eist vijfde dode (36) cafetaria’s nieuwe dominee Legpenning voor cheffin LAATSTE KANS! NIEUWENHUIJZEN-VISSER Q UI CL O Puch gestolen uit kelderbox Geen kansspel automaten in Waddinxveens verkeer GROENSVOORDE oa F Welkom voor DANSLES? 071-414042 Avond voor Fietster overleden aan haar verwondingen reuma- patiënten Dodelijk ongeval op rijksweg Krea Musica repeteert in Kreater Fuchsiarit I Hondenshow en receptie 10-jarig HSVW WIJ WORDEN ER VERLEGEN VAN administr talen lassen keramiek Nieuwsblad Onafhankelijk r Bremmer HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE WS’ HARWA S. ATTEMA ïflremmer ƒ.11 llILIIK Wij zijn reeds begonnen... Stichting Bevordering Beroepsopleidingen Dat kan in Boskoop in de Rozenburcht op woensdagavond! Zoveel komplimenten over onze nieuwe zaak. U wilt er over mee kunnen praten? Sommige mensen worden er ook stil van. Uw televisiedokter 24 uur service 3 maanden garantie! 01828-13500 Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz... SCHOENEN SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht ,o* dag H 'inkelcentrum Waddinxveen 4^ A. =.x,...: Inlichtingen: Ó1829-6388. Groen van Prinsterersingel 49, 2805 TD Gouda. Aanrijdingen wF -5- B - V j F gg ÉS -4 Weekblad voor Waddinxveen 49e Jaargang No. 02353 De nieuwe predikant van de Centrale Hervormde Gemeente tend (maximaal twee) behendig- WADDINXVEEN - In cafetaria’s en andere zogeheten laag drempelige horeca-inrichtingen in Waddinxveen mogen geen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 10 sep tember houdt de auto- en motor club The Skymasters in Nieuwer- kerk aan den IJssel de Fuchsiarit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Vóór de A- en B-klasse geldt het NRR- TRR-reglement. Voor de gezellig- heidsklasse geldt een aangepast reglement. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPKOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon (01828) 16119. Woensdag 8 september 1993 Zij begon haar werkzaamheden in augustus 1968 bij Van den berg in het winkelcentrum ‘de Passa ge'. Een maand later stapte ze over naar de nieuwe winkel in het winlkelcentrum Luifelbaan, waar ze cheffin werd en nog steeds is. Zuidkade 6 Waddinxveen Telefoon: 0182C 1a000 iedere donderdagavond koopavond Haar werk heeft ze steeds met plezier gedaan en de vele klanten waarderen haar vriendelijke in stelling. ‘U bent zeer toegewijd met het werk bezig en zorgt er voor dat de zaak er altijd piekfijn uitziet', zei de heer Heemskerk, die er aan herinnerde dat mevrouw De Wit in de afgelopen 25 jaar het bedrijf heeft zien uitgroeien tot een zaak die in de wijde omgeving bekend is op het gebied van de banket bakkerij en de partyservice. rijding kwam met een tegenlig ger. Tengevolge van deze aanrijding ramden de Polen een lantaarnpaal en belandden vervolgens in de sloot langs de Piasweg. Men wist op eigen kracht het voertuig te verlaten. De auto moet als verlo ren worden beschouwd. Een 70-jarige Waddinxvener raak te op zondag 5 september om streeks 18.15 uur ernstig gewond bij een aanrijding op de Kanaal straat ter hoogte van de voetgan- gersoversteekplaats (Passage). De man werd met zijn fiets ge schept door een personenauto die vanuit de richting van de Juliana van Stolberglaan in de richting van de Kanaalstraat reed. De be stuurster van deze auto verklaar de niet te weten waar de fietser ineens vandaan kwam. Het is tot op heden onduidelijk of de man fietste dan wel met de fiets liep. Het slachtoffer is met een op diverse plaatsen gebroken been en diverse kneuzingen opge nomen in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleuland-loka- tie). Getuigen wordt met klem verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 Het koor telt op dit moment on geveer 80 leden. Er wordt dit koorjaar gerepeteerd voor een uit voering die in 1994 zal plaatsvin den. Hiervoor worden vooral nog mannelijke leden gezocht. Het koor gaf eerder dit jaar een geslaagde uitvoering te Berkel en Rodenrijs met het harmonie-or- kest Helicon uit diezelfde plaats. Voor de goede orde wordt