Fair pakken punt Zwemrevalidatie en recreatie start 18e seizoen Dick Dibbets aan kop bij Excelsior Goede vangst floreant Geslaagde meerkamp Antilope Skiën en langlaufen met Nivon Voorronde Muziekprijs Antilopers presteren in Gouda Zwemkroniek-beker voor Jan Willem van den Hoek Korbalvereniging Korbis viert feest Hervormde themadiensten Waddinxveen en Be FLOREANT (zo.)-BODEGRAVEN Be Fair-jeugd start competitie veelbelovend I Rentokil-ZVH in training ZEVENHUIZEN Nieuw bestuur hockeyclub Waddinxveen Klaverjassen Het Zuidhonk Hot Portugal ook één punt Bowlingteam vergaart punt Klaverjassen bij Be Fair WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT Zondag 19 september Wisselend succes I Waddinxveen-jeugd B Boskoop pj Voetbal F Promotion Aanvang14.00 uur Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Waddinxveen Nic Geers Judith van Berkel Contactpersonen - Woensdag 15 seplember 1993 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal speelde afgelopen zaterdag wijl leeftijdgenoot Wim Los WADDINXVEEN - Vorige week was het een groot feest bij de door nis van de KNZB-Zwemkroniek-beker voor het zomerse lange- teerde in de C-league te Rijswijk. voetbalvereniging V STICHTING. I I Ronald Doodewaard. In de tweede helft kwam de vechtlust wel terug bij de Wad- dinxveners, maar net als in het daarmede verrassend zesde achter zijn clubgenoot. moet scoren om in deze klasse mee te kunnen draaien. De eerste game werd verloren met 624 tegen 524. De tweede AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw EB aan Blom. De beslissing van het duel viel in de eindfase ten voor dele van de clubkampioen. In een moeilijk duel hielden Tij- men den Ouden jr. en Teun van der Krol elkaar in evenwicht. Raymond van Es profiteerde in het eindspel van een foutzet van Ruud van Dijk en won door over macht. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: steeds geblesseerd, terwijl Frans Lalihatu een schorsing moest uit zitten. Beide ploegen kregen nogal wat kansen, maar een gelijkspel was over het algemeen gezien een juis te afspiegeling van de krachtsver- deling. Eén van de uitblinkers aan eerste gedeelte van de wedstrijd Waddinxveense zijde was weder- konden de gastheren geen doel punten maken. Aangezien ook De Sleutels geen vuist meer konden maken eindig de deze wedstrijd zoals ze begon, namelijk 'met een brilstand van 0-0. Komende zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij Kagia, dat afgelo- Het nog altijd sterk verzwakte eerst elftal van Waddinxveen- voetbal heeft een goede prestatie neergezet door in en tegen het hooggeplaatste Cabauw een 1-1 gelijkspel af te dwingen. De eind stand was door doelpunten van Je roen van Vliet (1-0) en Karei Bin nendijk (1-1) al in de rust bereikt. Waddinxveen had zelf nog kans op de volle winst, maar Ed Sloof miste in de tweede helft een door scheidsrechtere Overbeek toege kende strafschop. Het verhaal wordt eentonig, maar het is een feit dat de geelzwarten ook deze wedstrijd weer moesten aantreden zonder een groot aantal basiskrachten. Ron Scheurwater, Raymond Bey, Willem Hoogen- doorn, Rob Schijff, Chiel Boer en Dennis Ringelenstein zijn nog in 39.23 min. een nieuw persoonlijk record liep. WADDINXVEEN- In het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) kan men op vrijdagavond 17 september weer vrij klaverjassen (géén competitie). In het vervolg wordt deze spel- avond op iedere derde vrijdaga vond van de maand georgani seerd. Alle avonden vangen aan om 20.00 uur. Wie zin heeft in een