Goudse Kamer wil kantoren bij ’t Weegje Bedrijfsbezoek aan Grontmij Clowns centraal op Boskoopse braderie Werkgevers vinden weg naar Arbeidsbureau M'! MOTORRIJLES? Brandweerkazerne laat oude brandweerspuiten zien Danscursussen De Werkschuit Avond voor starters in Schoonhoven 45-Jarig NCVB start nieuwe seizoen K I \MOMJMENTEN JJ Pagina 15 GEDIPLOMEERD 11 SEPTEMBER 1993 Remonstrantse Kerk St. Victorkerk Deelnemers Weer Positief Expositie Brandweerkazerne Brugkerk Vuurwerk jA LEUK!! Maar dan wel bij een KNMV-instrukteur! Openbaar vervoer - FA V Woensdag 8 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen met het openbaar vervoer) en C- De rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade is open te MOTORRIJ instrukteur I mjscMOOt Voor Midden-Holland wordt ge constateerd dat er voor de periode Speciaal voor de zevende Open Monumentendag is in het kader locatiebeleid uit van een niveau van openbaar vervoersvoorzienin gen, dat thans nog niet aanwezig koop werd dit als een uitstekende lokatie ervaren. Duizenden men sen kunnen veilig naar wederom een spectaculair vuurwerk komen kijken. De toegang is via de Zuid kade tegenover hotel Neuf. ge week dinsdag 31 augustus te ruggekeerd op Schiphol. Het is de derde rotatie van het transportbataljon dat begin no vember vorig jaar naar het voor malige Joegoslavië vertrok. De 480 Nederlandse en Belgische VN-militairen hebben vanaf begin november vorig jaar met ongeveer 100 voertuigen ruim 38.000 ton humanitaire hulpgoederen voor de bevolking van Bosnië-Herzegovina vervoerd. De hulpgoederen bestaan voorna melijk uit levensmiddelen, zout en hout dat naar plaatsen zoals Tuzla, Metkovic, Gorazde, Sara- Dit bedrijfsbezoek is het vierde in een rij van zes in 1993 door het dagelijks bestuur van de gemeen te af te leggen visites aan bedrij ven in Waddinxveen. In 1915 is de Grontmij in Zwolle opgericht. Ongeveer vier jaar ge leden heeft de Grontmij Zuid- Holland zich in Waddinxveen ge vestigd. Dit kantoor maakt deel uit van de sector Advies en Techniek van het Grontmij-concern, waar in to taal 2.800 personen werkzaam zijn. In het pand aan de Limaweg werken ongeveer 110 personen. Onlangs is deze vestiging uitge breid door de huisvesting van de directie van de Regionale Werk maatschappij West van de Gront mij voor de provincies Noord- met hoofdwerk en bovenwerk nog in restauratie is, kunnen er dit jaar geen orgelbespelingen op dit muziekinstrument plaatsvinden. Toch blijft deze kerk een bezoek waard, onder andere vanwege de prachtige kansel en de drie kro nen, waarvan alleen de middelste nog origineel is. De Remonstrantse Kerk staat aan de Zuidkade 59 en dateert uit de eerste helft van de negentiende eeuw. Het eenklaviersorgel is in 1825 gemaakt door B.J. Gabry en J.F. Indenmauer. In deze kerk zullen verspreid over de gehele dag orgelbespelingen plaatsvinden, waar de bezoekers onder het genot van een kopje koffie of thee van kunnen genie ten. Tevens zal het uit het eind van de 17e begin van de 18e eeuw stammende avondmaalszilver bewonderen zijn. Aan de Zuidkade 175 staat de neo-gotische Sint Victorkerk, in middels 113 jaar oud. Deze kerk werd ontworpen door architect Margry en in 1880 onder pastoor G.J. Quant ingewijd. Hier kan men de oudste brand spuit, de handbrandspuit ’Jan van der Heijden’ uit 1901, en de auto- spuit uit 1927, de ’Magirus’, be kijken. Er is iemand aanwezig om de bezoekers van een deskundige toelichting te voorzien. Ook zal er de hele dag voor koffie en thee worden gezorgd. van ’t Weegje een^geschikte bedrijvenlo- jevo en Mostar wordt gebracht, „x -x i__ transporteenheid opereert van uit de plaats Busovaca en Santici in Centraal-Bosnië. Inmiddels zijn 1.500 militairen bij het transport bataljon, dat deel