Twee meisjes lastig gevallen Stage van Tsjech in het raadhuis Programma van Pelhrimov-week Te veel doorgaand verkeer op de Zuidelijke Dwarsweg Genootschap: 45 leden erbij in Sjoelavond Gemeentedag Benoemd Alle vijvervissen 50% korting Collecte Programma AF-centrum \t VERLOOP VSB Bank werkt samen met Voogt Muziekprijs Zondagmiddag kamermuziek Korbis school- korfbaltournooi Bewoners verzetten zich tegen afsluitmaatregel TEVENS ALLES VOOR OW ZOET- EN ZEE WATER AOOARIU M MEER ADVIES? KOM EVEN LANGS! Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond AQUARIUMSPECIAALZAAK Onenigheid Zwaar gewond Monumentendag Krab Contacten Verleden De Passage Muziek iiiiii iHiO fi n ti ih“ ii I Pagina 23 Woensdag 15 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen gesloten. (Foto: Peter Veenstra). i tl WADDINXVEEN - C. Otün is per 1 september 1993 in tijdelijke dienst benoemd tot belader-chauf- feur bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Een gemeente-ambtenaar uit Pelhrimov (Tsjechië) loopt drie weken stage in het gemeentehuis van Wad dinxveen. In het kader van de opbouw van een nieuwe democratie in Tsje chië en Slowakije is van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten het verzoek gekomen om Tsjechische ambtenaren voor een stageperiode van drie weken naar Nederland te halen. Op dit verzoek is door de ge meente Waddinxveen positief ge reageerd. Besloten is om iemand uit de partnergemeente Pelhrimov een kans te geven. Sinds maandag WADDINXVEEN - Zondagmid dag 19 september om drie uur wordt er in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade weer een muzikale middag gehouden door de Sociëteit voor Kamermuziek. Na deze ouderwetse Hollandse zomer, die de jaarlijkse aanslag op de instrumentele vingervaardig- heid tot een minimum heeft we ten te beperken, verwacht het be stuur van de sociëteit een ware stormloop van optredenden voor de eerste bijeenkomst van zondag middag. WADDINXVEEN - In het kader van de landelijke Gemeentedag houdt ook de gemeente Waddinx veen open huis. Het gemeentehuis is zaterdag 25 september van 10.00 tot 16.00 uur voor het pu bliek geopend. In en rondom het gemeentehuis zijn er allerlei activiteiten. Op het Raadhuisplein staat dan veel ma terieel van de gemeenteelijke dienst Openbare Werken en Be drijven, van de politie van het dis trict Gouwe en IJssel en van de Waddinxveense brandweer opge steld. Op het voorplein van het raadhuis zullen op gezette tijden culturele demonstraties worden gegeven en tevens zal door de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk een vrij- willigersmarkt worden georgani seerd. In verband met de organisatie van de Gemeentedag zal het Raad huisplein met de omliggende par keerterreinen zaterdag 25 septem ber de gehele dag voor alle ver keer worden afgesloten. als de gemeente Waddinxveen is van mening dat wanneer de op dit moment in aanleg zijnde Zuidelij ke Rondweg in Waddinxveen ge reed is, de Zuidelijke Dwarsweg slechts een functie zou moeten krijgen voor de ontsluiting van de aanliggende percelen. Op dit moment wordt de weg te veel gebruikt voor doorgaand ver keer, hetgeen zeker na realisering van de Rondweg en een verdere uitbreiding van het bedrijventer rein ’Coenecoop’ nog zal toene men. ‘Het moge u duidelijk zijn dat, de WADDINXVEEN - Woensdag 22 en woensdag 29 september or ganiseert de korfbalvereniging Korbis weer haar jaarlijkse schoolkorfbaltournooien voor alle basisscholen in Waddinxveen en Boskoop. Op woensdag 22 september gaan de groepen 5 en 6 het veld op om te strijden om het kampioen schap. Er wordt gestart om 13.30 uur en het eindsignaal ligt rond 16.45 uur. De wisselbeker wordt verdedigd door de rooms-katholieke Kardi naal Alfrinkschool (Zuidplashof), winnaar van het tournooi in 1992. Of het hen zal lukken de beker te behouden zal moeilijk zijn, mede gezien het grote aantal deelne mende teams. Precies een week later vindt het tournooi voor de groepen 3 en 4 plaats. Deze groep kinderen spe len