f Open dag van ‘De Boemel‘ Westnederland gaat fusie aan met ZWN Den Hertog BV maakt in haven IJmuiden een passagiersloopbrug Leids Beestenspul met 3.000 dieren Gouden speld voor Arie Olie ~ntr HOUTMAN VERMEULEN Zaterdagmorgen 25 maart Drive-in-show Nieuw openbaar vervoerbedrijf met 3.100 man Wim van Steijn taxateur van sportwagens en old-timers SPECIALE AANBIEDING Deense reder vaart niet meer door naar Amsterdam 1 TOT 50 CC-KARREN 50 TOT 100 CC-KARREN 100 CC-KARREN EN MEER 1.50 1.30 1.10 - Voor de maanden november, december, januari en februari, 4 maanden huren voor 0.50 per dag/per CC, ideaal voor het overwinteren van uw gewassen. Hopende u met dit huuroverzicht een passend aanbod te hebben gedaan, zien wij graag uw reactie tegemoet. e HANDELSONDERNEMING CC-KARRENVERHUUR Loopbrug (per CC altijd 3 bledden) (per CC altijd 3 bledden) (per CC altijd 3 bledden) Terminal i Den Hertog BV Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 september 1993 DOORSNEDE "A-A" TERMINALGEBOUW BOVENAANZICHT e e o •b o 0 <D 5 3 S >F TERMINAL LOOPBRUG ZIJAANZICHT BV Machine- en Apparatenfabriek Vanderloo van het vak bij te brengen. is met de kleur van de ferries. Wim van Steijn van de Henegouwerweg in Waddinxveen is het Waddinxveense be- Fabrieken voor Midden- kop-staart aanrijding op l xX1 - .o 18 september drie voertuigen be trokken. constructies, kranen en hefwerk tuigen, zowel voor de maritieme kopje van de haven) gerealiseerd wordt. De bouw van dit kantoor- en ter- Correspondentie: Transport: Ron Houtman Schoolstraat 2 2771 BV Boskoop Tel. 01727-14129 Fax 01727-18777 Autotel. 0652714415 Offertes/Fakturen Sjaak Vermeulen Kwekerspad 1 2811 PW Reeuwijk Tel. 01829-3497 Fax 01829-6345 Autotel. 0652944951 Ferry I 5 I >rry 8 «1 o keningen: Techknowsource Den Hertog BV). Botsing na klapband WADDINXVEEN - Als gevolg van een klapband raakte een op 2 1 A 1 r\ (f Txl x TX TT X 1 1 1 van een personenauto op dinsdag 14 september de macht over het stuur een mijlpaal in het jonge bestaan van dit bedrijf. Directie en werk nemers vertellen dan ook graag over het karwei dat voor vrijdag 25 maart 1994 om 18.00 uur, als het eerste Deense passagiersschip in IJmuiden zal af meren, moet zijn geklaard. De passagiersloopbrug van Den Hertog BV gaat de verbinding vormen tussen het nieuwe termi- nalgebouw aan het Sluisplein bij de haven van IJmuiden, waar alle douneformaliteiten zullen worden afgehandeld, en de grote veer- dienstschepen, die wekelijkse lijn diensten onderhouden tussen Ne derland en Zuid-Zweden en Zuid- Noorwegen. Het ontwerp, de levering en plaat sing wordt verzorgd door het Waddinxveense ingenieursbureau Techknowsource Den Hertog BV. Het geheel wordt gevormd door een vast gedeelte van ongeveer 80 meter lengte, met een kokervor mige doorsnee van 2.50 meter in het vierkant, waar de passagiers beschut doorheen kunnen lopen vanuit het terminalgebouw naar de kolossale veerboot en terug. Deze vaste kokerconstructie (ge maakt van zeewaterbestendige >p minimaal 4.20 meter boven de kade. Dit ten ge- Waddinxveen wonende trouwe werknemer uit handen van be stuurslid ir. H.M.C. Voorn van de Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Midden-Holland de gou den speld en oorkonde uitgereikt. Van de directie en medewerkers van het bijna een halve eeuw in Waddinxveen gevestigde bedrijf kreeg de jubilaris en zijn vrouw een reis naar Israël aangeboden. Arie Olie kwam als 17-jarige bij Vanderloo in