school leider, M. van den Helder, tel. 01725-74511. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense politie is tevreden over de eerste resultaten van de snelheidscontrole, die in het kader van de jaarlijkse ac tie ‘Wij gaan weer naar school1 in het Gouwedorp worden ge- houden sinds de scholen weer zijn begonnen. In een unieke samenwerking met de school jeugd zijn bij de eerste vier controles 231 te hard rijdende automobilisten aangehouden. De controles in Waddinxveen zijn alternatief van opzet. In plaats van een bekeuring krijgen de snel- heidsovertreders een folder uitge reikt door scholieren van de groe pen 8 van de diverse Waddinx- veense scholen. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidbonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst :hele wo- bewöon- ster thuis kwam hoorde zij ge stommel op de eerste etage van de woning, waarop zij de politie waarschuwde. De dader bleek inmiddels gevlo gen. Het gaat vermoedelijk om een man van ongeveer 1.80 - 1.85 meter, tenger postuur, donker halflang sluik - piekerig haar met een onverzorgd uiterlijk. Hij was gekleed in een blauwe spijker broek en een donkerkleurig jasje. Twee dagen later vond een soort- Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ten zwemmen om het record van oud-slager Kors van Tilburg te evenaren. Maar liefst 10 deelnemers troffen op hun deelnemerskaart het win nende lotnummer. Hiermee wer den zij de gelukkige winnaars van de dagelijkse verloting. Iedere winnaar ontving een 10-baden- boekje uit handen van speaker man H. van Erk. Centraal in het randgebeuren van de Nationale Zwemvierdaagse stonden de zelfgebouwde orgels van Theo Lam. Deze zelfgebouw de orgels zorgden voor de dage lijkse achtergrondmuziek in het Gouwebad ‘de Sniep1. Dit vak manschap werd op de afsluitende dag vergezeld door een levensecht orgel, dat alle deelnemers op een gezellige manier verwelkomde. Niet vergelijkbaar met de Vrij markt van Amsterdam, maar ze ker wel zo gezellig was de kleine vrijmarkt van de kinderen voor de deuren van het Gouwebad. Alle passerende deelnemers en toe schouwers konden hier iets leuks kopen voor een zeer aantrekkelij ke prijs. Een leuk begin voor de jonge Waddinxveense kinderen om de verkoop-technieken van vraag en aanbod te leren en hun zakgeld daardoor wat aan te vullen. Ver der konden de kinderen zich vol ledig uitleven op het springkas- ZATERDAG 4 EN ZONDAG 5 SPTEMBER 1993 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2.4, tel. 12676 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979 Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801 Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst1 is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Geboren: Anita Aaltje Baukje d.v. G. Veenstra en A. Kuipers; To bias Hilbert z.v. S. Zeldenrust en T.C.M. Mounts; Hamza z.v. Tajdirti en N. Tajdirti; Wesley z.v. L.C. van Beek en A.S.L. den Boer; Carlijn Anne-Pauline d.v. J.C.M. Hoekx en R. de Raat; Else d.v. P. Bontenbal en G. Zandee; Abdelouahab z.v. B. Kalai en F. El Mousaoui; Petek d.v. N. Yilmaz en M. Yilmaz; Mariska Gabri ella d.v. IJ. van den Berg en J.I.M. Nuijens; Cailin Michelle d.v. H.E.O. Baank en L.H. Nahar; Paulina Rosanne d.v. C. De Jong en H. Roos; Willem Albertus z.v. A. de Pater en M. Hagendijk; Re- nate Aimée d.v. N.J.M. Enthoven en M.P.L. van Marrewijk; Ni cole d.v. K. Ross en H. Page; Johanna d.v. J.J. van Gils en L. Ro- zendaal; Xander Idde, z.v. C. de Rooij en W. Hoogendoorn. ZONDAG 5 SEPTEMBER NEDERLANDS HERVORM DE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. A.W. van