Gedeputeerde opende fietspad Feest bij het Leger des Heils Verwaarloosde hond uit huis gehaald Nieuwe serie Volvo-bedrijfswagens Waddinxvener is voorzitter van landelijke AVBB Hervormde kerk op RTW-radio Hans Barth herbenoemd Plusmarkt sponsort bowlingteam Fietsen gestolen Oplopend verlies bij Multihouse Nico Belo in vestigings opleidingen Start schaak- competitie van WSV Cantare in St. Janskerk Souburgh zoekt nieuwe vrijwilligers alphens...."- studiecenfru/77 Ingebruikname Het Nieuwe Trefpunt Jazz-festival POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ Vernielingen Pagina 13 Woensdag 8 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen vak- en die binnenkort starten! de Mozartlaan wonende voorzitter ing. H.P. Barth van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) de deze nieuwe truckgeneratie van Volvo. (Foto: i Zuidhollands gedeputeerde Ted Jansen. Op de foto de aansluiting val een lantaarnpaal vernield. Hans Barth opteert voor een 10-jarige cao HORECA/CAFÉBEDRIJF 3'A mnd. voor examen januari '94. TOURISME/REISBURSEPR. I SALARISADMINISTRATIE 4 mnd. voor praktijkdiploma. VASTGOEDADVISEUR VBO in- en verkoop van onroerend goed met erkend diploma. BASIS BEVEILIGING v. de SVPB. EHBO REANIMATIE in 3 mnd. met erkend diploma. middels afstand gedaan van zijn hond. Buizerdhoek geparkeerde auto’s. Een voertuig werd bekrast en van twee andere auto’s werden anten nes verde verder niets op. Later in de week werd bij de poli tie ook melding gemaakt van het bekrassen van auto’s op de Nesse en de Akkerwinde. iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbecue Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - Ter Aar a 01722-3133 WADDINXVEEN - Huize Sou burgh blijft op zoek naar vrijwilli gers voor de eigen activiteiten en de thuisbezorging van het Thuis- Diner. De steeds voortdurende bezuinigingsmaatregelen van de overheid hebben ook het zorgcen trum aan de Prins Brnhardlaan in haar wurgende greep, aldus direc trice mevrouw G. Fahrner-van Os. Een (te) klein, doch uitstekend gemotiveerd, aantal medewerkers geeft aan de Souburgh-bewoners en de andere ouderen in Wad dinxveen, die tijdelijk in het zorg centrum verblijven, kwalitatief goede zorg. ‘Wij zijn er blij mee dat zij hierin worden bijgestaan door een groot aantal mensen die de ouderenzorg een warm hart toedraagt1, aldus mevrouw Fahrner-van Os. Souburgh en het ThuisDiner Het fietspad dwars door het akkerbouwgebied achter Waddinxveen is officieel geopend door Zuidhollands gedeputeerde Ted Jansen. Op de foto de aansluiting van het fietspad op de tunnel onder de Hoogeveenseweg bij Boskoop. (Foto: Archief- Sjaak Note boom). voor harde streefcijfers over het aantal mensen dat in zijn bedrijfs tak aan de slag moet worden ge holpen. ‘Het bedrijfsleven is geen econo misch apparaat dat alleen maar geld genereert. We hebben ook een maatschappelijke verantwoor delijkheid. Het wordt hoog tijd dat sociale partners die eens geza menlijk ter hand nemen', zegt Hans Barth. De loonsverhogingen wil hij jaar lijks vanaf 1995 - wanneer het huidige tweejarige cao-contract expireert - laten afhangen van de economische ontwikkeling en de marktsituatie van de bouw. In dat beeld is volgens hem geen plaats meer voor de automatische prijs compensatie die de bouwsector als één vna de weinigen nog kent. ‘Bij een 10-jarige cao hoeven we straks niet ieder jaar weer terug te duiken in de loopgraven over een procentje meer of minder. Als sociale partners heb je geza menlijk