éénvakken-korfbal, net als in de officiële Korbis welpen-wed- strijden. Dertig teams in totaal gaan uitmaken wie de beste is. Alsof dit nog niet genoeg is, zul len beide tournooie’n in het teken staan van het 15-jarig bestaan van Korbis. Wat dit inhoudt voor de deelnemende kinderen is nog even een geheimpje. Belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom, niet alleen tij dens de beide toumooidagen, maar elke zaterdag bij de thuis wedstrijden van Korbis op het veld aan de Dreef-Sniepweg. WADDINXVEEN - Het week- programma in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) ziet er als volgt uit: Maandag: 09.30 uur Biljartclub Onder Ons; 09.30 uur Pergama- no; 13.30 uur Bridgeclub One Down; 14.30 uur Hobbyclub Elk wat wils. Dinsdag: 09.30 uur Koersbal; 14.15 uur Gymnastiek o.l.v. R. Gaykema. Woensdag: 09.30 uur Biljartclub Onder Ons-competitie; 09.30 uur Welfare Rode Kruis. Donderdag: 09.30 uur Koersbal; 10.00 uur Volksdansgroep Dans U Fit; 14.30 uur Bejaardenzang koor Waddinxveen. Vrijdag: 09.30 uur Biljartclub Onder Ons; vrijdag 15.00-16.30 uur Bibliotheek. Woensdag 15 september: 09.00 uur PCOB-reis, 13.45 uur Com petitie klaverjassen. Zondag 19 september: 11.00 uur Koffiedrinken. Dinsdag 21 september: 15.00 uur SOOS-middag. Woensdag 22 september: 14.00 uur DOBO-middag, 14.00 uur Volksschilderkunst bloemen. Maandag 27 september: 14.00 uur Volksschilderkunst olieverf. Dinsdag 28 september: 15.00 uur Rummycub. Woensdag 29 september: 13.45 uur Competitie klaverjassen. van het jeugdorkest uit Pelhrimov en de theatergroep Sigri op de za terdagen 18 en 25 september (voormiddag en namiddag), woensdag 22 september en don derdagavond 23 september. Ook elders in Waddinxveen wordt door het jeugdorkest opgetreden en wel maandag 20 september om WADDINXVEEN - In de week van maandag 19 september tot en met zaterdag 25 september zal er in Waddinxveen gecollecteerd worden door het Prinses Beatrix Fonds. Het collecteren dient te geschie den in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en het doel van de collecterende instel ling staat vermeld. De collectan ten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Dit is de nieuwe geasfalteerde en verbrede spoorwegovergang in de Zuidelijke Dwarsweg, die met vrijliggende fietspaden aansluiting geeft op de nieuwe Zuidelijke Rondweg en de Zuidelijke Op vrijdag 10 september vond een vernieling en een woordenwis seling plaats op de nieuw aan te leggen rotonde op de Henegou- werweg tussen een autobestuur der en één van de wegwerkers. De laatste was het wegdek aan het vegen en ondervond kennelijk hinder van de passerende automo bilist. Uit nijd schopte de weg werker een deuk in het portier van de auto waarop deze bestuur der stopte en een woordenwisse ling tussen de mannen ontstond. Nadat de partijen gescheiden wa ren is door de politie bemiddelend opgetreden. Een 23-jarige Waddinxvener is op maandag 13 september zwaar ge wond geraakt na een val van een zeven meter hoge steiger. De man was met installatie-werkzaamhe- den bezig in een bedrijvenloods op het veilingterrein aan de Bre- deweg toen een heftruck-chauf- feur met zijn voertuig de steiger raakte. De Waddinxvener verloor hier door zijn evenwicht en veil van de steiger. Hij is met ernstig hersen letsel overgebracht naar het Dijk- zigtziekenhuis te Rotterdam. De Arbeidsinspectie heeft een on derzoek ingesteld naar de toe dracht van het ongeval. Kwamen gedurende de expositie- week overdag de schoolkinderen, in de namiddag en vooral op don derdagavond en op de beide zater dagen waren het de volwassenen die van hun belangstelling blijk gaven. Bij sluiting van de expositie be vatte het gastenboek meer dan duizend handtekeningen van schoolkinderen en volwassenen. Ondanks dit aantal telde het His torisch Genootschap Waddinx veen per saldo slechts 45 nieuwe leden. De verhalen van hen die aan de Waddinxveense industrie hebben deelgenomen of nog deelnemen deden op de expositie het verle den leven. Alles is, samen met de