er op gewezen dat er geen verband be staat tussen het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater en het koor. Krea Musica is een zelf standig koor dat alleen gebruik maakt van de repetitieruimte bij Kreater. Voor verdere inlichtingen kan men bellen tel. 01828-12709 of 01828-16572. kansspelautomaten (gokkasten) geplaatst worden. Dat hebben B. en W. laten weten. De voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft bij de behandeling van het verzoek van een cafetariahouder uit Waddinxveen om een voorlo pige voorziening (tijdelijke ’oplos sing’ in afwachting van een uit spraak door het voltallige College van Beroep) tegen het weigeren van een vergunning door burge meester C.M. van der Linden dui delijk te kennen gegeven dat het beleid van de gemeente Waddinx veen ten aanzien van de kansspel automaten verenigbaar met de Wet (op de Kansspelen) en ook overigens aanvaardbaar is. Op 24 april 1991 heeft de ge meenteraad zijn instemming be tuigd met een notitie van Burge meester en Wethouders inzake het beleid met betrekking tot speelautomaten. Dit beleid houdt in dat met het oog op het tegengaan van gokver slaving en de beteugeling van speelzucht, in het bijzonder van jeugdigen, voor laagdrempelige inrichtingen geen aanwezigheids- vergunningen voor kansspelauto maten worden verleend. In derge lijke inrichtingen mogen uitslui- Mui ruime parkeergelegenheid mannenmode Dorpsstraat 20 - Koninginneweg 2 Boskoop Tel (01727) 125 20 WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense algemeen gemengd koor Krea Musica is weer gestart met haar wekelijkse repetities op maandagavond om acht uur in het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat). WADDINXVEEN - Bestuurslid J.C.M. Heemskerk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft vorige week donderdagavond de zilveren legpenning met oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fa brieken uitgereikt aan mevrouw J. de Wit, medewerkster van ba- nketbakkerij-tearom-partyservice Van den berg in het winkelcen trum Luifelbaan aan de Bredero- laanin Waddinxveen. Voor haar werd ’s avonds tussen acht en tien uur in de winkel in WADDINXVEEN - Het Waddinxveense verkeer heeft dit jaar al vijf doden geëist. Vorige week dinsdag overleed een 36-jarige Waddinxveense fietster aan haar verwondingen die zij bij een WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente Waddinx veen heet deze week de nieuwe predikant ds. C.D. Zonnenberg uit Benschop, die in wijk Noord de plaats inneemt van de naar Vriezenveen vertrokken ds. J.W. Goossen, welkom. De predikant heeft dezer dagen met zijn gezin zij intrek genomen in de pastorie aan de Weidezoom. Vanavond (woensdag) is er een ontmoetingsavond in de Bethel- kerk (Bilderdijklaan) en zondag 12 september is er de bevesti- gings- en de intrededienst in de Brugkerk (Kerkweg-Oost). Ds. Zonnenberg, 39 jaar, ge trouwd en vader van vier kinde ren, heeft zich zondag 29 augus tus losgemaakt van de Hervormde Kerk in Benschop. Het op ds. P.J. Visser uit Harder wijk door wijk Zuid van de Cen trale Hervormde Gemeente uitge brachte beroep is zaterdag 14 au gustus officieel ingegaan. Zondag avond 22 augustus kwam hij in de Rehobotschool (Sperwerhoek), de 'kerk' van zijn eventueel nieuwe wijkgemeente, preken. Ds. Visser is 34 jaar, was gedu rende lange tijd vicaris in Amster dam, predikant te Aalburg en is sinds 1989 predikant te Harder wijk. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. In Waddinxveen zal hij parttime (80%) worden in gezet. Voor de nieuwe predikant huurt de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen een pastorie aan de Peuleyen in Waddinxveen. De in het afgelopen seizoen ge kochte woning-in-aanbouw, die de pastorie van wijk Zuid zou gaan worden, is inmiddels verkocht. heidsautomaten worden geplaatst. Deze uitspraak betekent dat ook in de toekomst geen vergunningen voor gokkasten in cafetaria’s, af haalrestaurants en dergelijke zul len worden verstrekt. De politie van de gemeente Waddinxveen zal hier ook streng toezicht