de verantwoordelijkheid voor een gezonde arbeidsmarkt in de bouw. Als je dat serieus neemt, moet je je afvragen hoe deze op termijn eruit gaat zien of uit moet zien. Dat betekent een gezamenlijke invulling met af spraken over instroming, oplei ding en dergelijke, zonder dat de onderhandelingen telkenmale wor den vervalst met ad hoc-zaken‘. Van idee terug naar de realiteit. De Nederlandse bouwonderne mingen kampen met legio knel punten: stagnatie in overheidsin vesteringen, een overdaad aan tijd- en geldrovende milieumaat regelen. Bovendien zijn er grote twijfels of de vraag in de ongesub sidieerde woningbouwsector nog wel zo blijft als die is, omdat de inkomensvooruitzichten van de WADDINXVEEN - Zondagmor gen 12 september zal de kerkelij ke uitzending van de lokale RTW-radio verzorgd worden door de Centraal Hervormde Gemeen te van Waddinxveen. Na het kinderprogramma, dat om 9.00 uur begint, volgt om 9.30 uur de uitzending van de ere dienst vanuit gebouw De Hoek steen. Voorganger is ds. Moehn uit Reeuwijk. Omstreeks 10.50 uur volgt een programma waarin verscheidene vakantiegangers vertellen over hun ervaringen met het bijwonen van de eredienst in het buiten land. Dit onderdeel duurt tot 12.00 uur. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werden fietsen gestolen van af het NS-station Waddinxveen- Noord (een Bordeaux-rode dames fiets van onbekend merk), vanaf het NS-station Waddinxveen (een wit-beige Chimida mountain bike), vanaf het NS-station Wad dinxveen (een bruine Batavus da mesfiets) en vanaf het Koningin Wilhelminaplein (een groene da mesfiets van onbekend merk). Op de Hehegouwerweg werd een groene Batavus Ascot damesfiets gevonden. Op de IJsermanweg werd een blauw gespoten dames fiets van onbekend merk aange troffen. GOUDA - Het christelijk vocaal ensemble Cantare uit Gouda o.l.v. Ruud Buitink, zingt zaterdag 11 september op Open Monumenten dag om 10.30 uur en 11.30 uur in de Goudse St. Janskerk. Het programma, dat ongeveer 20 minuten duurt, is zeer gevarieerd en is voor elk wat wils. Er worden psalmen, negro-spirituals en volks liedjes ten gehore gebracht. De operatie zal dit jaar geheel worden voltooid, zodat die in 1994 geen negatieve invloed meer zal uitoefenen op de resultaten. Voor volgend jaar en daarna ver wacht het bedrijf een structurele verbetering van het resultaat. De reorganisatie kost in Nederland 90 banen, maar er zullen 40 nieu we arbeidsplaatsen ontstaan. Eind vorig jaar had de groep in tottal 557 mensen in dienst. De omzet van Multihouse heeft in de eerste zes maanden van dit jaar ƒ63,8 miljoen bedragen, 9,6 procent minder dan in dezelfde periode van 1992. De omzetver- mindering is vooral het gevolg van scherpe prijsdalingen bij com putersystemen en randapparatuur in Nederland en België. In volu me nam de omzet toe. en de kinderen van de Hobbyclub onder leiding van luitenant-kolo- nel B.J. van Kesteren. schap Meer en Woude. Het nieuwe fietspad heeft een re creatieve functie en sluit aan op het nog aan te leggen fietspad 96. Daarmee zijn in de toekomst fietstochten mogelijk tussen Wad dinxveen, Moerkapelle, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude en Zoe- termeer. Ook geopend is het fietspad 87, twee kilometer lang langs de toe komstige rijksweg 11 tussen de Ommedijckseweg in Zoeterwoude en fietspad 85 bij de woonwijk Groenendijk in Rijnwoude. In het fietspad is een boogvormige be tonnen brug die over de Wei- poortse Vliet voert. :Deze vorm was nodig daar de ont