INBRAAK IN Rijn en Gouwe ’T GEMAAL J ‘Waddinxveen blijft de duurste gemeente4 Concert Tsjechisch orkest en Concordia 11 i I Consumentenbond contra B. en W. GUIT c ?72168 01727-13120 v Overzicht huisvesting basisscholen Najaars- klaverjas tournooi MOTORRIJLES? ia I CIJKII Maar dan wel bij een KNMV-instrukteur! Rode potlood verdwijnt, voorbehoud D66 en PvdA Attenties van De Zonnebloem Weekprogramma De Paddestoel Handwerkclub De Paddestoel Gouwe Sanghers in Boskoop heeft toekomstplannen BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het algemeen streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers in Boskoop haar repetities weer hervat. Ge werkt wordt aan een aantrekkelijk programma voor de komende maanden. Rijn en Gouwe II i j suggesties', centrale zoekt vrijwilligers Pagina 13 bij opp van 140 m2 gem. per inwoner I GEDIPLOMEERD 2 onafhankelijke indicatoren vertonen overeenkomstige uitkomst iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbecue Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF TER AAR’ K. Straver - Ier Aar 01722-3133 zoekt met spoed BEZORGERS M/V minimumleeftijd 15 jaar, in de plaats OSKOOP OMGEVING VOGELLAAN en OMGEVING OTWEG/BADHUISWEG Uitstekende verdiensten!! Interesse? Bel dan Vergelijking Voordelen <g '5 WADDINXVEEN - ‘Welke maatstaf men ook neemt, Waddinxveen is de duurste gemeente4. Dat concludeert drs. H.D. Perfors, hoofd Onderzoek van deze in Den Haag zetelende consumentenorganisatie. W1 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 15 september 1993 15*00 i 000 400 I, I I I L contact ingebroken in het verenigingsgebouw ’t Gemaal aan de Kanaal- op vrijdagavond 24 september om acht uur in de Ontmoetings- MOTORRIJINSTRUKIEUR V «uscNOOi I i I t I i I 4 Gemeente koopt 13 stemmachines In dezelfde nacht werd ook inge broken in een bedrijf aan de Noordkade. Men verschafte zich via een zolderraam toegang tot 21.00 uur. Dansles gevorderden, 21.00 uur. Donderdag: - Callancetics voor middelbare leeftijd, 5,-, 13.45 tot 14.45 uur. - Darten, leden 2,-, niet-leden 2,50, 20.00 tot 22.00 uur. Vrijdag: - Jeugddisco van 9 tot en met 14 jaar, 19.00 tot 21.15 uur, ƒ!,-. Maandag: - Instuif voor volwassenen, leden 1,50 niet-leden 2,-, 13.30 tot 16.00 uur. - Meisjesclub vanaf 9 jaar, leden 1,50 niet-leden 2,-, 18.45 tot 20.30 uur. Dinsdag: - Callanetics, 5,-, 13.45 tot 14.45 uur. - Handwerkclub, leden 5,-, niet- leden 6,-, 19.30 tot 22.00 uur, materiaal en één kopje koffie in- i i i i i. f i it Door een bedrijf aan de Noordka de is op woensdag 8 september aangifte gedaan van diefstal van een donker rood bestelbusje van het merk Mitsubishi en voorzien van het kenteken VL-64-XV. Wanneer het voertuig precies ont vreemd is kon niet exact worden nagegaan. 200-»" WADDINXVEEN - Dames die zin hebben te komen handwerken kunnen in wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) terecht en onder het genot van een gratis kopje koffie en een babbeltje aan de slag. Het handwerken is voor een aan tal dames de gelegenheid om in gezelschap gezellig en creatief be zig te zijn (alles naar vrije keuze). De handwerkclub is op dinsdag avond van 19.30 tot 22.00 uur. De deelnameprijs voor leden bedraagt ƒ5,- en voor niet-leden ƒ6,-, inclu sief materiaal. Dat Waddinxveen een dure ge meente is wordt gesuggereerd door de beide indicatoren uit het onderzoek van de Consumenten bond. Voor de overzichtelijkheid heeft de bond een vergelijking op gesteld, die alleen de zes gemeen ten met oppervlakte grondslag omvat. Volgens deze