op uitoefenen. Hoofdredacteur: B. J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Veldwijk v. Loon Graf. Bedr. b.v., Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 stonden op de Kuyperhoeve. Uit de keten wordt koffie, ge schap en een telefoon vermist. In de nacht van woensdag 1 op donderdag 2 september is inge broken in een woning aan het Broekhuizen. Nadat eerst ver geefs getracht was enkele ramen open te breken heeft men vervol gens een ruit van de woning ver nield waarop men via handreiking een deur van binnenuit kon ope- nen. Naar thans bekend worden twee video’s en twee katten ver mist. Vanaf de Zuidkade is in de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 sep tember een grijze aanhanger ge stolen. Het voertuig is voorzien van rode wielkappen en heeft aan de voorzijde een hek en reserve wiel. In dezelfde nacht is vanaf de Kerkweg-Oost ter hoogte van de Aldi een personenauto ontvreemd. Het gaat om een mat-groene Oldsmobile, type Delta 88 Royale (’Amerikaan’) voorzien van het kenteken DH-04-TN. Het voer tuig heeft volgens de eigenaar een waarde van ongeveer ƒ2.500,-. Tot slot werd in deze nacht inge broken in een op het Wikkeveld geparkeerde Volkswagen Golf personenauto. De daders wisten beslag te leggen op een autoradio- cassetterecorder. Vermoedelijk is het linkerportier van de auto opengebroken. WADDINXBVEEN - De hon densportvereniging Waddinxveen (HSVW) sluit komende zaterdag 11 september de viering van het 10-jarig bestaan af met een gratis toegankelijke grote hondenshow van 12.00-16.00 uur op het eigen terrein aan de Middelburgseweg. ’s Avonds is er van 17.30-18.30 uur een receptie in hotel-café-res- taurant De Unie (Kerkweg-Oost). De hondenshow omvat demonstra ties met slede-, politie-, narcotica-, jacht- en reddingshonden. Ook een demonstratieteam van HSVW is aanwezig met onder andere een puppydemonstratie. De nieuwe predikant van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen ds. C.D. Zonnenberg, die met zijn vrouw en vier kidneren Chaim (links'), Alienke, Chrétien en Maurice (vooraan) in de pastorie aan de Weidezoom is gaan wonen. (Fo to: Sjaak Noteboom). de aanrijding tast de politie in het duister. Vermoedelijk tengevolge van aqua-planning raakte op vrijdag 3 september een auto in de slip op de zuidbaan van de rijksweg Al2 ter hoogte van het Shell-benzine- station ’Den Andel’. De slippende auto schoot de berm in en miste vervolgens op een haar na een auto die vanaf het benzine-terrein weer de rijksweg op wilde rijden. Tenslotte schoot de auto verder de volgende berm in en kwam achterste voren onderaan het ta lud tot stilstand. De auto was ten gevolge van dit eenzijdige ongeval totaal vernield. Wonderwel raakte niemand gewond. Drie Poolse inzittenden van een personenauto haalden op zaterdag 4 september een nat pak bij een aanrijding op de Piasweg. De aan rijding ontstond toen het Poolse voertuig bij een verkeerssluis op de Piasweg bijna frontaal in aan- Een legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, uitgereikt door bestuurslid J.C.M. Heemskerk aan mevrouw J. de Wit, medewerkster van banketbakkerij Van den Berg in het winkelcentrum Luifelbaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Waddinxveen-Noord een receptie gehouden, omdat zij er bij stil stond een kwart eeuw bij het Waddinxveense bedrijf in dienst te zijn. Mevrouw De Wit is chef fin van het filiaal aan de Bredero- laan. Tengevolge van de klap van deze -kwam het zwaar be schadigde voertuig tientallen me ters verder tot stilstand op de lin kerrijstrook van de A20. Een ach terop komende personenauto kon de stilstaande auto niet meer ont wijken en reed op het voertuig in. De achteropkomende auto beland de vervolgens in de berm. De twee inzittenden van deze auto raakten gewond en zijn voor on derzoek overgebracht naar het Goudse groene hart Ziekenhuis (Bleuland-lokatie). Na behande ling konden zij huiswaarts. Het Zoetermeerse slachtoffer, dat door de brandweer van Moor drecht uit zijn voertuig moest worden bevrijd, bleek bij aan