der Plas De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. H. Schipaan boord Betbelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. J. Broekhuis, Voorthuizen 17.00 uur ds. J. van Rossum, Waarder Rebobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. H. Zethof, Kockengen 17.00 uur ds. P. van den Heu vel, Vlaardingen Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen 17.00 uur geen dienst (Samen op Weg-dienst in Ontmoe tingskerk) in het Gouwedorp en tot enorme vertragingen voor het doorgaans drukke verkeer. i Bij een aanrijding op de Zuidplas laan op zondag 29 augustus raak ten drie fietsers gewond. Het on geval vond omstreeks 16.30 uur plaats nadat een autobestuurder op de Zuidplaslaan een voor hem rijdende auto roekeloos ging inha len, daarbij de Zuidplaslaan als een stratencircuit beschouwend. Tijdens de gevaarlijke inhaalma- nouevre werd de inhalende be stuurder geconfronteerd met een tegenligger waarop hij naar rechts stuurde en in de berm geraakte waarop hij de controle over zijn voertuig verloor. Vervolgens reed de auto een op het fietspad langs de Zuidplaslaan rijdend echtpaar met kind. Bij on derzoek van de aanrijding trof de politie over een afstand van onge veer 125 meter sporen van de aan rijding aan. dens de controle blijken. Enkele bewoners gaven l_. J- snelheid duidelijk te merken was dat er gecontroleerd werd op de KW-singel. Het was er 1 zo rustig geweest. De resultaten op een rijtje: - Maandag 23 augustus, Noordka- de richting Oranjelaan, 500 pas santen, 80 overtreders, hoogte snelheid van 81 km per uur. - Dinsdag 24 augustus, Groens voorde, vervallen wegens politie- assistentie bij gekantelde vracht auto Henegouwerweg. - Woensdag 25 augustus, Chopin- laan, 439 passanten, 37 overtre ders, hoogste snelheid 75 km per uur. - Donderdag 26 augustus, Konin gin Wilhelminasingel, 504 passan ten, 68 overtreders, hoogste snel heid 82 km per uur. - Maandag 30 aiïgustus, Groens voorde, 333 passanten, 46 overtre ders, hoogste snelheid 77 km per uur. Komende donderdag en vrijdag worden de laatste twee controles uitgevoerd op de Zuidplaslaan en Staringlaan. Na beëindiging van de snelheidscontroles zal de poli tie in samenwerking met andere partijen de controles evalueren. Mochten de resultaten hiervan positief zijn, dan is het niet uit te sluiten dat dergelijke controles herhaald zullen gaan worden. naar oplossingen, die hij meestal ook vond. Een bijzonder mens dus, die op verschillende maatschappelijke terreinen zijn steentje aan de sa menleving heeft bijgedragen. Om die reden bood burgemeester Kees van der Linden hem de ge meentelijke legpenning aan. ‘Je hebt hem verdiend1, aldus Wad dinxveens eerste burger. Tot Theo Lam’s verrassing zon gen de vrijwilligsters van de naai lessen voor buitenlandse vrouwen een zelfgemaakt lied voor hem. Een geslaagde, ongedwongen en gezellige receptie' voor een bijzon der mens, die door een groot aan tal mensen is bezocht, waar zijn vrouw en hij vele blijken van waardering ontvingen en waar ‘mijn jongens van ‘t Gemaal (Ka naaldijk)1, niet ontbraken. WADDINXVEEN - De Nationa le Zwemvierdaagse, georganiseerd door het Gouwebad ‘de Sniep1 in samenwerking met de Waddinx veense Reddings Brigade en de zwem- en poloclub De Gouwe, betekende afgelopen week het succesvolle slot van het zomersei zoen 1993. Meer dan 800 deelnemers in al lerlei leeftijdscatagoriën kregen donderdag- of vrijdagavond hun medaille uitgereikt voor de afge legde zwemprestatie. Dagelijks zwommen de deelnemers de door hun gekozen