vergelijking zijn de lasten per inwoner in Waddinx veen 382 gulden, in Velsen 331 gulden, in Zwijndrecht 264 gul den, in Elburg 176 gulden, in Hoogeveen 214 gulden en in Oldebroek 171 gulden. De lasten over een standaard wo ning van 140 vierkante meter be dragen 1.040 gulden (Waddinx veen), 916 gulden (Velsen), 743 gulden (Zwijndrecht), 618 gulden (Elburg), 506 gulden (Hooge veen) en 426 gulden (Oldebroek). ‘Welke maatstaf men ook neemt, Waddinxveen is de duurste', con- cludueert drs. H.D. Perfors, hoofd Onderzoek van de Consu mentenbond, die vraagt zijn brief ook ter kennis te brengen van de Waddinxveense gemeenteraad. Later in de week, in de nacht van maandag 13 september, is inge broken in een op de Wadde ge parkeerde bestelbus. Uit de wa gen, die geladen was met kleding, werd een partij bodywarmers, spijkerbroeken en -jacks gestolen. Een groot gedeelte van de in de auto aanwezige kleding bleef in het voertuig achter. In de nacht van zaterdag 12 sep tember is getracht in te breken in een garage aan de Chopinlaan. De daders kwamen niet verder dan het verwijderen van een ruitje van het bewuste perceel. Men wist niet binnen te komen en er wordt dus ook niets vermist. eens uit Pelhrimov. Met de Sara- banda en Koline, Koline opent het jeugdorkest het gedeelte na de pauze. De harmonie van Concordia ver volgt dan met La Storia, een mu ziekwerk waar de luisteraar zijn eigen verhaal aan kan geven. Dit werk is opgedragen aan de beken de auteur van filmmuziek Ennio Morricone. Aan het slot speelt de Waddinx veense harmonie de Instantmars, een concertmars bestaande uit 50 korte gedeeltes van marsen. Met Percussion-War zal het slagwerk- ensemble verder gaan. Het gaat hier om een muziekwerk dat uit sluitend bestemd is voor slagin strumenten zonder melodie. Hard en zacht wisselen elkaar snel af. Met Latin Resumé sluit het slag- werkensemble dit gedeelte af. Het betreft een muziekwerk dat bestaat uit diverse Latijnsameri- kaanse dansen, zoals de Cha-Cha- Cha. gemoeid van ƒ105.400,- (incl. BTW). Rekening houdend met een af schrijvingstermijn van 15 jaar (an- nuïtair) en rente van 8% per jaar betekent dit een jaarlijkse last van ƒ12.300,-. Tezamen met diverse kosten (onderhoud stemmachines en kandidatenlijsten ten behoeve van stemmachines) ad ƒ1.000,-, bedragen de totale jaarlijkse las ten ƒ13.300,-. De totale geraamde besparing per verkiezing bedraagt ƒ13.200,-. Ervan uitgaande, dat de machines vijftien jaar meegaan, kan de vol gende vergelijking worden ge maakt. In een periode van 15 jaar worden circa 14 keer verkiezingen gehouden. Een besparing van 14 maal ƒ13.200,- is in vijftien jaar tijd to taal circa ƒ184.000,-, tegen een in vestering van ƒ105.400,-. Aange zien in 1994 drie verkiezingen zullen worden gehouden, wordt in dat jaar reeds drie keer ƒ13.200,- circa ƒ40.000,- bespaard, zodat de oorspronkelijke investering dan al voor circa 40% is ‘terugver diend*. Aangezien de kosten van verkie zingen steeds eenmalig bij Voor jaarsnota worden gedekt, zal deze besparing slechts tot uiting ko men in een vermindering van de bij komende verkiezingen eenma lig te dekken kosten. Alhoewel de investering in stem machines ‘rendabel* is, zijn der halve geen dekkingsmiddelen aan wezig. De raad wordt voorgesteld het genoemde bedrag van jaarlijk se lasten ad ƒ13.300,- te dekken ten laste van de raming voor on voorziene uitgaven. De raadscommissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken en de raadscommissie voor de Financiën hebben B. en W. over hun voor stel