dienst als leerling- Hierna kaatste de auto weer terug naar de rechterzijde van de weg Het Waddinxveense bedrijf en de Goudse Kamer van Koophandel roemden de vakbekwaamheid van deze jubilerende vakman van de oude stempel, die er overigens ook goed in slaagt jonge leerlin gen de fijne praktische kneepjes WADDINXVEEN - Het kinderdagverblijf ‘De Boemel' aan de Beukenhof in Waddinxveen houdt zaterdag 25 maart van 9.30 tot 13.00 uur een open dag voor iedereen. Op datzelfde moment wordt vlak voor de deur het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinx veen gehouden, terwijl in het gemeentehuis de Gemeen tedag fraser. Hij klom daar in de loop der jaren op tot chef-werkplaats en geeft leiding aan een 30-tal medewerkers. gaande is. Lang niet iedereen is volgens teamleidster Sandra Timmermann van De Boemel op de hoogte van de mogelijkheden die een kinder dagverblijf kan bieden. Hoewel al veel ouders enthousiast gebruik maken van kinderopvang, zijn er nog veel mensen die nog nooit in een kinderdagverblijf zijn ge weest. Daarom organiseert het Waddinx veense kinderdagverblijf van de Stichting Kinderopvang Humani- tas zaterdag 25 september een open dag. Belangstellenden kun nen dan een kijkje komen nemen in het dagverblijf. Familie, ken nissen, buren, bedrijven, instellin gen en particulieren, iedereen is van harte welkom. Voor de kinderen is er van alles te doen. Er wordt geschminkt, kleur platen gekleurd, er is een ballen- bad en een beer zal ballonnen uit delen aan de kinderen die het dagverblijf bezoeken. Voor volwassenen is er een infor- matiefilm over het kinderdagver blijf, er worden rondleidingen ge geven en men kan de nodige vra gen stellen over kinderopvang. Het dagverblijf De Boemel, des tijds geopend door CDA-wethou- der paul van Schie, bestaat inmid dels ruim een jaar en vangt de kinderen in drie verschillende groepen op. Er zijn op dit mo ment nog bedrijfs- en particuliere plaatsen beschikbaar. Naast de opvang van kinderen van 0 tot 4 jaar biedt De Boemel ook naschoolse opvang. Met name over deze vorm van kinderopvang is nog veel onbekendheid. Ook hierover wordt informatie gege ven. Zo wordt er antwoord gege ven op vragen als: wat wordt er met de kinderen gedaan, hoe ko men de kinderen van school naar het kinderdagverblijf en wat zijn de kosten voor naschoolse opvang. Vanaf 9.30 uur is iedereen van harte welkom en staat de koffie en de limonade klaar. De open dag duurt tot 13.00 uur. ’s Mid dags is er een besloten bijeen komst met de opa’s en oma’s van de kinderen die reeds De Boemel bezoeken. De kinderen mogen aan de grootouders laten zien wat ze in het kinderdagverblijf doen en wie hun vriendjes en vriendinne tjes zijn. Voor meer informatie kan men bellen naar De Boemel, tel. 01828-17272. IJMUIDEN/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense ingeni eursbureau Techknowsource Den Hertog BV maakt de passa giersloopbrug tussen de in aanbouw zijnde Felison Terminal in IJmuiden en de daar binnenkort af merende grote passagiers schepen van Scandinavian Seaways. Deze Deense reder wil van uit Zuid-Zweden (Göteborg) en Zuid-Noorwegen (Kristiansand) voortaan uitsluitend IJmuiden gaan aandoen in plaats van Am sterdam en denkt ook over veerdiensten vanuuit IJmuiden op de Engelse steden Newcastle en Londen. Scandinavian Seaways onder houdt nu nog twee keer per week een veerdienst tussen Göteborg in Zweden en Amsterdam. Vanwege economische redenen verplaatst