gezellige kaartavond en graag kans maakt op enkele kleine prijsjes moet op deze avonden in Het Zuidhonk zijn. De toegangsprijs bedraagt f2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Het bow- WADDINXVEEN - Voor de eerste maal in de lange geschiede- lingteam van Hot Portugal debu- GOUDA - Vrijdag 17 september vindt in Gouda de eerste voorron de plaats van de ’Goudse Muziek prijs ’93’. De ’Goudse Muziek prijs’ is een competitie voor bands die dit jaar voor de tweede maal georganiseerd wordt door Stich ting Brainstorm. Om tien uur die avond treden The Phil Harmonie, Slice of Mer lin, Conquistador en Jawz op. Twee van deze bands gaan door naar de fianle waarbij de winnaar drie dagen studiotijd in een 24- sporenstudio in de wacht sleept. De voorronde vindt plaats in The Rebel, Peperstraat 29. De zaal is open om 21.30 uur. Toegang ƒ7,50 (leden ƒ5,-). het Korbisveld. Aan het eind van de middag ver zamelden steeds meer jeugdleden met hun ouders zich bij de kanti ne. Om zes uur zouden we starten met een ballonnenwedstrijd. Na het sein van voorzitter Cees Vis ser gingen er zo’n 100 ballonenn de lucht in. Voor degene die het verst komt, is er leuke prijs. Vervolgens werd er op het bin nenterrein begonnen met de play backshow. De meeste Korbis- teams hadden hier zeer intensief op geoefend en het werd dan ook een groot succes. Elk deelnemend team kreeg aan het eind als belo ning voor hun deelname een taart aangeboden, die er zeer gretig in ging. Na dit gebeuren gingen de mees ten naar huis en de kantine kon klaargemaakt worden voor het eindfeest, dat begon om half ne gen. Dat Korbis kan feesten, bleek wel tijdens deze gezellige avond. Tot in de kleine uurtjes werd er doorgegaan, zelfs toen de muziek al vertrokken was. WADDINXVEEN - Na een goe de start op de eerste competitie- dag kreeg het Waddinxveense bowlingteam van Plusmarkt nu een moeilijke avond. De strijd werd aangebonden tegen het Goudse NST. NST begon al met een hogere handicap (bonus punten) en deze zouden eerst weggewerkt moeten worden. Jan Willem Groeneveld en Bart Stellaard ondervonden al snel, dat bowlen niet zomaar een balletje rollen is. Concentratie en het vinden van de juiste scorings- lijn zijn een vereiste om tot sco ren te kunnen komen. Op scratch-basis (zuivere pinfall) werd wel hoger gescoord dan SNT, 396 tegen 393, maar de bo nus besliste in hun voordeel met 31 pins. Jan Willem Groeneveld 106 hep 50 totaal 156. Bart Stel laard 103 hep 50 totaal 153. An- nemieke Altewischer 181 hep 11 totaal 192. De tweede game verliep beter. Jan Willem Groeneveld verbeter de zijn persoonlijk record en zette deze op 138 (188). Bart Stellaard kwam op 119 (169) en Annemie- ke Altewischer op 203 (214). Met 51 pins werd deze tweede game voor Plusmarkt. De derde game moest de beslis sing brengen. NST scoorde goed met dubbele strikes en had in de 5e frame al een voorsprong van 90 pins. Plusmarkt ging te gefor ceerd gooien en kon daar geen antwoord op geven. Jan Willem Groeneveld 105 (155) en Bart Stellaard 116 (166). An- nemieke Altewischer gooide in de 10e beurt nog wel een ’Turkey’ (3 strikes achter elkaar) en kwam uit op 187(198), maar was te weinig om de game in het voordeel van Plusmarkt te beslissen. NST zegevierde met 3-1. Totale pinfall 1591 voor Plusmarkt Riwa tegen 1644 voor NST. jaar gewonnen Speedo-beker voor het schoolslag-klassement inleve ren vanwege de toegenomen con currentie bij de 50-plussers. Op de Europese zwemkampioen- schappen voor masters, welke dit jaar van 9 tot