gehoord. Beide commissies kunnen hiermee instemmen, hoe wel in de eerstgenoemde commis sie door PvdA en D’66 enig voor behoud is gemaakt. Door de scoutinggroep St. Victor is aangifte gedaan van vermoede lijke diefstal van twee zogenaam de huttenten. Het gaat om bruin beige tenten met de afmetingen 400x240x120 cm met zijmuren van 70 cm. De tenten vertegenwoordigen een gezamenlijke waarde van ƒ2.200,-. Ze zijn na de open dag op zater dag 4 september nabij de Es- doornlaan neergelegd voor ver voer terug naar het clubhuis. Daar zijn de tenten echter nooit aangekomen. Tentdoek en -stokken waren in aparte zakken verpakt maar zijn beide verdwenen. De verdwijning van de tenten betekent een gevoe lig verlies voor de scouting. Mensen die informatie hebben over de verblijfplaats van de ten ten kunnen in contact treden met de politie of de scoutinggroep St. Victor. De Consumentenbond en het ge meentebestuur van Waddinxveen blijven dan ook lijnrecht tegeno ver elkaar staan. Op papier is in middels opnieuw een welles-nie- tes-gevecht ontstaan over het feit of Waddinxveen nu wel of niet een dure gemeente is. Naar aanleiding van de verschij ning van de Consumentengids de ze zomer, waarin Waddinxveen opnieuw voorkomt in de lijst van dure gemeenten, schreef het col lege van Burgemeester en Wet houders maar weer eens een boze brief aan de Consumentenbond. In dat schrijven werden ditmaal zelfs juridische stappen niet uit gesloten, maar het is de vraag of hiertoe aan het Raadhuisplein daadwerkelijk zal worden beslo ten. De Consumentenbond vindt intussen dat Waddinxveen aardig bezig is de goede naam van de bond te bezoedelen en daaraan moet een einde komen. ciële voordelen bij het stemmen met stemmachines, want in de ko mende 15 jaren zullen tenminste 14 verkiezingen worden gehou den. De eerstvolgende verkiezingen staan voor volgend jaar op het programma. Voor de gemeente raad op woensdag 2 maart 1994, voor de Tweede Kamer op dins dag 3 mei 1994 en voor het Euro pees Parlement in juni 1994. Door tot aanschaf van stemmachi nes over te gaan, kan volgend jaar optimaal gebruik gemaakt worden van de nieuwe wijze van stemmen en kan de komende tijd uitge breid hierover voorlichting wor den gegeven. Tijdens de Gemeentedag op za terdag 25 september is er een goede gelegenheid om de inwo ners van de gemeente Waddinx veen kennis te laten maken met de nieuwe stemmachine. Van twee leveranciers van stem machines hebben B. en W. een of ferte ontvangen. De voorkeur van het college gaat uit naar de beste en goedkoopste leverancier (Sam- som H.D Tjeenk Willink BV). Met de aanschaf van 13 stemma chines (een reserve-machine wordt door de leverancier tijdens de verkiezingen gratis ter be schikking gesteld) is een bedrag WADDINXVEEN - Er komen stemmachines in Waddinxveen. B. en W. hebben aan de gemeenteraad gevraagd hiervoor een krediet van f 105.400,- beschikbaar te stellen. Met dit geld kun nen 13 stemmachines worden gekocht, die volgend jaar al bij drie verkiezingen zullen worden ingezet (gemeenteraad, Tweede Kamer, Europees Parlement). In de kieswet is sinds 1965 de mogelijkheid geopend om bij ver kiezingen gebruik te maken van stemmachines. De stemmachines van toen waren vrij ingewikkelde mechanische apparaten, die nogal gevoelig waren voor storingen en slijtage. Door de ontwikkeling van de elek tronica zijn nu stemmachines op de markt die voldoen aan hoge technische eisen. Aanschaf van deze machines biedt veel voorde len. Inmiddels zijn er meer dan 100 gemeenten in Nederland die ge