uitmaakt van het Unprofor-II-commando, werk zaam geweest. GOUDA - Komende week begin nen in de mooie dansruimte van creatief centrum De Werkschuit aan de Bloemendaalseweg 48 in Gouda alle cursussen dans. Kleuters vanaf 4 jaar, kinderen, tieners, volwassenen tot en met 55-plussers kunnen komende win ter op swingende muziek werken aan de conditie en genieten van allerlei vormen van dans. auto). Het aanbod van B-lokaties is in Midden-Holland nihil. Daarom dienen ruimtelijke oplossingen te werden gezocht. Door de Goudse Kamer worden in dit verband twee alternatieven genoemd: Gou- da-Oost en Gouda-West. Naar de mening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken vodr Midden-Holland is Gouda- West een goed alternatief. In het een paar jaar geleden verschenen rapport ‘Groeien in het Groene Hart' van dr. H. van der Cammen wordt deze lokatie aan de westzij de van recreatiegebied ’t Weegje aangeduid als een uitstekende lo katie voor de realisatie van een re gionaal bedrijfsterrein, in combi natie met de aanleg van een trans- ferium-station. Ook de gemeenten Gouda, Wad dinxveen en Moordrecht achten het gebied ten westen yir katie en hebben dat vastgefegd in een eerder dit jaar gesloten conve nant. Op dit moment moet al geconsta teerd worden dat het aantal Bos koopse bedrijven dat meedoet, groter is dan andere jaren. Een positieve ontwikkeling die zeker aansluit op de activiteiten en ac ties die de Dorpskernwinkeliers van Boskoop regelmatig' houden en die als zeer positief bij het pu bliek (klanten) overkomen. Alleen met zulk een enthousiasme kan de organisatie iets doen. Een paar winkels en bedrijven die aan het parcours liggen doen niet mee. Zij behoren tot de uitzonde ringen. Het aantal Boskoopse verenigin gen ligt nu nog iets achter in ver gelijking met voorgaande jaren. De ervaring leert echter dat er op het laatste moment nog wat bij komen. Honderden aanmeldingen bij het secretariaat van de Braderie Ver eniging Boskoop kunnen niet alle maal worden toegelaten. De selec tie is streng. Men probeert een variëteit aan kraampjes te krijgen. Velen komen al jaren naar Bos koop en kennen het klappen van de zweep. Boskoop heeft een goed produkt en men komt graag. Onzekere factor is het weer. Slecht weer is de organisatie niet bespaard geweest. Storm, regen, onweer hebben de braderie in Boskoop ook bezocht. Gebleken is echter dat er toch ook nog dui zenden mensen komen. Met mooi weer wordt er gezien het clownsthema extra drukte ver wacht. Hoewel het parcours al weer vol begint te komen, is er al tijd nog wel een mogelijkheid om deel te nemen aan de braderie. In dat geval kan men schriftelijk contact opnemen met het Brade- riesecretariaat bij Willem Kruis wijk, Burgemeester Colijnstraat 31 te Boskoop. Alleen in noodza kelijke gevallen telefonisch op nummer 01727 - 17348 (zaak) of 01727 - 16092 (privé). De organisatiecommissie bestaat verder uit Piet van der Linde (Van der Linde Woninginrichting, Zijde-Burgemeester Colijnstraat), Gerrit Koetsier (Koetsier Schoe nen en Lederwaren, Burgemeester Colijnstraat) en Gertjan Hooft- man, algemeen lid. WADDINXVEEN - De 45-jarige afdeling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) begint weer aan een nieuw seizoen. Woensdagavond 15 september om kwart voor acht wordt in de Hoeksteen (Esdoornlaan) gestart met ’Verstegen specerijen’ uit Rotterdam. Er wordt uitleg gege ven over de groei en bloei van specerijen door middel van video beelden. Ook is er gelegenheid om te proeven. In het nieuwe seizoen zal ook het 45-jarig bestaan worden gevierd. Dit gebeurt op dinsdag 22 februa ri 1994. Het NCVB-programma vermeldt verder de volgende acti viteiten: Woensdag 13 oktober: Vluchtelin genweek ‘Vrouwen op de vlucht'; woensdag 