Kleurrijk Festival doorgetrokken Waddinxveense buitenlanders op Beukenhof Fietspad Esdoornlaan GLASBEEK Reclame op kleding ambtenaren te gortig Tweede tankautospuit voor de brandweer Massale deelname Auto zwaar beschadigd 1 I Ophoging tuin en terras (2) Beren- en poppenbeurs Gemeente wil geld zien uit reclame Bijna 26 mille voor Kanker bestrijding K Fietsen gestolen Beleidsprogram ma is bijgewerkt 'M/ X' Klaverjassen Het Zuidhonk Voorlichtingsmap Disco-avond in Zuidhonk voor gehandicapten AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! ASSCHEMAN LEZERS SCHRIJVEN w Oerkende VERHUIZERS W F hiervoor 370.000 gulden op tafel te leggen. t Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. i'-, GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 Regelgeving Kinderactiviteiten Eten en drinken Reclamebelasting Veel landen Pagina 27 Woensdag 15 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen uit een voorstel van B. en W. aan de vanavond (woensdag 15 Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen uitgangspunten begro- inclusief wijziging bij en project steunt. En MOV be- :eedt aandacht in haar stand aan 5 da'smai Met deze werkzaamheden is 800.000 gulden gemoeid, zo blijkt uit een voorstel van R en W don dp uanaunn^ fn/AAncrlon 1 AJ september) vergaderende gemeenteraad. WADDINXVEEN - De vrijwillige brandweer krijgt een tweede tankautospuit. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld Deze gemeentelijke investering kan lineair worden afgeschreven NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF F.F: 45-160-11. De totale kosten - aanschaf van een DAF-chassis en opbouw tot VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN In Zoetermeer wordt zondag 19 september een beren- en pop penbeurs gehouden van Agnes Melger. Op het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen treden met hun poppenkast ook op Frida Do- macassee, Victor Vasquez en Jacob Weerheijm. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen - Nolda Hootsmans). WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan kerbestrijding - Koningin Wilhel mina Fonds heeft in Waddinxveen dit jaar ƒ25.792,10 opgebracht. Het geld, zo laat plaatselijk voor zitter B. Glaser weten, wordt be steed aan projecten op het terrein van patiëntenbegeleiding, aan we tenschappelijk kankeronderzoek en aan voorlichting. De organisatoren van de collecte bedanken iedereen voor zijn of haar bijdrage. Speciale dank gaat naar de collectanten voor hun ge heel belangeloze inzet voor dit goede doel. Iedereen die met vragen zit of problemen heeft rond preventie, vroege ontdekking of behandeling van kanker, kan gebruik maken van de hulp- en informatielijn van de Nederlandse Kankerbestrij ding: 06- 0226622 (gratis), bereik baar tijdens kantooruren. offerten kan worden gesteld dat ook nu een DAF-Kronenburg combinatie voor een concurrerend prijsaanbod kan worden geleverd. De keuze is daarbij, mede op ba sis van een advies van de Regiona le Brandweer Midden-Holland, Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, J ZOETERMEER - Zondag 19 september houdt Agnes Melger (organisatiebureau Telex te Vaas sen) voor de dertiende maal in Zoetermeer in de zalen van het Baronhotel een grandioze beren- en poppenbeurs. Poppen- en berenmaaksters uit het hele land zullen daar verte genwoordigd zijn om hun nieuw ste exemplaren te showen. Boven dien zullen enige dames de gehele dag demonstreren. Bij hen kun nen de bezoekers terecht voor in formatie, betreffende cursussen poppen- en berenmaken. Er zullen weer enige duizenden poppen en beren worden opge steld gemaakt van verschillende materialen, zoals van porselein, klei, nylon. Agnes Melger is er weer een prachtige stand oude- en antieke poppen en bij haar kunt u trecht voor taxatie van uw oude pop of -beer. Als extra attractie zal zij