de reder volgend jaar de activitei ten van Amsterdam naar IJmui den. De tijd die verloren gaan met het schutten in de sluizen en het varen op het Noordzeekanaal wordt gebruikt om een beter vaar- schema samen te stellen. Voor ingenieursbureau Techknow source Den Hertog BV is de op- ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 24 september om acht uur opent koffiebar Het Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen het nieuwe seizoen geopend met de van zeewaterbestendige drive-in-show Flex. Iedereen van- aluminium) ligt met zijn onder- af 16 jaar is van harte welkom om kant op minimaal 4.20 meter de muzikale opening mee te ma- hoogte boven de kade. Dit ten ge- ken. Velsense wethouder van economi sche zaken en ruimtelijke orde ning, C. Visser. Van de terminal staat de begane grond al overeind. In de kantooretages gaan WEijs- muller Sleepdiensten BV en de douane zich vestigen. Nadat het Staats Vissers Haven bedrijf in IJmuiden in 1988 werd geprivatiseerd bood de nieuwe ei genaresse, Zeehaven IJmuiden NV, nieuwe kansen en mogelijk heden voor andere dan offshore- en visserij-activiteiten. De Deense rederij DFDS, uit voerder van de Sandinavian Sea- ways-passagiersveerdiensten op de Noordzee, verzocht aan haar sub agent de Koninklijke Verenigde Scheepsagenturen BV (KVSA) op de hoogte gesteld te worden van de mogelijkheden aan het Sluis plein in IJmuiden een ferryhaven te ontwikkelen. Dit ten behoeve van haar dienst Amsterdam-Göte- borg. Kortere vaartijd en besparing op brandstof- en havenkosten lagen hieraan ten grondslag. De KVSA toonde zich bereid Halverhout de Zwart en Zurmlihlen BV een ter minalgebouw te laten ontwikke len, terwijl de Zeehaven IJmui den NV de faciliteiten voor het aanleggen van de schepen en een parkeerterrein voor de auto’s voor haar rekening wilde nemen. Na aanvankleijk verzet van met name het Amsterdamse maritie me bedrijfsleven en de hoofdste delijke autoriteiten kon de bouw in mei van dit jaar van start gaan. Het gebouwontwerp is van archi tectenbureau Henk Klunder BV in Rotterdam (die in Waddinx veen bij de St. Victorwijk een nieuw woonwijkje ontwierp) en de bouwer is aannemer Van Wijnen BV in Hoofddorp. Het totale gebouw omvat onge veer 800 vierkante meter ont- vangsthal voor passagiers en 4.200 vierkante meter kantoren. De to tale investering bedraagt ongeveer 18 miljoen gulden. WADDINXVEEN - Bij BV ma chine- en apparatenfabriek Van derloo BV aan de Noordkade heeft chef-werkplaats Arie Olie (57) zijn 40-jarig dienstverband gevierd. Het jubileumfeest werd vorige week dinsdagavond 14 sep tember gevierd met een receptie in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. In de Rijnlandzaal kreeg de aan de Burgemeester Trooststraat in cn kwam daar met een achterop komende personenauto in botsing. Volgens de behandelende politie ambtenaren is het een wonder dat niet meer auto’s betrokken ge raakt zijn bij dit ongeval omdat het precies in de spits plaatsvond. Een bromfietser raakte op woens dag 15 september betrokken bij een ongeval op de Henegouwer weg ter hoogte van het Shell- pompstation. Een op de Henegou werweg rijdende bestelbus wilde het terrein van het pompstation oprijden en verleende geen door gang aan de richting Gouda rij dende bromfietser. Deze jonge man kwam met de schrik vrij. In de file voor de nieuwe rotonde op de Beijerincklaan ontstond op woensdag 15 september een kop- staart aanrijding tussen twee voer