17 november: Zelf ma ken van kerstkaarten; woensdag 22 december: Kerstavond met J.D. Geel: woensdag 19 januari 1994: H. Takken uit Amersfoort met ‘Moslims in Nederland1; dins dag 22 februari: Jaarvergadering Artix i. x j in Huize Souburgh; woensdag 16 maart: Mevrouw L. van der Meer uit Monster over de Nederlandse Brandwonden Stichting; woens dag 20 april: Prof. Van Beek uit j over bloemen en planten uit de bijbel; woensdag 18 GOUDA - Werkgevers weten in toenemende mate het Arbeids bureau te vinden als zij personeel zoeken. Dat zegt directeur H. Daeter van het Arbeidsbureau Gouda bij het bekendmaken van de halfjaar cijfers. Door het werken met zogenaamde marktteams, die op bezoek gaan bij de werkgevers, ontstaan er ge structureerde contacten tussen de werkgevers in Gouda en omge ving en de consulenten van het ar beidsbureau. Dat heeft, naar het oordeel van Hans Daeter, een s effect op de bemiddelingsmoge- lijkheden, zodat plaatsingskansen worden vergroot. De resultaten van het Arbeidsbureau Gouda in het eerste halfjaar beantwoorden aan de taakstellingen. Zo is het aantal werkzoekenden dat een baan heeft gevonden 17% hoger dan de taakstelling. Het aantal geregistreerde vacatures is, ondanks de tegenvallende econo mie, nog iets hoger (1856) dan de taakstelling voor de eerste zes maanden. De scholingsdag, die op 10 juni werd gehouden, heeft een goede uitwerking gehad. Dat kwam vooral omdat de aangeboden scho- lingsmogelijkheden gericht waren op reële mogelijkheden op de ar beidsmarkt. De situatie in het gehele gebied zoekenden wel van het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Rijnstreek (RBA) geeft over het eerste half jaar een positief beeld. Ondanks de teruggelopen economische ac tiviteiten worden de taakstellin gen voor het opvullen van de va catures gehaald. Volgens voorzitter Th. Terhorst blijkt daaruit opnieuw, dat de van het 760-jarig bestaan van de gemeente een fietsroute door Waddinxveen gemaakt onder de titel ’Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen‘. Deze route met korte beschrijvin gen van de monumenten, kunst werken en bezienswaardigheden plekken is gratis verkrijgbaar in het gemeentehuis en in de drie kerken. De eerste fase van de restauratie van deze historische kerk is ach ter de rug. Tientallen vrijwilligers en beroepskrachten hebben zich hiervoor ingezet. De restauratie werkzaamheden die nu zijn afge rond betreffen het liturgisch cen trum, het zogenaamde Priester koor. De constructie van de vloer en het ronde gewelf erboven, de ab- sis, zijn vernieuwd, de gebrand schilderde ramen zijn gereinigd en schitteren in prachtige kleuren als vanouds. Het is de bedoeling in de loop van 1993 de restauratie af te ronden. Om de financiering hiervan rond te krijgen worden de nodige acties ondernomen, bijvoorbeeld in de vorm van de thans lopende loterij. Tijdens de Open Monumentendag zullen diverse liturgische gewaden en liturgische gebruiksvoorwerpen worden tentoongesteld, waaronder kazuifels, een zilveren monstrans uit 1756, een wierookvat uit 1760 en een staand eiken kruisbeeld uit ca. 1500. Achter in de kerk wordt een Ma- riabeeldje bewaard dat dateert van 1899 en afkomstig is uit de Goudse St. Janskerk van voor de reformatie. De kroontjes en de bol zijn van 18 karaats goud. Evenals in de Remonstrantse Kerk zullen er ook in de St. Victi- orkerk diverse orgelbespelingen plaatsvinden. Zaterdag 11 september is het ook de laatste dag waarop de expositie ’De geschiedenis van de Wad- dinxveense industrie’ in de raad zaal van het gemeentehuis wordt gehouden. Deze tentoonstelling is tot stand gebracht door de op 20 april van dit jaar - de 760e verjaardag van Waddinxveen - opgerichte Vereni ging Historisch Genootschap Waddinxveen. Tevens is de Open Monumenten krant beschikbaar, met daarin naast achtergrondinformatie over deze dag, ook een overzicht van de opengestelde monumenten per gemeente. Speciaal voor deze Open Monu mentendag en in verband met de fietstocht ’Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen’ is de brandweergarage van de vrijwilli ge brandweer Waddinxveen aan de Noordkade 48 de gehele dag geopend. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 11 september wordt in heel het land voor de zevende maal de Open Monumentendag gehouden. Op deze dag zijn van 10.00 tot 16.00 uur in een groot aantal gemeenten alle monumenten, zoals kerken, molens en kas telen vrij toegankelijk. Ook in Waddinxveen wordt die dag aan dacht besteed aan de Open Monumentendag. Behalve de twee officiële rijksmo- numenten in Waddinxveen, de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost en de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade, is ook de rooms-katholieke St. Vic torkerk aan de Zuidkade voor het publiek toegankelijk. Tevens zal de gemeentelijke brandweerkazer ne aan de Noordkade geopend zijn voor de bezichtiging van ou de brandweerspuiten. De Nederlandse Hervormde Brugkerk staat aan de Kerkweg- Oost 234 en dateert van 1837. Doordat het in 1807 door J.P. Schmidt uit Gouda gemaakt orgel GOUDA - Een goede voorberei ding voor het zelfstandig onderne merschap is een dringende nood zaak. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land organiseert in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf viermaal per jaar een informatie-avond voor mensen, die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. Dit maal in Schoonhoven, in het Bas tion, op dinsdagavond 21 septem ber om zeven uur. De avond wordt geopend door burgemeester drs. D.W. Wassen- berg-Welp van Schoonhoven. Ver der staat op het programma een videofilm, waarin presentator Koos Postema een interview houdt met ondernemers die 3-4 jaar geleden een eigen bedrijf zijn gestart en wordt er aandacht ge schonken aan het ondernemings plan, ondernemingsvormen, vesti gingswetten. Ook Waddinxvener C. de Bas, startersadviseur bij de Goudse Kamer, verzorgt een inleiding. Hij spreek over het onderwerp ‘Ondernemen, wat weet jij ervan?’ Natuurlijk is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskundigen. Eveneens kan informatie worden verkregen bij stands van diverse voorlichten de instanties, waaronder de NO- vAA (Nederlandse Orde van Ac- countants-administratieconsulent- en), het IMK (Instituut Midden- en Kleinbedrijf), de ABN-AMRO Bank, de ING Bank, de Rabo bank en de SNS Bank Rivieren land. Een gratis toegangsbewijs is ver krijgbaar bij de Kamer van Koop handel te Gouda, Burg, van Reen- ensingel 101, tel. 01820-69111 en bij het gemeentehuis te Schoon hoven, tel. 01823-82444. Gezien de grote belangstelling blijken deze voorlichtingsavonden hun nut te hebben. Het opzetten en leiden van een bedrijf is ook geen eenvoudige zaak. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen en enkele meest betrokken ambtenaren hebben een bedrijfsbezoek gebracht aan het ingenieurs- en ad viesbureau Grontmij NV Zuid-Holland aan de Limaweg. Holland, Flevoland en Zuid-Hol- land. De activiteiten van de Grontmij Zuid-Holland concentreren zich op dienstverlening rondom het milieu, infrastructuur, ruimtelijke inrichting, procestechniek en in stallaties en de bouw. Tijdens het bedrijfsbezoek is een duidelijk beeld geschetst van de nieuwe Grontmij-organisatie, de planontwikkeling ‘risicodragend participeren in plannen en projec ten’ en de beleidsadvisering voor integrale planvorming die de Grontmij ten behoeve van op drachtgevers, zowel overheden als bedrijven, uitvoert. Het bezoek werd door het ge meentebestuur als bijzonder infor matief ervaren. De Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade is open tijdens de Open Monumentendag. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). De Braderie Vereniging Boskoop met Piet van der Linde (links), Gerrit Koetsier, Willem Kruiswijk en Gertjan Hooft- man. sterk positief huidige werkwijze van arbeids- jj_i:- voorziening - ook in deze moeilij ke periode - voor het bedrijfsle ven vruchten afwerpt. 'Het gesprek met de werkzoeken de, die zich bij het arbeidsbureau komt inschrijven, is direct ook een bemiddelingsgesprek. Omdat wij door frequente bedrijfsbezoe ken over heel veel vacatures be schikken, kunnen wij mensen soms direct plaatsen. Het aantal geregistreerde vacatures ligt ten opzichte van de taakstelling op schema. Maar het aantal plaat singen ligt al 17% voor op het jaartotaal'. Th. Terhorst vindt het verder ver heugend dat de arbeidsbureaus in deze regio 3% meer langdurig werklozen aan een baan helpen dan aanvankelijk was begroot. ‘Ik ben daar erg blij mee', licht hij toe, ‘want het toont aan dat er voor deze moeilijke groep werk- I degelijk kansen zijn om via het arbeidsbureau aan een baan te komen'. Zaterdag 11 september Open Monumentendag ’93 BOSKOOP - Vrijdag 17 en zaterdag 18 september wordt voor de vijftiende keer in de Dorpskern van buurgemeente Boskoop een braderie gehouden. Volgens de organiserende Braderie Ver eniging Boskoop is op beide dagen geen sprake van een aaneen schakeling van tientallen kraampjes, maar van een leuk parcours met handelswaren, eetwaren, oude ambachten, veel live muziek, verenigingsactiviteiten en stunts. Omdat het de vijftiende keer in successie gaat worden is er met het thema clown een speciaal tint je aan de Boskoopse braderie ge geven. Aan alle deelnemersGs ge vraagd om in clownskleding te ko men. Maar ook attracties en activiteiten moeten er clownachtig uit komen te zien. Dat het gaat lukken be wijst het feit dat er via de brade- rie-organisatie door de Boskoopse bedrijven al zo’n 50 clownspakken zijn besteld. Ook aan het publiek wordt ver zocht als clown over het parcours te gaan lopen. Schminken is geen probleem. Er zijn twee stands neergezet waar iedereen, jong en oud, als clown geschminkt kan gaan worden. Natuurlijk komen er ook professi onele clowns. Zo komt er een clown op stelten, één met een gro te trom, één op een eenwieler, één op een velocipede, één met een grabbelton, één met muziekin strumenten, één met eenvoudige acrobatiek, één die ballonfiguren uitdeelt en (natuurlijk) één die ro de neuzen bij kinderen schminkt. Ook komt er een clownsact op een vast podium. Daar komt een optreden voor het aanwezige kinderpubliek. Oude ambachten zijn er op de Boskoopse braderie ook weer. Die horen erbij. Velen zijn al eens va ker in het kwekersdorp geweest en kennen al heel wat bezoekers. Nieuw is een mini-dorsmachine. Van dichtbij kan de werking ge zien worden. Nautuurlijk ont breekt deskundige uitleg niet. Voor de vierde keer kan de orga nisatie de bezoekers in Boskoop vrijdagavond 17 september om half tien een vuurwerk aanbieden. Grote moeilijkheid was en is al tijd om een geschikte plaats te vinden bij het parcours. Het eerste vuurwerk werd gehou den tegenover hotel-café-restau- rant Florida waar nu de St. Jans- hofwoningen staan. Het tweede en zeer spectaculaire vuurwerk werd vanaf een ponton in de Gouwe ter hoogte van hotel Neuf de lucht in gestuurd. Bij zeer slecht weer en harde wind kwam het derde vuurwerk op de tiende braderie, na een op treden van de zangeres Anita Meijer, over het gemeentehuis heen. Door het gaan bouwen aan het Waterrijk kwam er nu een lo katie vrij tegenover het apparte mentencomplex De Boomgaard. Met medewerking van politie, brandweer en