uit haar verzameling de bekende gelimiteerde prinses Diana-pop tentoonstellen. Voorts zijn er kraampjes met alle soorten materialen om zelf een beer of pop te maken, poppenwa gentjes, poppen- en herenkleding, lectuur, stoffen, kant en band. Natuurlijk zal ook de gehele dag de beren- en poppendokter aanwe zig zijn. Kleine reparaties kunnen ter plekke worden uitgevoerd, de ’ernstige gevallen’ worden voor een tijdje meegenomen naar de poppen- en berenkliniek. Verder is er een prachtige stand met de Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. tussen de leplaan en de Chopinlaan-Kerkweg-West. Het kruis punt daar zal worden voorzien van een mini-rotonde, zodat dat ook op de kruising Dreef-Esdoornlaan-Sniepweg het geval is. WADDINXVEEN - Door de ge meentelijke afdeling Sociale Za ken is een voorlichtingsmap sa mengesteld voor nieuwe cliënten. Het betreft een standaard-map met allerlei folders en andere in formatie, waaraan voor elke cliënt ook nog ’op maat gesneden’ infor matie zal worden toegevoegd be trekking hebbend op zijn of haar specifieke situatie. In de rubriek Lezers Schrijven van het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week stond onder de kop ‘Ophoging van tuin en ter ras' een brief afgedrukt van de heer M. Boere, voorzien van een naschrift van de redactie. Naar aanleiding van het naschrift merk ik het volgende op. In het licht van de algemene re gels voor bescherming van de pri vacy van personen overschrijdt uw redacteur met het noemen van de naam van de heer O.G. Hart man, vergezeld van zijn woon plaats en tevens de straat waar hij woont, de grens van het toelaatba re. Door het vermelden van deze (combinatie van) persoonlijke ge gevens, kan het (te) gemakkelijk gebeuren dat de persoon in kwes tie wordt geconfronteerd met al lerhande ongewenste ontmoetin gen of telefoontjes in de persoon lijke levenssfeer. Voorts merk ik op dat het noemen van de hiervoor bedoelde gege vens, met name de straatnaam van betrokkene, geen enkele toege voegde waarde heeft voor het on derhavige naschrift, dit geldt eveneens voor de mededeling VUT-gerechtigd. Te uwer infor matie delen wij u mede, dat de heer Hartman geen adviseur, maar bestuurslid is van onze ver eniging. Navraag bij een groot regionaal dagblad leert, dat het binnen de (ongeschreven) erecodes in de journalistiek op zijn minst onge bruikelijk is om dit soort gege vens in een wijd verspreid (week)blad te vermelden. In casu kan de onderhavige publi- katie zelfs in strijd worden geacht met het wettelijk neergelegde recht op privacy-bescherming. Zo al namen genoemd worden, dan wordt doorgaans volstaan met het noemen van de naam en de plaats naam, dan wel de eerste letter van de naam en- of plaatsnaam. De heer Hartman is momenteel met vakantie, zodat hij zelf niet kan reageren op uw artikel. Aaan- gezien een snelle reactie op del kwestie geboden is en gelet op de door uw blad vermelde functie, die de heer Hartman bij onze ver eniging vervult, heb ik gemeend als voorzitter van de woningbouw vereniging Waddinxveen de be langen van de heer Hartman te verdedigen. Ik verzoek u derhalve om passen de maatregelen te terffen om dit soort storende handelingen te voorkomen en om in uw eerstvol gende editie van uw weekblad in dezelfde rubriek deze vergissing onder de aandacht te brengen on der vermelding van excuus aan betrokkene. Vanzelfsprekend zal ik de heer Hartman bij terugkomen van va kantie informeren over deze brief en hem vragen de inhoud daarvan te bevestigen. Namens de heer Hartman deel ik u op voorhand mede, dat eventueel nadere stap pen in overweging worden geno men bij het uitblijven van de ge vraagde rectificatie, zulks onder voorbehoud van alle rechten. G. VAN DER VLIST, voorzitter van de woningbouwvere niging Waddinxveen, Staringlaan 14, Waddinxveen. Het reclamebeleid van de ge meente