tuigen. Beide bij de aanrijding be trokken auto’s waren zodanig be schadigd dat dezen moesten wor den afgesleept. Een bewoonster van de Noordka de parkeerde op vrijdag 17 sep tember haar auto naast de woning en op het moment dat zij haar huis inwilde zag zij tot haar schrik de auto onbemand achter uit rijden. De auto stak de rijbaan van de Noordkade over en beland de in de naast Noordkade gelegen sloot. Vermoedelijk is de handrem als mede de versnelling van de auto niet gebruikt waardoor het voer tuig van de iets hellende parkeer plaats afreed. De auto is weer op het droge getakeld maar moet als verloren worden beschouwd. In de nacht van zaterdag 18 sep tember reed een bestuurder van een personenauto met zijn voer tuig op een asversmalling op de Piasweg waardoor de voorwielop- hanging van het voertuig afbrak. De auto moest worden afgesleept. De bestuurder bleek onder in vloed van alcohol te verkeren. Na dat hem een ademanalyse was af genomen liet de politie hem weer gaan. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Een 9-jarige jongen raakte op za terdag 18 september gewond toen hij met zijn fiets tegen een gepar keerde vrachtauto reed. De jon gen kwam uit het Gouwebos ge fietst en reed over de Alberdingk Thijmlaan. Toen hij even achterom keek bot ste hij op de vrachtauto. Hij is per ambulance naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jozef) gebracht. De jongen is daar met een forse hersenschud- door de uitgebreide documentatie ding opgenomen. die hij van na-oorlogse sportwa- Bij een ljdl..e gens bezit. Ook is hij gespeciali- de Kanaaldijk raakten op zaterdag seerd in replica- en kit-car histo- ries. r LEIDEN - Zaterdag 25 en zondag 26 september wordt van Wim van Steijn van de Henegouwerweg in Waddinxveen is beëdigd makelaar-taxateur in sportwagens en old-timers. (Fo to: W.P. van Steijn). sportwagens. Bij de diverse autoliefhebbers is Wim van Steijn bepaald geen on bekende. Dij komt vooral door zijn brede interesse, maar ook WADDINXVEEN - Wim van Steijn uit Waddinxveen is door de arrondissementsrechtbank in Rot terdam beëdigd tot makelaar-taxa teur in sportwagens en old-timers. Hij is hiermee de eerste in Neder land die gespecialiseerd en beë digd is in sportwagens. De aan de Henegouwerweg 4 wo nende W.P. van Steijn (tel. 01828-30517) wil hiermee werk zaamheden gaan verrichten voor particulieren en voor verzeke- rings-, advocaten- en notariskanto ren. Al ruim 25 jaar heeft Wim van Steijn ervaring op sportwagen- en kit-car gebied. Hij heeft bijna alle merken wel eens in zijn handen gehad. Ook is hij bekend met alle technische bijzonderheden door dat hij enerzijds werkzaam is ge weest als monteur en anderzijds als eigenaar van een garagebe drijf, ‘dat gespecialiseerd was in BOSKOOP/WADDINXVEEN - De personen-vervoerbedrijven NV Streekvervoer Westnederland in Boskoop en Zuid-West-Ne- derland (ZWN) in Zierikzee, behorende tot de VSN-groep, wil len samen een fusie aangaan om te komen tot één vervoeronder- neming. De bedrijven beschouwen dit als de beste mogelijkheid voor het bewerkstelligen van de continuïteit van beide onderne mingen. Over de een week geleden open baar gemaakte voorgenomen fusie zijn de medewerkers ingelicht. Het nieuwe bedrijf gaat werk bie den aan 3.100 mensen. Het ba lanstotaal komt neer op ongeveer 300 miljoen gulden en de omzet op ongeveer 320 miljoen gulden. Samenvoeging van Westnederland en ZWN levert een sterke en slagvaardige