op- en aanmerkingen en sugges ties, door het Historisch Genoot schap Waddinxveen opgetekend. Het eerste kwartaalblad met als titel ’Het Dorp Waddinxveen’ kende als onderwerpen ’Het nijv’re Waddingsveen’, de ge schiedenis van houthandel Alblas, de Waddinxveense houtdraaiers, de troffel van ’De Schoone Haas’ en ’Bedrijfsmonumenten in Wad dinxveen’. In de Waddinxveense boekhan dels zijn voor ƒ5,- nog losse exem plaren van het kwartaalblad te koop. De laatste expositiedag, zaterdag 11 september, viel samen met de 7e Open Monumentendag. Voor deze dag werd in het kader van ’Waddinxveen 760 jaar’ door het Historisch Genootschap Waddinx veen een 10 jaar oude fietstocht opnieuw samengesteld. Het daarvoor gemaakte boekje ’Speuren naar de sporen van oud- Waddinxveen’ werd in samenwer king met de gemeente Waddinx veen uitgegeven. Van 10.00 tot 16.00 uur stonden de Waddinx veense monumenten open voor het publiek: de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost (1838) en de Re monstrantse kerk aan de Zuidka de (1836). Maar ook de St. Victorkerk uit 1880 (nog geen monument) aan de Zuidkade en de brandweerga- rage aan de Noordkade met de oude brandspuiten waren openge steld. Overal was er uitleg en in de ker ken speelde soms het orgel. De hele dag door kwamen ouderen en jongeren het speurboekje halen in het gemeentehuis om de 15 kilo meter lange route te rijden en daardoor de historie van Wad dinxveen te ontdekken. Het boekje van de fietstocht ’Speuren naar sporen van oud- Waddinxveen’ zal voorlopig in het gemeentehuis gratis te verkrijgen zijn. GOUDA - Vrijdag 17 september vindt in Gouda de eerste voorron de plaats van de ’Goudse Muziek prijs ’93’. De ’Goudse Muziek prijs’ is een competitie voor bands die dit jaar voor de tweede maal georganiseerd wordt door Stich ting Brainstorm. Om tien uur die avond treden The Phil Harmonie, Slice of Mer lin, Conquistador en Jawz op. Twee van deze bands gaan door naar de fianle waarbij de winnaar drie dagen studiotijd in een 24- sporenstudio in de wacht sleept. De voorronde vindt plaats in The Rebel, Peperstraat 29. De zaal is open om 21.30 uur. Toegang ƒ7,50 (leden ƒ5,-). Van vakantie thuis komende be woners van een woning aan het Woubrechterf vonden op donder dag 9 september op de oprit van hun huis een zogenaamde wol- framkrab. Via de politie werd de dierenambulance gewaarschuwd, die zich over het beestje ontfermd heeft. ren uit Tsjechië en Slowakije een speciaal trainingsprogramma op gezet. Als een noodzakelijke voor waarde voor de opbouw van een nieuwe democratische samenle ving wordt hervorming voor het lokaal bestuur in de Oost-Europa wenselijk geacht. Door hun kennis te laten maken met het lokaal bestuur in West- Europa wordt hun kennis op dit gebied verbreed. ctn ivatio vv gvvvn. kjiuuo mcuuiuag 30 augustus is Vaclav Makovec Stage De stage duurt drie weken met als doelstelling de Tsjechische ambtenaren kennis te laten maken met het functioneren van het lo kaal bestuur in Nederland en in zicht te bieden in de organisatie van het gemeentelijk apparaat. In totaal worden vijf dagen aan een centrale cursus besteed. Deze dagen worden verzorgd door de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Hier worden inleidingen gegeven over het Nederlandse be- stuurstelsel en de gemeentefinan- ciën. Deze thema’s worden verder be handeld in de gastgemeente. Daarnaast worden nog andere ge meentelijke onderwerpen aange haald. Zoals een bezoek aan een makelaar, een woningbouwvereni ging en het bedrijventerrein. De Waddinxveense gast vindt on- gaat de activiteiten van de VSB Bank te Boskoop voortzetten. Deze vorm van samenwerking wordt thans op een groot aantal plaatsen in Nederland toegepast. De samenwerkingsovereenkomst houdt in dat de ondernemer ruim te en personeel beschikbaar stelt. De VSB Bank ondersteunt de on dernemer met apparatuur, logis tiek, kennis, reclame, produkten en produktenspecialisten. Het volledige dienstenpakket van de VSB Bank, zoals sparen, beta len en lenen