Waddinxveen moet jaar lijks 75.000 gulden gaan opbren gen. Terughoudendheid wordt be tracht met de reclame op maga- boards (zoals de rokende cowboy aan de Wilhelminakade-Kanaal- dijk). Ook reclame op bedrijfskleding van ambtenaren vindt men in het gemeentehuis te gortig. De libera le wethouder Karei van Soest blijkt alleen te staan in zijn pro testen tegen reclame-uitingen op huisvuilauto’s. Op het terrein van de (buiten)reclame vervult de over heid - en met name de gemeente lijke overheid - een belangrijke rol, stellen B. en W. in hun voor stel aan de gemeenteraad. Met behulp van regelgeving wil de overheid voorkomen dat, door het aanbrengen van reclame, het uiterlijk aanzien van de gemeente en daardoor tevens de kwaliteit alle verstandelijk gehandicapten uit de regio Wadddinxveen. De Waddinxveeense organisaties die contacten hebben in de Derde Wereld zijn ook allemaal op het Kleurrijk Festival vertegenwoor digd. De Stichting Gered Gereed schap, die oud gereedschap inza melt, opknapt en doorstuurt naar de Derde Wereld waar het weer gebruikt gaat worden, is aanwezig met een draaibank. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, heeft voor haar stand een kinderquiz gemaakt, waar prijsjes mee te winnen zijn. Maar zij laat ook een uitgebreide collectie kaarten zien, waarvan de ter plaatse zien hoe Turkse pizza’s bereid worden. Op de terrassen van Stichting Wereldwinkel Waddinxveen en de Stichting Goed Werk is het goed geen gewonden. Een dag later vond een aanrijding plaats op de Piasweg ter hoogte van een snelheidsremmende weg versmalling. In verband met nade ring van een tegenligger moest een autobestuurster, komende uit de richting Zevenhuizen, uitwij ken waarop zij tegen een boom tot stilstand kwam. De automobilist, komende uit de richting Waddinxveen, is de ver- keerssluis normaal gepasseerd en de identiteit van deze bestuurder is niet bekend geworden. De poli tie verzoekt deze bestuurder in contact te treden met het politie bureau aan de Mozartlaan. Op de kruising van het Noordein- de en de Snijdelwijklaan vond op woensdag 8 september een aanrij ding plaats waarbij in totaal drie voertuigen betrokken raakten. Een op het Noordeinde stilstaan de auto werd door een achterop komende vrachtauto aangereden en op de voor het tegemoetko mende verkeer bestemde wegge deelte geduwd. Hier werd deze auto aangereden door een uit de richting Waddinx veen naderende personenauto. Het bleef bij materiële schade. De verkeersdienst van de politie heeft een onderzoek ingesteld naar het remvermogen van de vrachtwagen waarbij geen gebre ken werden geconstateerd. WADDINXVEEN - B. en W. hebben ingestemd met de per au gustus 1993 bijgewerkte stand van uitvoering van het beleidspro gramma 1990-1994 van het colle ge (CDA, PCW, VVD). Het programma is in zeer belang rijke mate uitgevoerd. Het be leidsprogramma is het politieke programma, op basis waarvan door het huidige college van Bur gemeester en Wethouders wordt samengewerkt. Het bevat een overzicht van de zaken welke tijdens deze zittings periode ter hand zullen worden genomen en zo mogelijk worden afgewerkt. bekende Anette Himstedt pop pen. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen ƒ6,-. De 65-plussers betalen ƒ4,-, evenals de CJP-paspoorthouders. Kinde ren tot en met 16 jaar betalen ƒ!,-• WADDINXVEEN- In het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) kan men op vrijdagavond 17 september weer vrij klaverjassen (géén competitie). In het vervolg wordt deze spel- avond op iedere derde vrijdaga vond van de maand georgani seerd. Alle avonden vangen aan om 20.00 uur. Wie zin heeft in een gezellige kaartavond en graag kans maakt op enkele kleine prijsjes moet op deze avonden in Het Zuidhoi... zijn. De toegangsprijs bedraagt ƒ2,50 per persoon. ƒ370.000,- annuïtair af te schrij ven ingaande 1993 in 