werper rekening moest houden met de doorvaarthoogte voor de scheepvaart. Over de Hoogeveen- se Vaart loopt een gewone brug. Fietspad 87 is bestemd voor het woon-werkverkeer en woon- schoolverkeer tussen Zoeterwou de en Rijndijk, alsook het recrea tieve verkeer in de zuidelijke Rijnstreek. In totaal was met de uitvoering 3,5 miljoen gulden ge moeid. resultaat van dit ontwerp is dat de luchtweerstand ten opzichte van de vorige generatie trucks met circa 20 procent verminderd is. Een tweede belangrijk kenmerk van de FH-srie is het gunstige ei gen gewicht. Ook hier gaat het om een verbetering van het rende ment per kilometer. Met inacht neming van de vermaarde Volvo veiligheid kon, door gebruikma king van nieuwe hoogwaardige staalsoorten, het gewicht van de cabine worden teruggebracht met 30 procent. WADDINXVEEN - De leden raad van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) heeft Wad dinxvener ing. H.P. Barth (Mo zartlaan) unaniem herbenoemd tot voorzitter. Per 31 december van dit jaar loopt de statutaire zittingsperiode van Hans Barth, oud-fractievoor- zitter van D66 in Waddinxveen, af. Vandaar dat de AVBB besloot de voorzitter per 1 januari 1994 opnieuw te benoemen. Het Algemeen Verbond Bouwbe drijf is in Den Haag gevestigd en is een federatie van negen onder nemersorganisaties in de uitvoe rende bouw. consumenten somberder zijn. De, overheid kan volgens Hans Barth erger voorkomen door juist meer en sneller te gaan investeren in de infrastructuur (wegen, tunnels en bruggen) en woningbouwlocaties. Het is ook niet voor niets dat het AVBB inmiddels via een brand brief aan de Eerste en Tweede Kamer aan de bel heeft getrokken voor steun aan de bouwsector. Hans Barth vindt dat jaarlijks drie procent van het nationaal in komen (in 1992 zou dat minimaal ƒ15 tot ƒ16 miljard zijn geweest) als vaste norm moet worden geno men voor investeringen in bouw projecten in de grond-, weg- en waterbouwsector. WADDINXVEEN - Begin deze maand lanceerde Volvo Truck Corporation, de moeder van Vol vo Bedrijfswagens BV op het be drijvenpark Coenecoop in Wad dinxveen, een geheel nieuwe zwa re bedrijfswagenlijn, de nieuwe 'FH12/FH16-serie. De nieuwe trucks kenmerken zich door een zeer aërodynamische ca bine, een gunstig eigen gewicht en een aantal toonaangevende technische vernieuwingen, aldus de mensen van Volvo in Waddinx veen. Het meest opvallende kenmerk van de FH-serie is de aërodyna misch vormgegeven cabine. Deze draagt in grote mate bij aan de verminderde luchtweerstand van de truck. Om dit te bereiken heeft de cabi ne een duidelijke wigvorm, waar bij de zijwanden nagenoeg vlak zijn. Deze stroomlijning is van groot belang, omdat ze directe in vloed heeft op het brandstofver bruik. Met behulp van een speciaal voor' de FH-serie ontwikkeld spoilerset kan de aërodynamische vorm ver der geperfectioneerd worden. Het WADDINXVEEN - Tijdens de eerste competitieronde voor de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) werd vorige week donderdag avond bij een grote opkomst fel om de punten gevochten, hetgeen 19 winstpartijen en slechts één re mise opleverde. De kampioen van het afgelopen seizoen, W. Hennink, deed met de zwarte stukken goetje zaken te gen T. van den Oord, de nummer twee van het afgelopen seizoen. De witspeler deed in tijdnood een verkeerde voortzetting, waarna de oud-kampioen dit handig wist uit te buiten. Een andere partij in de top, tussen A. Kardol en H. van Woudenberg, bleef ondanks een fel aanvallende