en met 12 septem ber in het Duitse Sindelfingen werden gehouden, bevond zich tussen de 2.300 deelnemers één Boskoper, de 55-jarige Nic Geers, lid van de zwemclub De Gouwe. Per deelnemer mocht op vijf on derdelen worden gestart en Nic kwam uit in de groep 55-59 jaar op vier vrijeslag nummers en een rugslag onderdeel. Zijn sterke kant ligt in de vrije slag en hij won goud op de 200, 400 en 800 m. Op de 100m vrijeslag en de 200 m rugslag werd het zilver. Gouwe-zwemster Judith van Ber kel, uitkomend in de mastergroep van 50-54 jaar, nam van 2 tot en met 5 september deel aan de open Franse masterkampioenschappen in Vichy. Zij nam deel aan vier onderdelen en won deze. Zij behaalde de gou den medailles op de 400 en 800 m vrijeslag, de 100 m rugslag en de 200 m wisselslag. baby’s en peuters is Paulien Drö- ge (tel. 01828-19339). Het con tactadres voor gehandicapten, minder validen en revalidatiepati- enten is Jonet Warmenhoven (tel. 01828-18695, op werkdagen na 18.00 uur). Voor de Waddinxveense Red dingsbrigade treedt op als con tactpersoon A.J.P. Slootweg (tel. 01828-18440). Een informatieboekje bevat alle gegevens voor de verschillende groepen. Daaruit blijkt dat revali derende vrijzwemmers (die de zwemkunst beheersen) elke woensdag terecht kunnen tussen 18.00 en 20.00 uur. Gehandicapten die nieuw zijn moeten een verwijsbriefje van hun huisarts of medisch specialist kunnen laten zien. Bij de eerste keer zwemmen krijgt men een lid maatschapskaart. Deze kaart dient iedere week meegebracht te worden. De contributie voor een seizoen bedraagt 105,- voor baby’s en peuters (vader of moeder en kind), voor mindervaliden 87,50 en voor ouderen (60+) 75,-. Per keer per persoon betaalt men Er bestaat een korting voor tweede gezinsleden. Het is niet toegestaan dat familieleden en kennissen met de deelnemers meezwemmen. Veteraan III Bram Lindhout is sinds kort weer in regelmatige training en behaalde een mooie eerste plaats in zijn categorie in 41.26 minuut. Oud-Antiloper Ed van Gemeren uit Boskoop, thans lid van het Utrechtse Hellas, liep sinds een paar jaar weer eens een straten loop. Tevreden keek hij terug op een prachtige negende plaats in de eindrangschikking met een tijd van 31.01 minuut. Waddinxveense korfbalvereniging Korbis. Het 15-jarig bestaan liet men bij Korbis niet zomaar voorbij gaan. Woensdag 8 september begon het voor de jeugd, ’s Middags waren ongeveer 25 welpen en pupillen actief. Op het veld waren allerlei spellen uitgezet zoals zaklopen, hindernisbaan en 60-meter sprint. Als beloning kregen alle deelne mers aan deze spelmiddag een di ploma uitgereikt waar de behaal de resultaten op vermeld stonden. Tot slot volgde nog een leuke vi deofilm over Mickey Mouse. Alle aanwezigen vermaakten zich pri ma. Het weer was Korbis goed gezind, want kort na afloop begon het toch te regenen. Woensdagavond om 19.00 uur was er een bingo-avond. Ditmaal zaten er 35 Korbis-pupillen en -as- bleef over Floreant. Be Fair is dus gewaarschuwd en zal alle moeite mceten doen om in Lisserbroek beide punten te behalen. WADDINXVEEN - Waar de Ke- niaan Wilfred Kiplagat met een tijd van 29.33 min. een nieuw par- coursrecord op zijn naam bracht in de vrijdagavond in Gouda gelo pen 10 kilometer van de Goudse Singelloop, gaven ook enkele wed- strijdatleten van het Waddinx veense Antilope acte de présence. Eerstejaars veteraan Hans Boere snelde met een tijd van 35.04 min. naar een mooi resultaat, ter- WADDINXVEEN - Van de ze ven wedstrijden die de jeugd van Waddinxveen-voetbal