15 jaar te gen een rentepercentage van 8 (conform i t'ng 1993 Voorjaarsnota). De hieruit voortvloeiende kapi- taallasten ad ƒ43.500,- kunnen worden gedekt uit de stelpost ‘ka- pitaallasten tankautospuit brand weer', waarop ƒ50.000,- beschik baar is. De hogere exploitatielasten in gaande 1993 (onderhoud en ver zekering) ad ƒ10.000,- kunnen ge dekt worden uit de stelpost 'hoge re exploitatielasten brandweerauto’s' Op 25 maart van dit jaar heeft de Waddinxveense gemeenteraad de Brandweemota met bijbehorend personeels- en materieelplan vast gesteld. Conform het gestelde in deze nota dient thans te worden overgegaan tot de aanschaf van een tweede tankautospuit. Voor het bepalen van de keuze zijn er offerten aangevraagd met betrekking tot chassis van het merk DAF, MAN en VOLVO en met betrekking tot de opbouw en de bepakking van Kronenburg BV te Hedel en Doeschot-Rosenbauer te Hippolytushoef. In de raadsvergadering van 16 september 1992, bij de behande ling van het voorstel tot aanschaf van een hulpverleningsvoertuig en een duikersvoertuig, zijn de raads leden accoord gegaan met de keu ze voor het merk DAF. °P Deze keuze werd de raadsleden, inK in overeenstemming met de wen sen van het brandweerpersoneel, ingegeven uit functionele en (brandweer)-technische redenen. Bovendien biedt dit voordelen ten aanzien van het onderhoud dat de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven in eigen be heer uitvoert. Voor wat betreft de opbouw heeft de raad toen om dezelfde redenen zijn keuze bepaald op het daartoe gespecialiseerde bedrijf Kronen burg BV te Hedel. WADDINXVEEN - Maandag 6 september vond een aanrijding plaats op de Zuidkade waarbij een __rbetrokken voertuig zwaar werd het parkeerterrein Beukenhof aan de beschadigd Het ongeval ontstond doordat de bestuurder van deze personenauto inreed op de geopende laadklep van een ter plaatse stilstaande en lossende vrachtauto. De personenauto werd aan de rechterzijde geheel opengereten en liep zware schade op. Er vielen (Naschrift redactie: 1. Het had de woningvereniging Waddinxveen natuurlijk veel meer gesierd als zij inhoudelijk en in het openbaar zo spoedig mogelijk zou zijn ingegaan op de veelheid aan opmerkingen van briefschrijver M. Boere (Eiken laan). Nu laadt zij de verdenking op zich de aandacht van de zaak met betrekking tot de kritiek van één van haar leden van de leden raad te willen afleiden, omdat el ke opmerking daarover ont breekt. 2. De heer O.G. Hartman (Van Mecklenburg Schwerinlaan) be kleedt, eerst als adviseur en nu dus als secretaris van bouwvereniging Waddinxveen, een openbare functie. Uitsluitend in dat kader is zijn naam en adres ook ter sprake gebracht. Het moge als bekend worden ver ondersteld dat het Weekblad voor Waddinxveen sinds jaar en dag uit een oogpunt van bereik baarheid, duidelijkheid en plaat selijk gebruik geregeld melding maakt van de straatnamen van democratisch gekozen bestuursle den. Dat heeft niets te maken met journalistieke erecodes (die in het aangehaalde geval slaan op personen zonder openbare functies), maar alles met het op actieve wijze openbaar maken van bestuurssamenstellingen. Het is in dit verband overigens eerder te veroordelen dat de woning bouwvereniging Waddinxveen nooit eerder in het openbaar en dus publiekelijk melding heeft gemaakt van de recente bestuurs samenstelling, waardoor vergis singen uitgesloten zijn. 3. Het Weekblad voor Waddinx veen maakt uit een oogpunt van privacy-bescherming nooit mel ding van initialen van familiena men en/of woonplaatsen, zoals in politieberichten en rechtbankver slagen. Het gebruiken van initia len in andere gevallen plakt naar onze mening de betrokkene onte recht een 'verdachté-etiket op, dus dat doen we ook niet. 4. De dreigementen in de brief van voorzitter G. van der Vlist (Groensvoorde) missen elke grond en passen