bruik maken van stemmachines. De verwachting is dat veel ge meenten de komende tijd tot aan schaf zullen overgaan, mede om dat er volgend jaar drie verkiezin gen worden gehouden. ‘Ook voor Waddinxveen lijkt ons de tijd rijp voor invoering van stemmachi nes', aldus het college van B. en W. In verband met de leveringster mijn van de stemmachines heb ben B. en W. een intentieverkla ring afgegeven aan de leverancier Samsom HD Tjeenk Willink BV om te zijner tijd stemmachines aan te schaffen, mits de gemeen teraad zijn goedkeuring zal verle nen om over te gaan tot het aan schaffen van 13 stemmachines. De raadsleden zijn hiervoer reeds schriftelijk geïnformeerd kort na de beslissing van B. en W. terza ke. Ten opzichte van het huidige ver kiezingssysteem (met het rode potlood), biedt de stemmachine veel voordelen, menen B. en W. Ze wijzen in dit verband op min der materiaal (geen stembiljetten, turflijsten), geen tijdrovende in richting van de lokalen (geen stemhokjes), het, na sluiting van het stembureau om 19.00 uur, di rect bekend zijn van de uitslag (geen langdurige telling, ongeldi ge stemmen, hertelling), eenvou dige bediening en vermindering van het aantal stembureaus van 15 naar 13. De stemmachine is zowel voor stembureauleden als de kiezer zeer eenvoudig en snel te bedie nen, waardoor het aantal opgeroe- penen per stembureau kan wor den verhoogd. Het gebruik van de stemmachines is in de raadscom missie voor Algemeen Bestuurlij ke Zaken en aan het college gede monstreerd. Verder is er nog sprake van finan- ‘Evenmin als dat eerder het geval was bevat de Consumentengids van augustus onjuiste feiten over de gemeentelijke lasten van Wad dinxveen', begint drs. H.D. Per fors van de afdeling Onderzoek van de Consumentenbond zijn brief aan het Waddinxveense ge meentebestuur. Volgens hem heeft het verschil van opvatting tussen de Consu mentenbond en de gemeente Waddinxveen betrekking op de wijze waarop de feiten van Wad dinxveen mogen worden vergele ken met de feiten uit andere ge meenten. ‘Naar onze mening doet u opzet telijk en nodeloos afbreuk aan de goede naam van de Consumenten bond indien u openlijk en open baar blijft verkondigen dat de Consumentenbond uitgaat van ’onjuiste cijfers’, zoals u in uw brief van 9 augustus 1993 (op nieuw) doet'. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense ge meenteraad gevraagd het voor het basisonderwijs opgestelde ‘Over zicht vermeerdering huisvestings voorzieningen 1995-1997' vast te stellen. Op grond van het bepaalde in de Wet op het Basisonderwijs dient vermeerdering en wijziging van huisvestingsvoorzieningen voor het basisonderwijs aangevraagd te worden via een jaarlijks door de gemeenteraad voor 1 november vast te stellen en in te sturen ‘Overzicht van de gewenste ver meerdering van voor blijvend ge bruik bestemde voorzieningen in de huisvesting' (OVH). Dit huisvestingsoverzicht heeft in principe betrekking op het open baar en het bijzonder onderwijs en dient te worden goedgekeurd door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen.?’