voor de particulier, alsmede alle produkten voor het midden- en kleinbedrijf, vrije be roepsbeoefenaren en de agrarische sector blijft gelijk. Naast een uitgebreide dienstverle ning op het gebied van bancaire diensten zal het volledig assuran- tiepakket, in samenwerking met Voogt Assurantiën te Gouda, door Voogt Financiële Diensten wor den aangeboden. Voogt Assurantiën in Gouda is een zelfstandig, onafhankelijk as- surantie-intermediair. Hierdoor komt de totale financiële dienst verlening, voor zowel de particu liere als zakelijke cliënten, onder één dak. Het huidige kantoorpand van de VSB Bank te Boskoop wordt eind 1993, na eerst te zijn overgedra gen aan Voogt Financiële Dien sten, geheel verbouwd en aange past aan de eisen die niet alleen Voogt Financiële Diensten, maar ook de VSB Bank nu en in de toe komst stelt aan de dienstverle ning. Gedurende de verbouwing zal de VSB Bank haar activiteiten voort zetten in een tijdelijke vestiging, welke in de nabijheid van de bank zal worden geplaatst. A.F.M. Mens zal belast worden met de algemene leiding van de bank. Hij was tot voor kort werk zaam als rayonkantoorleider bij de VSB Bank te Gouda heeft een ruime bankervaring. De nieuwe man wordt ter zijde gestaan door een aantal enthousi aste medewerkers met een brede kennis op het gebied van bank- en verzekeringszaken. Onderzoek heeft uitgewezen dat een samenwerkingsverband in de vorm van een licentie-overeen- komst voor alle partijen en voor de relaties van deze partijen zin vol is. Op deze wijze willen de VSB Bank en Voogt Financiële Diensten BV nog meer de inhoud geven aan de dienstverlening voor hun relaties. WADDINXVEEN - Op maandag 6 september is bij de politie melding gemaakt van een schennispleging welke be gin juli had plaatsgevonden op de Puttelaan ter hoogte van het NS-station Waddinxveen. Een autobestuurder kwam naast twee fietsende meisjes rijden ter wijl hij opvallend met zijn ge slachtsdeel zat te spelen. De man bleef een tijdje naast de meisjes rijden en vervolgde daarna zijn weg. Hij reed in een witte auto met kofferbak van onbekend merk. 10.30 uur in de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), dinsdag 21 septem ber om 14.30 uur op het plein van de Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof), woensdag 22 sep tember in de namiddag voor de gezamenlijke ouderenbonden in de Anne Frankzaal, donderdag 23 september om 15.15 uur bij het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan 2) en vrijdag 24 sep tember om 20.00 uur in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde) in samenwerking met de harmonie Concordia. De ongeveer 45 gasten uit Pel hrimov zullen zich een week lang ook op allerlei ontmoetingen laten zien. - Zaterdagmorgen 18 september om half twaalf krijgt de burge meester van Pelhrimov, Jan To- masek, een boekengeschenk aan geboden in de Openbare Biblio theek van Waddinxveen. Hier zul len spreken voorzitter A. Kauf man en mevrouw B. van Mourik. - Zaterdag 18 en zondag 19 sep tember is de Tsjechische pop groep TE 100 te gast bij de Stich ting Muzikanten Collectief Wad dinxveen. Zaterdagavond om ne gen uur is er in de sportzaal Groenswaard een gratis toeganke lijk concert voor de Waddinx veense jeugd met de Waddinx veense groep Kashiro en TE 100. Zondag 19 september bezoekt de Tsjechische groep de Soundride Studio aan de Kleikade. De stu dio is die dag volop in bedrijf. Er zullen diverse demo-opnames wor den gemaakt van een rhythm- en bluesband. - Dinsdagavond 21 september om acht uur is er een ontmoetingsa- vond in de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. Leerlin gen van het gymnasium in Pel hrimov brengen dezelfde week een bezoek aan de school voor voortgezet onderwijs aan de Sniepweg. - Woensdagmiddag 22 september om half drie zijn de Tsjechische gasten aanwezig in het Anne Frank-centrum bij de Waddinx veense ouderenbonden. Er zullen dia’s worden getoond over Pel hrimov en er staat een optreden van de muziekgroep TE 100 op het