Pelhrimov-week 1993 wordt een culturele impressie Kees Wijdooge smeedt pr-band tussen Aruba en Nederland Aandacht voor legpenning van Theo Lam Burgemeester opende expositie met hamer De Open Cirkel opent seizoen TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 24760 12570 01820-16066 010-4362244 HINDERWET WET MILIEUBEHEER SPREEKUREN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 OPENBARE INFORMA TIEBIJEEN- KOMST BOS-ONTWERP BENTWOUD BOUWVERGUNNINGEN PLANTSOENEN Zaterdag 11 september 00.00-08.00 uur: Non-stop mu ziek. VERGADERINGEN Zondag 12 september 00.00-02.00 uur: In ’t holst van de nacht, met Ferry van Loon. Seminar RTW-RADIO Woensdag 8 september 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Vrijdag 10 september 06.00-07.00 uur: Non-stop mu ziek 07.00-08.00 uur: Ochtendniveau met Ferry van Loon 08.00-09.00 uur: Ochtendniveau met Luuk van Dijk F *8 M. Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 8 september 1993 GEMEENTE 24642 24700 WADDINXVEEN mu- Burgemeester C.M. van der Linden (gekleed in werkmanskleding en voorzien van een veilig- Straalen geamuseerd toe. (Foto: mu- Volop aandacht voor produkten van Waddinxveens fabrikaat Genoot- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) BOUWPERCEEL: Zevende Tochtweg (nabij Piasweg 29) Troelstrahoeve 52 De Akker 80 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften op 31 augustus 1993 vergunning inge volge de Wet milieubeheer is verleend aan: Decoratie C. Verkade V.O.F. voor het uitbreiden van een meubel fabriek op het perceel Noordkade 74a. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 9 september 1993 tot 9 oktober 1993 ter inzage bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (door- kiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.l.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Het thema is ’algemene aspecten van public relations’. Medewerking wordt onder andere verleend door de Aruba Tourism Authority. Gezien het grote eco nomische belang van het interna tionale toerisme voor Aruba zal in mei 1994 een meerdaags congres worden gewijd aan dit onderwerp. en een maquette van het histori sche centrum van de stad. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Op zaterdag 25 september 1993 zal ook in Waddinxveen open- gemeentedag worden gehouden. In en rondom het gemeentehuis zijn er van 10.00 tot 16.00 uur al lerlei activiteiten. Op het Raadhuisplein staat dan veel materieel van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, van de politie van het district Gouwe en IJssel en van de Waddinxveense Brandweer opgesteld. Op het voorplein van het raadhuis zullen op gezette tijden culturele de monstraties worden gegeven en tevens zal door de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk een vrijwilligersmarkt worden georgani seerd. Afsluiting Raadhuisplein In verband met de organisatie van de gemeentedag zal het Raad huisplein met de omliggende parkeerterreinen de gehele dag voor alle verkeer worden afgesloten. Omtrent het verdere verloop en speciale attracties van deze dag zal in volgende edities van het Weekblad voor Waddinxveen nader wor den bericht. ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. 14 September 1993 in het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Zie te vens redactioneel artikel. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Gemeenteraad op woensdag 15 september 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van stemmachines. - Voorstel tot aanschaf van een tankautospuit ten behoeve van de vrijwillige brandweer Waddinxveen. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de realisering van de tweede fase in de fietsvoorzieningen langs de Dreef, Esdoornlaan en Chopinlaan. - Voorstel tot vaststelling van de notitie Reclameplan. - Voorstel tot vaststelling van het '”O'«:rzicht vermeerdering voor zieningen in de huisvesting 1995-1997” als bedoeld in artikel 65, le lid van de wet op het basisonderwijs. - Voorstel met betrekking tot wijziging in de bevoegdheid van de bestuurscommissie Volwasseneneducatie. - Voorstel tot aankoop van een kunstwerk van Theo den Boon voor de hal in het gemeentehuis. - Voorstel tot vaststelling van nieuwe algemene voorwaarden voor de verkoop van gronden en/of opstallen door de gemeente Wad dinxveen. - Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen nabij het Jan van Bijnenpad. - Voorstel tot herziening van de exploitatie-opzetten van de com plexen Zuidplas ’80 plus, Zuidplas ’90, Oostpolderwijk, Coe- necoop I en Coenecoop II van het grondbedrijf. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de - rekening van de dienst Openbare werken, incl. zwembad, over 1992; - rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over 1992; - rekening van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf over 1992; - rekening van de Samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum over 1992; - gemeenterekening over 1992. - Voorstel tot wijziging van diverse rechtspositieregelingen. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen Binnengekomen bouwaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvraag te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Boezemweg 13 het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis annex praktijk ruimte Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een opslag loods het oprichten van garage/berging het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde- Tot 9 oktober 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de ontwerp-beschikking tijdig bezwaren heb ben ingediend; d. enige belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bezwaren in te brengen; e. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die in de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoem de termijn worden gericht aan de voorzitter van de raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 93-2042. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 31 augustus 1993 vergunning ingevol ge de Hinderwet is verleend aan: A. de directie van Van Wijk Beheer B.V. voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning voor een hersteiinrich- ting voor (zware) motorvoertuigen op het perceel Bredeweg 23; B. Loonbedrijf Uitbeijerse voor het oprichten en in werking Keb- ben van een loonbedrijf op het perceel Henegouwerweg 113A. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 9 september 1993 tot 9 oktoberl993 ter inzage bij de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 9 oktober 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen wor den niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-7796 en 93-1471. Kapvergunningen Ten behoeve van de tijdelijke vestiging van het I.N.G. bankge bouw aan de Kerkweg-Oost (braakliggend terrein naast het par keerterrein van de Beukenhof) zullen de thans aanwezige bomen en struiken verwijderd gaan worden. Hiervoor is door de gemeen te een kap vergunning verleend. De aanwezige kastanjebomen di rect naast het parkeerterrein zullen gehandhaafd blijven. Ook voor de grote al reeds geheel afgestorven beuk aan de Kerk- wegoost 214 is een kapvergunning verleend. Verkeersoverlast in verband met snoeien De bomen langs de Piasweg zullen medio september gesnoeid worden. Dit wordt uitgevoerd met behulp van een hoogwerker. Dit zal enige overlast voor het verkeer betekenen. Tevens wordt aan de weggebruikers gevraagd om met de uit te voeren werk zaamheden rekening te houden en de snelheid aan te passen. En kele slechte en aangetaste bomen zullen gerooid worden. In de komende winterperiode zullen deze door nieuwe bomen worden vervangen. In de hal van de Kruiskerk aan de Passage, waar de winkeletalages met Tjsechische produkten en ar tikelen op de Pelhrimov-week in haken, is een fotocollage te zien 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen met Ed Schuurman en Ger- ben van Kruistum 13.00-15.00 uur: Het middelpunt met Peter Teunisse. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren met Ron Menke. Hiervoor bestaat belangstelling vanuit Nederland en de VS als mede uit een aantal Zuidameri- kaanse landen, aangezien nieuwe markten in de regio worden aan geboord voor de bevordering van congres- en ander groepstoerisme. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 9 sep tember 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis - Bezwaarschrift tegen een aanschrijving tot verwijdering van een woonwagen op het speelterrein van het woonwagencentrum Pater Jornaweg. - Bezwaarschriften tegen beschikkingen tot verlening van een bouwvergunning voor het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van twee woningen, het oprichten van een warenhuis, als mede het geheel vernieuwen van een brug op het perceel Bloemendaalseweg 20-22. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot weigering van een vrijstelling ex artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning ten behoeve van de plaatsing van een tuinberging op het perceel Prinses Marijkestraat 35. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Kees Wijdooge Partners, voor heen in Amsterdam, is sinds 1973 actief op het gebied van (auto)mobiliteit, vakbeurzen, ex portbevordering, recreatie en toe risme. Yvonne Kromhout van Walyras NV is sinds 1981 full-time werk zaam op het gebied van toerisme en public relations, sinds 1986 op Aruba. In 1988 richtte zij haar ei gen bureau op, dat onder andere werkzaam is voor Setar, AEP As sociated Engineers en Planners, Aruba Secretaries Association, University of Aruba Seminar Ma nagement, Paradise Beach Villas en Stichting de Geestelijk gehan dicapte. Zij was coördinator voor de eerste Carribean Tax Conference die in oktober 1992 op Aruba werd ge houden. uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Zaterdag worden er in de trouwzaal van het gemeentehuis videovoorstellingen verzorgd van de in 1964 gemaakte Waddinx veense film ‘Hoe het hier reilt en zeilt' staat van het 760-jarig Waddinx veen, is opgezet en ingericht door de op dinsdag 20 april opgerichte vereniging Historisch C_„™ schap Waddinxveen. De openingstijden zijn donderdag en vrijdag van 9.00-17.00 uur, donderdagavond van 19.00 - 20.30 Naar de mening van het Histo risch Genootschap Waddinxveen, Het winkelcentrum de Passage is ook de plek waar het jeugdorkest van Pelhrimov optreedt, evenals de theatergroep Sigri. Het jeugd orkest laat zich ook nog op vijf andere plaatsen in Waddinxveen horen. Voorts geeft de popgroep Té 100 acte de présence. Op het pro gramma staat ook nog een kwis voor scholieren (groep acht van de basisschool en brugklassers). 02.00-09.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door één der Waddinx veense kerken. 12.00-14.00 uur: Da Capo, met Mieke Melsert en Jan Koorenge- vel. 14.00-15.00 uur: Non stop mu ziek. 15.00-16.00 uur: De komische noot met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé. 18.00-19.00 uur: Non stop mu ziek. 19.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren met Ron Menke. WADDINXVEEN - Met een harde klap op een aambeeld heeft burgemeester C.M. van der Lin den vorige week vrijdagmiddag 3 september om vijf uur de exposi tie ‘De geschiedenis van de Wad dinxveense industrie' in de raad zaal van het gemeentehuis ge opend. WADDINXVEEN - Walyras NV in Oranjestad (Aruba) en Kees Wijdooge Partners vof (Woerden), twee zelfstandige pu blic relations adviesbureaus, zijn een samenwerkingsverband aangegaan. Public-relations-adviseur Kees Wijdooge is woonach tig aan de Prins Bernhardlaan in Waddinxveen. Gezien de nauwe banden tussen Nederland en Aruba, niet alleen historisch en staatkundig maar ook commercieel, wordt een di recte contactlijn voor bestaande en potentiële opdrachtgevers van belang geacht, zo laten beide pr- bureaus weten in een verklaring weten. Eerste concrete activiteit is een bijdrage vanuit Nederland aan de organisatie van een seminar op za terdag 25 september in het Rad- dison Aruba Caribbean Resort Casino, Palm Beach (Oranjestad). In de raadzaal van het gemeente huis is onder andere een expositie met prenten, schilderstukken, te keningen, foto’s en historische do cumenten uit Pelhrimov. De Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) stelt boeken van Tsjechische schrijvers ten toon. WADDINXVEEN - De uitrei king van de gemeentelijke legpen ning aan Waddinxvener Th. Lam heeft de aandacht ook weer eens gevestigd op de lokale onderschei ding, die nog slechts zelden wordt uitgereikt. Voor M. (Theo) Lam eindigde zo als bericht met ingang van deze maand definitief zijn dienstver band bij de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. Hij maakte gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. Op een receptie ter gelegenheid hiervan op vrijdag 27 augustus reikte burgemeester C.M. van der Linden aan Theo Lam de gemeen telijke legpenning uitgereikt. Theo Lam kreeg deze onderschei ding vanwege zijn grote verdien sten voor de Waddinxveense ge meenschap. Van 1 mei 1981 tot 1 september 1993 is de Waddinxvener als technisch medewerker-beheerder werkzaam geweest voor de ge meente Waddinxveen bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (en haar voorgangers Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen en de Stichting Werknemerspool Waddinxveen). Naast het werk dat Theo Lam ge daan heeft voor deze stichtingen, heeft hij ook talrijke werkzaamhe den op vrijwillige basis verricht voor onder andere de Stichting Waddinxveense Kunstdagen en voor de Stichting Waddinxveen 750 Jaar. Daarnaast