- Op dit moment is in. Waddinx veen aan de orde het huisvestings overzicht over de jaren 1995-1997. Het bijzonder onder wijs kon tot 1 april 1993 verzoe ken indienen om voorzieningen op dit overzicht te plaatsen. Er zijn terzake geen verzoeken ingediend. De in het ambtelijk advies bedoel de rijksvergoeding met betrek king tot de uitbreiding van de eer ste inrichting onderwijsleerpakket en meubilair voor de rooms-katho- lieke Kardinaal Alfrinkschool (Zuidplashof) en de protestants- christelijke Koningin Beatrix- school (Zuidplashof) is inmiddels via en andere weg ingewilligd, zoadat deze aanvragen niet meer op het huisvestingsoverzicht be hoeven te worden geplaatst. Voor wat het openbaar onderwijs betreft is er één zaak aan de orde, namelijk de uitbreiding van de eerste inrichting onderwijsleer pakket en meubilair van de oo- penbare Annie M.G. Schmidt- school (Zuidplashof). Tot op heden is er een rijksver goeding toegezegd en ontvangen voor vijf groepen. De formatie met ingang van 24 februari 1993 (een buitenreguliere telling) be draagt 7,1. Er is derhalve inrich ting (onderwijsleerpakket en meu bilair) benodiigd voor 7 groepen. Thans kan via het huisvestigings- overzicht een rijksvergoeding worden aangevraagd voor de 6e en 7e groep. II111 waddinxveen velsen zwijndrecht elburg hoogeveen oldebroek 6 gemeenten met opp. grondslag gedeelte voor de pauze zal het jeugdorkest afsluiten met Jara- bacek, pochod dl3, en met Smes Polek. De pauze zal muzikaal omlijst worden door een ’strijkje’, even- Een nacht later vond een woning inbraak plaats in een woning aan de Noordkade. Aan de achterzij de van het pand werd een klap- raam geforceerd. Diverse vertrek ken van het huis werden grondig doorzocht. Er werden sieraden, cd’s en geld ontvreemd. WADDINXVEEN - Tijdens de Waddinxveense Pelhrimov- week van zaterdag 18 september tot en met zaterdag 25 septem ber zal er door het slagwerkensemble en de harmonie van Con cordia in Waddinxveen een gezamenlijk concert gegeven worden met het jeugdorkeest uit de Tsjechische republiek. Dat gebeurt Dan volgt het jeugdorekst uit Pel hrimov met Hoch St. Valentin. Vervolgens zullen zij een typisch Hollands muziekwerk laten horen: James Last op klompen. De harmonie Concordia volgt dan met de Panenska Polka, een Tsje chisch muziekwerk. Deze muziek kreeg Concordia van het jeugdor kest, maar het was niet compleet zodat dirigent Gerrit de Knegt nog heel snel een aantal partijen erbij moest schrijven. De avond zal afgesloten worden door een gezamenlijm optreden van het jeugdorkest uit Pelhrimov met de harmonie Concordia. Zij zullen dan de Miniouvertura ten gehore brengen. Op deze manier leren het jeugdorkest en Concor dia ook eikaars muziek te spelen. Het concert is voor iedereen toe- Vanaf een bedrijf aan de Hene- gouwerweg zijn in de nacht van woensdag 8 op donderdag 9 sep tember een tweetal Honda aggre gaten ontvreemd met een geza menlijke waarde van ongeveer ƒ4.500,-. De apparaten stonden op een tuinderij in een loods. WADDINXVEEN - In het kader van de zondag gehouden Nationa le Ziekendag werd door de plaat selijke afdeling van De Zonne bloem, een katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle ge zindten, aan het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen een ingelijste poster aan geboden ter versiering van de re- creatieveruimte in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad). Het bestuur van Huize Souburgh kreeg eenzelfde ingelijste poster ter versiering van het protestants- christelijk bejaardentehuis aan de Prins Bernhardlaan. In vervolg op de aanbieding werd een attentie aangeboden aan de mensen die re gelmatig worden bezocht door een vrijwilliger van De Zonne bloem. De Zonnebloem in Waddinxveen bezoekt regelmatig 70 mensen die ziek of eenzaam zijn om op die manier de eenzaamheid te door breken. Hiermee voldoet de afde ling aan het motto van de Natio nale Ziekendag 1993 ‘Oud.... en nu'. Deze titel is gekozen om in te ha ken op het Europees Jaar