volgens ons niet bij een moderne werkwijze van de wo ningbouwvereniging Waddinx veen). WADDINXVEEN - Op het Kleurrijk Festival - Hallo Wad dinxveen is volgende week zater dag 25 september tussen tien uur ’s morgens en vier uur ’s middags van alles te zien en te doen voor volwassenen en kinderen. Het Kleurrijk Festival is een mul- ti-cultureel feest, waar Waddinx- veners met een buitenlandse af komst iets laten zien van hun cul tuur. De Waddinxveense Surinamers showen hun Koto Missie-cos- tuums, een kleurrijke dracht van speciaal de Creoolse vrouwen in Suriname. Hun stand is helemaal ingericht met Surinaamse artike len en een Surinaamse specialiteit om te eten: bara’s. De Waddinxveners van Eritrese afkomst laten zien hoe hun kap sters te werk gaan. Prachtige kap sels, met vlechtjes in patroom op het hoofd aangebracht, soms ver sierd met kralen en strikjes. Zij zijn bereid bij de bezoekers ook zo’n versierde vlecht aan te bren gen. Verder zijn er Chileense en Marokkaanse stands met produk- ten uit die landen. WADDINXVEEN - Het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinx veen wordt volgende week zaterdag 25 september van tien tot vier uur gehouden op I Kerkweg-Oost in Waddinxveen. Het wordt zoals aangekondigd een groot multi-cultureel feest, waar Waddinxveners van ver schillende culturele achtergronden zich presenteren. Op het Kleurrijk Festival van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving, boor devol muziek, dans, hapjes, kinderactiviteiten en landenkra- men, komen enkele bijzondere gasten. Eén van die gasten is de Pan Afri can Cultural Group. In traditione le kleding en met authentieke Afrikaanse muziekinstrumenten brengen deze acht artiesten mu ziek en dans uit West-Afrika. Van dichtbij komt de dansgroep Chile Lindo. Het zijn Waddinxve ners van Chileense afkomst, die ons hun traditionele dansen laten zien. 'Door onze muziek en dans kunnen we ons thuis voelen in Waddinxveen', zeggen Victor en Maria-Teresa Vasquez. Op het podium treedt ook de uit drie personen bestaande muziek groep Manolya op. Zij hebben hun wortels in Turkije, maar wo nen en werken in Nederland. Gasten uit Tsjechië, die in Wad dinxveen zijn op uitnodiging van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov, treden op met een jeugdorkest en voeren een riddersteekspel op. Voor kinderen is er van alles te doen op het Kleurrijk Festival. Josiah Ónemu, Waddinxvener van Nigeriaanse afkomst en bekend beeldhouwer, geeft de kinderen gelegenheid om te boetseren. Bij Ton Jansen mogen kinderen vanaf 8 jaar hun eigen panfluit bouwen, naar Zuidamerikaans model. Er is een poppenkastvoor stelling, er zijn diverse spelletjes te doen en er rijdt een heuse Indi ase riksja over de Beukenhof. Op het festival zijn ook gerechten uit een veelheid van culturelen te vinden. Hartige hapjes en zoete hapjes. En informatie over de be reidingswijze kan men bij alle eet- kramen vragen. De bezoekers vinden er verder Chileense empenada’s, Surinaam se bara’s, Indonesische spekkoek, Turkse zoetigheiden en hapjes uit Eritrea en Marokko. De Wad dinxveense Emriye Celikoglu laat worucn ai^nreven in 40 jaar, ingaande 1994. De hieruit voortvloeiende kapitaallas- ten op basis van een rentepercen tage van 7 (conform begrotings- uitgangspunten 1994) bedragen ƒ76.000,-. Dit bedrag kan worden gedekt uit de stelpost ‘Kapitaallasten ver keerscirculatieplan 1993', waarop structureel nog ƒ110.000,- be schikbaar is. Deze stelpost is bij voorjaarsnota 1993 eenmalig ver laagd met ƒ10.000,-, zodat voor 1993 een eenmalig nog ƒ100.000,- beschikbaar is. De uit te voeren werken vallen binnen de bestemmingsplannen ‘Groenswaard I en II' en ‘Bomen- wijk ’89'. Daar de uitvoering van het plan nauwelijks strijdig is met deze plannen zal geen planologi sche procedure nodig zijn. deo-film over de kinderdorpen vertoond. De