afgelopen zaterdag speelde werden er vier I gewonnen. BI verloor in een slechte wed strijd met 3-6 van Oudewater. De Cl jongens zetten de goede pres- tatielijn door. Nieuwerkerk werd na een 6-0 ruststand met 10-2 ver slagen. Man van de wedstrijd was Karim Botonnou. Ondanks het feit dat Dl de bete re ploeg was, werd jammerlijk met 4-2 verloren van Rohda. Ook D2 kon het niet bolwerken. Nadat de schade in de eerste helft nog enigszins beperkt kon worden ge houden werd Waddinxveen in de tweede helft overspeeld door Nieuwkoop: 11-0. Zowel F1 als F2 wisten te winnen. F1 speelde in een fysieke sterke wedstrijd net iets feller dan mede- koploper Bergambacht F1 en won met 0-5. F2 behaalde de eerste overwinning van het nog prille seizoen. Er werd met 3-2 gewon nen van Soccer Boys. De meisjes junioren tenslotte wonnen eenvou dig met 15-0 van het zwakke Nieuwkoop. gingen de jongsten naar huis en de ouderen mochten blijven om een spannende videofilm te bekij ken. Vrijdagavond was het oudertour- nooi. Ouders van jeugdleden ston den nu eens binnen de lijnen en kregen aanwijzingen van hun kin deren, hetgeen lachwekkend situ aties opleverde. Een succesvol ini tiatief en zeker voor herhaling vatbaar. Na afloop kregen zowel de winnaars als verliezers een taart uitgereikt. Zaterdag 11 september was het de echte jubileumdag. De kantine was leuk versierd, iedereen werd geschminkt en de meeste Korbis- teams speelden die dag hun wed- piranten achter de* bingo-kaarten strijden - op verzoek - op eigen om een van de vele leuke prijsjes veld. Het was gezellig druk op te kunnen winnen. Rond acht uur het Korbisveld. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 22 september gaat voor de Stichting Zwemrevalidatie en -Recreatie Waddinx veen (ZRRW) in het Gouwebad ‘de Sniep* haar 18e seizoen van start. Onder leiding en verantwoorde lijkheid van de stichting is er elke woensdag zwemmen voor baby’s (9.00 tot 9.30 uur), voor peuters (18.00 tot 19.00 uur) en voor ge handicapten en revaliderenden (18.30 tot 20.00 uur). Het water is die dag extra verwarmd. Ook in dit seizoen is door vrijwil ligers, onder begeleiding van fysi otherapeuten en de Waddinxveen se Reddingsbrigade (WRB) een programma op touw gezet om alle groepen in staat te stellen in het water te revalideren en te recreë ren. Het doel van het peuterzwemmen is het kind op een speelse wijze vertrouwd te maken met het wa ter. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepsleid(st)er. Voor de gehandicapten en minder validen zijn met name de fysio therapeuten en de Reddingsbriga de actief. De ingedeelde personen krijgen een individueel aangepast oefenprogramma. Indien er voldoende animo be staat voor het gymnastiek-halfuur- tje zal de stichting dit vervolgen en wel van 18.00-18.30 uur, een uitgelezen kans om de condititie van spieren en gewrichten op peil te houden. De ZRRW kent verschillende contactpersonen voor de diverse groepen. Het contactadres voor Redelijkheid tot 20 meter met het balwerpen, wat een verbete ring van 1 meter inhield ten op zichte van het oude clubrecord. Bij de meisjes pupillen B was Ma rieke v.d. Leede in zeer goede doen, gezien de resultaten op de 40 meter sprint in 6,8 sec. en haar prachtige tijd op de 1.000 meter in 3.51 minuut, hetgeen voor bei de onderdelen een nieuw clubre- cord betekent. Ook Maartje Prevosth (MD) deed het meer dan uitstekend en teken de voor eveneens twee nieuwe clubrecords. Zij wierp de discus naar de respectabele afstand van 19.52 meter en liep