afstand van 250 of 500 meter. De troleerde middenstander kwam na stond wederom garant voor sporti- WADDINXVEEN - Op maandag 23 augustus vond een kop- zÖn reprimande terug op de viteit gezelligheid en zwemmen r e 6 r. plaats van controle met een zak voor het goede doel. Zo beleefden snoep voor de scholieren en op de de deelnemers weer veel plezier Koningin Wilhelminasingel be- in het Gouwebad ‘de Sniep. loofde een overtreedster het geld Tradititiegetrouw ontvingen de van de ontlopen bekeuring ter be schikking te stellen van de lande lijke v< Nederland. gelijke inbraak plaats in een wo ning aan het St. Huybertsgeregt. Hier werd aan de achterzijde van de woning een ruit vernield waar na men via handreiking een raam kon openen en via de bijkeuken in de woning uit kwam. Er werden geld en sieraden weggenomen. Diezelfde dag werd een poging ondernomen om in te breken in een woning aan de Wagnerlaan. De dader werd echter overlopen. De inbreker was ongeveer 1.80 meter en gekleed in een spijker pak. Over zijn hoofd droeg hij vermoedelijk een zwart stoffen jas. Tot slot werd ook gepoogd in te breken in een woning aan het Woubrechterf. Hier trachtte men een raam te forceren hetgeen niet lukte. Deze poging vond plaats op zondag 29 augustus. Bij een inbraak in een personen auto op de Wilgenhorst tussen za terdag 21 en maandag 23 augus tus is een zonnebril en een suede jack ontvreemd. Er werd een au- toruitje vernield. Tussen woensdag 25 en donder dag 26 augustus werd een op de Prunusstraat geparkeerde auto ontdaan van de sierspatborden van de achterwielkasten. Uit een op de carpoolplaats aan de Henegouwerweg geparkeerd bedrijfsbusje werden op vrijdag 27 augustus een aantal electrische gereedschappen gestolen. De auto werd hiertoe opengebroken. Vanuit een bedrijfpand op het Coenecoop-complex is tijdens de vakantie een geldkist ontvreemd. De geldkist bevond zich in een onafgesloten bureaulade van het bedrijf. Van de daders ontbreekt ieder spoor. De afgelopen week is tot twee maal toe ingebroken in werkcon- tainers van bouwbedrijven, welke betrokken zijn bij de nieuwbouw- werkzaamheden van Coenecoop 2. Er werd een grote partij gereed schap en bouwmateriaal weggeno men. Er worden maatregelen ge nomen om herhaling van dit soort diefstallen te voorkomen. Een Waddinxveense videotheek- houder heeft bij de politie aangif te gedaan van oplichting. Een tot nu toe onbekend persoon wist men een vermoedelijk gestolen of gevonden video-pasje een spel computer te huren welke tot op heden nog niet is teruggebracht bij het bedrijf. Vanaf de Bonenakker is op woens dag 25 augustus een bordeaux-ro- de Volkswagen Variant GL ont vreemd. De waarde van de auto bedraagt ruim ƒ60.000,-. Het is onbekend hoe het voertuig is ge stolen. Tijdens sportles zijn uit de kleed kamer van de sporthal De Sniep een paar Nike Air Max-sport- Jongerenwerker Theo Lam, met naast zich zijn echtgenote, wordt in de raadzaal van het ge- schoenen ontvreemd ter waarde meentehuis hartelijk uitgezwaaid door de wethouders Karei van Soest (WD), Joop Neele (PCW) van ƒ300,-. De diefstal vond plaats en Jan Hiel erna (CDA). op donderdag 26 augustus. Daarin wordt de bestuurder om aandacht gevraagd voor zijn snel heid in de nabijheid van scholen. Aan de controles wordt door pro- itiotie-medewerkers van Veilig Verkeer Nederland medewerking verleend. Voor deze actie, die uniek is in zijn soort, is speciaal toestemming verkregen van de officier van jus titie te Rotterdam en de Inspectie voor het Basisonderwijs in Zoeter meer. Vorige week zijn tussen 08.0- 09.00, 