Automobilist Ophoging van tuin en terras blijft lafaard Kwart eeuw bij Boere I Verhalen- wedstrijd bibliotheek Sycomore in kerkdienst Wandeling Gouwebos Bomen weg voor ING M. NEELEMAN b.v. Open dag dialyse- afdeling Overzicht van Kamer van Koophandel in Gouda Expositie in Stadsgalerie GOUDA - Van zaterdag 11 sep tember tot en met zondag 3 okto ber exposeren in de Stadsgalerie, Achter de Kerk 10 te Gouda de, beeldend kunstenaars Judith Don ders, Ria van Eyk en Jolanda Stil. Judith Donders (Schoonhoven) brengt ruimtelijke keramiek en liet ook al werd zien op de recen te keramiektentoonstelling in de Stadsgalerie. Zij wordt gefasci neerd door ruimte, wil daar een ingreep in doen. Afsluiting Raadhuisplein beveiligingstechniek LEZERS SCHRIJVEN d 101 100 Midden-Holland 99 Nederland 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 inbraakbeveiliging brandbeveiliging toegangscontrolesystemen intercominstallaties camera/videosystemen noodverlichtingsinstallaties ojfert« Toekomst Overlast Pagina 11 Woensdag 8 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen r. l bui Bij een stichting kan men dat niet Waddinxveen maakt op buitenstaanders altijd een bvouwlustige indruk. Waddinxveen telt 75 bouw bedrijven met 1.075 man in Nederland) vast dat verzakking tief geweest zijnde Waddinxvener Midden-Holland). teboom). rechtstaat. Eén van de gevolgen zal zijn dat in dezelfde straat twee soorten huurcontracten gaan gelden voor BOSKOOP/WADDINXVEEN - Zaterdag 11 september wordt er Kerkweg oost 183-2741 HD Waddinxveen Telefoon (01828) 12303 - Fax (01828) 15082 i positieve laf 1987 is de door Middenhollandse bouw bedrijven gerealiseerde omzet ge- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zaterdagmiddag 19 september om twee uur houdt de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie (IVN), afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken, een natuur wandeling door het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. Enkele IVN-natuurgidsen zullen de wandelaars begeleiden en ver tellen over de ontwikkeling van dit parkachtige landschap. Van zelfsprekend komen ook de bo men, struiken, vogels en niet te vergeten de paddestoelen aan bod. De wandeling start bij het begin van het fietspad richting Gouwe bos aan de Linnaeusweg in Bos koop. De deelname is gratis. Be langstellenden wordt aangeraden een verrekijker mee te nemen. Voor informatie: Nico Verwoerd, tel. 01714 - 12595. Ook in de voorgaande jaren gaf Midden-Holland een relatief gun stige positie te zien. Van de on dernemers in Midden-Holland be oordeelde 88% het rendement over het geïnvesteerde vermogen als voldoende, terwijl in Zuid- Holland en landelijk dit cijfer uit kwam op 74 respectievelijk 75 procent. In totaal werd door de Midden hollandse bouw- en installatiebe drijven in 1992 een omzet gereali seerd van naar schatting 2 miljard gulden. Ten opzichte van 1991 is de omzet gegroeid met 2 procent. Landelijk deed zich een stabiliteit voor. De kleinere Middenhollandse be drijven (minder dan 50 werkne mers) verhoogden hun omzet met bijna 3%. Ook de afgelopen jaren was er sprake van een omzetontwikkeling. Van; Allereerst willen we even kwijt dat het verschrikkelijk laf is om na het plaatsen van deze adverten tie een anonieme brief in de brie venbus te gooien zonder afzender. Toch schuldgevoelens? Hebben wij het bij het verkeerde eind, had dan even aangebeld en het goede verhaal verteld. Wij kennen namelijk alleen dit ver haal. Ons een schuldgevoel aan praten is u helaas niet gelukt. U had u beter even kunnen laten informeren door naar onze buren waardoor het aantal huishoudens verder zal blijken toenemen. Ondernemers uit Midden-Holland hebben specifiek te maken