conmbinatie op, zo hebben van beide bedrijven mr. E.R.L.N. Geerdes (directiesecre taris van Westnederland) en J.R. Nienhuis (hoofd algemene zaken van ZWN) in een verklaring laten weten. Daarnaast biedt de door beide vervoersonderneming voorgeno men samenwerking een goede mo gelijkheid om gezamenlijk te ope reren op de verschillende markten (openbaar personenvervoer, taxi vervoer, besloten busvervoer, technische dienstverlening) waar op de ondernemingen werkzaam zijn, specifiek in de strategisch van belang zijnde zuidvleugel van de Randstad, waaronder begrepen zijn de stedelijke agglomeraties negement op het gebied van nieuw te ontwerpen machines en Enkele shematische tekeningen van de passagiersloopbrug, die Techknowsource Den Hertog BV aan de Staringlaan in Waddinxveen in IJmuiden realiseert. Bij Den hertog BV werken twee man. Directeur is de aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wonende Piet den Hertog (57). (Te- 10.00-18.00 uur voor de 18e maal de grote dierenmanifestatie ’Beestenspul ’93’ gehouden in de beide hallen van de Groen- oordhallen in Leiden. De toegangsprijs voor het Bees tenspul ’93 bedraagt 6 gulden voor volwassenen en 3 gulden voor kinderen tot 12 jaar en 65- plussers. Op de dierenmanifesta tie worden geen honden van be zoekers toegelaten. Op een vloeroppervlakte van 14.000 vierkante meter zullen in de Groenoordhallen ongeveer 3.000 dieren te zien zijn: honden, katten, paarden, ponies en ook bij en. Voor de unieke bijen-presenta- tie zorgt de Vereniging tot Bevor dering der Bijenteelt in Neder land. De duizenden bijen zijn in specia le observatiekasten gehuisvest. In de prachtig ingerichte stand op het Beestenspul wordt getoond hoe de imkers hun bijen vroeger huisvesten. Ook moderne bijen kasten zullen er te zien zijn. In een originele bijenstal worden korven tentoongesteld, zoals die nu nog door imkers worden ge bruikt. Vele foto’s en tekeningen laten zien hoe bijen een bezoek brengen aan bloemen. BV Machine- en Apparatenfabriek Vanderloo aan de Noordkade in Waddinxveen heeft de chef-werkplaats Arie Olie gehuldigd, omdat hij 40 jaar in dienst is van drijf. Bestuurslid ir. H.M.C. Voorn van de Kamer van Koophandel en Holland speldt hem de gouden speld op. (Foto: Sjaak Noteboom). voorzien van ramen in de vorm van patrijspoorten, verlichting en ventilatie. Om de temperatuur in het Waddinxveense bedrijf steeds Ingenieursbureau Techknow source Den Hertog BV is geves tigd in het kantorengebouw De Staring aan de Staringlaan in W addinxveen-N oord. Advies, engineering en projectma- drachten betreft het ontwerp i- sloopbrug voor de nieuwe Felison In de stand van de Imkersvereni- ging wordt uitgebreide informatie gegeven over de activiteiten van de vereniging, waaronder de cur sus bijenteelt, die elk jaar door de vereniging wordt georganiseerd. In de grote showring met zitac- commodatie zullen op de beide dagen van Beestenspul in Leiden een groot aantal hondenrassen worden geshowd. Spaniels, staan de honden, breukstreep, lopende honden, dashonden, pinchers, her dershonden, terriërs en keesachti- ge honden. De afdeling katten is en blijft de grootste publiekstrekker van de gehele manifestatie. Ook komend weekeinde is er weer een vrije in zending van katten. Dit betekent dat er de meest uiteenlopende ty pen worden geëxposeerd. Perzen, .v;- siamesen, lapjeskatten, langhari- rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) rijdende bestuurder