zijn er nog tal van in stellingen en particulieren die wel enige activiteit kunnen opnoemen waaraan Theo Lam belangeloos heeft meegewerkt, want als het gaat om het organiseren en rege len van zaken ten behoeve van - in het bijzonder - de ouderen en ge handicapten wordt er nimmer te vergeefs een beroep op hem ge daan. WADDINXVEEN - Woensdag avond 15 september om half ne gen zal het nieuwe seizoen van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel in het hervormd ver enigingsgebouw Het Anker aan de Nesse weer van start gaan. Op deze avond kunnen de bezoe kers (opnieuw) een optreden van de leden van 1 1c Het Voetlicht bijwonen. Zij pre senteren hun nieuwste programma 'Een koffer vol verhalen'. Verha- WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag begint in Waddinx veen een Pelhrimov-week, die tot en met zaterdag 25 september duurt. De week beoogt voor de Waddinxveners een culturele im pressie te zijn uit Tsjechië, aldus de organiserende Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov. De stichting is ontstaan uit de door particulieren in 1989 opge richte Werkgroep Stedenband. De contacten met Pelhrimov, de 110 km ten zuidwesten van Praag gelegen Boheemse stad met 15.000 inwoners, borduren in fei te voort op de uitwisselingen die de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg reeds kende met het gymna sium in die Tsjechische plaats. De Pelhrimov-week is eigenlijk de eerste grote manifestatie sinds er vriendschapsbanden tussen de beide gemeenten bestaan. CDA- wethouder J.A. Hielema spreekt in het blauwe programmaboekje van de week van een hoogtepunt in het bestaan van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pehlrimov en ziet de september- week als een beginpunt voor nog hechtere vriendschappen. Het volledige programma van de week, waarin beide gemeentebe sturen een intentieverklaring zul len tekenen, omvat diverse activi teiten, die nog uitgebreid in het Weekblad voor Waddinxveen zul len worden beschreven. Burgemeester C.M. van der Linden (gekleed in werkmanskleding en voorzien van een veilig heids brie l) opent met een harde slag de eerste expositie van de Vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen in de raadzaal van het gemeentehuis. Links kijken verenigingsvoorzitter J. in ‘t Hol en en de voorzitter van de expositiewerkgroep E.J. van C Sjaak Note boom). op de historische expositie in de raadzaal van het gemeente huis. Op de foto bekijkt oud-CDA-gemeenteraadslid H.J. Groe- nen-Bernard en haar echtgenoot een destijds door de Waddinx veense fabriek Kibofa gemaakte en door haar aan de expositie uitgeleende houten kinderbox. (Foto: Sjaak Noteboom). dat inmiddels ook een eerste kwartaalblad heeft uitgegeven, vormt de Waddinxveense indus trie een belangrijk hoofdstuk in de geschiedenis van het Gouwe- dorp. Eerst turfsteken, toen am bacht en nijverheid en in de twee de helft van achttiende eeuw de houtindustrie, papierindustrie, scheepsbouw en smederijen. Hij sprak van een volwassen ten toonstelling, die de organiserende vereniging in vier maanden tijd uit de grond heeft weten te stam pen. Er zijn allerlei, foto’s, bouw vergunningen en Waddinxveense produkten uit vroeger tijd in bruikleen gegeven. De belangstel ling daarvoor bij niet-betrokkenen is matig. Het Historisch Genootschap Waddinxveen, waarvan ook voor zitter J. in ’t Hol het woord voer de, heeft overigens nog maar 120 leden. Dat moeten er echter in de komende tijd 400 tot 500 worden. De gratis toegankelijke tentoon stelling, die tot en met zaterdag september (Open Monumen- klein-theatergroep tendag) duurt en in het teken - Zj pr? senteren hun nieuwste programma len van vroeger en nu, verhalen die met leven en geloven te ma ken hebben, gebracht in de vorm van lied, sketch, beweging, dia’s, muziek en poëzie. Het eerste bezoek van de toenmalige Waddinxveense werk groep Stedenband aan Pehlrimov. (Foto: Doede Bakker). I Via de FM-band 87,9 (kabel) en I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. J 09.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek 10.00-12.00 uur: Komisch maga zine, met Gert-Frank van dér Poel 12.00-13.00 uur: Twaalfuurtje met Martin Schlink 13.00-15.00 uur: Non-stop ziek 15.00-17.00 uur: Ron Soul 17.00-18.00 uur: Naar Huis met Diederick Huizinga 18.00-19.00 uur: Gert Voogd 19.00-21.00 uur: Non-stop ziek 21.00-23.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 23.00-00.00 uur: Non-stop mu ziek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3