programma. Ook het jeugdor kest uit Pelhrimov verzorgt een optreden. - Woensdagavond 22 september om half acht brengen de Tsjechi sche gasten een bezoek aan het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater aan de Kerkstraat. Op deze avond zal de muziekaf deling van het centrum zich pre senteren. Ook de Tsjechische gas ten zullen zich muzikaal roeren, terwijl er verder een optreden ge pland staat van de Waddinxveen se volksdansgroep Veselka. WADDINXVEEN - De sjoelclub in Waddinxveen, elke woensdag avond om de drie weken actief in het clubgebouw van de schutters vereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan, houdt van avond (woensdag 15 september) weer een sjoelavond vanaf 18.30 uur. WADDINXVEEN - De tentoonstelling over de geschiedenis Hierna zijn de avonden op 6 okto- van de Waddinxveense industrie, die door het Historisch Ge- nootschap Waddinxveen, in de week van vrijdag 3 tot en met za- op bezoek in Waddinxveen. Vaclav’s functie bij de gemeente Pelhrimov is jurist. Zijn werk zaamheden bestaan uit het behan delen van juridische gemeentelij- - - ke zaken. Sinds juni 1993 is Vi- Dwarsweg in de richting Moordrecht, welke voor het doorgaande verkeer zou moeten worden af- clav werkzaam bij de gemeente Pelhrimov. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft voor ambtena- WADDINXVEEN - De gemeenten Moordrecht en Waddinx- Zuidelijke Dwarsweg in zijn hui veen willen paal en perk gaan stellen aan het doorgaande verkeer dige vorm daar absoluut niet ge- schikt voor is‘, zo heeft het colle ge van B. en W. van Waddinx veen de bewoners van de Zuidelij ke Dwarsweg en de Vijfde Tocht- weg schriftelijk laten weten. Er wordt dan ook overwogen de verkeersintensiteit op deze weg te reduceren door de Zuidelijke Dwarsweg ter hoogte van de spoorwegovergang voor autover keer af te sluiten. Op welke wijze dat exact zou moeten gebeuren is nog niet ge heel duidelijk. Gedacht wordt aan een fysieke afsluiting voor auto verkeer, waarbij (brom)fietsverkeer mogelijk blijft. Een (dure) reconstructie van de weg ter hoogte van de spoorwego vergang kan in dat geval achter wege blijven. ber, 27 oktober, 17 november, 1 december en 22 december. Voor terdag l september in de raadzaal van het Waddinxveense ge- inlichtingen tel. 01828-16349. meentehuis werd gehouden is weer voorbij. Er konden 45 nieu- - we leden worden ingeschreven. Het ter gelegenheid van de expo sitie voor het eerst verschenen nummer van het kwartaalblad ’Het Dorp Waddinxveen’ kreeg waardering. Tevens was er een boekje gemaakt met de fietstocht ’Speuren naar sporen van oud- Waddinxveen’ voor zaterdag 11 september, de 7e Open Monu mentendag. Zoals bekend werd op 20 april 1993, de 760e naamdag van Wad dinxveen, door particulier initia tief de vereniging ’Historisch Ge nootschap Waddinxveen’ opge richt. De aanvankelijke interesse van de Waddinxveense bevolking leek gedurende de zomermaanden wat bekoeld. Met spanning wachtte het bestuur van het Genootschap op het ef fect van de expositie over de ge schiedenis van de industrie in Waddinxveen. Met man en macht werd gewerkt aan de voorberei ding hiervan. Onderwerpen als de vervening, de Waddinxveense molens, de hout verwerkende industrie (meubel en speelgoedindustrie), de smede rijen en scheepswerven, de wagen- makerij en de fabrieken voor lak en vernis en voor bakkerijgrond stoffen moesten in beeld gebracht worden, en dat in minder dan vier maanden tijd. Al tijdens de officiële opening op vrijdagmiddag 3 september door burgemeester Kees van der Lin den spraken de bruikleengevers en de genodigden hun bewonde ring uit voor het resultaat, maar ook de spontane reacties uit de kring van belangstellenden lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. op de Zuidelijke Dwarsweg ‘over het spoor'. De bewoners aan de Zuidelijke Dwarsweg en de Vijfde Tochtweg verzetten zich daar fel tegen. Zij hebben zich in een belangenvereniging ver enigd en bij het Waddinxveense gemeentebestuur al een be zwaarschrift met