de 1.000 me ter in 3.26 min. Bij deze 3 meerkampen is Antilo pe ervan uitgegaan dat de deelne mers, wil men voor de eindklasse ring in aanmerking komen, aan tenminste twee wedstrijden moet hebben meegedaan. De beste twee resultaten van die wedstrij den werden bij elkaar opgeteld waarna de einduitslag bekend kon worden gemaakt. Alle deelnemers kregen na afloop van alle drie de meerkampen dit jaar een kaart waarop de persoon lijke uitslagen met puntenwaarde ring waren vermeld. Voorzitter Cees v.d. Harst kon za terdag de prijzen aan de deelne mers overhandigen. In veel leef- tijdscategoriën is het er zeer span nend aan toegegaan wie de num mers een, twee en drie zouden worden. Antilope kan terugzien op leuke en sportieve wedstrijden, waarin de jeugd zich heeft kunnen uitle ven. WADDINXVEEN - De tiende wedstrijd voor de zomercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW werd gehou den in het Noord-Hollandskanaal nabij Spijkerboor. De vangsten waren goed. Er werd in totaal ca. 50 kilo aan witvis op de kant ge bracht. De uitslag is als volgt: 1. H. de Kwaadsteniet 11.690 gram, 2. P. Grootendorst 7.500 gram, 3. M. Reichard 6.640 gram, 4. H. Kraan 5.430 gram, 5. A. van Leeuwen 4.560 gram. Met nog twee wedstrijden te gaan is de stand aan de kop: 1. A. van Leeu wen 80.930 gram, 2. H. Kraan 71.860 gram, 3. M. Reichard 70.770 gram, 4. W. Houtman 54.870 gram, 5. J. van Egdom 48.290 gram. De eerstvolgende wedstrijd in de ze competitie is op zaterdag 25 september. Vertrek vanaf het NS- station Waddinxveen om 06.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 september hield de Wad dinxveense sportclub Antilope voor haar jeugd de derde en tevens laatste meerkamp van dit jaar op de baan aan de Al- berdingk Thijmlaan. De weersomstandigheden waren ideaal voor de atletieksport. Er zijn ook in deze derde wedstrijd weer goede tot uitstekende resul taten behaald door de jeugdige at leten. Liefst 6 keer werd een clubrecord op deze dag verbeterd. Bij de jon gens pupillen C (de jongste go- rep) liep Bastiaan Blokland een prima 1.000 meter in de nieuwe clubrecordtijd van 4.14 min. In dezelfde groep kwam Eldert de WADDINXVEEN - Sinds deze maand ziet het bestuur van hoc keyclub Waddinxveen er als volgt uit: voorzitter J.J.J. Vogelaar (Zuidkade), secretaris Y.J. van der Honing (Zuidkade), penning meester W.A. van Heel (Mozart- laan), technisch commissaris H.H. Kodde (Graanakker), commissaris organisatie M. de Wit-Mol (Alp- herwetering) en commissaris ma teriaal G. de Groot (valkenhorst, Boskoop). Het eerste heren-hockeyteam van Waddinxveen, vorig seizoen nog spelend in de derde klasse A, komt het nieuwe seizoen uit in de vierde klasse A. De selectie is aangevuld met Sander Evers, Pim Walraven, Diederik Versluisen en Jörge de vries. Coach is Frits van Rooy. De heren speelden een oe fenwedstrijd tegen Bodegraven, waarvan met 6-1 werd gewonnen. Het eerste damesteam van Wad dinxveen speelt eveneens in de vierde klasse A. De dames starten de competitie tegen VCL. l WADDINXVEEN - Na drie ron den van de onderlinge competitie van de Waddinxveense damclub Excelsior heeft 7-voudig clubkam pioen Dick Dibbets de leiding ge nomen in de onderlinge damcom- petitie. Met de 100%-score van 6 uit 3 heeft hij 3 punten voorsprong op Tijmen den Ouden jr. en Teun van der Krol. Nadat twee seizoe nen terug vijf aspiranten, naar la ter bleek, zeer succesvol de senio rencompetitie binnentraden, kan Excelsior zich thans weer verheu gen in een jeugdige, talentvolle aanwas. Dinie