partij van beide kanten totaal in evenwicht, en werd zo tot de enige remise afge wikkeld. De partij H. Reus tegen F. Ritter •kende een verrassend slot. Een aangeboden remise-aanbod door de zwartspeler werd niet aan vaard, maar dit kwam H. Reus duur te staan door in de slotfase alsnog de partij te verspelen. R. Kloet, de runner-up van vorig seizoen, moest zijn meerdere er kennen in W. v.d. Hoek, die een zwak eindspel fors afstrafte. Ver der is nog vermeldenswaard, dat het nieuwe seniorlid T. van Brug gen, vorig seizoen nog spelend voor de WSV-jeugd, A. Littooy de punten wist te ontfutselen. plannen voor fietspaden te maken, die door de provincie zijn samen gesmeed tot ‘een geheel', aldus Ted Jansen. Bij de openingshandelingen waren gemeentebestuurders uit Zoeter woude, Rijnwoude, Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen be trokken. Het gaat om twee fiets routes. Fietspad 97 is 3,6 kilome ter lang en verbindt het fietspad langs de Hoogeveenseweg door de polder met de Onderweg in Wad dinxveen. De kruising met de Hoogeveense weg is uitgevoerd als een tunnel en bij twee watergangen zijn hou ten bruggen aangebracht. Tamelijk uniek is dat onder dit fietspad ook een watertransport- leiding is aangelegd met een door snede van één meter. Deze is door de waterleidingmaatschappij Zuid-Holland Oost gerealiseerd. Door de combinatie van leiding en fietspad zijn enkele praktische problemen opgelost. Ook nieuw aangelegd is de hoofd watergang langs de Oostdijk. De wens hiervoor kwam van aanlig gende landbouwers en het water- WADDINXVEEN - Plusmarkt Riwa BV in het winkelcentrum Zuidplas in Waddinxveen spon sort het Waddinxveense bowling team. Eigenaar G. van Ringelen- stein vond het een leuk idee om een sport in opkomst financieel te steunen. Het Waddinxveense bowlingteam bestaat uit Jan Willem Groene- veld, Evert Jan Ket, Bart Stella- ard en Han en Annemieke Altewi- scher. Ze spelen elke maandag avond league in bowlingcentrum The Hill in Gouda. De vijf teamleden zullen gaan spelen onder de naam Plusmarkt Riwa BV. De competitie begon op maandag 6 september en ein digt in mei. Het bowlingseizoen ging zaterdag 4 september van 12.00 - 17.00 uur van start met een landelijke open dag in het Goudse The Hill. Tevens realiseerde Volvo een be perking van het chassis-gewicht. Deze maatregelen leveren een be langrijke bijdrage aan een optima le verhouding tussen eigen ge wicht en laadvermogen. Revolutionair is de nieuwe diesel motor, de D12A, met vermogens van 250 kW (340 pk), 279 kW (380 pk) en 309 kW (420 pk). Volvo is met deze motor de eerste bedrijfswagenfabrikant die een krachtbron op de markt brengt met vierkleppentechnologie, een bovenliggende nokkenas en elec- tronisch gestuurde pompverstui- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 september spreekt Nico Belo, medewerker van de HGJB, in de hervormde koffiebar de Schaapskooi aan de Nesse. Hij zal vanaf 20.30 uur een praatje hou den. Nico Belo wil met de bezoekers van 15 jaar en ouder praten over ’lofprijzen’. Misschien denkt men wel een daarbij: ’Maar je kan toch niet altijd Halleluja roepen!’