met het restrictieve beleid van rijk en provincie ten aanzien van woning bouw en bedrijfsterrein in het Groene Hart. Hier staat echter tegenover, dat in de Randstad nog een groot aan- De jilvfjen ^SPenning^van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland machinefabriek Boere BV uitgereikt aan de heer G.N. Geluk, land sinds 1987 komt met name voor rekening van de bedrijven met meer dan 50 werknemers in dienst. Zij realiseerden in deze periode een toename van 33% (landelijk: +14%). De export van bouwbedrijven is in het algemeen beperkt. Het af gelopen jaar bedroeg in Midden- Holland het percentage exporte rende ondernemingen in de bouw 2%. Met de export was nog geen procent van de totale omzet ge moeid. De exportdaling die zich in 1992 heeft voorgedaan had derhalve weinig invloed op de omzetont wikkeling van de bouwnijverheid. De investeringen daalden in 1992 met 15%. Het jaar daarvoor wa ren de investeringen echter sterk toegenomen (+48%). Door twee van de drie onderne mingen werd het afgelopen jaar geïnvesteerd. Over de periode vanaf 1987 zijn de investeringen in Midden-Holland met 4% geste gen. Landelijk is over de periode 1987-1992 sprake van een daling van de investeringen. Het personeelsbestand stabiliseer de zich in het afgelopen jaar. In de periode vanaf 1987 deed zich een toename van de werkgelegen heid in de Middenhollandse bouwsector voor van 14%. Lande lijk bedroeg de toename 11 pro cent. De groei in Midden-Holland kwam voor een groot deel voor re kening van de bedrijven met meer dan 50 werknemers. De zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland werd door directeur P.G. Boere van machinefabriek Boere BV uitgereikt aan de heer G.N. Geluk, percentage bouwbedrijven met een tj die een kwart eeuw in dienst is van het Waddinxveense bedrijf aan de Brugweg. (Foto: Sjaak No- 1987. (Grafiek: Kamer van Koophandel en Fabrieken meten worden natuurlijk. Als referentiekader heeft men ge kozen voor de grondwaterstand. Ik heb erop gewezen dat die op De jaarbasis varieert van 0,5 tot 1,5 meter. Dit meetkader is geschrapt als niet bruikbaar. Wat nu het re ferentiekader is weet ik niet, doch volgens mij moet dat de oorspron kelijke grondhoogte zijn. Ook had men uitgevonden dat als de afstap naar buiten te groot zou zijn, men een extra afstap zou le veren aan de aanvrager. Volko men belachelijk natuurlijk, men kan niet anders doen dan de Hoge Raad uitspraken uitvoeren. Resumerend: Als een bewoner grond of zand wil hebben moet de woningbouwvereniging ook op grond van deze onwettige regeling dit beschikbaar stellen. Het zou te veel plaats vergen lang stil te staan bij de laatste huurver hoging. De woningbouwvereni ging Waddinxveen besloot meer te vragen dan de minimale wette lijk voorgeschreven 4,75%. En dan te bedenken dat de reser ves (jaarrekening 1992) bijna 14,5 miljoen groot zijn, 25% meer dan in 1991 bij een huuropbrengst van 9,2 miljoen gulden. Nu al is te voorspellen dat de reserves nog groter worden. Ik ben zo vrij te veronderstellen dat de ruim 3.200 inwoners van 1.600 huizen de vereniging niet nodig hebben om hun gelden te bewaren. Dat kunnen zij zelf wel. Zij die al lezend tot de conclusie komen wat wij er aan kunnen doen, kunnen gerust zijn want de wetgever is aan uw zijde. Op 1 ja- heer Sociale Huursector (BBSH) van kracht geworden. De bewoners kunnen kiezen tus sen de verenigingsvorm of de i van bestuur. Ik ben voorstander van de vereni- is het aantal bouwbedrijven in de regio gestegen met 9 procent. Goed jaar De bouwnijverheid heeft een goed jaar achter de rug. Bijna alle on dernemers in de bouwnijverheid behaalden in 1992 een positief re sultaat. Landelijk bleef het per centage ondernemers met winst steken op 92 procent. voorstellen. Om te beoordelen of een bewoner terecht om ophoging themadienst onder de titel ‘Kijk van zijn tuin vraagt moet dit ge- je uit'. J De eerste uitvoering is zondag middag 12 september om vijf uur in de Gereformeerde Kerk aan de Molenlaan in Moordrecht, kerk is open vanaf 16.30 uur. Voor de allerkleinsten is er een creche in de Zespunt (achter de kerk). Iedereen is van harte wel kom. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J ting tot onderhoud van de ver huurder gezien moet worden om verzakking tegen te gaan. In 1986 bepaalde de kantonrechter dat het zorgen voor tijdige opho ging van tuin en terras alsmede het leveren en verspreiden van de benodigde grond, een onder- j van de ver huurder is. In hoger beroep be krachtigde de rechtbank Rotter dam in 1988 het vonnis van het de kantonrechter te Gouda. Wo ningstichting Sint Jozef, niet te vreden met deze uitspraken, ging in cassatieberoep tegen het vonnis van de rechtbank Rotterdam bij de Hoge Raad. Op 30 november 1990 verwierp de Hoge Raad, het hoogste rechtscollege in Neder land, het cassatieberoep van Wo ningstichting Sint Jozef en over woog daarbij onder meer dat de rechtbank er in deze zaak vanuit mocht gaan dat het ophogen van tuin en terras als een onder houdsverplichting van de ver huurder gezien moet worden om te vermijden dat als de grond ge staag zakt, tuinen en terrassen van woningen op den duur on bruikbaar worden. Na ruim zes jaar procederen heeft de huurster uit Gouda, evenals andere huur ders in vergelijkbare gevallen, daarmee eindelijk een definitief rechterlijk oordeel. Verzakking van tuin en terras moet gezien worden als een gebrek dat het ge bruik van het gehuurde verhin dert, waarvoor een verhuurder aansprakelijk is'. envelop met inhoud overhandigd. Ook zijn collega’s bedachten de jubilaris met geschenken, waaron der een gouden horloge. Dat ge beurde allemaal vorige week vrij dagmiddag tijdens een feestelijke bijeenkomst in het bedrijf. Vorige week plaatsten we in het Weekblad voor Waddinxveen een advertentie naar aanleiding van het door een automobilist op de Beijerincklaan aanrijden van onze kat Tijger op zaterdagabvond 28 augustus tussen half tien en kwart over tien. video’s getoond wat er komt kijken bij de verschillende werd in de jaren negentig vormen van c" 'y J-- - -- -- -- - de dialyse-afdeling, waaron- i en -verpleeg kundigen, alsmede een diëtiste, verzorgen onder andere een rond leiding langs de stands. Via de zij-ingang aan de Büchner- weg staan verwijzingsborden naar de dialyse-afdeling. Kinderen on der begeleiding zijn welkom. Haar beelden zijn vaak geënt op elementen uit de primitieve kunst. Natuurlijke materialen en kleuren vormen de basis voor haar keramisch werk, dat pj ook vaak uitvoert in combinatie met mate rialen als metaal en hout. Ria van Eyk (Lekkerkerk) vindt voor haar schilderijen en grafiek een inspiratiebron in het magische van de kracht van de aarde, zoals die door primitieve volkeren nog heel bewust wordt beleefd. Zij begint niet met een vastom lijnd idee te schilderen, maar geeft zich over aan het materiaal om zo uit de chaos van associaties die tijdens het werkproces ont- •staat via ordening tot de essentie te komen. Jolanda Stil (Boskoop) zoekt zo wel in de kunst als in de volks kunst de inspiratie voor haar werk. Door veel te reizen naar verre landen en culturen, worden bij haar associaties gewekt die la ter in haar kunstuitingen verwerkt worden. Zij wordt geboeid door thema’s als leven en dood, groei en levens vormen, en door decoraties die hierop betrekking hebben, onder meer uit het Midden-Oosten. Zij roept in de Goudse Stadsgalerie een sfeer van mystiek en theater op met haar wandobjecten en ’heilige huisjes’. De tentoonstelling zal op vrijdag avond 10 september om acht uur worden geopend door Thea Wa- melink, bestuurslid van de Regio nale Kunststichting Gouda. De openingstijden van de Stads galerie in Gouda zijn dinsdag, woensdag, vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en za terdag van 11.