Buitenhuis, Daniel West- maas, Mounts van den Bosch en Dick Berghout (aspirantenkampi oen van de dambond Midden-Hol- land) hebben in de tot nu gespeel de onderlinge wedstrijden al weer danig van zich doen spreken. In de eerste ronde stuitte Dick Dibbets op grote tegenstand van Teun Twigt. Laatstgenoemde was vermoedelijk zeer dicht bij een puntendeling geweest. Lucien Claessen klopte Gerrit van der Zijden en Vincent van Es startte met volle winst tegen Adriaan Blom. Het was reeds gezegd, dat de ’nieuwe oogst’ goed startte. Mou nts van den Bosch en Dick Berghout klopten Jan de Heer en Cor Stolker en Jan Both ervoer de kracht van Daniel Westmaas (fraaie remise). In de tweede ronde klopte Gerrit van der Zijden in een leuk duel Ruud van Dijk. Tijmen den Ou den jr. en Vincent van Es maak ten het elkaar in een zeer origine le partij-opzet erg zwaar. Dankzij zeer goed positiespel behaalde Tijmen een goede winst. Adriaan Blom verschalkte Cor Barelds in het middenspel via een niet al te moeilijke combinatie en Dick Dibbets confronteerde Lu cien Claessen met de nul. Dinie Buitenhuis klopte de ervaren Kees Blonk, Daniel Westmaas bond Bertus van Eijk aan de zege kar. Mourits van den Bosch deel de de punten met Dirk Heeren II. In de derde ronde had Dick Dib bets weer een hele kluif aan Adri- Zaterdag deed de heren-selectie van het Ze- venhuizense Rentokil-ZVH mee in het Vocasa-volleybal-toumooi in Nijmegen. Op dit tournooi ontmoette het eredivisieteam de teams van Piet Zoomers-DA, Heminks uit He- miksem België en de organiser- dende vereniging Vocasa. ZVH, zonder Brecht Rodenburg, verloor de wedstrijd tegen PZ/Dynamo en Hemiks met 2-1 en won van Vocasa met 2-1. Vrijdagavond 17 september speelt de ZVH-selectie om 20.00 uur in sporthal Swanla tegen het Belgi sche Maaseik. ZVH kan dan weer beschikken over Brecht Roden burg, die in Finland in de finale wedstrijd om het Europees kam pioenschap op een geweldige wij ze zijn debuut maakte en een wa re plek binnen het team wist te veroveren. Na een 2-0 achterstand kwam Brecht in het team en was hij één van de spelers die Italië een vijfde set afdwong. Het nationale team wist de vijfde set niet te winnen en won slechts zilver in Turku. Op vrijdag 11 september is het tevens mogelijk om voor het nieu we seizoen de nieuwe seizoenkaar ten te kopen. De wedstijd begint om 20.00 uur, de kaarten zijn in de hal te verkrijgen. WADDINXVEEN - Zondagmor gen 19 september om half tien worden er door de Centrale Her vormde Gemeente weer thema diensten gehouden. Het thema van de morgendiensten op vier lo- katies is ‘Wie volgt*. De diensten worden gehouden in de Brugkerk (Kerkweg-Oost), Bethelkerk (Bilderdijklaan), Re- hobothschool (Sperwerhoek) en De Hoeksteen (Esdoomlaan). Er is op de vier lokaties een creche aanwezig en na de dienst is er voor iedereen gelegenheid om koffie te blijven drinken. WADDINXVEEN - De eerste officiële competitiewedstrijddag zit er op voor de jeugd van Be Fair-voetbal. Het A-l elftal scoorde tegen Bo degraven weliswaar driemaal (5-3), maar verloor opnieuw van het verrassend sterke Esto, waar door men ook werd uitgeschakeld voor de beker. B-l werd afgelast. De hevige re gen in Den Haag op de vroege za terdagmorgen zette menig voet balveld onder water. Komende za terdag hopen de jeugdspelers thuis te kunnen spelen tegen Roodenburg B-l uit Leiden. C-l had een prima debuut. De kampioen van vorig seizoen en veel in het nieuws geweest door de wedstrijd in de Rotterdamse Kuip, won in Woerden bij VEP met 