voor de Ouderen. De bedoeling is dat de Nederlandse samenleving wordt opgeroepen tot meer solidariteit met zieke en gehandicapte oude ren. Veel ouderen lopen het risico in een maatschappelijk of geeste lijk isolement te geraken. Tijdens de overhandiging van de posters stelde voorzitter mevrouw A. Heemskerk-Maas namens De Zonnebloem dat de bezoeken worden afgelegd bij ouderen van alle gezindten en dat geen onder scheid wordt gemaakt in religie. Grote behoefte heeft de afdeling aan mannelijke bezoekers, terwijl natuurlijk ook vrouwelijke vrijwil ligers welkom zijn. Het is geen drukke taak. Het gaat om een aantal uren beschikbaar te stellen voor de eenzame en zieke mens. Waddinxveners die meer informa tie willen hebben over het werk van De Zonnebloem kunnen con tact opnemen met mevrouw Van Wageningen, tel. 01828-18257. Zij is de contactpersoon van het bezoekwerk. i goed-belasting heffen op oppervlaktegrondslag. Opnieuw komt Waddinxveen met 283 gulden aan lasten per inwoner als duurste uit de bus. Deze bedragen zijn voor Velsen 331, voor Zwijndrecht - 266, voor Elburg 176, voor Hoogeveen 214 en voor Oldebroek 171 gulden. (Grafiek: Consumen tenbond). het pand. Men wist geld, cheques, kleding en telefoonapparatuur mee te nemen. Vanuit een pand op het bedrijven terrein Coenecoop is een videoca mera weggenomen. De diefstal heeft vermoedelijk plaatsgevon den tussen vrijdag 3 en donderdag 9 september. Mogelijk is er spra ke van een insluiping. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 oktober houdt de Waddinxveense klaverjasvereniging De Spring plank voor de tiende maal haar klaverjastournooi voor koppels in i het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Evenals in de voorgaande jaren Verloopt de inschrijving voor het 10e najaarstournooi weer via Waddinxveense verenigingen en bedrijven. De vaste deelnemers van de voorgaande jaren zullen hierover worden bericht. Andere belangstellenden voor dit lustrumtournooi, met jaarlijks 120 a 140 deelnemers, kunnen zich la ten informeren via tel. 01828-16847 of 01828-17671. Na deelname aan de Boskoopse braderie wordt medewerking ver leend aan een meerkorenconcert in Cultureel Centrum De Naald in Naaldwijk met onder andere het Westlands Dameskoor, de Sprinter Singers uit Zoetermeer en Sursum Corda uit Moerkapel- le. Op zaterdag 2 en zondag 3 okto ber reist het mannenkoor (de vrouwen gaan dan mee) naar Mierlo voor een concert en een ontspanningsweekeinde. Naast twee concerten in Mierlo is er ruimte voor handboogschieten, een huifkarrit over de Stapertse WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 6 september is reiding voor de Kersttijd waarin voorlopig concerten zijn gepland in Pijnacker en voor de Boskoopse ouderen. Met het oog op het naderende 50- jarig bestaan wil het koor in 1994 werken aan de opname aan de eer ste compactdisc, nadat eerder al twee langspeelplaten van Die Gouwe Sanghers verschenen. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen is er een mooie gelegen heid voor aanmeldingen van nieu we leden. Het koor verwelkomt enthousiaste mannen die de sfeer wel eens willen proeven tijdens een 1 de aula van agrarische school De Groene Zijde in Boskoop, aan de Zijde bij de spoorwegovergang. Uit de concertagenda blijkt dat het koor met een algemeen karak ter een t brengt. Wie belangstelling heeft kan voor telefonische informatie terecht bij secretaris H. Bosman, tel. 01727-15230 of in Waddinx veen bij L. Verweij, tel. 01828-12623. kerk. Het muzikale contact is ontstaan