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - In verband met de organisatie van de Open Geeentedag zal zaterdag 25 sep tember het Raadhuisplein met de omliggende parkeerterreinen de gehele dag voor alle verkeer wor den afgesloten. te inlopen, dan hadden zij u kun nen vertellen hoe dierengek wij zijn. Uw misselijke toespelingen over het feit of wij wel of geen goede bazen zijn is dus zeer nut teloos geweest. De schade aan de auto hadden we graag vergoed (dat kan na de die renambulance, crematorium en as er ook wel bij). Dan hadden we in ieder geval het juiste verhaal ge weten. Maar de automobilist vond blijkbaar de schade aan de auto minder erg dan de eigenaren van de kat op de hoogte stellen van het ongeval. Verder willen we niets kwijt over de misselijke brief die wij hebben ontvangen. Wilt u alsnog uw ver haal doen, graag. U weet ons te vinden. P. en A. GROENENDIJK De Akker 57, Waddinxveen 1987 1988 1989 Percentage bouwbedrijven met houders (CDA, PCW, VVD) staat dat deze woningen verkocht kunnen worden als de verenigin gen dit willen. Daar kunnen de kiezers wat aan doen volgend jaar, maar dit is een andere zaak. uit en zag in dat zij juridisch ge- Ik hoop in ieder geval dat ik enig inzicht in reilen en zeilen van de woningbouwvereniging Waddinx veen heb gegeven De teruggang in de gesubsidieer de woningnieuwbouw en de toena me van doe het zelf-activiteiten heeft met name gevolgen voor de burgerlijke en utiliteitsbouwbe- drijven. Ook bedrijven zoals elec- trotechnische-, sanitair- en schil dersbedrijven hebben hiermee te maken. Een trend die positief kan uitwer ken voor de bouwbedrijven is de voortgaande gezinsverdunning, GOUDA/WADDINXVEEN - Volgens gegevens van de Kamer stegen met 22%, tegenover 12% van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda landelijk. telt Waddinxveen 75 bouwbedrijven met 1.075 medewerkers. De omzettoename in Midden-Hol- Zevenhuizen-Moerkapelle huisvest 48 bouwbedrijven met 241 '°0; medewerkers. In heel Midden-Holland is er sprake van 920 bouwbewdrijven met 8.999 medewerkers. In de bouwnijverheid zijn samen gevoegd de burgerlijke en utili- teitsbouwbedrijven, grond-, water en wegenbouwbedrijven, schil ders- en glaszettersbedrijven, elektronische installatiebedrijven en loodgieters. De Middenhollandse bouwnijver heid, zo meldt het magazine ‘On dernemen in Midden-Holland* van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, bestaat voor ongeveer 60 procent uit burgerlijke- en utiliteitsbouw- bedrijven en grond-water- en we genbouwbedrijven. De Goudse regio telt ongeveer 900 bouwbedrijven. Hierin zijn ruim 9000 mensen werkzaam. Dit is 9 procent van het totaal aantal bedrijven in Midden-Holland en 16 procent van de werkgelegen heid in het bedrijfsleven. De meeste bouw- en installatiebe drijven zijn gevestigd in Gouda, gevolgd door Bodegraven, Reeu- wijk en Waddinxveen. Qua werk gelegenheid staat Waddinxveen na Gouda op de tweede plaats. De bouwnijverheid wordt geken merkt door kleinere bedrijven. Vijf en zestig procent van de be drijven in Midden-Holland heeft maximaal vier werknemers in dienst. Deze bedrijven nemen echter slechts een tiende deel van de werkgelegenheid voor hun re kening. In de afgelopen vier jaar 1990 1991 1992 positief resultaat vanaf nuari 1993 is de Wet Besluit Be- voor van het beleid. In het kort het volgende. Ik wees doorlopend