0-5. Ze nestelden zich daarmee direct bij de betere plaatsen in deze hoogste groep. John Slagboom en Zuhier Benquedda scoorden bei den tweemaal. De andere goal kwam van Yassmin Darrazi. Het hoogste pupillenteam van de Be Fair leverde een uitstekende prestatie door uit van de sterke D- jeugd van Olympia te winnen. Pa trick Krins scoorde de enige goal en Jan Willem redde tot drie maal toe Be Fair van de gelijkma ker: 0-1 winst. Ook D-2 won met 4-3 van Groeneweg D-l. Een uit stekend begin voor trainer Peter Zandee. In de F-groep haalde vooral F-5 uit. In en tegen Bodegraven werd met 1-4 gewonnen. Frank de Bruijn (2x), Bart Timmerman en een eigen goal zorgden voor de punten. Vorige week werd bekend ge maakt dat Be Fair reeds 23 teams telde en de 25 zal worden ge haald. Nu kan de jeugdcommissie van Be Fair alweer bekend maken dat de toeloop van nieuwe A en B-jeugdleden blijft doorgaan, het geen heeft geresulteerd in het in schrijven van het 24e A-3 elftal. Het nieuwe A-3 is reeds inge deeld en zal onder coaching van Gerard Polfliet komende zaterdag om 12.45 uur in en tegen Haas trecht debuteren in de Goudse competitie. Afgelopen zaterdag in het zoute Kanaal naar Goes konden de vol gers alleen maar om de tweede plaats strijden want Jan Willem kon na de twee km met een voor sprong van 30m rustig aantikken in 23 min. 46 sec. Op de laatste langebaan, zondag in Roermond, benadrukte hij zijn kracht door in de grindmeren een verschil van ruim 40m op te bou wen. Deze race ging in 24 min. 3 sec. In Roermond was ook schoolslag- zwemmer Martijn van den Maag denberg na zijn oogblessure van de partij. Hij werd op de twee km‘ schoolslag vijfde in 32.26. Voor de beker haalt hij dit jaar geen hoge klassering vanwege het niet deelnemen aan voldoende wedstrijden. Jan Willem van den Hoek deed, als laatste wapenfeit van zijn lan gebaan seizoen, ook nog mee aan die twee km schoolslag. Hij vol bracht deze in 32.31 en werd thuis met 0-0 gelijk tegen De Sleutels. Waddinxveen-voetbal speelde met 1-1 gelijk tegen Cabauw. De eerste thuiswedstrijd van Be Fair heeft de ploeg van trainer Cees Verbree geen al te beste in druk gemaakt. De thuisploeg mocht met name op grond van de prestaties in de eerste helft nog blij zijn met het doelpuntloze ge lijke spel. Met name waren de gasten in de ze speelhelft duidelijk de betere ploeg en het had pech bij de af werking van hun goede aanvals- spel. In deze periode brachten de paal en doelman Ralph Boonstop- pel diverse keren redding voor de Warnaarplantsoenbespelets. Pas in de 26e minuut konden de gastheren het vijandelijke doel in het vizier nemen, maar de keeper redde bekwaam op het schot van WADDINXVEEN - De winter- sportbrochure 1993-1994 van het Nivon, die ook in Waddinxveen een afdeling heeft, is uit. Het Nivon is een vereniging die op non-profitbasis zomer- en win- tereizen organiseert. Het winter- sportaanbod bevat groepsvakan- ties waarin skiën, langlaufen, trek ken en wandelen tot de mogelijk heden behoren. In de brochure staan verschillen de soorten reizen vermeld. Er zijn diverse bestemmingen in Zwitser land en Oostenrijk. Meestal is er de mogelijkheid te langlaufen en zijn er uitgebreide pistes om alpi ne te skiën. Er wordt overnacht in eenvoudig hutten, bijvoorbeeld natuurvriendenhuizen, waar vaak zelf gekookt wordt. Verder zijn er verschillende lang- laufbestemmingen in het pro gramma opgenomen, bijvoorbeeld in Duitsland en Tsjechië. In Lap land (Zweden) biedt het Nivon een intensieve langlauftrektocht aan. De