doordat de organiserende Stich ting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov het Waddinxveen se Concordia als ’gastgezin’ heeft gevraagd. De jeugdleden van het Tsjechi sche orkest, bestaande uit onge veer 19 leden in de leeftijd van 14 tot en met 17 jaar, zullen gebruik maken van het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Zij zullen daar eten en ook hun repetities houden. Op die manier is toen het idee ontstaan een gezamenlijk concert te geven. Dit concert vindt plaats op vrijdagabond 24 september in de Óntmoetingskerk aan de Groensvoorde. Op deze avond zal er een gevari eerd programma ten gehore wor den gebracht, bestaande uit Tsje chische muziekwerken en ook een Hollands muziekwerk. Het jeugd orkest en Concordia zullen afwis selend enkele muziekwerken ten gehore brengen. Zo zullen de Tsjechen de avond openen met de Venovana Polka en het Pohadky Z Podyji, valcik. De harmonie onder leiding van Gerrit de Knegt zal het daarna overne men met Highland Ball, een pittig muziekwerk met Schotse melo dieën, gevolgd door Sinfonia Clas- sica, een muziekwerk dat uit drie delen bestaat: het klassieke Alle gro Animate, het zeer rustige An dante en het levendige Rondo Presto. Daarna zal het slagwerkensemble onder leiding van Jan Alblas ver der gaan met Drummin’ round the mountain, dat zich afspeelt in een trein die door de bergen rijdt. In die trein zitten cowboys die volksliedjes zingen. Dit muzikale uitstapje wordt ge volgd met twee delen uit Vier Tanze für Schlaginstrumente. Het gankelijk. Er ook een tolk aanwe- i__zjg zjjn Zater(Jagmorgen 18 sep_ tember om half tien zal Concor dia in het gemeentehuis de ont vangst van de diverse culturele groepen uit Pelhrimov muzikaal omlijsten. september een cd-speler en een aantal cd’s ontvreemd. Men wist in het voertuig te komen door het inslaan van een ruitje. - Ook een geparkeerde vrachtauto gevarieerd^ repertoire kreeg ongewenst bezoek. Hier r* Werden een zonnebril, een reken machine en een aantal cassette bandjes buitgemaakt. flj V. 1000-^ s. N o WADDINXVEEN - De vaste we kelijkse activiteiten van de wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) zien er als volgt uit: Woensdag: - Jeugdinstuif van 4 tot en met 12 jaar. Leden 1,25, niet-leden 1,75. Tijdens de bingo leden 2,25, niet-leden 2,75, 13.30 tot 15.00 uur. De Consumentenbond heeft een vergelijking opgesteld tussen de zes gemeenten die onroerend - Dansles beginners, 19.30 tot vanaf Heide en een barbecue. L. o-o-o- Daarna begint de serieuze voorbe- dijk. Aan de achterzijde van het pand werd een ruit vernield en v **..j men jn het gebouw klimmen. Binnen werd geld uit een kas sa ontvreemd en een geldlade werd door de daders meegeno men. De geldlade werd in het Warnaarplantsoen teruggevonden. Drs. Perfors herinnert er aan dat B. en W. van Waddinxveen in hun brief van 2 april 1990 al lie ten weten dat het door het Gouwedorp geprefereerde onder- begrepen, zoek bij nader beraad zo duur en onnauwkeurig zou worden dat be sloten was er verder van af te zien. ’Voor het overige’ was beslo ten de kwestie te laten rusten. ‘Daarom wekt het onze verbazing dat u thans opnieuw de confronta tie zoekt. Dit des te meer daar de door ons thans gevolgde metho diek een aanvulling bevat in de richting die ook door u destijds gewenst werd', stelt drs. Perfors. ‘U schrijft dat wij in de publika- tie over gemeentelijke lasten in de Consumentengids van augustus niet voldaan hebben aan een toe zegging uit onze brief van 3 juli 1990. Echter, deze brief