komst in het ziekenhuis aan zijn verwondingen te zijn overleden. Tengevolge van de aanrijding ont stond een verkeerschaos op rijks weg A20. De politie heeft in sa menwerking met de verkeerspoli tie Rotterdam, de politie Gouda en de Algemene Verkeersdienst de A20 in de richting Rotterdam vanaf het Gouwe-aquaduct (split sing van de Al2 - A20) afgeslo ten. Deze afsluiting kon om streeks 02.45 uur worden opgehe ven. Door de verkeersdienst van het politiekorps Hollands Midden is een technisch onderzoek verricht naar de toedracht van de aanrij ding. Dodelijk ongeval op rijksweg A 20 bij de gemeentegrens van Waddinxveen.(Foto:Joop Dorst). GOUDA - De Vereniging van Reumapatiëntenvereniging Gouda en omstreken houdt maandag avond 13 september om half acht haar eerste contactavond van het seizoen 1993-1994. Op deze avond is er eerst tijd om wat bij te praten. Tussen 20.00 en 21.00 uur komen twee districts- verpleegkundigen van De Vier- stroom (maatschappelijke dienst verlening en kruiswerk) uitleggen wat De Vierstroom kan doen nu het kruiswerk en de gezinszorg samengegaan zijn. Deze avond begint om 19.30 uur en is in het Verpleeghuis Bloe- mendaal te Gouda. Leden en be langstellenden zijn van harte wel kom. Ook de middagbijeenkomsten zijn weer gestart. Wie vragen heeft over de vereniging dan kan bellen naar C. den Toom-Lamers, tel. 01825-2527. verkeersongeval op de Kanaaldijk bij de Coenecoopbrug had op gelopen. Bijna een week eerder, woensdag middag 25 augustus om twee uur, vond op de Kanaaldijk te Wad dinxveen een ernstig ongeval plaats waarbij de 36-jarige N. van Beek-den Haan van de Wilhelmi- nakade zwaar gewond raakte. De vrouw, die op een fiets reed, verleende geen voorrang aan een op de Kanaaldijk naderde perso nenauto. Het slachtoffer werd in kritieke toestand opgenomen in het Westeinde Ziekenhuis te Den Haag waar zij op dinsdag 31 au gustus aan de opgelopen verwon dingen is overleden. De vrouw, die een man en vier kinderen achterlaat, is zaterdag morgen 4 september begraven op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan. De Wad dinxveense is het vijfde dodelijke slachtoffer in het Waddinxveense verkeer dit jaar. De politie zoekt getuigen van een aanrijding tussen een personenau to en een trekker met aanhanger, welke op donderdag 2 september omstreeks 15.40 uur plaats vond op de Brugweg. Beide voertuigen reden over de Brugweg richtingde Zwarteweg. Op een gegeven moment is de personenauto de trekker gaan in halen waarop de aanhanger in aan raking kwam met de personenau to. Omtrent de juiste toedracht van WADDINXVEEN - Vanuit een kelderbox aan de Peppelhorst is tussen zaterdag 28 en maandag 30 augustus een rode Puch Maxi- bromfiets ontvreemd. Het voer tuig was voorzien van het verze- keringsplaatje XSV 216. Vermoe delijk is de kelderboxdeur met een valse sleutel geopend. In het weekeinde van zaterdag 28 op zondag 29 augustus is ingebro ken in de kantoorruimte van een levensmiddelengroothandel aan de Bredeweg. Een afgesloten ruimte werd opengebroken, waarna men de hand wist te leggen op een par tij spaarzegels van het bedrijf. In de nacht van donderdag 2 sep tember is ingebroken in een drie tal bouwketen welke geparkeerd MOORDRECHT/W’VEEN Een 29-jarige inwoner van Zoeter- meer is in de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 september om het leven gekomen bij een aanrijding op de rijksweg A 20 in de ge meente Moordrecht. Het ongeval bij de gemeentegrens van Waddinxveen vond omstreeks 23.28 uur plaats op de noordbaan van deze rijksweg (rijrichting Rotterdam). De vanuit de richting Utrecht ko mende Zoetermeerder reed ver moedelijk in volle vaart in op een rzogenaamde ’actiewagen’ (aan- ;offie, gereed- hangwagen met knipperende pijl -p_- voor rijstrookafzetting), die op de rechterrijstrook van de A20 stond in verband met asfalteringswerk- zaamheden aan deze weg. Vanwe ge de asfalteringswerkzaamheden was een gedeelte van de A20 slechts over de linkerrijstrook be rijdbaar. B F ET 3. W j

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1