de gemeente Bos- GOUDA/WADDINXVEEN - Tot het jaar 2005 heeft Midden- Holland 17 hectare bedrijfsterrein nodig, onder andere tegeno ver ’t Weegje in Waddinxveeen-Zuid, voor kantoorhoudende be drijven. Dat zegt de Ksmer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De Goudse Kamer vindt in deze streek de bus ook nog eens belangrijker dan de trein. is. Zeker gezien het gebrek aan voldoende financiële middelen zal tot het jaar 2005 een behoefte is de opbouw van een voldoende ver- van 17 hectare netto aan bedrijf- voersinfrastructuur bovendien een sterrein op B-lokaties. De term B- kweste van ‘lange adem’ zijn, lokaties is afkomstig van het zoge- Naar de mening van de Goudse Kamer is een versoepeling van het ABC-lokatiebeleid, door vooral een aanpassing van de voor de B- lokatie gehanteerde normen, dan Mogelijkheden zijn er voor kind ergroepen in de leeftijden 4/5, 5/6, 6/7, 7/8, 8/10, 10/12 en 11/13 jaar, tieners 13+, conditie jazzdans, jazzdans tieners-volwas- senen beginners, midden-niveau en gevorderden en volksdansen volwassneen en 55+. Voor de diverse tijden wordt ver wezen naar de folder van De Werkschuit-folder. Voor informa tie: tel. 01820-10717 (tussen 09.00-12.30 uur). naamde ABC-lokatiebeleid. Dit overheidsbeleid is erop ge richt dat bedrijven en instellingen met veel werknemers en bezoe- o kers zich vestigen op lokaties die ook onontkoombaar, goed bereikbaar zijn met het -- openbaar vervoer en de fiets. wt jij Het ABC-lokatiebeleid onder- eUdTilIlClSC scheidt drie soorten lokaties, te T weten de A-, B- (goed bereikbaar y ~Hlillt3.irCIl met het openbaar vervoer) en C- e e lokaties (goed bereikbaar met de |J|£ BOSfllC DEN HAAG/WADDINXVEEN - Ongeveer 150 (ook-Waddinxven- eense) militairen van de Konink lijke Landmacht, die een half jaar in Bosnië-Herzegovina hebben ge diend bij het Nederlands-Belgisch De rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade is open De hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost is open tijdens op^^pTa^d^^ tijdens de Open Monumentendag. (Foto: Archief - Sjaak Note- de Open Monumentendag. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). op wpp ins oo an ns ns p- In dit convenant geven betrokken gemeenten aan in het belang van het mobiliteitsbeleid te bevorde ren, dat een NS-voorhaltestation Moordrecht-Gouda-West wordt gerealiseerd. Tevens wordt in dit convenant de wenselijkheid van de realisatie van een voorhaltesta- .tion Waddinxveen-Zuid genoemd. Dit betekent, dat behalve de loka tie ten westen van ’t Weegje, ook het Waddinxveense bedrijvenpark Coenecoop 2, en eventuele opvol gers van dit terrein, als potentiële B-lokaties kunnen worden aange merkt. De Goudse Kamer is van mening dat, vooruitlopend op de mogelij ke aanleg van de beide stations, vestiging van kantoorhoudende bedrijven op de betreffende ter reinen mogelijk moet zijn. In de brief aan de provincie Zuid- Holland heeft de Goudse Kamer tevens gewezen op het voor be drijven in Midden-Holland veelal grotere belangen van goede en frequente busverbindingen dan van goede treinverbindingen. Dat geldt in het bijzonder voor regionale bedrijventerreinen als Coenecoop (Waddinxveen), Hooge Veenen (Nieuwerkerk aan den IJssel), Broekvelden-De Groote Wetering (Bodegraven) en de Goudse Poort (Gouda). Die bedrifjsterreinen zijn redelijk tot goed ontsloten per bus. De Goudse Kamer is van mening 45-jarig bestaan met cabaretgroep dat deze bedrijfsterreinen dan ook als B-lokatie dienen te worden aangemerkt den aldus geschikt zijn voor de vestiging van kan toorhoudende bedrijvigheid. Volgens de Kamer gaat het ABC- Valkenburg mei: Ds. H. de Graaff uit Scheve- ningen over het ‘donorcodicil’. 1 F’

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17