diverse reizen kenmerken zich door eenvoud, kwaliteit en betaal baarheid. Ze vinden plaats in de kerstvakantie (1993) en in de voorjaarsvakanties (1994). Een enkele reis vertrekt buiten de re guliere vakantieperiode. De afdeling Waddinxveen van het Nivon is ook aanwezig op de in formatiemarkt op het Raadhuis plein tijdens de Gemeentedag op zaterdag 25 september van 10.00- 16.00 uur. Men kan daar alle inlichting krij gen over bovengenoemde reizen en andere Nivon-aktiviteiten, als mede op tel. 01828-13579 en 01828-15848. om doelman Wilco Vermeij, die het zijn concurrent voor de num- mer-één positie Dennis Ringelen stein wel eens behoorlijk meoilijk gaan maken. De hardwerkende Gerard Moliej kreeg in de hecti sche slotfase wat ongelukkig een rode kaart. w Komende zondag spelen de pen zaterdag" met 4-1 de baas Sniepbewoners om 14.00 uur thuis tegen koploper Bergam bacht. Wellicht zijn er dan weer wat meer basisspelers inzetbaar. baanklassement is deze gewonnen door een zwemmer van het Waddinxveense De Gouwe. Na een wisselvallige aanvangspe- riode begon Jan Willem van den Hoek door intensivering van de training halverwege het seizoen aan een opmars in het klassement vrije slag. Van de 16 wedstrijden waar hij door het hele land ver spreid aan deelnam en waarbij 37 km werd afgelegd, sloot hij er 9 winned af. Zijn macht werd op het laatst zo groot dat hij het tempo van het peloton van zo’n 70 tot 100 man dicteerde en gewoon versnelde als er iemand langs probeerde te ko men. Van de laatste zeven wed strijden won hij er zes van kop af aan en zo veroverde hij uiteinde lijk de KNZB-trofee met grote voorsprong. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 17 september start de kla- verjascompetitie van Be Fair-voet bal in het Wamaarplantsoen. Ge durende acht vrijdagavonden zal in de kantine van de 40-jarige ver eniging de kaarten op tafel kun nen worden gelegd. De avonden zullen om 20.30 uur beginnen. Het inschrijfgeld zal per avond ƒ2,50 bedragen en de beste zes resultaten zullen gelden voor de eindstand. Per avond zal een aantal prijsjes beschikbaar zijn. De eindprijs zal opnieuw de felbgeeerde A.M. van Zanten-bokaal zijn, op dit mo ment in het bezit van Wim van Leeuwen. Iedere derde vrijdag van de maand, met uitzondering van de maand december, dan is de kla- verjasavond op de tweede vrijdag, wordt het weer spannend, maar vooral gezellig in de Be Fair-kan- tine. In Rijswijk zijn de Leagues aan elkaar gekoppeld. Daar wordt zui ver op scratch basis gespeeld met een promotie- en degradatierege ling. De masters Nic Geers en Judith De eerste wedstrijd werd gespeeld van Berkel ontbraken bij de laat- tegen The Bulldogs, gepromo- ste langebaan wedstrijden, maar veerd uit de D-klasse. Al snel zij hebben zo’n sterk klassement werd ondervonden, dat men hoog voor de vrijeslag opgebouwd dat zij de Speedo-bekers daarvoor weer mee naar huis mogen ne men. Hans den Boer moet zijn vorig game werd met een nog groter verschil verloren 742 tegen 585 ondanks men beter scoorde in de ze game. De derde game verliep beter. De ze werd in winst omgezet 616 te gen 597 en het eerste punt was binnen voor Hot Portugal. De hoogste game werd gescoord door Leo Keyzer 196. Totaal sco res over drie games: Hans Kuyper 477, Leo Keyzer 472, Annie Alte wischer 406 en Willem Holstein 387. Eén van de vele starts op de atletiekbaan van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan in Wad- dinxveen-Noord. (Foto: Han Zoet).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 33