ge-en kortharige katten. I ‘7 LLiL_. Op het grote podium zal een aatal kwijt. Het voertuig schoot vervolgens naar links en kwam in aan- publiekskeuringen worden georga- rijding met een ander voertuig. niseerd. Op zondagmiddag vinden daar ook de verschillende prijsuit reiking plaats. lichte juridische structuur onder te brengen om zodoende een mo gelijkheid te bieden voor derden om te participeren. Naast de ver schillende overheden kan hierbij ook worden gedacht aan de ver schillende vervoerders, zoals de stadvervoerbedrijven en de beslo ten busvervoerders. Naast het openbaar vervoer ver richten Westnederland en ZWN commercieel vervoer, bestaande uit besloten vervoer (groeps- en toervervoer) en taxivervoer (zake lijk vervoer, OV-Tax, Teletaxi). Op gebied van technische dienst verlening beheren en onderhou den Westnederland en ZWN een aantal wagenparken van derden. Via Bedrijfswagens Service West nederland worden ook kleine en grote IVECO-vrachtwagens ver kocht en onderhouden in de zuid vleugel van de Randstad. Tot de nieuwe onderneming zul len behoren: NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, NV Streekvervoer Zuid-West-Ne- derland, Auburo BV, Pullman Ex press BV, Westercoach BV, ZWN-Carlier BV, WB-Tax BV, Eurotax BV, Holytax BV, ARB BV, Citax Midden Zeeland BV, BV ZWN Delta-exploitatie, Euro Auto Services BV, Bedrijfswa gens Service Westnederland BV, Roline BV en Goodyear Banden vernieuwing Boskoöf) BV. Rotterdam en Den Haag. Thans werken beide vervoerbe drijven in de Rotterdamse regio reeds samen in een samenwer kingsverband waarvan ook de RET (vervoerbedrijf Rotterdam), NS-Regio West en Stadsvervoer Dordrecht deel uitmaken. Deze samenwerking biedt de ruimte voor een nog intensere en verder uit te bouwen bedrijfsmati ge samenwerking met de stadver voerbedrijven. Gelet op de samen hang met de verschillende ver voergebieden zeggen de vervoers bedrijven de zuidvleugel van de Randstad als één geheel te be schouwen. De beoogde samenwerking sluit goed aan bij de verschillende openbaar vervoer-adviezen van de commissie-Brokx. De organisatie van de openbaar vervoer-activitei- ten kunnen worden ondergebracht in zo’n vijftal units die qua ge- biedsverdeling zo goed mogelijk zullen aansluiten bij de bestuurlij ke herindeling van Nederland in vervoerrejgio’s. Gedacht ~wordt de units in een te houden zijn in het dak een aan tal windgedreven ventilatoren aan gebracht en is het dak voorzien van een i met een helderwitte, zonreflecte- dit een optimaal resultaat, rende laklaag. Bij Techknowsource Den Hertog Het aluminium loopbruggedeelte BV ligt het zwaartepunt van de wordt vervaardigd door Bayards ervaring op het gebied van hy- in Nieuw-Lekkerland. De buiten- draulisch aangedreven speciaal- en binnenzijde van de loopbrug wordt in een fraaie witte kleur af gewerkt die in overeenstemming sector (jachtbouw, scheepsbouw, -j. i.i-j- offshore) alsook voor de industrie (landkranen en installaties). De laatste jaren zijn projecten uit gevoerd die om toepassing vragen van aangepaste materialen, zoals zeewaterbestendig roestvaststaal, aluminium en nieuwe kunststof fen. Eén van de laatst verworven op- en het leveren van een passagier- nieuw te ontwerpen machines en sloopbrug voor de nieuwe Felison werktuigbouwkundige construe- Terminal die in IJmuiden (op het ties zijn de hoofdactiviteiten waar het bedrijf zich mee bezig houdt. Daarnaast worden ook modifica ties en wijzigingen aan bestaande minalcomplex kreeg vrijdagmid- objecten doorgerekend en uitge- dag 17 september een feestelijk voerd. Gezien de behoefte vanuit tintje, omdat de nieuwbouw met de markt wil Techknowsource zo champagne werd gedoopt door de volledig mogelijk zijn met het bieden van een compleet diensten pakket. <-.