op een rechtsprocedure die zich af speelde in Gouda via de woning stichting St. Jozef. Na zes jaar procederen op 30 no vember 1990 stelde de Hoge Raad (het hoogste rechtscollege in Nederland) vast dat verzakking van tuin en terras moet gezien ningstichting St. Jozef. Directeur van die stichting was de in Wad dinxveen wonende O.G. Hartman WADDINXVEEN - Bij machine- en apparatenfabriek Boere BV aan de Brugweg is aandacht ge schonken aan het 25-jarig dienst verband van de heer G.N. Geluk (41), voorman van de lasserij. De altijd in de metaalbewerking ac- Negen van de tien ondernemers in Midden-Holland verwachten in 1993 meer of evenveel omzet te zullen realiseren dan in het voor gaande jaar. Tweederde deel van de ondernemers heeft investe ringsplannen voor dit jaar. Bijna alle ondernemers verwach ten dit jaar meer of evenveel per soneel in dienst te hebben als het voorafgaande jaar. Vrijwel alle on dernemers verwachten ook dit jaar wederom winst te zullen be halen. De sterk op de binnenlandse markt gerichte bouwnijverheid is een conjunctuurgevoelige be drijfstak. De activiteiten in deze sector hangen onder andere nauw samen met de ontwikkeling van de koopkracht en de investerings- geneigdheid van bedrijfsleven en overheid. Leiderdorp-Zoetermeer en Wate ringen genoemd worden. L. grond-, water- en wegenbouwbe drijven zullen kunnen profiteren van investeringen in infrastruc tuur en milieu. Verder bestaan er gunstige per spectieven voor de Midden-hol- landse bouwbedrijven door de toe nemende en hogere eisen die aan moderne bedrijfsgebouwen wor den gesteld op het gebied van on- van de Heemraadweg kreeg aan het slot van een waarderende toe spraak van directeur P.G. Boere de zilveren legpenning met oor konde van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid den-Holland uitgereikt. Van de directie kreeg de heer Geluk een WADDINXVEEN - Ten behoeve van de tijdelijke vestiging van het ING bankgebouw aan de Kerk- weg-Oost (braakliggend terrein naast het parkeerterrein van de Beukenhof) zullen de thans aan wezige bomen en struiken verwij derd gaan worden. Hiervoor is door de gemeente een kapvergunning verleend. De aan wezige kastanjebomen direct naast het parkeerterrein zullen ge handhaafd blijven. Ook voor de grote al reeds geheel afgestorven beuk aan de Kerk- weg-Oost 214 is een kapvergun ning verleend. De bomen langs de Piasweg zul len nog deze maand september gesnoeid worden. Dit wordt uitge voerd met behulp van een hoog werker. Dit zal enige overlast voor het verkeer betekenen. Tevens wordt aan de weggebrui kers gevraagd om met de uit te voeren werkzaamheden rekening te houden en de snelheid aan te passen. Enkele slechte en aangetaste bo men zullen gerooid worden. In de komende winterperiode zullen de ze door nieuwe bomen worden vervangen. WADDINXVEEN - Deze week is de verhalenwedstrijd ’Hallo, hallo wie., schrijft er mee?’ van start gegaan in de Openbare Bi bliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan in Waddinx veen. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen hier aan mee doen. Zij kunnen in de bibliotheek of in de Bruna-boekhandel in de Passage een deelname-formulier halen waarop het begin van een verhaal staat dat ze kunnen afmaken. Er zijn ook kinderen die op school zo’n deelnameformulier krijgen. De wedstrijd wordt provinciaal georganiseerd in samenwerking met de regionale omroepen. Alle provincies in Nederland werken hieraan mee. In Zuid-Holland heeft de schrijfster Selma Noort voor Radio West het begin van een verhaal ’Vriend gezocht’ ge schreven. Dit sluit aan bij het the ma van de kinderboekenweek in oktober. Een plaatselijke jury zal uit de in gezonden verhalen de twee beste kiezen die weer doorgestuurd worden naar een regionale jury. Deze plaatselijke winnaars zullen op woensdag 20 oktober een prijs ontvangen uit de handen van Sel ma Noort. ‘We zijn blij om de schrijfster van het beginverhaal (en van een boek dat dit jaar een zilveren griffel krijgt) in onze bibliotheek te ont vangen, en we hopen op grote be langstelling', aldus de Waddinx veense Openbare Bibliotheek. De provinciale prijsuitreiking is op zaterdag 23 oktober en wordt rechtstreeks uitgezonden op Ra dio West in het programma ’het Luisterrijk’. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Openbare Bibliotheek, tel. 01828-13141. worden als een gebrek dat het ge tal woningen geremiseerd zal wor- bruik van het gehuurde verhin- ™xveen..fanman enhuzien-Moerkapelle-Rotterdam, Nu duidelijker kan het niet gefor- gerechtigde de woningbouwvere- Leiderdorp-Zoetermeer en Wate- muleert worden. Uitspraken van n,‘glnf Waddinxveen en krijgt e daar dus weer te maken met de- bindend voor het gehele land, dat zelfde tuinproblematiek. Volledigheidshalve publiceren wij ook de uitspraak van de Ho ge Raad van 30 november 1990 inzake ophoging van tuin en ter ras, zoals gepubliceerd in de uit gave ‘Woonpeil’ van de Neder landse Woonbond in Amsterdam: reparaties door 'Door de bodemgesteldheid in de omgeving van Gouda staan tuinen en terassen van woningen in die plaats voortdurend aan verzak king bloot. Ook tuin en terras van mevrouw Kruk, huurster van een woning die aan haar ver huurd wordt door de Roomskatholieke Woningstich ting Sint Jozef. Deze verhuurder stelde zich op het standpunt dat mevrouw Kruk zelf iets moest on dernemen tegen het verzakken van de tuin. In 1984, toen het ter ras al was weggezakt tot 20 cen timeter onder de tuindeur, ver zocht deze moeilijk ter been zijn de huurster daarom de kanton- rechter in Gouda, onder meer, te oudé'en'nïèuwe° bewoners'' Voor bepalen dat het ah een verplich te. oude bewoners blijven de oude contracten gelden. Een beter voorbeeld van rechtsongelijkheid is niet te bedenken, te meer om dat bij de woningbouwvereniging Waddinxveen ook een voorstel is aangenomen over het ophogen van de tuinen. Ik zou kunnen volstaan met de houdsverplichting totale kosten van dit* project zijn constatering dat dit de zoveelste geraamd op 300.000 gulden. poging was om onder de uitspraak De regionale commissie van de van de Hoge Raad uit te kruipen. Stichting Woord en Daad hoopt Maar goed: Beter een half ei dan Waarom de bewoners over deze kwestie tot nu toe niets is meege deeld na ruim twee en een halve maand na de besluitvorming is mij onbekend. Wel weet ik dat er in die tussentijd al bewoners zijn geweest die op eigen kosten hun tuin hebben opgehoogd. Zij moe ten de rekening maar goed bewa ren. MOORDRECHT - Het Moor- Nog een voorbeeld van onzorgvul- drechtse jongerenkoor Sycomore dige voorbereiding van bestuurs- onder leiding van dirigent Patrick - van der Vegt verzorgt een nieuwe p»e dit hoogste college zijn bovendien gelukkig een rechtstaat is en waar de burgers zich aan de wet moe ten houden. Zo niet het bestuur en de meer derheid van de ledenraad die het nieuwe contract hebben aanvaard waar in artikel 10 geregeld wordt moderne bedrijfsgebouwen wor- het onderhoud en i den gesteld op het gebied van on- de huurder. der andere bewaking, klimaatre- Voor rekening van de huurder ko- geling, energiebesparing en tele- men citeer lid 9 - ‘de aanleg, maticavoorzieningen. het onderhoud, het (her)ophogen --- en (her)inrichten van de prive- I7iot'Q tu‘n*' Het zou te ver voeren JT IvlolVVlll fouten en vaagheden te citeren. w Het staat er vol mee. 1F1 Ik kan n’et anders concluderen *■1 dan dat genoemde bestuursorga nen in strijd met de wet gaan han delen en