. Daarover zal het dus gaan. GOUDA/WADDINXVEEN - Het verlies van het Goudse auto matiseringsbedrijf Multihouse BV, dat in Waddinxveen op het bedrijvenpark Coenecoop een ves tiging heeft, is in de eerste helft van dit jaar ten opzichte van de zelfde periode van 1992 opgelo pen van 686.000,- tot 990.000,-. Multihouse voert dit jaar weer een grote reorganisatie door, waarvoor 8 miljoen rechtstreeks ten laste van het resultaat zal wor den gebracht. Onbekenden hebben een op het bedrijventerrein Coenecoop ge parkeerde auto besmeurd met een onbekende substantie. De eige naar had in eerste instantie wel gezien dat de auto besmeurd was doch had niet in de gaten gehad dat dit een bijtende stof betrof. De volgende ochtend moest hij ontdekken dat het goedje de lak van zijn auto had aangevreten. In de avond van dinsdag 31 au gustus is de Waddinxveense poli tie samen met buurtbewoners op zoek geweest naar twee knapen in de wijk Zuidplas, die kort daar voor vermoedelijk vernielingen Voor de Volvo FH12 waren verlaging van de luchtweerstand en verhoging van de transporteffi ciency de uitgangspunten bij de ontwikkeling van deze nieuwe truckgeneratie van Volvo. (Foto: Volvo Bedrijfswagens BV). vers. Deze motor biedt twee voor delen. Hij voldoet ruimschoots aan de toekomstige emissie-eisen en is zuinig. Naast de D12A levert Volvo de D16A met vermogens van 346 kW (470 pk) en 382 kW (520 pk). Deze laatste is de sterkste standaard leverbare Europese truckmotor van dit moment. Samen met de andere aandrijflijn- componenten als achterassen en versnellingsbakken levert Volvo bedrijfswagens, die afgestemd kunnen worden op de diverse transporteisen. De nieuwe FH-serie kan door zijn kenmerken bijdragen aan een ver betering van het rendement van de transportondernemer. Een la ger brandstofverbruik en langere onderhoudsintervallen betekenen immers lagere bedrijfskosten. Met de introductie van deze nieu we zware bedrijfswagenlijn hoopt Volvo Truck Corporation haar re sultaten verder te verbeteren en de opwaartse lijn, die zich in de eerste helft van 1993 manifesteer de, in de tweede helft van 1993 te continueren. WADDINXVEEN - Op zaterdag 28 augustus heeft de politie in een woning aan de Jan Dorrekenskade-West een slecht ver zorgde bouvier inbeslaggenomen. Na binnengekomen klachten omtrent de toestand van de hond heeft de politie in samenwer king met de Inspectie Dierenbescherming een onderzoek inge steld naar de leefomstandigheden van het dier. Uit het onderzoek bleek dat de hond vermoedelijk ondervoed was, last van ongedierte had en mogelijk uitdrogingsverschijnse- len vertoonde. De hond is naar een dierenasiel overgebracht. Te gen de eigenaar wordt proces-ver- baal^opgemaakt Denman heeft in- De Waddinxveense politie is in de jj.i. -j nacht van zaterdag op zondag ge confronteerd met de naweeën van het Randstad Jazz Festival in Gouda. Verantwoordelijk hiervoor was een groep festivalbezoekers die met de laatste trein vanuit Gouda vertrokken. Dit gebeurde al met de nodige vertraging omdat er zich op en rond het Goudse station ongere geldheden voordeden. In de trein werd herhaaldelijk aan de nood- rem getrokken. Eenmaal in Wad- KOTTIGnOF dinxveen beland, trok een grote groep jongeren het Gouwedorp in. Hierbij werd toezicht uitgeoefend door collega’s uit Alphen aan den Rijn en Leiden met surveillance- honden en terwijl ook twee sur- veillance-auto’s van Gouda assis- tentie verleenden. voor vermoedelijk vernielingen hadden gepleegd aan enkele op de Een jongeman werd vanwege zijn gedrag overgebracht naar het pol itiebureau en is na verhoor thuis afgeleverd. afgebroken. De zoekactie le- Op de Eikenlaan werd in ieder ge- 115 vrijwilligers. Maar dat zijn er niet genoeg. Vandaar dat Sou burgh zowel voor het zorgcen trum als voor het ThuisDiner op zoek is gegaan naar nieuwe vrij willigers. Wat het ThuisDiner betreft heeft