bevat geen enkele toezegging doch slechts een mededeling inzake een dan reeds afgeronde publikatie van diezelfde maand'. ‘Het bovenstaande neemt niet weg dat sindsdien in onze publi- katies wel degelijk is tegemoet ge komen aan de van uw zijde geop- en i meent de Consumentenbond. Zo vindt de gemeente bijvoor beeld in de publikatie van 1993: 1. in de tekst op pagina 528 de zin ’De tarieven per oppervlakte- eenheid kunnen niet vergeleken worden met die per waarde-een- een gehandicapt kind in de regio heid’; 2. in de tabel op pagina' u-n—J 527, laatste kolom onder ’bijzon derheden’ voetnoot D wat wil zeg gen: ’OZB-heffing op basis van oppervlakte’; 3. in tekst en tabel staat een extra indicator die het grote voordeel biedt dat de (on- )vergelijkbaarheid van de twee grondslagen (waarde- en opper vlakte) geen rol speelt. In de kolom Tasten per inwoner’ staat deze grootheid in twee vari anten: als bedrag gemiddeld per inwoner en als percentage van het gemiddeld besteedbaar inkomen in de gemeente. ‘U leest daar bij Waddinxveen 382 gulden per jaar. (Vorig jaar stond er 339 gulden). Deze groot heid hangt sterk samen met de door Waddinxveen gesuggereerde grootheid Tasten per woning’ wel ke veel moeilijker is vast te stel len. Voor vergelijking tussen de gemeenten is de grootheid Tasten per inwoner’ even geschikt'. Uit een op de Alberdingk Thijm- laan geparkeerde personenauto repetitie op maandagavond in zijn in de nacht van dinsdag 7 Groene Zijde in Boskoop, aan de katies wel degelijk is tegemoet ge- TllUlShlllP- 1J_ Z1JUC gcop- GOUDA - De Vierstroom Thuis- hulpcentrale, die bemiddelt tus sen vrijwilligers en gezinnen met perde kritiek een gehandicapl Miden-Holland, zoekt met vrijwilligers. Aangezien De Vierstroom (Kruis werk en Maatschappelijke Dienst verlening) na de zomervakantie weer een flink aantal vragen heeft binnengekregen is de wachtlijst bij de Thuishulpcentrale dermate lang, dat er een dringende behoef te is aan vrijwilligers. Omdat het gehandicapte kind meestal extra verzorging en aan dacht nodig heeft, is dit voor de ouders en de overige gezinsleden vaak een hele opgave. Dikwijls zijn heel gewone dingen onmoge lijk (met een kind in een rolstoel ga je geen strandwandeling ma ken). Daarom nemen steeds meer ou ders contact op met de Thuis hulpcentrale met de vraag of er voor hen een vrijwilliger beschik baar is die af en toe de zorg voor dit kind over kan nemen. De vrijwilligershulp kan bestaan uit af en toe de handen even vrij te hebben, maar ook het gehandi capte kind kan ervan genieten wanneer hij er eens even uit is en eens iets anders heeft. De tijdsduur dat het kind bij het gastgezin verblijft kan variëren van bijvoorbeeld twee middagen per maand tot één weekeinde per twee maanden. Dit is afhankelijk van de tijd die de vrijwilliger er aan wil besteden en de vraag var de ouders. De kinderen waarvoor vrijwilligers gezocht worden heb ben verschillende soorten handi caps. Bij het gastgezin wordt een kinc geplaatst dat zoveel mogelijk aan sluit bij de wensen en mogelijkhe den van het gezin. Voorop staa: dat zowel de ouders, als de vrij williger en het kind er plezier aar beleven. Ervaring met gehandicapte kinde ren is niet noodzakelijk. Mer moet wel bereid zijn om dit werk voor een langere periode te doen Voor informatie tel. 01820-19444 Dit nummer is bereikbaar op maandag-, dinsdag-, donderdag en vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur en op woensdagmiddag van 14.00-16.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13