twee groepen die het festival organiseren, de Stichting Vluchte lingenwerk Waddinxveen en om geving en de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen, hebben beiden ook een stand. Vluchtelingenwerk komt met spelletjes en informatie en de Kerngroep, die projecten onder steunt in Peru en in Burkina Faso, is er te vinden met een demon stratie van stofverven in West- Afrika en met artikelen en speel goed uit de Derde Wereld, ge maakt van afvalmateriaal. Op het podium is een doorlopend programma te zien en te horen van muziek, dans en poppenkast. Er is van alles te eten en er zijn terassen voor koffie en thee. Ook zijn er workshops boetseren en panfluit bouwen. Dit eerste mult-culturele festival van en voor Waddinxveners, waar alle werelddelen vertegenwoor digd zijn, zal in alle opzichten kleurrijk zijn, beloven de organi- satoren. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werden vanaf het NS-station Waddinxveen-Noord een donker blauwe Halfords damesfiets gesto len; vanaf de Sniepweg een Gazel le damesfiets met postcode 2761 AV; van de Van Mecklenburg Schwerinlaan een goud-bruine Ba- tavus herenfiets; vanaf het NS- station een bruine Batavus Win ner damesfiets; van de Tesselscha- delaan een grijze Mondia dames fiets; vanaf de Passage een Ra leigh Massif mountainbike (he renmodel) en van het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen een groene Batavus Runner dames fiets. Aangetroffen werden aan de Sperwerhoek een zwarte Gazelle Opoefiets en aan de Nesse een bruine Batavus herenfiets. opbrengst ten goede komt aan de kinderen in de Derde Wereld. Kerkelijke groeperingen als ZWO en MOV geven acte de presence. ZWO heeft haar stand helemaal ingericht over Botswana, waar ze een project steunt. En MOV be steedt aandacht in haar stand aan Indonesië. Daar zijn ook zoete en hartige Indonesische lekkernijen te koop. De Lions Club Waddinxveen steunt kinderen in de SOS-kinder- dorpen in Brazilië en India. In hun stand vindt men informatie en er wordt een interessante vi- Het beleidsvoornemen van B. en W. is er in Waddinxveen op ge richt op grond van het (voorlopi ge) verkeerscirculatieplan de aan leg van fietsroutes te bevorderen, alsmede in brede zin de verkeers veiligheid te vergroten, zoals de route Dreef, Esdoornlaan, Cho- pinlaan samen met de daarin gele gen kruisingen. Voor deze route is een totaalplan opgesteld, waarbij het fiets-auto- verkeer wordt gescheiden door middel van fietsstroken langs bei de zijden van de weg. Het eerste gedeelte van deze route, namelijk het gedeelte Dreef en Esdoorn laan tot en met het kruispunt lep laan, is inmiddels gereed. Evenals bij het kruispunt met de Sniepweg is ook voor dit nog zwaarder belaste kruispunt met de Kerkweg-West een constructie gekozen in de vorm van een mini- rotonde. In de beleidstoelichting van de begroting voor 1993 is aangege ven dat nog dit jaar de fietsroute een vervolg zou moeten krijgen. De voorbereidingen met betrek king tot de aanleg van de tweede fase, namelijk het gedeelte Es- doomlaan tot en met het kruis punt Kerkweg-West-Chopinlaan, zijn inmiddels gereed. Een plan is vervaardigd. De kosten zijn begroot op ƒ800.000,- inclusief BTW en kos ten technische dienst. Hoewel de mogelijkheid op rijkssubsidie voor dit gedeelte gering is, zal daartoe wel een poging worden gedaan. 