11.30-13.00 en 15.00-16.00 uur vier snelheidscontroles uitge voerd op de Noordkade-Oranje- laan, Chopinlaan, Koningin Wil helminasingel en Groensvoorde. Eén van de geplande controles viel uit omdat het benodigde poli tiepersoneel moest worden ingezet vier auto’s betrokken waren. Terwijl drie auto’s stil stonden op de rijbaan voor afslaand verkeer werden zij aangereden door een achteropkomende auto. Van één der betrokken voertuigen is, gelet op de schade, het kente ken ingenomen. Verscheidene auto’s moesten worden weggeta keld. Een soortgelijke aanrijding vond ook plaats op vrijdag 27 augustus op de Kanaalstraat ter hoogte van de Schielandweg. Ook hier wer den drie voertuigen door een ach teropkomende auto op elkaar ge reden. De veroorzakende bestuurder bleek sinds drie uur in het bezit van een rijbewijs en maakte met de auto van zijn vader een eerste ritje. Een op een inrit gekantelde vrachtwagen zorgde op dinsdag 24 augustus voor een enorme ver keerschaos op de Henegouwerweg en in de omgeving van Waddinx veen. Rond 07.30 uur reed de bestuur der van de truck met oplegger de inrit van een kwekerij op waarbij de achterzijde van oplegger in de berm van de inrit verzakte en de gehele combintie kantelde. In eerste meldingen was sprake van het feit dat er zich mensen zouden bevinden onder de gekan telde wagen. Dit bleek gelukkig niet het geval. De chauffeur van de vrachtauto is door medewer kers van de kwekerij uit zijn be narde positie bevrijd. Hij werd voor lichte verwondingen in het ziekenhuis behandeld en kon hier na huiswaarts. In de loop van de dag werd het gekantelde voertuig weer overeind getakeld waardoor de Henegou werweg opnieuw geblokkeerd werd. Het verkeer werd via de Coenecoopbrug en de hefbrug over de Goouwe omgeleid. Dit leidde tot een verkeerschaos. ZUs Christus in Mattheüs 28: 19 aan Zijn discipelen geeft: ‘Gaat dan hene, maakt al de volken tot mijn discipelen...1. Die opdracht bevat de elementen ‘doorgeven van het Evangelie’ en ‘bijbelse vorming’ terug. Deze zijn dan ook duidelijk herkenbaar in het programma van de Grote Opdracht School. Het cursusjaar is onderverdeeld in drie blokken (trimesters). Het eerste staat in het teken van evan- gelisatie, het tweede is gericht op tember kreeg door toedoen van de j—j- Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk een feestelijk tintje. Theo Lam’s vrouw, kinderen en kleinkinderen deelden in de feest vreugde mee. De stichtingsvoorzitter bood Theo Lam namens het bestuur een en velop met inhoud aan. Theo Lam is een bijzonder mens, zo bleek uit de toespraak die burgemeester Kees van der Linden hield. De Waddinxvener begon op 1 mei 1981 zijn dienstverband als be heerder van het toenmalige jonge- ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op zon dag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groensvoor de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. Tussen de prijswinnende lotenwinnaars van de vorige week gehouden Nationale Zwemvier daagse in het Gouwebad ‘de Sniep' op de voorgrond de oudste deelnemer van dit jaar C. van Til burg (79) en de jongste deelneemster Sabine de Knecht (5). (Foto: Gouwebad ‘de Sniepj. Irene Moors van het RTL-tv-pro- gramma Telekids was de landelij ke promotor achter het project ‘Maak een plons voor het Ronald McDonald kinderfonds1. Deelna me aan de Nationale Zwemvier daagse was hierdoor niet alleen leuk voor jezelf, maar ook voor anderen. Zwemmen voor het goede doel, voor kinderen die zelf niet in staat zijn om deel te nemen. Ook in het Gouwebad zwommen vele kinde ren en