Souburgh, die de verantwoorde- Leger des Heils. Daarna receptie lijkheid draagt voor deze maal- tijdvoorziening, behoefte aan mensen die assisteren bij de Bel bus, maaltiji' bezorgen (tegen een kleine ver goeding), maaltijden rondbrengen in de flat aan het Jan van Bijnen pad, assisteren bij de restaurant- functie in het AF-dienstencen- trum en assisteren bij de restau- rantfunctie in Souburgh. Voor de administratie heeft Sou burgh behoefte aan het vrijwilli gers die de huiskrant Souburgh Nieuws willen uittypen en die wil len assisteren bij het verwerken van een bijzondere mailing. Voor informatie of aanmelding: tel. 01828 - 14355. voor alle belangstellenden. tijdvoorziening, behoefte aan 16.00 uur - Een inwijdings- en mensen die assisteren bij de Bel- dankdienst met medewerking van bus, maaltijden met de eigen auto het Muziekkorps, de Zangbrigade --- Studie-info en01724/93914/ aanmelding O 74680 fax74681 academie voor éénjarige beroepsopleidingen Molenvliet 3-5,2405 BZ Alphen a/d Rijn WADDDINXVEEN/ BOSKOOP - Op een aantal plaatsen in de re gio zijn afgelopen week openings handelingen verricht waarmee een regionaal net van fietspaden is ge opend. ‘Lintdoorknipper' was T.F.J. Jan sen (VVD), gedeputeerde voor Verkeer en Vervoer van de pro vincie Zuid-Holland. Met een om vangrijk gezelschap van belang hebbenden, ambtenaren, bestuur ders en genodigden maakte hij een rondrit per bus en met een paardetram van de Hoogeveense weg bij Boskoop door de polder naar de Waddinxveense Onder weg. Het eindpunt was hotel Neuf in Boskoop waar enkele toespraakjes werden gehouden. Gedeputeerde Ted Jansen wees er bij die gele genheid op dat het aanleggen van een fietspad voor een buitenstaan der zo eenvoudig lijkt, maar dat voor de realisering veel ambtelij ke voorbereiding, de medewer king van particulieren en private bedrijven nodig is. ‘Alle betrokken partijen in deze vervoerregio zijn uitgenodigd om DEN HAAG/WADDINXVEEN - In een uitgebreid interview, zaterdag gepubliceerd op de financiële pagina van De Telegraaf, zegt de in Waddinxveen aan de Mozartlaan wonende voorzitter ing. H.P. Barth van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) de komende periode te willen benutten om met de vakbonden te komen tot een 10-jarige cao voor de bouwsector (200.000 werkne mers). Een grapje? ‘Hoe komt u erbij. Het is pure ernst', pareert de oud- fractievoorzitter van D66 in de Waddinxveense gemeenteraad desgevraagd in het vraaggesprek met De Telegraaf-verslaggever Walter Samuëls. Zijn opmerkelijke gedachte van een tienjarig contract is nog geen formeel standpunt van het lande lijke AVBB. Het telt wat Hans Barth betreft als een eerste aanzet voor de komende dialogen in ei gen huis en daarna met de bouw en houtbonden van FNV en CNV. Volgens Hans Barth dwingt de benarde situatie in de Nederland se bouwsector en een groot ver antwoordelijkheidsbesef de socia le partners in dat keurslijf. Het gaat zo slecht in de bedrijfstak dat daarmee tegelijkertijd het ja renlang sluimerende probleem van de moeilijk vervulbare vaca tures onvoorzien is opgelost. Herstel van de bouwsector blijft volgens Hans Barth vooralsnog uit. Er wordt een langere ’dip’ ge vreesd. Verwacht wordt dat de bouwsector straks ook zal kampen met een ’na-ijleffect’ als de econo mie weer aantrekt. Industrieële en dienstverlenende bedrijven zullen namelijk metter tijd wellicht weer meer gaan in vesteren in primaire produktie- middelen (machines en mensen), maar het is volgens Hans