'Wij kiezen hier echter vooralsnog niet voor', laten B. en W. nadruk kelijk weten. De problematiek rondom uitstal lingen op de openbare weg spitst zich toe op de controle op de na leving. Een concreet voorstel voor de aanpak zal op korte termijn in het gemeentehuis worden uitge werkt. Voor de volledigheid zij vermeld dat voor het hebben van horeca- terrassen op gemeentegrond, van af 1 januari 1992 tot heden, ƒ2.630,- aan precario is opge bracht. In de notitie Reclameplan staan de conclusies en aanbevelingen van B. en W. keurig vermeld. Ten aanzien van de aanbeveling recla me op huisvuilauto’s wordt een minderheidsstandpunt ingenomen door wethouder Karei van Soest. Hij is van mening dat geen com merciële reclame op huisvuil auto’s dient te worden aange bracht en dat slechts ideële recla me, zoals educatieve teksten, bij voorbeeld over milieu en afval scheiding, mogelijk dient te zijn. In de vergadering van de raads commissies voor Economische Za ken, Sport, Recreatie en Emanci- patiezaken op 24 augustus en voor de Financiën op 26 augustus zijn de aanbevelingen onderschreven, met dien verstande dat men vindt dat enige terughoudendheid dient te worden betracht met de recla me op megaboards. Een en ander mag niet ontaarden in 'Ameri kaanse' toestanden. De commissie Economische Za ken is met het college van me ning, dat vooralsnog geen uitvoe ring dient te worden gegeven aan de mogelijkheid van reclame op bedrijfskleding van ambtenaren. De opmerkingen van leden van de raadscommissie voor de Financiën zijn reeds in de gemeentelijke no titie verwerkt. Dit betreft de afra- WADDINXVEEN - Het nieuwe vrijliggende fietspad langs de ming van de reclame-inkomsten Esdoornlaan zal binnenkort worden doorgetrokken. Het gaat ad ƒ50.000,-, hetgeen reeds bij de hier om de tweede fase van de aan te leggen fietsvoorziening Voorjaarsnota is geschied. In T 1994 zuiien de inkomsten waar schijnlijk wel ƒ75.000,- bedragen. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen heeft de üitgebreide notitie 'Reclame plan' ter vaststelling aan de gemeenteraad voorgelegd om voort aan ook inkomsten uit reclame-uitingen in het dorpsbeeld te krijgen ter compensate van de krimpende gemeente-inkomsten. van de openbare ruimte, wordt geschaad. In de notitie Reclameplan wordt inzicht gegeven in wat er op het gemeentelijk vlak bij reclame komt kijken, zodat verantwoorde keuzen kunnen worden gemaakt. Deze notitie is geschreven tegen de achtergrond, dat er een wild groei dreigt te ontstaan van (reclame)objecten, die bijvoor beeld door winkeliers op gemeen tegrond worden geplaatst of die lukraak aan gevels worden aange bracht. Door het opstellen van regels, die ten grondslag liggen aan het recla- memaken door derden, heeft de gemeente mogelijkheden tot regu- liering en sanering vna reclame- uitingen. Bovendien biedt het toe staan van verantwoorde reclame mogelijkheden tot inkomstenver hoging voor de gemeente. Het invoeren van reclamebelas ting is één van de mogelijkheden. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 september wordt er door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas Na bestudering van de ingediende in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een disco-avond gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Deze avond begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Het be looft een gezellige avond te wor den, waarbij de disco-gangers ui teraard hun favoriete nummers gevallen op het DAF-chassis type kunnen aanvragen. De toegangs- prijs bedraagt ƒ3,50. Deze avond en de andere avonden die voor deze doelgroep worden tankautospuit - worden geraamd georganiseerd, zijn bedoeld voor op ƒ370.000,- inclusief BTW. B. en W. stellen de raad voor de totale netto investering ad rusten bij een kopje thee of kof fie. Veel Waddinxveners laten in de kramen iets zien van hun culture le achtergrond. Er zijn kramen over Eritrea, Marokko, Indonesië, Turkije en Suriname. En verder zijn er kramen van veel Waddinxveense organisaties die contact hebben met de Derde Wereld, zoals Unicef, Lions Club, kerkelijke groepen zoals MOV en ZWO, Stichting Gered Gereed schap, Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en omgeving en de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. gfQ-99<W. SA JA I

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27