■ o de sluizen aanleggen, rekening Gestart in 1990 is Techknow- worden gehouden met de hoogte- source Den Hertog BV nog volop verschillen van de ferry-opening bezig aan de opbouw en uitbrei- tengevolge van eb en vloed. ding van haar activiteiten. Wat Wanneer het draaibare gedeelte begon als een rekenklusje voor met de klep wordt gemanoue- een jachtwerf is inmiddels uitge- vreerd in de zij-opening van de groeid tot een volledig diensten ferry, dan gaat de klep automa- pakket: adviesbureau, engineer- tisch functioneren als hoogteme- ingsbureau en leverancier van ter zodra zij met haar punt rust complete constructies en machi- op het ferrydek. nes, die niet standaard te verkrij- Het uiteinde van het draaibare ge- gen zijn. deelte volgt, middels elektroni- Een uitgekiend ontwerp is de ba- sche meting in de klep, de hoog- sis voor een betrouwbaar werkend teverstelling van het ferrydek tij- apparaat. Dat is het devies van dens eb en vloed. Techknowsource. Uiteraard zijn De klep zelf blijft tijdens verstel- de engineeringswerkzaamheden lingen immer in dezelfde stand op bij Techknowsource waar moge- het ferrydek rusten. De maximale lijk geautomatiseerd. Cad-syste- helling van de klep en van het men en geavanceerde reken draaibare stuk zal in de uitterste programma’s zijn niet meer weg standen niet meer dan 8° bedra- te denken uit de optimaliserings- gen; een aanvaardbare loopvlak- processen die tot een verantwoord helling. ontwerp moeten leiden. Verder is de gehele loopbrug Optimaal ontwerpen steunt bo vendien voor een belangrijk deel op ervaring. Dat betekent volgens 1— x 117— 1 J - 1— -J - C x J de ’slurf bij hete zomers redelijk evalueren aan de hand van prak tijkervaringen, opgedaan in het verleden. In combinatie met het toepassen van nieuwe materialen isolatielaag, afgewerkt en technieken van het heden geeft rieve van het onderdoor rijdend (vracht)autoverkeer. Het gevaarte wordt om de 20 meter gesteund door stalen pootconstructies, ste vig verankerd op betonnen poe ren. Het ene einde van het vaste ge deelte ligt afgesteund in het ter minalgebouw, terwijl het einde aan de ferry-kant voorzien is van een draaibaar gedeelte van onge veer 10 meter lengte. Dit draaibare gedeelte is aan het uiteinde voorzien van een soort dracht voor de passagiersloopbrug laadklep, dienend ter afsluiting is --- de ruststan(j) en ais loopgedeelte wanneer de loopbrug op een fer ryboot is aangesloten. Wanneer er geen ferryboot voor de wal ligt wordt het draaibare gedeelte in bijna verticale stand gedraaid, waarmee een vrije door gang aan de kadekant van 6 meter ontstaat, zodat hoge voertuigen op het Sluisplein, dat een publiek- trekkende promenade met win kels, kantoren en een hotel moet gaan worden, kunnen passeren. Zowel het draaiend (optoppend) gedeelte als de klep van de passa giersloopbrug wordt hydraulisch aangedreven door middel van hy draulische cilinders en wordt elektrisch-elektronisch aange stuurd. In tegenstelling tot de huidige si tuatie in Amsterdam, waar geen eb en vloed optreedt, moet in IJmuiden, waar de ferries buiten jr'

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15