een 45-tal handtekeningen ingediend. Onlangs hebben de Nederlandse Spoorwegen de gemeente Moor drecht officieel laten weten dat zij de intentie hebben de spoor wegovergang op de Zuidelijke Dwarsweg van een AHOB-beveili- ging (Automatische Halve Over weg Bomen) te voorzien. Naast het aanbrengen van een dergelijke installatie, dient er vol gens de richtlijnen van de Neder landse Spoorwegen tevens een aanzienlijke reconstructie plaats te vinden aan de weg ter hoogte van de spoorwegovergang. Zowel de gemeente Moordrecht Volop belangstelling was er tijdens de openingsavond voor de historische expositie in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de achtergrond is kunstenaar Theo den Boon te zien. (Foto: Historisch Genootschap Waddinxveen). UTRECHT/BOSKOOP - De VSB Bank te Utrecht, in Wad- dinxyeeen^ gevestigd aan het^Ko- derdak ’bij vêrtegenwoórdigërs wz.it.-i i—van de stichting Vriendschap- band T die Vaclav Makovec ook in de WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt van zaterdag 18 tot en met zaterdag 25 september de eerste Pelhrimov-week van de Stich ting vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov gehouden. Het vol ledige programma, dat Waddinxveners en streekgenoten wil laten kennis maken met de Zuidboheemse cultuur, ziet er zo uit. ningin Wilhelminaplein, heeft met Voogt Financiële Diensten te band wëddinxveen-Peïhrimöë, Exposities Boskoop een overeenkomst geslo- die Véclav Makovec ook in de v v ten. Voogt Financiële Diensten weekeinden begeleiden. In het gemeentehuis is de gehele j- j. xzow week een tentoonstelling. Op de expositie zijn historische docu menten en prenten te zien over Pelhrimov en Zuid-Bohemen (met Nederlandse tekst), beschikbaar gesteld door het museum in Pel hrimov. Ook schilderstukken, tekeningen en foto’s van in Pelhrimov en om geving wonende kunstenaars zijn er te bewonderen. Verder is er een gezamenlijke inzending van de belangrijkste fabrieken in Pel hrimov, die een indruk geeft van de nijverheid in de partner-ge- meente. De tentoonstelling is vanaf zater dag 18 september vanaf 11.00 uur dagelijks te bezichtigen tijdens kantooruren (dus ook op donder dagavond). Een uur eerder wordt in de raadzaal van het gemeente huis de Pelhrimov-week officieel geopend In de Openbare Bibliotheek van Waddinxveen aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan is een ten toonstelling van boeken over de Tsjechische en Slowaakse repu blieken en van boeken van Tsje chische schrijvers en foto’s en his torische werken te zien, beschik baar gesteld door het museum van Pelhrimov. Deze tentoonstelling is eveneens vanaf zaterdag 18 september da gelijks tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen. In de hal van de Kruiskerk in de Passage wordt een foto-collage ge presenteerd over het hedendaagse Pelhrimov en tevens een maquet te van het historisch centrum van de stad. Deze zijn te bezichtigen op de za terdagen 18 en 25 september, woensdagmiddag 22 en donder dagavond 23 september. In de Passage worden in diverse winkels produkten getoond, die in Pelhrimov worden gefabriceerd en buiten worden op enkele plaat sen specifieke Tsjechische artike len te koop aangeboden. Voorts zal in het Passage-gebied regelmatig het jeugdorkest uit Pelhrimov optreden, terwijl de theatergroep Sigri een historische situatie ten tijde van de Hussiete noorlog speelt: één van de belang rijkste perioden uit de Boheemse geschiedenis. De overige bijeenkomsten dit jaar Optredens zijn er in de Passage zijn voorzien op vrijdag 8 oktober D“" om 20.00 uur, zondag 14 novem ber om 15.00 uur en vrijdag 10 december om 20.00 uur. Op de werkmiddag van zondag 14 november zal in de Remonstrant se Kerk concerteren het Chagall Trio uit Amsterdam met Julian Herman (viool), Christiaan Lou- wens (cello) en Julian Reynolds (piano). Zij zullen werken spelen van Tsjaikowski en Mendelssohn. 4 i T' g* ft 9T ttt ft rr» ÏI LI I! ij II IIF W M K- oop

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23