heb mij scherp daar te- o _.rgen verzet, omdat de wet geres- in Boskoop en omgeving een fiets- pecteerd moet worden in een tocht voor jong en oud van de Stichting Woord en Daad gehou den. Er wordt gestart bij de Christelijk Gereformeerde Kerk aan de Mendelweg. De inschrij ving daar is van 13.30-14.30 uur. De opbrengst van de fietstocht gaat naar de allerarmste kinderen van India. Woord en Daad heeft zich het lot aangetrokken van zo’n 5.000 zwerfkinderen in de Indiase stad Vijayawada. Er is een huis gekocht waar ongeveer 100 kinde ren kunnen worden geholpen. De De regionale commissie van de met deze fietstocht een kleine bij- een lege dop. drage te leveren. Vorig jaar kon 3.000 gulden worden overge maakt. GOUDA/WADDINXVEEN - In verband met het 25-jarig bestaan van de Nierstichting Nederland wordt zaterdag 18 september van 10.00-15.00 uur een open dag ge organiseerd door het personeel van de dialyse-afdeling van het Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) aan de Büchnerweg in Gouda Doel van deze dag is belangstel lenden informatie te geven over nieraandoeningen en nierfunctie- vervangende therapieën, waaron der dialyse en transplantatie. Er zullen informatiestands aanwe zig zijn met foldermateriaal over de Nierstichting Nederland, de Werkgroep Orgaan- en Weefsel- donor-voorlichting en de Stichting Eurotransplant. Verder worden er video’s getoond Waddinxveen maakt op buitenstaanders altijd een bvouwlustige indruk. met betrekking tot alles wat er grond gestampt. Na de Oostpolderwijk in de jaren zeventig kwam in de jaren tachtig de wijk Zuidplas van der dialyse-artsen worden en eventueel hun eigen opvolgers benoemen. Wanneer de wetwoningen te verkopen is dat niet te voorkomen. In Waddinxven is dit helemaal ac tueel omdat in het beleidspro- moge blijken uit het feit dat ik in college van Burgemeester en Wet- antwoord op een brief van 24 juli - - 1989 op 18 september 1989 de toezegging kreeg dat er een noti tie zou verschijnen over deze ma terie. Waarschijnlijk kwam het bestuur een en ander niet zo goed zien geen been had om op te staan. Jammer genoeg is het niet moge lijk om in een ingezonden stuk uitvoerig in te gaan op alle details M. BOERE Eikenlaan 72, Waddinxveen (Naschrift redactie: De brief van de heer M. Boere, oud-PvdA- fractievoorzitter in de Waddinx veense gemeenteraad, hebben wij volledig geplaatst. Hij schrijft daarin onder andere over de Goudse Rooms-Katholieke Wo- Als lid van de ledenraad van de woningbouwvereniging Waddinx veen wil ik trachten een analyse stichtingsvorm te maken van het beleid dat die 1 vereniging voert op een aantal be- gingsvorm omdat dit de bewoners leidsterreinen. de meeste invloed op het beleid Vooral de laatste anderhalf jaar geeft via statuten en reglementen ben ik mij onbehaaglijk gaan voe- (men kan het bestuur vervangen) len omdat een aantal besluiten als men het niet eens is met het mij in het verkeerde keelgat zijn gevoerde beleid. geschoten. pij --- alcl.C.. Op 22 juni 1993 vergaderde de omdat zij voor het leven benoemd ledenraad onder andere over een De woonwijken zijn in het Gouwedorp telkens uit de nieuw huurreglement voor nieuwe ren tachtig de wijk Zuidplas en bij de St. Victorwijk bewoners van onze woningen. Al stichting zelfs besluit de woning- nieuw wijkje neergezet. Waddinxveen ts niet alleen bouwlustug, maar telt ook maar liefst 75 bouw- jaren lang pleit ik ervoor een be- wetwoningen te verkopen is dat avrafie Ton Bennemeerk sluit van de ledenraad om geen tuinonderhoud te plegen terug te nemen omdat het onwettig is. Hoe besluitvaardig het bestuur is gramma van het tegenwoordige antwoord op een brief van 24 juli

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13