volwassenen hun banen en verdienden maar liefst f 2.200,- voor het kinderfonds. Zelfs ontvingen zij hiervoor een certificaat en meerdere consump- tiebonnen om bij McDonald de krachten weer bij te eten. De Nationale Zwemvierdaagse 1993 was wederom succesvol. Niet alleen doordat het deelne mersaantal weer meer was dan vo rig jaar, maar ook door de vele positieve reacties, de prettige sa menwerking tussen de vele vrij willigers van de Waddinxveense Reddings Brigade en de zwem- en poloclub De Gouwe. Zij zorgden samen met het Gouwebad De Sniep voor een veilige en gezelli ge zwemvierdaagse 1993. WADDINXVEEN - Op klaarlichte dag werd op maandag 23 augustus ingebroken in een woning aan het Woubrechterf. Met een breekvoorwerp werd een raam van de garage geforceerd waarna men toegang kreeg tot de aangrenzende woning. WADDINXVEEN - Jongerenwerker Theo Lam heeft uit handen van burgemeester C.M. van der Linden de legpenning van de gemeente Waddinxveen gekregen. De uitreiking gebeurde vrijdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis, waar de Waddinxveense werknemer van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk wegens zijn wens ver vroegd uit te treden afscheid nam. rencentrum De Bonkelaar en zet te die voort bij de Stichting Werknemerspool en later bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk met grote inzet ver richt. Op Theo Lam kon je altijd een beroep doen, zo wist de gehele Waddinxveense samenleving. Door de vele en verschillende contacten die hij had, viel er al tijd wel wat te ritselen. Hij was op vele evenementen te vinden en ging daar iets mis of was er plotseling iets nodig, dan ging Theo Lam op pad en zocht EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur dhr. J. Spoor bij de afwikkeling van de gekan telde vrachtauto op de Henegou werweg. De tijdstippen van con troles zijn gepland op tijden da de scholieren van en naar schoo gaan. Groot enthousiasme was waar ti nemen bij de scholieren die de ii totaal 231 hardrijders te woord moesten staan. Op vele scholen moest geloot worden om de uit eindelijke kandidaten aan te wij zen. Maar ook vanuit het onder wijzend personeel en de kant van de ouders werd positief gerea geerd. Bij de eerste controle op de Noordkade-Oranjelaan ging tel kens een groot gejuich op onder de scholieren als een hardrijder door de politie aan de kant werd gezet. De controle werd dan ook door de scholieren van de Willem van Oranjeschool vanaf hun schoolplein nauwkeurig in de ga ten gehouden. Bij het merendeel van de automo bilisten wordt de controle goed ontvangen. Men onderschrijft het nut van de actie alhoewel sommi ge bestuurders het niet kunnen la ten ook het gedrag van school gaande fietsers te bekritiseren. Een op de Groensvoorde gecon- de viteit, gezelligheid plaats van controle met een zak Koningin Wilhelminasingel be- 'n het Gouwebad ‘de Sniep. Nationale Zwemvierdaagse oudste en de jongste deelnemers een presentje van het Gouwebad. 'ereniging Veilig Verkeer Opmerkelijk’ was de deelname van de 79-jarige C. van Tilburg (vroe- Dat niet alleen de scholieren blij ger befaamd keeper van De Gou- zijn met de aandacht voor de snel- we). Hij zwom maar liefst voor de heid lieten ook de bewoners van 23e keer de Nationale Zwemvier- de Koningin Wilhelminasingel tij- daagse. ""1Sabine de Knecht, die net 5 jaar aan* dat aan de geworden was, zwom voor de eer ste keer haar zwemvierdaagse en was hiermee de jongste deelneem- tijdenrniet ster. Zij zal nog vele banen moe- Pagina 7 X k

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 7