Barth zo logisch als het maar kan dat inves teringen in nieuwbouw of herhuis vesting dan pas op het tweede plan komen. De recessie heeft niet alleen de industrie zwaar getroffen, maar vooral ook in de bouw diepe spo ren getrokken. Bedrijven kunnen amper het hoofd boven water houden en sluitingen zijn er van daag de dag bij de vleet. De ene keer als gevolg van een faillisse ment, de andere keer doordat de winstgevendheid fors te wensen overlaat en ondernemers zelf de pijp aan Maarten geven. Vooral kleinere bedrijven met weinig fi nanciële elasticiteit gaan hieron der gebukt. Het midden- en klein- i_::r ii_ ii gen met een moordende concur rentie door grotere kapitaalkrach tige bedrijven die zich op hun ter rein zijn gaan begeven. Volgens Hans Barth gaat het vooral slecht in de utiliteitsbouw ten opzichte van 1992. In de wo ningbouw valt het nog wel mee. Dit jaar wordt een teruggang ver wacht van één procent, terwijl voor 1994 een stijging wordt voor zien van eveneens één procent. ‘Maar daarmee zitten we weer op het niveau van 1992', relativeert Hans Barth. Alleen in de grond-, weg- en wa terbouw gaat het redelijk. Hier wordt in 1994 een stijging ver wacht van 1 tot 2 procent, waar mee de toeneming van dit jaar bedrijf heeft ook te maken gekre- wordt gehandhaafd. De werkgelegenheid neemt in mensjaren gemeten af van 342.000 in 1989 naar 336.000 in 1994. De werkloosheid in de bouw neemt daarentegen scherp toe. (nieuwbouw en herstel van fabrie- Hans Barth zegt daarom hoge pri- ken en kantoren). Voor dit en vol- oriteit te geven aan een duurzame gend jaar verwacht hij in de ’strategische afspraak’ met de nieuwbouw een totale omzetda- vakbonden, ’t Liefst voor tien ling van maar liefst 18 procent jaar. Daarin laat hij ruimte open WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 11 september vanaf twee uur neemt het Leger des Heils op feestelijke wijze de nieuwe ruimte in gebruik, die zij voor haar werkzaamheden in Wad dinxveen gehuurd heeft in Het Nieuwe Trefpunt aan de Sta tionsstraat. Tot voor kort was het Leger actief in de hervormde Immanuëlkerk. De nieuwe lokatie zal door het Leger des Heils in de eerste plaats worden gebruikt voor de sa menkomsten. Nu nog één keer per maand, maar binnen zeer kor- te tijd twee keer per maand. Ook de bijbelgespreksgroep komt er één keer per maand bijeen op de tweede maandagavond van de maand om 19.30 uur. Verder is er de hobbyclub op woensdagmiddag voor jongens en meisjes van 5 tot en met 12 jaar. De 55+ club gaat donderdagmid dag 16 september tussen 14.00- 16.00 uur van start. Iedere dinsdag van 9.30 tot 13.00 uur kan er in Het Nieuwe Tref punt kleding worden gebracht. Ééns in de veertien dagen wordt die kleding voor kleine prijzen verkocht, eveneens op dinsdag van 9.30 tot 13.00 uur. Omdat het Leger des Heils blij en dankbaar is voor de mogelijk heid haar werkzaamheden in Waddinxveen voort te zetten uit te breiden, wil zij graag de bevol king van Waddinxveen uitnodigen dit zaterdagmiddag 11 september met haar mee te vieren. Iedereen is van harte welkom. „i en het IhuisDiner waarderen zeer het werk van de Programma Het programma van komende za terdagmiddag ziet er als volgt uit: 14.00 uur - Officiële ingebruikna me van de nieuwe ruimte in het Nieuwe Trefpunt door luitenant- kolonel B.J. van Kesteren van het De in Waddinxveen wonende landelijk voorzitter ing. H.P. Barth van het Algemeen Verbond Bouw Bedrijf. (Foto: AVBB).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15